Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 13:42 R Muž afc1886 [15571] Re: Filip58
Nic se neboj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 12:24 Muž Filip58 [17] – Juwel
Ahoj, má prosím někdo zkušenost se skříňkou pod akva juwel rio 180 a akváriem 100x40x50, objem 200 litrů? Originální juwel akvária mají 180 litrů a dno o stejných rozměrech. Pořídil jsem tuhle kombinaci a teď v eshopu rostlinná akvária našel info, že může u akvárií s neoriginalními rozměry dojít k prohýbání desky. Našel jsem i tady prezentaci akva uživatelky Nicky se stejnou zkušeností. Zatím nic nepozoruju, ale trochu jsem znervozněl a zajímá mě, jakou má kdo zkušenost...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2020 17:34 Muž sirius [54] Re: ctibum
Splněno. :-) Nožičky preč, nosné dosky zdvojené (4 x 16 mm plus 4 x 11 mm), zadné otvory vyplnené OBS, okrajové dosky ešte 4x oceľové L, vzadu plus-opatrenie v podobe stĺporadia proti previsu aq. (Na to pôjde hore ešte jedna OBS 11 mm, drevená doska z pôv.stola hrúbka 18 mm, na to na mieru narezané parkety a napokon izolačná mäkká aq podložka z Hornbachu.) Vyokrasenie: ozdobnými lištičkami farby parkiet.
Ďakujem všetkým za rady a techn odporúčania, aj morálnu podporu. S.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2020 00:20 Muž sirius [54] Re: ctibum
Zdvojím. Aj pre lepší spánok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2020 00:11 R Muž ctibum [7228] Re: sirius
Já bych zdvojil aj tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:47 Muž sirius [54] Re: ctibum
Prepáčte mi to... Ja som zle meral... stydim
Tie dosky na tej skrinke majú všetky hrúbku = 16 mm !
Nie 11...
Zmýlil som sa o 0,5 cm.
Páni, mení to zásadnejšie nosnostnú situáciu?
(Dvakrát meraj, raz rež. Budem si to asi navždy pamätať.)

Chybička sa vlúdila tak, že mám taký výsuvný (stavbársky) meter, kde je prvých pár mm prekrytých dvomi plochými nitmi, o ktoré je pripevnené zachytávátko. Odčítal som teda namiesto 16 mm (správnych) nesprávne 11 mm... Som to ale slepúch. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:38 Muž sirius [54] Re: NHKG
Uh. Ja som zle meral... stydim
Tie dosky na tej skrinke majú všetky hrúbku = 16 mm !
Nie 11...
Zmýlil som sa o 0,5 cm.
Páni, mení to zásadnejšie situáciu?
(Dvakrát meraj, raz rež. Budem si to asi navždy pamätať.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 23:36 R Muž ctibum [7228] Re: sirius
Nahoru bych dal kuchyňskou...
Ještě si počkej, než se do toho pustíš, jestli někdo nezpochybní to, co jsem psal. Nejsem vševěd, je to jen názor a bavíme se o spoustě vody... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:33 Muž sirius [54] Re: ctibum
Urobím tak. To zdvojenie vnútorných zvislých dosiek ma vôbec nenapadlo, výborný nápad. Ďakujem! (Poličky v bočných dieloch skrinky napokon vôbec nepotrebujem, domontovať ich ak vôbec, môžem skrátené i neskôr.) 3mi doskami, vloženými dovnútra, narezanými na mieru, spevním záda skrinky. Horná pridaná doska pod akvárko (o zhodných rozmeroch), stačí OSB jedna - alebo radšej na sebe rovnaké dve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:15 Muž sirius [54] Re: NHKG
Cítim, že tá váha aq je vs. tá skrinka tak na hrane...
Nožky dám teda prečo povinne, sústredím sa na vypevnenie zadnej časti.
Potom by sa hodil záťažový test so 6 vreckami cementu :-) v zmysle: lepší cementový prach v očiach a triesky vo vlasoch, ako biblická potopa a do nej krik polovičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 22:19 R Muž ctibum [7228] Re: sirius
Podle mě je 11 mm málo. Když bych ji chtěl mermomocí použít já, třeba kvůli dekoru, tak bych zdvojil všechny svislé desky a úměrně tomu zúžil police. Záda bych zpevnil třemi deskami vloženými dovnitř, tzn. uříznutými na míru vnitřního prostoru, dostatečně silnými na konfirmáty (shora a sdola).
A přidal bych horní desku v rozměrech akvária. Ani ne tak kvůli nějakému pnutí, ale přesahu hrany bych se bál kvůli poškození např. při úklidu nebo i úrazu o roh akvária.

