Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.04.2019 17:47 Muž ZDRI [1415] Re: Clarke
Na tuto skříňku bych 100 l akvárko zcela jistě nedával !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 17:31 Muž 4Sima [1894] Re: Clarke
Měl bych obavu dát na tu skříňku 100l akvárium. Chtělo by to minimálně vyztužit prostředek skříňky. Skříňka je taky dost vysoká - nepohodlné při údržbě. Na tu skříňku bych dal 20cm vysoké akva a udělal krevetárko, kvůli váze a údržbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:25 R Muž afc1886 [14681] Re: Clarke
Nech si slepit akvárium na míru.
EDIT- Ale ta skříňka se mi moc nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:19 Muž Clarke [0] – Skříňka 70x30
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chci pořídit akvárium cca 94-120 l. Mám skříňku v rámci nábytkové stěny o rozměrech 70x30 a je se stěnou bočně sešroubována. Jenže chtěl bych akvárium nejlépe v setu, kvůli hornímu krytu (samostatně jsem kryt 70x30 nenašel) a sehnat akvárium s podstavou 70x30 je skoro nemožné, vždy narážím na rozměry buď 60x30, nebo 80x30/35. Protože si myslím, že šíře 60 by nebylo dobré, protože by se zatěžovala horní deska skříňky a bojím se, že by se propadla dovnitř, tak se ptám, zda by nevadilo, kdyby akvárium o 80x30 na šířku přesahovalo skříňku a bylo by vlevo cca 10 cm ve vzduchu, ale plně by se zatížila boční strana skříně na výšku, zda by to mimo vzhledu nějak vadilo.
Ještě jsem narazil na set
www.mall.cz/…
75x35 cm, takže bych skříně kousek odtáhl od stěny, aby ta hloubka 35 seděla s nábytkem a přesah vlevo by byl jen kolem 5 cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 19:43 Jirka1987 Re: ctibum
Fotka k příspěvku Když je v létě hezky, tak si dopřeju i tech 10 pivek :) Samozřejmě plzní, jinak komada dneska dostala upgrade.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:18 R Muž ctibum [6906] Re: Jirka1987
112 nebo 120 je jako 8 piv nebo 9 piv... :) Když větší, tak 200 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:07 Jirka1987 Re: Smetany
Ne ne plánuji 112 litrů, i když si začínám myslet že je to málo. Malinko začínám šilhat po 120 litrech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:47 Muž Smetany [1226] Re: Jirka1987
Uměl bych si představit lepší zatěžkávací zkoušku ;-) ale pokud to nebude 300l a víc problém bych neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:44 Jirka1987 – 112 litrů
Fotka k příspěvku Zdavíčko, jak tady pročítám toto vlákno nedalo mi to a musím vznést dotaz, již jsem zahájil plán na akvarium a řeším umístění. Rád bych dal akvárko na komodu viz foto, má tři přičky pod deskou a plánuji ješte dodat do zadní části dvě osb desky pro stabilitu, místo toho "papundeklu".
Poznámka pod čarou, nedalo mi to a vyzval sem manželku aby si na skřín sedla a já si poté přised a skřín žádné zvuky nevydává, podotýkám že společně máme s manželkou 200 kg :)) Ty osb desky s úhelníky tam určitě dám.
Jak to vidíte vy ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 17:54 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: afc1886, Anthrax
Já svůj kýbl neměřil a pravda, přecenil jsem ho. ano Máte pravdu, odkalit půjde. Přesto si myslím, že údržba tak nízko umístěného aq moc komfortní nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 16:43 R Muž afc1886 [14681] Re: Sysalka
Měl jsem dlouho akvárium na skřínce 40 cm a odkalovalo se mi úplně v pohodě, vždyť výška kýble je 26 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 16:39 Žena Sysalka [277] Re: Guppy
S odkalováním máš naprostou pravdu, jednoduchá fyzika... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2019 12:24 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: David
Souhlas se Sysalkou, do jisté míry. Osobně bych si ho tak nízko nedal, krom nepohodlí pro pozorování počítej s tím, že čím níž ho dáš, tím hůř se bude odkalovat. 4o cm je výška kbelíku, aby tekla voda gravitačně, budeš muset dát hadici pod úroveň dna v aq, což znamena, že si budeš v tom kybli neustále máchat ruce. ;-)
Edit: Vycházím z toho, jak to dělám já, tedy že držím na konci hadice palec, pro možnost regulace průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.04.2019 09:10 Žena Sysalka [277] Re: David
Myslím si že rozměry skříňky jsou omezeny pouze tvojí fantazií a možnostmi materiálu.
