Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:45 ivini Re: MonterMonty
I když to zatím rybky zvládají? A vyměňujeme každý týden tak dva litry vody. A vzhledově je stále voda čistá i akvárko. Akorát jsem si odněkud přinesla na kytkách šnečky. Ale je jich maličko. Vyměňovala jsem akvárko za staré na podzim. A ani předtím jsem neměla jen se vzduchováním problémy. Nebo jsem moc bezstarostná.. ale stejně děkuji za radu, četla jsem o filtrech, molitan asi za 80 Kč..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 13:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ivini
Ten filtr bych ale pořešil, zvlášt k mečovkám , to jsou taky prasátka ... stydim adekvátní bublifuk stojí max stovku , motorek máš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:37 ivini Re: prasan
Já mám ancistrusy ráda, nemám je dlouho a mám je v 70 l akvárku, kde nemám filtr, jen kamení, kytky a vzduchování a nevypadají nešťastně. Spíš tam mám zlobivé mečovky. Naštěstí mi s čištěním kromě ancistrusů pomáhá syn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 13:30 - Re: radim
V podstate ak je chovateľ čo i len trocha skúsený,nie je problém si zopár drobcov držať i v 5L.Je to nenáročná rybka,ktorá však dokáže narobiť dosť neporiadok.Preto sa nedoporučuje do novozaložených akvárií a ani nie vo veľkom počte.Už vôbec nie akvárko bez zábehu a začínajúcemu chovateľovi.Je mi však jasné,že si túto rybky odnesie z predajne nejeden akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.02.2014 11:45 radim
jestli se to s těma anc. už náhodou moc nepřehání hmm podle toho co se tady všude poslední dobou doporučuje, by je nemohla mít v akva drtivá většina lidí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 11:42 ivini Re: patamatix
raději jen prázdné akvárko a do něho rybičky na obrázkách, pro šikovné obrázky na tyčkách - jako jsou třeba vlaječky - volně rozestavěné po ploše a jednou týdně přemisťovat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 11:38 ivini Re: MonterMonty
děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 21:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ivini
Klidně bych tam dal páreček , ale chce to adekvátní stravu a krmit i na noc, nějaký kořen at můžou hoblovat , je to taky býložravec a může likvidovat rostliny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:15 Muž patamatix [408] Re: ivini
Radši žádného,jsou to čuňata ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:04 ivini – kolik ancistrusů v jednom akvárku
Kolik může být ancistrusů v jednom akvárku? 70 l velkém.
Děkuji za názory..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 11:59 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MartinHorák
Nám to kedysi robili, keď sa chystali na trenie. Ideálne bolo dať tam kokosovú polovicu a pod ňou si spravili "hniezdo". Ale pokiaľ je prísavník len jeden, tak to neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 11:51 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.
Dotaz: můj asi 6-7cm ancistrus začal poslední týden vyhrabávat ve dně důlky, které jsou poměrně velké. Jako by se mu nelíbilo rovné dno a upravoval si ho podle svého. Za dobu co ho mám (4 měsíce) nic takového nedělal. V akvárku je kořen pod který se může schovat. Tušíte proč hloubí ty důlky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 10:54 ivini – malí ancitrusi úhyn
děkuji vám všem za informace, takže vidím, že to není tak hrozné, .. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
s rybinou souhlasím , v podstatě je to jejich přirozená strava , nevím kde jsem to četl , ale líbilo se mi jak někdo toto krmení srdci komentoval způsobem " jako že ryba si uloví krávu , rozpáře jí vejpůl aby vyžrala srdce - naprosto přirozená věc" smich tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:11 - Re: MonterMonty
Presnejšie hovädzím.(srdce) Bravčové ani hydina sa nedoporučuje.Občas dám rybacinu,ale moc to s mäsom nepreháňam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Někdo přikrmuje i teplokrevným masem , no u mě to akorát rozjelo vnitřní parazity , takže nic , navíc potěr nemá asi tak vyvinutej čich , starejm když dávám okurku nebo hodím tabletu tak se na to vrhnou dřív než to snad dopadne na dno , potěr si toho všimne tak po půl dni a to myslím jen čistě náhodou , tomu prvnímu trvalo tak 14 dní než se naučil kde má okurku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:05 Muž patamatix [408]
Tak taky dávám okurku,sem. Ani tablety moc nedávám,kolikrát jsem dal 2x do měsíce a v pohodě. Vždy se něco najdou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:05 JoKa Re: patamatix
zemřel jen jeden kus a to samice cca 14 dnu po narození mladých,což asi souvisí s úmrtím.
