Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:11 Žena drvi [2894] Re: Markéta
Ja mam s akvarii Juwel Rio dobrou zkusdnost, mozna casem budes potrebovat zmenit (resp. pridat) filtr, ja jsem pridavala externi Eheim Ecco Pro 200. Jinak vse vyhovujici ano . Myslim, ze z tve strany to nebyla spatna volba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:06 Markéta
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Myslíte, že jsou dostačující komponenty u tohoto akvária nebo by to byla špatná volba?
JUWEL Akvarium Rio 180l
Akvárium: 101x41x50 (dxšxv),
Filtr Juwel system bioflow 3.0,
Filtrační hmoty Juwel,
High-lite system Juwel 2x45 W (895 m) T5,
Topítko Juwel 200 W

Velice děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 13:27 Bacoun Re: Jakub
Ne.Ale jako skoro všechny sety.Místo filtru - honič vody.A světlo,pokud budeš chtít nějaké středně náročné rostliny,také nebude dostačující.Já jsem si také na začátku pořídil set a už mě z něj zůstalo v podstatě jen samotné akvárium.Do setu už bych nešel.Když si sestavíš akvárium jednotlivě,tak zjistíš,že tě vyjde na ty samé peníze.Když budeš chtít vnější filtr,tak o trochu dráze než ten set.Popátrej tady ve vláknech ohledně filtru a osvětlení.To jsou dvě nejdůležitější věci z techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:16 Jakub
Ahoj, máte někdo zkušenost s tímto setem ? : www.akvamex.cz/… předem dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 17:47 Muž honcka [39] – Innovative Marine
Máte někdo skušenost se sety od innovative marine?
profiplants.cz/…
Líbí se mi ohlé sklo a to, že je komplet technika za dvojitou stěnou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 20:05 R Muž afc1886 [14681] Re: petulinakk
Z těchto dvou určitě www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 17:40 Žena petulinakk [2016]
Uvažuji o pořízení malého akvárka 50-60l, chtěla jsem si sestavit svůj vlastní "set", ale protože potřebuju nutně kryt, a ráda bych kryt s LED osvětlením, kde není zrovna výběr, pokukuju z nouze i po komerčních setech.

Nemáte někdo zkušenost s jedním z nich? Případně, pokud by jste volili, který a proč?
Oba sety nabízí několik prodejců, a údaje o LED osvětlení se poněkud liší.

www.akvaristik.eu/…

www.zoo-market.cz/…

Samozřejmě pokud víte o jiném setu nebo krytu 60x30 s LED osvětlením, budu vděčná za odkaz :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 14:57 Muž Hirgon [1] Re: Zip
Jj, cena je vetší, ale asi to překousnu. Designově se mi líbí víc než Juwel a má LED osvětlení. U nás v Hornbachu měli Fusion, což je ještě dražší, má trochu jiný design, nepatrně jiné rozměry, ale jinak v tom nějaký výrazný rozdíl nevidím. Stejný světlo, filtr, topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 14:44 Muž Zip [277] Re: martin
Ano bude v tom rozdíl. Už je to déle, tak mě nekamenujte , ale mám takový pocit jestli Aquatlantis nestál 2x tolik co RIO, hold něco za něco X-) Ale design se mi také líbil víc než RIO palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 14:00 martin Re: Hirgon
Ked som sa na ne pozeral v hornbachu. prisli ma na lepsej kvalitativnej urovni ako lacnejsie juwely ci eheimy. Ja som zvolil juwel kvoli cene, uz som z toho vyhodil filter, teraz zistujem ze kvalita osvetlenia je nic moc. Takze som mohol rovno kupit aquatlantis a mat LEDky, stredovu spojnicu prednej a zadnej steny to malo zo skla, tusim aj hrubsie sklo bolo pouzite, stolik vyzeral lepsie.. o tom filtry neviem nic, ale tiez sa mi dizajnovo pacil viac ako ten juwelacky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:56 Muž Zip [277] Re: Hirgon
Osobně tento set neznám, mám RIO od Juwelu, ale mám takové tušení jestli jsem ten tvůj neviděl taky v Hornbachu, nebo hodně podobný, pak by šla případně použít jejich "Cenová záruka" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:36 Muž Hirgon [1] – akvárium Aquatlantis
Ahoj, chci si založit společenské akvárium kolem 100 - 150 l. Koukám po Aquatlantis Elegance Plus (Expert) 80, objem 146 l. Dá se koupit u Rataje.
Co si myslíte o tomhle setu? Je filtr Biobox dobrý?
Chtěl bych koupit nějaký set, a ne si to poskládat.
aquatlantis.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 09:33 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Koště
Je to malá louže pokud to není nějak hodně staré tak bych se nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 21:21 Koště
Zdravím, mám možnost si koupit výhodně set od eheimu Vivaline 180.

