Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 19:05 Žena Fidorka [312]
Nikdo neporadí? sad Prosím, už bych je potřebovala objednat.... Tak ať to není k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 15:27 Žena Fidorka [312]
Fotka k příspěvku druhý stolek (menší)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 15:26 Žena Fidorka [312] – nové stolky na míru
Fotka k příspěvku Tak jsem prošla celé tohle vlákno, a i přesto se u pár věcí chci ujistit, že to chápu správně, nebo pozeptat. Situace je taková: Chci dva stolky pod dvě akvária, jedno 112 l (80x35), druhé 38 l (33x33). Ale stolky chci trochu větší, abych mohla kdyžtak zvětšit ty akvárka (třeba tu 112 l přesunout na ten menší a na větší pořídit větší akvárko). Vymyšleny je mám asi tak jako na obrázku - větší: dvě skříňky a mezi nimi police, menší: jen jedna skříňka vpravo (ne až do poloviny, ale menší - chci je dát do "L-ka" do rohu místnosti, tak abych měla přístup i do těch polic vlevo). To krevetkárko Mám známého truhláře, ale stolky pod akvárko nikdy nedělal, tak mu musím říct, jak to smontovat.
1) materiál - pokud to dobře chápu, tak stačí lamino 18 mm. Co se týče horní desky, tak jak moc se vyplatí si připlatit za kuchyňskou desku? Jde mi jednak o pevnost (nebyl by bez ní problém, když by to malé akvárko stálo jen na té jedné půlce nad těmi dvířky?), a jednak o voděodolnost - jsem totiž co se týče cintání a cákání kolem akvárek dost nešikovná. Nebo nějakou silnější lamino desku? A taky jak má být ta horní deska připojená - chápu to správně, že ideálně přišroubované jen nějak zespodu, aby byl vršek úplně rovný? Ale čím - že by na nějaké L-profily zevnitř skříněk?
2) záda - je mi jasné, že záda musí být také z 18 mm lamina, ale nejsem si jistá, jestli jsem správně pochopila, jak mají být namontována na ty boky - má to být tak, jak to mám na obrázku (tedy záda vcelku a na ně přimontovat všechny stěny), nebo mají být záda vpuštěná mezi ty boky (tedy rozdělená)?
3) Kam byste mi doporučili nechat vyvrtat díry pro techniku, kterou chci mít všechnu (pro obě akvárka) jen v té pravé skříňce většího stolku? Potřebuji estetiku, ale hlavně praktičnost - a z pohledu praktičnosti se mi jeví jako ideální normálně vpravo z boku, ne zezadu, kam nevím, jak bych lezla za provozu... A pak možná v té menší skříňce někam nahoru do zadní stěny (tak doprostřed toho "volného" prostoru), abych nemusela hadičky a kabely táhnout zadem kolem celé skříňky?....
4) nohy - jaké byste mi doporučili nohy (a kolik a kam), když to bude stát na koberci na podlaze v paneláku? (Nevím, jak moc je ta podlaha rovná, a nemám možnost to teď zjistit, než se budeme stěhovat - jsou tam teď jiné skříně.)

