Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 12:16 Muž hardy [45] Re: odikcz
koukal jsem juwel dela i 5mm ale je to zase noveho,koukni na tohle www.forpet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 12:12 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Tyhle rozměry se dělají jak z 3mm tak 4mm. Trojka sklo je na hranici. Spodní lištu bych tam snad ani nedával. Tvoje obava, že když bude trojka ve vzduchu a naplněná substrátem a dekoracemi může časem prasknout se mi zdá oprávněná. Leda tu plochu něčím vypodložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 12:11 Muž hardy [45] Re: odikcz
Nevim to musi kdo ma stim vetsi zkusenost,ja mam tlousku 6mm!ja ho nasel i se svetlem!http://www.shopakva.cz/akvarijni-set-diversa-startup-set-40-p-3295.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2011 12:05 Muž odikcz [114]
já bych do malého akvária taky už nešel, ale tohle nebude pro mě
o filtru ani světle si nedělám iluze ... tady světlo nemá asi ani reflektor, co jsem koukal - ale tak s tím si půjde třeba trochu pohrát

jen mě zarazila ta tloušťka skla a přišlo mi 3mm docela málo, a pak to, že je dno akvária jakoby ve vzduchu - tak aby to časem neprasklo, když tam bude kořen, kámen, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 10:13 Muž hardy [45] Re: odikcz
a bejt tebou volim vetsi akvarium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 10:11 Muž hardy [45] Re: odikcz
Hele ja myslim ze tomi nic nevadi,mam porizeny akvarijni set diversa ale vetsi je to 112litru,vse je v pohode jen co mi vadi je slabe osvetleni a filtr co k tomu davaji.to je asi jedina nevyhoda.Je to muj nazor treba ti nekdo rekne neco jineho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 09:12 Muž odikcz [114] – Diversa Startup 40
Dobrý den,

koukal jsem na (neznačkový) akvarijní set Diversa Startup 40. A měl bych dvě technické otázky:

1) akvárium má objem 25l (40*25*25) a tloušťka skla je pouze 3 mm, není to málo?

2) akvárium má ze sporu plastový rámeček - vypadá nějak takhle: www.aquapage.cz/…
takže akvárium je po stranách podpíráno (asi 1,5 cm vysoká podpěra) a střed akvária je jakoby "v prostoru" (1 cm nad podložkou) - nebudou na střed akvária působit příliš velké síly, když se tam dá kořen, kámen, apod.? Nebo to u takto malého akvária nevadí?

děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 19:50 janopalo
Tak, iba pre informaciu - Fluval Roma 90 v bezkonkurencnej akcii na www.exo-eko.cz/…
a Ferplast Cayman 60 professional tiez v akcii www.pet24.sk/…
celkom fajn ceny. Neviete o niecom takom aj pri mp aquapro 60 xl? zeby sme to doplnili ako moze ist cena nadol :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 07:56 Muž soubi [32] – ....
...už mi to vychvalování jedné značky setu krká(jak někdo může hodnotit to co doma nemá). Stejně si to lidi řeší podle sebe a hlavně podle financí to mi nikdo nevymluví. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 23:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
Schválně se tam mrkněte, je to přímo v tom obchodním centru Černý most jak je kino, tak tam je Pet Center. Sami až to někdo uvidíte, tak je mi jasný, že by za to normální člověk ty prachy prostě nedal, na víc to tam mají to akvárko jakoby i zastrčené stranou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:49 HaDaS Re: jogr
No tak bych to úplně v tomto konkrétním případě neviděl. Použiji zase to přirovnání s auty. Pokud si koupím Mercedes v kompilaci AMG, tak nebudu asi moc "tunit". Pokud si pořídím hezký VW, tak tady již nějaké možnosti existují. Pokud to bude Dacia, tak si budu muset hodně vyhrát, abych snížil spotřebu a zvednul výkon. Pokud to bude Tata, tak to už vysypu pořádný balík, abych v tomto vozítku přežil český provoz. ;-)
Edit : Haimdol rychlejší a stručnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2011 22:47 R Muž Silent [5949] Re: jogr
Špatné shrnutí. Opět házíš všechny sety do jednoho pytle. Stačí si umět vybrat a i za rozumné peníze se dá pořídit fungující set bez dodatečných nákladů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:44 jogr – Shrnutí
Takže jsi to shrneme:Akvarijní sety jsou opravdu velmi předražené za to co nabízí,(čemu se divit jsme v česku)a stejnak pak všechno z toho setu vyhodí a nechá jen akvárium takže Akvarijní sety nekupovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:43 HaDaS – Re: Haimdol
Haimdol napsal: ... Na našem trhu vidím velký problém v tom, že Ferplast tu nemá pobočku ale pouze obchodní partnery.
