Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 14:46 Muž TRULY [164] Re: martinCA
ytong + drevo 2500?
Chces kvalitu alebo labilny stolik za 500?
Ja som si robil svojpomocne a vysiel ma na 190€. Ano 190€.
Koli tomu aby som mal akva dole na odchov.
Konstrukcia 3x3 jokel oblozeny 1.6 drevotrieska. Vsetko som si robil sam aj ked som sa narobil ake mam doma kus nabytku na ktory som hrdy a navyse na neho mozem polozit kamion vody.
Jedno viem urcite ze su len dve moznosti.
1. ze si kupis
2. ze si sroavis
3. dat niekomu vyrobit a pozvarat je drahsia ako 1 aj 2. Tiez som volal pisal emailoval tak viem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 14:41 Muž martinCA [33] – lacna skrinka
Zdravim, mate nejake napady na lacne stojany pod akvarka? Komunikoval som uz s minimalne 10 stolarmi na temu jednoduchy lamino stolika, ale cenovo je lepsie kupit hociaky stolik od juwellu, eheimu, atd , ako to co ponukli oni. Oslovil som dalsich 8 firiem na podstavec z drevennych hranolov, ale odpovedali mi iba 2, ze to nerobia. Tak som presedlal na zvaracske firmy, napisal asi 12 emailov, dostal som 2 odpovede s cenovkami 3000 a 3500kc na kovovu konstrukciu bez akejkolvek upravy. 150x60x90. keby som taky podstavec chcel z ytongu a nejakeho dreva na vrch, tak zase mi to vychadza k tym 2,5tis + robota s tym. Europalety o 80cm su prilis siroke do bytu a na zakazku mi uzsich vyrobia tak jeden kamion a nie 3ks. Uz som sa to aj rozhodol odlozit na neskor, kazdopadne zaujimalo by ma, ci ma niekto nejaky dobry napad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 10:26 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jarry
Byt teprve bude a je to 5. patro. Jímá mě hrůza, kdyby se něco nepovedlo. Proto chci všechno raději naddimenzované. A AQ bude mít sklo 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 10:19 Muž Jarry [1437] Re: Jája
Stěna má 250? Je to v přízemí? ;-) Jinak já snad přestanu tyhle diskuze číst, protože už mám v hlavě další akvárko (cca 120x50x40), doma si budou myslet, že jsem se zbláznil :-) Takže mě také čeká skříňka, u tohodle objemu si asi troufnu na 18mm lamino s pevnou zadní deskou a jednou střední stojkou, možná pro jistotu zdvojenou.

Ale opravdu bych zapracoval na manželovi a prosadil větší, alespoň třeba 150x50x50, mě už začíná být malých 540l, půdorys 200x60cm by se mi líbil víc, ale mám to u 150cm dlouhý stěny, tak mám smůlu - leda bych zazdil jedno okno, pak bych měl místa dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 09:17 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: ctibum
Bohužel pozná. Taky má starosti, jestli ta stodvacítka nebude moc velká. Větší by nevydýchal. A až se s větším AQ smíří, možná přibude ještě další - miníčko. Tedy zatím počítám tak 40x40, takže větší miníčko. Musím mu to servírovat potupně. Taky má starost, proč bude ta skříň tak velká. Jestli by nestačila jen pod stodvacítku. Tak jsem mu vysvětlila, že úložný prostor se vždycky hodí, když už ta stěna má 250 cm, tak to musíme využít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 09:08 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Bunatam
Stejnou "skříňku" jsme pořizovali. Drží, ale při čištění skla se AQ dost vrklá, tedy stolek se vrklá. Ta stabilita je trochu jinde, než u celoplošných skříněk. Když nebudeš při údržbě moc tlačit na pilu, tak je to OK. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 08:47 laKatos Re: Bunatam
Neboj se. Většina dobře vyrobených akvarii je samonosnych (myšleno tak ze pokud bys je podepřel jen na krajích nebo jen na středu) to ti prostě vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 06:17 R Muž ctibum [6921] Re: Bunatam
Neboj se toho ;-)
Kraje se ti neohnou, největší zatíženi jde na střed a to, co je nakrajích lamino v pohodě unese.
A nesesune se to, protože je to udělané, aby se to nesesunulo... :)
Osobně sice pocitově nechápu, jak to všechny ty akva lamino skříně unesou, ale unesou. Dřevo a mechanika jsou mocné X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 01:10 Bunatam – Skříňka Eheim
Zdravím,
dnes jsem se pořídil skříň pod klasické 54l akva www.eheim.com/… . Chtěl jsem se zkušenějších chovatelů zeptat zda se nemusím obávat prohnutí u precnivajicich hran nebo sesunuti. Pri nákupu jsem si říkal ze Eheim je relativně renomovaná značka a problemy se skříňkami by snad nechtěli. Výrobce sice uvádí nosnost 150 kg ale nedá mi to spát a chodím akva furt kontrolovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 23:17 Muž dudak [1885] Re: Jája
RAP napsal: Jája napsala: No jo, jenže se bojím, že když pod AQ budu mít jen tři kolmé stěny z 18mm lamina, že to je pro 120 cm dlouhé AQ málo.
Mám originál sestavu od Zekie a stolek pod 240 má čtyři stojny z 18mm lamina.


