Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2008 10:55 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: apinek
Vy jste přesně ten typ (kolik vám vlastně je, takhle jsem totiž v 18 blbnul také), který si bude "mlejt" svoje pořád dokola, jen aby měl poslední slovo a pravdu. Opravdu si troufáte prohlásit, že jsou sety obecně špatné a že se je nevyplatí kupovat? Taková silná slova já si nedovolím. Vzhledem ke svému věku už vím, že nemám problém s penězi, ale s časem. A pokud si mohu koupit komplet za 20 tisíc a někdo mi ho doveze až domů a bude v něm vše, co potřebuji a co chci používat (viz třeba ten EHEIM), bude mi i ukradené, že jsem si to mohl zbastlit za čtvrtinu ceny, nebo koupit po částech o usmolené 2 tisíce levněji. Chápete? A věřte, že to nebude hloupé rozhodnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 10:30 Muž bigboban [19] – Koupit jen kryt?
Se zájmem sleduji tuto diskusi. Ještě nedávno jsem byl odhodlaný nechat vyrobit nové akva a sám dělat kryt i vnější vícekomorový filtr ze starého akvárka.

Ale času už moc nemám a tak bych raději koupil jen kryt, akva nechám vyrobit a nějakou techniku už mám.

A teď tedy dotaz ke krytu - jaký koupit? Jaké jsou rozdíly v kvalitě? Co říkáte na tento?

www.zoo-hobby.cz/…

Je kvalitní? Jaké má výhody/nevýhody? Jde koupit hotový i dřevěný kryt? Máte nějaké odkazy, reference na kvalitní firmy?

Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 09:51 apinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 09:37 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: apinek
v čom je špatná?
Myslím, že sú nábytkovo upravené, praktické a s predprípravou k inštalácii vonkajšieho filtra.
Nechápem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 09:11 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Vážení priatelia
návrh na ponuku kompletu mp som dal nakoľko na začiatku bola reč o o značke Juwel. Po zhliadnutí cenových relácií ich kompletov som našiel adekvátny cenovo blízky mp.
Veď je jasné, že si vieme pri tvorbe akvária nejako pomôcť. Osobne som akvaristom desiatky rokov a priznám sa, že na to svojpomocné...už v poslednom období nemám čas. Od istého času snívam, že si raz kúpim veľký akváriový komplet vo farbe ktorá vyhovuje a v materiáloch, ktoré nepodliehajú skaze.

Aj ja mam za sebou osvetlenie z bukasu, ktoré po troch štyroch rokoch sa z dôvodu vlhkosti rozpadlo, bublinkáče v 500 -vke, čo afrike vôbec nevyhovovalo. Nie dnes sa k týmto praktikám už nemá zmysel vracať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 08:23 Muž Yirka [9118] – Re: Utahraptor
Ona se ta diskuze netýkala tak moc obav, zvrtla se spíš na cenu. A na počátku jmenovaný komplet je dle mě předražený, tady musím souhlasit s apinkem. Nejedná se jen o to složit si sestavu sám, ale je předražen i v porovnání s konkurenčními komplety. Taky mně připadne, že se ta debata trochu rozdělila na prodejce a spotřebitele-uživatele. Prodejci jsou zcela jednotni-cena je OK, zákazníci posuzují rozdílně dle skutečných zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 07:31 Žena Utahraptor [91] – Re: Miso
Mám Waterhome Professional 84L a jsem naramne spokojena, protoze nejsem zazraty akvarista-technik-hracicka, sama bych si stejne lepsi sestavu nevymyslela :)
Jedine co jsem vymenila bbyly zarivky, ale s temi glo se da taky v pohode nejaky cas prezit, takze myslim ze bat se nemusite :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 21:07 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: apinek
Pro nekoho je proste cas vice nez penize...a proto maji akvarijni sety smysl a ne nesmysl. Nic vice, nic mene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 20:13 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: apinek
Je cas, abyste se zacal zivit sestavovanim a prodavanim setu konkurujicich renomovanym znackam EHEIM a JUWEL. Proc tu s nami jeste ztracite cas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:51 Miso
Vdaka za reakcie. Som akva zaciatocnik. Pre Tokuschew: som z Martina, vdaka za tip, kazdopadne by som ho rad videl najskor 'nazivo'. Na kvalitne znacky sa pytam, lebo mi chyba prehlad co je kvalita v tomto konicku :) Preto vdaka aj Utahraptor-ovi za tip na Waterhome Professional - mas s nim nejake skusenosti?

