Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 13:03 Žena katunka [158] – Roman
No ale to právě ancistrus taky ne, takže to vyjde nastejno, ne? A na chov je ancík určitě náročnější i co se týče vyhrábávání rostlin apod. Mně tady všichni na řasy radili právě siamky...poslechla jsem a jsem spokojená.... ;-) takže předávám dál... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 12:45 Muž [] – katunka
hele neblbni s tou velikostí.V pondělí jsem je viděl na krámě 14cm dlouhé.V této velikosti už řasy dávno nežerou.Malé ryby na řasy jsem měl dřív.Otocinclus metae či jiní oťasové.Sic jsou náročnější na vodu,ale čistí o 106.Je jich třeba asi takk 1ks na 30lvody.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 12:38 Žena katunka [158] – ...
No právě ty parmičky černopruhé čistí od řas naprosto všechno...sklo, kameny, kořen, rostliny a drobný štěrk na dně. Navíc jsou to malé ryby a nevyrostou tak závratně jako ancistrus. Navíc jsem myslím četla, že krunýřovci řasy požírají jen zamlada pak přestanou. Parmičkám nemusím dávat žádnou zeleninu, jen si občas zobnou s ostatními vločky, ale jinak pořád čistí a čistí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 12:19 Oggiee – Odpověd...
Ahoj taky mám ( celkem ) zarostlou nádrž, mám utírátka a naprosto v poho, kytek se nedotknou, je to těžký ti napsat náhradu za ancistruse, páč oni čistí nejen dno ale i skla a filtr, i ty kytky od řas...Panceřníčky mám a fungujou jako takovej drtič odpadu...kytky neničej ale většinou pokud nejsou už zakořeněný tak je vytahujou tím jak rejou ve dně...Opravdu být tebou zkusím jěště jednou ancistrusy a místo okurek jim kupovat granule...uvidíš jak se na ně naučej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 11:59 Žena katunka [158] – čištění
Ahoj já mám na dně pancéřníčky kropenaté...ti mi bez problémů čistí dno od zbytků vločkového krmiva, rostlinek se teda zatím ani nedotkli, ale dávám jim i tablety a na řasy parmičky černopruhé (siamské, SAE).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 11:33 Mates – čištění akva
Čištění od řas, zbytků potravy která spadne na dno atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 11:22 Sid – Čištění akva
Čištění akva od čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 10:41 Mates – Ancistrus
To je dobrý postřeh. Také mě to napadlo a tak jsem ty kousky okurky ukotvil ke dnu. Nicméně je někdo ochoten poradit mi ohledně náhrady za ancistruse nebo tu budeme řešit co jsem udělal nebo neudělal dobře. Mám osázené akva a velice se mi to líbí a tak nechci aby mi to ryby likvidovaly. Ancistruse už dávat nebudu. Tak doufám že mi někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 10:19 Vodník – .
Ta okurka nemůže plavat na hladině, tam se nedostanou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 09:29 Mates – Ancistrus
Já jim tam dal dva kousky okurky a ostatním rybám vločkové krmivo. Něco dopadlo i na dno. Oni si ale nějak ty rostlinky oblíbily a okurky se ani nedotkly. Teď už je to jedno už jsou pryč ale co dát místo nich?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 09:06 Lucík – nojo
Maji chudaci hlad nakrm je rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 08:59 Mates – ancistrus čistí
Ahoj, poradí mi tu někdo. Nasadil jsem si do akva čtyři anistruse jeko ,, čističe'' a ryby žijící u dna. Během jedno dne mi okousaly spousty rostlinek. Některé jsou skoro na vyhození. Na okurku nereagovaly.Tak jsem je dal okamžitě ven. Rád bych je nahradil jinými rybkami se stejnou funkcí, to znamená čištění akva. Přemýšlel jsem o pancéřníčcích ale bojím se aby se mi zase nepustily do rostlinek. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 16:03 tomas j – RE :Ancik
No ancistrusy nežerou všechno!!Většina jejich potravy by měla tvořit rostlinou složku.Potřebuji však i živočišnou potravu, proto je můžeš někdy přikmit ňitěnkami,dafniemi...Řasy žerou jen mladí jedinci!Starší kousci se jí ani nedotknou.Zelenina je pro ně důležitá, nejčastěji se krmí okurkem,salátem,spařenými kopřivami a dalším..Já doporučuji krmit okurkem.Tablety by měly tvořit zhruba půlku jejich potravy(výjmka v zimě ,kdy je zelenina nesehnatelná)Nevýhoda sušených krmiv je ,že neobsahují tolik výživných složek jako řerstvá zelenina.Tablety je třeba střídat.

