Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 19:02 R Muž afc1886 [14700] Re: daedalus
Kdybych si měl vybrat z těchto dvou,tak za mě eheim. Ale jinak bych si složil akva sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 18:26 daedalus – Výběr setu
Ahoj,
chtěl bych požádat o radu pro výběr akva setu pro začátečníka,jedná se o velikostně podobné sety,jde mi o kvalitu použitých komponent.

EHEIM Aquastar LED 54 litrů
Filtr Eheim Pick Up 2008
Topítko Jäger 50 W
Led osvětlení 12W
www.eheim.com/…

JUWEL Primo LED 70 litrů
Filtr Bioflow One
Čerpadlo Eccoflow 300
Topítko Aqua Heat 50 W
Osvětlení NovoLux LED 6,5 W
www.juwel-aquarium.de/…

předem díky za názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 13:42 Hansol Re: Ivoš
Ano, aj to zvažujem. Pozerám inzeráty v okolí bydliska 50km v SR aj ČR
Zatial však nikto neponúkol to čo by som potreboval. Hlavne aby to malo zachovalú skrinku a pasovalo mi to rozmerovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 09:33 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Hansol
já bych se zkusil podívat po Bazosi atd. Mrkni třeba na tohle (to už je kompletní Malawi): zvirata.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 23:04 Hansol
No cena je 350€ tj. cca 9000kč. Nie je to málo, ale ani moc. Do tejto sumy sa inou zostavou nevleziem. Ešte porozmýšlam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 21:59 Muž Jarry [1437] Re: Hansol
Záleží na ceně a jestli ti vyhovuje rozměr (na malawi to chce co největší plochu dna). Mě by asi vadila ta zaoblená přední stěna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 18:36 Hansol – Akva Nova
Ahoj, má niekto skúsenosť s akváriom značky Akva Nova? Mám možnosť vo výpredaji kúpiť 270L set, ale trocha sa bojím o kvalitu akvária. Skrinka vyzerá byť masívna( dá sa vždy ešte spevniť), kryt akvária je hliníkový, osvetlenie 3x30W T8, samotné akvárium má prednú stenu zaoblenú a má rozmery cca 120x45x50cm. Spodná aj vrchná hrana je spevnená plastovou obručou a vo vnutri je vlepená pozdlžne sklenená výstuž. Hrúbka skla je myslím 8mm. Set má cca 5 rokov a nebol nikdy použitý.
Tu je link na čierne pre predstavu ako vyzerá set.
http://www.aquariumlife.com.au/showthread.php/40853-FS-4ft-Aqua-Nova-Tank-Cabinet-Hood-plus-many-extras

Oplatí sa ísť do toho, alebo si radšej kúpiť značkové komponenty jednotlivo a poskladať si to. Aký mate názor? Nie som žiadny profi akvarista ale som rozhodnutý založiť si akvarium s Malawi osádkou. Rastlinné 450L mám preto chcem niečo menšie a farebnejšie.
Dakujem za Váš názor a radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 04:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: luba
Pokud se po napuštění prohne čelní stěna a není možné nasadit kryt, je to podstatná vada, která má věst k vrácení akvárka. Tím, že tam vlepíte výstuhu, vlastně zasahujete do konstrukce akvária a vystavujete se riziku, že jakákoliv další reklamace nebude uznána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 00:32 Žena Leja [70] Re: luba
Na reklamaci jsem volal . Prý to je v pořádku a je to testováno . Takže lepím výztuhy podélné a přemýšlím zdali nedat jednu středem na příč .

Obdivuji Vaší odvahu :-). Akvárium, které se už teď prohýbá tak, že nelze nasadit kryt, je notně adrenalinová záležitost - nějakých 80 litrů na podlaze zas není taková sranda.

Prodejci se nikdy nehrnou do uznání reklamace (mě se např. kdysi pokoušeli přesvědčit, že trvale se zpožďující hodinky vlastně nejsou problém, stačí když budu chodit všude dřív).