Akvarko mam v hlave dlhsiu dobu, tak som sa rozhodol, ze si spravim prehlad kompletov, vravim, najskor som narazil na ten JUWEL RIO. Jednoducho chcel by som si vybrat nieco kvalitne, aby som po case nenadaval, ze som mal ine vybrat. Skor som za komplet, nie som velmi kutilovsky typ :)

Mozte dat aj tip kde v okolo Martina by som mohol pozret nieco nazivo.. Akvaristu zial zatial ziadneho nepoznam.. Dikes
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:06 apinek
jo,asi máš pravdu,to jsem trošku ulítnul,sory ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: apinek
Topení se mě tedy rozhodně slabé nezdá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:03 apinek
''glomat nie je špatný, ale kryt je kryt''
pokud chcete předraženej kus plastu se slabim osvětlením,pak asi máte pravdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:02 apinek
''vy si tam dajte 300W Atmana z číny''
neska se ale všechno dělá z číny!
já mám atmany přez 5 let a šlapou jak hodinky!
no topení slabé bude možná,záleží na ročnim období a pokojové teplotě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:01 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: Kovboj
Bez stolíka a kryt je obyčajný čierny, jasné to je set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:00 apinek
tak ono by i to světlo stačilo,tam pak už záleží jaký typ akvária dělá....
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 18:00 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: apinek
Ale veď jasné, vy si tam dajte 300W Atmana z číny, glomat nie je špatný, ale kryt je kryt.
A keď uť chcem šetriť, tak aj filter stačí bublinkáč na vzduch, ohrievač žiadny, radšej kúpim karasy alebo rajovce a načo glomat keď vo velkosklade majú kuchynsk=é svietidlo za 400,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:59 Muž Horác [3942] – Re: apinek
Slabé topení? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:56 Kovboj – Re: apinek
Je pravda, že fitr jsem už vyměnil,a to za Fluval 205.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:51 apinek
slabé světlo,slabé topení a filtr taky žádnej zázrak :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:47 Kovboj
Já jsem koupil set v Hornbachu.

AQ o objemu 180 litrů 100*40*45
Filtr Eheim Aqauball 2212
Kryt osázený zářivkama 2x30W
Topítko Jager 150W
Vločkový krmení tetra, síťka, teploměr, AquaSafe a Easybalance

Edit: cena cca 4800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:27 apinek
jo,sory pánové,samozřejmě že je to objem,já už se toho dneska napsal,tak se omlouvám,ale žijete,né? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:24 apinek
nechápu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:23 pavel
apinek napsal: ... akvárium bude mít větší oběm.a to mu ještě zbyde.....

Pokud bude mít větší "oběm", tak to je hned všem jasný, kde se ušetří :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:21 pavel
NNNTomas napsal: No ale pokud člověk chce přesně ty věci které v tom setu jsou, tak je set levnější. :)

... vč. stejného krytu a stolku? no aby ten člověk pak nezaplatil za shánění dílů víc, než za koupi kompletu u jednoho prodejce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 17:21 apinek
kluci,co to tu povídáte?
světlo s krytem 4000kč?ctj?


200l aq 1800kč(sklorex)
topení 300W 300kč(atman)
kryt(truhlář 500kč)
světlo-glomat t5 2X 54W 1200kč
skříňka truhlář 2000kč
filtr,ten bude stát těch 1800kč.
jsem na necelých 7500kč....(možná se pletu,mám pofiderní kalkulačku:)
chtěl jsem jen říct,že za ty prachy sestavim mnohem lepší ''set'',kterej bude mít výkonnější filtraci,výkonnější světlo a akvárium bude mít větší oběm.a to mu ještě zbyde.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 15:58 NNNTomas – Re: filipsi
No ale pokud člověk chce přesně ty věci které v tom setu jsou, tak je set levnější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2008 15:30 Muž filipsi [1295] – Re: Walker
Jasne, clovek se pri skladani leckdy dostane o dost nad cenu setu. Ma pak komplet lepsi nez set, ale drazsi.
A cloveku, co o tom nema moc poneti, bych skladani bez nejakeho opravdu dobreho naseptavace vubec nedoporucil. Muze se lehce stat, ze bude mit set horsi, zato drazsi.
Kuteni domaci typu "drat a zarivky mam v garazi, predradnik donese kamarad z prace, vikend plny pajeni, a mam to zadarmo" neberu v uvahu, ne kazdy je ten typ, a ne kazdeho vytvory jsou bezpecne a koukatelne. Komu cest, tomu cest, ale tohle se neda srovnavat s cenou koupeneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 14:41 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: apinek
Tak si to zkusme zpočítat.

Akvárium: cca 1500
Kryt s osvětlením: cca 4000
Skřínka: 3000 (možná i více, ale nevypadá, že by to bylo buví co)
Filtr EHEIM: cca 1800
Topítko: 600

