Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 15:47 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Asi viem
Najvhodnejšia hrúbka preglejky bude asi 18mm. Je to dosť pevné (vyrábajú z toho akvaskrinky na internete) a 21mm, čo je ďalšia dostupná hrúbka už mi príde zbytočne veľa. Ale nevie niekto kde môžem v SR zohnať umakart, alebo ako inak sa to dá pekne zafarbiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 13:29 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Materiál a kde zohnať umakart (SR)
Fotka k příspěvku Ahoj, hodlam sa vyrobiť si skrinku pod akvárium 50x30x30 v ADA štýle. Potrebujem poradiť akú asi hrúbku, preglejky? (překlyžky). A taktiež neviete niekto kde zoženiem na Slovensku, ideálne v BA umakart? Plánik už som si spravil.

Budem vďačný za pomoc :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 22:31 Muž Fantomik [38] Re: lukasbc
Už jsem jedno akvarko ve skříni měl. Tohle taknějak zvládám. Jinak tam vychází 1cm na každé straně. Takže třeba tam něco doladim, když myslíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2018 20:58 Muž lukasbc [50] Re: Fantomik
No ty bočnice máš podle mě natěsno. Při údržbě ať se budeš snažit sebevíce, tak tam prostě něco zateče a ta dřevotříska si časem začne od hran boptnat.Teoreticky nejde udělat ten levý bok jako sundávací pro případ údržby? Nebo možná kacířská myšlenka - o pár cm menší akva hmm aby se tam dala dát alespon nějaká houbička na vařešce pro vytření té mezery :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 19:44 Muž LeRi [315] Re: Fantomik
Pěkný palec a mysli na odvětrání ať ti ta stěna nerozkvete :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 19:38 Muž Driv3r [236] Re: Fantomik
pěkné jen škoda toho bočniho krytí dost se tím ochuzuješ o pohled ze strany.ktery ma na tu delku hodně co nabídnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2018 16:00 Muž Fantomik [38] Re: Driv3r
Fotka k příspěvku Tak jen pro info. Pokročil jsem zase o kousek dál. Už je tam sklo. :-D Teď ještě nařezat ozdobný rám kolem dokola. To bude ze spodku skříně -tam jsem šoupnul bílou. Já bych se s tim tak nesejřil, ale tahle barva lamina se nedá sehnat. Příště si udělám obývací stěnu sám! smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 21:12 Muž pedro144 [40] Re: Fantomik
Doufám, žes dal do toho uzavřeného prostoru aspoň pár lahví něčeho dobrého a letošní noviny (jako poselství pro příští generace)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:10 Muž Driv3r [236] Re: Fantomik
Tak promiň no smich ale přesně tak.stacila by ta prostřední stojka a v celku záda.
Do rohů vingliky,pro klid duše.a ještě by tě doma pochválili žes zachoval pěkně skříňku. Mám stejnou pod tv už když ji mladá vybírala tak sem koukal.jak ji vyztužit že na ni bude Malawi přes 500l.
No zatím mi to neprošlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 20:59 Muž Fantomik [38] Re: Driv3r
Tys mi teda dal... :-D Než jsem pochopil, jak to myslíš. Ale žes nebyl ticho. :-D Teď mě štve, že jsem to neudělal jinak. Zkrátka jsem měl podložit horní desku svoji deskou a podložit jen těmi napříč. Ale předělávat to teda nebudu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 20:49 Muž Driv3r [236] Re: Fantomik
Mohl jsi ten prostor nad šuplíky využít tak že tu podélnou výztuhu bys prisrouboval zezadu ty přední stěny.
Bohatě by to stačilo,jen ji zarovnat se spodkem.
Tu prostřední výztuhu zkrátit a na ní posadit tu podélnou jen na šířku ty podélný.
Zůstal by ti pod tím použitelný prostor.
Dřevotříska má docela Dobrou nosnost problém je že nedrží do strany.
Nejspise by stačilo do rohů zevnitř našroubovat železné vingliky.plus ta prostřední výztuha. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 19:24 Muž Fantomik [38] Re: pedro144
Teda ty jsi všímavy! ;-)
Máš pravdu, originál skříňky mají nožky, ale ta upravená má nožky vyhozené a místo nich jsem tam dal naplocho v celé delce lamino. Toho prostoru škoda, ale jinak to nešlo, abych zachoval design obývací stěny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 19:08 Muž pedro144 [40] Re: Fantomik
Aha, já dle snímku před dvěma týdny myslel, že půjdou ty šuplíky úplně pryč a přidáš nějaká dodělaná dvířka, za která by se schovaly ty příčné výztuhy a veškerá technika. Škoda toho prostoru, do kterého se teď nedá nijak dostat.
Ještě drobnost: vlevo vidím nějakou plastovou nožku... na čem to celé vlastně stojí? To akva bude mít okolo 300kg...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2018 18:01 Muž Fantomik [38] Re: RE5PEKT
