Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 14:17 Žena lilitko [224] Re: petulinakk
aha, tak to som blbo pozerala, pardon. Idem to bližšie preskúmať. Ďakujem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 13:57 Žena petulinakk [2016] Re: lilitko
Však to co jsem dala odkaz jsou LED. Ale já osobně bych zrovna do tohoto nešla.

Jinak dá se určitě i takhle malé vyrobit na míru, třeba tady www.akva-tera.cz/…
a místo trubic se tam dá nacvaknout LED těleso... ale cenově už to samozřejmě bude úplně nekde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 13:47 Žena lilitko [224] Re: petulinakk
Mala som na mysli kryt s LED osvetlením, taký som nenašla. stydim A krycie sklo mi nepomôže. Potrebujem kryt na celý vrch akvária. :-( Čo sa funkčnosti týka, najlepšiu skúsenosť mám s krytom na mojom Juwel Lido 120
www.amazon.fr/…

len na malé akváriá taký štýl krytov nerobia... :-O A ja som technický antitalent, takže sama si ho nevyrobím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 12:54 Muž Jifi [675] Re: larix
Jen chci upozornit na to, aby při tom položení osvětlovacího tělesa na krycí sklo nedocházelo k přehřívání osvětlení, což u LED osvětlení zkracuje jeho životnost. Spíše to osvětlení ještě podložit, aby neleželo přímo na skle a případnou mezeru vepředu zadělat. Vzadu to nechat otevřené, ať to větrá. Jinak tak, jak píšeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 12:40 Muž larix [1420]
Podľa mňa je vždy lepšie a často aj lacnejšie vyskladať si zostavu podľa svojich potrieb (ale chce to čas :-) ). Kryt sa dá nahradiť osvetľovacím telesom a krycími sklami, ktoré budú okolo osvetlenia zastriekané čiernou matnou farbou (sprej plus páska 3-4 eurá) alebo nejaké podobné DIY riešenie. A vieš si zvoliť presný rozmer akva, použiť filtráciu z pôvodnej nádrže atď. Ak sa ti do toho nechce, súhlasím s tým, čo napísala Martina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2017 12:36 Žena petulinakk [2016]
Kryt se najít dá, ale je fakt že jsou o dost hnusnější než na těch setech :-) a světlo v nich asi taky bude míň kvalitní.
www.heureka.cz/…

Nevím jestli potřebuješ vysloveně kryt jakože aby světlo neylo vidět, ale pokud jde jen o to aby bylo akvárko přikryté, tak je ještě možnost si tam dát samostatné světlo, a krycí sklo. To sklo by se dalo dát buď na úchytky www.google.cz/… nebo pokud by se akvárko lepilo tak se tam rovnou můžou vlepit i vzpěry.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 12:06 Žena lilitko [224] Re: petulinakk
Práveže samostatný kryt o max. šírke do 26cm som nikde nenašla, preto uvažujem o sete. Filter prípadne vymením, to nie je problém... Zvažujem náhradu za: rybicky.net/nadrze/25262-blazena-risa-aman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 09:27 Žena petulinakk [2016]
Od firmy Aquatlantis mám samostatné světlo a ok, filtry porovnat nedokážu ale v těchhle malých setech bývají spíš jen honiče vody.

Ten set od Aquatlantis má ale velkou výhodu v tom, že je prostě větší - i těch 10cm navíc na délku a 5cm na výšku je u takhle malého akvárka hrozně znát.

K jakému účelu akvárko chceš?