A jak to s tím souvisí? Kromě toho, že nakladla vajíčka? To jí zas tolik určitě nevyčerpalo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2014 23:04 - Re: MonterMonty
Nič ani uhorka nanahradí prirodzenú riasu a bordel z detritu ktorý majú tak radi.Vtedy rastú najlepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Pravda , v akvárku je spousta řasy a kdo ví čeho ještě , to úplně pro malé ancíky stačí , tedy přesvědčila mě o tom osobní zkušenost , po čtyřech týdnech má mladej 3,5cm , nevím jestli to jde i více , přikrmuji max okurkou nebo špenátem když je v mrazáku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:00 - Re: MonterMonty
Moje sp. sa mi trú tiež v koreni a ešte ja medzi rakmi.Niečo málo stále prežije.Nemusím ani odlovovať.O ostatné sa výlovom postarajú raci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 22:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
No já bych i rád nějaké odchoval , ale se skalárary v nádrži nemaj šanci , a dospělí si vybrali ke tření dost nepřístupné místo v kořeni , jsem rád že jsem odlovil aspon těch dvacet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 22:57 - Re: ivini
Niekto tu písal,že majú plávať v potrave.Čo je podľa mňa blbosť.Jasné nesmú hladovať,ale kopec potravy na druhej strane znehodnocuje vodu.Ak používa niekto RO o to horšie.Mladé si potrpia hlavne na nezávadnú vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 22:51 Muž patamatix [408]
Já je ani neodlovuji,nechávám to na přírodě ;-) Co bych s nimi dělal,kdyby přežily všechny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 22:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ivini
Z prvního vytření cca před 4 týdny jsem zachránil jen jednoho, ten už má ted 3,5cm , před týdnem jsem odsál 20 právě vykulených kousků , tři dny byli v takové té závěsné porodničce , pak jsem je přendal do 6ti litrové nádržky , protože skaláry je sice nesežrali ale zmáčkli je přes tu sítku ve snaze je sežrat, ted už je 18 kousků v 35l akva , maj se k světu , takže jediní dva odešli , a to ti pomačkaní od skalár ... ahoj

jinak máme už víc než půl roku dva samce a pět samic - ty už víc než tři roky a na starších kusech ani jeden úhyn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2014 22:22 Muž patamatix [408] Re: patamatix
a pak jsem odchoval asi 15 kusů mladých a bez úmrtí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2014 22:21 Muž patamatix [408]
Já měl 5 ks větších kusů a za dva roky zemřel jen jeden kus a to samice cca 14 dnu po narození mladých,což asi souvisí s úmrtím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 22:06 ivini – malí ancitrusi
prý mají velkou úmrtnost, já měla čtyři a jen jeden vyrostl, ti tři se postupně ztráceli.. jaké máte zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raduzz
Já psal že zdrhli, ne že chcípli... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 23:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Raduzz
mohli se třeba pocuchat , žádná divná věc u ancáků...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:39 Muž Raduzz [0] Re: MonterMonty
to jo...tohle beru ale divny ze dva skoro dospely samci nezavisle po sobe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 20:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Raduzz
Vono , kyž je rybce ouvej , zaleze někam pod kamen , kořen, do chumlu kytek ... nic netušíce si dva dny nevšimneš že nějaká rybka chybí , a ještě rychleji ji ostatní spucujou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 18:48 Muž patamatix [408] Re: Raduzz
A nemáš doma nějakého rybáře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 18:38 Muž Raduzz [0] Re: romant
tak to ani pavi oko po dvou dnech neni...divny je ze oba zmizeli byli samci a oba tak kolem 7cm....a ty mensi co jsou 5ti cm tam jsou porad...snad mi nezmizi i Gibous...PS:zadny uhyny za posledni mesic jinak nebyl,tak nevim.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 17:51 R Muž romant [27982] Re: Raduzz