Takže i cena bude do značné míry zatížena výší marže některé z poboček v cizině a zprostředkovatele u nás. Pokud se nabízí i obdobný servis jako v cizině, tak si jej musí zprostředkovatel tvrdě platit, a to externě. Tím se mnohé vysvětluje, ale stejně by mne ten propočet zajímal, nyní již vím, o jaké položky jej musím rozšířit. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:38 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Myslím, že jakýkoli propočet vyjde v neprospěch těchto setů. Nevím jak je to ošetřené u nás, ale v Itálii nebo Německu pokud se ti s těmito luxusními sety něco stane je oprava a servis zajištěný výrobcem do 24 hodin od nahlášení poruchy. Ručí za těsnost nádrže a pokud se něco stane a nádrž vlivem vadného výrobku stane výrobce plně hradí škodu. To se týká servisu. Další věci které se promítají do ceny těchto setů je vlastní vývojové a designové centrum ve Vicenza v Itálii. A hlavně naprosto špičkové materiály a technologie. Na našem trhu vidím velký problém v tom, že Ferplast tu nemá pobočku ale pouze obchodní partnery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:35 jogr
Pravda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:34 HaDaS Re: jogr
:-D ... při dnešních cenách, zbláznil jsi se, počkám až po krizi ... :-D
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:32 jogr – Hmmm :-D
Zkus použít jako substrát zlato!!! potlesk smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:25 HaDaS Re: Haimdol
Už se docela stydím za to, jak s Tebou souhlasím. Ale zdá se, že pokud budu pročítat stejná fóra jako Ty, tak mi nic jiného nezbývá ani do budoucnosti. Taky rád srovnávám s autíčky, a tady je to docela trefné.
Ale stejně, i přes můj souhlas, bude propočet docela zajímavý. Zajímá mne totiž, kolik platím za značku a servis, pokud si takovýto výrobek koupí. Pokud má někdo zkušenosti nebo vědomosti, týkající se servisu, záruky atd., sem s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:20 HaDaS Re: Losky
Hmm, tak to je docela zajímavý. To se na to pojedu snad zítra podívat, abych si to ohmatal. Pokud si toto lidi kupují, tak si snad ke svým aktivitám přidám výrobu kvalitních akvarijních setů. Třeba se chytím :-D . Zítra provedu kalkulaci toho nejkvalitnějšího co mne napadne a hodím to sem. Pokud někdo chce, tak udělejte taky vlastní propočet a podělte se s námi o to. Ale musí se jednat pouze o top řešení. Nebo přivítám jakékoliv návrhy, co by mělo sladkovodní akvárium okolo 300 litrů obsahovat, aby bylo opravdu luxusní.
Samozřejmě, že se do této produkce nepustím, ale jedná se o potenciálně zajímavou analýzu cenotvorby ;-) .
Pozn.: U skříňky se ceně nepodivuji, ta je mnohdy i o řád vyšší, pokud se jedná o kvalitní práci. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2011 22:11 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Já to vidím takhle. Každý si taky nekoupí BMW X6 ale vystačí třeba s Kia Sportage. Nemá prostě potřebu nebo možnost vypláznout několikanásobnou cenu za něco co ho taky dopraví z bodu A do bodu B. Jiný si prostě splní sen a za předpokladu, že na něj má si udělá radost a to BMW si koupí. Myslím, že se to zbytečně moc řeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
Dnes v Pet Center na Černém Mostě jsem viděl ten zmiňovaný Ferplast i s tím filtrem. Bylo to 200-240L velké a cenovka 45000,-. Stálo to na stojanu a na něm bylo 27000,-. Takže ať je to třeba ze zlata atd, určitě bych si to nikdy nekoupil za tak malé akvárko. Klidně se tam běžte podívat. Ani mě to designově nenadchlo:(
Asi to nakonec bylo tohle, ale tamto vycházelo okolo 70tis
www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:15 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Původní dotaz uživatele hostbob byl na akvaset který chtěl doplnit o jistý vnější filtr. Pak se diskuse trochu promíchala s filtry a akvasety takže se obávám, že přesunutí některých příspěvků by způsobilo jen větší zmatek v tomto i ve fóru kam by se příspěvky přesunuli. Ono se to zase uklidní a vrátí do správných kolejí. Proto doporučuji se vrátit k tématu a filtry řešit ve správném fóru, protože jinak budeme muset příspěvky označit OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2011 11:03 HaDaS Re: Losky, soubi a ostatní
Přesuňte se s diskuzí o filtrech, které s akva sety až tolik nesouvisí, na jiné fórum.