Druhá možnost viz NHKG. Nechat si to nařezat podle sebe a sestavit. V hobbycentrech řežou i hraní na míru, vrtají i otvory na panty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 22:00 Muž NHKG [3901] - HadohlavciRe: sirius
Podle mě to nemá cenu vylepšovat. 11mm dřevotříska je slabá. Pokud jsi schopen to teď sehnat, nech si těch pár desek z dřevotřísky nařezat, nalepit na ně hryny a vyrob si tu skříňku odznova. Ideální je to zkolíkovat, ale stačí použít konfirmaty.
Pokud tu skříňku potřebuješ nutně teď, tak nožky pryč a důkladně zpevnit záda, ale nenapadá mě jak, protože na šrouby je ta 11mm deska tenká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 19:51 Muž vlka [3529] Re: sirius
Klidně dej nahoru 2 desky na sebe, přesah 5 cm nech vzadu, tam dej odshora až dolů na zem také 2 sešroubované desky, nějakou tu příčku dovnitř, dvířka a musí to udržet. Nezapomeň podložku pod AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 19:07 Muž sirius [54] Re: vlka
To sú povzbudzujúce slová. :-) Díkes! Odstránim teda nožičky, vystužím (poriadne!) záda, a vršok (pod akvárko): stačila by tá OSB doska 120 x 50, alebo čo keby som dal také na seba - 2 kusy? (OSB pružia?) Kuchynskú dosku teraz práve nemám k dispozícii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 18:52 Muž Shimi [692] Re: 4Sima
Skříňky od Aquatlantis jsou TOP, ale mají jednu velkou nevýhodu a tou jsou dekory. Náročnější zákazník si nevybere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 18:49 Muž vlka [3529] Re: sirius
Čau, dej nahoru silnou kuchyňskou desku 120 x 50, pořádně ! vyztuž záda, odstraň nožičky a máš to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 18:30 Muž 4Sima [1938] – Montážní video
m.youtube.com/…