Závěr: Krm je tabletami a cca, 2 týdně podávej zeleninu a jednou za týden stačí nějaké ty ňitěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 15:12 Aleš Rimský – Akvaristika
Když jim budeš dávat jen takové zelené tablety,více ti porostou já jim to dávám pořád,jen občas zeleninu,vločky,patentky.
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 19:41 shedlo – hore
Mrkni nahoru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 19:39 R Muž Mrakoplash [1776] – ancik
Vsak on si ancik neco najde sam ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 19:15 :-P – aduska2004
ahojky lidičky...vyhlídla jsem si nádhernýho ancistruse.....nemám zrovna žádnýho "ocucávače" řas a tak by se mi celkem hodil....jelikož jsem teprve začátečník, tak nevím čím přesně ho můžu krmit, jsou nějaký speciální krmiva pro ně, nebo je to celkem jedno? děkuji za odpově'd.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 14:17 Michal – Prodej
Zdravím.Pokud by někdo měl zájem o rybičky ancistrus,mám ještě nějaký přebytek po tom,co se mi přemnožili.Několik velikostí,i větší za jednotnou cenu 15 Kč/ks.Zn:Brandýs nad Labem simek.mi@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:50 Vip – to wampi
no,jsou tři druhy a jeden z nich to bude: A.dolichopterus(kr.modrý),A.multispinnis(kr.mnohoostný),A.cirrhosus(kr.skvrnitý).
První je považován za druh,který se chová nejčastěji,ale v podstatě se už nedá říci,kdo tam co má :) .Jsou si hodně podobní a pozná to jen profik ano .
Takže kdybych Ti měl říct co to je,řekl bych- Ancistrus sp.

tak si vyber palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:45 007 – ancitrus
je to normální ancitrus.to vybarvení jsou stresové skvrny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:17 Žena katunka [158] – Wampi
moc ráda bych ti pomohla.....no co můžu říct, než že je to pěkná ryba :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:13 Žena Wampi [54] – neřešit?
Mě to prostě jen zajímá mám ráda ve všem jasno. Mě se taky líbí. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 19:37 neo – Wampi
Nevím co furt řešíš, možná jsi majitelkou nového druhu ancistruse. Mě osobně se tenhle dokonce líbí víc než klasika. smich :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 15:20 Muž Jirka [10] – .