Nehledě na to, že přesně toto se tu již nespočetně krát řešilo ;-) .
Možná by redakce mohla příspěvky reagující na dotaz od uživatele hostbob přesunout do patřičného fóra. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 11:01 Muž soubi [32] Re: Losky
jj to je jako se vším ... smůla na výběr zboží... to znám.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:58 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: soubi
Proč ne. Já jen mluvil o vnější stránce. Jaké má či nemá náplně vůbec. Já jsem koupile Eheim Prof 3 600 a druhý jsem už koupil za 1/3 ceny a to JBL e901. Takže nezatracuju ostatní značky, jen jsem bral kvalitu zpracování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:17 Muž soubi [32] Re: Losky
já mám filtr TetraTec 600 a jsem spokojený... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:11 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nevím, jak jsou na tom kvalitou TetraTec filtry, ale když jsem je viděl na prodejně, tak to na mě moc velký dojem teda neudělalo:( Pan Peuker prodává hlavně Eheim, tak prostě doporučuje Eheim. Ať člověk chce nebo nechce. Jen doporučuje to, co je špičkou, takže tím nic nezkazí. Ono všechno nejde dělat jen proto, že to člověka baví. Je to jeho živnost a musí se nějak uživit. Navíc aspoň nevychvaluje čínské zmetky a doporučí něco, co je kvalita, sice dražší, ale perfektní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 09:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: akvaristik
Myslím si, že by se téměř "firemní prodejci" neměli vyjadřovat k výrobkům konkurence, protože jiným naopak takový výrobek může vyhovovat -jste napsal: určitě nedoporučuji TetraTec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2011 09:13 Muž Yirka [9118] – Výhoda nesetu..
Já chápu nákup setu jako poměrně levnou variantu pro rodiče chtějící udělat radost dětem či jako výhodný nákup. Pokud se však ten koníček ujme, stejně dojde k postupnému vylepšování setu, takže je z něj většinou nakonec je trochu něco jiného.
Proto jeko největší přidanou hodnotu nesetu vidím to, že při pořizování je třeba přece jen něco nastudovat a promyslet, sestavit a dotyčný pak mnohem lépe rozumí funkci jednotlivých komponentů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 08:58 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: LiborSprysl
To jsem malinko nepochopil - nikoho zde nehaním - dotaz byl na Edition od EHEIMu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2011 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nobody
Jsem realista, jeden mi běží druhý rok...takže vím o čem mluvím :-)Nebudu hanět to, co dobře plní funkci, o níž se tu zmínil Honza - je to lehce ovladatelný bytový prvek pro člověka, který se nezabývá množením ryb a chce mít doma kousek přírody. (I když mimochodem již jsem v něm zachránil 2 nové chovné kmeny živorodek, u nichž mi zbyly jen tři samičky, protože jsem je měl na očích.) Pokud je to tedy skutečně set od renomované značky, pak je prostě dobrý. Všechny levné jsou podezřelé...Ale narozdíl od pana Peukera rozhodně nebudu vychvalovat jen jednu značku a o jiné říkat, že nefunguje. Neživím se totiž prodejem akvaristického zboží neživého hop Nepovažuji to za korektní hodnocení, zvláště kdyby bylo o mně známo, že největší objem prodeje mi dělá právě Eheim. Osobně nemám totiž nic proti serácké ani tetrácké produkci v tomto segmentu smich A kdo viděl mořské Denerle na Mělníce, tak prostě nemůže pochybovat o tom, že sety mohou být velmi dobrou alternativou a jednoduchým řešením pro ty, kteří si chtějí koupit hotovou nádrž a ne ji lepit po kouskách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 01:13 Nobody Re: LiborSprysl
Už i Vy - "propagátor" setů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 00:19 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: hostbob
