Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 08:59 Verča Re: Lukehofarma
No Kallax byl dříve Expedit a na ten bych se to nebála postavit, byl mnohem, už na pohled, bytelnější. Jenže ten Kallax ztenčili a já mám teď dilema. Ale malé akva už se mi omrzelo a navíc, kdo to má pořád čistit.
Jinak ani šuplíky ani dvířka tam nejsou, máme ji postavenou tak jak je na fotce, vedle ní je ještě její větší sestra, takže z jedné strany má ta skříňka oporu, z druhé je tam volný prostor, a sice stojí u zdi, ale nemáme ji přivrtanou. Fotku klidně přidej, budu ráda, aspoň nachytám insipraci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 08:52 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Verča
Přesně na této jsem měl 90l teda spíše mí rodiče akorá byla kapku větší a na ležato jsme jí dali. Můžu jí vyfotit jestli je to ta samá ze samého matroše. Akorát pozor na některé šmejdy bez toho zadního krytu jsou to šmejdy unesou sice i to akva ale pokud používáš skříň jakože často otvíráš šuplíky nebo dvířka tak se časem rozpadne. Většinou je to u té tenké dřevotřísky a levné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 08:34 Verča Re: NHKG
no že by to uplně sedělo na tu skříňku to ne, akva je o kousek menší. Mám prostě strach, že se to rozsype a nerada bych plavala spolu s rybkama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 08:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Verča
Pokud bude akvárium na celou šířku skříně a bude stát na bočních stěnách skříně, tak nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 08:11 Verča – Udrží to?
Ahoj, uvažuju, že si místo aktuálního 20 litrového akva pořídím jedno z tady těch www.akva-exo.cz/…
ideálně bych chtěla to 80 litrové, ale mám strach že to neunese skříňka z Ikea - Kallax www.ikea.com/…, máte s tím někdo zkušenosti? Jinak na té skříňce už půl roku stojí to 20 litrové akva a zatím v pohodě, stály jsme na tom s přítelem (dohromady asi nějakých 140 kg) a udrželo to taky. Co myslíte vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 13:15 Koště Re: Klababa
Pokud budou boční vertikální vzpěry stabilní, tak se bát nemusíš. V pěstírnách mají někdy akvária řešená například takto:

www.faraouh.cz/…

A není problém aby to dno akvária vydrželo. Problém by nastal ve chvíli kdy by ta vertikální vzpěra ve středu byla delší než boční a působila by jako ,,hrot". Nicméně, předpokládám, že to máš naměřené přesně a pokud tam dáš dostatečnou podložku tak menší nerovnosti, které v průběhu času vzniknou zmírní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 11:43 Klababa – Knihovna/obývací stěna
Fotka k příspěvku Děkuji za odpovědi, ale ještě mám přeci jen dotaz: jak moc se může (jestli vůbec) prohýbat dno akvaria, když tam není podélná vertikální vzpěra. Pro ilustraci co mám na mysli opět přikládám obrázek (tam je prohnutí doufám hoooodně daleko od skutečnosti :-) ). Zajímá mě míra prohnutí skla, které umožní a udrží lepený spoj.
Díky!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 00:03 Muž ludvik [1082] Re: Koště
Lamino na výšku vydrží neskutečně :-) Jenom se nesmí prohnout, nebo nedejbože navlhnout ... pak je člověk rád za každé prkno a milimetr navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 22:42 Koště Re: Klababa
Mělo by to vydržet, já si vždycky pro uklidnění vzpomenu na stolek od Juwelu - Rio SB 80 - deska horizontálně...tři desky vertikálně...deska horizontálně. A výrobce uvádí, že nosnost max. 500 kg.

