Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 17:37 Muž TRULY [164] Re: Rexistens
je prehnuty? je!
Spusti akva, daj ho bez podlozky. Odfot. A posli fotku s reklamaciou s inwho emailu aby nahodou nepindali ze si vyrobok nepouzil podla navodu. Druhy email s tym istym bude podozrivy ale... Najlepsie ak to posles od niekoho ineho aby v zdrojaku emailu nebola rovnaka ip adresa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 15:48 Muž Rexistens [16]
No men nejvic stve ze jsem se v tom juwel shopu pred koupi ptal jestli ten stolek unese i moje akvarium 80*35*50 a a nic o tom ze tam musi byt ramecek mi nerekli teda, jen ze originalni je stejne velke takze se to pouzit da. S

jen skoda ze uz jsem ten email smazal...jinak by uz mazal stolek zpet..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 15:09 Muž martinCA [33]
a to co je ako presne problem? ako to mas riesene ty? oni vravia ze na ten stolik sa nesmie polozit bezramove akvarium na podlozke? Ale mozem tam dat bezramove bez podlozky? Alebo je to iba a jedine pre ramove akvarko (to by uz davalo vacsi zmysel ako ta druha moznost)

ale pekne na tom vidiet tu snahu o setrenie, bud sa spravi poriadny stolik a je jedno co sa nan postavi (udavana nostnost pre henten je 500kg), alebo sa ukroji vsade kde sa len da, nech to je to najlacnejsie a akurat zvladne akvarium od vyrobcu.

TRULY sa este pamata jak som tu riesil ze na ten stolik buchnem vacsie akvarko, dnes uz neviem veru, ako vas pocuvam. kazodpane som vymenil ryby takze 180tka je teraz zase raz dost velka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2016 14:22 Muž TRULY [164] Re: Zober
tak im to posli bez tej podložky, som zvedavý čo ti odpíšu na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 14:16 Muž Zober [1] – Stolik juwel sb 100 ( pre rio 180 )
Chystam sa zalozit nove 200l akvarium 100x40x50 a podarilo sa mi kupit vo vypredaji stolik juwel sb 100.
Po zlych skusenostiach so stolikom juwel sbx 125 sa chcem opytat, ci ma niekto pouzity tento stolik s aj s inym ako original rio 180 akvariom. Nerad by som zazival stresy s ohnutou doskou aj ked tento typ stolika je konstrukcne lepsie rieseny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 13:58 Muž Zober [1] Re: Rexistens
Odpoved od zakaznickeho servisu Juwel bola, ze prehnutie sposobuje podlozka pod akvariom. Odporucaju mi odobrat tu podlozku.
Ja si myslim, ze fotku chceli len kvoli tomu aby videli, ci tam mam podlozku.
Len pre info, mam tam tu sedu 5mm podlozku predavanu v akvaristikach.
Ja mam ale vacsiu obavu polozit akvarium na stolik bez podlozky.
Ta Juwel skrinka je asi jedina, na ktoru sa nesmie podla vyrobcu pouzit podlozka.
Jednoducho si nechcu priznat, ze vyrobili nekvalitny stolik.
P.S. Inak pre akvaria rozmeru 80x35 nie je problem dokupit plastovy ramcek. Pre moje 80x30 ramcek nezozeniem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 19:09 Muž TRULY [164]
už tom to tu pisal ale mohol si sfotiť ked je to otvorene,
Ak nechceš mať v strede dalsie akva tak tam normálne daj stredovu priečku a hotovo.
Problem možno bude ju tam dostať, kedže to už máš prehnute a pojde to asi dosť z tuha.
Je to zjavne na figu výrobok a už ked ti rovno do emailu napíšu že sa prehýba tak..
Tu pomôže asi len ´´dobra´´ recenzia výrobku na ich stranku alebo heureku aby ludia vedeli že je to shit.
Osobne by som sa bál tam niečo mať.
Akva je schopne držať na hranach ale na druhej strane je ta skrinka oslabena celkovo, čiže nieje čisto stavana na statie na hranach. A teraz si vezmi možnosť že ti okolo toho lietaju deti alebo nejaká návšteva.
Je mi jasne že s tým máš trable a musis to výpušťať a riešit ryby, rasstliny a štrk atd ale čim skor vymeniť alebo vystužiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 18:50 Muž Rexistens [16] Re: Zober
Pak dej vedet co ti odpovedeli.

