Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:42 Muž tillecek [133] - SumciRe: Aileen
Ta samička má teda taky drobné výrustky na tlamce, což?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:42 Žena Aileen [0]
Taky jsem si myslela, děkuji vám. Až se rozplavou tito druzí, jde skalka pryč. Přeci jen, i když tihle dva jsou nejoblíbenější a nejstarší osazenci mých akvaristických pokusů, nemusím mít 125 litrovou luxusní odchovnu ancíků... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:42 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Aileen
Jo tak jestli už jsou takové velikosti tak to už je klidně můžeš rozdat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:36 Žena Aileen [0] Re: Aileen
Fotka k příspěvku Fotka je ilustrační, teď mám děti již odrostlé a ty další vypadají takhle:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:33 Muž tillecek [133] - SumciRe: Aileen
Nechal bych je určitě povyrůst palec Aspoň na ty 2,5-3cm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:33 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Aileen
Mě se třeli i je pár týdnu po rozplávání prvních odchovanců.

Jinak ty malí nech ještě povyrůst, až budou mít tak 2 cm pak bych je rozdal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:29 Žena Aileen [0] Re: omnihash
Fotka k příspěvku Já valím oči, jak rychle se můžou ancíci množit... Před dvěma měsíci jsem začala zakládat nové akvárko-první osazenstvo byl párek asi čtyřletých Ancistrusů sp. gold z předchozího akva. Asi po měsíci, když s nimi plavali už i černé neonky jsme měli první přírustky. Teď máme asi 1cm velké děti a včera jsem objevila další jikry...po měsíci od prvních. coze ?!? Osobně to asi vyřeším odstraněním skalky (centrum neřesti smich ). V předchozím akvárku skalka nebyla a ancíci, které mám asi čtyři roky od miminek zřejmě neměli kde odchovávat nebo schovávat jikry a mladí prostě nebyli. (Nepředpokládám, že by čtyřletý pár v sobě našel zalíbení až teď, takže vidím skalku jako viníka. :ano:) A když už jsme u toho, myslíte, že mohu centimetrové děti již rozdat nebo ještě radši nechat povyrůst? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 14:53 Muž omnihash [95] - Rostliny
já měl na mysli nějakou metodu nevyžadující zabíjení rybiček...každopádně díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 19:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: TomasOxx
Samozřejmě že je lepší darovat a co se týče mražení nebo trávení jak říkáš, tak jsem četl tady na fóru. Jenom jsem se snažil držet dotazu tazatele, toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 19:33 Muž O.Tom [439] Re: Zoidik
Zdravou rybu radsi darovat nez zabijet... a kdyz uz tak proste tomu jednoduse useknout/rozdrtit hlavu ci podobne, to je nejrychlejsi. Ne to mrazit, susit, travit COckem a podobne hovadiny jako jsem uz taky nekolikrat cetl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2011 19:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: omnihash
Tvého stavu bych chtěl dosáhnout. Já jich měl 9 a teď jsou jenom dva. Asi byly v mé společenské nádrži sežráni. Teda je to jenom můj odhad. Tohle bych viděl jako humíní řešení. Příroda si poradí. Pokud ne, tak prodávat prodávat nebo darovat, darovat. Jinak co jsem tady četl na fóru, sáček s vodou do mrazáku a těsně před zamrznutím vytáhnout hodit tam ryby a šup zpět do mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 19:00 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: omnihash
No tak do nějaký velký prodejny, tam bych jich mohli vzít tak naráz 100ks, potom dej třeba inzerát, že při odbírání většího množství bude sleva atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:57 Muž omnihash [95] - Rostliny
já se zeptám z druhý strany? Co provádíte s ancíkama po rozmnožení? Mě se neustále vyráběj další a další, je to nezastavitelná vlna. V létě jsem dal nějakýmu prodejci na burze tak padesát kousků, a už sou tam zase zpátky... potřebuju poradit, jak se jich humálně zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:27 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Zoidik
Ta to gratuluju k malým prckům potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Yirka
Zvláště pokud ani nevím, kde se s těma jikrama usídlil, ale snad by se dalo trochu odhadnout podle toho odkud jako by lezly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:40 Muž Yirka [9126] Re: Zoidik
Všechny nejsou určitě. Nikdy nevidíš všechny mladé. Vždy se nějaký prťavec ještě objeví (a ne málo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Ancistrus sp. obyčejný
potlesk hop hop Dnes jak jsem se vrátil z práce, tak našel na skle devět mladých ancíku. Zřejmě ten samec fakt seděl a hlídal mladé. Zatím není ještě vidět, tak to možná ještě nejsou všechny. Uvidím zítra.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zoidik
