Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 23:22 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Dáša
A já bych si set nekupovala vůbec, po vlastní zkušenosti vím, že z toho polovinu vyměníš, protože to nevyhovuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2013 22:22 Muž hardy [45] Re: Dáša
kdyz bych si mel vybrat tak to prvni ma lepsi svetlo,tetra je sice znacka ale ma horsi svetlo a to je celkem dulezite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 20:59 Muž Ryboň [5] - Amerika
Určite by som na tvojom mieste nešiel do toho pacifiku,proste tetra je tetra

Iba že tá Tetra neobsahuje ohrievač ale aj tak by som si to akvárium vyskladal z komponentov ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 20:47 Dáša – jaký akvarijní set
Ahoj, chci si koupit nové akva a přemýšlím, které. Obě vyhovují velikostně na skříňku. Děkuji za rady
akvaria.heureka.cz/…
nebo
akvaria.heureka.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 16:42 Muž Treeman [249] Re: hardy
Tady je vlákno o setech od Diversy
rybicky.net/forum/14021-diversa-

třeba tahle plně vybavená 30-ka??
www.vyprodeje.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 14:31 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: hardy
No hele jestli nechceš vyloženě vepředu ohýbané sklo a líbí se ti klasicky slepená kostka, tak ten Aquael mi nepřijde špatnej, mně všechno funguje. A co mám doma už roky od Aquaelu dva filtry, tak pořád šlapou dobře. Nebál bych se toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 19:40 Muž hardy [45] Re: Dreamdiver
diky moc koukal jsem ale chtel jsem neco levnoho,ale kdyz chces kvalitu musi se zaplatit ;-) jeste rozmyslim jestli ho koupim ale chci jen malej setit ta max do tech 30l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 16:18 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: hardy
No já už to někde psal...světlo mi zatím svítí v poho, ale tak mám ho zatím od listopadu. Dá se vyklápět jen vertikálně, ale tak stačí to. I když jsem docela zmlsanej Dennerle, tam se dá odklápět i vertikálně, což je docela šikovný.
Akvárko jako takové OK, bez škrábanců, bublinek, slepené i vcelku precizně, vypadá to i na pravé úhly. Topítko nemá regulaci, mám ho zapnuté nonstop, udržuje 26C, filtr je velice tichý, molitanová kostka se dá klidně vyměnit za větší, já mám původní. Má dva stupně regulace, hodně a málo :) Mám ho na málo a pokud tam nepotřebuješ proud jak v mořském akvárku, tak stačí. Krycí sklo je poměrně natěsno, vepředu držátko na lepší manipulaci při odklápění. Mám tehle set v práci a jsem za ty peníze spokojený. Není to tak vychytané jako např Dennerle, ale substrát a písek snadno dokoupíš zvlášť.
Podívej se i na sety od firmy Blau, taky nevypadají zle, mají vepředu ohýbané sklo...zase dost lidí si stěžuje na světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 15:54 Muž Pavlis [75]
S kompletem ne, ale osvětlovací 11W modul mám... Dvakrát jsem ho reklamoval a 2 krát jsem dostal nový (během půl roku) - formou výměny. Už bych si ho nekoupil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 15:06 Muž hardy [45] – akvarijni set do 30l
ahoj nemate nekdo zkusenost stimto akvarijnim setem? akvaria.heureka.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 19:11 Terisek Re: romant
Moc děkuji a omlouvám se za prosíka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 18:55 R Muž romant [27987] Re: Terisek
Osobně bych to viděl na tu první variantu. U akar to bude chtít použít nějaký tuholistější rostliny(Anubuiasy, Microsoria,Echinodorus) a na ty to osvětlení bude postačovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 08:50 Terisek
Dobré ráno,
v létě bych ráda předělala svoje staré stávající akvárium (je dosti staré už pár let bylo doma a předtím bylo z "druhé ruky", sice je teď nedávno znovu slepeno, ale ..) Přemýšlím o pořízení setu, o kterých sice vím, že mají nevyhovující filtr, osvětlení atd .. jenže když bych koupila samostatné akva a k tomu kryt, tak mě to vyjde skoro na stejno. Proto jsem přemýšlela, že najdu set, který mi bude vyhovovat osvětlením, a do kterého dám stávající filt Atman At-201. Ten set by se mi zamlouval tento: www.azchov.cz/…, stačilo by to osvětlení (2x30W)? Vím, že jsou různé druhy světel, proto se ptám jestli máte s tímto už někdo zkušenosti a jestli vyhovuje. Kdybych ale kupovala samostatné akva přemýšlela jsem o tomto krytu: www.rostlinna-akvaria.cz/…, ale nevím jestli není předražený, či jestli nemá jiné nedostatky. Vzhledem k tomu, že v akva budou "bydlet" pouze akary, bojím se, aby nebylo světlo zbytečně silné, když hrozí že kytky stejně vytrhají. Omlouvám se za délku příspěvku, ale skutečně si nevím rady. Vlastní kryt si vyrobit nedovedu. Nejsem nijak manuelně zručná xD
Děkuji za jakékoli názory a ještě jednou se moc omlouvám za délku :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2012 19:59 Muž Jiri_99 [425] Re: Deathbull
S filtrem bych problém neviděl. Koupil jsem Atmana CF-600 za devět stovek tuším v www.akvateraexo.cz, což mi přijde jako velmi slušná cena.
Světla mi zatím na vše stačily, i když jsem se nikdy nepokoušel o hodně náročné kytky. Pokud by k tomu došlo, "pajšl" v krytu by nebyl problém předělat. Nedalo mi to a kryt jsem rozdělal, abych se koukl co je vevnitř. Popřípadě k zářivkám dolepit led pásky.
Když to shrnu, plus mínus za tenhle set, přijde mi to v poho.
I když dnes bych si skříňku udělal sám, akvárko nechal slepit ve sklenářství a kryt bych taky zbastlil.. :-D :-D
Ale vůbec nelituji těchto utracených peněz. ;-) "Bez práce" mám pěkné fungující akvišo. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 19:38 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Jiri_99
;-) No právě..filtr je právě to, co vyhodíš vždy. Co se týče toho světla, tak to je na dolní hranici...vím že to jde, ale v takovém akva bych měl minimálně 2x 24w T5...mám rád hodně zarostlá akvária a když si začnou kytky stínit, jako když to světlo "navíc" najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2012 19:08 Muž Jiri_99 [425]
Trošičku odbočím. Mám set MP 98 litrů z Hornbachu za tři tisíce. Akvárko s krytem 2x18W a jednoduchým stolkem.
Jak napsal "Sid" v jiném vlákně:

