Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 19:06 Žena Kate [10] – ancíci
A chce to nějakou jeskyňku, či jinou skrýš. Mrkni se do atlasu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 18:25 R Muž Mrakoplash [1776] – ancik
Moc ti toho nepovim ale urco jemny dno nic ostreho, nejaky ukryty a samo rostlinky :)) teplota byla nejak kolem 25 °C ale to nevim jiste tak abych nekecal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 18:22 martin – ancitrus
ahoj muze mi nekdo poradit s chovem ancitrusu jaky maji mit podminky a atd... dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:10 smeculik – Ancitrus malý
Mám teď pár malých ancitrusů které jsem oddělil do zvláštního akvárka akorát že nevím co jim tam mám dávat za jídlo.Myslíte že je bezpečné je nechávat normálně ve velkém akvárku?Slyšel jsem že je potom požírají ostatní rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 11:35 Žena Kate [10] – ancistrus X okurka
Tak oni tu okurku jedí (vnitřek), ale jenom když se nedívám. Jakmile jsem třeba jenom ve dveřích pokoje, tak se hnedka letí schovat do jeskyně. Potvory :-| No jsou to holt moje dvě stydlivky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 09:18 Vodník – .
To mi někdo psal, já věděl od začátku že je někdo překusuje, no uvidím. Molly hlavně když jsou hladový, tak okusujou řasy, jinak moc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 08:13 kvítko – to vodník
tak nakonec byly ty rostliny překusovány? Psals že každopádně uhnívaj... Přeju ti ať zjistíš, kdo a co ti s tím dělá... ;-) Jo a ráda bych se zeptala na činnost black moll? Myslím totiž, že ancák(tedy už odrostlejší) není nejlepší na ty řasy- proto si ještě přikoupím 2 malé, a dobudoucna parmičku siamskou...nebo bych právě ráda zkusila ty molly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:12 vodník – .
2 Dny, pak to snědí, hlavně paví očka. Ancistruse jsem podezíral že mi překusuje rostliny, tak jsem ho dal do jinýho akva, po čase ležel na zádech na písku, takže mu tam asi něco chybělo. Dal jsem ho zpět a rozchodil to. Zatím jsem přendal šneky, uvidím kdo z nich mi to překusuje.
A řasy mám jen slabě, ale nějaký co se držej. Takže ani šneci ani ancist. s nima nic neudělá. I stěrkou musím přejet hodněkrát než je setřu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:08 tomas j – nee
Protože se v akváriu zelenina rychle rozkládá!Děláš chybu ,kdyžt to tam necháš 2 týdny.A vsadím se ,že máš problémy i s řasami :-|Klidně se zeptej i Catfish jestli to mě nevěříš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 09:44 Vodník – .
Proč nesmí být déle než 5 hodin ? Já tam nechal okurku třeba 2 dny, dokud jí úplně nesnědli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 21:34 tomas j – re
Nevím jesli je to ne mě ,ale jesli jo ,tak zelenina může být i nevařená,nedušená a já nevím co,Stačí čerstvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 19:54 Žena Kate [10] – Dííík
Díky za rady, já to vyzkouším. Kameny vždycky odvalili. Jak moc má bejt ta zelenina měkká??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 14:55 tomas j – odkaz
Tady je odkaz na návod k připevnění zeleniny krunýřovcům tomovoakvarko.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 13:16 Žena Kate [10] – zelenina
Tak dík, jdu to hned vyzkoušet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 13:14 Nemeziss – to Kate
Já nemám tabletky, teprve je musím koupit :) zelenina se připraví tak, že kolečko okurky, nebo salát, spaříš horkou vodou a dáš jim to tam (musíš zatížit) a oni se na to hned vrhnou. U okurky vysajou napřed prostředek, je to hezký pozorovat :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:55 Žena Kate [10] – to Lucík
Kup ho!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:52 Lucík – ancik
Tak ja ho asi koupim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:42 Žena Kate [10] – Věřte-nevěřte
Já myslim, že to je možný. Jsou to takoví žrouti... Mám dva a jsou skvělí. Ale poslední dobou je jeden takovej plachej, nevíte proč?? Nejvíc jim chutnaj takový zelený tablety (Dajana-pet). Jak se připravuje ta zelenina??? Chtěla bych jim trochu vylepčit jídelníček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:36 Nemeziss – okurka
Ahoj všem! Je možný, že mi 3 ancistrusi sežrali celé kolečko okurky, které jsem tam dala? chtěla jsem ho dnes vyhodit a nikde tam není..nebo nějaká z mých ostatních ryb?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:01 Žena Kate [10] – Ancistrus
Já nevím, znám fakt dost lidí, který maj i v malým akva toho krunýřovce. On pak tolik neroste. Já mám dva ve 100l a řasy už jsem neviděla pěkně dlouho! Od té doby, co jsem si je koupila vyrostli dvakrát tolik, maj už 12,5cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 11:54 Lucík – n
Vody vymenuju casto 1 za 4 dny fakt uz nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 10:08 Sidonius – To Casthor ®
Casthor ®: "...Hm, asi to bude Chlorophyta - zelená řasa..."
Zelené řasy jsou známkou kvalitních podmínek v akva. Silně tedy pochybuji, že se jedná o ně.
Podle fotek a dostupných informací o akváriu je jisté, že jde o ruduchu.
