Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 21:24 Muž georg [112] - AfrikaRe: Ivoš
Je to sice netypický podstavec pod akvárium, ale co se pevnosti týká, určitě vydrží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:08 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Johan
Ona není basa jako basa. Tenhle typ basy je daleko pevnější než třeba basa na holešovickou 10°.
Plná basa váží tak 20 kg a běžně se jich vozí 5 na sobě, takže ta na té spodní leží váha 80 kg. A teď ty náklaďáky samozřejmě drncaj , basy nadskakujou a vydrží. Teda aspoň tenhle typ, ty starší typy praskaj.
Tohle akva je na 220 l , bude sloužit jako odchovna, takže bez písku. Napuštěný bude vážit kolem 250-260 kg, takže basy ponesou váhu do 130 kg.
Když si představím 150kg těžkýho chlápka, jak po téhle base skáče, nedokáži představit, že by se "hnula". Dám vědět, až to bude napuštěný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ivoš
Tak to by bylo dost riskantní i na mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.01.2014 18:56 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Podstavec model Chlapi sobě Basic
Fotka k příspěvku A je to!
Zatím jen posazené nenapuštěné. Dole prostor pro externí filtr. Nalevo od tohoto akva bude další ve stejném provedení. To napravo, jak je ho část vidět, asi taky posadím na basy od piva. Jednak jsou hezčí a pak ladí s kobercem více než ta světlá skříňka.
Časem možná přibude model Chlapi sobě Comfort, ten bude mít zcela stejné konstrukční řešení ale dole bude místo filtru soudek s pivem. pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 15:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Robo
to být muselo, první verze byla dělaná ještě na základce a za to jsem se musel po maturitě z elektra už fakt stydět, nešlo to jinak než předělat, jinak bych mohl vyhořet!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 14:52 Muž Robo [45] Re: matlala
Myslím to elektro, to je mazec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Robo
no mě napadá leda jen otapetovat ten vnější rám aby měl stejnou barvu. Ale sehnat správnou tapetu může byt taky problem.

