Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 11:28 Muž koyack [87] Re: Fuchs
Určitě horní desku přes celou skříňku, čili přes bočnice i záda. Záda píšete. že jsou také z lamina, tak to je v pohodě. Ta výztuha by stačila jedna uprostřed ale dal bych ji i do spodní skříňky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 11:13 Muž ludvik [1082] Re: carpdu
Z těch fotek osobně nejsem moudrý. Mi přijde, že to jsou dvě různé skříňky. K čemu ta poslední vypadá, jako když má otevírání jak piáno?

Ale pokud jsou vodorovné desky všechny vložené mezi stěny, tak bych na to nedal ani větší květináč. Dle mého názoru ani výztuhy ti moc nepomůžou. Kromě toho by musely být všude. Buď to budeš mít z půlky železné kvůli nějakým úhelníkům, nebo musíš minimálně obě stěny zdvojit vnitřkem odshora až na zem a tím ty vodorovné jakoby podepřít. A to bez nějakých velkých vůlí. Bude to vypadat tak děsně, že být tebou to buď vrátím, nebo použiji jinde. V každém případě bych raději vyráběl novou skříň ...

Veškerý tlak způsobený zátěží musí jít přes delší hranu desek. Nesmí to jít do střihu, nebo nějakého lomu.

Možná. A zdůrazňuji "možná", bude druhé nejlepší řešení přidělat novou (druhou) horní desku, aby ležela celá na hranách. A akvárium také. Potom už jen pro jistotu nějaké úhelníky dovnitř, proti rozjetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 11:00 Muž Fuchs [169] Re: carpdu
Hmm mě teda zaráží, že to je na zakázku a konstrukce je taková jaká je. Nicméně budiž, zdvojil bych horní desku a k tomu to zevnitř prošrouboval v rozích přes vingle. Sàm jsem si dělal na 510l akva je také skolíkovaná ale abych měl jistotu že se nesloží do strany nadělal jsem tam ty vingle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 08:58 carpdu Re: Yirka
Přesně jak píšete, bohužel jsem to netušil že s tím nemá zkušenosti. Ale už je to hotové a já z toho musím nějak vybruslit.
stabilita cele skříňky je dobrá, jediné čeho se bojím je že se nosná deska urve z kolíků a to by meli vyřešit ty výztuhy prošroubované přes boční stěny ( zdvojeni stěny a tím páden podepření hran akvária, mimo přední stěnu ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 07:53 carpdu Re: Fuchs
Záda jsou ze stejného materiálu jako celek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 07:52 carpdu Re: Barakainus
Fotka k příspěvku A pokud bych udelal vyztuhy podle obrazku včetně zadní stěny, ktere by byli prosroubovany přes boční a zadní stěnu spojovacími šrouby , tudiž by to akvarium leželo na hraně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 07:40 Muž motýlek [275] Re: Yirka
spíše bych trochu ošidil estetiku a nahoru přidal celoplošnou "desku" tak, aby seděla na těch hranách - myslím si totiž, že pokud je horní deska jen na dřevěných kolících, tak při prvním promočení desky se to utrhne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 07:28 Muž Yirka [9126] Re: carpdu
Ta konstrukce je trochu nešťastná a zřejmě to dělal někdo, kdo nemá velké zkušenosti s konstrukcí pod nádrž. Nicméně je hotovo a ty potřebuješ vyjádření a hlavně jistotu.
Předpokládám tedy, že materiál skříňky je poctivé lamino 18mm včetně zadní desky. Ono, málo platné, to ponese skoro 300 kg.
Já bych jako první předpoklad na ni sedl a zavrtěl se, abych poznal stabilitu a rozhodně bych pak pod všechny vodorovné desky našrouboval kovové (nikoli plechové) vingly po celé délce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 07:24 Muž Fuchs [169] Re: carpdu
Hele to sice může být na zakázku vyrobené ale na 200l tj. 300kg mě přijde že by to uprostřed sneslo výztuhy. K tomu mě zajímá co to má za zàda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 07:13 carpdu Re: NHKG
Právě že to je vyrobené na zakázku přimo na to akvárko. Akvárko má délku 70cm, hloubku 50cm a výšku 60cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 02:28 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: carpdu
Pokud bude sedet na tech hranach, tak asi jo. Pokud na te horni desce, velmi pravdepodobne ne. Sedni si na ni a uvidis jak to dopadne. A to akva bude mit nejspis 2-3x vic nez ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 23:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: carpdu
Neblázni a nech si u stolaře něco pořádného vyrobit. 200 litrů už není malé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 23:24 carpdu – Unese tento stolek akva 210l ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Zajímalo by mne jestli tento stolek unese akva 210l, podotykam ze nosna horni deska je vlepena na dřevěné kolíky. Pomohlo by pro větší nosnost kdybych do poličky pod nosnou horní desku vložil výztuhy které bych přišrouboval k bočnicím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:30 Muž patamatix [408] Re: Loraine
Každopádně stačí,jde o to aby se to nemohlo jako by kácet do stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:29 R Muž afc1886 [14695] Re: Loraine
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:27 Žena Loraine [0] Re: patamatix
ok, stacilo by tam přivrtat po cele delce zad desku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 14:58 Muž patamatix [408] Re: Loraine
No já za sebe bych tam dodělal,alespoň částečné záda a pak bych se toho nebál,jinak to vypadá z dost silného materiálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 14:56 R Muž afc1886 [14695] Re: Loraine
Tak udělej pevné záda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 14:55 Žena Loraine [0] Re: patamatix
to je bok..zada to nemá zadne, je to stejne jak ze predu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 14:48 Muž patamatix [408] Re: Loraine
A co záda jak je tam to řešeno?,to je ta druhá fotka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 14:44 Žena Loraine [0] Re: Horác
stolek se nehýbe, nebude potřeba žádná výztuha například uprostřed toho stolku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 14:30 Muž Horác [3942] Re: Loraine
Vypadá to bytelně ... pokud je to řádně zavětrované (žádný pohyb do stran), tak je to v pohodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 13:30 Žena Loraine [0] – akvarijni stolek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam akvarium 160litru na tomhle stolku ale chci poridit 300l,unesl by to ten stolek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2016 12:46 Muž patamatix [408] Re: trso7
Vypadá to zajímavě,ale radši bych ten prostor využil na větší akva,místo toho obložení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: trso7