Tam zaměřte svou pozornost při snaze pomoci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 09:25 Muž [] – lucik
Hm, asi to bude Chlorophyta - zelená řasa. Příčinou bývá nečastá výměna vody, usazené kaly, tlení listů rostlin a nadměrná hodnota dusičnanů a fosfátů ve vodě. Rostlinám začasto chybí živiny či jsou rostliny slabé a nevyužijí přebytečné živiny, které se hromadí a jsou využívány řasou. Dále mě napadá, jestli ti na akva nesvítí sluníčko. Já bych přeměřil dusičnany a fosforečnany, snažil bych se snížit jejich hodnoty častou a razantní výměnou vody a změnil světelný režim. Čím menší akva, tím méně stabilní prostředí. Ještě bych přidal rychle rostoucí rostliny a přihnojil železo a mangan, aby se rozjely. Myslím že máš závajnatky a ty jsou opravdu velkými producenty škodlivin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 09:15 Lucík – no
sametovy porost,uz dlouho nekrmim ale zavojnatky ani pandici to nezerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 09:12 Muž [] – lucik
vytváří dlouhá vlákna, nebo jenom sametový porost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 09:11 Muž [] – do tak mini aqa
Bych pár dní nekrmil a snížil dobu osvětlení.Uvidíš jestli se do toho nepustí ti karásci co tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 09:08 Lucík – no je to..
No je to takova svetle zelena rasa a porusta mi vsechno kameny a koren a nevypada to vubec hezky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 09:06 Muž [] – lucik
Do třicítky bych se s ancistrusem moc nehnal. Jaká řasa tě trápí? Sinice, zelená, hnědá, ruducha či více druhů? Nebylo by lepší proti ní zabojovat jinak? On totiž ancák není všespasnej.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 08:58 Lucík – akva
No ja mam jen 30l akva tak prave aby nebyl moc velky ale uz musim neco delat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 08:54 Muž [] – ancík
Ty co maj běžně v akvaristikách dorostou při super podmínkách 12cm+- kousek.V menším aqa méně.Tak se toho neboj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 08:53 Muž [] – ancistrus
ancistrusů je více druhů a některé vyrostou opravdu hodně, záleží jak máš velké akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 08:45 Lucík – Ancistrus
A jak moc vyroste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 08:29 Muž [] – řasy
Dobrými řasobijci jsou např. Parmička siamská nebo Přísavka thajská. Taky např. Otocinclus affinis nebo krevetky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 08:24 Muž [] – řasy
Ancistrus je v každém akva takřka nutnost. Určitě si ho pořiď i víc kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 08:17 Lucík – Ancistrus ano nebo ne?
Ahoj, v akvariu se mi delaji strasne rasy na kamenech,korenu na rostlinach na vsem, premyslim o koupi Ancistruse, myslite ze je to dobre reseni problemu nebo existuje jina moznost prosim poradte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 17:13 Žena Wampi [54] – roman
hm jenže ten můj hnědej měří tak okolo 4 cm , zdá se , že moc neroste je a byl pořád takhle tmavej, tak jedině, že by se mu tečky až teprve udělaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 16:19 Muž [] – wampi
Až vyroste tak je nerozeznáš.Ty tečkovaný jsou mladší kousky.Jinak v obchodech prodávají většinou jen ancistruse.Problém je jen jak jsou po generace od chovatelů tak to někdy vypadá jak ta samička na tom prvním obrázku.Mám je někde taky.Malincí jsou s tečkama a od 5-6cm se přebarvují na hnědo.Pokud mrkneš na nějaký fotoalbum ancistrusů z odchytu,tak co říčka to specifické zbarvení.Ale je to pořád stejný druh a není problém to množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 12:34 Muž mirlun [48] - Rostliny – otocinclus
takový zmenšený ekvivalent ancistruse je otocinclus (můj subjektivní názor je, že nejsou tak škaredí), který právě dorůstá max. 5cm(přibližně).
já jim zkouším dávat tablety, ale vůbec se o ně nezajímají. myslíte, že si navyknou? (nemám moc řasy, potřeboval bych)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 12:25 Simča – velikost
Oni dorůstají 15 cm? A neexistuje nějaká jejich zmenšenina? Já mam totiž 12 litrový akva, a chtěla bych tam ancistruse, ale asi na to zapomenu, když je velkej skoro jak výška mýho akva... :-( X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 12:06 Žena Wampi [54] – tak jak?
Tak věděl by to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 10:18 kiiki – Mutant?????!
že by nějaký mutant??? smich :) :-| Ale normální krnýřovec skvrnitý-ancistrus to určitě není ne ne ne coze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 10:11 Žena Wampi [54] – ...
Fotka k příspěvku Tohohle považuju za klasiku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 10:06 Žena Wampi [54] – hmmmm
A je to tedy co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 09:48 Potkan – ancitrus
jestli myslíš,že klasický je krunýřovec skvrnitý tak to není on ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 22:27 Žena Wampi [54] – klasický ancistrus?
Fotka k příspěvku Je tohle klasický ancistrus?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 18:24 Muž wladys [291] - Cichlidy – dřevo
...ancistrus ke svému životu dřevo nutně nepotřebuje...není to dřevožrout... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 17:26 Jimboo – Jidlo
Ja mam Anciky uz 7 mesicu a oni si vzdycky najdou jidlo sami. tabletu jim tam hodim jen tak jidnou mesicne kdyz si vzpomenu ale oni uz maji kolem 15 cm takze si myslim, ze si potravu najdou i sami. nekrmte je oni jsou dost schopni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 20:16 Verušík – krmení
Nevíte nekdo jak caso se mají krmit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 16:04 Potkan – dodatek
nikdo tady neřek že taky maj mít nějaký dřevo z rašeliniště,které okusují a hloubí si tam úkryty ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 19:16 Kytmen – Krmeni
Ti moji žerou platek syrové branbory.
Jinak taky maji radi tablety pro krmení ryb na dně.
Se mi množej tak malím davam špenat a ted normalni vločkove krmivo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [64] 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-chov?od=3151