Chce to však důsledně trvat na svém a klidně jim napsat, že po nich budete vymáhat veškeré škody na majetku způsobené případným vytečením nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 20:28 Muž 1965 [35] Re: luba
Fotka k příspěvku Tak jsem pokročil .Mám dát třeba jednu příčně ? Bude asi dost překážet .
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2017 11:52 Muž kuzmici [13] Re: luba
No, to byla teda odpověď z těch reklamací. Dobře to určitě není, když nejde zavřít kryt, tak to nemůže být v toleranci (by ten kryt museli udělat větší), takže kecy. Ale když už jsi se pustil do těch výztuh, dej i tu příčnou, já bych už tomu moc nevěřil a v průběhu času bych se bál o spoje, takže tomu trochu pomoct nebude na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 11:22 Muž 1965 [35] Re: kuzmici
kuzmici napsal: Zdravím, to je na reklamaci, mám stejný set a k žádnému průhybu skla nikdy (zatím) nedošlo, kryt jde zavírat bez problémů a vodu napouštím cca. 1,5 - 2 cm pod horní okraj skla.
Na reklamaci jsem volal . Prý to je v pořádku a je to testováno . Takže lepím výztuhy podélné a přemýšlím zdali nedat jednu středem na příč .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 10:55 Muž 1965 [35] Re: dravec
Fotka k příspěvku dravec napsal: výztuha by to mala spravir , ale jasne ak mozes reklamuj
Tak už na tom pracuji .Jak dlou ho to nechat a potom vyspárovat ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 10:51 Muž kuzmici [13] Re: luba
Zdravím, to je na reklamaci, mám stejný set a k žádnému průhybu skla nikdy (zatím) nedošlo, kryt jde zavírat bez problémů a vodu napouštím cca. 1,5 - 2 cm pod horní okraj skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 21:09 Muž 1965 [35] Re: Martinek1985
Martinek1985 napsal: Pokud je v záruce, řešil bych to vrácením. Vada výroby. Buď vrátí peníze nebo pošlou druhé. Pokud by byl problém s reklamaci, dal bych tu výztuhu, jinak bych se bál, že to rupne. Kolikatka je sklo? je to 4mm
Půjdou vlepit výztuhy anž bych nádrž položil .Vypustit do takové hladiny ,aby se stěny srovnaly ,vysušit atd. ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 20:47 Muž dravec [72] - Rostliny
výztuha by to mala spravir , ale jasne ak mozes reklamuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2017 20:29 Muž Martinek1985 [68] Re: luba
Pokud je v záruce, řešil bych to vrácením. Vada výroby. Buď vrátí peníze nebo pošlou druhé. Pokud by byl problém s reklamaci, dal bych tu výztuhu, jinak bych se bál, že to rupne. Kolikatka je sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 20:14 Muž 1965 [35] – Akva set
Akvarijní set Pacific 80 x 30 x 40 cm 96l Dobrý večer .Pořídil jsem tento set a při napuštění je prohyb skla .. Nejde zavřít kryt . Ubral jsem vodu asi o 5cm už to jde . Prohyb asi 2 - 3 mm u středu . Vydrží to ? Nebo vlepit výztuhy ? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 10:48 Muž Peacemen [11]
Zdravím. Narazil jsem na zajímavý set od Innovation Martine, Nuvo 16 a zaujalo mě řešení sání do filtru horm. Je sice určen pro mořské akvárium, ale píšou že i pro sladkovodní. Zajímal by mě váš názor na tento set (cenu neřešte), zvláště na filtraci a vhodnost pro sladkovodní akvárium.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 10:06 Muž Yirka [9126] Re: dimmur
Dodám, že levnější kryt, používané i u těch setů, lze koupit třeba zde: www.levnaakvaristika.cz/… , k tomu nádrž cca 8-10 kč za litr, již doporučený Atman a topítko a dostaneš se na slušnou cenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 07:57 Muž dimmur [283] Re: Renata
Za sebe sety Diversa urcite ne, nejsou moc dobre slepene - po 2 letech zaclo tect, je to drahe a filtry k nicemu. Doporuciji koupit u sklenare nadrz a kryci sklo, akvacit a cerpaci hlavu a je hotovo. Pripadne pokud je treba kryt, tak nejprve sehnat kryt a pak nechat slepit akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 07:12 Muž MirekSazava [71] Re: Renata
Pokud vezmu ten drazsi set, tak za tu cenu bohate poskladam akvarium vyrobene u sklenare, externi filtr, led svetlo topitko a jeste mi zustane na nejaky drobnosti. Je to pekne predrazeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 05:30 Renata – afc1886
Díky za názor a můžu tedy poprosit o nějaké doporučení? AQ 60x30x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2017 05:28 R Muž afc1886 [14700] Re: Renata
Filtr jak v setu,tak ten druhý jsou o ničem.Oba mají malý objem filtračních hmot.Ten Aquael by se zbytečně kupoval,bylo by to z bláta do louže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 04:57 Renata – Xlienka
Tak manžel objednal tento filtr akvarijni-filtry.heureka.cz/…# a set www.akvamex.cz/…
Ještě to není zaplaceno, tak budu vděčná za názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 23:03 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Renata
Ten tetra filtr je na nic. U toho dražšího aqua je opravdu super kryt. Ale pokud chceš ušetřit tak tenhle set www.rataj-spk.cz/… má dobrý filtr i světlo. Když set tak bych volila tohle. Kryt bude nejspíše z měkčího plastu, ale kočka by se do něj propadnout neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 22:56 Žena Leja [70] Re: Renata
Brala bych raději kvádr 60x30x30 cm než krychli. Ryby budou mít víc místa pro plavání a Vám se budou snadněji nakupovat doplňky pro standardní rozměr - např. kdybyste chtěla vyměnit kryt.