Zde zmiňovaný juwel stolek:
www.juwel-aquarium.de/…
A taky jsem ještě nečetl, že by se to někomu doma pod akvem složilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 22:24 Muž Fuchs [169] Re: Klababa
Ahoj rozhodně to bude stačit mám akva 80x35x50 z 8 mm skla celková váha je cca 20 0 kg a to je to postavené na komodě s ikea a to obložené 18mm lamino, uprostřed nemám žádnou stojnu ty tam máš. To prostě vydrží neboj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 18:16 hombre Re: Klababa
Teoreticky by to stačit mělo.Já dodělal teď stojan na akva 125x50x50cm a svařil jsem ho ze 40mm jeklu obložený 20mm palubkama a nahoře 30mm deska z kuchyňské linky,takže by se na tom dala porcovat kráva ;-) Ale já vždy dělám věci na 200% a kolikrát zbytečně předimenzované.
Ve tvém případě bych já osobně pridal jednu desku pod plochu nádrže pro sichr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 17:40 Klababa – Knihovna/obývací stěna
Fotka k příspěvku Dobrý den,
udělal jsem si obývákovou stěnu, jejíž součástí bude i akvarium (121x50x40, tedy cca 240l) viz plánek v příloze. Vše je 18mm lamino (lepené na lamely a šroubované vruty), jednotlivé skříňky jsou k sobě sešroubovány vždy třemi nábytkovými šrouby. Ve dvou skříňkách pod akvariem jsou vlevo a vpravo ještě výztuhy. Pod akvariem je deska o něco větší než akva o síle 12mm pro vyrovnání a na ní bude ještě buď polystyren,nebo podložka pod akva. Sokl je taky 18mm lamino, a ještě jsem tam dal takový "žebřík" z lamina výšky soklu, aby se váha lépe rozložila na podlahu. Můj dotaz na Vás je tedy jasný: vydrží? Nepodcenil jsem to? Děkuji za Vaše odpovědi!
Klababa
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 15:17 Mejla82
Mno ja mel v planu pouzit 40x40x4 a 8 nohou.. :-)
Palety taky dobry ale jelikoz ma diry ve dni akva pro privod a odtok vody tak to moc nevidim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2015 09:16 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Viděl jsem u jednoho i 3 euro palety nabarvené na hnědo a ještě nahoře na paletách deska asi 4cm a vypadá to dobře. Palety rozměr 120x80x14.5 a akvárium myslím a teď nevím jestli 100x50x40 nebo 120x50x40. A za tím akva má místo a tam schované krmení pro rybky. To je jen tak kdyby někdo nechtěl moc utratit. Stačí se na netu podívat na nábytek z palet není to vůbec špatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 07:56 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Mejla82
Zdarec,já použil 40x40x2 a plně stačí šest noh. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 07:25 Mejla82
Budu varit jeklovy ram pro akvariu 230x50x60
Nekdo nejaka zkusenost?? Jaky jekl pouzit??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 18:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hutu
Ohledne perinaku si dej pozor, aby horni deska lezela na svislych deskach, ne ze je horni deska vlozena mezi bocni. V okamziku kdy je to ten druhy pripad, trpi spoje dost slusnym namahanim a maji tendence se vylomit z materialu.

