Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 22:13 Muž sollik [257] - CichlidyRe: RadioactiWe
Stránka s doporučovanou firmou se mi nějak nedaří otevřít. V každém případě záleží na tom jak jsi zručný a jaký konečný efekt od skříňky očekáváš. Pokud nezáleží na vzhledu, pak je jedno zda použiješ lamino, spárovku, laťovku či OSB. Při dodržení určitých pravidel akvárium unesou všechny. Cetris bych (pokud je to to si představuji já - tedy cementovláknitá deska) nedoporučoval, sice na to natáhneš pěknou fasádu, ale skříňka by z toho šla asi celkem špatně :) Zdvojené desky, ať už dno nebo půda postrádají z funkčního hlediska smysl, z estetiského je hezčí, je-li půda na pohled "masivnější", ale to je věc názoru. V každém případě by půda měla být naložená, tedy ležet na bocích, nikoli mezi nimi a konstrukce musí být odolná vůči zborcení do boku. Pevnými zády, použitím prolisovaných úhelníků, nebo připevněním skříňky ke zdi.
Při údržbě je pak nutné dbát zvýšené opatrnosti, všechny tyto materiály jsou náchylné na působení vlhkosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 18:20 Muž micz [132] Re: fido16
Z Cetrisu by to asi ani nešlo to je hodně křehký materiál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 16:12 Muž fido16 [631] Re: RadioactiWe
Udělal bych skříňku z lamina nebo ocelovou konstrukci a obložit laminem :-). Ty cetris desky si nějak nedovedu představit asi by to nevypadalo zrovna na 2x dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:38 Muž micz [132] Re: RadioactiWe
Z hlediska pevnosti materiálu jsou nejlepší laťovky a překližky, ale je nutná povrchová úprava. Nejčastěji se však dnes vyrábí z DTDL (lamino deska). U všech materiálů jde hlavně o správnou konstrukci celku. Spárovku vůbec nedoporučuji, protože průmyslově vyráběné se ve většině případů při změnách vlhkosti dost kroutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 12:14 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, tak som si trocha obehal mesto a našiel som firmu v ktorej by som mohol zakúpiť materiál - www.vona.sk/…
Z ponuky ma zaujali spárovky a laťovky, možno ešte OSBčka a cementotrieskové dosky (s nimi by sa asi dosť ťažko pracovalo).
Ktorý materiál by bol najlepší?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:25 Muž seeter [3] Re: ilab:(
já si osobně myslím, že to nebude to pravé ořechové :-) komoda to sice možná unese (pochybuju), ale bude se pronášet - šuplíky půjdou otvírat čím dál tím víc ztuha. Dále vlhkost nebude dělat dřevotřísce radost no a navíc, kam dáte filtr??? do těch šuplíků se mi to moc nezdá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:18 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ppet36
...no a tos měl jen 47l AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2012 10:45 Muž ppet36 [82] Re: ilab
Ja jsem mel na komode MALM akvarium 47l asi 2 roky. Komoda to vydrzi, nicmene horni deska se postupne prohyba a rekl bych, ze komoda neni na tu zatez dimenzovana. Mozna kdyby se na horni desku polozila jeste jedna, tak by to bylo lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 21:01 ilab:( Re: Cosmogagy
škoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 20:48 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: ilab
bohužel bych řekl že odpovědi se nedočkáte, jelikož uživatelka Gigi byla naposledy online 26.01.2011 19:18:29
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 20:44 ilab Re: Gigi
Dobrý den,
uvažuji o podobné věci. Chtěl bych umístit akvárium na komodu Malm, chtěl bych se zeptat, jak jste dopadla? podařilo se? Vydrželo to komoda?
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2012 16:24 Muž fido16 [631] Re: konvalinka
Překližka je oproti laminu dost měkká s tou bych nechtěl pracovat. Když už to má být takové akva tak bych volil konstrukci z jeklů a obouchat to pak laminem a paradá. Nemá se to kde zkroutit a stojan je věčný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:32 georg Re: RadioactiWe
Ta skříňka udrží i 1000 litrů. Jen pro inspiraci fotografie, jak jsou podloženy nádrže v pěstírně. ;-)
wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 19:51 Žena konvalinka [41]
Než masiv nebo lamino-doporučuji překližku.
zdvojená deska stačí pouze vrchní.ostatní záleží na pevných zádech a správném umístění podloží-tedy nožičky pod každou příčkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 17:34 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: WARENKOREN
Kovová konštrukcia je dosť velký problém, preto ma uchvátil návod na drevenú skrinku. Konieckoncov, v návode ju robili pre akva len o 5l menšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 17:27 Muž WARENKOREN [51] Re: RadioactiWe
celkem velký akva měl bych trochu strach že masiv časem bude pracovat a kroutit, spíš bych volil kovovou konstrukci a a tu zakrýt masivem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 17:23 Muž Lucky005 [197] Re: RadioactiWe
myslim si ze v klidu pokud to bude z masivu, bude jen zalezet jak dobre to prosroubujes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 17:15 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Pohlad v 3D-čku. Prvý pohlad ukazuje zadné steny a presah priečok.
Druhý pohlad je spredu a v 'bunke' úplne napravo možno videť časť výstuh v rohoch.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 16:54 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Zdravím, tak na základe nižšie linknutého článku som si vypracoval nákres skrinky pod 468l plánované akvárko.
Materiál by som chcel použiť masív, ale neviem ako by obstál v porovnaní s laminom. Hrúbka každého kusu by bola 2cm (podla návodu), pričom vrchná doska nesúca akvárko a priečky by pozostávali z dvoch kusov.
Čo sa týka spodnej a zadnej dosky, neviem či by mali byť zdvojené alebo by stačili jednoduché.
Dovnútra by ešte do rohov prišli výstuhy podobne ako v návode.