K čemu tam jsou ty boky? Přijde mi ta skříňka hrozně obrovská vzhledem k velikosti akvária. A asi bude i pekelně těžká, nechtěl bych ji pak stěhovat na místo.
Ale jinak OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:33 Muž trso7 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pocas dlhych vecerov planujem, a ak sa podari, v blizkej buducnosti si chcem vytvorit zostavu akvaria (120x40x45 cm; cca 200 l) so skrinkou z laminovanej drevotriesky. Kombinacia cisteho vzhladu, pevnosti a stability, a jednoducheho pristupu pocas udrzby.
Nejake pripomienky? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 09:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RadekH1
Samozřejmě to tak Radku dělají , když jsou dva totožné díly , sloučí je v jeden +prořez , ohraní kolem dokola a pak rozříznou , zůstane Ti jedna hrana , tak to stejně musíš olepit ručně , kdo to má trochu v ruce , není to problém
Problém je trochu v člověku který zakázku přijímá , nářezáky se už zpracovávají v PC , no a takovou operaci (sloučení dvou dílů většinou neumí) takže se to musí propočítat růčo - no a někde moc ochotní nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 07:03 Muž RadekH1 [129] Re: MonterMonty
Nech si priste ohranit tech 60mm a pak zariznout na pozadovany rozmer a mas to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 06:08 laki3 Re: MonterMonty
Pekne! Ta druha skrinka vystihuje to,co bych udelal rad ja ;) a motivy pekne!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.01.2016 18:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: laki3
Já si obkládal stojany taky sám , ne proto že bych chtěl ušetřit na truhláři at , ale prostě to umím a udělal jsem to přesně tak jak to potřebuji já , a ne jak by to vymyslel někdo jiný , podstatný je všechno si na milimetry přesně nejdříve rozkreslit (já to dělal v AutoCADu) , zadal jsem do dřevoprodeje požadavek na naformátování a olepení hran(některé jsem musel olepit ručně , strojové olepovačky umí olepit kusy až od šíře 60mm), dopravili mi to až garáže včetně vykládky . Obkládal jsem dva stojany , vyšlo to všechno včetně kuličkových plnovýsuvů na šuplíky a drobného materiálu na 7tis - mám dva dekory - aby to ladilo s nábytkem v místnosti.
Napevno našroubované jsou jen pojezdy šupíků , ostatní je přilepeno "na buchty" silikonem - přišlo mi to jednoduhší, nemusel jsem vrtat do jeklů další úhelníčky atd , výsledek můžeš vidět tady - chybí jen vybrat a namontovat nadýlka
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 14:31 laki3 Re: NHKG
tak to je dobrý, taky sem nad tim uvažoval, že koupim dřevotřísku a doma si to potáhnu, ale když už to má ladit k nábytku, tak těch pár stovek navíc už mě nevytrhne, takže si smontuju nejspíš sám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 14:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Já mám za cca 3200Kč poličku pod 450l akvárium se vším všudy. Ale bral sem podřenou dřevotřísku, dělali to učni a dopravil jsem si to sám firemním autem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 14:12 laki3 Re: orinoko
Bydlím na Lounsku, a tak sem tu poptal pár místních firem, cenový rozdíl je markantní vezmu li v potaz že jsem žádal po truhlářích pouze obložení deskami mé železné konstrukce, takže nabídky (3650-8900,-), kdy by dřevotřiskové desky na konstrukci přišroubovali a poté mne oslovila firma která mi nařeže přesně desky, olaminuje, a připraví k montáži a ti mi řekli že cena max 2500,- v odstínu dub sonoma + bílá, namontuju v pořádku sám :) takže asi jasná volba :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 12:37 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: orinoko
Supr, takže máme jasno :)díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2016 12:02 Muž orinoko [1] Re: sonetka
Akvárko je 120 x 50 x 60 cm vyska. Kvalita na špičkové úrovni + 5 let zaruka. To rozhodlo ve vyberu. Akvarium včetně stolku jsem si nechal přivést objednanou dopravou od nich. Doprava od nich se taky vyplatila, než tam jet autem. Za sebu můžu Sklorex jen a jen doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 11:57 Muž orinoko [1] Re: laki3
Cena stolku 5840,- korun v dekoru ktery jsem si vybral. Jstli chces poslu ti fotku zepředu až přijedu z prace. Je to pečlivě udělaný. Chtěl jsem si to dělat sám no musel bych schánět dopravu vercajk atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 11:34 Žena sonetka [136] - Živorodky
A jak jsou na tom akvaria od Sklorexu co se týče kvality? Skříńky budou OK? co akva?
Plánujeme přechod na 300l asi 120x50x50 a přemýšlíme od koho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 08:30 laki3 Re: orinoko
a cena? myslím té skříňky? Děkuju (klidně do zpráv) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 08:26 Muž orinoko [1] Re: NHKG
Dík. Mněl jsem jen trocha strach. Jinak je to od nich cista prace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 08:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: orinoko
Šrouby do skříňky, proč? Mám 2 poličky, obě dělali stolaři a taky tam nemám jediný šroub. Šrouby se používají pouze pokud si poličku skládá zákazník doma sám. Profíci je nepoužívají.
A navíc Sklorex, to je špičková akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 08:10 Muž orinoko [1] – Skrinka ze Sklorexu
Fotka k příspěvku Přeji všem dobrý den
konečně mi dorazilo akvarko a skrinka ze Sklorexu. Co mne překvapilo je, že skřínka je bez jakeho koliv šroubu, je jen slepena s koliky. Jinak perfektní a čistá práce. Myslíte že to stačí ,že jsou tam jen kolíky nebo tam dat ještě šrouby konfirmaty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 07:54 laki3 Re: scorpiogirl
ahoj, nevím zda to již není aktuální, ale všiml sem si tvýho dotazu, stouto ikeou nemám zkušenost, ale z ikey mám pod 200l akva (cca 300kg) tuto skřínku: Ikea BESTÅ - mám z jedné strany pouze poličky a na druhé mám dvířka, dal sem na ni dřevěnou desku v barvě, polystyren a musím říct že drží, v ikee jsem na ní skákal seděl a v pohodě, tak snad to pomůže.. cena cca včetně příslušenství 2500 jinak 1990
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 07:43 laki3 – Vlastní výroba
Fotka k příspěvku Ahoj přátelé, mám vyrobenou kovovou konstrukci pod akva, kontrukce ma 150x50x80, a chtěl bych z ní udělat skříńku, přecijen at v obývačce nestraší holá kovovka... A rozmýšlým, zda zadat práci truhláři, kdy by vyšla práce obložení deskami na cca 3-4tis... a nebo zda si nechat nařezat pouze desky, kdy mi je i olištují a já si to připevním sám, myslíte že se to vyplatí, nebo je lepší předat práci odborníkům?? dovoluji si přidat pouze inspirativní obrázek...

