Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:07 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ono by to bylo spíš ke škodě. Třeba při čištění filtru by nesvítila světla nebo při rozbití zářivky by nejel filtr atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jiri_99
Význam slova SET je mi dobře znám, to se neboj. Mě jenom spíše šlo o to, jestli do krytu, ve kterém je osvětlení a současně filtr vede jeden kabel a v pajšlu je rozvětvený přívodní kabel ke světlu (plus nějaký časový spínač) a k filtru, nebo zda má vše samostatný kabel. A jak napsal Ičin, tak vše má kabel zvlášť, čímž mi již odpověděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 09:54 Muž Jiri_99 [425] Re: Zoidik
Je to oddělené stejně, jak kdyby jsi si koupil samotné akvárko, kryt, filtr topítko... Všechno má svůj kabel. Že je to set znamená, že to všechno výrobce jen nahází do jedné krabice, na které je napsané SET. Většinou se tyto komponenty prodávají i zvlášť..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 07:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Bývá to odděleně. Filtr svůj kabel, světlo svůj, topítko svůj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 06:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Teď mě ještě napadla jedna věc. Kdybych pořídil setová akvárko s krytem, které obsahuje filtr a osvětlění, jak je řešené napájení? Je jeden společný přívod a světlo má časový spínač zabudovaný v sobě a filtr běží nonstop, nebo se světlo a filtr zapíná společně? Případně jsou dva elektrické přívody? V podstatě to není nic zásadního, jelikož v případě pořízení uvažuju o hlavě atman a kostce akvacitu. Nicméně můžu vlastně pořídit samostatné akvárko, samostatná kryt pouze s osvětlením bez filtru a filtr tak jak ho požaduji, takže vlastně zbytečná otázka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 22:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ondralomnice
jo, něco podobného jsem už taky našel. Jenom o něco menší a levnější. no, pravdou je, že jsem měl představu něco kolem 60 litránků a cenu příjemnější. Asi ve finále sáhnu po kombinaci akvárka plus www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:57 Muž ondralomnice [81] Re: Zoidik
Joo Sera Biotop LED Cube 130 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Vážení, když jste se probírali vodama internetu, našli jste někdy nějaký akva set s krytem, ve kterém by bylo LED osvětlení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 10:09 Žena Ria542 [40] - Miniakvária
A ten filter čo tam je môžem potom dať aj do tých 30l ??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 08:44 Žena Ria542 [40] - Miniakváriaprechodné
Tak ahoj, a som tu znova, ale tentokrát s inou prosbou. Budem musieť čakať so svojimi tridsiatimi litrami, takže by som chcela "prechodné" aq len s nejakými krevetkami a slimákom. 1. chcela by som klasiku NANO tzv. niečo takéto: www.mk-zoo.cz/… s tým, že si to doplním o fiter a osvetlenie, topítko netreba. Viete mi poradiť teda aký filter a osvetlenie? Aby to nebolo moc drahé, tak si myslím, že výhodnejší bude tento set: akvaria.heureka.sk/… asi cenovo lepší, no chcela by som, aby to vyzeralo ako skutočné nano aq, a nie malé klasické (ak viete čo tým myslím). Takže? Ktoré je lepšie, prípadne aký filter a osvetlenie mi doporučíte??? Vďaka!!! ;-) :-) :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:29 Ria Re: malyLibor
Aha, tak díki! ;-) (jsem ráda, že sem našla to nejlevnější) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Srovnával jsem to přes Heureku a ten tvůj e-shop je asi nejlepší. Jsopu i levnější, ale buď neposílají akva vůbec, nebo mají poštovné o dost dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 15:59 Ria Re: KarlosS
Jo, to už sem četla (před pár dny :-) ).Nemáte náhodou nějakej dobrej link na e-shop (kde by prodávali tohle aq)??? coze Všem moc děkuji za odpovědě!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 10:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – to Ria
Já myslím, že pro tu bettu ideál. Přesto si přečti ten článek od Johana, jak jsem ti odkazoval minule.