Ešte dodatočne ma napadlo, že možno by bolo dobré zadnú stenu rozdeliť na 3 kusy, priečky s bokmi nechať presahovať po celej šírke stojanu a zadné tretiny dať medzi priečky. Ešte to pre istotu nakreslím.

Takže zhrnutie:
-udržala by skrinka tejto konštrukcie akvárium objemu 468l (130x60x60)?
-kde možno použiť jednoduché kusy a kde radšej ponechať zdvojené?
-aký materiál vybrať, resp. mohol by som použiť masív?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 10:30 Muž xOB [83] - CichlidyRe: RadioactiWe
Na skrince jen z lamina mam jiz nekolik let doma devitistovku a taky drzi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 23:55 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Horác
Ďakujem za malé okienko ľudových múdrostí, odteraz si to zapamätám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 23:39 Muž Horác [3942] Re: RadioactiWe
RadioactiWe napsal: Wow, to je celý stojan len drevený? Bez kovových výztuh? Plánujem len o 9 litrov väčšiu nádrž, to by ju fakt udržalo len drevo?
Bodejť ... jsi nikdá neslyšel, že ženská naležato a dřevo nastojato vydržej fšecko? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 20:39 Muž wejw [2]
Fotka k příspěvku tak narezano, pokracuje realizace, skoro hotovo dneska balim zitra vyrezx na trubky atd, dodelavky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 16:36 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
No priečky by som tam mal aj dve. Inak telo tej skrinky je z 2x2cm hrubej preglejky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 16:24 Muž micz [132] Re: RadioactiWe
V klidu, ono pokud je uprostřed příčka tak to unese fakt hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 15:28 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadioactiWe
při správné kontrukci... Vidívám na tom akva i kolem 1000l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 15:24 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Wow, to je celý stojan len drevený? Bez kovových výztuh? Plánujem len o 9 litrov väčšiu nádrž, to by ju fakt udržalo len drevo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 11:40 Muž Lucky005 [197] Re: wejw
ja to hlavne stahoval pres horni a spodni desku pomoci konfirmatu, to prostredni hacko bylo prosroubovano i z boku, protoze, to nebude videt rybicky.net/nadrz/7536/2.jpg
zadni desky na obrazku chybi.
Ale bocnice nejsou nijak z boku uchycovane k zadnim deskam. Drzi to opet konfirmaty v horni a spodni desce. rybicky.net/nadrz/7536/3.jpg ale poku bys mel obavy, dalo ba se to chytnout L profily do kazdeho rohu, ale to bych asi resil u vetsich akva. Nebo spojovat na koliky jak to psal micz.

