Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 09:17 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
A není materál jako materiál a cena jako cena. :)
Moc pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 09:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: invalida
Není komoda, jako komoda! :-) Ale na některé se akvárium postavit dá. :)
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 09:07 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Člověk by to musel vidět odstrojené bez šuplat a tak, ale obecně: Dovnitř nahoru přišroubovat masivní vingly do pravého úhlu u všech svislých desek, horní desku případně vyztužit (používá se pracovní kuchyńská deska), zadní desku pakliže je ze sololitu vyměnit za dřevotřísku a pokud to konstrukce a postavení umožní vyztužit zadní stěnu i úhlopříčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 08:59 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
Mě zaujal rozměr na letáku a cena ......železo drahý ano Je to skřínka šuplíky skřínka tzn že je to dělený tudíž 2x vyztužený... myslím že by to šlo ale je to váha.. myslim tak 500 kil a moc neprohádam myslim..lze to spočítat..toho šmajdání se bojim.. jak to vyztužit aby to nebylo moc vidět...nápady sem ...až to bude doma okouknu pořešim ale nápady beru a sprostě kradu když sou dobrý... palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 08:45 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Záleží na konstrukci, při té délce je dobré, pokud je uprostřed podpora, horní deska musí být vždy na bočních, zadní by neměla být ze sololitu. Kritický je vždy výkyv (zavětrování) do stran. S vhodnými výztuhami však zcela jistě může sloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 08:41 S Muž invalida [3881] – komoda
Optám se..komoda z obchoďáku 40x150 vejška asi 90 když to koupím a podle vrchní desky slepím akva cca 40 vysoký vydrží to případně je možný to použít po vyztužení? Rady zkušenosti uvítám.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 14:30 Muž grego [1] – Re: freezydark
záleží ako je vyrobená a z čoho, nafoť ju a popíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 14:20 freezydark – dotaz
Zdravím všechny!
rád bych se zeptal jestli mi 200l akvo udrží normální skříňka co mám doma? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 18:49 Skorica
Masiv je nejlepsi.Mel sem akva na tom starozitnem sicim stroji to byla parada.To byla jistota nebyla sance zadne kolize.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 22:10 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Fotka k příspěvku ja si doma postavil takovouhle
150 litru to unese ale jestli se to taky prohne...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 17:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: bali
Musím říct že komoda byla v podstatě jen horní deska, boční stěny + dolní sokl 7 cm který spojil spodky bočních stěn, vzadu byl 3 mm papundekl. Boční stěny šly okamžitě do O asi o 4 mm. Prostě levná komoda 18 mm spárovka borovice. Dalších 18 mm z každé strany, zezadu a zespoda to pak naprosto spravilo, teď to je zase moc bytelné. Další akva 110 kilo půjde na 30 mm spárovkovou polici. Není nad opravdové dřevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 15:44 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: texis
Ono se kolem těch skříněk dělá moc humbuku. Tu prostřední příčku u té skříňky nepotřebuješ, pokud nehodláš zakládat afriku a nechceš na dno vyskládat hromadu kamení. Tvé akva (140 kg) unese snad každá nová (ne z vlhkého sklepa) donesená skříňka vyrobená z dřevotřísky (lamina), nebo z masivu.

Ta IKEA není moc dobrá. Je to překližované pazdeří (jako dveře v paneláku) a pokud není dokola, nebo aspoň na svislých krajích bočních desek uvnitř hranolek, tak to fakt moc neunese. Ale nádrž do 80 litrů bych se na to nebál postavit.

Co je ale důležité - skříňka musí být zabezpečena proti "složení" do strany. U levných skříněk bývají záda "na tupo" přitlučena hřebíčky a to fakt moc nedrží. Lepší jsou alespoň záda vložená do polodrážky (jsou zárověň se zadní hranou boků) a nebo vložená do drážky. Případně pro klidné spaní ještě zabezpečit z vnitřní strany úhelníkem, nebo koupit skříňku s "vloženými" dveřmi tzn. dveře jsou uvnitř korpusu, nikoli na vrchu.