tak jen abych tě uklidnil, já mám akvárko 2 metry a pod tím jen 4 stojky, celý z 18mm lamina a dělal jsem si to sám. Hrany chtěj určitě 2mm ABS, já je mám lepený strojně a drží to dobře, asi záleží kdo to dělá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2016 20:39 R Muž ctibum [6921] Re: Jája
A pozná manža rozdíl mezi 120 a 200...? :)
My si taky řekli, že 3 nebo 4 kočky už je prašť jako uhoď. Skříňka stejně bude dvoumetrová, ne? Tak to už je jedno, jestli bude akva 120 nebo 200... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 19:17 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Belisana
Což o to, paráda by to byla. Kdyby bylo na mně, tak by tam stálo. Jenže pro klid u rodinného krbu to udělat nemůžu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.11.2016 17:05 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Jája
Mám AQ dlouhé 150 cm a skříňka má jen jednu kolmou stěnu. Ono je dost důležité, aby to akvárko bylo od kraje ke kraji. Měla jsem mnohem menší akvárko jen uprostřed skříňky a časem se prohnula. Být tebou, tak to doma takto zdůvodním a nechám si udělat rovnu těch 200 cm ;-). To už bude opravdu parádní podívaná na takovou vanu potlesk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 15:44 Muž Jarry [1437] Re: Jája
:-) no pro jistotu bych skrinku spise predimenzoval a pocital s tim, ze tam dvoumetrovy jednou bude stat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 15:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jája
Není to málo, část váhy ponesou i záda. Pokud se moc bojíš, dej střední kolmou stěnu dvojitou.
A nikoho bych se neptal a koupil rovnou dvoumetrové akvárium. Akvárium přes půl a trochu skříňky bude vypadat divně, dvoumetr už působí impozantně. palec
Edit: Můj stolek má 5 stojen +záda pod akváriem 180*50*50. Důležité je pořádné zakolíkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 15:27 RAP Re: Jája
Jája napsala: No jo, jenže se bojím, že když pod AQ budu mít jen tři kolmé stěny z 18mm lamina, že to je pro 120 cm dlouhé AQ málo.
Mám originál sestavu od Zekie a stolek pod 240 má čtyři stojny z 18mm lamina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 15:12 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: NHKG
No jo, jenže se bojím, že když pod AQ budu mít jen tři kolmé stěny z 18mm lamina, že to je pro 120 cm dlouhé AQ málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 15:02 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jarry
Jasně, že to je škoda na tak velkou skříňku dát krátké AQ. Ale obávám se, že by dvoumetrovka neprošla, ale cukání mám, to víš že jo. Až se vody uklidní, tak bych zbývajících 80cm chtěla využít na miníčko. :)