Zkušenosti musí říci ostatní. Já jen dodám, že určitě nedoporučuji TetraTec, kvůli chybějícím bionáplním. Naopka doporučuji EHEIM Ecco pro. Osvětlení, když se posílí reflektory, je docela dostačující. Alternativa je Vivaline, kde je už vnitřní filtr v setu, pokud je zájem, vyměňujeme ho za vnější. Osvětlení je u Vivaline T5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2011 15:03 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Vidíme to podobně. Takovéto komplety jsou určeny a to i v zahraničí pro určitou skupinu akvaristů kteří vidí smysl akvaristiky pouze ve vizuální stránce s minimem zásahů do údržby a nějaké případné množení ryb je nezajímá. Je to pro ně prostě jen živý kus přírody v designovém prvku krášlící byt a jsou ochotni za komfort zaplatit. U nás je takových akvaristů zatím minimum. U nás většinou převažují hračičkové kteří si nádrže dávají dohromady raději sami podle svých představ a užívají si a mají radost z funkčního detailu který si sami vyrobili. Na druhou stranu pokud jsou takovéto komfortní výrobky na trhu proč je alespoň nenastínit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:55 hostbob
Zdravim ... mate nekdo zkusenosti s Eheimem ? www.akvaristik.eu/… premyslim, ze bych do nej sel .. Osvetleni je slabsi, ale co se da delat .. Filtr bych dal od Tetra Tex EX 700.... Diky za reakce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:53 HaDaS Re: Haimdol
Diskuse tu byla o tom, že Češi nejsou ochotni strčit peníze do perfektně fungujícího setu. Já říkám, že na tomto konkrétním příkladu, to podle mého subjektivního názoru, není zas až tak pravda. Například já na svůj samo-domo vnitřní filtr nesáhl od znovu založení akva. To jsou bratru nějaké čtyři měsíce. Cena mého řešení vyšla cca na 700 Kč a je více bezúdržbová, nežli filtrace v setu za cca 1600 Kč.
Nerad to používám, ale je to takové rýpnutí. Ne proti Tobě. Sice se říká : Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci, ale také se říká chytrému napověz a hloupého trkni. Prvním pravidlem se řídí v současnosti celá západní kultura a mi jak otroci myšlenek vše přebíráme. Proto nesouhlasím, a i nadále radši budu používat ve svém profesním i soukromém životě selský rozum, a nebudu si kupovat drahé věci, které lze nahradit levnějšími s lepšími, či stejnými parametry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:44 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Právě to je ten problém. Ferplast je u nás velmi málo známá značka. Na západ od nás však patří mezi ty špičkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:41 Muž Vstrom [82] - Malawi
Podle mě čistit předfiltr jednu za měsíc až dva je v pohodě. Možná to může být i dyl. Sety to jsou asi dobrý, ale šel bych asi jinou cestou a ověřenou. Známé značky atd. Tady s tím skoro nikdo nemá zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:40 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Žádný filtr není bezúdržbový. Všude musíš po nějaké době provést údržbu. Ovšem u takových nádrží jaké vyrábí např. Ferplast je to prakticky jediná údržba kterou je třeba provádět. Tedy kromě výměny vody. I když to lze dnes technicky zajistit bez nutnosti zásahu akvaristy. Dnes je možné nádrž prošpikovat různými sondami a napojit na řídící centrum které se o všechno postará. Jenže pak se podle mně vytrácí radost z akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:34 HaDaS Re: Haimdol
Přesně jak píšeš, tak to je to, co jsem chtěl vědět. Říkáš, že známý čistí před-filtraci jednou měsíčně. Dobrá věřím, ale čekal jsem tu frekvenci častější, protože obdobná před-filtrace i s obdobně řešeným vstupem a obdobnou průtočností je u mnou dříve používaného filtru Duetto DJ 150. Ano, účinnost biologické filtrace je nesrovnatelná, o tom žádná, ale narážím právě jen a pouze na před-filtraci, kdy docházelo k čištění 1 x za 14 - 21 dní, a to podle toho jak jsem často odkaloval a vybíral odumřelé a uvolněné lístečky atd... Nemyslím si, že je to až tak skvělé, a už vůbec ne komfortní řešení, jak zde bylo uváděno. Cituji výňatek : "... že jsou to při správném zacházení prakticky bezúdržbová akvárka." Ptám se, co jsou to prakticky bezúdržbová akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 14:04 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Mám známého který má tento filtr už tři roky. Měsíčně čistí první komoru s molitany a biologické náplně střídavě po půl roce. Má tam i originální topítko Buclima které funguje bez problémů. Nic se zatím neporouchalo takže šlape jak má. Nádrž má naprosto běžnou nepřerybněnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 13:53 HaDaS – Ferplast
Fotka k příspěvku Dobrá, uznávám, že jsem se na Ferplast koukal jen a pouze jako na další klasicky prodávaný set u nás. Když to tu několik z Vás říká, tak asi top je. A právě proto se Vás chci zeptat, kdo z Vás s výrobky od této firmy má vlastní zkušenost, hlavně co se dlouhodobého provozu týká (minimálně 1 rok).
