Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 13:19 Muž Filip10 [1] Re: deck
6cm horní deska to se mi už zda skoro moc.ještě jsem zapomněl dodat že z vnitřní strany v rozích budou hranoly pro zpevnění spojů,slepeno lepidlem a sesroubovano.přijde mi to dostatečně pevny, ale pro jistotu se ptam.když koukam na prodávány skříňky z 18mm lamina a já budu mít 30mm překližkou,která je mnohem pevnější,tak si mylim,že by to mohlo udrzet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 12:07 Muž Fuchs [169] Re: Filip10
Qhoj mám 510l akva postavené na skříňce podomácky udělanou z 19 mm lamina jediný co jsem udělal tak vinglema vystuźil rohy. Myslím, že toto to určitě udrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 11:47 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Filip10
Vrchní desku bych stuploval a dal třeba tři sokly. Určite záda taky pevné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 11:07 Muž Filip10 [1]
Pekne dopoledne,vážení.plánují si založit akva(360l)a chci si nechat vyrobit pod něj skrinku.koukal jsem na materiály a navrhoval bych vodě odolnou 3cm tlustou překližkou se dvěma vnitřnima vzperama,zada,boky,horní a dolní desky ze stejného materialu.vydrží váhu tato skříňka nebo je nutné udělat kovový svarenec.koukal jsem na origo skříňky od eheimu i pro větší litraz a jsou bez svarencu.dík za rady F.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 20:17 Muž Tibi86 [0] Re: RBeil
ja to teda asi skúsim :) ked bude komoda prázdna trochu po nej polozím posádam poskáčem a uvidíme.Dakujem za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 19:48 Muž RBeil [174] Re: Tibi86
Sorry na to jsem zapoměl :-D no uvidíš, zezačátku to držet bude, ale časem se uvidí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 18:21 Muž Tibi86 [0] Re: RBeil
horna doska je vystužená ta sama o sebe by mala uniesť aj 500kg len ten zbytok :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 18:16 Muž RBeil [174] Re: Tibi86
Pokud na to dáš jeětě druhou horní desku tak by to i teooreticky mohla unést. Ale velmi opatrě s rozlitou vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 17:57 Muž Tibi86 [0] Re: RBeil
Tak tie nohy vyzerajú pevne vešam sa na to opieram skúšam a ani to nevrzga ani nepraská.
jedna zásuvka by mala uniesť cca 25kgx3=75kg + váha samotnej komody 40kg tak to je 115kg.+ vystuženie tak hádam dačo unesie.
Ked stiahnem 54l akva vyskúšam ešte po nej poskakať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 16:07 Muž RBeil [174] Re: Tibi86
No měl bych obavy. Kdyby byly nohy vyrobené z masivu tak jo, ale to lamino, nevím nevím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:55 Muž Tibi86 [0] – Komoda hemnes
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Servus,poprosil by som názor odborníkov ;-) mam komodu hemnes (ikea)
www.ikea.com/…
samozrejme horna doska je vystužená po dlžke 2x profil z pozink plechu 1,5 v tvare omega momentálne mam na nej akva 60x30x30 a plánujem 80x35x40.
Malo by to udržať akva v pohode či ? a ešte na zadnej stene komody spravím samozrejme zavetrenie pre lepšiu stabilitu.
dakujem za odpoved.
palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 20:18 R Muž afc1886 [14700]
Jo ten je super,přitom jsem se na články díval a ten jsem asi přehlídl.Moc díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 20:11 R Muž romant [27987] Re: afc1886
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 19:56 R Muž afc1886 [14700]
Nemáte někdo návod na sestrojení skřínky pod akva 60*30.Chci mít pod akva schovaný filtr.Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 13:07 Mejla82 Re: Jespe
No tak v tom pripade bych spis nez ytong kterej je mekkej pouzil betonovej prolejvak...Ale nevim jak vypada tvuj ram ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 13:04 R Muž afc1886 [14700]
V tom případě bych šel do toho ytongu,stejně jak říkáš bude zakryt laminem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 13:00 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Mejla82
Taky už mě to napadlo. Elegantnější by to sice bylo, ale podstatně dražší a moc se mi nechce investovat do něčeho, co bude vlastně stejně zakryté opláštěním z lamina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:58 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: afc1886
Něco takového, ale delší. :-)
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:54 Mejla82 Re: Jespe
Elegantnejsi by byly kvadry z masivniho dreva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:52 R Muž afc1886 [14700]
Fotka konstrukce by pomohla k lepší představivosti,jestli má konstrukce nožky,nebo ne. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:48 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Podložení konstrukce
Zdravím, já teď řeším, jak podložit jeklovou konstrukci 270x60x60cm tak, aby byla o 20cm vyšší. Tedy aby neleželo akvárium ve výšce 60cm, ale 80cm.