Tak, to je snad zatím všechno - budu ráda jak za odpovědi, tak samozřejmě za náměty na změny/vylepšení. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 16:14 Muž bobik [15] Re: scorpion075
no myslel jsem si to :-) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 14:49 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: bobik
S trochou nadsázky se dá říct, že na 20L akvarium ti bude stačit i krabice od bot. Takže i s vyfrézovanýma drážkama to je v poho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 09:28 Muž bobik [15] Re: bobik
Fotka k příspěvku ještě zevnitř.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 09:28 Muž bobik [15] – skříňka pod nano akva
Fotka k příspěvku Ahoj,měl bych dotaz,chci dát nano akva jen 20 L na skřínku-viz obrázek.No skříňka,on to je spíše takový regál,sice nemá záda,ale vlevo a vpravo je další nábytek,přichytil jsem ho vinglama ke zdi.Nahoru pod akva dám ještě 1,8mm lamino desku.Ten dotaz je vlastně jen kvůli tomu,že jak vidno,ten regál má uvnitř vyřízlé "drážky" na kontajnery,čili bočnice je sice cca 2 cm,ale v té vyřízlé drážce je to jen 1 cm.Taky je to myslím smrk,ten je relativně měkký.Sice si myslím,že na nano akva to bude stačit v pohodě,ale radši se ptám.dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 19:13 Muž muťa [554] - RostlinyRe: koyack
Aha, tak to jsem netušil, že jsou i tak silné překližky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 07:20 Muž koyack [87] Re: muťa
Z těchto překližek se vyrábí nábytek. Jsou broušené i nebroušené. 18mm překližka je rozhodně pevnější, než 18mm lamino. Voděodolné překližky se používají i na šalování, což by asi z lamina nešlo. Na povrchovou úpravu překližky bych použil vhodný voděodolný lak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 21:33 Muž muťa [554] - RostlinyRe: roberto
Ano bylo to OK. Normálně jsem poskládal stolek nejprve bez vrtání a vše stálo a lícovalo.
Hornbach na Rudné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 19:57 roberto Re: muťa
a ještě se zeptám: celé sestavení bylo bez problému? jako jestli to v hornbachu řežou natolik přesně, že to na sebe dobře pasovalo atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 18:25 Muž muťa [554] - RostlinyRe: koyack
Překližku? Pod AQ?
Když pominu váhu AQ a to že tyto druhy překližek nebývají rovné, tak tu je stejně faktor, že voděodolná překližka je vodě odolná tak dlouho, než tou vodou nasákne. Pak se stává napitou překližkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:03 Muž sollik [257] - CichlidyRe: lubaan
Přesně tak. Voda si cestu najde. I když je spára mezi ABS hranou a laminem minimální, lamino tamtudy může nasáknout. Poměrně dobře zvýšit odolnost lamina (resp. pouze hrany, ploše voda neva) lze právě tím lakem. Já nalakoval 1x nitrolakem a pak 2x syntetikoua a až poté nažehloval. Není to samozřejmě vodovzdorné, ale výrazně to prodlužuje čas do kdy je třeba vodu setřít.
Jinak ABS se dá nalepit i doma a to Chemoprenem. Jen je pak třeba přesahující hranu (2 mm) odfrézovat např. ruční elektrickou frézou, 1mm hrana by šla možná i dlátem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 09:58 Muž lubaan [61]
Pravda je,že ABS hrana je o něco lepší než papírová hrana.Ale-voda si do spáry mezi hranou a deskou z lamina cestu vždycky najde.Pokud by se stolek vyrobil ze dřeva,měl by odolnost proti vodě o něco větší,ale i tak bude vodou trpět.Jen oproti laminu se na hranách nevyšklebí ta ošklivá dřevotříska.Ať už bude stolek z čehokoliv vždycky se musí minimalizovat přístup vody ke stolku.
Na výrobu stolku a čehokoliv kolem akvária by se nejvíc hodily tzv.kompaktní desky-deska s černým středem(něco jako pertinax) a oboustranně potažený umakartem.Ovšem to je jiná cenová kategorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 08:15 Muž koyack [87] Re: roberto
Co zkusit vodovzdornou překližku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 22:59 roberto Re: muťa
taky si spíš myslím, že je to o tom jak to kdo umí dělat. na fokách to vypadá celkem dobře. Krom toho tu přední lištu nejspíš úplně vypustím. Budu mít v AQ jen menší vrstvu křemičitého písku, tak nebude co zakrývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 22:08 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Lucky005
Špatně jsem se vyjádřil - nemyslím že by to bylo křivé - spíše je to takové místy amatérské, ale jak říkám - jednalo se v tu dobu o novinku v tom Hornbachu a zřejmě to moc neuměli. Drží dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 21:32 Muž Lucky005 [197] Re: muťa
Ta hrana není 100% rovná....