Tam se i dozvíš o tom substrátu - na to ti ještě nikdo neodpověděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Tohle osvětlení je opravdu kvalitní, filtr je honič vody, ale dá se použít. Hodně dobré je světlo a akvárko, to řešení krycího skla je elegantní a praktické. Topítko je průměr, filtr taky průměr. Za ty prachy opravdu velmi dobrý kup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
hlavně záleží na tom, jestli to osvětlení a filtrace budou vyhovující a nebude je potřeba vyměnit. Já bývám k setům dost skeptická
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:21 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
schutí do toho já musim šetřit na dovolenou v létě bylo mi oznámeno od přítelkyně že letíme k moři:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
No, vezmu-li to matematicky, tak je tam o více než 1/2 více místa a přitom si připlatíš pouze 1/5. Takže to je super kup. A opět, když by si měl člověk koupit lampičku a topítko zvlášť, tak ho to vyjde na cenu setu. Filtr a akvárko už je pak jako bonus. Vážně uvažuju, že si ho vezmu do kanclu jako uklidňovač. Ten stávající jsem stejně chtěl použít jako vytíračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:14 Muž hardy [45] Re: Ria
Jasne jen ze prodavam dam slevu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:07 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
no jo aspoň o trošku víc místa:) a ta stovka nikoho nezabije:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2013 22:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Ten tvůj set je výrazně lepší... a ještě lepší by bylo, kdyby sis dvě stovky připlatila a šla do tohoto: www.chovatelske-potreby-animalsdream.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:31 Ria Re: hardy
Já sem mala na mysli něco jiného: www.chovatelske-potreby-animalsdream.cz/… . ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:59 Muž hardy [45] – akva set 31l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 19:45 Muž Miso [470]
ak sa s tym niekomu nechce babrat ten set je uplne vpohode
... ohladom substratu som ti dal link, ak k tomu nieco este mas kludne sa spytaj v tej teme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 19:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: minifish
To je ale hloupost! Musíš tam koupit ještě topítko - 300,-Kč, světlo - to co je v tom setu je za 600,- Kč a najednou jsi na cceně celého setu. Ten set je velmi výhodný. A i pro betu je 27 litrů lepší než 8!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 19:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: minifish
proč je to nejlepší pro bettu? spíš je to dobrý tak leda pro tebe, protože ušetříš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 19:04 Ria Re: minifish
Jasně, jenomže, když si pak budeš do toho aq dát i jiné rybky, tak nebudeš mít 8l, ale aspoň to 20l. Podlému mně je to výhodnej set! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:55 minifish Re: Ria
Já si myslím, že je asi nejlepší(tedy pro Bettu splendens) si koupit za 100Kč 8l aqa. a za 20Kč molitanovej filtr. tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:34 Ria Re: malyLibor
Ne! ;-) Teprve aq až potom bettu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
A ty už toho beťáka máš??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:23 Ria Re: malyLibor
Já si to uvědomuji, ale chci ho teprve nechat zaběhnout, a nějak se rozběhnout s tou akvaristikou, pak, když náhodou zemře, pořídím si asi jiné rybky. Tak děkuji za odpověde, jsem ráda, že je to dobrá značka! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Značka i vybavení toho setu je kvalitní, ale uvědom si, že tohle akvárko je opravdu maximálně na jednoho beťáka. I když, dalo by se použít i pro zajímavější rybky... ale to už by bylo na jiné vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 17:56 Ria Re: Horác
Jo, to jsem si taky myslela, co takhle tenhle www.chovatelske-potreby-animalsdream.cz/… ??? Nejspíš tam bude jeden betták a nějaký ten šnek. Ak ne, jakou asi značku, nebo tak? coze ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 17:50 Muž Horác [3942] Re: Ria
Set bývá cenově lepší ... pokud ovšem koupíš takový, který nevyžaduje upgrade :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 17:34 Ria – Set
Myslíte, že lepší je koupit set, nebo si vystavět aq??? (cenovo, ...) coze Děkuji! :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 14:52 Ria Re: KarlosS
Věci sem už naštudovávala, 50l se mi nikam nevejde :-( . Nevíte jestli tam věci fungují, jak mají coze ??? Nebo myslíte, že existuje jěšte nějaký lepší set nano (jiná, lepší značka, dobrá cena, pokud možno set)??? ;-) Když jde o ten substrát a tak, ptala jsem se jen proto, abych vědela, co se Vám tam osvědčilo, nebo co je tam dobrý dát. Děkuji za odpověde!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 12:16 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ria
souhlas s Karlos, s 10/20 litry jsem bojoval dost dlouho nez jsem je rozjel ke sve spokojenosti.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2013 11:36 Muž dvorak [94] - Rostliny
Nejlepší by bylo, kdyby sis toho přečetl a nastudoval mnohem, mnohem více než jen ten jeden článek. Čím více si toho nastuduješ, tím větší šance, že se vyhneš nějakým problémům, které by tě od akvaristiky odradily. Úhyn ryb hned na začátku, bujení řasy, atd. atd. A těch 50 litrů jak zmiňuje KarlosS, je na začátek minimum. Ale čím větší tím lépe udržitelná rovnováha a méně se projeví některé drobné chyby. ;) Ale ne zase hned 500 litrů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2013 11:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ria
Myslím, že je to v pohodě dostačující, ale podle tvé další otázky usuzuji, že jsi začátečník a tyto malé nádrže jsou určené pro zkušené akvaristy. Těžko se tam daří držet stabilita a nejsou určeny pro ryby (až na vyjímky), ale pro krevetky.