Tak jsem se díval a nic neviděl, jelikož se nedostanu do rozumné polohy abych za skříní něco viděl. Vzal jsem si na to i foťák a ten taky nic neodhalil, takže jestli vyskočil, tak musel odhopskat minimálně 30cm za skříň aby nebyl vidět. Tak počkám 14 dní a prohrábnu akvárko a uvidím jestli ho najdu nebo ne. Jiná možnost není. Pokud Tě něco nenapadne ještě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Yirka
Tak to tak vidím, že si seženu baterku a zkusím si posvítit za skříň jestli tam někde není. Jdu pro ní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:27 Muž Yirka [9126] Re: Zoidik
:-) Vyjede to po skle jako nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Yirka
Pravda je, že mě to v tu chvíli ani nenapadlo naznačit. Když se hrabu v akvárku, tak mam dycky odpuštěnou vodu, spojuju to s výměnou a údržbou takovéto přestavby. Myslíš, že by byl schopen vyskočit cca 10cm do vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:16 Muž Yirka [9126] Re: Zoidik
Ale tos naznačil dobrou možnost. Už se mi také stalo, že jsem hrabal v nádrži, poplašený ancík vyskočil a našel jsem ho suchého druhý den. Vůbec jsem chudáka nepostřehl jak vyjel. Od té doby si dávám bacha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Yirka
To jsem si říkal taky. Pokud jsem ho ale nepřimáčkl třeba kořenem kompletně celého, nebo těma lávovejma kamenema u dna a tělo by se nedostalo nahoru. Ale snad by nebyl tak blbej aby se nechal přimáčknout. Díval jsem se taky jestli nevyskočil, ale kam dohlídnu jsem ho neviděl, tak jedině, že by že by zaskákal za skříň, ale tam neuvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2011 20:02 Muž Yirka [9126] Re: Zoidik
Kdybs ho někde přimáčkl (u dospělé ryby dost málo pravděpodobné-zkus ho chytit;-) )tak už by po 14 dnech někde něco vyplulo. Krunýřovce ostatní obyvatelé nikdy nezlikvidují celého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Yirka
OK, tak to teď v pátek ještě nijak závratně řešit nebudu a dám mu ještě teda jeden týden a potom se po něm podívám jestli najdu nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2011 19:35 Muž Yirka [9126] Re: Zoidik
14 dní klidně s jikrami a potěrem zalezlý být může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip980
Jj dám. Jsou to dvě varianty, které můžou teoreticky nastat. Nicméně nějaká zkušenost jak dlouho ancík hlídá jikry? IMHO, 14 se mi zdá moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:38 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Zoidik
No odpověděl sis na to celkem sám, ale fakt ta hezčí varianta by byla kdyby někde byl schovaný a hlídal jikry. Dej potom vědět jak tvé hledání dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 17:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Ancistrus sp. obyč - není vidět
Čauky, mam jednu otázečku. Je to cca měsíc co jsem od bývalé donesl dom ancíka jelikož rušila akvárko a měl se velmi čile k světu a dostal i pár facek ocasem od mladšího ancíka co je ale v nádrži déle (viz jak jsem se ptal 15.9.) a potom se zdálo, že prebral vládu. Ale teď ho posledních cca 14 dní není nikde vidět. Přidával jsem nějaké lávové kameny a kořen do akvárka. Připouštím, že jsem ho tímto způsobem mohl nechtěně zprovodit ze světa, tak tohle zkusím trochu prohrábnout jestli nenajdu jeho tělo. Nicméně bych se chtěl zeptat na dvě věci. Jaká je pravděpodobnost, že jsem ho mohl přimáčknout něčím co jsem tam přidával jelikož nestihl uprchnout? A druhá otázka, může být někde těch 14 dní schovaný a hlídat jikry? Ale co jsem pozoroval akvárko, tak jsem ho za tu dobu nikde neviděl, takže tohle asi nebude ta správná varianta ikdyž by byla příjemná. Stejně by se musel krmit a občas se ukázat ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 14:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: hawok
Ovšem neplatí to vždy...může mu být trubka těsná a jikry vytáhne když leze z trubky....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 14:15 Muž Rostislav84 [1] Re: hawok
Tudíž to může značit to že je samec neplodný?Ale ted je otázka jestli ho dám pryč,začne se samice pářit s jiným samcem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:39 Muž MilosD [1] - Živorodky
Muj krunyrovec je taky nekdy nazloutly chova se normalne ale je zajimave ze nechrani sve teritorium kde se pred mesicem vytrel ale u huby ma normalni barvu ale jen mistama nevite cim to je? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 15:26 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Rostislav84
samec vetsinou vyhazuje ven zaplisnene a neoplodnene jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 13:08 Muž Rostislav84 [1] – Samec vyhazuje jikry
Ahojka chtěl sem se zeptat.Mám Krunýřovce gold a vytřely se mi do trubky ale samec jikry vyhazuje ven.Proč to tak je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 22:47 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: matynka
