Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 13:21 Ricollo Re: Driv3r
No jo, ale kde na to pak sehnat stolek a kryt v této délce je nedělají takhle široké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 12:47 Muž Driv3r [236] Re: Ricollo
Pokud te limituje délka pokus se akva nafouknout na šířku.
35cm je fakt bída a sama pak zjistíš ze je to malé , akva bude strohé.
ja mam u velkeho 40cm a bojuju o každou píď dna neda se tam nic pořádně vytvořit tone
Pod š 45 bych nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 09:52 Muž LeRi [315] Re: Ricollo
Když je rozpočet tak vysoký šel bych už do něčeho takového www.akvamex.cz/… www.akvamex.cz/… www.akvamex.cz/… a nebo od www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 08:24 Ricollo Re: NHKG
No to už mám změřený dávno ,vejde se mi tem právě tento rozměr víc ani ň ,to už bych byla v okně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 08:10 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Ricollo
Na vlhkost v bytě stačí krycí skla. Pokud je malý byt, tak si změř jak velké akvárium ti tam vleze a nech si ty rozměry vyrobit na zakázku. Každý litr navíc se hodí, protože se pak nebudeš muset tolik omezovat ve výběru ryb a rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 08:03 Ricollo Re: Wanderer
Bohužel se mi do bytu větší nevejde ,mám malé 1+1 a kvůli vysoké vlhkosti v bytě v zimě řeším kryt. V létě to může být odkryto ,dumala jsem že bych tam pořídila ten hliníkový kryt víc se mi líbí s paticema na T8 a do toho www.rataj-spk.cz/…
nebo toto www.rataj-spk.cz/…
a přes léto to může být na vrchu bez krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 07:46 Muž LukšaNM [309] Re: Ricollo
Já mám ten Solid ve 200 litrech a je to vážně pecka! palec
Jen poradím, kdyby ses pro něco takovýho rozhodla, že je lepší objednat každou část sestavy zvlášť, vyjde to levnějc než objednat klasicky sestavu, je to zvláštní, ale je to tak. :-)
Mám taky z Akvamexu a udělal jsem to tak a vyšlo to o nějakých 1500 levnějc a navíc v takovým případě nemusíš brát se zářivkama, ale rovnou s LED osvětlením. ;-)
Takhle sestava (11.700):
www.akvamex.cz/…
A takhle postupně (10.241):
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 06:35 Muž Jifi [675] Re: Ricollo
Pokud máš dostatečný rozpočet, tak bych zvážil pro a proti v případě osvětlené v krytu anebo zavěšeného osvětlení. Klidně se zajdi podívat k někomu, kdo má zavěšené osvětlení, jak to vypadá. Obě řešení (světlo v krytu i zavěšené osvětlení) mají své výhody i nevýhody.
Akvárium bez krytu ti umožní dát do něj kořen tak, že může vršek kořene klidně čouhat ven a rostliny můžou klidně vyrůstat i nad hladinu. Pak bych pořídil toto osvětlení www.rostlinna-akvaria.cz/… a k němu stmívač www.rostlinna-akvaria.cz/…
Stmívač ti umožní naprogramovat postupné rozvěcování a zhasínání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2017 06:27 R Muž romant [27987] Re: Ricollo
Zastav se v Akvamexu, chtěj mluvit s panem Supem, nebo mu napiš, zavolej, dostane se ti informací relevantních a od osoby kompetentní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 05:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Ricollo
Tak jestli máš k dispozici 20 tis., tak bych se vykašlal na nějaký stolitrový set a pořídil pořádné akvárium. Řekl bych, že s tímhle rozpočtem dosáhneš i na 400 l. Čím větší, tím lepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:47 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Ricollo
Tak jestli neřešíš rozpočet, pak je to jiná. Ty uvedené sety se prakticky neliší v užitku, jen v designu a minimálně v osvětlení (které stejně nebude top). S takovým rozpočtem bych se klidně pustil i do většího akvária, beztak bude časem malé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2017 22:36 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Ricollo
S takovým rozpočtem se vykašli na SET a kup si vše zvlášť na míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:32 Ricollo Re: Tučňák
No ono to není o penězích (rozpočet mám cca 20 tisíc) , spíš mě zajímá funkčnost a vozit akvárium z Brna se mi nevyplatí. Akvamex mám 1 km od baráku s dopravou zdarma. Brno od nás 150 km takže by tam byl poplatek za dopravu kolik netuším. A jestli vůbec zasílají poštou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:03 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Ricollo
Asi nejvíc budget, co jsem našel, je toto:

Stolek: www.vyprodeje24.cz/… (955 Kč)
Akvarium: www.flotis.cz/… (80×35×40 - 800 Kč)
Kryt: www.vyprodeje24.cz/… (1.189 Kč)

Celkem 2.944 Kč za akvárium 112 litrů. Osvětlení sice nebude zrovna top, ale vždy se dá z eBaye koupit Chihiros do 800 Kč, který hravě strčí do kapsy všechna osvětlení v uvedených setech.