Začni minimálně s 50-ti litry (set 60x30x30) na dno dej substrát obohacený (nemusíš) a navrch třeba říční písek. Zasaď rychlerostoucí kytky (bahnatka, egerie, mokřanka, atd.), zalej vodou, zapni filtr ..... měň vodu, a počkej s rybkama aspoň měsíc.
Nejlepší je si přečíst tohle -
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 22:09 Ria – Set diversa nano led
Ahoj, nemáte někdo náhodou skušenosti s tímhle setem www.chovatelske-potreby-animalsdream.cz/… ??? coze Fungují tam všechny věci ok, nebo ne??? Je to postačující ( termostat, osvětlení, atd...)??? Co ste dali na začátek (substrát, kytky, rybky, násady bakterii, nebo tak) ??? ;-) Děkuji za odpověď!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 21:57 Muž hardy [45] – set
mate nekdo zkusenosti stimto setem? www.happyzoo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 12:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Dáša
Já tam mám tenhle:
www.tmart.com/…
ale jde jakýkoliv, zalitý v silikonu, ten hustě osázený. V elektru ti ho cvaknou +/- na míru. Musíš mít adaptér (napájecí zdroj) 12V, dostatečně výkonově dimenzován.
Pásky jsou samolepící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 11:39 Dáša Re: KarlosS
akvarko je moc pěkné. Můžu se zeptat co je to ten led pásek a jak se uchycuje? Akvarko jsem si teď právě objednala tak budu čekat až přijde a začnu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 10:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Dáša
Já Pacific mám - viz moje prezentace "Karolína".
Filtr - má malý objem filtrační hmoty, ale je spolehlivý a tichý. Já ho vyměnil za Hailea RP-400.
Světlo 15W - slabé, ale pokud budeš praktikovat metodu málo světla, málo živin, nenáročné kytky - budeš mít akva relativně bez řas a v pohodě. Já přidal LED pásek.
Topení vyhovující, kvalita celkového provedení akva - perfektní.
Já ten set doporučuji s pozdější případnou výměnou filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 10:14 Dáša Re: Haimdol
děkuji všem za rady, ale mám i finančí limit do 1500,- nevadí, když časem budu postupě kupovat lepší vybavení, ale nemůžu dát tolik peněz najednou. A ty sety vyjdou finančně dobře pro začátek by to stačilo a pak postupně pokud nebude vyhovovat vyměním děkuji za rady a těším se, že budu mít stejně krásné akva jak máte všichni v prezentacích potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.01.2013 09:23 R Muž Silent [5949] Re: kahua
To netvrdím. Já reagoval jen na tvou poznámku "já bych si set nekupovala vůbec" jinak v celku souhlas. Kvalitní sety se na trhu dají pořídit už i za poměrně slušné ceny (Eheim, Hagen, Sera, Ferplast).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 09:21 Muž kejca [0] Re: hardy
hardy napsal: kdyz bych si mel vybrat tak to prvni ma lepsi svetlo,tetra je sice znacka ale ma horsi svetlo a to je celkem dulezite.

Souhlasím. Mám 15W a i tak musím mít rostliny nenáročné na světlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2013 08:30 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Haimdol
Když já bych neřekla, že Dáša měla jeden z odkazů na kvalitní set stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.01.2013 00:00 R Muž Silent [5949] Re: kahua
Když koupíš kvalitní set a uzpůsobíš tomu biotop tak nemusíš v setu nic měnit a můžeš mít parádní nádrž. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 23:22 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Dáša
A já bych si set nekupovala vůbec, po vlastní zkušenosti vím, že z toho polovinu vyměníš, protože to nevyhovuje...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40817x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=1101