Jak uz jsem psal, tyhle konstrukce by mely byt takove, aby i bez spoju dokazaly samy stat, nebo si je tak lze aspon predstavit, a zaroven by v zadnem smeru memely mit tendence se vyvracet, coz je pripad nabytku s papirovou zadni stranou, posuvu horni desky do boku vuci spodni brani jen spoje, specialne kdyz se otevrou dvirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:30 Hutu Re: RBeil
To je fakt :-) Ať si s tím poradí ;-) Ale ten náčrt mu udělám, je šikovný, ale estét zrovna ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:14 Muž RBeil [174]
Zamálo... Jo v tom by neměl být problém. Jinak když řekneš tomu truhláři že na tom bude stát 150 kg akva tak už by měl sám přispůsobit spoje a tloušťky materiálu a případnou povrchovou úpravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:01 Hutu Re: RBeil
Díky za návod!!!! Jdu kreslit. Máme doma ještě 54 l akva, tak to si myslím, že bude stačit dát na peřiňák z masivu... Co myslíte? No a na to 112 l nechám udělat tu skříňku. Trošku přeorganizovávám byt, tak ať to k něčemu vypadá ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 16:42 Muž RBeil [174] Re: Hutu
Tak mu načrtni skříň s příčkou uprostřed (jako podpěru) a třeba v levo dej police (jednu bych dal uprotřed napevno jako spoj stojek) a v pravo to samé s policí uprostřed akorát s dvířkama. Záda bych dal plné z OSB nebo DTD o tl. 18mm, stojky, vrch, dno a police co budou napevno spojovat nohy bych udělal z 19-20mm silného masivu a zbytek polic, dveří a sokl z 15mm. Celé bych to natřel nějakým voděodolným lakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 16:05 Hutu Re: RBeil
Tak určitě jenom police by byly levnější, ale zase do skříňky bych schovala pár věcí a káblíků :-) Nevím, spíš co půjde a bude to nějak vypadat. Tak ty dvířka tam být určitě můžou, na nich stejně ta váha nestojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 15:45 Muž RBeil [174] Re: Hutu
Tak ono záleží jak si celou tu skříň představuješ jestli to má být jenom rám s policema nebo jako klasická skšíň s dvířky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 13:26 Hutu – Stojan pod akva z masivu
Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte stojan pod akvárko z masivu. Mám doma všechen nábytek ze smrku nebo borovice a dřevotříska ani lamino se mi k tomu nehodí. A pod 112l akva se mi zdá zbytečné dávat něco ocelového. Mám souseda truhláře, ale nevím, jak bych mu to měla načrtnout, aby to podle toho udělal. Musí to nějak zevnitř vyztužovat? Nebo stačí napodobit stojan např. od Diversy nebo Juwel, který je ale z dřevotřísky? Dřevo má zase větší tendence se prohýbat a kroutit. A někdo tu ve vlákně psal, že dává vrchní desku od kuch. linky... Poraďte, děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 10:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
Kdo nekdy slepil skladacku z papiru, je dost sikovny i na tohle, a vysledek z bileho lamina to dost pripomina. Ja kdyz to delal prvne, stal jsem u toho a ukazoval pritelkyni, ze tady to o drobecek ujelo, a ze jsem to chtel mit presne... Na to mi ukazala koupenou skrin, mnohem vetsi odchylky, objala mne, a rekla ze je to perfektni. A to je pak slusny pocit, ze to clovek dokazal, i kdyz je to neco, s cim si poradi skoro kazdy - ovsem pokud chce :-) .

Kdo nezkusil a mate aspon trosku kde a cim, zkuste si jen dve prkenka lamina sesroubovat dvemi konfirmaty do uhlu. Jednak zjistite, co jsou tyhle srouby zac (to je fakt uzasny vynalez) a druhak Vas to inspiruje tak, ze se mozna nekdo neudrzi... nechci to ani domyslet, ta prace s tim je opravdu velice inspirujici a lze dokonce i doma na koberci, jen to pak chce vysavac :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.05.2015 10:29 Muž Horác [3942] Re: Designer
Člověče ... ty bys dokázal ukecat k samovýrobě dokonce i takovýho leváka, jako jsem já smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2015 09:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: shotik
Rekneme si, co riskujes, kdyz si troufnes. Vrtacku ma snad po ruce kazdy chlap, a kdyz ne, umi si ji pujcit. Diry pro konfirmaty se daji vyvrtat i normalnimi vrtaky, je to ale prace navic, konfirmatovy vrtak je vlastne stupnovy vrtak s vhodnymi prumery spravne umistenymi po delce. Daji se koupit jak kvalitni, tak pochybne, pro par der Ti staci i vyrazne levnejsi nez lepsi za 500Kc. Proste pokud nemas vrtacku, nekdo z kamosu jiste ma i s vrtaky, staci i obycejne.