S LED osvětlením 6 Watt pro 54 l akvárium mám špatnou zkušenost. Výrobce setu mi v záruce měnil původní zářivku právě za 6 W LED a rostliny (ač na světlo nenáročné) šly do kopru. Musela jsem přidat doplňkové světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:50 martas38 – Zkušenosti se setem Aquatlantis Style 100
Zdravím. Má někdo prosím zkušenosti se setem Aquatlantis Style 100, například zde: www.rataj-spk.cz/…
Jsem úplný začátečník (teda krom zkušeností v dětství), rád bych věděl, jestli s tím budou nějaké problémy, především osvětlení a filtr.
Jako druhou možnost uvažuji trošku se prásknout přes kapsu a koupit nádrž stejných rozměrů (100x40x40) a k tomu krycí sklo s posuvem a LED rampu (dost mě zaujala MAXXO z www.aquario.cz/… , i když je drahá) a k tomu filtr Eheim Ecco Pro 200 - 2034. Toto by možná bylo řešení na pořád bez nutnosti upgrade.
Z počátku by se asi jednalo o společenskou nádrž, ale po nabrání zkušeností bych se rád věnoval rostlinnému akváriu.
Předem děkuji za veškeré rady, poznatky či výtky výše jmenovanému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 13:57 Muž Yirka [9126] Re: Renata
Dle mého názoru je dvojnásobný cenový rozdíl určitě o mnoho větší, než kvalitativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 12:44 Renata – Tetra Starter Line LED akvarijní set nebo Tetra AquaArt LED akvarijní set
Dobry den, jdu si k vam pro radu. Chci si poridit akvarko, myslim, ze uz jsem toho dost nacetla, vim, ze sety nejsou to nejidealnejsi, ale po pravde nemuzu si dovolit do nej moc investovat a zatim to ma byt tak pro radost .... Taky potrebuju solidni poklop, aby se mi AQ nedostaly kocky, nikoho kdo by mi ho mohl pripadne vyrobit neznam. Mohli byste mi poradit, jak moc velky rozdil je mezi akvaria.heureka.cz/… a mnou puvodne vybranym akvaria.heureka.cz/…# Potrebuju opravdu denni a nocni osvetleni? Je svetlo v tom levnejsim setu vhodne aspon pro nenarocne rostlinky? A slo by pripadne casem nejak predelat na vetsi vykon? Asi tam nemuzu jen tak nainstalovat LEDku s vetsim vykonem ..... Taky co filtr? Predem se omlouvam za prihlouple dotazy .... Do AQ planuju hejno neonek, popr. nejake otiky .....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2016 20:24 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Loki.
Ahoj, můžu potvrdit slova Maq z vlastní zkušenosti.
Taky jsem si to po 25letech, kdy jsem se akvaristice nevěnoval, zjednodušil koupí setu, přišlo mi to pro začátek skvělé...všechno na jednom místě pěkně připravené a ještě od renomovaného Dennerle ano
Nedávno jsem však zainvestoval do LED svítidla s možností regulace a až doslouží originální filtr, koupím výkonnější...o tom, že bych si koupil jiné, co největší akvárko ani nemluvě (tehdy nebylo v prodeji ještě ani nanoakvarium o objemu 60L)...
X-)
Taky bych šel dnes cestou seznámení se s nějakým zkušeným a hlavně aktivním akvaristou...mentor je k nezaplacení a mně osobně chyběl(í)
Hodně štěstí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2016 22:58 Maq Re: Loki.
Loki. napsal: raději zeptat zkušených akvaristů
... a oni se s radami nehrnou, že? Je to pravděpodobně proto, že zkušení akvaristé si takové sety koupí jen výjimečně, a to z různých, vesměs dobrých důvodů.
V podstatě jde o to, zda zákazník chce přemýšlet napřed, nebo až potom. Pokud nechcete studovat co akvárium potřebuje a dělat si pozvolna názor, jaké jednotlivé komponenty by Vašim potřebám vyhovovaly, kupte si set. A budete přemýšlet potom. Například: Proč je provoz mého filtru tak drahý? Proč nemůžu regulovat osvětlení tak aby mi nerostly řasy? Proč je to všechno napevno a nemůžu vyměnit to a předělat tamto? Proč jsem za tuhle věc platil tolik, když jinou lepší věc jsem mohl pořídit za polovic?
To je vždycky nevýhoda "instantních" výrobků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 20:20 Loki. – Který set?
Ahoj, potřeboval bych radu.. Který set byste si vybrali pro začátečníka a proč? Nerozumím příliš osvětlení. Přečetl jsem si o tom spoustu článků, ale volím volbu se raději zeptat zkušených akvaristů. Rovnou jsem se koukal na sety s LED osvětlením