ps. nějaké dobré truhlářství nebo truhlář na Ústecku?? (Louny a okolí)

děkuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 05:19 R Muž afc1886 [14695] Re: artmle9
Udrží v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 21:58 Muž artmle9 [2]
Ano, je to komplet z 16mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 21:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: artmle9
Pokud jsou záda taky z 16mm, dřevotřísky tak udrží s velkou rezervou. Pokud nejsou, tak bych to raději nějak vyztužil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 21:46 Muž Surdo [35]
Fotka k příspěvku Ak sú červenou vyznačené dosky tiež 16mm lamino tak bez problémov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 21:31 Muž artmle9 [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vás. Chtěl jsem se zeptat pro uklidnění. Udrží tato skříňka 240L akva? Je z 16mm lamina, slepená a sešroubovaná cca 100 konfirmátama. V příloze je ukázka rozmístění desek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 16:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip10
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Máš to podle mě zbytečně předimenzované. Pokud nejsi patlala a při výměně necákáš vodou ve velkém, tak ti stačí obyčejné lamino 19mm - dno, horní deska, záda, 2 boky a 2 další vzpěry.
Na fotce je moje nová polička co držá 450l akvárium. Mám tam tím pádem o vzpěru navíc. Měl jsem podobnou poličku 10 roků (druhá fotka s prázdným akváriem) bez problémů Stará měla dvojité dno i horní desku, ale u nové jsem to nedělal. Přišlo mi to zbytečné. Problémy s vlhkostí jsem neměl.

A co se prodává pod akvária má proti té mojí tak polovinu dřevotřísky a taky to akvárium udrží.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 13:34 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Filip10
Záleží taky na délce akva. Ale dva boky a dvě příčky to vynesou ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=901