Já mám na skříňce z lamina 700 l afriku (takže celkem snad 900 kg) a zatím je klid.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 14:28 Muž Jurasek [137]
Fotka k příspěvku Kdysi jsem taky páchal skřínky. Nemají dvířka, s těma se mi nechtělo hrát, navíc mi to i vyhovuje, když je hned vše po ruce. Každá vyšla na necelých 1000Kč a můžu si být jistý, že vydrží opravdu hodně. Horní deska je podepřená ve třech místech, zpevněný vrch i spodek, nahoře kuchyňská deska, jedna má záda plná, jedna ne, ale ta má výztuhu proti rozkývání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 12:30 Muž texis [3] – Jeste pro srovnani
Puvodne jsem pro to chtel www.jamall.cz/… ale ta ma jen horni desku a nema prostredni pricku (jen police) takze me prijde ta IKEA lepsi (aj levnejsi)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 10:00 Muž texis [3] – Re: Radek26
Diky,

preci jen je asi nejlepsi uz nejaka zkusenost. Je pravda ze dle Lucky 005 bych asi mel obavu ale pokud ti to drzi v pohode tak uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 07:21 Muž Radek26 [0] – Re: Lucky 005
No já nevím. Chápu že to není kvalita z masivu. Já mám tu věší, délku 150cm, mám na tom akva odhaduju 150kg komplet. A bez problému. Než jsem to osadil skočil jsem na to. Jak říkám, mám normálně 80kg, při dopadu bych to viděl na okamžité zatížení přes 200kg. Není problém. Po 3 týdnech jsem tam vložil ty dvířka a všechno sedlo, takže deformace se nekonala, a teď už ani změny nečekám. Co jsem kolikrát viděl ve zveriměxech, co prodávají za komplety skříněk. Pod akva 200l (které nakonec váží cca 250kg) lamino 18mm na krajich a jednou uprostřed, spím klidně. Ale pravda je, že jsem si pořídil pojistku pro vytopení bytu z akvária u České ano . Člověk nikdy neví ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2009 22:06 Muž Lucky005 [197] – Re: Radek26
ja bych se i bal, nic proti
slozeni vasi skrinky
Hlavní části: dřevotříska, sololit, ABS plast, Akrylová barva
Výplň: papír
Pevná police: dřevotříska, ABS plast, melaminová fólie

skladal jsem skrinku z ikey podobny design, vypada mohutne mel jsem vrtacku s bitem a vrtut, ten se mi zvrtnul a bitem jsem projel skrz tu tlustou desku, bez zapnute vratcky.
ty "tluste" desky jsou jen 2 sololity vyplnene papirem, odpovida tomu i celkova hmotnost.
nerikam ze to neunese ale ja mam rad v tomhle ohledu jistotu a nechci potom resit problemy pri napustenem akva, ale je to vec kazdeho a za cenu toho z ikey se da udelat skrinka doma i s dvirkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 21:59 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
za jak dlouho se to prohnulo? mam tu taky komodu (stejne drevo, domaci vyroba) a chystam na to 150 litru akva, takze ted sem trochu vydesenej, vzadu sem pridal L profily do kazdeho rohu aby se to neskacelo do stran, ale ze by to slo do oblouku by me nenapadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:25 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: texis
Já měl původně komodu z 18 mm borovice pod akvárkem podobné váhy, pak když boky šly do oblouku nezbývalo vnitřek vyložit ze všech stran ještě jednou vrstvou dřeva. Zvenku nejde nic poznat, jenom zásuvky jsou o 4 cm menší ale mám klidné spaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 16:40 Muž Radek26 [0] – Nápad u IKEA
Ahoj, já jsem řešil stejný problém. Podívej se na stránky IKEA, našel jsem tam sestavu expedit a je to v rozměru na 80cm akva. Má to silné boční stěny a podepřený vnitřek, navíc se do těch okýnek dají dokoupit i dvířka, takže zakryješ techniku k akva. A cena taky není příšerná. Zkoušel jsem to přímo v IKEA, skočil jsem na to zadkem a mých 80kg s tím ani nehlo, takže bych se nějakých 140kg nebál. hop Zkusím večer přihodit fotku