Případně si můžeš akva nechat slepit a kryt dokoupit zvlášť. Musela by sis samozřejmě nejdřív vybrat kryt a podle jeho rozměrů slepit akva, ale mohla by sis nechat udělat i vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 19:28 Žena lilitko [224] – Aquatlantis Atlantis 50 vs. Juwel ViO 40
YAhojte, potrebujem radu.Zvažujem akvárium, ale som limitovaná miestom.hĺbka môže byť max.26cm a akvárium musí mať kryt. Zatiaľ zodpovedajú kritériám Aquatlantis Atlantis 50 a Juwel ViO 40. Viete mi poradiť ktoré, prípadne prečo? Alebo nejakú inú variantu? Kryt si sama vyhotoviť neviem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 21:46 R Muž ctibum [6921] Re: bubak
Nevím, jak Diversa, ale Aquatlantis to lepí, páč to nešlo sundat ani nový... Vzal bych to opatrně kolem dokola menším lámacím nožem. Případně silou, pokud už se s krytem nepočítá, povolí spíš plast než sklo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 21:09 R Muž romant [27987] Re: bubak
Bude tam zřejmě hrát roli čas a tedy bych si tipnul, že to co drží je vodní kámen a proto bych zkusil zajet nožem pod okraj, zvláště z vnitřní strany a snažil se tak ten támeček uvolnit. Popř. můžeš použít hadr namočenej v kyselině citrónový a tímto ten rámeček otírat, zvláštěpak tam kde se dotýká skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 20:22 Muž bubak [1] – Diversa 54l
Ahoj,
dostal jsem akvarijní set Diversa 54l s nefunkčním světlem, chtěl bych tam dát LED chirios a provozovat akvárium otevřené. Nemáte někdo zkušenost se sundáváním horního krytu i s tím rámečkem? Přiměřenou silou i to nejde a pořádně zabrat se bojím, abych to nějak nerozbil....
Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2017 11:48 R Muž afc1886 [14689] Re: Chumlik
Pozor, já jsem tě od toho světla neodrazoval, jen jsem tě upozornil na možné problémy, které se mohou vyskytnout. A series je z těch světel určitě nejlepší. Navíc sis zvolil variantu 60-80, takže to světlo budeš moct použít potom na větší akvárium, až se ti tohle bude zdát malé. A věř, že to bude brzy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2017 10:50 Maq Re: Chumlik
Taky se přimlouvám za výkonovou rezervu plus stmívač. Mít možnost snadno regulovat intenzitu osvětlení je velmi důležité. Obrovský pokrok proti časům ne tak dávným!
A dodám k tomu jako nesytič CO2: Jak se akvárium stabilizuje, řasy obvykle zlobí míň. Pak si troufneš na trochu náročnější kytku, protože se Ti zalíbí, a bude se Ti ještě náramně hodit, že můžeš na svícení trošku přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2017 10:33 Žena Eliss [105] Re: Chumlik
Taky jsem pro Chihiros, mám na dvou aq a spokojenost. Na každém aq mám nastavenou jinou intenzitu světla podle potřeby. Teď chceš sice nenáročné rostliny, ale co časem až tě to pohltí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 10:20 Žena drvi [2894] Re: Chumlik
jestli chceš vidět, jak to svítí, koukni na moje low-tech akvo rybicky.net/nadrze/25695-barevne-blues, neřekla bych, že je to moc. Pravda, jsem asi na polovině intenzity, mám to ztlumený ;-) . Říkám, za mně absolutní spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 10:17 Chumlik Re: drvi
Nejdrive jsem ho mel vybrany ale po radě ze na nenarocne rostliny je to moc i kdyz to ma regulator. Si teda vyberu lfl-cl plus stmivac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2017 21:23 Žena drvi [2894] Re: Chumlik
Nejak jsem nepochopila, proc nejdes do toho Chihiros LED A-series www.rostlinna-akvaria.cz/… , ktere uz je vybavene stmivacem. Ja ho mam a jsem s nim moc spokojena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:19 R Muž afc1886 [14689] Re: Chumlik
Já mám lfl a jsem s ním nadmíru spokojen. A to ho mám ještě utlumené. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:15 Chumlik Re: afc1886
Jaké teda zvolit lepší Z series nebo raději LFL-CL-600 díky možnosti připojení stmívače ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:10 R Muž afc1886 [14689] Re: Maq
Ten stmívač jsem psal, že bude potřebovat u toho a series www.rostlinna-akvaria.cz/…
A ano máš pravdu, u z series nejde použít stmívač, naopak u Lfl už použít jde. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:09 Maq Re: Chumlik
Chumlik napsal: A na světlo z series teda nepujde žádný regulátor ? Mám dojem že jsem to četl zrovna tam, v dotazech a odpovědích k produktu. Tak tam trochu zabrowzdej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:00 Chumlik Re: Maq
Vím že větší pro začátečníka lepší ale omezuje mě prostor 60cm . Proto i ten externí filtr abych si akva užil s minimálním vnitřním vybavením. A na světlo z series teda nepujde žádný regulátor ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 20:38 Muž Mitroz [160] Re: Chumlik
Ahoj,
koukni do mé prezentace Krevetín, všechno šlape jak má. Je to rozměrově prakticky stejné, techniku tam mám vypsanou. Filtr JBL e401, můžu doporučit, absolutně tichý, vůbec o něm nevím. Vše ze Sklorexu a palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2017 20:38 Maq Re: Chumlik, afc1886
Když chceš externí filtr, tak asi zas tak nešetříš.
I pro začátečníka je větší akvárium lepší než menší, ve větším množství vody se spíš "rozpustí" chyby, které nepochybně uděláš. X-)

