Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:50 Muž Yirka [9126] – Re: Zdeněk
No nezačaljsi nejlépe. zkus počíst aurčitě najdeš, kde jsi pochybil. Jinak umělékytky a běžné rybky v nádrži není dobrá volba.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:48 Zdeněk – Nová koupě akvárka 60L set - koupený lepší filtr + umělé kytky a nic nefunguje jak má. Umírá a umírá
Ahoj. Už jsem tady toho četl hodně, ale stejně bych chtěl poradit přímo od Vás pro mě. Koupil jsem 60l akvárium v setu a zakoupil rovnou jiný filtr, který nebyl tak blbý. Mám v něm umělé rostliny, vadí to pro život rybiček? Já jen, že po týdnu filtrace jsem do akvária koupil rybičky a pomalu ale jistě všechny umírají a manželka mi nadává a mlátí :-) Je nám to líto. Chci začít znova, tak jak? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 13:23 Muž agent007 [47]
Jo je docela dobrý. Mě stačí. Mám 64 lt a výrobce je polský Rynkar. S akva nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 10:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Zkuste si totéž u vypouklého skla a pochopíte, o čem je řeč. ;-) :-)
Z mé strany jde o "varování" před vypouklými akvišky - skutečně není o co stát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 10:34 Muž Johan [4945] - Rostliny
Ale já nic nesrovnával a nikoho nenapadal ;-) . Jen konstatoval. Když třeba fotím, tak je na obrazu sakra znát, když nefotím z přímého pohledu, bohužel=(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 10:31 mia
Neviem, prečo všetci tak usilovne odsudzujú sety. Aj ja som sa po rokoch vratila v akva, kupila som set a funguje uplne v pohode. Dokonca po prečítaní niektorých príspevkov som sa obávala ako to bude so svetlom - 15W na 63l, ale rastlinky výborne rastú, riasi v pohode obhospodári jeden prísavník... takže podľa mňa, pokiaľ tam nechceš chovať nejaké extra náročné rybičky... ja by som to v pohode brala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 08:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
K vaší poznámce, že se obraz deformuje i u klasických akvárií:
Ano, deformuje. Ale naprosto jinak, než u vypouklého skla. Je zřejmé, Johane, že jste ještě do akviška s vypouklým sklem (naplněného vodou!) nekoukal. Jinak byste si svou reakci na moje konstatování ušetřil. Jsem o tom přesvědčený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 07:53 Muž Yirka [9126] – Re: johan
Porovnávat statickou deformaci plochy skla a sklo vypouklého akvária je trochu z cesty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 04:00 Muž Jasnovidec [-3] – Re: johan
možná myslel, že to vypouklé sklo funguje jako lupa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 03:34 Muž Johan [4945] - Rostliny
Sid napsal:...Pokud do akviška s vypouklým sklem koukáte pod jiným úhlem, než kolmo, obraz se deformuje.... ale ten se přeci deformuje i u klasických akvárií.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 03:31 Muž Jasnovidec [-3]
já mám zatím jen malé akva 54l a mám set, který mi zatím vyhovuje, ale když to porovnám s tím, co jsme měli u našich tátovo dělaná akva, tak ten set má tloušťku skla tak 3mm, což mi přijde jako děsně málo a moc důvěry v to nemám, jinak filtr je výkonej, řekl bych, že v tom akvu dělá pěknej průvan, ale musím tam dát nějaký biomolitan, protože to co tam je je tam asi jen na parádu. světla dává zářivka taky dost a topítko topí dobře, při krupičce jsem jim zatopil tak, že se mi uvařili kytky, ale stejně pomohla až esha. Teď jsem si přinesl druhý ten samý set (dostal jsem je za cenu jednoho 4 ks, protože měli rozbitou jednu stranu), jinak jsou ty sety předražený, bych řekl, takže příští akva chci už větší, aspoň 120 l, nařezat nechám u sklenáře, slepim a jsem na polovic, jen mi bude chybět ten horní kryt se zářivkou, ale to se nějak domyslí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:10 Muž chicko [124]
set nekupuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: MiceMik
Ještě si rozmyslete, zda pořídíte akviško s vypouklým čelním sklem nebo jestli raději dáte přednost klasice. Pokud do akviška s vypouklým sklem koukáte pod jiným úhlem, než kolmo, obraz se deformuje. A nevím, jak koho, ale mne začnou po chvilce pozorování pod "nesprávným" úhlem bolet oči...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:10 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: prisavnik
presne! ja mam taky set. ale nekompletni. ale kryt je z setu jen 1x 18W na 112l predelal jsem ho na 36W a jeste predelam o 18W vic. kryt vyrob jsou na internetu ruzne navody. ale kup si akva s krycim sklem. nemusis resit vodotesne patice palec to je asi nejlepsi navod! www.aquapage.cz/… vyjde to na 2000kc pro 370akva tak pro tebe to bude asi 660kc bez svetla. kup si 1 predradnik 1x18W a tlumivku36W na dvě trubice 18W doma vyzkousej na podlaze a vyber startery ktere to startnou, ne stejne znacky nenastartujou! budes mit svetlo 0,55W/l jestli budes chtit o 1 zarivku vic, kup predradnik. jestli o 2 zar. vic (rostlinne akva) kup tlumivku36W doporucuji na každy okruh zvlast vypinac. dulezite proti rasam. kdyz rostou hnede zapne se vic svetla, kdyz zelene nmin. ano mohu udelat primitivni schema jak zapojit. ;-) predradnik stoji 300. tlumivka110. patice na !šroub! 8. draty 100. vypinac asi 20 - 50 podle typu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 18:37 Muž prisavnik [51] - Rostliny
nekupuj set,zozen si akvarko tvaru akeho chces a sam si don dokup techniku,vynde to sice lacnejsie set,ale ako vidis prerabat osvetlenie to neni nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 17:12 Muž filipsi [1295] – Re: MiceMik
Nic moc. Světla dost málo. Fungovat může ledasco, ale bude to chtít víc citu a opatrnosti při provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 16:58 Muž Geri [29] - Skaláry
to osvětlení mi přijde nějaké bídné... na 112l 36W nevim nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 16:02 MiceMik – Set je tžento set dobry nebo ne?
Ahoj.Kupuji si nové AQ a potrebuju poradit je tento set dobrý?