EDIT: Pokud bys chtěl akvárium s výškou 50 cm, pak je příplatek asi 550 Kč, jinak Flotis dělá i akvária namíru, a troufnu si říct, že 80×35×45 bude stát pod 1.400 Kč. Ve výsledku dostaneš skoro totéž, jako ve své poslední verzi, s trochu slabším světlem a dvakrát nižší spotřebou, o pár stovek levněji. Beztak bych tam dal Chihiros. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:52 Ricollo – set
Ahoj , chystám se založit nové akvárium vybírala jsem ze setů a nevím který bude lepší ,máte někdo zkušenosti a jaké světlo vybrat z nabídky ,které bude lepší? Filtr potřebuji co nejtišší neb mě to bude stát v ložnici , osádku bude tvořit hejno otíků cca 10 , danio kolem 20 ks a buď nějací čichavci (ještě nevím kteří by se do tohoto akva hodily)nebo jeden beťák jestli to teda není moc . www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:31 Žena Peťule [3]
Jee super, moc dekuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 11:34 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: LeRi
jé tak to se omlouvám v tom videu byla vata nahoře tak mě nenapadlo, že ji mají jako první na ráně
já měla trochu levnější variantu tohoto filtru, a popravdě co si pamatuji tak jsem to otevírala tak po 2 měsících pouze pro výměnu vaty, cca po 4 měsících proprání hmot a tak jednou za půl roku čištění čerpadla. Za mě tedy téměř bezúdržbový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 11:21 Muž LeRi [315] Re: Xlienka
Napsala jsi to úplně obráceně , u bioboxu přitéká voda z vrchu a pokračuje přes média směrem dolů k čerpadlu ;-) , takže hrubý bioakvacit nahoru vatu dolů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 11:05 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Peťule
Ještě bych ty náplně pak trochu prohodila (hrubý molitan vespod, biomedium uprostřed a vatu navrch) a časem až se zanese ta vata tak otevřít a dát tam třena siporax nimi, eheim substrat pro..(biomedium) a pouze vrstvičku vaty na dočištění.
Za mě bych řekla že tahle varianta filtru by měla stačit pro rozumnou rybí osádku.
Jinak ty náplně nebudeš měnit, pouze je propláchneš. Jenom molitan musíš vyndat z krabičky a zmáčknout. Kuličky propláchneš a ten kousek vaty tak jednou za 1-2 měsíce vyměníš. Kup balíček filtrační vaty a máš to na dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 21:34 Muž LeRi [315] Re: pospaII
To ne ale světlo určitě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 21:31 pospaII
a filtraci má lepší ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 21:25 Muž LeRi [315] Re: pospaII
Ten Aquatlantis je také ze skla 8mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 21:20 pospaII – Jaký set nebo
Ahoj mám asi 6let akva 60x30x30 a chtěl bych něco většího konkrétně 100x40x50. Rozmýšlím se mezi sety EHEIM Aquapro 180 , Aquatlantis Style 100 , Akvárium Juwel Rio 180 LED , Diversa Startup 100 akvarijní set.
Který s těchto setu by jste mě doporučily , Aquatlantis a juwel se mě líbí nejvíc , ale diversa má zase sklo 8mm a externí filtr.