ja sobne mam pocit, ze je ta moje skrinka cim dal horsi, protoze vcera vecer jak jsem to napustil cele, tak sla dvirka v pohode otevri a dneska uz drhnou o tu prohlou deku...sice nepatrne ale drhnou...
tak jsem na "vlasovou" mezerku nastavil aby zase sla v pohode otevrit a uvidim zitra a pokud se to jeste zhorsi tak hold i kdyz uz jswm investoval 500 do samolepisi tapety, aby si tu skrinku prizpusobil nabytku v pokoji, tak ji asi budu reklamovat a pokdu mne to odmitnou uznat tak ji hold budu muset upravit nejak sam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 12:58 Muž martinCA [33] Re: Rexistens
Rexistens napsaluprostred se bude ohybat nahoru, tam je ale tezke akvario, ktere to nepusti ohnout vic jak na jeho uroven

to sice ano, nemeral som aky vysoky je ten ramik, ale uprimne nechcel by som mat ani o 0.5cm nizsie hrany tej dosky ako je jej stred. pricom toto ma isto vyssi zdvih. dizajn je to veru otazny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 12:30 Muž Rexistens [16] Re: martinCA
Tak je fakt, ze pokud to tlaci na boky te desky tak je to jako konzole a dochazi k opacnemu prohybani deky, tedy ze uprostred se bude ohybat nahoru, tam je ale tezke akvario, ktere to nepusti ohnout vic jak na jeho uroven, takze je pak deska rovna :)
ale pokud to tak je tak mi to z hlediska konstrukce prijde jako jeste debilnejsi reseni nez kdyz to stoji na podlozce a prohyba se to dolu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 11:54 Muž Zober [1] Re: martinCA
Dnes som napisal priamo do Juwelu.
Chcu odo mna fotografie, tak im ich poslem a uvidim aka bude odpoved.
Ja si myslim, ze ich riesenie s ramcekom vytvara tlaky len po obvode dosky a nie na celej ploche.
Aj tak si myslim, ze konstrukcne je ten novy typ juwel stolika nestastne riesenie. Aj ked vyzera dobre. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 11:37 Muž martinCA [33]
ak mate problem mozte skusit napisat aj samotnemu juwelu, odpovedaju vcelku rychlo, viem ze aj posielali nejake veci zdarma. mne osobne nepomohli, ale aspon ma uistili v pochybach co som mal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 11:25 Muž martinCA [33]
nesledujem diskusiu, ale co sa juwelov tyka, mam doma rio, konstrukcia je polozena na tom rame, na stoliku teda polozene iba obvodom jeho hran. Stolik samotny ma podstavu mensiu ako vrchnu dosku. Coz vo mne vzdbudzuje otazky o silach posobiacich na takto riesenu dosku (cela zataz po obvode a podpora umiestnena blizsie k stredu, dalej od hran). Aj tu pisal tusim niekto, ze mal na juwel stoliku prehnutu dosku. pride mi lepsie riesenie mat akva polozene celou plochou, na takto robenom stoliku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   14.12.2016 10:30 Muž Horác [3942] Re: Zober
Zober napsal: Vyrobca by mal jednoznacne pri vyrobku uvadzat, ze sa to ma pouzivat len s akvariami juwel!Tak uvadzat to tam samozřejmě můžou ... ale je to kravina. Na akváriích Juwel není nic speciálního. I kdyby to opakovali donekonečna ... myslím, že z nich nikdy nikdo nevydoluje jediný racionální důvod, proč by se stolek Juwel pod akváriem Juwel prohnout neměl a pod jiným měl ... Fyziku žádný značky nezajímaj :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 09:01 Muž Rexistens [16] Re: Zober
Myslim ze je to proto ze jsem se na to same ptal vcera takze mozna si mysleli, ze se ptam znova pod jinym jmenem :-D

Ale dival jsem se jak to maji resene oni (juwel) a ten ramecek od akvaria Juwel neni tak pevny aby zabranil nejakemu zkrouceni desky - je to jen kus plastu.