Akvárium o objemu 112 l s vypouklým čelním sklem v provedení buk. Rozměry: 80 x 35 x 40 cm Osvětlovací kryt 2 x 18 W se zářivkama Vnitřní filtr Hailea odpovidající velikosti akvária, topení Hailea s termostatem, nalepovací teploměr sítka.

tady je na neho link: akvarko.eu/…



Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:16 Miso – Re: V
super, diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 13:41 V
Předpoklad: 2.75 Kč/kWh, 30 dní v měsíci.

Svícení: 60 W × 12 h/den => 21.6 kWh/měsíc = 60 Kč/měsíc.
Topení: záleží na jakou teplotu topíš a kolik máš v místnosti, ale řekněme 200 W × 6 h/den (???) => 36 kWh/měsíc = 100 Kč/měsíc.
Voda: záleží jakou používáš, např. výměna 20 l měsíčně při míchání 50 % vlastní studniční a 50 % destilované je max. 80 Kč.

Je to jednoduchá matematika. Číslíčka si každý přiohne dle vlastních podmínek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 13:39 apinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 13:19 Miso
Trochu sa to tu zmenilo na OT.. pridam teda este jednu OT otazku, kolko stoji prevadzka takeho 200 l akvaria, dajme tomu mesacne, energie, voda, atd.. Nech mam aspon nejaku predstavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 14:20 Muž kus [200] - Rostliny – Re: bigboban
hledat moc neumíš a už to tady kolikrát bylo.Tolik firem na zakázku, ale pro tebe třeba tohle:
www.cichlids-zidek.com/…
Ale je fakt,že ten tvůj krytíček bych za ty prachy teda nekoupil.Na druhou stranu je tam práce jako na velkém (Spoje,předřadník a tak)akorát se to liší v počtu a pár cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
bigboban napsal: Chápu to dobře, že ten kryt co nabízejí (zekia) je jen kryt? Tedy na 80x35 musím koupit kryt za 2700 + rampu za 2000? No 4700 za kryt se světlem je pěkná "pálka". Neříkám že bych to nedal, ale musel by mě někdo ještě asi hodně přesvědčovat že je to lepší než třeba toto www.zoo-hobby.cz/…. Ta cena je víceméně trojnásobná. :-(


Chápeš to blbě ta cena je za kryt s jednou rampou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: bigboban
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:23 Muž bigboban [19] – Re: Eliška - hledání
Hledat samozřejmě umím. Ale pokud něco najdu vyhledávačem tak jsou to právě spíš jen eshopy prodávající ve velkém něco k čemu jsou většinou bídné fotky a minimální popis.