Pak jsou tu další parametry, aby se ti např. na akvárko hezky koukalo, bylo dobře dostupné pro čištění, ale to už jsou subjektivní vjemy, které závisí opět jenom na tobě.
Takže za mě určitě nevadí ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 08:41 David
Mohl bych se zeptat jestli by nevadilo že by bylo akvarko jenom na 40 cm vysoké skříňce??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 10:35 R Muž ctibum [6906] Re: smik
U "200" mám 6x stavitelnou plastovou nohu z Hornbachu, deklarovaná nosnost 100 kg...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2019 09:15 Muž lubaan [61] Re: smik
Já, když jsem si dělal skříňku pod akvárium, tak jsem rektifikačni nohy dát musel kvůli nic moc podlaze. Těch nohou tam mám myslím 12 (přesně to nevím, musel bych spočítat). Akvárko 150x50x50 + přepadovej filtr o objemu 60l pod akvarkem. Nohy drží už cca 9 let úplně bez problémů. Nohy Korrekt od fy. Hettich, nosnost na jednu nohu je 450kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 08:58 Muž smik [70] Re: NHKG
No řeším teď taky skříňku pod stejné akva. Chci si udělat takovou kopii ADA. Jenže mám obavu z nějakého vyrovnání akva. Podlahu mám snad rovnou, ale přece jen nějakej nápad na možnost vyvážení skříńky by se hodil. Nejspíš ale nereálné, rektifikovatelné nožky a bodové zatížení nebude reálné. Nezbývá než rovná podlaha a rovná deska ze spodu skříně.
Pokud by někoho napadlo řešení, tak sem s ním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 21:05 Muž Ivo [0]
já mám skřínku od kamáráda vše si změřil dal ju na nožky akva unese uplně v poho a nechám si udělat pro další :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:52 Andaska Re: slavko
No právě, takže je to jasný, bude Juwel ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:47 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Andaska
Ja by som bežným stolárom veľmi nedôveroval. Často si totiž nedokážu ani predstaviť, koľko kíl na tom bude, a to ani keď im to poviete, najmä ak sú premúdrelí...

Moju skrinku robil stolár, ktorý robí skrinky pod akvária firme, čo akváriá na mieru dodáva. Vlastnosti má podobné ako to čo spomínal NHKG. Každopádne, kontakt na neho som získal, prekvapivo, v akvaristike ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:47 Andaska Re: drvi
Blani to je fakt, asi bych si musela počkat delší dobu. Vyberu skříň od Juwelu a nebudu vymýšlet bejkárny hop Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:44 Andaska Re: NHKG
Jdu hledat vodováhu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:43 Žena drvi [2894] Re: Andaska
Mě se ten Juwel od Sklorexu líbí a ta cena - truhlář mi to levněji neudělá (teda aspoň u nás). A ješte musim čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Andaska
Mám 450l akva (180x50x50cm) na dřevotřískové skříňce. Dělali to učni ve škole, vyšla hodně levně. Má záda i dno z dřevotřísky. Jediný problém je, že je nutné mít rovnou podlahu, protože už nejde jakkoliv vypodložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:25 Andaska Re: Celsiq
Jo to bych taky mohla zkusit poptat se u nás v truhlárně. Teď ale nevím, co je lepší. Koupit už hotovou skříň od Juwelu nebo si ji nechat udělat v truhlárně. Nemám s tím zkušenosti, tak ani nevím, co bych měla vyžadovat. Jasně to, aby měla dostatečnou nosnost a co dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:18 Muž Celsiq [50] Re: Andaska
jasně. Obecně, od těchto značek je vždy dostatečně pevná pro akvárium, které se na ní vejde. Pokud se nejedná o extra vysoké, ale i na to se dá najít od těchto výrobců skříň.

