Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:11 David M. – Re: Kadlosek
Vystužená nějak speciálně není. Ani není třeba. Ty příčky jsou co 35cm od sebe a to ta deska se nemá šanci prohnout. Jinak pro zajimavost, originál, ze kterého jsem to okoukal je z tenčího lamina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:02 Kadlosek
mas to moc pekne jen jsem se chtel zeptat jestli mas nejak tu skrinku vystuzenou...diky palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 17:57 David M. – Re: Roman
Kluci, není to tak těžké, díry na panty si můžete nechat navrtat v OBI za 20,- kč/ks, hrany Vám taky nalepí za 10,-kč/m a doma už jen navrtáte dirky. Jestli jste za mlada skládali z ABCéčka skládačky, tak to zvládnete i s tím stolkem. Pokud máte jiný rozměr stolku, jen si upravte míry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 16:57 Muž Roman [100] - Cichlidy
No závidím že má někdo ručičky jako kutil Tim, sice nejsem levej,ale asi bych první stolek dělala s někým, s dalším bych se vyřádil ;-) jinak návod super. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 11:43 Dodin
Fakt dobrýý.Tohlke se ti opravdu povedlo.Pred nekolika dny se prave něco takoveho potreboval.Probihalo to i v diskuzi.Potraboval sem nejakou motivaci,a tohle to je presne ono.Je to super a popsane i pro toho nejvetsiho lajka jako sem ja.smekam palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 11:00 Muž spooky [11] - Asie – Re: David M.
Fakt pekný návod a pekná skrinka. palec potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 17:27 Muž Diego [72]
Já už podle něj dělám. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 17:07 Muž isamik [180] – Re: David M.
Opravdu hezky navod :-). Jiste pro nej najdu vyuziti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 16:22 David M. – Re: Štěpán
Ty nožky jsou výškově nastavitelné, štelují se z vnitřku skříněk. Ještě jsem na ně nalepil takové filcové kolečko, aby se nepoškrábala podlaha.

Pravopisné chyby opravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 15:50 Štěpán
Má tam být vrut, ne vruk ;)
Ty nožičky jsou výškově nastavitelné? Jestli ne, tak je to asi to poslední, co tomu chybí do dokonalosti :)
Výškově nastavitelné nožičky jsou dost nutné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 15:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: David M.
Připojuji se! palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 12:18 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
dobrá práce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 09:23 David M. – Re: filipsi
To by se mi líbilo, pro dobrý pocit, že to bylo k něčemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 23:17 Muž filipsi [1295] – Re: David M.
Hezky navod, asi by si zaslouzil link natrvalo pridat do rad, at je vzdy pro kutily po ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2008 23:02 David M.
Díky, doufal jsem, že se bude líbit. Dotazy pro zájemce zodpovím a článek ještě doplním o postřehy, na které jsem zapoměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 22:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Pěknej návod. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2008 18:58 David M. – Akvarijní stolek pro akva 120x50x50 300l
Fotka k příspěvku Dobrý den všem, dovolil jsem si na rychlo udělat článek o výrobě stolku, najdete tam i podrobný nákres v excelu s rozpisem desek, fotografie z montáže atd. Snad někomu přijde vhod jako inspirace.