"Jak píše Haimdol - MP je součást fy. EHEIM, takže o kvalitu strach nemějte.
V Hornbachu by měli mít v nabídce s ohledem na osvětlení příznivější rozměr akva MP, a sice 80*35*35cm.
Za 2990,- CZK dostanete kromě akva a vámi uvedeného krytu se dvěma zářivkami (a reflektory) i jednoduchou skříňku.
V tomto nižším akva se dají pěstovat i "náročnější" kytky bez nutnosti úprav osvětlení...
Víc tady:
rybicky.net/nadrze/8037
rybicky.net/nadrze/6254 "

A já nemůžu nesouhlasit. Pouze jsem vyměnil zářivky, taktéž na Sidovu radu a povedlo se mi vypěstovat bars co...

Jen jsem tím chtěl říct, že ne všechny sety stojí za prd. I když u toho mého nebyl filtr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 18:01 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Deathbull
S kostkou od Dennerle souhlasím, lampu už další mám :-) Jen přemýšlím a větším filtru, nějak mám pocit, že ten malý nestíhá :-( Ale set o 54 l apod. bych taky nedoporučila. Stejně ve finále člověk skončí na penězích, které ze začátku dát nechtěl stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2012 17:56 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Napíšu jen jedno...pokud set, tak jedině u větších akvárií renomovaných výrobců, tam už se dá vybrat a člověk nevyhazuje špatnou a nepotřebnou techniku. Co se týče setů pod 112 litrů...tak tam je to skoro vždy prů*er :) Snad jedinou vyjímkou jsou kostky od Dennerle, tam se nevyhodí nic..akorát u každé to chce přikoupit jednu lampu navíc.