Akvárium - 100x40x45 (dxhxv)
Skříňka
Filtrace - Biopower 240
Topení - Jager 150W
Osvětlení - 2x39W T5 včetně zářivek

Na to jak nemám sety rád, tak tohle mi vzhledem k příznivé ceně přijde fajn. Od eheimu mám hodně výrobků, s jejich kvalitou jsem, až na řadu filtrů Pick Up, spokojen. Zaráží mne fakt, že sklo je 6 mm. Jistě budou výztuhy, ale stejně, podle kalkulátorů i tabulek by sklo mělo být 8mm.

Co vy na to? Měli by jste strach postavit si to domů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 08:07 Muž Fuchs [169]
Zdravím, nemáte nekdo zkušenosti s akváriama zn. FIN? Chci si pořídit akva 180x50x50 a jejich cena na akva-tera.cz je bezkonkurenční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 19:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: AquaZone
Za cca pětistovku si nechám slepit třikrátkrát tak velký akvárko a možnosti jsou pak už úplně někde jinde. Plivátko o 6-ti litrech bych nepoužila na nic jinýho než porodničku, vytíračku či separaci pro mladý samce od bett. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 16:06 R Muž romant [27987] Re: AquaZone
Nevím jakých víc ryb máš na mysli, ale já za sebe bych to nedoporučoval a měl tento set v kategorii pro beťáka jakž takž, ono když se o to akvo nebudeš starat a že o tohle se budeš muset starat daleko pečlivěji, stejně to nedopadne dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 16:03 Muž NASREDDIN [1383] Re: AquaZone
Do takového plivátka cpát víc rybek?
To snad radši ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   19.06.2015 15:59 BlackFish
Doporučuju nanoakvárium hailea 6,6 litr za 500 plně vybavené filtrace a světlo a a tak tam jde víc ryb než beta splendes. akvaria.heureka.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 23:00 pecka88
já myslí, že velikost vyhoví :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 14:49 Muž Čorka [0] Re: pecka88
Akvárium je na piraně malé,vhodnější je kolem 800-1000 litrů,do takového bych dal velká hejna teter a nějakého panaka modrookého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:06 pecka88 – Pro Piraňky
Tak, chci pořídit tuto sestavu:

Aq-
www.akva-tera.cz/…

Filtr-
www.akva-tera.cz/…#
nebo tento-
www.akva-tera.cz/…

Topení-
www.akva-tera.cz/…
nebo toto-
www.akva-tera.cz/…

chci aq pro chov piraňí...cca 4-6 kusů. Myslíte, že výběr dobrej? Ke které v těch variantách se příkláníte víc?

Rostliny, písek a kmeny budu teprve řešit, nejspíš příme v akvaristice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 07:51 pecka88 Re: Sergej
Dobrý nápad! díky! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 07:41 Sergej Re: pecka88
Zkus se podívat do místního atlasu něco tam jistě najdeš. V sekci nádrže si zadej rozšířené vyhledávání a hledej podle ryby asi z 15ti nádrží je aktualizovaná jen jedna tak kontaktuj majitele ten ti řekne víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 23:36 pecka88 Re: Sergej
Chci akvarium, ktere me vydrzi a nebudu ho treba za rok prodavat a kupovat vetsi..nove...
slo me spis o to, ze je v dnesni dobe spousta firem, spousta veci a spousta moznosti co poridit, tak jsem to napsal jestli treba neni nekdo, kdo ma zkusenosti a vyzkousene zarizeni pro tento pripad ;-) 140l akvarium provozujeme doma uz nejakej ten rok, bylo koupeno v setu, vse je dodnes puvodni a rybky se mnozi, ziji, rostliny rostou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.06.2015 22:29 Sergej Re: pecka88
Možná by bylo lepší si pro začátek pořídit něco rozumnějšího a sehnat si všechny informace o rybách co chceš chovat.Třeba tady na webu je info spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 22:06 pecka88 – Pro piraňe
Čau,
může mi někdo poradit nebo doporučit sestavu pro chov asi 5ti piraňí?
Počítám s aq cca 150x50x50, potřebuji jak skříňku tak samotné aq, kryt, osvětlení i filtraci. Vzduchovadlo je nutné?
Má někdo zkušenost jaký filtr, nějaký ozkoušený aby voda byla čistá i při krmení masem?