valasinec.ezin.cz/…

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 12:07 Žena Anče [7] – Re: Dodin
Fotka k příspěvku Tak jsem pokročila s výrobou krytu. Norton mi poradil zářivky T5 847mm a proto jsem udělala výřezy na zářivky aby kryt nemusel být příliž široký. Zatím tu dávám fotu na které je vidět část nosné konstrukce ( ta která bude ležet na akva ) a překližka která ji zakrývá z pohledu čelního a přesahule 4cm tak aby nebyla vidět hladina. Materiál jsem zvolila 12 mm dřevotřízku a překližku a to zdůvodu jehkosti a manipulovanosti krytu. ( Kryt který mám zapůjčený je z 18 mm dřev. a je pro mě dost nepraktický a těžký, proto jsem se zaměřila i na tuto oblast.)
Jinak rohy konstrukce jsou vystuženy kovovými trojuhelníky a ještě je celá konstrukce sešrubovaná. Toto překrývá překližka, která je nalepena vhodným montážním tmelem, a celé je to natřeno lakem na lodě - z důvodu voděodolnosti.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 15:36 Muž Diego [72] – Re: hanz
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 11:07 James – Re: hanz
o korfignatu se nemusi pouzivat spesl vrtak jen staci dva, co myslim tak to byl5mm a 7,5mm neprv se 5 provrta bok i pricka aby diry sedely a pak se veme 7,5 a projede se jen bok a je to
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 09:55 Muž hanz [27] – RE:Prika
Výš už bych ji asi nedělal. Pro mě je ta hrana 130, opravdu hrana, pak by byla údržba jedině ze židle:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 09:46 Muž hanz [27]
No to jo, ale už vidím lidi co nemají moc velký zkušenosti, jak jim ty díry k sobe nevycházej ;-) . Já to jednou dělal podobně. Akorát jsem si vyvrtal do boku široký otvor a pak jsem po přiložení vrtal menší do hrany druhé desky. S tím zahloubením, to bych dělal jen o laminovaných desek. U foliovaných se to zmáčkne.
PS:Nebudeme to hrotit, postupů je spousty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 00:10 David M. – Re: hanz
Vrták je sice drahý ale není ho třeba. Hranu navrtáš 5mm vrtákem a desku skrz 7mm a na konec jen zářez na zapuštění šroubu a je to. Mám originál vrták le stejně používám 3, jak jsem psal výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 19:51 Muž Diego [72]
Jak vysokou skřínku by jste udělali pod 300l akva?Min. 80cm + 50cm akva=130cm.Dávali by jste ji výš?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 19:36 Muž hanz [27]
Spoje bych udělal obyč na vruty (3,5 až 4 x 45), stejně nebudou vidět, tedy u poliček ano, ale tam se dají čepičky. U použití konfirmátů se musí používat spešl vrták. Cena myslím něco okolo 250,-. Což by se moc nevyplatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 15:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Anče
Aha - takže "kolem 73 cm tj v úrovni očí", když pozorovatel sedí. :-)
Tak to je jiná! :) Já už jsem se chtěl leknout... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 13:46 Žena Anče [7] – Re: hanz
Fotka k příspěvku Kolečka jsem dala pod malé akvarko, a volila jsem zátěžová, přičemž jsem počítala pro jistotu s zátěží větší než ve skutečnosti je.
Jinak na fotce s větším stolkem je vidět, že k překrytí dna jsem zvolila dřevotřízku, kterou jsem olepila tapetou v barvě skříňky.Není silná a celkový dojem působi moc pěkně. (kryt který tam je mám půjčený a pracuji na novém. Taky tam chci využít dřevotřízky( čelní a boční lišta), tu tam jsem nalepila montážním lepidlem na nosnou část krytu)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 13:34 Žena Anče [7] – Re: Dodin
Jestli stojíš o mé rady, napiš mi na e-mail: zem.tvar@volny.cz.
Jinak jsi ještě nenapsal o jak velké akva jde, a jaká skříňka by se Ti líbila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 13:30 Žena Anče [7] – Re: Jurasek