Hrany jsem si nechal udelat primo pri rezu, pouzil jsem ABS tl. 2mm, mely by lepe odolavat vode, nez nazehlovaci a za dva roky bez problemu.

vysledek rybicky.net/nadrz/7536/6.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 09:35 Muž micz [132] Re: wejw
Šikovnej truhlář ti to celý připraví a nebude to stát ani moc peněz si myslím. Ode mě by to stálo tak 1500 plus materiál, ale vezl by sis domu hotovou slepenou skříňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 09:16 Muž wejw [2]
máte recht , že asi videt nebudou , ale to bych musel ten predek horni prilepit ten co bude nad dvirkama, umakart tedy rusim , koukal sem na nej a asi bude prace naprd, stema dirama na panty to musi byt asi hodne dobre namerene ze ?
Lucky: a zadek si udelal pomoci kolicku ? nechaval sis to pri rezani i nazehlovat ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 22:15 Muž micz [132] Re: wejw
Dá se to udělat i tak že nebudou vidět. Buď se to dá nechat připravit na kolíky, nebo když dáš tu vrchní desku zezhora na ty boky a prošroubuješ tak ti šrouby překreje akvárko...s tim umakartem to promysli fakt to neni žádná sranda,navíc ten týpek co dělal ten návod to nedělal úplně dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2012 22:11 Muž Lucky005 [197] Re: wejw
proc by mely byt videt srouby? ja jsem taky delal skrin pod akva a srouby jsou akort v horni desce, ktera je zakryta akvariem a na spodni desce, ktera stoji na podlaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 21:57 Muž wejw [2]
tak jasne, ale z lamina tam budou videt srouby prave, nebo to udelat nejak aby videt tak nebyli :) zatim umakart vede, vercajku doma mam plnou kulnu tak by se snad neco naslo, ikdyz stimhle produktem nemam vubec zadnou zkusenost, uvidime zitra to zkusim vyresit, jen skrin by mela byt bile barvy, tak aby zapadala do noveho obyvaku,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 20:33 Muž micz [132] Re: wejw
Osobně bych si to nechal nařezat z lamina. Umakart je drahej a tak jak je to v tom návodu je to opravdu hodně pracný.Navíc pokud nemáš správnej cajk tak práci s umakartem těžko zvládneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 18:22 Muž wejw [2] – skříň ve stylu ADA
zdravim, pročital jsem par clanku co se mi povedlo najit, skrz vyrobu skrine ve stylu ADA, nasel sem snad jen toto www.rostlinna-akvaria.cz/… chybej zde ale jakekoliv informace o rozmerech atd. takze se ptam zdali mate zkusenost stimto druhem skrinky, pripadne jestli ji nemate doma ( kuli mereni) nebo tak :-D nebo jestli je zde podobna reakce, me se zadnou povest nenaslo, bude se jednat o klasiku pro akvarium 90x45, kterou chci co nejdrive vyrobit , nechat si narezat desky atd. diky za jakoukoliv reakci tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 09:39 Muž fido16 [631] Re: matynka
Takže vyřešil bych to následovně zašel bych do nějakého obchodu s přířezi dřeva a tam sehnal 36mm +- pracovní desku co se dává na kuchyňské linky :-). nechal ji uřezat na celou délku stolu. Meziprostor mezi nosnou deskou bych doplňil o nějaký hranolek po celé délce. Jak píše Exit možná bych stůl doplnil o středový sloupek ať je jistota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 08:31 Muž exit [116] - RostlinyRe: matynka
myslím,že bude stačit když na vrch dáš desku která bude delší a tím pádem se váha rozloží na na svislé desky.pod podmínkou,že bude žebro uprostřed,ale až po zem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 07:12 matynka Re: muťa
díky,takže asi budu muset koupit novou skřínku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 06:13 Muž muťa [554] - RostlinyRe: matynka
Tak podle té fotky, bych to moc neriskoval. Moc se mi nelíbí to, že ty vodorovné desky tam, (hlavně ta horní, která ponese váhu) jsou vložené mezi ty boční. Minimálně ta horní by měla překrývat ty "nohy". Osobně bych do toho nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 23:04 matynka Re: matynka