díky za rady ;-) stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 22:10 Muž hardy [45] Re: NHKG
Diky za rady,no zaclo spatne dno a celkem dost musel jsem dnes akva vypustit :( da se koupit to same akva okolo 1000kč to je pravda.Ale premyslim uz o mensim jen tak pro radost :)
Dalsi vec zda se mi ze od diversy to akvarium neni opravdu kvalitni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 22:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hardy
Pokud máš stávající set, nebylo by lepší si jenom nechat slepit stejné akvárium jaké bylo v té diverse a použít vše z ní? Obecně sety většinou není dobrá koupě, člověk si nemůže změnit dle svých preferencí a stejně musí si spoustu věcí pak upravovat. Pokud máš zkušenosti, slož si radši akvárium přesně podle svých potřeb:
Akvárium - stačí zadat rozměry
Kryt - vyber si a akorát přizpůsob rozměry akva aby pasoval
Filtr - čerpadlo+molitan nebo externí. Obojí 100x lepší než ze setu
Topítko - cokoliv 100W
Stolek - stolař, nebo se dá koupit
Není to nic složitého.
BTW to sklo prasklo tvou špatnou manipulací?

Pro orientační ceny je dobré třeba: www.akvariafarda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 21:34 Muž hardy [45] – jaky??
Prosim o radu mel jsem akvarijni set 112l od diversy cca po 4letech akva prasklo,premyslim o koupi noveho akvaria opet set a nevim jaky je vhodny?tetra?Juwel?jaky je vhodny?akvarium ted chci max do 80litru diky za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 12:37 Muž Tim [5] Re: Designer
Souhlasim s predchozim prispevkem. Tohle LED je tak pro 12l akva. Filtr je take nevhodny svou velikosti (malosti). Lepsi je koupit, nebo si nechat udelat akva a vsechny ostatni komponenty vybrat adekvatne velikosti dane nadrze. Vyjde sice draz, ale v pripade tohoto setu to stejne v budoucnu rychle udelate a naklady budou o to vetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 11:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: gino
www.akva-exo.cz/…
Tohle proste ve mne nebudi ani nahodou dojem, ze to osviti akvarium cele, jak by se mi libilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: gino
Oba linky jsou nefunkcni.

Co jsem se tak dival a mohlo by odpovidat tem linkum, tak v jednom je jakysi podivny valecek s LED. Jestli je jen jeden uprostred, a je to kratoucke jak si myslim, okraje akvaria budou s velkou pravdepodobnosti ve tme. Ten druhy link je s 15W osvetlenim zarivkou. Pokud jde o 15W T8 zarivku (tedy normalni trubici, ne nejakou usporkou ci zarivkou do U atp.), jednoznacne bych sel do nej. 15W T8 zarivka se slusnym reflektorem je pro low-tech 60x30x30 presne co to chce.

6W slusnych LED nad takove akvarium staci, ale musi byt rozumne rozlozeny a musi jit o slusne LED, coz ovsem nejspis tezko jen takhle posoudime, a ve dnesnim svete vzdycky cekam to spatne, malokdy jsem prijemne prekvapen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 21:23 gino – 54 litrový set: LED nebo zářivka?
Dobrý den, rozhodla jsem se svému beťákovi a pár malým rybkám koupit set 54 l - na větší nemám místo a ani nechci. Neřeším filtr, topítko, ty mám - ale potřebuji zakrytované akva a teď jde právě o to osvětlení. Našla jsem tyto dva sety, jedno s LED a druhé s trubicí - vyřadila jsem Diversu, která měla jen jednopaticovou úsporku a to je na rozptyl světla málo. Které byste prosím zvolili, LED je nová varianta, ale bude 6 W LED stačit? Děkuji za vaše tipy.
akvaria.heureka.cz/……/
akvaria.heureka.cz/……/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2015 12:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lerry
A proto si nekupuj žádný set , a poskládej si to jednotlivě , akvo slepí profík (ty setové nebývají moc kvalitně lepené) skřínku udělá truhlář , filtr a jiné komponenty nakoupíš dle daného akva, pač největší slabinou setů je právě nedostačující filtrace a mizerné světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 12:14 lerry – kvalitní akvarijní set
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký by jste mi doporučili kvalitní akvarijní set, včetně skříně pod akvarium a ostaního tech. vybavení - filtr, topítko, osvětlení, 3D pozadí, apod.. Jediné omezení, které mám je celková délka, 130 cm max.. Dávám přednost kvalitním výrobkům, nerad bych řešil za čas nějaké technické potíže. Děkuji předem všem za případné info a doporučení. V

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 22:19 Muž doubler [80] Re: petrvee
trochu zvláštní přístup: podat inzerát, že se mi sešly dva sety a jeden z nich prodávám a následně se ptát na fóru, jestli ten set je vůbec vhodný pro začátečníka a zda je jeho cena odpovídající.. Ale abych zareagoval na položenou otázku - pro začátek je to určitě lepší, než běžně prodávané setové "šedesátky", nicméně je třeba počítat s dalšími náklady (nejslabším článkem bude pravděpodobně filtr - viz. Michalt a jeho komentář)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 22:09 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: petrvee
Volil bych variant s rovným předním sklem, ne s vypuklým. Bude tam lepší výhled, který nebude zkreslený zaoblením skla. Taky se to bude snadněji udržovat.