Takze je to ze strany prodejce dle meho jen vymluva...

Zvlast kdyz mi pak vcera zena rikala, ze se ji ta deska zdala prohla uz od zacatku, hned po smontovani te skrinky...

kazdopadne dle meho je to jen esteticky problem, protoze tim, ze ta deska uprostred neni podprena tak tam nic neunese ani kdyby byla rovna, takze je to spis celkove blbe navrhnute reseni.

U starsi "verze" te skrinky ty bocnice byly bliz u sebe takze tam mozna k nejakemu prohnuti nedochazelo.

Ted to chteli mit vic atraktivni tak se to hold prohyba.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 08:35 Muž Zober [1] Re: Zober
Napisal som dotaz na juwelakvarium.cz , ci je mozne tu skrinku pouzit aj pre ine ako Juwel akvaria.
Tu je odpoved:
"Skřínka je určena pro akvária Juwel kde výrobce přímo zakazuje používání podložek. Při použití podložky může dojít k prohnutí horní desky. Při použití akvárií Juwel nikdy k prohnutí stolků nedochází."

P.S. O ohnuti dosky a pouziti podlozky som sa v dotaze ani len nezmienil. Z toho mi vychadza, ze nie som jediny, kto ma takyto problem. Vyrobca by mal jednoznacne pri vyrobku uvadzat, ze sa to ma pouzivat len s akvariami juwel!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 21:28 Muž Zober [1] Re: Rexistens
Ja som kupil rovnaku skrinku ale pod trochu mensie akva ( 80x30x35 ) a mam rovnaky problem. Doska je prehnuta asi o 2mm.
Som z toho trochu nervozny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 20:22 Muž Rexistens [16]
tak jsem se na to podival jeste jendou a je fakt, ze mezi bocnicema a horni deskou jsou trosku skvirky. ale vube cnevim jestli je to tim nebo to neni nahore uplne rovne (jsou to vlasove skvirky)
Kdyz jsem to skoro cele vypustil tak to bylo prohle asi 3mm a po plnem napusteni asi 3,5mm.

Pak jsem pod to akva a podlozku skouzel strcit nejaky papir jak daleko se neopira vubec a zajel tam asi 5 cm a dal to nastrkat neslo takze pocitam ze to akvarium uz od pulky zatezuje tu desku celou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 12:23 Muž TRULY [164] Re: ctibum
am to z jednej stranky dovoz taliansko. Z hornbachu som zobral 5ks co som menil v jednom rohu lebo 10cm boli tam kratke.
No stal nejak tak ano. 2€+-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 11:28 R Muž ctibum [6902] Re: TRULY
Já to pochopil tak, že ji máš z Hornbachu a tam měli jen jeden "vysokozátěžový" typ. Tuším Stablit, 50,- nebo 80,- za kus, už nevím přesně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 11:19 Muž TRULY [164] Re: ctibum
tak ono zas nieje plastova noha ako plastova noha. Mal som to moznost porovnat vizualne aj hmatom :)
Mas ich od 80kg po 500. a samozrejme kvalita podla vyrobcu.

