Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2009 11:36 Muž Horác [3942] – Re: honza
Pozdě, ale přeci? :o) ... (Téma bylo založeno v lednu 2009! :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 10:57 Muž fantuomas [35] - Rostliny
je to des..:-D krikľavé akvárium,..načo? ide o obsah nie o kriklavkový kryt...:( ..račej si kúp pekné jednoduché sklenené akva a k tomu si už zvolíš či chceš kryt...aké svetlo atď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 10:46 honza – akvarium set marina
no kryt k tomu je ale světlo musíš dokoupit.je to marina led ja koupil roztrojku se zdrojem a ktomu jsem ještě koupil 2 světla bílé a 1 modré a svíti to docela pěkně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 12:58 Muž René73 [0]
Já mám jeden set od firmy atman má kolem 100l a sem snim spokojen i rostlinky dobře rostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 11:08 Maťa – Re: martina
Ahojky, taky jsem si koupil set od této firmy (www.pet.cz)a to přes net.-dodávka osobně firmou až do domu (poštou to neposílají a PPL a jiným dopravcům prostě nevěří..) :) Zatím jen samá spokojenost potlesk
Mám 112l (panorama) viz moje nádrž (Maťova 112)
Měl jsem strach, že mi "nepůjdou rostliny", ale trápí mě spíš pravý opak..(musím je vyhazovat vidlema oknem) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 10:50 martina
ahoj, zrovna řeším podobný problém. já jsem se zamilovala (i cenově) do setu od fy Diversa www.zverimex-rybarske-potreby.com/…. Kromě toho, zda bude dodávaná technika adekvátní řeším, jak je vhodné či nikoli objednávat akvárium přes net (má někdo zkušenosti s toutu firmou, příp. dodavatelem? objednáváním přes net?) bez toho, aniž by člověk viděl (nemluvě o možnosti reklamovat v případě potřeby). ohledně tohoto konkrétního setu mě utěšuje, že e-shop existuje i v kamenné podobě (v Chrudimi a Náchodě, takže pokud je to pro tebe schůdné, můžeš zajít tam). obdobný set mi včera nabídli u nás ve zverimexu za 4 000 bez vybavení, což přimyslím-li ještě všechny další menší či větší položky, které člověk při zakládání akvária musí vynaložit, překračuje moje aktuální možnosti :((( každopádně přeju šťastnou ruku a hodně zábavy, Martina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 10:20 Baku – Re: Sid
Velice děkuji za první rady. Ještě nějakou chvilku počkám zda se ještě někdo s nějakým tím tipem ozve a pak se rozhodnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Jj, na to, že jde o sety, jsem spokojen dost. :-)
100 lt akva, plastový kryt se dvěma zářivkami s reflektory. Výrobce - "MP", (EHEIM), aktuálně za 2990,- v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 21:56 Muž filipsi [1295] – Re: Baku
Pak bych se temer jakehokoli setu s cca 40w svetla nebal. Projdi podobna temata. Sice kazdy doporucuje skladani, ale ja myslim, ze na zacatek, kdyz clovek fakt nevi, tu techniku v ruce nedrzel ... udela se setem lepe. Nestoji to majlant, pozdeji upravi a povymenuje, az bude vedet co a jak.
Myslim, ze sid ma v profilu nejake 100l sety, s kterymi byl spokojen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 21:41 Baku – Re: filipsi
Nejdříve běžne společenské akva ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 21:35 Muž filipsi [1295] – Re: Baku
A co od akva ocekavas? Jaky typ tam chces vytvorit, vice s durazem na rostliny (takovou akvazahradku), neco typu tanganika, bezne spolecenske akva ...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 21:28 Baku – Výběr vhodného setu
Ahoj, chci si založit akvárium :) . Pročetl jsem různé články a rady na netu. Do začátku bych si chtěl koupit nějaký set o velikosti cca 112 l. Do budoucna při rozšiřování bych si chtěl dát takový set dohromady sám. Ale jelikož začínám, obracím se na Vás zkušené o radu. Chtěl bych se zeptat, zda někdo máte nějaké zkušenosti s nějakým setem. Nejlepší by byl přímo nějaký odkaz na nějaký obchod s určitým setem se kterým máte zkušenosti. Ale i jiné tipy jsou samozřejmě vítány. Pokud v setu bude třeba nevyhovující filtr nebo něco jiného, tak zakoupím jiný. Možná že jsem náročný, ale byl bych nerad, aby mi díky špatně vybranému setu umřeli rybičky.