afc1886: Nejsou zrovna zetka nějak omezená, že stmívač k nim nejde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 20:10 Chumlik Re: afc1886
Děkuji, světlo z series se mi líbí. A co filtr tetra ex 600 je to dobrá volba? akvarium budu mít v ložnici tak kvůli hlučnosti. Našel jsem i tento www.rostlinna-akvaria.cz/….
A to hlavní nákup samotného akvária na sklorex-akvarium.cz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 19:25 R Muž afc1886 [14689] Re: Chumlik
Na nenáročné rostlinky to je pěkná světelná palba, kterou nebude jen tak lehké ukočírovat. Určitě budeš potřebovat stmívač.
EDIT- jedno z těchto světel ti bude bohatě stačit.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 19:08 Chumlik – Nákup akvária
Dobrý den, jsem úplný začátečník po měsíci čtení na forech si ale stále nevím rady s nákupem. Akvárium bych chtěl velikosti 60x30x35. Filtr podle recenzí externí
www.rostlinna-akvaria.cz/…
a světlo led nad akvárium
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Mám otázky jestli mohu mít akva bez krycího skla nebo je lepší koupit.
Chci pěstovat nenáročné rostliny a chovat živorodky. děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2017 22:08 Lapierre Re: Dave
Jenom ještě k tomu osvětlení. Jestli si budeš pořizovat Led světlo,tak bych ti doporučil si k němu pořídit stmívač pro regulaci intenzity např.

www.sklorex-akvarium.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2017 11:37 Dave
Všem děkuji za radu. Když to tedy shrnu, akvarijní set www.sklorex-akvarium.cz/… stojí 4.195,-Kč

Samostatné akvárko 80x40x40 www.sklorex-akvarium.cz/… 1.162,-Kč
Osvětlení LED www.sklorex-akvarium.cz/… 1.435,-Kč
A čerpadlo s kostkou biomolitanu www.sklorex-akvarium.cz/… 550,-Kč
Tedy celkem 3.147,-Kč a to s lepším vybavením než u setu. Což je úspora cca 1.000,-Kč. Přitom všude v článcích co sem četl jestli akva v setu nebo si složit, tak uváděli finance přesně naopak.
Tím pádem asi pořídím místo 80cm akva 100cm. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2017 17:49 R Muž Anthrax [4786] Re: LeRi
Ja mam tu cerpaci hlavu s bioakvacitem a cisteni je v pohode. Navic neni potreba cistit drive nez za pul roku. Alespon u me. Co by me melo na jejim cisteni stvat? Je pravda, ze to neni zadna krasa, ale od ceho mam v akvarku kytky? Vzdyt nemusi byt vubec videt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 16:18 Muž LeRi [315]
Pokud nemusíš šetřit kup externí filtr ta kostka bioakvacitu s čerpací hlavou nevypadá v akváriu moc hezky a při čištění tě bude štvát ješte víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2017 14:23 Lapierre Re: Dave
Pokud chceš vnitřní filtraci,tak samozřejmě záleží na objemu a osádce,ale pro objemy o kterých asi uvažuješ bych šel do klasiky.Čerpadlo např.
www.sklorex-akvarium.cz/…
+ kostka biomolitanu
www.sklorex-akvarium.cz/…

nebo alternativu ;-)