Právě proto tu řeším jaký je asi rozdíl v kvalitě mezi krytem za 1500 a třeba za 5 tisíc. A ty dražší kryty (akvária) na zakázku většinou člověk hledáním nenajde, spíš jsou na to odkazy z diskusí apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:18 Muž Radek [3] – Re: bigboban
To, co odkazuješ, je na fotce s trubicema, ale v obchodě bez trubic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:18 Žena bucliik [99]
nemyslím, že 3 zářivky na 160l je přesvětlené akvárium a zkušenost s tím mám velice dobrou :-)bude to tím, že každý chce od akvária něco jiného. ale to už je debata o něčem jiném.
Já jsem naprosto spokojená s tím dřevem co na akva mám, ale bigboban sháněl plastový kryt na akvárko 110l.....tady je to přesně naopak jako s oblečením- na velký akvárka kryty jsou , ale na malý je to problém :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:15 Muž filipsi [1295] – Re: bigboban
Ne, myslim, ze to chapes spatne, ze to je kryt + jedna rampa. Ale radeji over, aj si uz placeni prilis nepamatuju. Jen vim, ze jsem chtel rampu misto T8 T5 s el predradnikem, a nebyl problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:13 Žena Eliška [38] – Re: Bigboban
Hledat na netu snad umíte... mě to zabere stejnou dobu jako vám :-D Já v krycích sklech na akváriu nevidím žádný problém, jak tady někdo psal, prostě se na kraji nechá mezírka a tou se krmí. Výhodu osvětlovací rampy vidím v tom, že ji lze zavěsit do stropu a pak tedy nikde nepřekáží, nemusí se sundávat a vyměnit v ní zářivku taky není problém.
Jak psal Isamik - Arcadie je kvalita, ale taky dost zaplacená. Já kupuju rampu od fy. Hagen
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:13 Muž bigboban [19] – Re: filipsi
Chápu to dobře, že ten kryt co nabízejí (zekia) je jen kryt? Tedy na 80x35 musím koupit kryt za 2700 + rampu za 2000? No 4700 za kryt se světlem je pěkná "pálka". Neříkám že bych to nedal, ale musel by mě někdo ještě asi hodně přesvědčovat že je to lepší než třeba toto www.zoo-hobby.cz/…. Ta cena je víceméně trojnásobná. :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:12 Muž filipsi [1295] – Re: bucliik
Mozna by nebyl problem domluvit i mensi, zkus to. Jen myslim, ze na mensim akva by takovyto kryt pusobil designove uz prilis masivne, ono to potrebuje nejaky prostor na schovani rampy, nejak presahuje pres horni okraj .... Na mensi jsem osobne spis priznivce skla + rampy na nozickach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2008 13:08 Muž filipsi [1295]
apinek napsal: ..já mám dřevěnou stoličku za 2000kč na 160l aq ...