Fotka k příspěvku Jestli můžu poradit dej tam nožiček 8. Líp se rozprostře zatížení a také líp sedí. Jinak jsem dávala do zad úskou desku, která pokrývala poličky, které jdou na pohled vidět, ve skříňce nebránila kabeláži a pomohla vystužit skříňku. (použila jsem 18 mm desku právě kvůli stabilitě skříňky.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 13:26 Žena Anče [7] – Re: Sid
Já při pozorování akva sedím. Tolok na vysvětlení. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 01:51 David M. – Re: prikpa
Kontaktuj mě přes můj web ve vzkazech, domluvíme se co a jak, rád ti poradím nějaké zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 23:16 Muž Jurasek [137] – Re: James
Díky za ujištění a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 23:12 James – Re: Jurasek
juro je videt, ze uz mas nejake zkusenosti rozhodne to mas rozmyslene spravne desky se vyrabeji 28 a 38 mm dej pozor na nostnost nozicek zeptej se kolik unesou ja daval 60kg lepsi jsem nenasel, ale kazdopadne ti to bude staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:49 Muž Jurasek [137] – Re: James
Akva mám 70x30 (s výškou 50), horní desku skřínky 80x40. Jinak plánuju dvě boční desky a jednu doprostřed, udělám z toho jakoby dvě skřínky. Na horní desku jsem se díval po kuchyňských pracovních deskách tloušťky odhadem 35-40mm. Spodní bude 18mm tak jako boky a střed. Dno rozhodně vsazovat nehodlám. Na spoje chci dát kolíčky a přitáhnout vruty. O nohách ještě popřemýšlím, uvidím, jak to bude pasovat. Asi bych jich dal šest - pod boky a střed po dvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:40 James – Re: Jurasek
jake rozmery akvaria budes mit?
je potreba aby dno i strop presahoval pres boky ci byl zaroven kvuly spojim jinak pro skrinky ktere budou presahovat delky 800mm bych doporucoval vzperu u prosted, na vrh bycch doporucil dvojite lamino ci pracovni desku o sile min.28mm kvuly rozlozeni vahy, dno muze byt 18mm, ale boky musi!! byt polozeny jako by na nem /dno nesmi byt vlozene ale nalozene/ dale spocitat vahu akva a jestli budes pouzivat plast. nohy vydelit a dat nejakou navic a davat je co nejblize k stojnam at se dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:35 Muž Jurasek [137] – Re: James
Fotka k příspěvku Díky, přesně to, že stačí 18mm jsem chtěl slyšet :) Nahoru dám sice něco silnějšího, ale jsem rád, že mi na boky stačí tohle. Nějakou tu skřínku už mám taky za sebou, i reprobedny, všedhno drží perfektně, je to dost zatížený, ale není tam akvárko, tak jsem se chtěl ujistit. Nějaký plán už mám taky, tak uvidím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:14 James
vyroba skrinky pod akvarium je stejna vec jako vyrobit kazdou jinou skrin, jen musi byti provazana a stejnomerne rozlozena vaha. co se tyka materialu, lze pouzit lamino o sile 18mm spojovani na kyble ci korfignaty ci kombinovat sam jsem jiz nejakou skrinku vyrobil takze kdyby jste potrebovali zodpovedet dotazy ci s nejaou vyrobit jsem tu pro vas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:07 Muž Diego [72] – Re: David M.
Nazdar,taky ted budu zařizovat akva a také plánuji stějnou skřín vlastní výroby.Napiš mi prosím-tě tvůj email nebo icq.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:23 David M. – Taky jedem malý nápad
Ahoj všem taky, jsem si naplánoval skříňku, na webu najdete přesný nákres i fotografii jak bude vypadat. Zatím jsem smontoval pár kusů nábytku a jde to celkem lehce, jenom je třeba přemýšlet a dávat pozor při rozměřování. Článek zatím není dopsaný, ale mrkněte zde: valasinec.ezin.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:20 Muž Jurasek [137] – Re: hanz
Díky, ale myslel jsem spíš tloušťku desky. Vím, že se dělá 14mm, 19mm, ale u těch silnějších si tloušťkama nejsem jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:04 Muž hanz [27]
RE:Jurasek
Aglomerovaný materiál 2750mm x 2070mm(šířka)standart

