Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 18:19 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Linduš
2 cm na 1,2 m? To jste asi popletli se spádem odpadu od WC :-) Pokud nechceš nohy je další možnost podložit nádrž silnějším polystyrenem a ten zbrousit na jedné straně o ty 2 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 18:09 Žena Linduš [166] – Re: sollik
rovnou, nebo plovoučku myslíš? :-D
beton jsme dělali rovný, plovoučka se trochu usadila, dělalo by to na dýlku asi 2cm rozdíl ve výšce hladiny. je to v pohodě, nebo to budem muset vypodložit?
nohy fakt nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 17:24 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Linduš
Jakou máš podlahu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 17:24 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Linduš
Lindus uz ti odpovedala vodovaha. ja osobne nemam nozicky ale nebola to sranda ked som to vyvazoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 16:58 Žena Linduš [166]
musí být nohy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 16:29 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Designer
Jsem tady novy a to razeni prispevku (vzestupne/sestupne) mne nekdy mate. Takze jsem nejspis odpovedel na dotaz snad z roku 2006 (druhy konec tohoto tematu). Omlouvam se, dam si vetsi pozor ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 16:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Heavyk1
Stojan pod akvarko jsem delal sam, z lamina 18mm a konfirmatu. Nasel jsem na webu jak to vypada a navrhnul vlastni, jeste vic fest, udelal jsem i kapotaz, at mam kam zavesit svetla. Mel jsem obavy, nadrz ma 160l, takze aby to uneslo s prehledem aspon 200kg. Vsechno to stoji na sobe tak, aby konfirmaty drzely jen polohu tech desek, ale nic nenesly (nebyly namahany). Nacpal jsem tam 80 konfirmatu 6.3mm x 60mm. Vazim skoro 100kg a muzu rict, ze jsem po spodku te konstrukce po poskladani zodpovedne poskakoval - ani se nehnul. Pri napousteni vody jsem cekal nejaky zvuk, nejake dosednuti, jako ze si to sedlo... vubec nic, bylo to vsechno presne slicovane, ani se to nehlo. Vypada to asi takhle: www.shopakva.cz/… , ale nahore jeste kapotaz, a ty nohy dole ne do T na kazde strane, ale do PI (misto jedne desky vzdy dve). Policka ve stredu ne jedna, ale dve (ty jedine namahaji konfirmaty (tim malem co se na ne da), a ty policky jsou uzsi na sirku, abych mel ty nohy do boku sirsi. Kdyz to clevek vidi hotove, prestane se bat, protoze rozmacknout tlakem na delku 6 desek 18mm lamina o sirce 30cm, spojene 2x do PI... to bych na to musel asi polozit nakladak :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 15:50 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Jurdas
Záleží taky na tom jako má Linduš podlahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 12:11 Muž Jurdas [37] – Re: Linduš
Myslím,že ty nožky by bylydobré i když použiješ tu vodováhu. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 19:44 Žena Linduš [166] – Re: Maza
žádné nožky. jdu pro vodováhu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:29 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Dovážením do roviny :-)
Protože nemusíš mít absolutně rovnou podlahu, je dobré počítat s vyvážením/podložením spodních patek tak, aby se ti akvárium nekřížilo a nedejbože neprasklo. Nevím, jestli plánuješ nožky 4 nebo 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:11 Žena Linduš [166] – Re: Maza
jak ty desky poskládat, to chápu (ono stačí trochu popřemýšlet, zas tak hloupá nejsem) spoje a panty jsou na šikulovi, já musím zařídit ty desky (materiál, tloušťku) stydim
jsem celkem učenlivý tvor, co nevím a nepochopím, na to se zeptám... a snažím se neptat často ;-)
co je dovážení spodní desky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:54 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Linduš napsala: přesně tohle potřebuju: lamino 18mm, jedna výztuha bude tedy stačit... díky ti love
Právě že jsem ti chtěl ušetřit čas.
Jsou zde popsána konkrétní řešení a konkrétní materiál. Ono říct lamino 18mm bude stačit není vše. U toho stolku musíš řešit rozložení tlaků, podložení, případně možnost dovážení spodní desky. Jaké dáš panty, jak to pospojuješ a ostatní. Proto jsem psal pročti si to vlákno (a vlákna příbuzná)a budeš chytřejší :-)
Ale jestli stačí, že 18mm lamino je OK, tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:35 Žena Linduš [166] – Re: Maza
no a já si budu myslet, že je to ono a ono se to propadne, v lepším případě to dojde "šikulovi" a budou to "jen" vyhozené peníze :-D
fakt se nechci přít a je mi jasné, že pro někoho to je zbytečná otázka stydim pro mě dost důležitá a ojedinělá, radši se zeptám i třikrát ;-)
možná, kdybys tušil, kolik práce s tím mám a že chvátám kvůli pohodlí ryb, možná bys víc poradil a ne jen komentoval něco, v čem plavu a nasazoval mi brouka do hlavy, že se nevyznám v něčem, co běžně nepotřebuji, holt mám jiné kvality X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:17 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Nechtěl jsem se smát. Ale ten materiál je tady právě stokrát popsaný i způsob spojování konfirmáty. Při konstrukci si dej pozor na pečlivé plánování rozměrů jednotlivých dílů.
Hodně zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 09:57 Žena Linduš [166] – Re: Ninco
přesně tohle potřebuju: lamino 18mm, jedna výztuha bude tedy stačit... díky ti love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 09:55 Žena Linduš [166] – Re: Maza
já chápu, že ti to přijde k smíchu...
chtěla jsem se zeptat "mého" truhláře, bohužel se k němu kvůli nemoci v jeho rodině nedostanu, tak se ptám tady. o dřevu vím jen to, jak ho nařezat motorovkou, nasekat sekerou a následně spálit v kotli :-D
dohromady to bude dávat někdo jiný, až bude mít čas, ale materiál je na mě. bohužel sluhy "přivez mi to" nemám a snažím se to udělat dobře, páč kdyby to tu křuplo... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 09:45 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Přesně takovou skřínku jsme si vyráběl pod 300L akárium 120x50. Použito lamino 18mm. Celková cena mě vyšla na nějakých 1500Kč. Cena lamina za m2 byla 350kč.