ahoj, trosku lepsi popis by neuskodil, popripade fotka. Jestli myslis zluty, jako ze je hodne svetly? Nebo zluty jako treba mrtva ryba? Jak se chova? normalne? dychani, brisko? Nema na sobe bile fleky? Krunyrovci dokazi pomerne dost zesvetlat, treba v noci kdyz roznes svetlo tak jsou skoro do bila, taky svetlaji kdyz jsou ve stresu a doprovazi to bile fleky, tzv. stresove zbarveni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 22:45 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: bobik
ono samci spcek se snesou povetsinou, pokud je dost prostoru, hlavne kdyz jsou spolu ze startu tak se budou postuchovat nez si ujasni kdo je alfa atd. Popripade jestli do slabsi zda a za jak dlouho. Nikdy jsem s spckama problemy nemel co se nesnasenlivosti tyka. Spis zalezi na tech lorikariich, nemam snima zkusenosti. Ale mel jsem v akva na pozorovani panaky s spckama nez se rozkrmi a pujdou do vetsiho, ty teritorialni jsou, docela se s spckama prohaneli, ale cca za 14 dni klid a zrali vedle sebe bez problemu. Pokud je dost mista nebal bych se toho. Problem by byl mit spcka s neprubojnymi krunbyrovci, kterym by mohli mohli uskodit nebo nepustit k potrave, popripade je nakazit parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 19:08 matynka
Chtěla bych se zeptat,přišla jsem domu kouknu do akvaria a jeden ancistrus je žlutý,spíše takový nažloutlý..nevíte vím to je? jedná se o ancistrusy :krunýřovec obyčejný..děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 09:55 Muž bobik [15] – ancistrus versus Rineloricaria
ahoj,jak je to se snášenlivostí ancistruse a např. Rineloricaria lanceolata
ale i jinými Rineloricariemi.Jde mi o to,že že když se často nesnesou dva samci ancistrusů,tak jestli můžou být spolu samec ancistruse a samec rineloricarie?dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2011 19:22 Nobody Re: Filip980
A nebo stačí to krmivo podat těsně před zhasnutím akva.Pak na ně zbyde dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 19:19 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Yirka
Jo to taky, ale to spíš sežerou víc ostatní ryby a na ně se moc nedostane, pro ně je nejlepší to, co jim moc jiný ryby nesežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2011 19:14 Muž Yirka [9126] Re: Filip980
Ale hlavně, tato rybka je všežravec a je třeba stravu doplnit i bílkovinovou složkou. Mražené patentky a filé budou oceněny rychlým růstem a vitalitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 19:04 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ales288
Dal bych jim tak 2 - 3x týdně okurku a jinak denně krmit tabletami s obsahem spiruliny - doporučuju Dajana spirulina wafers.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:21 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ales288
2x týdně jim přilepším kolečkem okurky a 1x týdně tabletami se spirulinou. Jinak jim stačí zbytky po ostatních rybách a ostrouhávání nejrůznějším povrchů v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:19 Muž Lada22 [28] Re: ales288
Hikari algae wafers pro malý anciky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 19:51 Muž ales288 [1]
Zdravím chci se zeptat čim krmíte ancíky? Zitra dostanu dva od kámoše z jeho odchovu tak 2-3 cm .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 20:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Dííík. Já si myslel něco jiného smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2011 19:57 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Pan(í) domácí sděluje nově příchozímu, čí je akvárko. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 19:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Ancík
Včera jsem dostal od kamarádky rok starého ancíka sp jelikož likvidovala akva a nikdo ho nechtěl. Dnes jsem viděl, že ten "původní" co jsem koupil při zakládání, tak tomu novému ocasem mrskal přes čumák, znamená to něco? Asi jo když to dělal ne? jaký to má význam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 21:44 Dawe – chovná skupina ančíků pravidelně se vytírající
Fotka k příspěvku kana napsal: Zdravím přátelé, nevěděl by někdo o chovateli který by měl k prodeji dlouhoploutvé ancistrusy LDA16? Už delší dobu se je snažím sehnat ale nějak se mi nedaří. Pokud by někdo věděl o chovateli z jižní moravy (Brno,Jihlava,Třebíč,Olomouc) hrozně moc by mi to pomohlo. děkuji

zdravím asi ti nepomůžu, ale zkusím... mám na prodej klasické Ancistrus sp. (krunýřovec) chovná skupina 1 samec, 4 samice (cca 8cm) pravidelně se vytírající co 2 měsíce, mám 2 skupinky a nestíhám. Pouze osobní odběr Frýdek-Místek a okolí. Pokud neprodám do týdne tak půjdou do akvaristiky. po dohodě můžu přidat okolo 10 menších odchovaných kusů. Možná výměna za chovnou skupinku závojových nebo gold (ilustrační foto) kontaktní email mailto:nosound89@seznam.cz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 19:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: kana
Možná Bořivoj Hanáček v UhBrodě

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-chov?od=1401