Předem děkuji za případné návrhy a za čas věnovaný tomuto textu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 12:54 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: poltergeist
Jo to jsou právě ty dobré rady na obalech téhle firmy rozzureny V návodu vám to tam napíší a ještě k tomu máte umnělou rostlinku,barevný písek,jakousi tekutinu na úpravu vody,a krmivo pro ty závojnatky.Tak se nedivte,že to začátečník může brát vážně.Jinak ty barevné krabičky a dekorace mi pro děti připadají celkem fain.Je to lepší než proslavené lahve od okurek.Dobré návody dává ke svým akva setům Sera.Viděla jsem letáčky,kde mají uvedený biotop,popsané rybky a rostlinky.Konkrétně do studenovodního akva doporučují kolem 40l pro závojnatku.Vím co za paseku udělají závojnatky při tření a jak jsou někteří samci nesnášenliví,takže to naprosto odpovídá.Ale tenhle přístup je dost ojedinělý.On kdo chce dekoraci ten si koupí cokoli a nacpe tam taky co se mu prostě líbí,no a kdo se o ta svoje dekorační :-) zvířátka zajímá,tak si něco načte nebo se poradí.Jenže ten pak nekupuje každých 14 dní nové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 17:24 Muž poltergeist [3] Re: zelvik58
ta závojnatka je ale bohužel skutečná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 12:02 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: poltergeist
Dcera si koupila něco podobného do práce,protože se s tím plastem dobře manipuluje.Má v tom malé pancéřníčky a dvě poněkud zakrnělé samičky bettek,kořen,mech a nějakou rostlinku.Aby to fungovalo musela přikoupit topení,odstranit zbytečně silný filtr a dokoupit osvětlení.Takže se ten komplet docela prodražil.Má ten největší tohohle typu od Mariny,výrobce ho doporučuje pro4 rozzureny závojnatky coze což je týrání.Tenhle výrobce má podobná doporučení u všech výrobků.Tak to prosím nikdo neberte vážně a podívejte se do atlasu.Asi se jim ty rybičky na ty obaly dobře tisknou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 22:16 Muž avast [49] Re: poltergeist
Co se teď nevymyslí.. A ještě jako bonus tam dají závojnatku.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 22:13 Muž poltergeist [3] – Nový výrobek!
Fotka k příspěvku A máme tu zase jeden skvělý výrobek. No nekupte to pouze za 999kč. Krásný dárek pro Vaše ratolesti ;-) :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.12.2009 23:04 Žena ustavprochore [567] – Re: hanuša
Ještě než cokoli koupíte, pročtěte toto: rybicky.net/forum/5453, zejména pak příspěvek "Anonyma" z 10.01.08 02:19:57. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:48 Muž elko [30] - Sumci – Re: hanuša
jestli nejsi příliš zběhlá tak jdi raději do setu.vypadá hezky,vše máš v jednom a většinou pro standartního akvaristu bez velkých nároků v pohodě stačí.jinak jestli půjdeš kupovat solo bez toho abys věděla co chceš tak z tebe prodavačka vytáhne balík a pak spláčeš nad tím co sis nechala vnutit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:19 Muž filipsi [1295] – Re: hanuša
Nejdriv musis vedet, co chces. Co od akva ocekavas, a jak ho budes provozovat. Pak se ti bude lepe rozhodovat, jestli set nebo poskladat sama. Kdyz to nevis, neco lepsiho nez set stejne samostatnymi nakupy tezko vytvoris.
Takze nejdriv premyslej a vybirej sama, az budes mit trochu jasno, mrkni se, jestli to, co ocekavas, nejaky set nabizi.
Pak se muzes poradit s jasnym zamerem o pripadne volbe. (techniku nepopisujes ani v soucasnem akva, a na provoz akva ve stylu v jakem je soucasne, staci kazdy set, i s mene vykonnym osvetlenim)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:12 hanuša – Re: Dusyk
prave ohledne toho filtru a osvetleni jsem uz slysela hodne kritiky, ale hlavne mi to kritizovala pani prodavacka, ktera usilovala o kseft kdy mi nabizela jen akvarkos krytem :-D tak si rikam ze bude lepsi slyset vice nazoru od zkusenych lidi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:00 Dusyk – Re: hanuša
No ide aj o kvalitu aku kúpiš. Sú aj kvalitné aj nekvalitné. Väčšina setov má poddimenzované osvetlenie a nedostačujúce filtre. Ja so volil všetko zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:45 hanuša – akvarijní set, vše zvlášť nebo lepit?