Nenapadá vás, prosím, něco elegantnějšího než položit na podlahu tvárnice Ytong, na ně OSB desku a na to teprve konstrukci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2015 12:43 R Muž afc1886 [14700]
No to jo,ale i z paneláku může zajet do obi,hornbachu,nebo do jiného obchdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:34 Muž RBeil [174] Re: afc1886
Ovšem záleží na dostupnosti materiálu. Ten kdo je na baráku toho bude mít při sobě trochu víc než ten kdo bydlí v paneláku 2+1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:12 R Muž afc1886 [14700]
Všechno jde zpevnit,když je člověk trochu zručný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 08:51 Muž RBeil [174] Re: scorpiogirl
Tak starou prodat a udělat novou tak aby měla užitek ne jen pro akva, ale třeba i oblečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 08:49 Žena scorpiogirl [5] Re: RBeil
no to je sice pravda, ale další skrinku uz do pokoje nedam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 08:45 Muž RBeil [174] Re: scorpiogirl
Než zpevňovat bch si nechal udělat přimo na akva tak ať to to akva unese a máš tam kde dát filtr atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 08:41 Žena scorpiogirl [5] Re: Lukehofarma
No my tu skrinku uz mame a je na ni male akvarko, ale chtěla bych vetsi, tak sto litru...proto se ptam na zpevneni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 23:09 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: scorpiogirl
Na sto procent jde upravit tak aby unesla i 500kg ale proč když se dá koupit akvarijní stolek pod akva. A jak už někdo psal dáš tam i filtr pokud bude vnější. Než koupit něco co budeš muset za další peníze zpevnit...je hloupost. Ale záleží jaké na to chceš dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 19:08 Muž mPP [4] Re: scorpiogirl
Nosnost takych skriniek je max 30kg takze urcite neskusaj :-) inak vlasna skusenost aj ked som sa potom pytal na nosnost tak mi bolo povedane ze na nieco take akvarium nie. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 18:29 R Muž afc1886 [14700] Re: scorpiogirl
Nevím,jestli tu skřínku kupujete jen kvůli akva,nebo ne?Jinak bych pořídil určitě nějakou jinou skříňku,kde by šel schovat filtr.Nevím,jak velké akva je v plánu,ale za 3500Kč jde pořídit pěkný akva stolek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 16:56 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: NHKG
Můžu jen potvrdit, mám podobnou skříňku a na ní menší akvárko (112 l), časem se začala horní deska prohýbat. Aktuálně řeším možnost zpevnění skříňky a pod akvárko jsem zatím pořídila akva stolek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 16:52 Žena scorpiogirl [5] Re: NHKG
Ok diky moc. A sla by nejak upravit, aby se na ni dalo dat vetsi akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2015 16:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: scorpiogirl
Žádná takováhle obyčejná nábytková skříňka nemá pevné záda, takže nejde dát na ni velké akvárium co by bylo až po kraje. A když se dá menší doprostřed, tak zase bude zatěžovat neúměrně tu horní desku. 50l akvárium nebude problém, ale u 100l už bych se bez úprav skříňky bál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 16:45 Žena scorpiogirl [5] – ikea skříňka pod akvarium
Fotka k příspěvku Máte někdo pod akváriem skříňku z IKEI MALM se 6 zásuvkami? Jak velké akvárium udrží (výrobce neuvádí nosnost)?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2015 21:48 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: Heavyk1
Já si myslím, že záleží jak velkou nádrž tam budeš dávat. Já jsem si nechal svařit rám z jeklu a celkově mě to vyšlo na 3000 včetně oplášťování laminem. Takže výsledně je to stejné jako nábytek a když je šikovný truhlář tak Ti udělá i víko ze světly.