nechapu, vzdyt kopiruje desku, rekl bych ze v mem pripade je rovna, tak nevim.
kazdopadne zaklad je, necabrat s vodou mimo akva a pokud se stane nehoda, ihned vysusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:19 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Lucky005
ABS hrany mám. Udělaly mi je v Hornbachu při objednávce - 35Kč/m. Odolnější to asi je, ale zvaž dobře konstrukci stolu a umístění přední krycí lišty. Ta hrana není 100% rovná, anebo to tak neumějí udělat. Takže riziko zatečení se sice minimalizuje, ale nevylučuje. Pokud tě to tak trápí, tak bych to asi ožehlil dokola klasickou hranou a možná zatáhl tím lakem (vodním). Já na té desce co na ní stojí AQ nemám nažehleno dokola nic. Nebo tam dej tu krycí lištu a zatmel silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:29 roberto Re: Lucky005
Díky, tohle vypadá dost dobře!!! a když se dívám na tu hranu tak by to mohlo být o dost odolnější vůči vodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:14 Muž Lucky005 [197]
dalsi moznost, ktera by mela byt odolnejsi proti vode je pouziti ABS hrany misto nazehlovaci(ktera byla pouzita v navodu). Vyrabeji se myslim ve dvou tloustkach bud 0,5mm nebo 2,2mm, je to v podstate nejaka umela hmota provedena v imitaci dreva, aby se k desce hodila.
Na svem akva jsem to pouzil, nevyhoda je ze si to sam doma nudelas, dela se to na masine.
www.interiery.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:42 roberto Re: scorpion075
nad tím už sem taky uvažoval:) a nemá tu někdo zkušenost s použitím te desky co se požívá na kuchynskou linku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:37 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: roberto
Možná by pomohlo lamino pokrýt lakem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:34 roberto Re: muťa
Tam je to složitější celé zakrýt kvuli hadic od vnějšího filtru atd. To ale u nového AQ nějak vymyslím. Ted chcu spíš nějak vyřešit odolnost te horní desky proti náhodnému polití a podobným nehodám jak psal scorpion075.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:49 Muž muťa [554] - RostlinyRe: roberto
a ty nemáš krycí sklo, co by zachytilo vodu která by na něm kondenzovala? nic by nestékalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:43 roberto Re: scorpion075
přesně to je můj problém :-) proto když ted budu vyrábět nový stolek a pořizovat nové akvárko tak chcu vychytat všechno takové chybičky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:38 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: roberto
Mám podobnou zkušenost. Jednou jsem si neuhlídal hladinu a trysky od filtru místo vlnění hladiny začaly rozstřikovat vodu po celém prostoru pod krytem. Voda se hromadila na hraně akvárka odkud zdařile stékala za lištu laminátového stolku. Také mi naboptnal a tento proces je i po vysušení nevratný. Při vrtání se v akva mám po ruce hadr a každou kapku hned stírám. Konfrontace lamino versus voda dopadne vždy špatně pro lamino.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:36 roberto Re: muťa
Tak tam mám setový kryt s kterým toho moc opravovat nejde :-) Ale kryt na nové akvárko které bude stát na tom stolku budu vyrábět sám. Tak snad tenhle problém odpadne, nicméně bryndání se asi neodnaučím :-D napadlo mě nahoru dát desku z které se vyrábí kuchynská linka, ta by toho měla vydržet víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:24 Muž muťa [554] - RostlinyRe: roberto
..tak to máš špatný kryt

kdyby sem tam po skle ztekla kapka vody, tak do vadit nebude, pokud tam máš vhodnou podložku - ta ji nasaje.

Co jiného bych použil nevím - dřevěný masiv a jeho lakování... drahé. Oprav kryt a nebryndej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:21 roberto Re: muťa
jj, myslím tu co je pod AQ. ja ač se snažím sebevíc, tak mi třeba při čištění trocha ukápne nebo mi tam steče zkondenzovaná voda po z krytu. A po nějaké době to potom vypadá tak jak to vypadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:12 Muž muťa [554] - RostlinyRe: roberto
A z čeho by měla bobtnat?