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 21:11 Muž LeRi [315] Re: Peťule
Náplně jsou součástí setu s filtrem budeš tam mít tyto www.rataj-spk.cz/… www.rataj-spk.cz/… www.rataj-spk.cz/… www.rataj-spk.cz/… uhlí uchováš a pokud budeš set objednávat u www.rataj-spk.cz/… přiobjednej třeba tuto náplň www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 18:15 Žena Peťule [3]
Jen jsem u tech naplni v bioboxu nepochopila, jak se cisti. A jak casto se ty naplne musi vymenovat? Ted mam molitan, u nej to chapu. Jen abyste pochopili..s akvaristikou jsem zacala pred 2 mesici, kdy jsem si nechala poradit v obchodech. Skoncila jsem s prerybnenym 23 litrovym akva, kde je problem udrzet teplotu vody a vecne bojuju s rasama. Navic do substratu mi ani poradne nejdou zasadit rostlinky - vyplavavaji stydim
Nerada bych znovu udelala nejakou hloupost, proto se radeji na vsechno ptam. Ve zverimexech a jim podobnym uz neverim ani nos mezi ocima. Takze jsem rada za kazdou radu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 18:05 R Muž ctibum [6926] Re: Peťule
Souhlas, Aquatlantis 146l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2017 18:02 R Muž afc1886 [14704] Re: Peťule
Za mě ten Aquatlantis 146l. www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 17:53 Žena Peťule [3] Re: romant
Ten set od Eheimu se mi taky libi, jen mi trosku vadi ty zarivky. Precijen LED osvetleni mnohem min zere. V uvahu jsou u me 3 varianty:
1. Aquatlantis 96l/146l
2. Eheim Aquapro 126l
3. Sestavim si sama (do toho se mi chce nejmin).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2017 16:59 R Muž romant [27987] Re: Peťule
Peťule napsala: To vim, ze existuji takove sety, ale otazka je, jestli v nem bude dostacujici svetlo a filtrace.. Nerada bych koupila neco, co ve finale budu stejne vymenovat..Dal jsem odkaz na set, který se již upravovat nemusí. Trošku jiný pohled na věc bude třeba vnímáním toho osvětlení. Berme jako nějaký standard tu skutečnost že setové osvětlení bývá vždy spíše poddimenzované, což i podle svých zkušeností mnou odkazovaný set nemá a osvětlení(byť ne zcela nejmodernější) splňuje požadavky pro pěstování velmi široké škály rostlin. Budeme-li se chtít zaměřovat jenom na rostliny a vše co je s tím spojené bude opravdu lepší volbou si to tzv. poskládat. Ovšem můj názor je ten, že začátečníkovi(naprosto bez urážky) do rukou silné osvětlení nepatří, protože je jenm málo lidí, kteří to dokáží hned od začátku ukočírovat tak, aby se z počátečního nadšení pro akvaristiku nestala noční můra. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:36 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Pravdu máš jsem slepej palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 11:22 R Muž Anthrax [4787] Re: LeRi
Tak to jsem blázen, protože tady www.akva-tera.cz/… píšou, že: "varianta 100 má stejné osvětlení jako řada Advance - kombinace LED teplá a studená bílá" , a i to co mají v eshopech na obrázku, tak Easy LED není. Máš tam i modrou?

Podle výrobce by tam mělo být toto:
www.aquatlantis.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 11:20 Muž LeRi [315] Re: ctibum
Souhlas a ještě doplním že ta krabice je neťesná a čerpadlo tudíž nasává vodu i jinudy než přes média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 11:09 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Koukal jsem teď na to své světlo a je tam toto www.rostlinna-akvaria.cz/… - studená bílá , teplá bílá , červená ;-) i když je teda pravda že já ten set kupoval za jinou cenu ( dražší ) a to to byl loňský předvánoční doprodej s akční cenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 11:00 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ctibum
:-D Nápodobně. Nač si to dělat složité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 10:59 R Muž ctibum [6926] Re: Peťule
Já měl Biobox mini 2. Tam je čerpadlo pod kazetami a pod přepážkou, takže pro jakoukoli manipulaci s čerpadlem (čištění, nastavení průtoku) se musí všechno vyndat. Navíc je čerpadlo na přícuckách, které většinou zůstaly vevnitř. Při tom mi dost často odpadly přícucky ze skla/filtru (jsou oboustranné). Nicméně se to dá řešit. Přícucky z čerpadla sundat a podložit molitanem, průtok nastavit na maximum a regulovat ho ventilem na výstupu. Co se náplní týče, s trochou šikovnosti se dá odříznout víčko kapsle a náplň nahradit, dá se nahradit teploměr nějakou předfiltrací jak psal LeRi. Já si s ním takhle hrál rok a pak ho vyměnil za čerpací hlavu a molitan :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 10:01 R Muž Anthrax [4787] Re: LeRi