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jen pro info. Skříň jsem zpevnil. Na první pohled se nepozná. ;-) ale už se na ní dá tancovat. :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 19:04 Muž PetrJ [24] Re: Fantomik
To vypadá jako IKEA. To z čeho to dneska dělají, tak na to je pomalu strach dát TV, natož několika set kilové akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 18:25 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Fantomik
Výztuhu dopředu dávat nemusíš (výztuha vzadu bude sloužit k tomu, aby se ti skříňka nesesypala do strany, proto je potřeba vložit zadní výztuhy mezi jednotlivé příčky). Jestli se ti ale bude horní deska při zatížení prohýbat i po instalaci příček, tak bych být tebou přehodnotil výrok: "Nosnost skříně bude v poho." :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 16:44 Muž Fantomik [38] Re: Fantomik
Fotka k příspěvku Rád bych to nakreslil, ale pc v opravě, jsem marod a vysledky z malování v mobilu jsou katastrofální. :-D Ta oranžová je slabé lamino. Na těch třech vyztuhach asi akva jako samonosne nebude, že?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 12:34 Muž Fantomik [38] – Co snese akva?
Fotka k příspěvku Mám takovou "díru" v obýváku. Dal bych tam akvarko 120x40x45cm. Nosnost skříně bude v poho. Vyztuzim ji. Vzadu po celé delce lamino. Vlevo, vpravo a uprostřed vyztuha až dopředu. Musím přidat vyztuhu i dopředu pod celou přední hranu akva? Nebo stačí, když bude akva mít tu vyztuhu uprostřed? Rozumějte, ta horní deska se prohyba, takže o rovině se při zatížení mluvit neda. :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2018 09:55 Žena petulka [11]
Dekuji zatim vse vporadku skrinka se ani nehne. Akvarko nema ani zakal ani hnedou rasu. Dala jsem tam scapers soil asi z 3/4 a je to super kytky bublaji hodne to jsem jeste nemela asi to opravdu snizuje pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 20:49 Muž Driv3r [236] Re: petulka
Hm značka juvel to je přímo pod akvárium stolek to by neměla být žádná Takže pokud je dobře složený nemusíš mít strach.jen vodováhou skontrolovat rovinu do kříže.nebo v nejhorším případě se nechá použít kulička. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:35 R Muž ctibum [6910] Re: petulka
Né na akvárko, na ten stolek... :)
A směj se... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 16:48 Žena petulka [11]
www.google.fr/… ;-) idi vy si delate srandu ale ja nevim jestli se mam smat nebo brecet akvarko sr zajizdi zrejme suchou cestou ale nevim dneska uz nemam silu to napoustet mam male kluky a ve francii ve stredu neni skola takze to asi necham na zitra. Ne nic se nehybe ale na akva jsem si nesedala.
Jinak ta skrinka je znacky juwel tak coz je snad dobre ne. Na netu js cetla nejaky clanek ohledne tech dtevenych podlah a pry do 200kg je to v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 15:06 Muž Jarry [1437] Re: petulka
Zkusil bych si na to sednout a pořádně se zavrtět, co to bude dělat. Když nic, tak bych klidně napouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 14:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Zkus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 14:13 Žena petulka [11]
Prisel ten instalater. Odmontoval ty male nozky. Nic se uz nekyve mam to napustit? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 13:27 Žena petulka [11]
Moc vam dekuju. Ja tu nemam steny jen takove tenke prepazky nemam tady ani ve stene kuchynskou linku je to zakazano kvuli zborceni.
Myslim ze akvarium bude na zemi ma plastovou vystuhu nic jineho asu nezbude za chvili prijde ten pan tak mi drzte palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 13:02 Muž Jarry [1437] Re: petulka
Nezoufej, řešení bude jednoduché. Držel bych se i ctibumovo rady přichytit to ke zdi, opět je možné na to využít vinglíky:-) Kombinace všech opatření, co tu padly si myslím, že bude fungovat a nebude to vůbec nic složitého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2018 12:26 R Muž ctibum [6910] Re: petulka
Přichytil bych to do zdi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 12:24 Muž Surdo [35] Re: petulka
problém bude v podlahe.Na tej skrinke nieje čo skaziť je to len par dosiek spojených konfirmátmy. Ale tie plastové nožičky by som bal určite dole bez nich to bude stabilnejšie a potom už len miestami podla potreby podložil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 12:20 Žena petulka [11]
Proc se to kyve jen zepredu dozadu a ne do stran?
No tak budu muset vyprazdnovat akva kyblem:(
Co se da delat
dekuji vsem za rady uz nechci obtezovat
stejne je to moje vina:(
Pritel je celkem kutil ale vsechno dela sup sup rychle beztak to blbe smontoval