Co se týče úpravy plastových krytů 54L setů, tak možnosti jsou vykuchat původní předřadník a dát nový co zvládne o zářivku navíc, nebo doinstalovat LED pásek jak tady padlo, nebo pokud člověk jako já nechce mít nic s společného s elektřinou...koupit nějaký set předřadníku, kabelů a objímek.

Raději nepíšu které to jsou, zase bych to schytal od Matlaly.))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 17:46 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Kyd
Já mám podobný set, ale z pet centra. Stál stejně tak, ale musím říct, že zářivku mám sice pořád stejnou, filtr už jiný. Ten původní byl jen honič vody. Na nenáročné kytky osvětlení stačí. Pokud dáš světlejší dno, bude to lepší. Já mám tmavé a hodně to světla pohltí. V Hornbachu jsem si koupila stříbrnou tapetu a nalepila na spodní stranu krytu, je to o něco lepší. A plánuji dokoupit led pásek, pak už to snad bude použitelné dle mých představ :-) Ale popravdě, znovu bych do setu nešla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 17:20 jake98 Re: Miso
dobrý článek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:22 Muž Miso [470] Re: CLSB
pozri tento clanok
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:48 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
15W a reflektor by mělo na běžné kytky stačit. A zas nebudou starosti se zelenou řasou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:27 CLSB Re: Miso
No on ten set od Eiheim právě už má nějaký reflektorek u zářivky, takže předpokládám, že vylepení alobalem nebude potřeba/nepomůže.

Neplánuji pěstování nějakých náročných kytek, spíš mi jde o to, aby normální druhy přežívali v pohodě a já měl co možná nejméně práce s akvárkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:40 Muž Miso [470] Re: CLSB
pri tomto rozmere neviem, ono da sa aj s 15W len budete mat dost obmedzene moznosti co sa rastlin tyka. ide to trochu zlepsit vlepenim alobalu do krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:28 CLSB Re: Miso
Z těch nabízených světel/krytů mi přijde vhodný snad jenom ten dřevěný za 120€, vše ostatní předpokládá jako kryt akvária nahoře sklo :-( .

Bohužel máme doma kočku a tak je možné, že by chtěla na akvárku nahoře zaparkovat, proto mi sklo jako kryt nepřijde vhodné.

Máte tip na nějaký jiný celkový kryt? Nebo tedy nějaký vhodnější set, který jak říkáte existuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:20 Muž Miso [470] Re: CLSB
tiez sa da kupit vyhovujuci kryt samostatne alebo ovetlovaciu rampu a pouzit krycie sklo. ale za 999Kc nic poriadne nekupite.
napr:
www.akvariumonline.sk/…
www.polit.sk/…
www.akvariumonline.sk/…
www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:07 Žena Danila [4489] - SumciRe: Kyd
Kyd napsal:... .Kouknout se snad jen před samotným nákupem na osvětlení zda bude možné ne jen vyměnit zářivku ale i případně předřadník nebo startér je li součástí dle typu druhu osvětlení (pozor tedy na zatavený předřadník v krytu samotmém bez možnosti výměny bez poničení krytu).

Výměna osvětlení v akvarijních setech je téměř nemožná, hlavně proto,že vyšší wattáž zářivky zároveň znamená delší zářivku....Takže na zvýšení osvětlení specielně v umělohmotných krytech u setů zapomeňte ( pokud nejste extrémní kutil, nebo do toho nechcete investovat částku, převyšující cenu celého kompletu...)
Jsou sety, kde je osvětlení vyhovující, ale není jich mnoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:42 CLSB – Eheim Aquastar 60-54l
Trochu jsem se do problematiky akvaristiky ponořil a zjistil jsem, že všechny ty sety okolo 50l mají pouze 15w zářivku. Je to významný problém? Viděl jsem tabulky doporučených hodnot pro rostilny a ty to nesplňuje ani náhodou :-(

Myslíte si, že je řešením set, který má u zářivky 15w ještě reflektor?