Z dospělý skaláry za dva dny nezbyde ani ň. Tak si to přeber jak chceš, ale já se jenom zeptal, netvrdím že toho jednice uklidily šneci, i když...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 17:33 Muž Raduzz [0] Re: romant
drive jsem s nima dost bojoval ale uz par let je od nich klid..a ted po znovu zalozeni akva nikde nic...ale netvrdte mi ze by z nej nic nezbylo...ani kousek... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 17:24 R Muž romant [27982] Re: Raduzz
Máš tam nějaký šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 17:02 Muž Raduzz [0] Re: LiborSprysl
akva kontroluji pomerne casto,je to lepsi jak telka...a zadny uhynuly kus jsem nikdy nevidel a to ze akva bylo vzdy dost prehledne,nepocitaje revizi pri dosazovani kytek,kamenu apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 12:17 radim Re: LiborSprysl
nejspíš je to ona 370L "jídelní tůňka" tam už něco přehlédnout jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 12:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
To by tam musel být tři dny, a to by si snad tázající všiml... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 06:20 radim
Nezabije, ale sežere. Na úklidu těch mrtvých samcu má určitě největší podíl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 05:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raduzz
Asi je holka takový kaňour, že před ní zdrhaj...nesežere je... smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 00:45 Muž Raduzz [0] – Mizející Ancistrusí samci
Ahojda, pred par mesici jsem si do akvarka dal dva anciky. byl to obycejny par cca 6cm koupeny v HK v akvaristice. po par tydnech jsem ale v akva mel jen samici. po navsteve akvaristiky v Hronove jsem domu dovezl tri male anciky (3cm) a samici noveho kamose aby byly zas par. ovsem ubehlo opet par tydnu,a dnes pri vyposteni Gibicesaka a prestavbe akva jsem zjistil ze samec opet chybi...a nikde ani kosticka coze ..myslite ze by je ta samice mohla likvidovat??mezi samci bych to chapal...diky za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:00 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Feferonie
Mne sa takto na chrbte vyvalujú niektorý samci,není to až tak neobvyklé smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 22:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: zervan
Mne jeden čas baštili echinodorus. Ale prestali. Neviem, či im začali viac chutiť tabletky, alebo som vtedy dával tabletiek menej - nepamätám. Alebo možno je to vekom - prestal im chutiť.

Ležať na chrbte som videl aj svoju samičku, ale vždy to bolo pod listom. Prvý krát som tiež šalel, ale potom som raz zahliadol ako bola prisatá na spodnom, skoro vodorovnom, liste a pustila sa, klesla asi 1 cmna dno a vegetila na chrbte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:42 Muž patamatix [408] Re: zervan
Rostlin mám dost tak ať si dají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: patamatix
Je dosť možné, že tejto zábavke holdujú v noci. Ja tiež (zatiaľ) našťastie nemám problém, ale asi hlavne preto, že donedávna boli mojimi jedinými rastlinami rôzne Anubiasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:35 Muž patamatix [408]
Ještě se mě nestalo,že by jsem je načapal jak baští kytky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Feferonie
Hm, tak takého som ešte nemal, že by si ľahol :) A aké rastliny to vlastne požierajú? Vraví sa, že keď raz zistia, že je niektorá rastlina jedlá, tak už ju nenechajú na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 14:14 Feferonie Re: zervan
ti moji maji asi 4 cm kazdy a tabletky denne, tak tim to nebude.
jeden ten muj parchant si sem tam i lehne na zada:) jako vazne. kolikrat vysiluju, ze je po nem, ale on si proste hovi. dela to tak od doby, co ho mam..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50739x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-chov?od=701