Dohromady to dělá: 10900
Mozná jsem na něco zapomněl, možná nikoliv. Každopádně mě ta cena setu zas tak přemrštěná nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 14:27 Muž Yirka [9118] – Re: Tokuschew
Určitě je to každého volba, každý jen trochu zkušený akvarista však má velmi dobrou představu kolik by ho to stálo, když nakoupí jednotlivě. Troufnu si říci že hoodně hluboko pod 10 000 CZK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 14:03 apinek
já bych si nikdy předraženej komplet nekoupil,ale nevadí :-)
180l je pro mě dost malé akvárium....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 13:21 Muž deathfoe [58]
Navíc 180 litrů není malé akvárium :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 12:57 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: apinek
Máš predstavu koľko stojí podobný Juwel?
mp je klassa a má zabudovaný vonkajší filter EHEIM 8W (klassa), Jäger (klassa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 12:53 apinek
no ale stejně je to dost na tak malý aq.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 12:47 Muž deathfoe [58] – Re: apinek
V českých korunách to bude asi nějakých 12700,- :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 12:08 apinek
uffff,14 000,to je docela dost na tak malý aq.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 11:54 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: Miso
Fotka k příspěvku Neviem, či si sa už rohodol a ani neviem odkiaľ si, ale na predajni mám veľmi pekný ešte nevybalený nemecký komplet mp Classic 100 (100x40x45) 180l v prevedení buk (stolík, akva, praktický kryt s osvetlením 2x30W T8, filter vonkajší Eheim 2213020 s vložkami a dvojkohútmi, ohrievač Jäger, sieťka na ryby, tepomer) v zvýhodnenej cene 14990,-Skk. Možná doprava.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:56 sokar
Já mám juwel rio 240 a osvětlení stačí bohatě.Jen filtr jsem odpojil a zavedl vnější fluval.Po 9 měsících v pohodě,ale teď kdybych začínal znova bych si nechal udělat akva na zakázku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2008 09:05 Pavel – Re: Miso
Fotka k příspěvku Pohled na "kvalitu" je subjektivní. Juwel má velmi kvalitní výrobky, ale jako každý výrobek, vyhovuje pouze určité skupině lidí. Mám RIO 180 a až na trochu malý objem filtru jsem s ním spokojen a stále používám originální filtr. Rostlinky rostou, světlo je pro všechny mé rostliny dostatečné.

Ony problémy s komplety mnohdy bývají z neznalosti akvaristy - prostě své problémy mají na co svést, jako když si dáte v restauraci tatarák a oni vám přinesou tepelně neupravené maso, které jste nečekali :-D

foto: RIO 180, vše originál Juwel i filtrace. Akvárium založeno před 4 měsíci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 06:01 Žena Utahraptor [91] – Re: Miso
Pokud trváš na koupi kompletního setu a nechceš si to radši skládat sám, tak já teda doporučuju Waterhome Professional :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 22:09 Muž ROSAN [2]
Ja si nemyslím, že najlepšie a ani najlacnejšie riešenie je kúpa celého setu(malý obsah filtračných medii,malá možnosť pridania žiariviek do kritu aqua,atď....) Skús sám si skomletizovať, ak máš možnosť a chuť si vytvoriť vlastný komplet./03.gif Veľa zdaru/15.gif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 21:48 Miso – Kvalitny akvariovy komplet
Zdravim,poradte prosim,ktora znacka sa radi medzi top kvalitu v akva kompletoch? Chcel by som si zalozit akvarko, tak do 200 l. Rozmyslal som JUWEL RIO, ale po precitani recenzie www.klub.akva.sk/… som sklamany. Ten filter a ta ziarivka nad filtrom je podla mna fatalna chyba, ked sa na to pozeram z pohladu zakaznika na produkt firmy ktora vyraba akvarka.. Mozno som moc narocny, ale pytam sa ktore znacky, co vyrabaju komplety su fakt kvalitne? Dikes.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:00 Žena Eliška [38] – Re: Akát
Teď pořizuju akvárko stejných rozměrů (120 x 40 x 40) a cenově mě vychází na nějakých 1500 +/-. Ale je to přes známého, takže cena je o něco nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 20:41 LopoCz
Díky za názory všech zůčastněných. Počkám ještě týden a pokud do té doby nenajdu neco lepšího tak jdu do tohodle. Kdyby se vám podařilo najít lepší tak pls pisněte ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 16:57 Žena Janica [5]
Velmi mě zaujala nabídka akvarijních setů na www.pet.cz. Vypadají velmi dobře, co se týče vybavení, osvětlení, filtrace ale hlavně ceny. No uvidíme. Myslím, že je to dobrá koupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 16:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kon
Měl jsem stejně vybavený set, a nakonec jsem ... světlo taky přidával.
Přidával jste k 4*30W?
Tak jsem si myslel, že tu jsem jediný extrémista přes světlo... :-O :-D

Už bych do toho nešel, pouze jednotlivě. Vyjde to cenově stejně (při troše šikovnosti).
Vás musí bastlení hodně bavit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 16:48 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: navik
Souhlas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 16:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Horác
I já jsem rád. :-)
Tento komplet vypadá hodně pěkně, hliníkový kryt je nadstandard, stejně jako filtr i osvětlení 4*30W...
Nemyslím si, že by se "poskládáním" takové sestavy dalo výrazně ušetřit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 14:38 Muž Yirka [9118] – Re: Akát
Jak kde, myslím by to mělo být kolem 2500,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 14:35 Akát
Kdyz uz jsme u tech cen,kolik tam muze stat akvarium o rozmerech rekneme 120x40x40(cm),ktere by si clovek nechal slepit u sklenare? Diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=2101