No a tím vyhráním jsi myslel tu část elektro nebo "truhlařinu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: RadekH1
Mám kryt jak z masívu, která je sice hezčí, ale práce to byla až hrůza. Pak mám kryt z plexi - rámeček z 4mm plexi, víko z 2mm a vyztužené aby se neprohlo. Vůbec to není špatná volba, ale je to docela měkké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:43 Muž lubaan [61]
Nejlepší materiál na výrobu čehokoliv kolem akvária jsou tzv. kompaktní desky ;-)
www.kronospan.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:36 Muž Robo [45] Re: matlala
No sakra, tak ty jsis s tou skříňkou pod Mystery 300 pěkně výhrál, jen co je pravda. No problém by to nebyl udělat z toho lamina. Problém je ten, že já mám v obyvaku nábytek z masívu a ten je v barvě kaštan classic jak jsem se dneska díval na ty mořidla. Černé lamino ve 12 nedělají což by tam ta barva mohla být jelikož spodek akva je černý, ale 18 mm se mi zdá zbytečně moc tlustá a těžká. kdybych chtěl 12 tak jedině bílé lamino nebo buk a to by už vypadalo divně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:35 Muž RadekH1 [129] Re: matlala
jj, venkovní rámeček je v pořádku a na něm nepozoruji nic, ale ten vnitřní z 10. Taky je to ABS hranou, jiný ani nepoužívám. No uvidíme, Přemýšlel jsem o nějakém plexiskle. Nějakou dobu to ještě vydrží, to je jasný, ale do budoucna mě to nemine :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:24 Muž ondralomnice [81] Re: Robo
No borovice je taková mastnější než smrk ale stejně to chce pořádně zalakovat nebo použít voděodolnou překližku (je čšerná z jedné strany hladká z druhé taková šupinatá), ale nevím jak cena a ona je taky těžší než masiv stydim www.levne-palubky.cz
ceník foliovaných překližek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:22 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekH1
nad těma krytama jsem taky dlouhá léta přemýšlel a laboroval. Nakonec zvítězilo stejně lamino a krycí skla. + pro sichr proti kapkám oblepit vnitrní rám průhlednou izolepou v těch inkriminovaných místech. Ten kryt na 300l je už 2 roky a nic mu není, resp vnitřní rám je 2 roky, vnější kratší dobu, měnil jsem 18mm za 12mm s ABS cca před rokem. V prezentaci jsou dohledatelné fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:17 Muž RadekH1 [129] Re: Robo
Tohle vážně nevím. S masivem nepracuji. Nemám žádnou zkušenost.
Kryt mám z lamina. 18mm kolem akva a na skle mám rámeček z 10mm lamina. Já mám akva jakoby vsazené ve skřínce. (Strop skříňky je utopený o 5 cmm proti bočnicím a dvířkám.
Takže 18mm lamino na krytu kopíruje spodek akvaria. Ale mám ho rok a musím říct že mu ta vlhkost nedělá moc dobře. Mám v plánu to předělat ale nevím z čeho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 11:15 Muž Robo [45] Re: RadekH1
Samozřejmě v tomhle máš pravdu. Lamino se prohne na 80 cm aniž by bylo zatíženo. Právě proto jsem psal, že mám komodu s masívu a není problém. měl jsem tam napsat, že by se mu lamino prohlo.
Tohle bude jako offtopic: právě zvažuji výrobu nového krytu jelikož ten plastový v setu Diversa není moc dobrý jelikož je do akva špatný přístup a pokáždé ho sundávat je opravdu opruz. Díval jsem se na černé lamino, ale ve 12mm ho nikde namají a z 18 mm + ABS hrany by to bylo příliš těžké a navíc co by s tím udělala ta vlhkost. Tak jsem se díval po masívu a nevycházi to celkem cenově špatně. Obvod akva z hoblované desky 92x20x2000 - 117kč -2ks dovnitř rámek 50x15x2000 - 54kč - 2ks a na víko jsem si našel takovou lepenou desku co tam prodávají 800x400x18 - 165 kč z Borovice a nebo ze smrku za 89kč, ale smrk mám obavy, že by se v tom vlhku prohnul. Co myslíš bude to dobré z té borovice? Vnitřek toho krytu bych natřel lodním lakem kvůli vlhkosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 08:31 Muž RadekH1 [129] Re: dudak
:-D jo jo. 10 let jsem dělal nábytek na míru, kuchyně, skříně a vše z lamina. Stále mám živnost na truhlářství a za těch 10 let jsem vyděl co lamino umí a co s ním dokáže vylitej hrníček limonády. Samo sebou, že mám doma vše z lamina :-)Je to levné řešení a v mnoha barevných provedení.
Moje 200 ka stojí na 4 stojkách a ještě z každé strany mám boky až na zem a 4 cm přes dno akva.Ty jsou sešroubovany k jiným stojkám. Záda vložené 18mm.
Co se týká kvality lamina, Tak jsou 3 druhy. Ikea atd vyrábí z nejhorší kvality lamina. (Nejvíc namletý kousky, které blbě drží u sebe a slabá vrstva papíru ( dekoru ))
Používám EGGER (rakousko) nebo KRONOŠPAN (Jihlava)
Jinak nejsem proti laminu, ale mám strach z polské kvality a tak radši více než méně. Potom se to blbě předělává a dodělávaj se třeba záda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 23:03 Muž dudak [1885] Re: RadekH1
ty si stary odpurce lamina :-D podle mě 60x30x30 může stát skoro na čemkoli za předpokladu že vrchní deska je položená na bočnicích a jestli to má ještě střední příčku, vůbec bych se nebál - jestli de tedy opravdu až na zem a ne jen na nějakej sokl, pak bych ji podložil ať se to neprohejbá. Maximálně bych zkusil do toho ze strany pořádně zatlačit, jestli to nemá snahu se kejvat a skládat do boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:01 Muž RadekH1 [129] Re: Robo
Jenomže srovnávat masiv a lamino je nesmysl.
Fanda: Co to je kvalitní lamino??? Co si pod tím mám představit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:54 Muž Robo [45] Re: fanda
Já mám taky komodu z masívu z Ikei délka 100cm a na tom mam 112 akva, ale raději jsem koupil ještě jednu 18mm desku z lamina a dal ji přes celou komodu pod akva a není problém. Komoda má jen 4 nožičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:47 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: fanda
Hele já mám komodu normálně z Ikey a v pohodě mi unese akvo 63l-takže s tím tvým by neměl být problém. Jo a Ikea na tyhle šedesátky taky není špatná, aspoň podle mě, ale určitě se najde někdo, kdo nebude souhlasit. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:32 Muž ondralomnice [81] Re: fanda
dej eště jednu desku přes celou plochu a bude klid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:10 fanda
Diky za rady, ta komoda stoji primo na zemi bez nozicek, zkusim napustit a umistit na ptostredek a potom uvidime, v nejhorsim udelam neco s tema zadama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fanda
Poradim Ti silne zjednoduseny test vhodnosti takoveho stojanu/skrinky pod akvarium.