Zde jsou odkazy
www.akva-tera.cz/…

www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 10:03 Muž Daviman84 [9] Re: KurtCobain
Dát do sto litrového setu za 3000,-(a to je, jestli jsem to pochopil dobře, akční cena) světlo, které by se hodilo max na 60l nádrž a filtr který by tou houbou vyhovoval tak v krevetarku do 30litrů by mělo být trestné :-D
Ne, vážně... Tohle fakt nebrat. Ani ten kryt mi nepřijde nějak úžasný. Při každé údržbě bys stiral vodu která by ti hned po otevření krytu stekla za nádrž :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 14:58 Bacoun Re: KurtCobain
To světlo je krátké tzn.svítí jen uprostřed vztaženo na délku akvária .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2016 21:10 Kulisek Re: KurtCobain
mno.....špatná filtrace a slabé světlo, jinak zbytek ok... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 19:07 KurtCobain – Akvárium set AQUAEL Leddy 80
Dobrý den.
Chtěl jsem zeptat zda-li má někdo zkušenosti s tímto akvarijním setem : Akvárium set AQUAEL Leddy 80 , www.superzoo.cz/… ?
Chtěl bych ho pořídit, cena mi přijde dobrá, na youtube se mi velice líbí videa s ním. Jaký na to máte názor ? Jedná se o 105 L .
Doteď jsem měl 25 l Diversa startup, ale v tom se neustále rozviřuje a kalí voda při použití filtru, který také neustále padá ze stěny akvária. Prostě chci větší.
Předem díky :) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 15:02 Muž Yirka [9126] Re: Jarry
Nechci ti kazit iluze, vypadá pěkně. Ale.
Takovou nádrž ze čtyřky skla slepí sklenář do 350,-
Kryt je plastový - i s osvětlením do 800,-
Filtr je mini - raději třeba Atman AT-200 kolem 250,-
Ale to je jen cesta, kterou bych u tak malé nádrže šel já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 13:25 Muž Jarry [1437] Re: Yirka
Me to teda nijak extra drahy neprijde, samotny akvarium je tak za 500, komercne vyrabeny LED rampy jsou kolem 600 a mel by tam byt dobrej filtr, dejme tomu v hodnote min. 500. Takze 1600 komponenty zvlast bez krytu a tohle navic docela pekne vypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2016 12:10 Muž Yirka [9126] Re: Paul
Mně přijde 40 l nádrž, byť skrytem, za 2000,- příliš drahá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 11:48 Bacoun Re: Paul
Zjisti si,jak je osvětlení dlouhé a kde je v krytu umístěné a případně,jestli je v krytu možnost doplnění o další světlo.Nejlépe,když je přes celou délku Akvária.V tomto případě,kdy je délka 50 cm by se snesla délka i 45 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 11:08 Muž Jarry [1437] Re: Paul
zkusenost nemam, ale Atlantis setu bych se nebal. V nabidce setu to asi bude to nejlepsi, co se da koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 11:04 Muž Paul [2] - Asie – Aquatlantis advance 50
Ahoj, chci se zeptat co říkáte na tento set? www.rataj-spk.cz/…