Neni to moc drahe ? Ja mam za tu cenu super stul s dvirky a supliky, celodreveny, od truhlare ;-)
Nechapu totiz moc diskuze o cenach, co je drahe, neni drahe, .... Jsme snad (vetsinou) dospeli lide, existuji vyhledavace a umime se rozhodovat. Kazdy si snad umi zhodnotit, jestli mu cena nabizeneho produktu vyhovuje, jestli se mu chce kutit, shanet komponenty a truhlare, cekat az to bude, a umi vyhledat, jestli nekdo nenabizi stejny produkt levneji (zde je opet otazka chci pripadne cekat na levnejsi nebo ho mit dnes z obchodu za cenu xy).
(ale asi jsem prehnany optimista, s hruzou jsem nedavno zjistil, ze i spousta VS si mysli, ze splatky desetina ted, + deset splatek po 1/10 je to same, jako mit uver za 10%)
Nemluvim o uplnych zacatecnicich, kteri neumi zhodnotit, zda jim set vyhovuje po technicke strance. Tam je to jedno uplne, protoze si stejne lepsi poskladat nedovedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 13:02 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
To Buclik: Takéto kryty pre menšie akvária dodáva napr. japonská firma ADA (Aqua design Amano).
Zastúpenie z hlavy nepoznám. Viem iba, že niekde v Taliansku a anglicku.
Osobná skúsenosť so silnými svetlami a presvietenými akváriami je mizerná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 12:57 NNNTomas – Re: Tokuschew
Když někomu vyhovuje (nebo tomu nerozumí) komplet s tím co v něm je - ať si ho koupí.
Když někomu nezáleží na penězích - a trochu tomu rozumí, tak si ho nechá udělat na míru. Nebo si vybere takový, který nebude "očesaný" , tj. asi pod 30-40tis. se nedostane...
A někoho prostě baví vyrobit si to sám, mít radost ze své práce, atd...
Toť můj názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 12:50 Žena bucliik [99]
dělají to i pro menší akvária?
mě dřevěný kryt taky vyšel zadarmo, takže pokud se za 4 roky rozpadne tak ať. zatím jsem nenarazila na plastový kryt který má více než dvě zářivky a při manipulaci se celý nemusí sundávat- pokud někomu vyhovuje dřevěný, proč ho v tom nenechat. A každý z nás se snaží přece doporučit to, s čím má dobrou zkušenost, ne?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 12:44 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: apinek
Už som to tu raz písal, tak naozaj nechápem ča stále máte s tým truhlářem. "Aj ja mam za sebou osvetlenie z bukasu, ktoré po troch štyroch rokoch sa z dôvodu vlhkosti rozpadlo........ Nie dnes sa k týmto praktikám už nemá zmysel vracať."
Plast je voči vode podstatne praktickejší. A naviac v prevedení, že ho od dreva takmer nerozoznať.

Dobrý kryt? Napr MP Eheim Karat VA 200 s T5 - kryt s osvetlením, buk, 200x60x11,5, 8x39 W
alebo aj u nás www.akvaprodukt.sk/…&
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 12:37 Muž filipsi [1295] – Re: bigboban
Co toto? Kryt + rampa - www.zekia.cz
Plast, dezen na prani (tapeta) zpracovani pekne. Mam doma na 300l, spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 12:34 Muž isamik [180] – Re: bigboban
Misto cekani zkus hledat... :-)

Chces li opravdu kvalitu zkus arcadie. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 12:29 apinek
tak ceník ti asi nedám,ani se mi to moc nechce hledat :)

já mám dřevěnou stoličku za 2000kč na 160l aq a kryt mám zadarmo ;-)
jako bonus :)
z plastu asi fakt nikdo nic na zakázku nevyrobí :-)
on by i nějakej ten plasťák stačil,ale záleží,co by jsi si představovat za typ nádrže.
pokud to bude nějaký společenský s anubiasama a vallisnerkama,volil bych plast.
špatnej nebude tenhle:http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/osvetleni/kryty/1957/ .....
samozřejmě že sou i levnější :-)
no dřevěnný kryt na tak malý aq taky nebude moc vážit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 12:29 Žena bucliik [99]
sice už tu jeden odkaz na tuhle stránku byl, ale co: www.horacovoakvarium.cz/…
asi nejlepší by bylo písnout přímo horácovi, nebo mailíka www.akvarista.cz/…

záleží co chceš v akváriu pěstovat, pokud se nevzhlížíš v náročnějších rostlinkách a holandských akváriích tak bych si vybrala některý z krytů nabízených v eshopech.Já myslím, že veliký rozdíl v nich není-ale toť názor netechnika, možná někdo našel někde mouchy. ani mě se nikdy plast nekroutil, nic neupadávalo, jen mi nevyhovovalo málo světla a sundávání krytu kvůli těm malým otvorům, kdy jsem chtěla vyndávat opadaný lístečky( mám malý rozpětí křídel a když se mi do toho začaly motat dráty od filtru, osvětlení, topení tak to vypadalo opravdu jako boj o život)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 12:19 Muž bigboban [19] – Re: apinek
No u truhláře - to bude asi dřevěný kryt. Mě přišlo že z principu je lepší plast - voda ho nemůže zničit, je lehčí atd.. A z plastu asi na zakázku nikdo nevyrábí..