honcka: Na truhláři to nechat nemůžu. Zřejmě nám bude dělat i jiný nábytek, tak aby to k sobě pasovalo. A chci to zvládnout najednou. Když jsem řekla, že to musí unést alespoň půl tuny, tak na mě koukal nějak divně. A rozhodně následky nechci řešit. U skříňky pod napuštěným akvárkem rozhodně ne. Navíc věřím spíš sobě a řídím se pravidlem "raději 10x měř a jednou řež a všechno si zjisti a ověř", což u AQ platí dvojnásob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 14:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jája
Taky si myslím že je to lamino úplně zbytečně tlusté , 18mm je nad hlavu , spíš bych kladl důraz na to aby byly hrany nalepené chemoprenem-hranu ABS 2mm a ne strojně - ty zachvíli vlhkem olezou ,popřípadě bych řešil horní desku 2x 18mm ,ostatní mi příjde zbytečné vyhazování peněz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 14:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jája
Kukni se do mojí prezentace Rio Ostrava. Mám skříňku podobných rozměrů, akorát jen 1,8m dlouhou. Celá z lamina 18mm. A dělali to učni.
Nechat to na stolaři nedoporučuju. Mi kdysi skříňku hrozně předimenzoval, tak byla zbytečně dražší a je pekelně těžká.
Skříňka je super. Jediný problém je křivá podlaha, kterou u takové konstrukce nejde vyrovnat, a tak nemám hladinu rovnoběžně s horní hranou akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 14:25 Muž Jarry [1437] Re: Jája
Neni to skoda, dat na 2m skrinku 1,2m akvarko? ;-) Jinak vyrez na hadice k filru spise vetsi (klidne 20x20cm), hadice nejsou moc ohebne a ja jsem mel problem s tim, ze kdyz se hadice dotykala zadni steny z lamina, tak to delalo rachot (prenasely se vibrace). Presahu stredni pricky bych se nebal, ale zadni desku bych udelal vlozenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 14:23 Muž honcka [39] Re: Jája
Jestli si to budeš nechávat vyrábět, není lepší to nechat na truhláři? Dát mu akorát rozměry, parametry akvárka a ať se s tím popere, v případě průseru si pak ponese odpovědnost. Pokud se mu do toho za těhle podmínek nebude chtít jít, tak bych se zaměřil na toho, kdo z danným problémem má zkušenosti a nechal si to vyrobit od něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 14:05 R Muž ctibum [6921] Re: Xlienka
Zadní stěnu určitě mezi bočnice a příčky, aby se to nesložilo do stran, ale vrchní a spodní? Spodní musí být úplně vespod, aby příčky stály na ní a horní musí být na příčkách a bočnicích, tak, jak to je na obrázku od Jáji, jinak by tam byly obě desky zbytečné...
EDIT: Pokud to bylo myšlené jako "zadní stěna mezi bočnice A mezi vrchní a spodní desku" tak dovolávám, co jsem napsal... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 13:39 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Jája
Zadní stena mezi bočnice i vrchní a spodní desku. Ještě by promyslela vodorovnost podlahy, ať se to nekroutí. Možná bych tu prostřední svislou a bočnice volila tlustší i když tohle by mělo stacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 10:12 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Fotka k příspěvku Potřebuju poradit. Nechám si vyrobit skříňku pod AQ.

Rozměry skříňky: 200x70x50 (D/V/H)

Materiál:
22 mm lamino - spodní deska, boční stěny, zadní stěna a příčky
38 mm lamino (cca - nevím přesně) - horní deska

Bude nutné ještě další vyztužení? A možná hloupý dotaz - zadní stěnu vložit mezi boční stěny?
Výřez pro kabely a hadice bude pro jistotu na levé i pravé zadní stěně. Rozhodla jsem se pro filtr JBL CristalProfi e1501, osvětlení 4AQUA 3x54W a dle potřeby topítko, dále jezevčík. Jak velké výřezy by měly být, aby se kabely a hadice pohodlně bez nějakého zbytečného ohýbání protáhly? Předpokládám, že by výřezy měly být co nejvýš. Stačí výřez kulatý, nebo je lepší podélný (na výšku)?