Ale tam taky podle výrobce není to světlo, na které jsi dával odkaz. To je v řadách Aquatlantis Fusion a Aquatlantis Elegance. Ty tam máš stejné světlo, jako má řada Advance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 09:32 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Jj měl jsem na mysli tento www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 09:14 R Muž Anthrax [4787] Re: LeRi
Myslím, že to tebou zmiňované světlo nabízejí jen do těch větších modelů. U těch nižších je to o poznání horší :-) Jen aby si nikdo nemyslel, že si koupí Aquatlantis Advance 60 a bude tam mít světlo za tisíce. Takže za kvalitu se platí, jak píšeš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 09:04 Muž LeRi [315] Re: Peťule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 08:38 Muž LeRi [315] Re: Peťule
Ano set aqutlantis patří k těm nejlepším už jsme ti to psali a mám ho také ;-) , světlo je tam opravou špičkové a tak se i ceny těch setů odvíjí spíš od toho osvětlení. www.rostlinna-akvaria.cz/… Filtr obsahuje originál kazety ( proforované plastové krabičky s náplněma ) které jsou předražené na výměnu a tak je lepší při výměně vyplnit filtrační prostor zakoupením neoriginálních ( i lepších ) , když vyndáš topítko a dáš ho na sklo získáš další prostor využitelný pro filtrační hmotu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:23 Muž LeRi [315] Re: STEPANZ
Má 100 cm délku a přední i zadní stěnu mám vypouklou také , strach mít nemusíš , myslím že to má více či méně každý je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:06 Žena Peťule [3] Re: romant
To vim, ze existuji takove sety, ale otazka je, jestli v nem bude dostacujici svetlo a filtrace.. Nerada bych koupila neco, co ve finale budu stejne vymenovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:02 Žena Peťule [3] Re: ctibum
A muzu se zeptat cim je neprakticky a jak jak jsi naplne vyplne vytunil? Ja jsem prave o aquatlantisu cetla, ze jako set je nejlepsi. Mozna je fakt, ze bych tu filtraci vymenila za Atmana, jak mi tu radili..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 07:41 Žena petulka [11] Re: Tudy
Ano to jsem cetla ale nevim jak bych je tam dala to se jako ty pasky daji koupit a nejak prilepit? No v mensim akva mam hemianthus a pekne roste tak jsem myslela to a pak echinodory a ludwigii repens a echinodorus spis jednodussi. Na youtube jsem nasla video kde toto akvarium pan zaklada s jednodussima kytkama a vypada to moc pekne jde mi spis o rybky. Kytky samozrejme bych chtela pekne taky ale nic narocneho. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 06:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: petulka
1 je málo, pokud se nechceš omezovat jen na nenáročné druhy rostlin typu kapradina apod. Ale ve specifikaci píšou, že můžeš mít až 3 osvětlovací prvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 05:08 Žena petulka [11]
Ahoj chtela bych si poridit vetsi akva asi 110litru. Videla jsem akva set Juwel primo 110 moc se mi libil. Jen nevim co s tim osvetlenim je tam ten led pasek nikdy jsem to nemela je jen jeden staci to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 23:08 Muž STEPANZ [1] – set
Ahoj,taky se vložím do debaty.Mám set www.rostlinna-akvaria.cz/… oproti těm co tu uvádíte je o dost levnější jako ty co tu řešíte a taky to tak asi vypadá.Zítra na radu LeRi měním filtr za atman s kostkou.Světlo je 16w a po celé délce krytu ne jak na obrázku u výrobku(nevím jestli je dostačující).Topítko pevně nastaveno na 25 takže když bylo zaplé tak voda měla někdy i 27.5. stupně.Ale co mě nejvíc děsí je(to jsem zjistil minulý týden),že přední a zadní sklo je uprostřed asi o 4mm vypouklé.Sklo je silné 5mm a po konzultaci s eshopem mě bylo sděleno že to je v poho že f.Aqael je největší evropský výrobce a že to má určitě dobře spočítané.Ale stejně mám ted strach aby se něco nestalo :-O .Asi začnu zase šetřit a na jaro pořídím něco jiného poskládaného(pokud do té doby toto vydrží. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 22:27 R Muž ctibum [6926] Re: LeRi
Je a neni (v "61"). Je tam sice spousta zbytečně prázdnýho prostoru na úkor filtračního matroše, na druhou stranu je to hezky zabalený do jedný bedýnky i s topením a na černým pozadí prakticky neviditelný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 22:11 Muž LeRi [315] Re: ctibum
Souhlas palec , akorát ten filtr je prostě velká krabice i v té 160.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 21:44 R Muž ctibum [6926]
Jestli můžu se svojí troškou, tak Aquatlantis mi přijde OK. Design luxus, světlo super, filtr dejme tomu, ale když se trochu vytuní náplně, tak mi přijde ok (i když muj, tuším Biobox mini 2, na obsluhu nepraktický) a víko s podpěrou a světlem pro údržbu ok...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40896x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=401