Dají se taky sehnat skřinky od Juwelu, Eheimu. Ale tam je cena někde trojnásobná ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 09:38 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Aha :-) A jak jinak to chceš napsat, aby tomu stolař rozuměl. Předpokládám, že když tomu nerozumíš, nebudeš stolek stavět sama ;-)
(Napadá mě namalovat voskovkama smich Promiň)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 09:24 Žena Linduš [166] – Re: Maza
protože jsem hloupá a v tom, co píšou se nějak nevyznám, jinak bych se neptala ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 09:23 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Zdárek. Proč si nepročteš alespoň toto vlákno, ale jsou zde i jiné, které řeší stolek pod akva. ;-) A to i technická řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 08:40 Žena Linduš [166] – zdárek
vy, co se vyznáte, mohli byste mi pomoct, prosím?
potřebuju pod 240l akva skřínku s rozměry 120 x 50 x výšku netuším 70-80cm?
skřínka bude mít dvířka, police (potřebuju úložné prostory), ale to není hlavní asi.
chápu, že musí mít pevná záda a uvnitř vzpěru...stačí jedna? a hlavně, z čeho to mám nechat uříznout, aby mi to nekřuplo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:17 sustik Re: NASSREDIN
slušná hmotnost,chci si udělat a založit asi 200l akva a přemejšlim jestli zpevnit starší zkřín,aneobo si nechat udělat radši nový podstavec. potom přemejšlim jaký filtr je lepší jeatli vnější nebo vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:10 Muž NASREDDIN [1383] Re: sustik
Když vezmu své akva 130 x 40 x 40cm (208litrů), tak u něj to vycházelo takto:
Váha samotného akvária 40kg,
váha písku 50-60 kg (cca 7cm vrstva)
vody zbylo 170 litrů.
Podtrženo sečteno celková váha : 260 - 270kg.
Edit: více zde: www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:05 sustik – sustik
jedna otázečka,,kolik může vážit 200l akva naplněné vodou+nějaké ty dekorace a dno(asi štěrk nebo kamínky)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:49 Muž matlala [798] - Rostliny
aha tak to jsem hrubě podcenil, stojí to na tom rok a nějaké 2 měsíce a kraje už sedají, no hned to napravím, ten měsíc to ještě vydrží a pak to podložím ještě jednou deskou a sešrubuju to, bude přesahovat.