Dva ctverce ci obdelniky lamina, to nameris podle pudorysu akvaria, zadat to v Bau-neco je na pockani i s ohranenim vsech hran. A pod to dame svisle desky, treba v pudorysu do pismene H. Tu prostredni nepotrebujes ohranit vubec, ty dve z toho pismene H po delsich stranach. Jestli mas strach, ze to nebude presne sedet, nech tomu H od okraju horni a dolni desky centimetrik ci dva mista, udelej ho trosku mensi, nepresnosti tim pro oko uplne zmizi a i designove je to zajimavejsi.

Doneses si tedy domu 5 desticek lamina (mimochodem, tohle bych zvladl dovezt i metrem, objednavky se neboj, vyplnis jen rozmery na papir ktery Ti daji a vyznacis co ohranit, jaky chces material - bile ci imitace nejakeho dreva, jsou na tohle zvykli).

Dve desky jako horni a spodni, tri pro pismeno H. Zacnes tim H. Konfirmaty prisroubujes ty bocni k te stredni, zaroven to zajisti, aby se to pak neprohybalo, sesroubovane to nema jak a kam, a tech par kilo to uz vubec neohrozi... Vznikne hodne solidni noha, to unese i par set kilo. No a nahoru a dolu prisroubujes zakladny. Konfirmaty jsou zapustene, takze netrci, kdyz sroubujes z tech zakladen do te nohy H a stejne pod akvarium prijde jeste podlozka.

Jinak pri vysce 60cm a zakladne 30cm x 30cm to bude i uz dost stabilni. Akvaria na stolcich se zakladnou 60cm x 30cm nemaji tendenci se jen tak preklopit ani v tom horsim smeru, to uz chce vic sily tohle polozit, ale samozrejme cim vetsi zakladna proti vysce stojanu, tim lepe. Asi bych sloupek o vysce 60cm a zakladne 30cm x 30cm doprostred mistnosti nedaval, nekdo zavravora a je vymalovano, ovsem to uz je spis o tom, rozumne si rict co je kam vhodne.

Takze jak je velky ten risk? Odpis asi tak 0.8m2 lamina pro zmineny sloupek (60cm vysoky pro rekneme akvarium 30x30x30 (v cm), kdyz to totalne zvoras, ale s tim, ze to lamino muzes pririznout a jeste vyuzit, pac tim vrtanim ho neznicis vsude a nicim jinym nez vrtanim to snad zkazit nejde ;-) . A pak Ti zbydou konfirmaty, ani jich tak moc nepotrebujes. Ovsem to uz Ti pak neda, i kdybys z toho mel smontovat stokrdle :) .

EDIT: Vysku 60cm jsem hodil od boku, sam si musis rict jak vysko to chces, odkud se na to budes divat. Stolky EHEIM AQUA DUO jsou vysoke okolo 70cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 21:19 Koště Re: shotik
Pokud si netroufneš na nějakou vlastní stavbu, tak pro nano akva bych se nebál navštívit IKEU nebo něco podobného a vybrat si něco vyhovujícího, co se vám bude do místnosti barevně nebo designově hodit. Ty nano akva moc neváží, takže tam bych tu nosnost neřešil. Sám mám nano akva na nočním stolku a těch 40 kg není ani znát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 14:45 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Designer
na tohle si netroufnu:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 12:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: shotik
Stavel jsem pod 160l, na akvarko moc nekoukej, jde o podstavec: rybicky.net/fotogalerie.php… :-)

Nevim uz ve kterem Bau-neco jsem to nechal narezat, nicmene jsem to nakreslil, zajeli jsme s vypisem velikosti desek lamina a co jak ohranit, koupili konfirmatovy vrtak, konfirmaty 6.3x60 (snad si to pamatuju dobre, ty jsou tak akorat), a pak uz si to jen doma skladas, vrtas a sroubujes, mimo to vrtani je to jak stavet dnesni nabytek, dodany v ploche krabici. Uhlova svorka je fajn (drzi Ti to kdyz vrtas co jak k sobe patri zaroven), ale ja ji nemel, jde to i bez a dokonce i bez pomoci, jen je to vetsi makacka na bednu, jak to kam zaprit, at to navrtas dobre.

