Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2017 17:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jifi
Hrozně záleží na rybách a teplotě v bytě. U mě klesá v noci v zimě teplota na 17°C a přes den mám do 20,5°C. A mám i ryby co potřebují 27°C, už při 25°C na nich vidím, že je něco špatně.

Ale mám i 2 nevytápěné akvária. V tom větším 325l se teplota drží celkem stabilně kolem 20°C. Ale v menším (59l podlouhlé) co je na okně celkem solidně kolísá (19÷24°C). Tam k těm horním teplotám pomáhá radiátor a slunce. Ryby to první zimu daly bez problémů. Teď tam mám jiné ryby tak jsem zvědavý.

Takže ano jde to i bez topítka, ale začátečníkovi bych to nikdy neradil pokud vyloženě nechce subtropické ryby jako jsou kardinálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 17:50 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
V tom akvárku to taky nejsou žádné velké výkyvy během dne a noci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 17:33 R Muž Anthrax [4762] Re: Jifi
Tak vzhledem k tomu, ze drtiva vetsina z nas chova ryby z tropu, tak ty zadne velke vykyvy teplot behem dne v prirode nemaji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 17:26 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
V přírodě jsou taky teplotní výkyvy mezi dnem a nocí.
Já jsem na tom stejně. Topítko jsem po pár měsících vytáhnul a nepoužívám ho. Použil bych ho jen v případě poruchy ústředního topení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2017 17:19 R Muž Anthrax [4762] Re: RBeil
Tak s tim si dovolim nesouhlasit. Pokud mas pokojovou teplotu 22 a v akvarku mas 26, bez topitka, tak to zanmena, ze ti to tam vytapi osvetleni. Coz je ok, ale pres noc ti to spadne zpatky na pokojovou teplotu. Cili mas tam celkem velke vykyvy teplot. Samo zalezi na druhu chovane ryby, ale rict obecne, ze topitko je zbytecnost je dost odvazne tvrzeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 16:42 R Muž romant [27987] Re: Dave
Hodnocení tohoto setu je z mojí strany vesměs pozitivní, pro začátečníka dobrá volba. Samozřejmě vždy se bude dát vylepšovat a i zde se může lehce vytunit filtrace a to tak, že se místo těch molitanů ve filtru použije nějaké víceosídlitelné médium a když se budeme držet značky tak třeba www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 15:58 Muž RBeil [174] Re: Dave
Je dobré si hned na začátku ujasnit co chci mít za druh akva a jak velké vlastně bude. Je zbytečné kupovat set když stějně ve finále budeš repasovat osvětlení na silnější nebo kupovat externí filtr. Topítko je zbytečná zaležitost pokud nemáš v místnosti pod 22/21°C. Já osobně mám v zimě v pokoji 22°C a akva v poho udržím na teplotě 26/27°C i s ventilátorem v krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 14:57 Dave – Eheim set
Zdravím, chtěl bych požádat zda by mi někdo mohl zhodnotit tento SET www.sklorex-akvarium.cz/… , vím že je lepší si akva složit sám, ale zpočátku bych chtěl pořídit set. Popř. jestli můžete doporučit jiný podobně veliký set. Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 10:35 Žena tomasice [0] Re: Lapierre
Vím, četla jsem, ale chci začít setem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 10:31 R Muž Anthrax [4762] Re: tomasice
Tetry k živorodkám bych ti moc nedoporučoval. Čistotné ryby se ke špindírám příliš nehodí. Ještě bych to doplnil něčím na dno ;-) Ale to je na jiné téma. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 10:31 Žena tomasice [0] Re: romant
kuknu na to! děkuji moc za odkaz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 10:30 Žena tomasice [0] Re: Anthrax
Jsem úplný začátečník a chtěla bych mít neonky, tetry nebo platy a jednu bojovnici. mám už to někde sepsáno tak aby k sobe ,,pasovaly" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2017 10:24 Lapierre Re: tomasice
Myslím,že za ty peníze se dá akvárium sestavit s lepším/účinějším filtrem,světlem.Taky jsem kdysi koupil set.Dnes už bych to neudělal.V podstatě mi z toho setu zbylo jen samotné akvárium.Tím Vás nechci od koupě odrazovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2017 10:22 R Muž romant [27987] Re: tomasice
Čím větší, tím lepší. X-)
Edit: V porovnávaných asi toto. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 10:21 R Muž Anthrax [4762] Re: tomasice
Když nevíme, co tam chceš chovat a pěstovat, tak těžko radit takhle z hlavy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 10:20 Žena tomasice [0] Re: romant
a výber? ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 10:17 R Muž romant [27987] Re: tomasice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 10:06 Žena tomasice [0] – Koupení setu
Zdravím :-) Jsem úplný začátečník a rozhodli jsme se vybírat akvarijní set. Co jsem tak projížděla různé diskuze tak jsem pochopila, že Juwel je záruka kvalita, je tak nebo zvolit jinou značku? Velikost akvárka 110 nebo 125l.
Líbí se mi nebo zvolit uplne jiný?
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 15:15 daedalus Re: Marcusus
Nakonec jsem vybral Juwel Primo 70 a zatím vcelku spokojenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2017 15:26 Jan Bísek Re: Honza86
Na zajetí akvária a vyčištění vody od léků, kdyby byly třeba, ano, ale do měsíce vyhodit.Dnes bychom uhlí možná vyhodili rovnou a nechali si ho do zásoby. Místo uhlí je teď kostka hrubého molitanu a místo vaty nastřihané obdélníčky vaty, které vyhazujeme po měsíci.Náklady minimální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 07:17 Muž Honza86 [3] Re: Ella
Děkuji. Právě těm kazetam jsem moc nerozuměl. Jsou ty uhlíky doopravdy k něčemu dobré nebo je lepší je hned nahradit molitanem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 22:54 Jan Bísek Re: Honza86
Máme Aquatlantis 60l. Můžeme doporučit, jsme velice spokojení. LED světlo má minimální spotřebu a rostou nám i kobercovky Kazety ve filtru jdou postupně nahradit nařezanými kostkami, nebo je rozbít a dát do nich náplň.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 13:23 Muž Honza86 [3] – jaký set koupit?
Dobrý den,