Predstav si, ze jak to stoji z toho vytahnes vsechen spojovaci material a ono to musi dal stat, samo o sobe jen jak jsou na sobe naskladany desky. A kdyz to takhle samo o sobe stoji, kdyz do toho ze kterekoli strany mirne strcis, nesmi se to sesypat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:49 Muž Surdo [35] Re: fanda
uniesť by to malo ale ak je komoda na 4-och nožičkách tak odporúčam tam pridať ešte dve pod tu strednú medzistenu inak ten pevný chrbát by tiež pomohol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fanda
přečti si staré příspěvky, záda bych radči vyměnil nebo přidal úhelníky aby se to nenaklonilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:38 Muž Ciffik [761] - Rostliny
popis není zrovna nejlepší - těžko si reálně představit, nicméně mělo by...

ideálně sežeň člověka váhové kat. 75kg+ a nech ho posadit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:16 fanda – skrinka
Zdravim, potreboval bych poradit od zkusenych.
Mam doma komodu sirokou 88cm se stredni svislou prickou uprostred sololitem vzadu. Myslite, ze mi to unese 54l akva 60x30x30? A pokud ano, je lepsi akvarko umistit doprostred kdyz nebude krajem sedet na bocnicich nebo to muzu dat na stranu skrine? Jedna se o kvalitni lamino, zadna ikea :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:54 Muž Burik [727] - AquascapingRe: sasula
ok,zkusím to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:25 Muž sasula [274] Re: Burik
stačí si na skřínku sednout v obchodě... :-D podle toho se dá lehce poznat co unese... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 04:53 Muž Burik [727] - Aquascaping
Super, děkuju pánové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 01:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Burik
taky myslím, že ok
max vyztužit zadek, pokud to bude jen nic moc sokl, ale měly by stačit obyč uhelniky, těch 40-50kg to unést musí i kdbyby nechtěls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:43 georg Re: Burik
...v pohodě to unese ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2013 20:58 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku Zdravím,potřeboval bych poradit.
Chystám se zařídit malé krevetárko..proto sháním nějaký vhodný stoleček.Do oka mi padl tento na obrázku.

odkaz zde: www.ikea.com/…

je to klasická Ikea skládačka.
Myslíte,že by byl problém na to postavit akva o stejném rozměru?Tedy 35x40xvýška 30?
Horní deska stojí na bočních,tak by to asi neměl být problém.
Co vy na to?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Erytrin
Ten tam byl , dokoupil jsem police , neb jsem je nechal na parkovišti před outletem tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:36 Erytrin Re: MonterMonty
Díky za info..myslím že bych se do konce týdne stihnu dostat do Radotína. Ten středový modul, kde máš nahoře nějaké lahvičky a dole krabičky, to jsi si tam dovyrobil? Nebo to tam je? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Erytrin
Fotka k příspěvku takto vypadá vevnitř , jeden šuplík je falešnej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Erytrin
nemá to záda , ale samo o sobě je to fakt dost pevné , až to uvidíš tak mi dáš zapravdu , jen jsem tomu sundal to tmavé opláštění a vnitřní korpus prošrouboval spoje, jen pro jistotu z 12mm lamina -čtverce 20X20 rozřízl na dva trojúhelníky a přešrouboval je přez rohy na zádech , ale nebylo to potřeba , zabralo to tak hodinu a šroubky za dvacku , uneslo by to podle mého odhadu i 500 Kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:02 Erytrin Re: MonterMonty
A mohu vědět, jak jsi ji zpevňoval? Tento týden se v radotíně zastavím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:51 Erytrin Re: MonterMonty
No nekecej .))) Díky za odkaz, myslím, že mám vyřešený stojan pod akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:45 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
a to jsem ještě sakra přeplatil tone
www.qo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Erytrin
koukni po netu ,něco určitě najdeš , na stojanu bych já osobně něšetřil ,vem si zě ta tvoje louže bude mít dobře přez 300 kilo ...
nejlepší je asi svařená jeklová konstrukce opláštěná už čímkoli , metr jeklu ve feroně vyjde ani ne na pade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:20 Erytrin Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: Podle mého názoru bude problém s plastovýma nožičkama které se k těm skřínkám dokupují záda skřínky jsou jen z nějakého 3mm papundeklu , už jen proto že je to IKEA bych do toho nešel, jedna z nejshitovějších značek v evropě ... spoje nejsou ani lepené jen nějaké nic moc rychlošrouby , koukni třeba na mou 250tku , skřínka z ofis outletu za 1200. celá konstrukce je dvojité lamino 18+22mm , to už je o nečem jiném ...plocha horní desky 135X55cm