Nicméně, aktuálně také zařizuji 300L a truhlář mi jí udělá na míru za cca poloviční cenu. Jen nevím, do jaké míry hraje roli kvantita (dělá mi během půl roku podruhé komplet nábytek do celého bytu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:13 Andaska Re: Celsiq
To jo no, já jen zatím aspoň přibližně, abych měla představu po čem se poohlížet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:11 Andaska Re: NHKG
To moje by bylo 150x40, výšku zatím nevím. Já právě, když vidím jak si tu ostatní vyrábějí všelijaké kovové konstrukce, tak se bojím, abych vybrala správně stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:10 Muž Celsiq [50] Re: Andaska
až na tu cenu je to ok :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Andaska
Píší tam pro akvária 150x50cm. Takže asi oo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:05 Andaska Re: NHKG
Třeba tahle skříň by byla ok? www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 20:00 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Andaska
Pokud bydlíš v panelovém domě, 300l vůbec neřeš.
Klidně to postav k kamkoliv v bytě. Řeš jen nosnost stolku. Stačí co stolek z dřevotřísky pokud budou pevná záda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 19:51 Andaska – 300l
Ahoj, mám možnost mít zdarma 300l (délka je 150cm) akvárium. Teď ale vůbec netuším, jestli se nepropadnu k sousedům, když ho budu mít v paneláku a na čem by vlastně takhle velké akvárium mělo stát, aby se nezbortilo? Samovýroba nepřipadá v úvahu stydim spíš jestli se dá přímo něco koupit. Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2019 15:20 Žena Faleshka [0]
Díky všem za názory, byla to jen myšlenka :) Nebojte, bude na pevné skříňce připevněné ke zdi. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 08:50 Muž jethro [7]
Jen pro informaci, komponenty této skřínky jsou sice z dřevotřísky ale vyztužené uprostřed papírem,tudíž pochybuji že to unese váhu aq.Na první pohled vypadá robustně ale není tomu tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2019 00:17 HPetr
Můj kolega statik říká "konstrukce je velmi trpělivá", tedy do zhroucení. Zhroucení může a nemusí přijít. Bohužel jsou i jiná namáhání (dynamická). Strčím nechtěně do stolku, sousedi rekonstruují byt a pod. Mě se stalo s akvariem s diskusy, že na ulici tři dny rubali silnici sbíječkami a vlivem chvění mi povolilo akvárium, ale to bylo klasické rámové a šlo jen o těsnost, což dnes u lepených nehrozí. Doporučuji opět, zajistit zavětrováním, i když to vydrží momentálně sezení a vrtění. No a nejlépe to postavit na něco opravdu stabilního. Jinak komu není rady, není pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 18:46 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Faleshka
Ahoj, jak můžeš vůbec uvažovat o tomto stolku, když přímo u produktu je uvedena max.nosnost 50kg a Ty máš 54L AQ. Počítat je třeba s váhou vody 50kg * 1/4 na sklo, dekorace, výbavu, ryby atp. a jsi na 70kg váhy. A co když se o stůl opřeš nebo na něj dáš další zátěž...?
Je to naprosto mimo diskuzi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 00:26 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Faleshka
Sedni na to a zamel se do strany pokud se ti stůl neslozi, udrží to... že bude čouhat asi nevadí.. viděl jsem avsrium hozeny na akvariu.. oboje měli 100l a v poho :)) takže bych se toho až tak nebál.. ale ten stůl musí držet do stran aspoň trochu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 22:49 HPetr
Nedoporučuji bez úpravy. Zajistit proti destrukci. Minimálně v zadní části širší kus plechu pro podélné zavětrování a v boční,kde jsou ocelové nohy alespoň 1 x příčná ocelová výztuž ze stejného profilu jako nohy (cca 45st.). Svislou zátěž to určitě unese, ale tady jde hlavně o stavařsky "zavětrování". Holt je to na počítač a ne na akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 22:38 Muž Jarry [1437] Re: Faleshka
Ten stůl znám, akvárko bych na něj určitě nepostavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 22:22 Žena Faleshka [0] – stůl
Zdravím, chci se zeptat, jestli by šlo dát 54l akvárko (60x30x30) na tento stůl :
www.ikea.com/…
Jde mi o tu díru na něm a taky o to, že je akvárko o 13cm kratší, takže by z jedné strany nestálo na boční straně, aby se váha hezky rozložila. Co si o tom myslíte? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 18:11 Žena Cancita [4] Re: Strakááč
Ok, díky moc za názory :) Asi půjdu do toho vyztužení vrchní desky, jak navrhuješ. To zní jako jednoduchý a vhodný řešení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 17:46 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tučňák
ale prd..... překližka na pár hřebících by udržela na to tvoje zkosení i tunový akvárko... vepřdedu máš přeci napevno vyložený kus spárovky ze dřeva a ta to na 10000% nikdy nepustí do boku, na to bych vsadil cokoliv... i samotný ty papírový (solilotový) záda v poho zvládnou 300 kilový akvárko...