mam dotaz ohledně akvarijních setů, mám rybičky v 45 llitrovém akváriu a chtěla bych jim dopřát větší, původně jsme jim chtěli koupit akvarijní set (akvarium, osvětlovací kryt, topítko, teploměr... atd), ale slyšela jsem, že s tím někteří mají špatné zkušenosti, že to není příliš kvalitní, každopádně kupovat akvarium i kryt zvlášť je finančně podstatně náročnější, tak bych ráda věděla, jestli někdo máte s nějakým setem jakoukoli zkušenost? anebo ještě by bylo řešení akva nechat slepit? co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 06:58 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Thomas29
Odkud jsi? Jestli to nemáš daleko do Jablonce nad Nisou doporučuji firmu Brilant a skříňku i s krytem ti udělá každý truhlář a ještě si budeš moct vybrat dezén, který se ti hodí do obýváku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 05:29 Muž metal [96] - Cichlidy
za 6000.kc kupis akvarijny set do 3rokou na burze.teras som videl 500.l akvarko na akva.sk chcel zan dakych 5000.kc bolo 3 roky stare aj zo skrinkou.netreba sa unahlit staci hladat inzeraty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:54 Thomas29 Re: grizly
No podívat se na to nechá.Ale mám to třista kilometrů.A to se mi nechce jet.To se zase prodražuje.
Jo ten plastovej kryt je celkem řešení ale není to úplně ono.No budu muset pátrat a bud přitlačit nebo zvolit kompromis.
Co se týče osvětlení , jaké intenzity je tak ideální na akvárium 120x50x50?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:26 Muž Yirka [9126] Re: Thomas29
Kryty vyrábí celá řada firem a nejen hliníkových.http://www.pet.cz/cz/produkt/plastovy-kryt-klasik-120x50-cm-cerny/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:19 Muž grizly [145] Re: Thomas29
Na obrázku to vypadá dobře, dizajn je hezky. Jenže když si to nemůžu prohlídnout a ošahat, tak bych to jen tak z netu nekoupil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 19:30 Thomas29 Re: Yirka
Je to pravda.Asi jsem se nechal moc unést tou cenou.Ale na to nejsem přece tak bohatej ne? ;-)
Asi se vrátím k původní verzi 120x40x50 nebo 120x50x50 třeba od sklorexu , mají dobré ceny , a skřínku taky urči coze tě seženu.Jinak ty hliníkové kryty jsou teda za pěkný palety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 19:06 Muž Yirka [9126] Re: Thomas29
Konečné rozhodnutí zůstane stejně na tobě. Musíš zvážit všechna pro i proti. Empirické tabulky i akvária renomovaných firem jako je třeba Sklorex uvádějí na podobná akvária tloušťku skla 10mm. Jinak tam technika včetně krytu není popsána, takže je otázkou zda a jaké osvětlení kryt má.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 19:02 Thomas29 Re: Yirka
Já právě taky váhám.Akvárium 300l + skřínka která se mi hodí do obýváku + kryt s osvětlením je minimálně za 11000kč.Jsem docela vycucanej z peněz a i takhle do toho ještě přijde spoustu investic.Já vím že se ledasco nechá udělat doma , ale mám to do nového domu a chci aby to trochu vypadalo.Ale zase bych nerad plaval.Ten design se mi právě docela líbí.Není zase na trhu takovejch skříněk co by se mi hodily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 18:49 Muž Yirka [9126] Re: Thomas29
Já osobně bych s tímto nákupem váhal. Je to zřejmě asijský dovoz a kvalita není prověřena, ta tloušťka skla může, ale nemusí být dostatečná já bych pro tu výšku volil 10mm. Chápu že cena je lákavá, na druhou stranu podobnou nádrž koupíš do 2500 CZK, a za 3500 se nějaká skříňka určitě pořídí též.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 15:08 Muž Diego [72] Re: Thomas29
Tloušku skla tam máš napsanou,ale taky je důležitá tlouška desek skřínky! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 14:58 Thomas29 – zkušenosti s výrobcem
Dobrý den
Tak jsem se po několika letech a přestěhování se rodinného domu rozhodl navrátit k akvaristice.Představa je akvárium 250-300l.Při prohledávání netu jsem narazil na pána co vyprodává sety od výrobce - dejia-aquarium.Mám u něj do zítřka zamluvený 260l akvárium se skřínkou .Je to AB line 1000.
www.dejia-aquarium.com/…
Chce za to nějakejch 6000kč což se mi zdá krásný .Prej vyprodává co měl a je to za polovinu.
Vím že už tu na toto téma byla nějaká zmínka ale už před nějakou dobou.Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost.Je to sice china , ale co dnes není.