Taky asi vyměním ty plastové nohy za kovové, pro jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 11:36 Muž Miras [111] – Re: sollik
s tím dnem plně souhlasím, chtělo by to předělat, jinak se to zdá dobrý, ale ty boky na konfirmátech se na tom dně neudrží časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 11:04 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: matlala
Ty poličky už to nespevní, ale všiml jsem si jedný docela důležitý věci - boky nejsou položeny na dně ale dno je vloženo mezi ně !!! To není moc dobré. Skříňka držet bude, ale po napuštění vodou boky trochu poklesnou a středová příčka bude tlačit na střed akvária a to by se mu nemuselo líbit. Jako nejjednodušší řešení bych viděl skříňku položit přímo na podlahu tj. demontovat nožičky a ze spodní strany boků připevnit jen nízké plastové kluzáky. Nebo vyrobit nové dno skříňky o 36 mm delší, aby vyšlo pod boky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 10:50 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: sollik
tak to jsi mě uklidnil, ale ještě to raději přichytím do poliček, jen musím přikoupit konfirmáty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 09:20 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: matlala
Jak koukám na ty fotky, tak 200l levou zadní. Záda vložená do korpusu - to se do boku nesloží. Takže pokud nejsou stržené závity u komfirmátů, tak je bytelná až dost ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:42 Muž matlala [798] - Rostliny
a samozřejmě nesmím opomenout výměnu horní desky za malinko větší a zdvojenou
rybicky.net/nadrz/10574/25.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/26.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 12:46 Muž matlala [798] - Rostliny
Ještě me napadlo, že by možná bylo dobré tát tam ocelové L profily dolů a nahoru skříňky a tím to zpevnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 12:33 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: RadekCX
vzadu je klasická 18mm lamino deska jako zbytek skříňky. Přišroubováno klasicky konfirmáty po obvodu a na střední desce, můžu ještě přidat konfirmáty zezadu do polic (jako přišroubovat zadní desku k policím)

EDIT:tady je to zezadu rybicky.net/nadrz/92/347.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 12:28 Muž RadekCX [219] – Re: matlala
ja myslim ze v pohode (ty tri stojny unesou strasnej balik), ale dulezite je to zavetrovani - tedy aby se skrinka neslozila dostrany a to zajistuje jen zadni stena a to jak tam drzi a jak je to cele tuhe se stejne z obrazku nedozvime

nejkritictejsi z toho co vidim je pokud by s tim nekdo zatocil - tedy leva strana k sobe a prava od sebe (nebo obracene) - v tomhle ohledu to drzi jen ty spoje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 11:24 Muž matlala [798] - Rostliny
na můj původní dotaz z 13.9. nikdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:06 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Losky
EHEIM dělá samozřejmě skříňky, v podstatě lze objednat jakoukoli skříňku z jejich programu: www.akvaristik.eu/…
případně Aquatlantis: www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 16:46 Losky
Ahoj, dnes jsem v Praze v Hornbachu koukal na stolky Juwel Rio a zjistil jsem, že ty postranní skříňky jsou dost úzké a asi větší vnější filtry s tím budou mít docela problém. Pak jsem tam viděl jinej stolek, který měl nalevo velkou skříňku (cca půl stolku) a napravo fochy. Bylo na něm Eheim, ale nikde jsem nečetl, že by tato firma dělala stolky. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:02 Muž matlala [798] - Rostliny
taky se přidám, začínám být nejistý, jestli tahle moje skříňka unese 200l akvo d100*š50*v40cm. je to montováno konfirmáty a budu jen vyměňovat desku za větší.

rybicky.net/nadrz/92/354.jpg
rybicky.net/nadrz/92/350.jpg
rybicky.net/nadrz/92/346.jpg
rybicky.net/nadrz/92/347.jpg
rybicky.net/nadrz/92/348.jpg