Jestli se Ti líbí akvárium s krytem, tak to asi není špatná volba. Mít za tuhle cenu sklo s krytem, nějakým osvětlením a topítkem se asi vyplatí.

Pokud si správně pamatuji, filtr tam nebyl moc dobrý, ten asi bude dobré vyměnit hned při napouštění za kombinaci Atmat AT-201 a odpovídající kostka biomolitanu (10x10x20 cm - podle plánované osádky).

Jestli si správně pamatuji, osvětlení je tam T8 a těch 2x18W není přehnaně hodně, ale dá se s tím hezky začít, případně to později vylepšit o reflektor nebo o další osvětlení do krytu.

Myslím si, že kdybys sháněl něco s podobnými vlastnostmi jednotlivě, asi bys to za tuhle cenu nesehnal. Kdybys chtěl něco "lepšího" (ve smyslu, co by odpovídalo Tvým specifickým požadavkům, jestli bys nějaké měl), asi bys musel být připraven zaplatit víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 21:58 Žena reina [17] Re: petrvee
Jo, taky jsem teď koukala na inzeráty :)
Asi to nebude špatné, jen po kratší či delší době začneš předělávat min. světlo, zbytek nevím (možná i filtr).
A rozhodně to bude o 120% lepší než set 54 litrů co jsem si pořídila já - u začátečnického akva platí že čím větší, tím lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 21:56 petrvee – Koupě akvária pro začátek.
Dobrý den, poradíte mi prosím, zda je vhodné takovéto akvárium pro začátek a zda je cena odpovídající za tento set? www.absolutesport.cz/…
Děkuji za radu, informaci a pomoc v mém začátku. ;o)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 15:10 Daveedek – Akvarijní set 60l
Ahoj, pokukuju po novém akváriu. Dá se sehnat nějaký set kolem 60l (možno i o trochu větší), u kterého bych nemusel do krytu přidávat další osvětlení? Zatím všechny sety, co jsem viděl, tak mají osvětlení dost slabé. O příslušenství k setu mi nejde, stejně bych kupoval filtr jiný.
Díky za rady:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:18 R Muž romant [27987] Re: Loki
No vida jak to z panáčka leze. :) Odkal dno v té šedesátce a v tom bordýlku ty hmoty novýho filtru promáchej a nech je nacucat tím bordelem a budeš mít naočkováno a lehce si záběh té nové nádrže urychlíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:15 Loki Re: romant
To jsou fígle, to by mě nenapadlo :-D Mám ještě jedno 60l. akvárium, mohl bych trochu vody s něho vypustit do kýblu a v tom to vymáchat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:08 R Muž romant [27987] Re: Loki
Jinak ideál by bylo, kdyby ti nějaký akvarista ve tvém okolí ty hmoty naočkoval nitrifikačníma bakteriema tím, že je vymáchá třeba v odkaleným bordýlku ze dna, tedy zdravýho avária. Není podmínkou, ty to event. můžeš podpořit nakrmením těch bakterií špetkou suchýho krmení přímo do toho filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:04 Loki Re: romant
Ok, provedu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:57 R Muž romant [27987] Re: Loki
Jak jsem psal, propláchnout a klidně ty média promačkat ve vodě, aby došlo k jejich rychlejšímu nacucání vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:55 Loki Re: romant
Je to JUWEL FILTR BIOFLOW 3.0 600 L/H, 6,5W. Děkuji za odkazy, určitě se budou hodit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:39 R Muž romant [27987] Re: Loki
Klidně můžeš, když budou nacucaný náplně, tzv. se to chytne lépe. Když jsme u toho, co je to za filtr?
Edit: Určitě se může hodit. ;-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:37 Loki Re: romant
Aha, ok. Ale filtr by bylo asi lepší propláchnout že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:31 R Muž romant [27987] Re: Loki
Normálka použij ten hadr a fertig. ;-) Nepodléhej různým bubákům co se zhusta internetem šíří. :-) Ono špína, jako taková bude v začátku akva vlastně prospěšná, neboť to bude krmení pro nitrifikační bakterie, samozřejmě v míře rozumné. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40817x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=651