jinak akva má 117x46x38(délka,výška,šířka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 22:40 matynka – tv stůl
Fotka k příspěvku co myslíte unese mi tenhle stůl 200L?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 16:10 Muž Cheron [89] Re: Fidorka
Fúú ... tak s cenou Ti neporadím hmm
Gúgli alebo sa spýtaj svojho remeselníka ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2012 15:04 Muž koyack [87] Re: Fidorka
Na vrchní desku by byla vhodná i voděodolná překližka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2012 14:58 Muž exit [116] - Rostliny
Nečetl jsem to úplně celé,ale já vyřešil stojan za pár korun s vysokou pevnosti a kdykoliv se dá přeskládat,schovat.Použil jsem tvárnice o přesných rozměrech a udělal z nich tři nohy.Na ně položil kuch.desku o síle 4cm přes to hodil ubrus a je hotovo.Kdykoliv se dá přenastavit,zkátit,rozšířit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 14:45 Žena Fidorka [312] Re: Cheron
Teď tam mám menší akvárko - 80x35x45, tedy 112 l. Větší plochu jsem chtěla právě pro případ, když bych chtěla větší. Ale jestli myslíš, že i těch 270 (což je maximum, co by tam šlo do těch rozměrů dát) udrží ta jedna deska, tak teda nevím... O kolik je dražší ta silnější lamino deska oproti klasické 18mm? Záda nechám tedy asi v celku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 14:34 Muž Cheron [89] Re: Fidorka
A jak veľké akvo potom by si tam chcela umiestniť ? Rozmery stolíku sú 100 x 45 cm (vrchná doska). Ak vezmeme do úvahy, že väčšie akvo bude mať rovnaké rozmery a na výšku dajme tomu 60 cm, tak dostaneme 270 l akvo. A to si myslím, že udrží aj 18 mm doska. Poprípade si daj 22 mm (kuch. doska je Ti zbytočná).
Záda - či už budú z jedného kusu, alebo delené - je to úplne jedno. Hlavné je, aby tam boli. V predchádzajúcom príspevku som Ti písal, že ja ich trebárs vôbec nemám a stolík stojí ;-) Mám v podstate iba dve malé bočnice na krajoch ...
Otvory na techniku - už Ti povedali aj iní - je to len a len na Tebe ! Jak Ti to bude najviac vyhovovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 13:13 Žena Fidorka [312]
Tak nakonec jsem se rozhodla pro menší změnu, ten menší stolek bude jen s tou skříňkou, velikost 35x35, jen na to krevetkárko. Aspoň s tím bude taková operativnější manipulace, když ho budu chtít mít nakonec jinde. Vrchní desku nechám udělat u toho malého jednoduchou, u velkého možná radši zdvojenou (pro jistotu, a aby tam mohlo jít kdyžtak i větší akvárko), a zkusím se pozeptat na ty ABS hrany.
Jen nevím, co s těmi zády - mají být tedy vložené mezi stěny, nebo ne? pocitově mi to přijde stabilnější, když budou v celku, ale je to jen můj pocit, fakt nevím. A ty díry - takhle zezadu vevnitř je právě nechci, protože k tomu pak přece není pořádně přístup, ne? Když budu chtít něco předělávat apod, tak nebudu odtahovat akvárko, abych k němu mohla zezadu. Navíc chci do toho velkého stolku dát techniku i od malého akvárka, které bude přes roh vedle toho velkého.
A co se týče toho řemeslníka, tak je to normální truhlář, se kterým už máme dost zkušeností co se týče jiného nábytku (včetně klece pro činčilu :) ), ale prostě ještě nikdy nedělal stolek pod akvárium, na tom nevidím nic špatnýho. A protože to bude dělat pro kamarádku, tak si radši chce být jistý, že to bude všechno správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 12:22 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Fidorka
1) Lamino 18mm plně postačí - hrany se ožehlí; kuch. desku bych volil asi při mnohem větší nádrži; to malé AQ je opravdu malé a lamino ho jistě udrží; horní deska se normálně provrtá a spojí se s konstrukcí pomocí "konfirmátů" jejíchž hlava se zapustí do lamina a tak nebude ničemu vadit