Chci kryt 80x35cm na akva kolem 110l (objem dle výšky při dané podstavě).

Na kolik přijde takový kryt tedy u toho truhláře případně u dané firmy? Stále čekám na nějaký ten odkázek samozřejmě nejlpépe s ceníkem.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 11:54 apinek – Re: bigboban
kvalitní asi jen tak nekoupíš,ono záleží kolika l aq. by jsi chtěl.
nepřemýšlel jsi nechat to vyrobit na zakázku u truhláře,nebo třeba u f. farao?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2008 11:50 Muž bigboban [19] – Hotové řešení
Přikláním se už dneska k řešení raději si kryt koupit než ho vyrábětm, není čas..

Ale k tématu - jako nevýhodu skla + světlo na rampě vidím např. špinění skla (prach nahoře) a nebezpečí rozbití krycího skla o akva nebo ještě hůř akva o krycí sklo. Navíc se mi líbí když kryt přesahuje přes okraj akva a tím schová hladinu.


Dneska opravdu rád dám pár tisíc za kvalitní kryt s osvětlením. Ale který ke kvalitní? To jsem se tu zatím nedozvěděl. :-(

Tedy nějaké další zkušenosti s kryty?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 11:47 apinek – Re: Walker
prosimtě,mě je to šumák,klidně si měj poslední slovo ty....jestli nemáš problém s financema a máš málo času,tak si kup předraženej komplet třeba za 30 talířů,jenom kvůli tomu,že nemusíš objednat zvlášť filtr,aq,topítko,světlo....
jo,troufám si to prohlásit ;-)
a je mi to jedno ;-)
prostě pro mě sou aq sety na h**** a vždycky to tak bude,dokud neudělaji nějakej pořádnej a za přijatelnou cenu.a věř tomu,že i ''profi'' set od juwelu neni zrovinka to pravý ořechový,timto tuhle debatu(pro tebe jen blbě žvanim) končim.pac a pusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 11:45 Muž bigboban [19] – Re: isamik
LED byl experiment a jak píšu, na experimentování už nemám čas. Do většího akva bych musel nakoupit další LED, možná lepší zdroj a nějak se s tím zase patlat. Současné LED z většího akva použiju do menšího aby svítilo ještě víc... :-)

Jinak někde mimo můžu klidně popsat moje dlouhodobé zkušenosti s LED. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 11:41 fossiliska – re: Walker
Na takyto komentar som cakala a uplne suhlasim, konecne niekto vystihol tu spravnu myslienku. Tiez som si kupila cely komplet a viem ze by to islo aj lacnejsie svojpomocne, ale preco ked na to nemam cas a ani niesom nejaky domaci majster... ;-)
Nechapala som preco apinek nechce prijat aj iny nazor a stale riesi len to svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 11:39 Žena bucliik [99]
Já myslím, že když necháš po krajích kus volného místa tak rybky i se sklem v pohodě nakrmíš. A na údržbu jsem musela stejně sundávat celý kryt, protože odkalovat jen přes dírky v něm jsem nemohla.
Mě by se tam zářivka asi ještě vešla, ale opravdu natěsno, takže přítel zbuchnul kryt z dřevotřísky-zatím drží a zářivky se do něj zabudovávají jedna radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 11:15 Muž bigboban [19] – Re: Eliška
Nějaký odkaz na ty světla (obchod, fotky)? Čím pak přikryju akva? Sklem? Není to pak horší na manipulaci to sklo?

Teď mám na akvárku plexi. Výhoda je že se to nerozbije ale kroutí se. Přes to mám rampu s LED.

Jinak s elektrikou kamarád zrovna jsem ;-) ale je pravda že další zářivka už asi stejně přidat do krytu nemusí jít. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 11:09 Žena Eliška [38] – Re: Bigboban
Nevím, jak velké chcete akvárium, ale kryty velmi časti neposkytují dostatek světla a není možnost do nich přidat zářívku bez složitých úprav. A protože nejsem s elektřinou zrovna kamarádka, tak je pro mě nemožné potom cokoliv vymyslet. Lepší řešení je osvětlovací rampa... Ceny srovnávat nebudu, nevím, jak se to pohybuje, ale pokud světlo nestačí, jednoduše se přikoupí další rampa a je to :-D Samozřejmě pokud není problém s financemi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40817x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=2051