rozhoduji se mezi :

www.akvaristik.eu/…

a

www.profiplants.cz/…

Mohu se zeptat, jaký set je z hlediska techniky podle vás lepší? Mockrát děkuji.
EDIT-Případně pokud by někdo doporučil jiný set, budu rád. Jediná podmínka je délka 60 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 07:44 Marcusus Re: daedalus
Ahoj chtěl jsem se zeptat jaký sis nakonec vybral to akvárium a jak si s ním spokojený. Díval jsem se po tom Aquatlantis advance 60L a moc se mi líbí za tu cenu. Zkoušel jsem si něco sestavit sám, ale to se dostanu na jiné peníze. Pokud bych ale zjistil, že v tom setu je vše na pytel a stejně bych musel dokoupit lepší komponenty, tak bych se na to vykašlal. Díky za zprávu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 12:50 daedalus Re: lacewings
Bohužel jsem limitovám místem pro akvo do 80 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 12:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: daedalus
-to ale bude u každého setu ,že "něco" bude nevyhovující
- co třeba inzerce, nebo musí to být nové
-viz. třeba Juwel Akvárium 180l
Akvarium JUWEL RIO 180 včetně skříňky kompletní
s veškerým originál příslušenstvím. Je staré asi 2 roky. Na přední straně akvária škrábanec, ale dají se zakrýt teploměrem (nemá žádný vliv na funkčnost). Všechna specifikace v odkazu. Více fotek zašlu. Osobně Praha Vršovice. K Akváriu CO2 přístroj s náhradní bombou. Cena 2900kč.
-akvárko včetně CO a skoro u určené ceny, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 11:47 daedalus Re: Karnal
Aquapro jsem vyřadil,u Aquatlantise mě docela odradila ta manipulace s filtrem a jeho konstrukce,regulace čerpadla je možná pouze po jeho vytažení z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 22:05 Žena Karnal [196] Re: daedalus
Když si to tak proberu, tak bych osobně vzala set s lepším světlem. Takže ten Aquatlantis advance 60L? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 14:43 daedalus
Výběr je nelehký,když to shrnu:

Eheim aquastar 54L - dobré světlo,horší filtr - cena 2500,-
Juwel primo 57L - dobrý filtr,špatné světlo - cena 2400,-
Aquatlantis advance 60L - slušné světlo,dobrý filtr - cena 2500,-
Eheim Aquapro 63L - dobrý filtr,horší světlo - cena 2000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 13:55 R Muž ctibum [6906] Re: Xlienka
Jo, proti tomu žádná. Každý filtr má svoje výhody i nevýhody a je o jedinci, co je pro něj důležitější.
Biopower se mi líbí, ale popravdě do akvárka bych si asi dal raději ten Eckfiltr, je decentnější. Měl jsem ho ve "12" a brzo ho znovu oživím.

Ale jinak set Aquatlantis Advance 60 je designově super, jak píše PentueR, vypadá jako celek luxusně, i to světlo je parádní. Já ho před dvěma lety kupoval v Chemnitz v nějakém tamním BAU řetězci, vyšel asi o třetinu levněji, než tady...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 12:54 Muž PentueR [256]
K atlantisu 60 se mohu vyjádřit, mám ho doma nějaký měsíc. Celek vypadá velice pěkně, tohle je akva, kde kryt z toho dělá "bytový doplněk". Ne jako některé sety s 10 cm vysokým podivně tvarovaným krytem. Co je naprosto skvělé je osvětlení. 10W LED je v tomto případě "šajna" jako blázen a spíš uvažuju o LED stmívači. Filtr skutečně vypadá dobře na papíře, v praxi jsem s ním spokojený nebyl a pořídil jsem externí. Vymyšleno to není špatně, ale provedení šťastné není... Průtok celkem na nic, pořád mi všude plavalo dost bordelu, protože filtr nesál tudy, kudy měl...má těch různých děr trochu moc a i na nevhodných místech. Taky čerpadlo nebylo z nejtišších, zkusil jsem ho pak i vyměnit za jiné ale celkově to ničemu nepomohlo. Celkově je filtr uvnitř dost velké "bago", špatný přístup k čerpadlu pro čištění, náplně po měsíci provozu vypadaly netknuté (asi ten problém průtoku jinudy, než by mělo...). Jinak tento set můžu doporučit, ten Eheim jsem měl v merku taky, ale do obýváku tohle vypadá mnohem lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 11:17 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: ctibum
Ano výrobce uvádí objem náplní 0,5l což by odpovídalo tvou popsané velikosti. O praktičnosti versus vzhlednosti si musí každý rozhodnout sám. Mě osobně se filtry Eheimu Biopower vzhledově vůbec nezamlouvají, ale každý preferuje něco jiné.
Já upřednostňuji vnitřní rohové dennerle filtry s doplněním o modul na sypké náplně. Jsou tiché, mají nízkou spotřebu a já s nimi nemám problém ani v 60l akváriích.
Sama mám v jednom akváriu filtrační box funkční na podobném principu jako aquatlantis a vzhledem k rozebírání cca 3-6x do roka mi složitost rozebírání nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 10:22 R Muž ctibum [6906] Re: daedalus
www.rataj-spk.cz/…