rexistens co je v stred ak to nevidno a to iste v zadu tak to moze byt jedno nie?
Podla mna si to prehol tym strkom co si tam dal ale aspon to dokazalo to ze to moc pevne nieje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:57 Muž Rexistens [16]
No tahle ma tech platovych nozek 6, a pokud bych pridaval tu desku doprostred, tak by to chtelo dalsi 2 uplne stejne co nevim jestli sezenu.
kazdopadne mam pocit ze je to skoro uplne stejen prohle (rozdil tak milimetr) at je to akvarium plne nebo tam jen tak stoji prazdne (jen se na krajich zmackne ta podlozka).
Jeste si rikam jestli to nemuze byt i tim ze jak to mam v koutu mistnosti, ze u steny je trosku pevnejsi podlaha nez dal od ni.
protoze mi prijde ze je to akvarium je trosku nahnute dopredu - rekl bych podle hladiny vody, ze jak mam kryt tak neni hladina rovnobezne vodorovne s hranou toho krytu, ale mozna se i to jen zda je to fakt tak milimetr, nema to jak zmenit... bublinkova vodovaha na tohle mereni ni moc presna.
no vecer az se vratim z prace to pomerim a vyfotim - zkusim to i uplne vypustit, jen rozdelvat dno se mi nechce uz to mam pokne navrstvene ty substraty a kdybych to delal nzova tak to muzu vsechno vyhodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:51 R Muž ctibum [6902] Re: TRULY
Tak to jsi větší paranoik než já smich Já těch plastových z Hornbachu mám jen 5 uprostřed pod příčkami, plus ještě 4 hliníkové z IKEA v rozích skříňky, aby to ladilo k obýváku :) U nás uvádějí nosnost té plastové 100kg...coze A celkovou zátěž jsem odhadl na 300-400kg..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2016 10:47 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
:-) nohy jsem kdysi kupoval štelovací plastový, ale nakonec jsem je nikam nepoužil. ale dal bych jich pod akvárko asi podobný počet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:46 R Muž ctibum [6902] Re: Jarry
Tak kdybys dal těch 500kg doprostřed desky, tak by to bylo asi rychlý... :)
Ale když to půjde spojitě přes horní desku a hrany bočnic a zadní příčky, tak to mám nějakých 170kg na příčku na stojáka a to už ta dřevotříska asi unese, když to z toho dělají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:44 Muž TRULY [164] Re: Jarry
TO JE asi tak ako mne vraveveli ked som si robil doma stolik, že jedna plastova noha ma nosnosť 500kg a v hornbachu ma dokonca presviedčali na 1tonu vlastneho testu u nich v skladoch.
Myslíš že ma presvedčili?
Dal som ich 15 pod stolik :-D :-D
A to ma cca 400kg komplet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:43 R Muž ctibum [6902] Re: Rexistens
Škvíry být nutně vidět nemusí, může to jen pružit. Deska se uprostřed prohne a bočnice se zkroutí horním předním rohem k sobě o jeden dva milimetry. Jak když otáčíš stránku v knížce.
Takže nikde nic nepovolilo. Jen prostě ta zátěž akvárka na bočnice nepůjde kolmo, ale o ždibec jinak. Ale jsou to asi jen desetiny milimetru a já fakt neumím posoudit, jestli to v tomto případě vadí nebo ne.
No proto já bych si větší akvárko na takovou skříňku nedal :) Přijde mi to děsně fórový. Ale všude to je, tak to asi fakt funguje :) Ale když vidím naše kočky, jak se na to drápou, když lezou na akvárko a děti, jak kolem toho lítají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:41 Muž Jarry [1437] Re: Rexistens
No skříňka z 15mm lamina bez střední příčky s nosností 500kg, to mi nějak nejde dohromady :-) Až jsem teď začal pochybovat o nosnosti mojí stále neotestovaný skříňky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:37 Muž TRULY [164]
NO najlepsie bude ak tu pridaš fotku otvorenej skrinky.
Ja by som to spravil tak že by som za par kaček dal vyrezať dosku na mieru niekde napr. v hornbachu a upevnil ju do stredu. Na vrch by som dal 2cm polystyren, hoci aj ten tvrdený a je poriešene.