Pri navrhu je dulezite, aby sis predstavil, ze vsechno na sobe sedi tak, aby to stalo seskladane i bez jedineho sroubu. Vyjimkou mohou byt policky, ktere nic moc neponesou. Kdyz do toho bez sroubu malinko strcis z kterekoli strany, nesmi se to nikam svalit, ta predstava snad neni nijak slozita pro nikoho.

Stojanek pod mensi akvarium, rekneme "sloupek", by byla brnkacka. Par prkynek lamina. Kdyz se jeste podivas na mou konstrukci, dnes bych to udelal malinko jinak. Sel bych s temi svislymi deskami az ke krajum. Tohle bylo v pudorysu jako dve pismena PI a tak deska v rozich nebyla podeprena. Nevadilo to, nakonec EHEIM to ma v tomto smyslu mnohdy jeste vic protazene mimo svisle plochy, ale kdyz to zmeris presne, drobny pruhyb vodorovne desky v rozich zjistis, a to se mi fakt nelibilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 11:11 Muž shotik [60] - Mořské ryby
netusite nekdo kde schrastit za rozumne penize skrinku pod nano akva pripadne nezkousel jste nekdo sam stavet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 02:21 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Jenže tomuhle stojanu nelze věřit ani pozdrav. On to sice asi unese. Ale člověk aby se na to bál sáhnout. Jedna věc to mít ve skladu s šanony, kde mi těch pár centimetrů výkyvu nemůže vadit a druhá věc na to dát nádobu s vodou. A ještě po tom chtít, aby se to nekroutilo.

Kdybych mohl volit, tak radši žádné akvárium, než ho strčit do tohohle držáku na břečťan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 10:39 Žena Raviolka [2154] Re: terezav
Mám něco podobného - mrkni kdyžtak sem, vedla se tam pod fotkou i diskuse o tom stojanu:
www.akva.sk/…

Ten můj stojan je ale bytelnější, než vypadá tvůj vybraný - samozřejmě posuzuju jen podle fotky, ale asi bych si ho jen na základě fotky neobjednala, chtěla bych ho nejdřív vidět a posoudit pevnost. I když plánuješ mnohem menší akvária.

Zazněly tu dobré připomínky, doplním svou zkušeností:
Dřevotříska se samozřejmě prohýbá, ale to nevadí. Důležité je, aby se nekroutily ty příčné kovové díly, které ji podpírají. Rozhodně doporučuju volit rozměr akvária/stojanu takový, aby akvárium bylo skutečně od kraje ke kraji. To by znamenalo hloubku akvária 35 cm a ne 30 cm, nebo si najít odpovídající stojan. Pak bude akvárium pevně opřené celou přední i zadní hranou, že ten zbytek bude "ve vzduchu" kvůli průhybu, už pak nevadí.
Pod nožičky je opravdu dobré dát třeba kovovou destičku. Ale mám i cca 1,5 tuny na 6 nožkách nebo 500 litrů na 4 nožkách (pod tím parkety), zásadní problém v tom nevidím. Ale připomínka je to dobrá.
Kontakt dřevotřísky s vodou jsem vyřešila tak, že jsem desku oblepila samolepící tapetou. Aspoň ty kraje s dostatečnou rezervou, kdyby mi pod akvárium steklo hodně vody - znovu ale doporučím, že akvárium má být od kraje ke kraji. Boční stěny jsou fuk, většina vody stejně přeteče vpředu, a když je akvárium zarovno s deskou, tak se tam louže neudělá. (Samozřejmě už mi přeteklo akvárium celé při napouštění hmm - ničemu to neublížilo.)