cit.:" Praktický kryt akvária. V krytu jsou dvířka na krmení ryb. Pro usnadnění údržby má kryt vzpěru. Samozřejmě nechybí odvětrávání a průchodky (například pro CO2 hadičku)."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 10:11 R Muž ctibum [6906] Re: Xlienka
Ten Biobox Aquatlantis mi zpětně jako nějaká velká hitparáda nepřijde. Je fajn, že je to všechno zavřené v černém boxu, i s topením, takže to pohledově neruší, ale ty náplně nejsou až tak velké. Odhadem (už ho tam nemám, nemůžu změřit) celkový rozměr náplní plus mínus 6x5x15cm. S tím, že je to v patronách, takže ještě o něco málo méně.
Samozřejmě je výhoda možnost naskládat si náplně podle potřeby. A je nutnost odříznout opatrně víčko patrony a měnit jen samotné médium, protože 90,- za celou patronu s kouskem molitanu 6x5x5cm je hardcore...
A úplně zoufalá mi přijde obsluha čerpadla. Jakýkoli zásah (změna průtoku, vyndání chrastícího šneka od vrtulky apod.) vyžaduje vyndání náplní, přepážky a většinou i přísavek, které se často z čerpadla vycvaknou a zůstanou přicucnuté na dně ne moc velkého prostoru...
Eheim Biopower jsem sice nikdy v akva neměl, ale co se týče obsluhy mi přijde mnohem praktičtější a co se týče objemu náplní i větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 09:39 daedalus Re: ctibum
Aha,v tom případě mi eshop podal mylnou informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 09:27 R Muž ctibum [6906] Re: daedalus
Aquatlantis Advance 60 otvor na krmení docela určitě má, s malou zacvakávací krytkou. V pravém předním rohu, na fotce z odkazu Xlienky to je vidět. Mám ho doma ;-) A kryt je výklopný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 09:19 daedalus Re: Xlienka
Aauatlantis jsem měl taky v hledáčku,musel by se dořešit kryt,nemá to ani otvor pro krmení,takže pokaždé kryt dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 09:08 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: daedalus
Bioflow One je malinko lepší než Eheim Pick Up (náplň pouze aquacit, ale zhruba dvojnásobná velikost), ale světlo 6,5W/70l je opravdu hodně málo. Lepší filtrace je u toho Aquatlantisu nebo u Eheimu filtr Biopower (Aquaball má taky pouze akvacit). Složení různých náplní ve větším objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 22:54 daedalus Re: Karnal
Podobná alternativa je tedy Eheim Aquapro 60,použitá filtrace Aquaball 2401.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 22:36 daedalus Re: Karnal
A filtrace u Juwelu je na tom jak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 22:24 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: daedalus
Nebo něco takovéhle. Tady je funkční filrtrace i dostatečné osvětlení.
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 22:17 Žena Karnal [196] Re: daedalus
Ten filtr u tohoto eheimu je opravdu níc moc. Lepší je od nich quapro řada. Ale ta je taky o něco dražší.
Edit: a nebo koupit tohle a pak dokoupit nějaký účinnější filtr, čerpadlo a kostka biomolitanu na moc nepřijdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 22:13 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: daedalus
Ten filtr u eheimu my úplně dobrý nepřijde, i když záleží na osádce. Juwel má nedostatečné osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 19:38 R Muž afc1886 [14681] Re: daedalus
Za mě ano,počkej co ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 19:30 daedalus Re: afc1886
To by asi bylo taky řešení,nicméně když se vrátím k mému dotazu,vybavení toho Eheimu je tedy lepší ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 19:27 R Muž afc1886 [14681] Re: daedalus
Tak to chápu,ale jestli jsi trochu šikovný,tak si kryt můžeš vyrobit sám.Tady ve článcích najdeš dost návodů jak na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 19:24 daedalus Re: afc1886
Vzhledem k tomu,že se po bytě prohání kočka,tak raději zakrytované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 19:19 R Muž afc1886 [14681] Re: daedalus
A musíš mít kryt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 19:09 daedalus Re: afc1886
Tak tomu samozřejmě rozumím,že by to bylo lepší,ale nevím,zda akvo s krytem a slušným vybavením do začátku pořídím v této cenové relaci (2500-2800,-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 19:02 R Muž afc1886 [14681] Re: daedalus
Kdybych si měl vybrat z těchto dvou,tak za mě eheim. Ale jinak bych si složil akva sám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40817x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=551