Já mám stolek připravený pro velkou nádrž rozměry 200x60x50cm. Pokud budeš dělat nějakou menší tak to vyjde jistě levněji ale je tam určitě jistota, že to udrží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 20:52 Muž Fuchs [169] Re: Janka01
Musím do toho vstoupit měl jsem akvárium na komodě ikea z 14mm lamina, spevnil jsem ji deskou ze zadu a z vrchu dvě na sebe akva bylo o obsahu 140l. Teď mám z 19mm lamina doma udělanou skříň na akva o obsahu 510l a ať si každý řìká co chce lamino vydrží hodně. Jen musíš zajistit aby se ti nesložila do boku proto ta deska do zadu. Buď naprosto v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 20:20 Janka01
Doplňuji:
materiál na "zpevnění" skříňky doma mám, práci by zastal můj muž, takže jde o investici opravdu jen do té skříně... žádné další výdaje bych tedy neměla a za hodinu by byla skříňka smontovaná i s přidaným zpevněním. A jako tvora líného mě to táhne k jednoduchým řešením :).
Skříňka je ze standardního 18 mm lamina, je to v popisu u výrobku. Takže kdybych skříň nechala dělat u truhláře, popř. nechala si desky nařezat a doma dodělala, pořád to bude to 18 mm lamino.
A i z podělaného 80 kg akvárka zvládnu oddělat podlahu v obýváku a vytopit sousedy, proto to možná zbytečně moc řeším. :)
Každopádně díky za názory,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 18:37 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: RBeil
Já to psal jen proto kdyby to byl jeden z těch co opravdu mají strach z podělaných 80 kg váhy. A navíc to výjde stejně jako ta police za 500,-. Koupil jsem podobnou pod TV lcd možná tak 30kg s papírama cd atd. taky ikea a vydržela rok a půl. Ano nebyla s výstuhou. Je to věc její ano unese to určitě. Ale psal jsem to kvůli klidnému spánku některým stresařům za stejný peníz. Jinak borovice je jako skála ale to už je za víc Kč. Ale unese to i ta police. Jen jsem dal na výběr. Nic víc. Čti pořádně psal jsem že jsem podtím viděl i horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2015 18:27 Muž RBeil [174] Re: Zdendoslav, Lukehofarma
Nějak nehápu co tu řešíte. Za prvé nechápu k čemu ty luby když ta dřevotríska, která bude vložená do zad a bude nějakým způsobem uchycena, právě ta bude plnit funkci lubu. Za druhé sériově se dělají skříně z lamina na podobné konstrukci. A za třetí stačí otevřít odkaz a v popisu je že je vyrobena z 18mm + autorka psala že ještě nahoru dá další dřevotřísku. K čemu dělat jeklovou konstrukci kvůli 80kg? Já mám 120l na borovicové skříni bez podpěry uprostřed a bez zad, podél horní desky jsou zespodu akorát bukové hranolky 25x30mm a drží v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 18:08 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Janka01
Nechápu proč utrácet za skříňku 500 a vrazit do ní ještě něco málo za dřevotřísku která kdy se namočí tak nabobtná. Pokud chceš klidně spát pořiď si skříň lépe stavěnou. Viděl jsem i horší skříně pod takovýmto akva. A pokud chceš spát opravdu klidně tak nějakej slabší jekl a ten obložíš nějakou tenší deskou na vzhled a máš to taky za 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 17:56 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: Janka01
Je mi lito, neunese.
Nevim jestli je to opravdu 18-ka lamino, jestli Ikea nedela horni skrinky ze 16-ky, ale to muzu proverit. Kazdopadne je to horni skrinka, takze na zaveseni. Chybi ji zakladni prvky proti 'rozviklani', nejake tzv luby. Samotna zada ze sololitu to par hrebickama neudrzi. Take spoje jsou par kolicku na sucho + excentry (je to stavebnice v ploche krabici...). Takze staticky komo dolu tech 100 kg asi ano (za chvili se prohne horni deska), ale chodit kolem toho po spikach a hlavne nedrcnout.
(Neco malo - par set tisic - ks jsme pro Ikea delali ;-) )
Edit: Prehlidl jsem tu zadni desku - no pak snad jo, kdyz se dobre prikolickuje k bokum, a dopredu pod horni desku lub asi tak 60 - 80mm vysoky. Otazkou je, kdo to svrta, jestli by nebyla pak levnejsi skrinka na miru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 17:51 Muž RBeil [174] Re: Janka01
Myslím si že by neměl být žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 17:38 Janka01
Fotka k příspěvku Zdravím, také se na vás obrátím s radou ohledně skříňky pod akvárium. Mám celkem malé akvárko (60x30x30), ale pro svůj klidný spánek potřebuju mít jistotu, že mi ho skříňka unese. Vyhlédla jsem si kuchyňskou skříňku z Ikey (www.ikea.com/…), kterou bych následně upravila podle toho, co jsem se dočetla v diskuzi, tzn.:
- skříňka by se otočila o 90 ° tak, aby byla horní deska přes boční hrany
- přidala bych zadní desku z dřevotřísky místo sololitu (na obrázku červeně vyšrafováno), deska by byla uvnitř skříňky, ne zezadu
- uprostřed by byla přidaná ještě jedna podpěrná deska, opět dřevotříska (zelené šrafování)
- zpevněno kovovými úhelníky
- na horní desku bych dala ještě jednu dřevotřískovou o stejných rozměrech jako je původní

Je to sice skříňka ze zde tak moc shazované Ikey, ale vážně by to něčemu vadilo po provedení těchto úprav? Nechala bych skříňku vyrobit, ale nevím, jestli bych nedostala to samé, akorát za více peněz. Přece jenom, pořád je to lamino 18 mm, ať je z Ikey nebo od truhláře. Nebo se pletu?