Pro využití, tyto skříňky se mi z komerčně vyráběných zamlouvají nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 18:29 Muž sirius [54] Re: HanysOV
Rád by som. :-) No realita dnešných dní: skrinka vytiahnutá z garáže, rovnako akvárko sa tam už presúša.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 17:55 Muž HanysOV [54] Re: 4Sima
Nebo do akva dle rozměru skříňky tj. 120x45 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2020 17:35 Muž 4Sima [1938] Re: sirius
Převis bych bez dodatečné montáže nové horní desky vždy úplně zavrhl. Nedal bych kratší akva na delší desku, to bude na problémy. Čtyři desky něco vydrží, ale počítej, že by to muselo udržet taky tlak z boku. Můj názor je, že se na plánované akva skříňka nehodí. Šel bych do skříňky k rozměru akva, tj. 90x50cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 17:29 Muž sirius [54] Re: 4Sima
Ono tie 4 vertikálne dosky by mali (v tlaku) niečo udržať, je to klasická skrinka ako tisíce iných. Tiež sily by sa mohli pri 4 doskách a celkovej zostave skrinky optimálne porozkladať. Ja sa skôr trošku obávam nožičiek, no a potom - previsom akvárka, vzadu i vpredu. Či tam nebude vznikať nepriaznivé pnutie... Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, 4Sima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 17:18 Muž 4Sima [1938] Re: sirius
Na tohle bych tak velký akva nedával i když bys ty záda vyztužil. Menší akva na vrchní desku není dobrý nápad - prohýbala by se. To jde u nějaké malé nádrže, ne u 250 kg a víc vážící sestavy. 11mm desky to je slabota. Sedněte si na to 2-3 lidi a uvidíš, co na to skříňka. Já bych do tohoto řešení nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 16:53 Muž sirius [54] – skrinka pod akvárium 225 l
Poradíte mi, prosím?
Rád by som umiestnil akvárium 90x50x50 cm (225 l) na skrinku, ktorej foto som umiestnil do osobnej prezentácie (zatiaľ namiesto akvárka).
Bude to ok?
Skrinka má plochu hornej dosky 120 x 44,7 cm. (Je teda o niečo užšia než šírka dna akvária. Vpredu je k nej prilepená ozdobná lišta, široká 2,2 cm, ale tá nie je nosná.)
Zo skrinky (na fotografii v mojej prezentácii) som vybral zásuvky, poličky a odmontoval z nej zadný papundekel (preglejku) aby bolo vidieť lepšie o čo ide.
Dosky skrinky sú z drevotriesky 11 mm hrubej.
Skrinka je postavená na 6 nožičkách priemeru 4 cm, prišróbovaných symetricky zospodu. Zdajú sa byť celkom masívne.
Čo by ste ďalej poradili:
1. Spevniť skrinku zozadu (proti bočnému vyviklaniu) tromi (3) samostatne dovnútra vlepenými OSB doskami ?
alebo
2. by stačilo skrinku spevniť proti vychýleniu jedinou OSB doskou, pripevnenou vrutmi k zadným bočniciam skrinky - siahajúcou až po dlážku?
Vrchná doska skrinky je celkom pekná a rovná. Stačí položiť akvárium priamo na túto dosku? (samozrejme, pod neho izolačnú plastovú aq podložku z Hornbach akvaristiky) Alebo predsa ešte vypodložiť akvárium OSB doskou, presahujúcou celú vrchnú dosku skrinky.
Stačilo by v prípade tejto konkrétnej skrinky - vyrezať OSB dosku len presne v rozmere plochy dna akvária? (ak bude položené na vrchu skrinky centricky)
A či môže byť akvárium na takejto OSB doske potom - vpredu i vzadu - v drobnom previse (voči predku a zadku skrinky) - vpredu cca 2,1 cm a vzadu 3,2 cm. (Samozrejme v celej ploche dna vypodložené OSB doskou.) Chcel by som tým docieliť aby vpredu, predná stena akvária, OSB doska, okrasná lišta i dvierka skrinky boli v jednej rovine. Vzadu pri stene mi esteticky drobný previs neprekáža.
Napokon: koľko by ste, ideálne či primerane - nechali cm voľného priestoru medzi stenou a touto skrinkou? (na el.káble, hadice, povysávanie alebo čokoľvek)
Veľmi pekne ďakujem za usmernenie alebo akúkoľvek radu.
Sirius

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 17:07 Muž Tommo [828] Re: ctibum
V pondělí jsem zadal a ve středu hotovo. Ale myslím, že pokud by neměli moc práce a měli tu správnou motivaci :-P dají to na počkání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 16:24 R Muž ctibum [7228] Re: nicnemáme
Moc bych nepočítal, že to bude na počkání. Např. Hornbach dělá víc, než 5 kusů na objednání do týdne, jestli se nepletu...
Já v Bauhausu čekal měsíc, měl jsem na objednání i vybranou desku ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 14:50 Muž Tommo [828] Re: nicnemáme
Bauhaus, nechal jsem si to tam taky dělat, ale při odběru to chce pořádně zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 14:48 nicnemáme Re: Tommo
a co je na Pankráci? Prahu moc neznám. Jedu tam 12.12. tak jsem si říkal že bych to někde nechal říznout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 14:02 Muž Tommo [828] Re: nicnemáme
Pankrác
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 13:49 Muž Jarry [1442] Re: nicnemáme
Jak kde, mám podobnou firmu poblíž, nechávám tam řezat vše, u některých dekorů je možné koupit i půl desky. Většinou mi to pak vyjde tak, že je zbytků minimum. Nebo ze zbytku vymyslím nějakou polici apod., když je toho víc:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 11:50 nicnemáme Re: Jarry
Díky za tip, chápu to dobře, že řežou dovezený materiál nebo materiál který tam koupím, ale musím koupit celou desku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 11:10 Muž Jarry [1442] Re: nicnemáme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 10:33 R Muž ctibum [7228] Re: nicnemáme
Bauhaus v Kobylisích. Takže asi jakýkoli Bauhaus... Ale zavolal bych pro jistotu na info a nechal se přepojit na přířez...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 09:32 nicnemáme – ABS hrana 2 mm
Chci si vyrobit skříňku pod akvárium z lamino desek, máte někdo informaci, kde v Praze v Hornbachu nebo OBI apod. lepí 2 mm ABS hrany? V Liberci bohužel OBI i Bauhaus lepí jen ty obyčejné tenké hrany. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 17:21 R Muž ctibum [7228] Re: srnecek.bambi
Hornbach, OBJ, Bauhaus někde poblíž nemáš? Tam ti desku uříznou na míru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 17:10 Žena srnecek.bambi [0] Re: ctibum
Áno, tomu chápem, proste nahradiť ten sololit vzadu niečím pevnejším :-) myslíte že by som mohla použiť 2 tieto www.merkurymarket.sk/… ? Vodorovne na seba že by bola horná spojená s bočnicami, hornou doskou a strednou priečkou a druhá hneď pod ňou? Lebo nemôžem zohnať jeden kus o rozmere cca 80x80 sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 17:01 R Muž ctibum [7228] Re: srnecek.bambi
Ta zadní deska se dává kvůli zpevnění skříňky do stran, takže je nutné, aby byla mezi bočnicemi. Ne přišroubovaná zvenčí na hrany bočnic, ale mezi nimi. V tvém případe tedy mezi boční stěnou a prostřední příčkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 15:13 Muž vlka [3529] Re: srnecek.bambi
Osobně bych dal jen pod AQ desku půdorysných rozměrů AQ. Ale ,,sichr je sichr,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 13:48 Muž _ucx_ [1424] - Symphysodon + CorydorasRe: srnecek.bambi
srnecek.bambi napsala: 1. Nebude vadiť keď bude akva vytŕčať vpredu aj vzadu cca 3,5 cm?
Nebude. A radši ať přečnívá na obě strany 3.5 cm, než na jednu 7 cm.