Našel jsem set www.levnaakvaristika.cz/…

Doporučil by mi ho někdo ze zkušených?

Prostě řeším koupi akvárka okolo 50l, které by mělo nějaký horní celkový kryt, protože máme doma kočku. Zatím tedy dost tápu.

Předem díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 15:11 Muž Kyd [43] Re: CLSB
U tak malého akva a za takovou nízkou cenu bych to neřešil.Jen díky té nízké ceně a hlavně netucha dle obrázku nic o výrobci bych doporučil hned po nákupu odzkoušet-napustit akva jestli neteče a pustit filtraci, topítko, osvětlení.Kouknout se snad jen před samotným nákupem na osvětlení zda bude možné ne jen vyměnit zářivku ale i případně předřadník nebo startér je li součástí dle typu druhu osvětlení (pozor tedy na zatavený předřadník v krytu samotmém bez možnosti výměny bez poničení krytu). Nu a pak teprve vše pořádně osušit, zabalit a předpokládám schovat pod stromek.Tip.-nezapomeň na bezpečnostní podložku pod akva. Osobně jsem kupoval a kupuji polské sety AQUA SZUT které kvalitou a zpracováním dost polepšily, myslím že jsou dnes hodně schodné i ohodně kvalit třeba z teď pokulhávajícím Juwelem. Hodně fajnovků brblá že polský věci vesměs za moc nestojí ale rozhodně odpovýdájí ceně než ty předražený rádoby nadnárodní značky. tohle je odkaz kde kupuju www.zverimarket.cz/… a zatím v pohodě i co ce týče techniky velká spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 13:37 CLSB – Set z Hornbachu za 999
Ahoj, neviděli jste někdo ten set v Hornbachu za 999,- ??
sortiment.hornbach.cz/…

Syn by chtěl první akvárium a vzhledem k prostorovému omezení nehodlám kupovat větší. Na co bych si měl dát pozor?

Předem díky za názor
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 11:19 Muž Miso [470] Re: ¨BR
to zalezi model od modelu, mal som vnutorny Fluval U3 a ten nebol pocut, mam externy eheim 2211 a tiez nieje pocut, eheim ecco 300 je trochu pocut tak do dvoch metrov, ked je v skrinke tak nie, ale to uz je silnejsi filter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 11:12 ¨BR – BR
A mas s tim nejake zkusenosti co se tyce rozdilu hlucnosti mezi externim a vnitrnim filtrem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 10:29 Muž Miso [470] Re: BR
ja som to nasiel drahsie, ak je to aj zo stolikom tak to naozaj za tu cenu neposkladas, ale ak mas potom k tomu dokupovat ext. filter tak sa to neoplati ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 10:26 BR – BR
Našel jsem ho i se stolkem za 3190,- + doprava to mě přijde jako dobra cena. Když jsem to skladal sam tak jsem se pod 4500 nedostal bez stolku. Jediný co tak kvůli hluku jsme si řikal že bych pořídil externí filt a to bohužel žádný set nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 10:21 Muž Miso [470] Re: BR
osvetlenie nic moc, filter neviem aky tam je. Urcite sa s tym da zit ale za tie peniaze poskladas urcite nieco ovela lepsie ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 22:47 BR – BR
Zdravím. Co si myslíte o setu od Aqua szut 112L. Je to pro začátečníka ale chtěl bych koupit něco pořádnýho. De mi hlavně o filtr máte s tím někdo zkušenosti? Bojím se hlučnosti je to do ložnice. Díky moc za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   17.10.2012 12:19 Muž fido16 [631] Re: Jan Novotný
Tak tu hadičku tam nedávej nemusí tam být. Stačí aby filtr mírně vlnil hladinu a vzduchu bude dost. Jinak ten filtr co tam máš má nedostatečnou filtrační plochu. Doporučil bych osvědčenou klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Abys viděl jak to vypadá mrkni ke mě do prezentace mám stejné akva NEON WORLD 60L.