Avárko bude stát vpravo (120x50x50), ale tak, jak plánuju skříňku, jeho levý kraj by o 20 cm přesahoval střední příčku skříňky. Bude to problém, takže příčky budu muset vymyslet jinak, nebo to tak může zůstat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 06:32 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ? – diversa solid
Caute, mam momentalne podstavec diversa komfort 150x50 ktory uz ma spodnu listu znacne znicenu. Raz mi vitiekol kohutik k filtru a ono sa to hned nadulo a rozlepilo. V buducnosti planujem premiestnit akva a hned k nemu kupit novy stolik diversa solid. Jecely spodok krity, viac miesta na drobnosti. Ale zaujima ma ci mivojdu do bocnej skrinky 2xNCF1500. Nikde neviem najst vnutorne rozmery a ani na internetovych obchodoch mi nevedia odpovedat. Neviete oniekom kto ma nieco taketo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:50 Muž TRULY [164] Re: MonterMonty
no asi ste ma nakoniec presvedčili na jokel 30x30 :-D to je asi jediný ustupok hha :)
Myslíže že by to tak mohlo ostať, teda ten nákres? pri 30x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
Pak si nech svařit- postačí rám z jeklu 20x20x2mm vzadu se dvěma šikmýma výstuhama proti skácení se do boku , nebo z L profilu 30x30x2 , to opláštit 18mm laminem napevno prošroubovat skrz L profil a bude to nezničitelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:39 Muž TRULY [164] Re: MonterMonty Horac
240-300l :)

Tak ja ked som videl v Hornbachu stol pod 450l akva kde boli len 4 vertikálne stojky, tak mi prešiel mráz po chrbte.
To že je horšia manipulacia viem a chápem aj zužený priestor vo vnutry, aj počítam s tým minusom 8cm na širku. Bolo by to aj tak nejakých 112cm - 60akva - 30 filter, čo je stale v norme.
Cakame aj drobca, a vieš ako to je s detmi a stolom. Drevorieska je relatívne pevna na tlak z hora ale z boku su tie stoliky brutalne labilne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
I na 300 litrů stačí bez problémů lamino , mrkni se na sety se stolkem , kolikrát 750litrovky maj jen lamino pochybné kvality a drží
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:30 Muž Horác [3942] Re: TRULY
Aha ... já jsem zase přehlédl tu zmínku o tom větším akvárku :o) ... tak to potom jo :o) ...
(ale ani u 300-litrového akvárka není třeba nějaké jeklové výztuže řešit - viz stolky firem Juwel, Eheim atd.) ...
Stolky pod větší akva se dají pořešit různě ... někdo dává přednost kovové konstrukci s kapotáží, někdo si to celé udělá z lamina ... a někdo se pustí do zedničiny :o) ... pokud to není odfláknuté, poslouží to i to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
Naprostý souhlas s Horácem , lamino postačí ,a budeš mít více místa , vono se to nezdá , ale ty jekly docela zůží manipulační prostor , zvlášt u tam "malého" akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:25 Muž TRULY [164] Re: Horác
sorry zle som sa vyjadril, určite by som v blizkej dobe prešiel na 240-300l :) Aj som to napisal že do vačšieho, takže to bude aj taka mala predpríprava :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:20 Muž Horác [3942] Re: TRULY
Jekl 4x4 pod stodvacítku? Pro tak maličké akvárium (sorry :o) mi to celé přijde zbytečně naddimenzované ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2016 18:10 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Ahojte, chcem by som si dať dokopy stojan pod moju 120tku aby to už aj nejak vyzeralo a možno aj išlo do vačšieho akva ale hlavne aby som aj upratal dole do podstavca akva z druhej izby. (akva na odchov).
Edit: Chcel by som časom prejsť na 240-300l
Akva dole do skrinky Cca 60 širka + tam dať aj ext. filter vedla.
Preto som sa rozhodol že koli dlžke a potrebe nemať priečku v strede ale mať to pevne spraviť to zo železa z joklu. Najprv som zvažol 3x3 ale videl som na nete u jedneho pana spravený stolik z 4x4 ktorý nepotreboval tolko vystuže.
Preto si necham vami poradiť vid foto či by to tak mohlo byť. Myslím si že pri hurbke 4x4 a hrubke jokla 2mm to musí takto udržať.
Alebo sa vykašlať na ten jokel a spraviť to z drevotriesky, len dať ten stred nejakej hrubšej napr. cez 2 cm?

Ak by som išiel do železa tak cena joklu vide na 30e a obklad u stolara cca 120e max ako mi povedal. Takže mi to príde že tých 30 eur za železo a tu pevnosť nieje vela, čo vy na to?