RE:-Dinamit
No záleží kdo to dělal a pokud je to sériová výroba, tak "no comnent" a nezápustné závěsi jsou tu odjakživa ;-)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 16:43 Muž Jurasek [137] – Re: Dinamit
Asi je to kus od kusu, nebo podle toho, kdo to dělal. Mám přes 20 let staré skřínky se zápustnými panty. Zatím jsem měnil panty jen na jedné skřínce a to jsem urazil dvířka svojí blbostí :)

V jakých šířkách se dělají dřevotřískové desky? Nakreslil jsem si odhad skřínky, jak by se mi líbila, čekám na výplatu, jen bych chtěl přizpůsobit rozměry, šířce desky, ať mi to pasuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 16:13 Žena Dinamit [68] – Re: hanz
Zápustný panty jsou určitě levnější, jenže zase z mé zkušenosti se častěji vytrhávají. Na jedné skříni je mám. Dvířka jsou vysoká 1 m a jsou tam celkem 3 tyhle panty. Za 15 let, co tu skříňku mám ty panty vypadly už nejméně 5x. A aby to fungovalo jako dveře, tak tam musím mít ještě magnetek, aby ty dveře jen tak volně se neotvíraly. Kdežto u těch druhých zatím drží už nějaké 3 roky a magnetek nepotřebuji, protože pant je tak silný, že dvířka udrží buď zavřená, nebo otevřená.
Jediná nevýhoda těch nových nezápustných pantů je podle mě cena, žádný jiný nevýhody jsem zatim nenašla. I když co není, může být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 11:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Anče
Skřín by měla být vysoká kolem 73 cm tj v úrovni očí.
A co když člověk není trpaslík? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2008 21:50 Muž hanz [27]
Jj, ale když vezmu v potaz že ty zápustný stojej 10,- + vruty to nepřesáhne 11,- Tak bych řekl že naprosto zbytečně vyhozené peníze a ještě koupené v OBI, kde to mají dražší ;-)

Pokud chceš, aby ti ta skřínka nějakou dobu vydržela, tak bych ti doporučil nechat si někde v nábytkářské dílně olepit hrany DTD 3mm ABS hranou. Ta ti 100% vodu nepustí (hraný desek se nenafouknou) a lépe vypadájí. Bohužel doma na koleni si to člověk těžko udělá sám.

Pak je důležité dát skříňce stabilitu, aby se nehýbala do stran. K tomu stačí kus tvaru pravoúhlého trojúhelníku, vloženého do zad skříňky(je to ekonomičtější než použít celý formát zad, které by byli stejnak všelijak provrtané pro kabeláž.

Při výrobě také nějak vymysli, aby byla překryta spodní část AQ (štěrk).

Když budeš dělat návrh, tak ho udělej tak, aby boky skříně byli vloženy mezi dno a půdu!!

Horní desku udělej buď z kuchyňské desky nebo navrstvi klasické desky.

Kolečkům bych se vyhnul. Je to sice hezké když můžeš AQ odsunout, ale nikdo ti nezaručí že neprasknou. Místo nich bych použil nožky pod kuchyňské linky. Mají různé velikosti a dají se hlavně štelovat. Čím se výborně získá rovina. Plus to že se na ně pomocí objímek chytá sokl, na který dáš lištu, která zabráni vtečení vody pod skříň.

PS: Je toho hodně, nebyl by problém ti tu skřínku navrhnout, popřípadě i dát dohromady...

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:24 Žena Dinamit [68] – Re: Anče
Moc pěkné, šikovná holka potlesk
K těm pantům, stejné jsme si doma dali do všech skříní v kuchyni, drží perfektně a výhoda je, že se nemusí nijak zabudovávat do prkna, prostě vezmu pár šroubků a je to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:20 Dodin
diky moc.ale porad jeste sem z toho jelen potreboval bych presne pokyny.poku mozna mohla bys mi dat icq?tam by si mi urcite poradila vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:16 Muž filipsi [1295] – Re: Anče
Velika ucta, troufas si jako zena na prace, kterych se bojim jak cert krize ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 19:34 Žena Anče [7]
Fotka k příspěvku Tady je ta druhá menší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 19:33 Žena Anče [7]
Fotka k příspěvku Tyto informace + další které máš snad povedou k pěkné skřínce, která se povedla i mě. ( Mám 2 akva a tedy i 2 skřínky). Kryt v součastné době teprve dělám.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=2201