www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 12:10 Jan Novotný – dotaz na filtr
Ahojte, prosím odborníky o radu.
Pořídíl jsem akva set, kde byl v sadě podobný filtr jako "Filtr Atman At-F301, 250l/h".
Přidal jsem k němu hadičku, která čouhá nad hladinu, aby přisávala vzduch a dělala bubliny.
Teď chci předělat akvarium do dětského pokojíka, ale když mám přidanou hadičku, tak je to docela hlučné a může to dětem vadit při spaní.
Proto prosím o radu, jestli hadičku můžu dát pryč a jen čeřit hladinu, nebo radu co koupit. Lepší filtr + "bublifuk" ? Jaký ? Nebo jestli můžu ten filtr na noc s osvětlením vypínat.
Osazenstvo je 5 panceřníčků, 2 platy červené, 2 čichvci modří, 10 neonek a 1 krunýřovec.
akvarium 54 l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 17:57 R Muž romant [27987] Re: Marthas
Ano, ta možnost pomocí takového mezikusu s hadičkou na přisáváná vzduchu tam je, ale v drtivý většině případů, když je výtok vody nastaven tak, aby čeřil hladinu(ideál je v úrovni hladiny), tak to vzduchování nebývá potřeba. Je taky důležitý přihlédnout k rybí osádce a množství rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:50 Marthas
JO už těma otázkama možná otravuju :-D ale je lepší být trošku informovaný - v tom čerpadlo je aj vzduchování že ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:47 R Muž romant [27987] Re: Marthas
Ano, mám to odzkoušený, je to akorát, kdyžtak se trošku biomolitan zahrábne do dna, ale to by ho muselo bejt více jak 10cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:46 Marthas
OK a vejde se to čerpadlo pod ten kryt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:34 R Muž romant [27987] Re: Marthas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:32 Marthas
OK a kolik tak kč cca na předělání toho filtru si připravit + nějaký ozkoušený ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:00 R Muž romant [27987] Re: Marthas
Filtraci bych nahradil klasikou v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu a do začátku dobrá volba. Pokud by byla tendence pěstovat nějaký náročnější rostliny na světlo, tak to bude trošku méně, ale dobrý reflektor pomůže, jenom o světle to není. :-) Prosím o sloučení s tímto vláknem. rybicky.net/forum/12588
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:56 Marthas – Akvarijní set Diversa 112 litrů rovný
Dobrý den chci si pořídit akvarijní set - přesněji Akvarijní set Diversa 112 litrů rovný www.levnaakvaristika.cz/…
Chci se zeptat na vaše zkušenosti s ním - popř. nějaké nedostatky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 20:31 velkysef Re: Ičin
díky za radu a názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 17:41 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: velkysef
To je sice pravda,ale taky 40 je víc jak 9 ;-) vybodl bych se na estetiku a postavil to klidně na židli. Ta unese člověka,takže 100kg minimálně(proto se mě nezdálo těch 27kg). Zvaž to. Větší akvárko = víc možností a míň starostí. Každé akvárko je časem malé,ale u těchto malinkých je to vlastně malé hned při nákupu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 17:17 velkysef Re: Ičin
tak ale určitě je těch 20l více než 9L ,to mám teď asi rok, nové chci proto, aby se mi do toho vešlo víc rybiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 12:16 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Těch 27kg se vzalo kde? Zaprvé je to divný číslo a zadruhé to je hrozně málo. To i ten glastovej zahradní nábytek unese víc. Hledal bych alternativu stolu a ne menší akvárko
Neber to špatně,ale ve 20ti litrech se toho bez zkušeností moc chovat nedá. Víc litrů ti dovolí víc druhů/jedinců a pomůže ti vyhnout se problémům, které by skoro určitě přišly

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40864x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=1151