1) psal jsem o dece so stojí na podlaze
2) pokud myslíš základnu co na ní stojí AQ, tak vodu zvenku po AQ neliju a ani mi tam neteče, takže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:08 roberto Re: muťa
a nemáš problém s tou deskou co je pod akváriem že by vlivem vlhka bobtnala? Já mám pod akvárkem stejnou desku jako je v tomhle návodu a po nějaké době to vypadá už dost nepěkně a nevim jak tomu předejít v tomhle případě. Napadlo mě udělat tu horní desku z něčeho odolnějšího jen mě ted nenapadá z čeho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 17:59 Muž muťa [554] - RostlinyRe: roberto
Přesně dle tohoto návodu jsem postavil svůj stolek a jen jsem lehce upravil rozměr - tuším to byla šířka. Dobrý návod, dobrý postup. Stolek drží a stojí na něm AQ 240l + sklo + substrát.
Koukni ke mě - mám tam fotky z jeho výroby. Nic bych neudělal jinak, vše je OK. Jen jsem zrušil nožky - stojí přímo na desce - na podlaze. Taky jsem použil jiné panty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 17:48 roberto
zajímaly by mě nazory na tenhle návod blog.valasinec.cz/… Nějaké připomínky případně nápady na vylepšení:) díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 09:43 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Mrazik1983
na polystyrene by som rozdiel vo funkčnosti možno ani nevidel..myslím že stačí zateplovací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 09:20 Mrazik1983
Ouha to bude sranda já jen doufám,že nebude křivé akva(koupeno akva Pavlica) už tam mám nalepené 3D pozadí a ten písek vyndat 90kg bude taky sranda. no po práci hurá dotoho. díky za rady jo a abych nezapoměl, který polystyren tedy dát pod akva extr. nebo zateplovací? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 09:08 HaDaS – Re: Yirka
Yirka napsal: ... všechny parametry kolegou popsané změřil ještě před vypuštěním nádrže, což by pomohlo zjistit v porovnání s měřením bez zatížení zdroj problému.
Na to jsem zapomněl. Děkuji za doplnění. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 08:59 Muž Yirka [9126] Re: Mrazik1983
Kolega HaDaS popsal naprosto přesně jak zjisti příčinu nerovnosti. Jedná se o hodně velkou nídrž a tak bych se ji trozhodně snažil zvodorovnit. Snad bych jen doplnil, že bych všechny parametry kolegou popsané změřil ještě před vypuštěním nádrže, což by pomohlo zjistit v porovnání s měřením bez zatížení zdroj problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.12.2011 08:19 HaDaS Re: Mrazik1983
To není o zkušenosti. ;-)
Extrudované polystyreny jsou vyrobeny tak, aby neměnily, nebo měnily minimálně svůj tvar. Jestli jsi ještě k tomu použil zátěžový, tak ten ti sedat nebude chtít.
Jestliže máš jeden roh akva ve vzduchu, tak to může být způsobeno buď tím, že je polystyren v tomto rohu zmáčknutý, nebo, a to by bylo horší, máš prohnutou horní desku podstavce (skříňky).
Tvým největším problémem je to, že nemáš v rovině akva. Půl centimetru je už dost. To může být způsobeno opět několika věcmi. Nejpravděpodobněji se jedná o křivou skříňku. Že by byla podlaha o tolik rozhozená na tak malém prostoru se mi nezdá, ale možné to je (podlaha si pod váhou mohla částečně sednout, to by byl největší problém ze všech). Nevím jakou podlahu máš.