nejhorší je ten průhyb desky a případný vyvalení zad právě z té překližky nebo sololitu což záda z dřevotřísky atd neudělají..
jako truhlář mohu říct, že ta skříňka to udrží.. ale průhyb by tam nějaký byl..
takže buď bych já osobně pořídil novou skříňku... áááá nebo bych na vrchní desku nechal dát ještě nějakou desku, nejlépe též z masivu, to na obrázku je konkrétně borovice jistota by byla to udělat minimálně 3cm silnou desku na tu komodu, tu tam jen položit případně aby šlo při usazování akvárko usadit tak tam dát aspoň oboustranku, nebo cokoliv co nezničí původní vrchní desku.. a pokud je to fuk tak na čtyři vruty minimálně to zespodu prošroubovat a bude hotovo.. :)
sám mám masivní skříňku¨z borovice - boky mají 3,2cm a horní plát má 4,3cm... skříňka je dlouhá 1m a hluboká 50cm a průhyb toho masivního plátu je 1-2mm uprostřed a je na tom akvárium, který má tuším necelých 300kilo je tam sice příčka, ale není nosná, původně tam nebyla.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:15 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Cancita
Osobně bych se nebál, že rupne horní deska, ostatně pokud má stejné rozměry, jako akvárium, stejně budou hmotnost nést boční desky. O co bych se bál více, je zkosení. Pokud by na skříňku někdy působil boční tlak (stačí, že někdo projde kolem nebo se bude leštit sklo ze strany na stranu), zadní tenká překližka (asi na pár hřebících?) to neudrží a celá skříňka se zkosí do strany. Dozadu by to chtělo celistvou desku, nebo přinejmenším nějaký prvek, který bude bočním vlivům odolný (nějaká deska kolmá na bočnice).

Něco podobného se může stát při nerovnoměrném tlaku na bočnice a ty se "vyboulí" do stran. Navzájem bych je v zadní části spojil latí dole, uprostřed a nahoře. Ze zadní strany to pak celé prošroubovat silnější deskou.

EDIT: Teď jsem si všiml, že ta přední deska je napevno, takže částečně plní tu úlohu proti kosení. Dozadu bych dal na levou stranu něco podobného. Jestli jsou ty desky 3 cm silné a opírají se o zem, není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 14:16 Žena Cancita [4] – Unese tato skříňka akvárium?
Ahoj, prosím, prosím, poraďte viz příspěvěk z 20. 1. a fotka... Váhám, jestli bude stačit stávající skříňku vyztužit vzadu sloupkem (teď je podepřená ze stran a z třetiny na přední straně), nebo bych musela koupit originalni skrÍňku pod akvarium (Juwel Rio 180).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 19:34 Žena Cancita [4] Re: ctibum
Ta pravá strana není otevírací, je tam na pevno - také cca 3cm, nosná. Záda právě nejsou nosná, jen je zvenku překližka. :( Stojí to na bocích a tom předku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 19:21 Žena Miruš [15]
Ahoj, nevím kam dát tento dotaz. Plánují založit 225l akvárium. Prosím, můžete mi někdo vyfotit, jak máte umístěný vnější filtr ve skříňce po akváriem? Zajímá mě i jak to vypadá za akváriem. Díry do té skříňky? Prostě si to technicky neumím představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 19:03 R Muž ctibum [6906] Re: Cancita
Dej ještě fotku s otevřenou pravou stranou. A jak to má řešená záda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 16:35 Žena Cancita [4] – Unese tato skříňka akvárium?
Fotka k příspěvku Ahoj, ráda bych se zeptala, co si myslíte o skříňce na fotce. Ráda bych na ni postavila akvarko 180l, rozměry stejné jako skříňka, tedy 100x40cm. Skříňka je bytelná, z masivu (v okrajích a částečně zepředu podepřená stěnami tlouštky 3cm, ale nemá střední příčku. Vzadu bych asi přidala do středu sloupek, možná i dopředu, kdyby to pomohlo. Vepředu vpravo je vyztužená stěnou z masivu. Ale trochu se bojím, že to nebude stačit :-O Odhaduju celkouvou váhu akva tak na 240kg. Co myslíte? Mám uvažovat nad koupí originální skříňky? (nerada bych vytopila byt)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=201