Díky za názory :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 23:03 TRULY Re: RBeil
tak aby ho nebolo vidno alebo ako obr. 2,3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 20:45 Muž RBeil [174] Re: TRULY
Ja bych ho zabudoval do skříně, jen bych si nad ním nechal dostatečný manipulační prostor jak na světlo tak na případné lovení se síťkou, vyndavání techniky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 20:08 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, viete mi prosím vás poradiť, nejak sa neviem rozhodnuť.
Chystám sa pod 126litrove akva o rozmeroch 80 šírka 40 výška spraviť novu skrinku.
Mám aj nahradne menšie akva o rozmere 50 šírka a 30 výška.

Chcel by som mať jedno akva na male rybky ale neviem teraz ako to mám spraviť. Mám ho zabudovať do vnutra so svetlom? alebo mám spraviť stojan na dva akva kde bude to menšie dole a bude tiež viditelné? Jedná sa mi len o estetiku, DAKUJEM VOPRED
Pridávam orientačné foto

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2015 20:28 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika. – Moje rada
Píšou, že by měla DTD laminovaná udržet na výšku hodně velkou váhu, pokud je tam dost příček a plné záda s podporou až na zem. Skříňky, které prodávají renomované firmy jako je Juwel a Diversa apod. nejsou nic jiného. Já osobně jsem si nechal svařit rám z jeklu. To mi vyšlo na cca 1500,-Kč a potažení dřevem aby to mělo vzhled nábytku mě vyjde na 3 500,- Kč od šikovného truhláře včetně práce.Takže pokud dobře počítám tak je to 5000,-Kč a to zas není tolik co chtějí za velikost a váhu pod skříňku firmy výše uvedené. Mé akvárium, které připravuji má rozměry 200 x 50 x 60 to je podle mého dost velké akvárium Pokud bych jej kupoval tak už s takovou to cenou bych jistě nevyšel. Pokud se jedná o menší rozměry a váhu tak ta cena bude o to nižší. Je tak ale zajištěna stabilita a trvalost podstavce pod akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 11:16 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: kaga
Pokud to dobře chápu asi se bojí prohnutí skřínky a tím i prohnutí dna akvaria. Měl sem 96l akvarium na komodě malm z Ikeii. Za necelé dva měsíce se komoda prohla ale dno akvaria bylo rovné. Ono asi při velikosti malých akvarií není váha vody tak velká aby se sklo nějak prohnulo ;) Jinak u tohoto dílu byhc strach neměl má vzpěry uprostřed tak by ot mělo vydržet, pokud chcete mít jistotu maximálně bych dovnitř přišrouboval nějaký L profil na zpevnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 11:08 kaga Re: Klababa
Klababa napsal: Děkuji za odpovědi, ale ještě mám přeci jen dotaz: jak moc se může (jestli vůbec) prohýbat dno akvaria, .... Zajímá mě míra prohnutí skla, které umožní a udrží lepený spoj.
Díky!
Nedoporučuji JAKÉKOLI prohnutí skla ono to jaksi z principu nemá rádo... Lepenému spoji (silikonu) je to celkem jedno.
Čerstvé (mladé) sklo nějaké(relativně velké) prohnutí zvládne, jak zestárne tak už to pnutí nemusí udržet. Doporučuji akva podložit rovnou, měkkou podložkou - gumovou pěnou nebo třeba jen (čistým/novým) hadrem - v jedné souvislé vrstvě (jeden kus ostřihnutý na velikost akva).

Jen... stěny akva vy měly jakémukoli prohnutí dna zamezit tak nevím co přesně máš na mysli (pokud akva nestojí na desce celou plochou je zaděláno na jednorázové kompletní vylití akva do pokoje...)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=951