Nyní ti nezbývá nic jiného, než akva vypustit, sehnat si vodováhu (čím delší tím lepší) a zjistit příčinu - křivá podlaha, skříňka, podložka. Potom příčinu odstranit - Nejlepší je vyaretovat (nejde-li to, tak vypodložit) skříňku. Takže nejprve zjisti rovinnost podlahy, poté umísti na inkriminované místo skříňku a tu taktéž přeměř, a v poslední fázi umísti akváriu a přeměř ho také. Pokud by bylo křivě slepené akva, tak to by byla síla.
Měření zdar. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 07:46 Mrazik1983 – rovný podklad
Dobrý den, opět řeším problem nevím jestli je to opravdu problém, ale co kdyby náhodou. Usadil sem akva na skřínku(dvojité dno,dvojitá půda,čtyři příčky a pevná záda opravdu dost bytelný podstavec. Na něj sem dal 2cm extrudovaný polistyren co se dává pod bazény a na to položil akva a napustil. Ted k problému za 1) polystyren si vůbec nesedl 2)pravý zadní roh je vůči polystyrenu ve vzduchu cca. 2mm 3)vyška hladiny je na přední stěně o 5mm níž než na zadní straně, měřeno od horní hrany akva. Myslíte si,že se může něco stát? nevím jestli je to podlahou nebo nedej bože akvarko přes roh sad jen mám strach aby mi akva neprasklo přecë jenom 500 l na podlaze to by byla slušná spoušt. rozměry akva 160*60*60 cm. Chtěl bych slyšet názor zkušených. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 20:48 Muž dravec [72] - Rostliny
Dakujem pekne, tak tam dam len otvory na hadice a ostatnu techniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 19:05 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: sollik
Je to tak jak uvádí kolega, u akva techniky vyjma osvětlení není moc věcí které je potřeba chladit, avšak pokud se jedná o filtr či CO tak tam stejně musíte mít ze zadní stěny, pokud je to uvnitř skříňky nějaké otvory na hadice, el. atd., toto je dostatečné jako přísun vzduchu a netřeba řešit dodatečné chlazení daného příslušenství. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2011 15:01 Muž sollik [257] - CichlidyRe: dravec
Jediné co se bude zahřívat je el.mag. ventil. Ale jelikož tuto vymoženost nevlastním nemůžu říct jak moc je potřeba chladit. Podle mě se záda vrtat nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 14:49 Muž dravec [72] - Rostliny
Viete mi poradit ci je potrebne, aby bola zadna stena skrynky kde bude externy filter a CO2 s el.mag.ventilom nejak zvlast derava??? Myslim koli odvodu tepla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 21:03 Muž sollik [257] - CichlidyRe: ales288
Tak u tohodle bych opravdu stolek pořádně vyzkoušel. Ta deska je dutá, resp. bude mít papírovou výplň, kolečka na krajích a sloupky které ponesou tíhu akvária uprostřed ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 20:14 Muž ales288 [1]
Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 20:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ales288
To akvárium je dost malé, takže by měla stačit. Pro jistotu můžeš provést zátěžovou zkoušku, když udrží 2 dospělé, udrží určitě i to akvárium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 20:01 Muž ales288 [1]
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je toto vhodný stolek pro akva 69x40x32 (82l). Skřínka je z Ikei. Materiál je prej neějakej sololit. Tloušťka zadní stěny je 1,5cm vrchní i spodní je 5cm. Kolečka tam nebudou. Tak prosim poradtě
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 08:49 Muž sollik [257] - CichlidyRe: matlala
Tak to máš fajn. Taky nevím co je na tom řezání tak drahého.
Já bral materiál na kuchyň v dřevoprodeji, ale na registraci toho truhláře. Lamino už si nepamatuju, ale dvířkovinu měl snad za polovic co běžný zákazník !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 08:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sollik
nevím u jakého truhláře jsi to bral.
Já beru u otce bývalé spolužačky a ten má 200,-/m2 a 200,-/h a ne na řez, + nějaký hrany když chci. Má běžně buk a nějaký tmavší občas taky, jinak deska vyjde asi na 1400.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=1601