rybicky.net/fotogalerie.php…




No už jsme si to rozmyslel :-D chtěl jsme se vyhnout výrobě.. :) Nevím kde bych za rozumný peníz splašil slušnou skříňku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Erytrin
Podle mého názoru bude problém s plastovýma nožičkama které se k těm skřínkám dokupují záda skřínky jsou jen z nějakého 3mm papundeklu , už jen proto že je to IKEA bych do toho nešel, jedna z nejshitovějších značek v evropě ... spoje nejsou ani lepené jen nějaké nic moc rychlošrouby , koukni třeba na mou 250tku , skřínka z ofis outletu za 1200. celá konstrukce je dvojité lamino 18+22mm , to už je o nečem jiném ...plocha horní desky 135X55cm
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:59 Erytrin
Ahoj lidičky,

plánuji pořídit akvárium cca 120(možná 130)x50x50 a přemýšlím o podstavci, a tak mi napadlo co použít korpusy kuchyňských skříněk z ikea?


www.ikea.com/… když jí vezmu 3x? Střední stojiny budou dvojté, prošroubované a slepené, Přidal bych na kraje ještě jednu desku lamino z každé strany a nevím, jestli ze zadu deska v celku? Navrch pracovní desku 4 cm a myslím, že to musí unést 3 taková akvárka :))) Díky za názor potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2013 10:49 Muž ludvik [1082] Re: michalt
Nerad píšu tímhle stylem, ale nosnost 18mm lamina nastojato je buď 150 kg nebo 250 kg :-) Holt hlava děravá ... Ty tam máš tři (zadní se moc počítat nemůže), čili minimálně 450 kilo to unese.
Čili opět - pokud se to nebude hýbat, prohýbat a bude to pravoúhlé a kolmé, tři stojny jsou naprosto OK.

Pro klid duše můžeš ještě v rozích zevnitř našroubovat kovové vingly. Tím to také trochu pojistíš a nebude to vidět, ani překážet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 01:49 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: RadekH1
Děkuji. Napadá mi jen, jestli síla, který by dokázala vybulit boční nebo zadní stěnu z lamina, by mnohem snadněji neztrhla závit na samořezném šroubu. Hmm...snad se při těchto rozměrech a hmotnostech bavíme spíš o teoretickém riziku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 01:45 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ludvik
Ano, přesně to vybulení tlakem mi dnes proběhlo hlavou. Nemám zcela představu, kolik taková svislá stěna z lamina unese. Hmotnost celého akvária i se značnou rezervou odhaduji na 180 kg.

Napadlo mi, jestli se náhodou nestane to, že jedna boční stěna se časem mírně vybulí ven a vrchní deska se prohne tak, že praskne sklo. Samozřejmě, dám pod nádrž nějakou elastickou podložku a pod stůl taky. Ale stejně mi to napadlo.

U té konstrukce jsem pořád myslel na to, aby to bylo stabilní i bez šroubů.

Bohužel, trochu špatně jsem si něco označil a trochu mi ujela vrtačka. Výsledkem je, že zadní stěna je asi o 1 mm kratší, než je rozteč bočních stěn v tom místě. Ale všechny stěny jsou pevné a vůli nemají. Vypadnutí kterékoliv stěny si taky neumím představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 01:09 Muž ludvik [1082] Re: michalt
Konstrukce musí být taková, aby to ani šrouby nepotřebovalo! :-) Což se dělá blbě ... z lamina.
Když se nad tím zamyslíš - tvar to drží už "samo", zadní deska jelikož je vložená, tak stačí aby za a) neměla vůli a za b) nevypadla. To je vše. Šrouby z boku nic navíc nepřidají.
Teoreticky by se mohla vyboulit tlakem. Ale neumím si představit takovou váhu, aby to udělala, aniž by se to nerozlámalo všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 23:51 Muž Mislow [304]
Pridam si svou trosku, me akvarko 780 l lezi na spodni casti steny od obyvaku. Koupil jsem ji za par supu v prodeji pouziteho nabytku. Pak prisla investice do vyztuzeni zevnitr drevenymi hranoly a navrch drevotriskova silnejsi deska. Vypada to pekne a akvarko v klidu udrzi. Je dulezite vedet, v kterych mistech je potreba zpevnit a jak a pak jde vse. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 23:49 Muž RadekH1 [129] Re: michalt
Můžeš tam z boku narvat samo řezný šrouby. třeba 3.5 x 50. jen opatrně, rovně ať to někde nevyštípneš. Dej ty šrouby i zezadu do té stojky. Tím to ještě zpevníš. Oboustranné průchodky jsou problém. Koukni na www.ccwood.cz ale myslím že se asi ani nedělají.
www.ccwood.cz/… používám ty kovové. Vypadají hezky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=1151