timto vam vsem dekuji za vasi pomoc a preju hezky den ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 12:05 Žena petulka [11]
A co se stane jak to bude nazemi? Estetiku nereste to je trest za moji debilitu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 12:01 Muž Yirka [9126] Re: petulka
Z mého praktického pohledu je problém určitě ve skříňce, na tvém místě bych také nespal. Určitě bych upustil vody a z jedné strany, nejlépe z obou skříňku zajistil nějakým kusem nábytku.
A samotnou skříňku bych prověřil z hlediska:
Spoje - vruty, konfirmáty, dřevěné kolíky, lepené? Preferoval bych konfirmáty a lepené kolíky. Zásadním opatřením by pak bylo rozviklanou skříňku zpevnit výše napsaným nebo ocelovými vinglíky.
A každopádně ji zpevnit přišroubováním zad z materiálu minimálně 12mm, ještě lépe stejné tloušťky jako je skříňka samotná. Uříznou v každém hobby marketu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 11:56 Muž Jarry [1437] Re: petulka
Jestli je podlaha křivá, dal bych pod to nějakou desku. Také počítej s tím, že akvárium postavené na zemi budeš muset vypouštět čerpadlem, nebo hadicí hozenou z okna pod úroveň akvária, aby tam byl samospád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 11:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Mě se stalo něco podobného. Stůl, pod ním dvě akvária, na něm rohové paludárium. Místo paludária jsem nechal vyrobit rohové akvárium pro Otélii. Výška 90 cm, xkrát těžší.
Po sundání paludária jsem zjistil, že je deska stolu naprasklá a prohnutá. Sice jsem měl dřevěnou desku a karimatku přímo ve tvaru akvária, nicméně, když jsme ho a ženou a dcerou na stůl vyrvali, dospěl jsem k názoru, že to je vo hubu, v IKEA vyhrabal zlevněnou zkrácenou masivní stolní desku, tu krávu jsme dali dolů, namontoval jsem na novou desku nohy a rvali jsme to nahoru znova. Istota je gulomeť.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 11:45 Žena petulka [11]
Jarry a akvarium na zemi to uz se s nim stat nic nemuze? Proste vaha akvaria tlaci rovnomerne na podlahu a je to v pohode? Vylila jsem 90l vody takze podle me to ma cistych 100l s tim piskem. Takze 100kg na podlaze nevadi navic v loznici kde nikdo neni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 11:25 Muž Jarry [1437] Re: petulka
Úprava skříňky může být práce na hodinu, případnou desku pod skříňku uříznou v hobby marketu na počkání. Akvárium bych vypustil, vyladil podstavec a večer může být zase napuštěné na podstavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 11:14 Žena petulka [11]
Akvarium vypoustim co bude dal nevim napada me pouze ho mit v loznici na zemi kdyz je ta skrinka asi pokazena.
na zemi snad s tim nic nezkazim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2018 10:40 R Muž ctibum [6910] Re: petulka
Jestli se stolek viklal hned po smontováním, tak to na něj nemělo vůbec přijít. A jestli se ještě k tomu houpe podlaha, mělo se to udělat jinak. Docela určitě bych to nepodcenil i za cenu vypuštění nádrže. 100 litrů už není úplně malá váha a objem vody. Ten stolek je z dřevotřísky a to se vyviklá a vylomí jako nic...
Jestli máte na houby podlahu, křivou a ještě houpavou a ještě k tomu děti, tak jak radí Wandered, dal bych pod to desku, tu vyrovnal do roviny, ať to má nějakej základ a stolek bych každopádně ukotvil do zdi...
EDIT
Kytky dej do kýble s vodou, budou v pohodě.
A těma vinklema bych si nebyl úplně jistej. Ta dřevotříska bude tak 16 mm. Do toho žádnej velkej vrut nedáte, takže bych čekal, že se to při pohybu do stran vytrhne i kusem dřevotřísky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 10:38 Žena petulka [11]
Ten vingl pritel ma spravoval mi s tim skrin z druhe ruky dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 10:35 Žena petulka [11]
Pritel to smontoval a viklalo se to hned a mibto prislo divne. Ale on rikal ze to bude v pohode ze jak se to zatizi ale je to horsi odpoledne prijde instalater tak nevim kdyz to vypustim
kytky umrou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 09:42 Žena petulka [11]
Tatka rikal ze to spadne vydrzi do to patku prosim vad meril to normalne polozil to vodorovne napadli me jeste mit to na podlaze bez nabytku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 09:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jestli je ta podlaha taková vachrlatá, tak bych pod to dal roznášecí desku a pak bych ladil nožičky. Jak to přítel meřil, když se to viklá?
Tu vodu bych vypustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2018 09:33 Muž Jarry [1437] Re: petulka
www.vingl.cz/…