Foto 2,3 je ilustračne ako to mal spravene jeden pán. Podobný system by som chcel aj ja len s tým že ram okolo spodku akva by vol užší.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 18:06 Muž LuckyLjuk [18] - RostlinyRe: ctibum
No nic, nebudu nic riskovat a koupím toto www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 15:19 Merst – 45l
Mam akva 45l,nejaky stolik co by to udrzal? Moc sa v tom nevyznam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 13:13 R Muž ctibum [6921] Re: GP
Něco i tak. Konkrétně tu polici nevím, nemáme. Sektor do obýváku má bočnice z té plástve, ale třeba botník ne, ten je z toho (asi) dřevovlákna. Horní desky to má snad všechno z dřevotřísky nějaké. IKEA ten papír umí slisovat na mnoho způsobů... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 12:23 GP Re: ctibum
ma to drevene jen hrany zbytek jsou desticky a mezi tim papirova plastev (struktura na kolmo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 11:13 R Muž ctibum [6921] Re: laKatos
V tom případě ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 11:08 laKatos Re: ctibum
Zapomněl jsem napsat sednout si a zavrtet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 10:38 R Muž ctibum [6921] Re: laKatos
Zadní stěnu bych viděl jako nezbytně nutnou, a ne přišroubovanou zezadu, ale vestavěnou dovnitř. I kdyby ho to uneslo, když si na to sedne, tak se to složí, když do toho žďuchne ze strany. IKEA tyhle díly lisuje kdoví z čeho. Horní deska bude dřevotříska, ale ty bočnice jsou lisovnaý jak z nějakýho prachu dřevěnýho, ani ne z pilin (dřevovlákno?) a i kdyby unesly svislou zátěž, tak na boční to nebude dělaný a ty spoje to neudrží a vyrvou se. Vím o čem mluvím, máme z IKEY 80% nábytku doma a při montáži se musí dávat sakra pozor, abys to nevylomil.
Osobně bych přidal dovnitř i boky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 10:26 Muž Jarry [1437] Re: fido16
Ja jsem srouboval ke konstrukci jenom zadni stenu, ale ani to by nebylo poteba. Lamino jsem nechal narezat tak, aby se tam konstrukce presne vesla, vysku bocnic a zadni desky jsem udelal tak, aby byla cca o 0,5mm nizsi, nez je konstrukce, aby horni deska, na ktery stoji akvarium, lezela na konstrukci a neopirala se o lamino. Lamino jsem spojoval klasicky drevenyma kolikama, foto najdes v moji prezentaci v sekci technika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 10:24 Muž LuckyLjuk [18] - RostlinyRe: laKatos
položený na zemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 08:59 laKatos Re: LuckyLjuk
Z tvého dotazů není zřejmé zda policovy díl chceš mit zavěšený na zdi nebo polozeny na zemi. Pokud na zdi akvarium bych na to já osobně nadával (je uvedena max nosnost 20kg). Ma-lí být police s akvariem na zemi není nic jednoduššího než zajít do ikei a na dotyčný stolek/polici si sednout. Pokud vydrží tak s navíc pridelanou zadní stěnou bude na tom ještě lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 08:50 R Muž ctibum [6921] Re: zubu
Já bych se toho bál :) Nosnot skříňky je 20kg. Leda by tu zadní desku nedal zezadu, ale dovnitř a přidal zevnitř bočnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 07:37 Muž zubu [65] Re: Faire42
Já bych se toho nebál.Těch 13kg je nosnost police.Předpokládám že akva bude na vršku police.
Tak s doplněním zadní stěny to bude v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 06:41 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: LuckyLjuk
Osobně bych to neriskoval. Prodejcem deklarovaná nosnost je 13 kg. I když si to ztrojnásobíš (protože to bude "pro jistotu" poddimenzované), pořád se nedostaneš na váhu napuštěného 56l akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 23:03 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Ikea
Dobrý den, předem se omlouvám, pokud už tu dotaz padl. Mám v plánu dát pod 65L akvárium policoví díl Kallax z Ikei s tím, že bych přes celou zadní stěnu přišrouboval desku z dřevotřísky 15-18mm. Co myslíte? Když se podívám na některé levné akva stolky, tak si říkám že toto musí bohatě stačit, nebo ne? www.ikea.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 09:22 Muž fido16 [631]
Čauky chci se zeptat jak jste obkládaly železnou kontrukci? Vrtat díry nechci nějaká alternativa?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=751