Je to fešák,tak to neřeš :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 14:55 Žena Wampi [54] – ancistrus
Fotka k příspěvku pořád mi to vrtá v hlavě tak ještě jedno foto....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 21:44 Muž [] – velikost
No nemusí to být nijak vysoké.Stačí do 30cm,ale plocha dna je třeba vysoká.Si myslím že tak 120x40-60cm mudí stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 21:43 Usine – kolik
Pro sedm párů to už musí být hodně velké z hodně úkryty a stejně se ti budou samci rvát o ten nelepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 21:03 martin – ancitrus
Ahoj vesem dik za rady a jeste se chci zeptat kolik litrove by melo byt akvarko pro 7 paru dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 10:00 Žena Marfi [10] – schovka
mě se ancistrusy rozmnožují v umělohmotném dutém pařezu - má jakoby tři nožičky na kterých stojí a pak je nahoru mírně ohnutý - má dva východy - jeden z boku a jeden na horním konci - a jediné rostliné co jim dávám jsou kytky co tam rostou. (tedy upozorňuji, že od chvíle co mám mřenku krásnou, se mi nenarodili, ani jednou, protože je do pařezu nepustí a když jí tam vlezou, tak jim sežere jikry rozzureny mrcha )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:21 R Muž Mrakoplash [1776] – Roman
Jak funguje komin mi nevysvetluj ja na to mam papir :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ještě pro Romana
a to V má bejt tak jaxe piše bo opačně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:01 Muž [] – mrakoplash
No on to je tradičně českej vynález a funguje to.celé to musí být na jedné straně podložené aby to mělo trochu sklon.pak funguje jako komín.Má to tah čerstvé vody a to je to hlavní o co v tom jde.Pokud navrtáš dírku tak ten proud půjde jen na vrchu vnitřní stěny.Ale jak to je širší,tak to jde asi tak po celé půlce průměru trubky.Alespoň to tak chápu.Doufám že ostatní taky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:53 R Muž Mrakoplash [1776] – V2
Fau cvei ? :)) tady uz se dela i do aut ? coze smich

Ne vazne sem netusil co a ani poradne jak bylo to V mysleny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:50 Muž [] – V2
No jen aby,Já až na to nalistuju ve starším akvárium terárium tak to upřesním.A stejně si to viděl taky ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:50 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – mrakoplash
no dobrá ukacel si to :-D ,jo vážně to tak je,asi před 10-12ti lety sem to viděl u známýho a je to tak i sem to zkoušel,ale bez výsledku,někdy se o to zase pokusim,ale až mi vyrostou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:46 R Muž Mrakoplash [1776] – Sokolov
Ani ranu prisaham :) ja ani nevedel ze se takhle pro ne dela jeskynka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – trefil?
hihi si určitě něco o tom věděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:43 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to Roman
aha,tak já viděl u jednoho chovatele tento způsob ano ale právě že si nepamatuji to V,aspon sem zase o něco chytřejši ano ;-) diky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:40 R Muž Mrakoplash [1776] – trefa
No vidda ja to dokonce i trefil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:38 Muž [] – v
To věčko se dělá kvůli proudění vody.Lépe se pak okysličují jikry a samec s tím nemá tolik práce.V ty třetině kde se to zaslepuje se mláďata potom drží pod samcem.Tedy až po vylíhnutí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:29 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
no tak tomu nevěřim,myslime to V ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:27 křemil – ancek
tak ja to zkusím zaslepený to má byt proto aby samička neutekla a samec se moh starat v klidečku o potěr ok? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – únik
co má unikat?sem zvědavej kdo tohle vysvětli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:17 R Muž Mrakoplash [1776] – jooo
Joo tak to nevim :) o ucelu se nic nepsalo ale hadam ze na unik :-D ale ceho to nevim mozna poter aby moh ven nebo kvuli proudeni vody co ja vim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:16 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
jasně jasně :) ale proč to tam je? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:10 R Muž Mrakoplash [1776] – vyrez
Ja myslim ten vyrez ono to pak vypada jako pistalka kdyz vyriznes V do trubicky
chjo to se spatne vysvetluje :) a ani nevim jestli si to myslim spravne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 20:59 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – aha
aha aby se samec v dlouhý chvilce nenudil :) a hezky zahrál a samičku tam nahnal potlesk njn na prdelky to nás užije :-D ale já mám dneska důvod ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 20:54 R Muž Mrakoplash [1776] – V
Ze z toho udelas takovou jakoby pistalku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 20:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to Václav
nechápu ten výřez tvaru V :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 20:40 Usine – ancistrus
Novodurová trubka asi 20 cm dlouhá. Široká aby se do ní vešel. Spodní konec zaslepit a v horní části asi v jedné třetině udělat výřez ve tvaru V . Ta trubka může ležet (zajistit aby se neotáčela) nebo stát (přilepit na čtvereček skla) Dobře krmit a přidávat rostlinou stravu(špenát okurka brambory salát atd) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-chov?od=3101