Pokud budu v dotazu ještě konkrétnější, zajímalo by mne, jaké máte zkušenosti s filtrem BLUWAVE 05, který je součástí tohoto setu. Hlavně co se manipulace a čištění týká (vč. frekvence údržby) - předpokladem je asi nejběžnější nádrž, kdy se jedná o společenské akva zarostlé asi z 50%, nepřerybněné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2011 12:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já vůbec netvrdím, že je lepší to dělat. Já koupil 96L akvárko i s krytem za 1400,-, ale světlo, filtrace, dekorace, pár rybek a 7000,- v háji:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 12:42 janopalo Re: Losky
jasne, ale to znamena, ze so svetlom to vychadza na nejakych 140 eur, poskladane. Co je uz uroven, za ktoru viem zohnat cayman 60 prof, ako najdrahsi z ponukanych setov. Samo, ze akvarko by mohlo ma specifickejsi rozmer, keby som ho skladal sam (vyssie a sirsie, do vysky je z mojho pohladu zbytocne to tahat, ale sirsie by mohlo byt), a aj filter eheim ecco pro 130 je kvalitka, ale myslim, ze v cayman (co tu uz bolo spomenute) je dnu tiez zaujimavy pristrojcek :) proste cena mi vyznieva ako irelevantny faktor. V tom aquapro 60 xl je ten filter slaby, inak ok, atman 620 ma specifickejsi rozmer, ale rastie do vysky, filtracia je v pohode (mam skusenosti, akurat prud je silnejsi, ale to sa da riesit), a cayman ma celkom zaujimavy filter, ale ohrievac Jager je Jager (ale to je v pripade problemov asi tiez riesitelne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 12:23 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: janopalo
A taky záleží, jaké patice použiješ, jestli jeden či dva předřadníky atd.
Předřadník Sinecan 2x18w 490Kč
Patice Arcadia 370Kč za 1 kus
Reflektory 2 od Hagenu 474Kč

Takže to zas tak levný není, ale určitě se dají použít obyčejné patice a né tyhle. Jsou asi top patic do akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 12:14 R Muž Silent [5949] Re: janopalo
Důležité jsou rozměry akvária. Možností je poměrně dost a v různých cenových relacích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 12:08 janopalo Re: Haimdol
no zaujimalo by ma, schvalne, na aku sumu vidite kvalite osvetlenie 2x 15-18 W s reflektorom, ked by som to skladal sam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 11:53 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Obávám se, že je to Sysifoský úkol přesvědčit některé odpůrce že kvalitní akvasety mají své opodstatnění, kvalitu provedení a techniky. Jen je třeba je zaplatit. Bohužel náš trh je doslova zaplaven naprosto nevyhovujícími, nejlepší slovo bude asi zmetky z Číny a Polska které jsou prakticky nepoužitelné. A ty opravdu kvalitní jsou tak trochu v roli popelky. No a ty nejlepší ani nejsou vidět v nabídkách nebo jen velmi sporadicky. Vlastně se těm odpůrcům nedivím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 11:36 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já už bych do setu nešel. Naštěstí jsem ho kupoval pár dní starý za pár korun, ale...
Všechno na h..... Filtr k ničemu, tělísko taky, kryt u 96L akvárka na jednu zářivku 1x18w bez reflektoru atd. Takže vše předělat. Te´d jsem nakonec objednal vnější filtr JBL e901 a jsem na cca 7000,- a to jsem stolek měl

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=1351