Děkuji za odpověď a doufám že tu u vás načerpám spoustu rad a info. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:10 Muž Yirka [9126] – Re: kopkop
Už toho bylo napsáno vcerlku dost tak pouze jednu radu. Žádnou chemii do nádrže nelij. Není žádný důvod, aby v době záběhu byla nějak voda upravována. Proč by měla být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:07 Muž Skanky [26] – Re: kopkop
aqua safe muzes prilejt i do kyblu odkud budes akvarko naúpouštet.
zasyp dno, zasad rostlinky popripadě napusti čast vody a pak sad rostlinky. aqua safe a easy balance pak přilej do vody a dopust akvarko.
tetra plant je pro rostlinky. filtr zapni hned po naplneni akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:05 Muž NASREDDIN [1383] – Re: kopkop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:01 kopkop – začatečnice-set akvaria 60 l-uprava vody a rostliny+
zacatecnik-v akvarku mame kaminky a kmeny.dale filtr a topeni.co dal s vodou (v setu bylo tetra aqua--agua safe, tetra-easy balance,tetra-planta min)nic česky.davkovani vyčtu,.kdy ale dat rostliny a kdy uz zapojit filtr? ja myslim ze prvni ten aqua safe, pustit filtr,hned rostliny a za tyden rybky--co je špatně. diky :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 17:48 karlos
našel jsem super zářivky od arcadie, jediné, které se mi podařilo najít:
eshop.farmapython.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 11:23 šašek – Zatížení podlahy a osvětlení
zatížení podlahy: pokud je nopová folie zakryta beton. potěrem (a to tutově je) beton rozloží zatížení na cm², větší problém je asi skříňka pod akvárko. elektro: zářivky použij podle délky akvárka (délka zářivky + místo pro patice + malá rezerva) každá zářivka (příp. dvojice) má vlastní vypínač, tlumivku, starter, společný kondenzátor (není nutný). regulaci osvětlení máš plně pod kontrolou. toto musí zvládnout kdokoliv, kdo ví co je šroubovák ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 23:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bob66
:-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sid
S krytem 2x 18W :) Dnes jsem tam byl s kolegou a nakonec vzal menší set 63L, ten byl s krytem 1x15W, filtr, topítko Jager, síťka, teploměr, easy balance a aqua safe to stálo cca 1900 ;-) Ale dost dlouho se rozmýšlel nad tím větším :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bob66
S krytem? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sid
Nebo bez skříńky, s filtrem, síťkou, teploměrem, CO2 na 30 dní, krmení tetramin, easy balance, aqua safe za necelých 3000kč X-) :) Zapoměl jsem na topítko Jager 75W ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:57 Muž Sid [6637] - Rostliny
Pokud někdo aktuálně uvažujete o kompletu, mrkněte do Hornbachu. :-)
Za 4.540,- nabízejí set "Wels 80" od MP (EHEIM), sestávající z akva 80x35x45cm, krytu na 2x18W/T8 zářivek vč. trubic, (s možností rozšířit až o dvě další trubice), a skříňky 80x36x73cm, vše laděno do "kovové šedi".
(Nejsem agentem ani ČEZu ani Hornbachu. :) Jen si myslím, že by se tato informace mohla někomu hodit. :-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 21:11 Muž ampik [2] - Rostliny
tu silnejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 17:31 Muž Rexistens [16]
Fotka k příspěvku Tak kryt jsem "vymyslel" nakonec takovyhle. Budu ho delat ze dreva. Nosny rám udelam ze hranolku 14x42 a zadni dil ze 14x58. Na ten obklad chci pak pouzit neco tenkeho. Asi pouziju obkladove listy na perodrazku. Poteebuju vysoké oblozeni 9 cm a nic takovyho jsme v OBI pri tloustce 5 mm nenasel. Ta lista ma s tou perodrazkou 12 cm, takze pujde srezat.
Víko udelam ze dřevene desky a otvor na krmeni zakryju truhlarskou prostupkou na kabely.

porad resim jake pouzit tu startovaci kontrolni jednotku. Mel jsem vybranou ty na 2x24 w, ale vsimnul jsme si, že ta co zvladne 2x39 W stoji uplne stejne.
Kterou mam dat radeji? Pri te 2x24 w bude 0,48 w/l pri te 2x39 w to bude 0,73 w/l, tak nevim kterou vzit...
Poradte prosim...

:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 12:00 Muž grizly [145]
Zkus se podívat na kryty. www.faraouh.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:48 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Rexistens
Já bych sklo použil. Je to lepší kvůli vlhkosti pod krytem, ale zas se pod skly moc nedaří plovoucím rostlinám (aspoň mě Pistie hnila). Pokud chceš ten dekl natírat na černo, je to jedno zda použiješ dřevo, nebo lamino. Černé lamino má ale hezčí povrch než natírané dřevo a náchylná na vlhkost je pouze řezaná hrana (tu musíš stejně ošetřit i při použití krycích skel). Na druhou stranu se masivní dřevo líp opracovává v domácích podmínkách než lamino a dekl bude o chlup lehčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:45 V – Re: Rexistens
Při hloubce jenom 30 cm bych víc než 40 cm na výšku nedával...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40906x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=1851