Mě unese a to mám skoro 100 KG a nehne se ve spoji ani když na ní poskakuji (pouze se posouvá po kachličkách, poněvadž ty nohy kloužou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 18:42 Lubomír
Fotka k příspěvku Zdravím.
Mám v pláne zhotoviť stolík pod aqo (120 X 40 X 40) a chcem sa uistiť, že to "ustojí" :-)
Ide o to, že stolík chcem vysoký 95 cm (prípadne 90 cm), z drevotriesky 18 mm. Inšpiráciou mi bol stolík (na obrázku celkom hore), ale rozmery som si prispôsobil. Myslíte, že to v pohode unesie záťaž nejakých cca 250+ kg ? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 10:57 Muž rayn666 [0] – Re: Filip
Sadni si nato v obchode s frajerkou a ked vas to unese - tak to unese aj to akvarko hop
Ale som minule pozeral -a velakrat tam mali v obchode vypisane aj unosnost tej skrynky... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 10:42 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Jasnovidec
tak v tomto případě skutečně nemusíš mít obavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 08:05 Muž Gordon [22]
Já mám akvárko + mini na dvou skříňkách ze Sconta. V jedné skříňce jsou šuplíky ve druhé dvířka a polička. Drží to zatím perfektně * tone *
Zadní stěna je sololyt, ale ničemu to nevadí. Po dvou letech jsem na to vylil vodu pomalu na další malé akva a na skříňkách to není vůbec poznat.
Je pravda, že jsou zapasované mezi knihovnu a zeď <5cm>
Ty komody z Ikei mi ale na tohle přišly dost nevhodný, protože jejich stabilita byla příšerná a dost se kejvaly. To už si to radši vyfoť, udělej doma nákresy a zadej to nějakýmu truhlářovi, ať ti vyrobí pevnou skříňku se stejným designem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 23:33 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: crypto231
no tak to nevim, ono ceny se liší i mezi Prahou a tady Ústím nad orlicí, natož pak na slovensku a jeste v eurech... na muj vkus trochu vysoká, ale to je i cena stolku v českých akváristikach... To Yirka: smysl pro humor mam, ale zastíněný smyslem pro realitu motivovaným stavem šrajtofle. i kdyz kazdy pořádný truhlář ti řekne zkus si na tom zaš...at, kdyz to vydrží, je to dobry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:21 crypto231 – Re: FreeDale
zrejme je to OT no rad by som sa opytal , ked uz sa tu riesila aj cena. ja mam objednanu skrinku pod 12 akvarko zo 16mm nefarbeneho lamina 75×31×21cm , dvierka , spajane tiplami.
mala by ma vyst 80€ co je niejakych 2400 korun. je ta cena v poriadku alebo vysoka ? vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:18 Muž Yirka [9118] – Re: FreeDale
Ale tak, trochu smyslu pro humor by nebylo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:04 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: invalida
nestihl jsem edit: + 20% DPH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:57 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: invalida
tak 2 - 2,5 tisíce, s deskou, spojovacím materiálem, ohraněním a dvirkovinou. ale jestli mas nekde slevu, muzes jit i níž. ted jsem kupoval na svůj stolek 118 cm bez desky a dvířek za 1200,- a jeste zbyde na 'kryt', dvoudílnou policku pres cely akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:40 S Muž invalida [3881] – Re: FreeDale
Kolik může koštovat 2 metrovej stolek z tohodle myslim matriálově? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:39 Mun – unesie to 180l?
Nazdar mna by tiez zaujimal nazor sirokej verejnosti na toto :P... A to, ci tato skrina (rozmery 140x40) uniesla akvarko cca 150l ?
(par rokov dozadu tam byvala 75ka a bez problemov)
fotky: img64.imageshack.us/… , img842.imageshack.us/…

vdaka za reakcie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:21 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
Yirka napsal: ...je určitě počítáno i s určitou hmotností dynamického zatížení... myslim, ze komerční velkovýrobce levného nábytku jej určitě nevyrábí tak, aby hodne vydrzel. potřebuje totiz prodat hodne nábytku, aby mohl hodne vyrábět a hodne prodávat!!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=1801