2. Zadnú stenu by stačilo spevniť napr 3 doskami vodorovné alebo by to mal byť celý kus?
Určitě celý kus.

3. Nebude problém, že komoda je na nožičkach?
U takhle malé nádrže nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 12:17 Žena srnecek.bambi [0] – Komoda pod 112l
Ahojte, prečítala som si toho veľa ale pre istotu chcem počuť názor niekoho kto sa viac vyzná. Chystám sa zakladať 112l akva (80x35x40) a uvažujem že by som využila komodu ktorú mám doma (m.moebelix.sk/… na fotke dole vľavo). Rozmery komody sú dĺžka 80 a hĺbka 28cm, v strede je priečka.

Podľa toho, čo som počítala, určite by som spevnila zadnú stenu a hore položila ešte jednu dosku (80x35). Stále mám však niekoľko otázok.

1. Nebude vadiť keď bude akva vytŕčať vpredu aj vzadu cca 3,5 cm? Pripadne iba vzadu 7?
2. Zadnú stenu by stačilo spevniť napr 3 doskami vodorovné alebo by to mal byť celý kus?
3. Nebude problém, že komoda je na nožičkach?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 22:12 Muž Roger [1885] Re: Shimi
Hele, úplný souhlas, ale myslím že to mají spočítané i s rezervou, jen my to vidíme jinak. Teď jak mám novou 200l tak jsem si na ní dělal stolek sám, hranoly 6cm, vše svázané 8mm vruty o délce 12cm obložené (shora, záda, spodek i boky) lamino deskou 18mm, je to pevný jak skála. No co ti budu povídat, origo stolek od Juwelu je asi o 70% lehčí smich ale já mám svou jistotu i když jak jsem psal stolek od Juwelu taky drží, nicméně když jsem to viděl poprvé měl jsem obavy jak to může unést, dnes vím že to mají spočítané dobře, akorát já kdybych ho stavěl podle nich bych tkmu nevěřil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2019 21:28 Muž Shimi [692] Re: Roger
Já když jsem viděl na čem stojí ta jejich 450, tak mě jímala hrůza. Samozřejmě, je to jenom dojem a neznám nikoho, komu by to akva z toho spadlo, ale já bych to na to teda nepostavil. To je chloudovina na n-tou. On ani Eheim na tom není o moc líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 21:21 Muž Roger [1885] Re: Shimi
Souhlas, skříňka od Juwelu Rio 180l jestli mě paměť neklame hlavní desky tuším 16mm a ostatní 14mm a stojí to celkem pevně. To co jsem teď stavěl já na další 200l by uneslo slona, a to jsem si říkal že to nebudu prožívat když vidím malý bazén na čem stojí, no nedalo mi to, musel jsem, ale zase vím do budoucna že když budu chtít větší tak můžu klidně ve srovnání s Juwel napustit 500l smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2019 12:56 Muž Shimi [692] Re: Jana
Dělají dvě verze 19 mm a 40 mm, s tou 40 mm nemůžeš šlápnout vedle. Jednak to dobře vypadá a druhák to unese i slona. Ta skříňka váží +/- 70 kg (Fusion 120) a +/- 100 kg (Fusion 150), takže už jenom z tohoto hlediska je jasné, že to něco vydrží. On nebude problém ani s tou 19 mm verzí, ale víš jak, jistota je kulomet. Já když vidím, na čem stojí akvárka třeba od Juwelu, tak bych to zase až tak neprožíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 11:08 Jana – Aquatlantis
Zdravím, máte někdo zkušenost se skříňkou od Aquatlantis? Koukám na: „Aquatlantis Fusion 150", nebo na „Aquatlantis Fusion 120".
Potřebovala bych ujistit, že se to nerozpadne a já nezaplavím sousedy třeba 400l vody :-D :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 16:02 Muž Tommo [828] Re: Lister
Mezery po celé výšce mám na obou stranách a nevidím v tom žádný problém. Naopak vzhledem k tomu, že mám uvnitř veškerou techniku, hlavně zdroje na světla, tak to pěkně větrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:59 Muž _ucx_ [1424] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Ano, pak bude fungovat nejlépe.