Jestli se to kýve na nožičkách, tak by to mohla být křivá podlaha, co zkusit jednu z nožiček podložit - než se pustíte do rozborky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 09:29 Žena petulka [11]
Ano ma to takove kulate nozicky vikle se to na nich.

takze vystuzit a ty nohy dat pryc? Zkusit tovdat na nejake misto kde se to bude min kyvat.

ale i kdyz to vypustim tak i s tim piskem s tim asi nehne?

Tco to jsou vinkle?

Bydlim v prvnim patre pode mnou zije jeden pan a az pak je sklep
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2018 09:23 Muž Jarry [1437] Re: petulka
Podle fotky to vypadá, že má ten stolek nějaké nožičky? Na dálku asi neodhadneme, jak moc hrozí spadnutí, ale jestli se to opravdu dost kýve, tak bych to vypustil a pokud to jde, odmontoval ty nožičky, nebo co to mezi spodní deskou stolku a podlahou je a postavil to deskou rovnou na podlahu. Případně bych ještě mezi podlahu a desku dal nějakou podložku na srovnání nerovností - když to bude deskou na podlaze, tak bude i vidět, kde se to případně kýve a bude možné to podložit. Pak bych si na to zkusil sednout a trohu s tím zahýbat pro odhalení případné špatné montáže (nebo konstrukce stolku). Jestli se kýve stolek někde v konstrukci, vyztužil bych to kovovými vingly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 09:20 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Je možné, že je nerovná podlaha? Máš nějaké dlouhé pravítko, vodováhu, úhel, kterým bys to zkusila?
Jestli to byl nový stolek a on to pořádně utáhnul, stolkem to nebude. Buďto ti pruží prkna v podlaze, na kterých máte ten vinil (to by pomohlo jít se podívat do sklepa, kde jsou podpěrné trámy v podlaze a akva přemístit nad trám), nebo je křivá podlaha.

Každopádně bych to nepodceňoval a snažil se to stabilizovat, jinak se ti ten stolek nebo akva časem rozbije kvůli těm neustálým mikropohybům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 09:12 Žena petulka [11]
Meril to vodni vahou a bylo to rovne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 09:11 Žena petulka [11]
Slo by tady dat video? Stolelk je spatne smontovany? Jenze co ted akva vypustit? :(
opravdu se to zborti?
Ted si ale uvedomuju ze kdyz to pritel smontoval kyvalo se to i pred napustenim. Spatne to smontoval? Ale co se na tom spatne montuje vzdyt je to uplne jednoduche proste ty desky se spoji s tim vrchem a spodkem sroubama, to udelal, a pak to utahl ale proste se to viklalo co ted?
Mozba to nakonec neni tou podlahou ale ze to spatne smontoval? Fakt nevim co delat
prosim opravdu to spadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 08:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
To chce najít příčinu, takhle na dálku to půjde těžko. Viklá se to nebo houpe s podlahou? Může být křivá podlaha, která navíc pruží, může být křivě stolek, může být špatně smontovaný... Akvárium je předpokládám rovné. Zkontroloval bych rovinnost a pevnost stolku. Případně jde dát pod stolek roznášecí desku. Víc s houpavou podlahou neuděláš. Jestli se ti to viklá a kýve, je to samozřejmě špatně a něco bude nejspíš křivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 08:26 Žena petulka [11]
Avarko ma 80 cm na delku a nejak 34 na vysku ma kolem 100 litru. Pamatuji si ze mensi akva asi 50 l to taky delalo v podobnem jeste starsim byte. Ve smlouve nic uvedeno neni mam urcite i tezsi skrin nez toto a trepe se taky:(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=401