Mám ten stojan už sedmým rokem a bez sebemenšího problému. Jako rychlé a levné řešení je to ok. Do obýváku jsem si ale raději nechala stojany svařit - je to trochu hezčí (nemám ráda obložené stojany) a hlavně ušetřím 10 cm ztraceného manipulačního prostoru nad každým patrem. To je výška té kovové vzpěry - na druhou stranu je pevná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 09:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
Videl jsem ruzne police ve vyrobe a ver mi, ze jsou na tom udavana neskutecna cisla, co to unese, a pritom bys to do toho snad ani nerekl. Ono 100kg na polici se nam zda hodne, protoze kdo z nas vubec 100kg uzvedne, ale obecne je to houby hmotnost a jiste tam bude jeste slusna rezerva. Opatrnost je pochopitelne na miste, ale ma zkusenost se stroji o hmotnosti pres 100t rika, ze obecne mame sklony hmotnost precenovat, a az uvidis 4 chlapy si mezi svacinou jen tak prenest 300kg ocelovy kus z mista na misto a jeste po schodech, ze to "vezmou do teplejch" (rukama), ze je to rychlejsi, zacnes ty hmotnosti brat zase trosku jinak. Co nema tunu, je drobna soucastka, aspon chlap s klicem 55/60 v ruce, vazicim 2kg, Ti tohle rekne, aniz by to povazoval za vtip :) .

Nepodcenovat, ale ani neprecenovat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 08:26 Muž RBeil [174] Re: Designer, terezav
Tak to se omlouvám asi jsem se přehlídl, mobil mi tu stránku neukázal moc dobře... Tim padem byse pod ty akvarka na police dala jenom měká podložka, ale ověřil bych si prvně jak jsou ty DTD uchycene. Jestli jsou jen na háčkách a nebo zavěšené v nějakem L profilu co spojuje nohy, aby se police nepropadla. Pod nožky stačí když dá desku nebo čtverečky cca 15*15cm. Měl bych i obavy než o podlahu tak o nohy samotné, pokud bude jedna někde malinko ohnutá tak ať se po čase neohne úplně. A teď mě napadlo jestli za tu cenu se nevyplatí koupit pár ocelových L profilů a smontovat si to sama a bude to o dost bytelnější. Když už zvládne chlop obkládat dřevem regál, zvládne i toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2015 21:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
Malinko nechapu co resis, pac v tom linku ctu:
"materiál konstrukce: pozinkovaný plech
materiál polic: surová dřevotříska"
Jsou to proste prkna drevotrisky v kovove konstrukci. Nakonec i z obrazku je to patrne.