Vykružovák, Forstnerův nebo plochý vrták průchody vyřeší celkem snadno. Vrtal bych samozřejmě do té zadní desky, bude to po estetické stránce vadit nejmíň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:09 Muž Lister [169] Re: _ucx_
Ta zadní deska by ideálně měla být opřená o všechny okolní stěny co? Aby co nejvíce dokázala podržet tvar. Přemýšlím jak na ty pruchody pro techniku, líbila by se mi mezera po celé výšce, ale rozumnější bude asi jak vykrojené rohy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 22:10 Muž _ucx_ [1424] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Horní limit ti nikdo neřekne, ten můžeš zjistit jediným způsobem -- budeš přidávat závaží dál a dál, dokud se to nerozpadne nebo alespoň nezačne deformovat. Sice může ledaskdo namítnout, že se to dá spočítat, ale výrobci skříněk zpravidla nikde přesné údaje k použitým materiálům neuvádějí. Ale dobře, to jsi slyšet nechtěl. Řekněme, že 200 kg by to mělo s těmi vyztuženými zády zvládnout. Taky to můžeš vyztužit hranoly vevnitř, de facto v tom vyrobit takovou nohu někde vepředu uprostřed z hranolu 60 x 60 mm (pokud je uvnitř police, tak ze dvou hranolů), uchycení už nějak vymyslíš a pak už to unese prakticky cokoli. Naopak to vyztužení vršku je už dost zbytečné, akvárko je v zásadě samonosné. Pokud by ti nevadilo, že bude přečnívat, uneslo by to i 100 x 40 x 40 cm.

Jo a existují i snesitelně tiché vnitřní filtry (a naopak nepříjemně hlučné vnější)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 21:46 Muž Lister [169] Re: _ucx_
Díky oběma.
Asi to tak uděláme. Když jsem akvarium pořizovali, tak jsme se 100l bál, ale kluka to chytlo a chtěl by něco většího. Je pravda že na té skříňce ted stojí velká knihovna plná těžkých knížek, takže to něco unést musí. Akvarium stojí na komodě, které je vlevo. Prohodíme komodu za skříňku a dáme tam větší akvarium.
Kolik je podle vás horní limit kam až můžeme jít s váhou - 80x35x35 jsme bral jako docela slušný objem, ale osobně by se mi víc líbilo 80x40x40.

Výměnu nechceme jen kvůli objemu, ale taky kvůli filtru - teď je tam vnitřní (do komody se šuplíkama vnější prostě nenacpeš :-) ), ale není to ideální - je docela slyšet. Větší akvarium by 100% běželo na vnějším, aby tam byl větší klid - je to v dětském pokoji, kde děcka spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2019 21:17 Muž _ucx_ [1424] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Tyhle skříňky si lidi často staví různě na sebe, klidně i ve třech patrech, často plné knížek a stojí to pořád. ~130 kg není žádná zátěž, navíc aq. představuje zátěž statickou, minimum rázů, pohoda. Předřečník doporučuje vyztužit záda, což je rozumné, aby se to nerozklížilo a nevydalo se to na výlet někam bokem, ale jinak je to v pohodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48436x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=118