Odfot skrinku ked je otvorena a napis aj to ako je skrina spajana, či su to koliky a šroby alebo to je lepene.
Teoreticky je možne to ešte vyrovnať a tak vystužiť a dať polystyren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:34 Muž Rexistens [16]
No mne taky napdlo, ze se neco pohlo, ale nikde zadne skviry nejsou prave... jeste to zkusim pomerit az se vratim z prace, tedy roztec mezi bocnimena u horni i dolni desky.
Ale kazdopadne mne stejen prekvapilo z je cela ta skrinka z 15mm lamina a celkove mi prislo ze ta horni deska je hrozne pruzna, kdyz tam akvarium neni tak to jde celkem malou silou "narovnat"...
jen se bojim to nechat vyztuzit, ze pokud bych to bylo treba jen o pul milimetru nahoru uprostred pak tak by to byl vetsi problem nez ted si myslim...jeste si rikam ze je mozna ta skrinka takhel prohle vzdycky jen pres ten jejich originalni ramecek to proste neni videt :)
diky za odpovedi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:25 R Muž ctibum [6902] Re: Rexistens
No to by mohlo být :)
Otočením desky se podle mě nic nevyřeší. Teď to není o tom, že by ti ta deska praskla. Akvárko leží na bočnicích, takže uprostřed teď ta prohnutá deska, podle mého, zatížená není, nebo jen minimálně.
Něco se každopádně muselo hnout. Malinko, ale muselo. Ty tři milimetry průhybu se nevzaly odnikud.
Buď se bočnice nahoře sklopily k sobě, každá o milimetr a půl - pravděpodobně bys poznal na dolní hraně bočnic, jestli je tam mezera mezi bočnicí a spodní deskou.
Nebo se deska v místě spojů zvedla, tzn. spoje se povolily - asi bys viděl mezeru mezi deskou a bočnicí.
Neumím posoudit, co z toho nastalo. Jestli vůbec něco z toho nastalo, nebo jestli to třeba nějak pobrala jen pružnost dřevotřísky.
Je možný, že fakt maluju čerta na zeď zbytečně, že o nic nejde, že si s tím dřevotříska poradí. Ale já bych se bál, že síly už nebudou působit kolmo, byť je to pár milimetrů, a že se to časem někde projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 10:13 Muž Rexistens [16]
skrinka je nova. ale je pravda, ze jsem na ni mel polozeny pytel s 20 kg pisku nez prislo akvarium a asi fakt, ze jsem ho dal tak nejak doprostred, ale nezada se mi by se to jen pod min tak prohlo...
uz mne i napadlo, ze bych tu horni desku odsruboval a otocil, ale pokud by pak tlacila na stred toho akvaria tak to mi prijde horsi jak tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2016 09:52 R Muž ctibum [6902] Re: Rexistens
Nějak mi to nedává smysl. Takhle by desku prohnul např. písek na desku nasypaný. Prostě nějaká zátěž působící přímo na desku. Ale akvárko by podle mého takhle desku prohnout nemělo, pokud je širší, než skříňka, tzn. je na krajích podepřené bočnicemi skříňky. To by se muselo prohnout i dno akvárka, aby se prohnula deska. Ale jelikož je dno rovně, tak uprostřed na desku prakticky netlačí. Nejsou v kontaktu. Takže tu největší zátěž přenáší sklo na bočnice skříňky, ale ne na desku uprostřed.
Píšeš, že je to prohnuté i bez akvárka. To je nová skříňka? Pokud ano a je to tak od začátku, šel bych jí vrátit.
Pokud je z druhé ruky, vypadá to, že na ní bylo akvárko užší, než je skříňka a desku prohnulo. Nebo si na ní někdo sednul. V tom případě vrátil bych ji také, může být podle mě narušená konstrukce.

Je někde narušené lamino v místě spojů desky a bočnic? Prasklé nebo vyboulené? Jakže by spoje měly tendenci se vylamovat?

Spousta lidí má akvárka položená jen na konstrukci s jeklů, bez jakékoli desky. Ale v tomhle případě bych se nebál, že mi praskne sklo, ale spíš o narušenou konstrukci skříňky...

Buď bych ji vrátil, pokud je komu, nebo jak píše powery, přidat příčku.

A nebo ti někdo napíše, že je to v pohodě, přeci jen je to dřevo, které něco vydrží... :) Ale já bych se raději trochu bál... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2016 09:37 Muž powery [250] Re: Rexistens
Je to prohlé hodně. Skříňku bych vylepšil prostřední příčkou. Znamená to ale nejspíš vypuštění akvárka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 09:03 Muž Rexistens [16] – Prohnuti desky u skrinky
Fotka k příspěvku Zdravim,
mám podstavec Juwel SBX 125 pro akvario rio 125 (80x35x50 - to je i moje akvarium s nosnosti udavanou vyrobcem 500kg). ale po napusteni akvaria se horni deska skrinky vpredu uprostred dodela dost prohla (asi 3mm viz foto) na krajich a vzadu se to neprohlo a akvarium tam stoji rovnomerne. Skrínka nema stredni podperu jen na bocich a vzadu, takze to dava i logicky smysl, ze tam by to asi stejen to akvarium "nedrzelo".