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.09.2017 14:10 Lapierre Re: Dave
Pokud můžeš mít délku 100 cm,tak bych šel do ní.I Neonkám se ta délka bude víc líbit než "jen" těch 80 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 13:55 Dave Re: Anthrax
Osádku sem ještě neřešil. Ale chtěl bych mít : 3x Krunýřovec Sp. , 2x Čichavec perleťový, plus hejno (cca 10-15ks) nějakých menších rybiček např. Neonka obecná nebo černá nebo nějaké tetry nebo parmičky. A líbila by se mi i bojovnice, teď jde o snášenlivost k ostatním.
Popř. můžu Aqua zvětšit z délky 80cm na 100cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2017 13:52 Žena drvi [2894] Re: Dave
Pokud chceš vnitřní filtr a kryt, co tě nebude při údržbě omezovat, doporučila bych ti z vlastní zkušenosti velmi dobrý set www.sklorex-akvarium.cz/… (já ho tedy mám se zářivkami, ale už , jak vidíš, se prodává i s LED osvětlením). Opravdu estetické, dobře řemeslně zpracované, sice trošku dražší, ale nekupuješ si to na rok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 13:49 Muž RBeil [174] Re: Dave
spíš bych uvažoval i o externím, výjde to na stejné peníze a je to mnohem praktičtější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 13:38 R Muž Anthrax [4786] Re: Dave
S tim filtrem tezko rict, kdyz nevime, co tam planujes za osadku. Rozhodne nedej na udaje, ktere uvadeji vyrobci filtru (prutok filtru vzdy vyrazne klesne). Pozornost bych byt tebou venoval hlavne objemu filtracni hmoty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 13:26 Dave
Jo a topítko asi počkám dle toho jak se bude držet teplota vody a popř. dokoupím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 13:24 Dave
Všem díky za názor, nečekal sem že takhle rychle odpoví tolik lidí. :-) :-) Co se týče krytu versus čištění, mě tahle myšlenka vůbec nenapadla.
Takže spíše pořídit samostatné Aqua 80x40x40 www.sklorex-akvarium.cz/…
Osvětlení samostatné LED www.sklorex-akvarium.cz/… viděl sem zde: rybicky.net/nadrze/26679-wild-wood
A nakonec filtrace, tam celkem tápu, ale chtěl bych určitě filtr vnitřní www.sklorex-akvarium.cz/… nebo www.sklorex-akvarium.cz/… ?
Nebo máte také zkušenosti se závěsnými filtry? Nebudou moc hlučné? www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 21:19 Muž Jifi [675] Re: Mitroz
Mně osobně se líbí závěsné LED nejen designově, ale hlavně proto, že potom budu moct nechat vyrůstat některé kytky z akvárka, což s krytem nejde. To je pro mě zásadní rozdíl mezi krytem a závěsným LED osvětlením, které se dá umístit třeba 20-30 cm nad akvárko, nebo i kousek výš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 21:11 Muž Mitroz [160] Re: Jifi
Nedá mi to, abych nepřidal zkušenost s krytem. Mám tenhle www.sklorex-akvarium.cz/… a je výborný. Všechny horní části krytu se dají velice jednoduše vyndat, nebo nechat v otevřené poloze, takže nijak neomezují při údržbě. A je dostatečné vysoký aby se pod něj vešlo LED osvětlení. Jo a ve skorexu mi ho ochotně prodali bez osvětlení, abych mohl dát LED. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 20:47 Muž Jifi [675] Re: romant
No, třeba zrovna připomínka ke krytu s osvětlením je k věci, i když konkrétní model krytu neznáme. Jak asi více z nás více zjistilo, tak ten kryt nasazený na akvárko má taky některé podstatné nevýhody, které si mnozí z nás uvědomili až po kratším používání takového krytu. A je jedno, která firma ten kryt vyrábí a jak se jmenuje konkrétní model krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 20:14 Muž RBeil [174] Re: romant
Přímo s konkrétnim setem nemá zkušenost, ale tyto sety jsou na stejném principu. Plastový kryt do kterého se špatně leze a věci které nejsou potřeba a nebo jsou nedostačující k účelu který byl zamýšlen (třeba high-tech akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2017 19:32 Muž Jifi [675] Re: Lapierre
Já myslím, že délka a umístění zářivek v tom krytu bude v pohodě.
Ale vidím to stejně jako RBeil. Pomalu se chystám pořídit (možná na Vánoce) LED osvětlení, které bude kousek nad akvárkem.
Souhlasím s RBeil - taky bych zvážil, zda místo setu raději nepořídit zvlášť akvárko, potom filtraci a místo krytu s osvětlením bych dnes pořídil LED osvětlení, které se dá zavěsit kousek nad akvárko. Osvětlení kousek nad akvárkem je mnohem praktičtější než kryt. Jednak při zmiňované údržbě, jednak potom člověk může nechat vyrůstat kytky ven z akvárka, což s krytem nejde - kytky se spálí na zářivce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 19:29 R Muž romant [27987]
Požádal bych všechny, co nemají s daným výrobkem zkušenosti, aby se raději do debaty nezapojovali, zbytečně tazateli motáte hlavu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 19:20 Lapierre Re: Dave
Sice tento set neznám,ale zaměřil bych se i na délku a umístění těch zářivek v krytu a případně jestli je možná záměna za jiné(variabilita).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2017 18:59 Muž RBeil [174] Re: Dave
Osobně bych už do celoplastového krytu nešel. Buď rampu a nebo kryt s ceou otvíravou deskou jako mám já (mam fotky na prezentaci) Jednak kvůly udržby se skrz ty malé díry v krytu špatně leze a za druhé je problém s případnou repasu osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 18:55 Muž RBeil [174] Re: Anthrax
Tak proč když vztanu ráno a podívám se tam na ten teploměr tak je teplota max o 2st. dole. Ono i filtr docela topí i když se to nezdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 18:26 Muž Jifi [675] Re: NHKG
Jo, to samozřejmě záleží na teplotě v bytě a na tom, jaké ryby chce pořídit. Jak jsem napsal, já osobně mám topítko v záloze pro případ selhání topení v bytě. Ale je zbytečné, abych ho měl v akvárku, když máme v bytě 23 °C a krevetkám taková teplota s rezervou stačí.
Co se týká akvárka u okna - tam budou výkyvy teploty bez topítka logicky větší a větší výkyvy budou i u malých akvárek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=501