EDIT: Vic by mne trapil tlak na styku noh s podlahou, veskera hmotnost na dost male plose, takze bych si dal pozor, na jakou podlahu to davam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:28 Muž RBeil [174] Re: terezav
Zeptej se v truhlárně nebo na škole s oborem truhlář a nechat si to vyrobit. Pokud by jsi zůstala u toho plechu a dat pod akva tu dřevotřísku tak ji můžeš nalakovat voděodolným lakem nebo natřít nějakým olejem (lněný, fermež) nebo to natřít nějakou syntetikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: terezav
Pokud se bojíš průhybu, dej pod každé akvárium kromě pružné podložky i dřevotřískovou desku jak psal RBeil.
Trocha vody dřevotřísce nevadí, zase uschne. Problém by byl, kdyby byla ve vodě dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:19 terezav Re: RBeil
Bohuzel,jsem nikde dreveny vyhovujici nenasla. Pokud ovsem nekdo vi prosim o link. Toho se take bojim,aby se to cele neprohybbalo. Obcas se bohuzel i stane ze pri vymene voy skonci nejaka okolo akva a nevim co by udelala ta deska kdyby prisla do kontaktu s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:52 Muž RBeil [174] Re: terezav
Na ty police bych dal minimalně jště desku z nějakého tvrdého materiálu (masiv, DTD, DVD) Ty police mohou unést 100kg, ale pěkně se prohnou, přece jen to je ani ne milimetr silný plech, který tvar moc dobře držet nebude. A když už to bude obkládat tak bych pouvažoval a radši kačku přidal do celého dřevěného regálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: terezav
Píšou nosnost police 100kg a 54 litrové akvárium určitě 100kg mít nebude (spíš tak kolem 60kg s vodou a kameny). Takže není se čeho bát. Akorát doporučuju ukotvit stojan v horní polovině po obou stranách ke stěně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:31 terezav Re: Heimdall
samozrejme chlap doma oblozi drevem potlesk Jde mi spis o tu technickou stranku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:27 R Muž Silent [5949] Re: terezav
Ohledně nosnosti je to v pořádku, co se estetiky týče je to věc individuální ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:24 terezav – stojan
www.manutan.cz/… Co myslite je to vhodne pro akva o rozmerechh 60x30x30? Planuji obsait tri horni police a spodni na techniku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 10:52 Muž dudak [1885] Re: RBeil
přesně tak, někde dokonce jsou stojany celé jen ze skla a i opravdu velké nádrže pak stojí jen na zvýšených bočnicích akvárka pod nimi, třeba tady www.aquatab.net/… ,horní deska se prohne tehdy, když to nestojí právě na těch bocích. Mám u svého akvárka stojky z 18mm lamina 80 cm od sebe a prohnutí vepředu je tak 1 mm. Podle mě, když udělá záda z pořádný desky, musí to vydržet. Spousta lidí by si akvárko na lamino vůbec nepostavila a nic s tím asi neudělají ani ti, kteří svá akvárka na takových skříních běžně mají. Když se kouknete jak dělá skříně pod akvárko třeba juwel, nenajdete moc odlišností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 06:44 Muž Fuchs [169] Re: dudak
Stačí aby se to v prostřed pohlo o kousek a už jsou namáhané spoje, pak bude jen otázka času kdy to rupne. K tomu jsem ještě neřekl jednu věc, každý kdo má akvárko zná tu situaci při čištění akva, kapka sem, kapka tam dřevotříska z IKEA brzy začne mokvat, vzdouvat se a já nevím co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 06:10 Muž RBeil [174] Re: dudak
Jenžena těch stojanech stojí akva po celém obvodu a ne jen na jeho koncích. Ta skříň nebude vůbec stabilní a máš velkou pravděpodobnost že se ti sesipe. I ldyž se ti prohne jenom horní deska tak už to extrémě namáhaspoje se stojkama a ty se taky prohnou (pravděpodobně ven) nebudou ti jezdit šuplíky a bude do času kdy se to zlomí. A za 2 000kč bych si nechal vyrobit nějakou odolnou než to riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 23:12 Muž dudak [1885] Re: Fuchs, shotik
Že se prohne přeci nevadí, hlavně aby držely stojky, akvárko má přeci stejný rozměr, v chovnách se dávají někdy akvárka na stojany, kde stojí jen na krajích a nevadí to. U téhle komody je rozhodující aby se nesložila do strany, udělat lepší záda je určitě dobrá volba, ale myslím, že by vydržela i tak. pro inspiraci třeba tady : www.akva.sk/… hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 22:29 Muž Fuchs [169] Re: shotik
Mám na této komodě 140l akva. Jenomže jsem ji trochu vyztužil 18mm laminu z boku, zezadu a navrch jsem dal 36mm lamino a drží. Vážně to samotná komoda neudrží, sedni si na ni a uvidíš jak se prohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 22:00 Koště
Kdyby to mělo aspoň pevná záda a bylo nižší tak...ne stejně bych na to nedal nic, bez jeklu ani ránu :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=1001