Osvětlení i filtrace mi připadají v pořádku.. nemáte s tím někdo zkušenost? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 23:30 Žena drvi [2894] Re: Markéta
Osvetleni i topitko jsou super, do osvetleni jen prikoupit reflektory (odrazove desticky, aby se svetlo lip odrazelo do akva) svetlo ma krasnou barvu, koukni na moji prezentaci rybicky.net/nadrze/19867
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 22:46 Markéta
Velice děkuji za informaci a užitečné rady, když bych volila Vámi doporučený filtr, mohla bych použít aspoň osvětlení High-lite system Juwel 2x45 W (895 m) T5 a topítko Juwel 200 W nebo to byste dal taky jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 18:33 R Muž afc1886 [14700] Re: Markéta
Opravdu záleží na tom,co psala drvi.Já jen,že když jsem viděl paví očka a black molly,tak vidím velké producenty odpadních látek a lehce se množících ryb.Když budou mít malé rybky možnost se schovat,tak jich bude časem tolik,že nebudeš vědět co s nimi.Když bych měl doporučit krunýřovce,tak za mě rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy ,nebo rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny ,ale ten ti časem bude asi hoblovat rostlinky.Filtr bych doporučil akvarijni-filtry.heureka.cz/… .Ale přijde mi nesmyslné kupovat set a hned měnit věci.Nevím,jestli by se neoplatilo si akvárium hned složit podle sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:56 Markéta
jakého krunýřovce byste doporučil?A neměla bych rovnou koupit jiný fitr? Jaký byste dali do 180l akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:50 R Muž afc1886 [14700] Re: Markéta
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany toho určitě ne.No a když tam dáš ty živorodky,tak časem budeš ten filtr měnit,protože těch rybek bude moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:45 Markéta
děkuji, tak to mi ta filtrace možná i bude stačit, já zase tolik rybek tam nechci mít. Myslíte, že bych mohla mít v jednom akvárku neonky, paví očka, black mollu a koukala jsem na čichavce, že ty jsou taky celkem hodní. Myslíte, že by mohly být spolu? A myslíte, že bych tam mohla dát i krunýřovce síťovaného? Nebo mam volit raději jiného krunýřovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:29 Žena drvi [2894] Re: Markéta
Spis zalezi na osadce akvaria a dukladnosti udrzby. Kdyz nebudes mit prerybneno a budes spolehlive kazdy tyden menit tretinu vody a peclive odkalovat, myslim, ze by mohl i ten filtr stacit. Ja jsem kdysi podcenila odkalovani a po pul roce se mi v akvu rozjela ruducha. Pak mi pridani externiho filtru vyrazne v boji s ruduchou pomohlo. Od te doby akvo spolehlive slape , bez řas, ryby i rostliny prosperuji, proste parada. A asi na tom ma zasluhu i moje lehce naddimenzovana filtrace.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=601