Ptal jsme se primo prodejce a ten rikal, ze je to nejspise tim, ze mam pod akvariem podlozku a ne takovy ten plastovy ramecek ktery je u originalniho akvaria Juwel - coz se mi teda moc nezda jako duvod. Navic je to uprostred trochu prohlé, i kdyz je akvarium uplne vypustene a dokonce i kdyz na tom akvarium nestoji.

Je to nebezpecné, nebo je to jen kosmeticka zalezitost? Hledal jsem nejake nazory a nasel jsme, ze akvariu staci kdyz je podeprene na bocich, ze jsou i podstavce, kde jsou akvaria primo uchycene jen na krajich. ale byl to jen jeden nazor a rad bych to mel potvrzeno od vice lidi :)
Jsem z toho zatim docela nervozni.
dekuji za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 14:17 R Muž ctibum [6902] Re: powery
Pokud to uděláš podle druhé nebo třetí verze, tak imho neprohne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 14:15 R Muž ctibum [6902] Re: Surdo
Máš vlastně pravdu, do stran to neudrží nic. Bude to asi kvůli dvířkům, nebo nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 14:09 Muž powery [250]
Ještě dotaz, když bych dal doprostřed 4 šuplíky, neprohne se to? Aby šly otvírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 23:06 Muž Surdo [35] Re: ctibum
Pravdepodobne to je len skrz to že tam majú isť dvierka a aby tam nebola fuga ale hrana
staticky sa to moc nezmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 16:54 R Muž ctibum [6902] Re: powery
No jedině, nic jinýho mě nenapadá :)

Tak si ještě počkej, jestli někdo další nenajde, proč to takhle nejde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 16:16 Muž powery [250] Re: ctibum
Bylo to v tom původním návrhu, nejspíš kvůli viklání doboku. Já jsem to nevymýšlel ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 16:11 R Muž ctibum [6902] Re: powery
Takhle se to mně osobně líbí víc :)
Jen mi tam přijdou zbytečné ty desky vpravo a vlevo pod horní deskou. To je tam proč? Jsou mezi příčkami, takže podle mě nic svisle neunesou. Leda jako další výztuha příček proti bočnímu sesunutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 16:00 Muž powery [250] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak třetí verze se všema svislýma příčkama na spodní desce a soklem (sokl jde vyměnit za nožičky)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:57 Muž Jarry [1437] Re: powery
:-D myslim, ze bude stacit voda do prazdneho akva na nove skrince :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:38 Muž powery [250] Re: Jarry
Zátěžový test? Roztavené olovo do prázdného akvárka na nové skříňce? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:25 Muž Jarry [1437] Re: powery
Takhle podle me ok. Je potreba poradne zajistit ten soklik (dal bych dovnitr par vinglu), aby se hlavne ta predni cast nejak nevylomila, ale ono to bude stat hlavne na tech bocnicich asi. Me zanedlouho ceka zatezovej test novy skrinky, tak jsem zvedavej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:20 R Muž ctibum [6902] Re: powery
To sice ano, ale takhle mi to přijde taky dobrý :) A než jsem to dopsal, tak to Jarry doplnil o ty podložený příčky a desku vcelku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:01 Muž powery [250] Re: ctibum
Ale je to jinak, než jsi napsal ;) Boky ani zadek nejsou na spodní desce. To je třetí varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 14:50 R Muž ctibum [6902] Re: powery
Takhle u mě dobrý ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 14:48 Muž powery [250]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takto?
- zadní stěna v jednom kusu (zrušený výklenek)
- vypodložené střední příčky (z obrázku je pro lepší zobrazení vyhozené dno skříňky)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=651