2) záda bych rozhodně rozdělil a vložil je mezi stěny - je to nutné pro stabilitu, aby nedošlo k vyvrácení do stran

3) otvory vyvrtat do boku, aby nebyly vidět; totiž záda prostředního dílu se předsadí vpřed, tzn., že se budou asi v polovině šířky stolku a tím pádem získáš prostor pro přívod techniky

4) nohy bych dal pod ty kolmé stěny - tedy 4 x 2 = 8ks. Tady ti ale moc neporadím - já jsem je nedával - podlaha nebyla tak šikmá. Rozhodně vynech plastové nohy z Hornbachu apod. Mají sice napsáno že unesou 50kg (50X8 nohou = 400kg to ale není).

Jinak jestli chceš, tak se podívej na fotky výroby stolu v mé prezentaci - je to tam krok za krokem. Postavil jsem si ho sám. A kdyby něco, tak napiš soukromou zprávu. rybicky.net/nadrze/13428

p.s. Ten stolař pokud neví jak to sestrojit, tak se na mne nezlob asi bych mu moc nevěřil - co to je za řemeslníka, který to neumí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2012 11:25 Muž koyack [87] Re: Fidorka
Lamino 18mm ano.
Vrchní deska lamino 18mm ano. Jen 80cm bych rozdělil příčkou(druhá skříňka).
Montáž vrchní desky nechte na truhláři jistě si poradí.
Cintání a cákání. Truhlář opět poradí postup jak u výroby kuchyňské linky.
Záda pevná(lamino 18mm)je jedno jestli dělená nebo v kuse.
Nohy bych volil seřiditelné z důvodu nerovnosti podlahy.
Otvory na techniku, to je přeci na vás (praktičnost, estetičnost).
Hlavně nespěchat vše si dúkladně promyslet, nejlépe s tím vaším truhlářem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 23:18 Cheron Re: Fidorka
Takto ... Nie som v tom nejaký odborník, ale ...
- 18 mm lamino - chápeš správne ;-)
- kuchynská doska nemusí byť - ide v podsate o estetiku (ak sa Ti páči). Kvôli pevnosti by sa hodila skôr, ak by si riešila nejakú extra litráž. Ale na 112 nie je nutná
- vodeodolnosť - noo, drevotrieska a voda ... Neviem, ale keď som ja riešil stolík a študoval toto vlákno (teraz sa mi nechce), tak sa mi zdá, že mnohí odporúčali ABS hrany. V tom Ti moc neporadím - iba ak tak, že stolík niečim pri údržbe zakryješ (napadá ma kus igelitu).
- horná doska prišróbovaná z hora - vruty sa len zapustia cca o 1 mm hlbšie a aj tak budeš pod aqo dávať nejakú podložku, alebo polystirén ... L profily nie sú nutné
- záda - myslím, že budú lepšie vcelku ... Aj keď - môžu byť aj pomedzi boky. Ja dokonca žiadné záda nemám a stolík stojí X-) Mám len dve "bočnice" na krajoch a to na stolíku je takmer 200 l aqo + hromada štrku v ňom. Pre lepšiu predstavu: www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
- vŕtanie otvorv - to je na Tebe ... Proste tak, aby Ti to vyhovovalo a aby si nemusela (ako píšeš) ťahať káble a hadice okolo celej skrinky
- nohy - tak s tými tiež neporadím - ja ich nemám. je pravda, že podlaha nie je rovná a sklon môjho aqa je asi 1 cm, ale horný okraj mám olemovaný páskou, takže hladinu nie je vidieť ;-)

Tož - asi tak ... Z môjho pohľadu. Snáď sa ešte niekto k tomu vyjadrí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=1551