Pro úplnost www.ikea.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 15:09 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: texis
no normální nábytkovou skříňku bych si tam netroufl dát i vyztuženou kovovými profily, leda kdyby byla sešroubovaná konfirmáty. Osobně preferuji výrobu vlastní skříňky je to docela rychlé a jednoduché zvládl jsem to i já. A je to i docela rychlé a hlavně levnější.. koukni na návod tady: rybicky.net/rady/akvarijni-stolek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:48 Muž texis [3] – Skrinka pod 126L
Zdravim chcu se zeptat zda pro 126L akva (odhaduji max. 140 kg za plneho provozu) staci nejaka bezna skrinka s horni deskou o rozmerech odpovidajicih akva - tedy cca 80x40 ??? Trochu se bojim ze bezne skrinky jsou dole otviraci a nemaji "nosnou" prepazku uprostred narozdil od podobnych specialnich skrinek v akvaristice.

Diky T.C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 16:42 Muž Sprachys [48]
zdravim, nekdy koncem roku budem asi malovat, to znamena ze se bude i posouvat akvarko, s timto posunem bych rad i vymenil skrinku pod akvariem... nyni je na komodě z 18mm drevotrisky (Bocni steny drevotriska, zadni stena nejakej papundekl, vpredu 4 supliky (prvni nejde otevrit kvuli prohnuti vrchni desky) a vrchni deska je taktez z 18mm drevotrisky). timto bych Vas rad poprosil o nejake rady ohledne nove skrinky, kterou si necham narezat a asi i postavit znamym truhlarem. akvarko ma pudorys 80x35 a vyska 40 (tedy 112l). konkretne se dotaz tyka materialu a provedeni skrinky (dvirka, komoda, nejaka kombinace...) hloubku skrinky bych rad stejnou, aby ladila ke zbytku nabytku. diky Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 16:29 Muž Proky [3] - Cichlidy
Tak stolek pod akvárko i kryt je hotový. V případě, že bude chtít někdo poradit či se na něco zeptat tak nebude problém. Určitě dám na rybičky přesné rozměry lamina kdyby si chtěl někdo udělat stolek pro akvárko 150x50x50 ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 15:04 Muž Honz [7] - Tetry – aaa
Ten stolek vypadá hezky potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 13:36 JuraS
tady máš jedno větší akva které stojí jen na stolku z lamina
www.akvarko.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 12:39 David M. – Re: kincmar
Asi momentální výpadek serveru, vše funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 14:11 kincmar
Zdravím, konečně se chystám na výrobu stolku podle tohoto návodu, ale zjistil jsem, že přestal fungovat odkaz s nákresem v excelu s rozpisem desek. Bylo by možné, aby mi ho poslal autor článku na mail?Byl bych velice vděčný.. kincmar@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 12:59 JuraS
napíšu to sem...pozadí jsem nějak vyřešil..vzal jsem sprai co jsem použil na nastříkání modelu lodního rychlíka..je to na polystyreny a abs..tmavší odstín modré..tím jsem začal připravený depron stříkat na balkoně..nezvládl jsem ani první pořádný nástřik a bylo konec barvy...vyšla z toho více či méně šmouhatá plocha..dal jsem to za akva a líbí se mi to..není to tak jednolitá barva..fotky budou v presentaci až akva trochu zaroste a já uklidím ten binec uprostřed stojanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 22:12 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Proky
Určitě nemusíš mít žádné obavy.. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 20:02 Muž Proky [3] - Cichlidy
Díky...udělám to z 18 mm lamina, mělo by to být OK jak jsem všude četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 13:06 JuraS
někde na netu jsem viděl prezentaci akva malawi o 1000 a něco litrech + samo spousta šutrů a stáleo to na stolku z lamina 22 mm a nahoře místo lamina byla pracovní deska (co se používá v kuchyni)..všechno sešroubováno, žádné zbytečné železné zpevnění...
a to vláďa má na tu svou 400 stovku záda skříňky neúplná..já mám 250 lt a udělal jsem to tak bytelné z 18 mm lamina, že na roh za akva (kam nezasahuje akva se klidně postavím..a to mám metrák..a stojím na rohu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 13:01 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Proky
Ahoj...Mám Rio 400..Koukni na mojí prezentaci..Je jen z lamina absolutně bez problémů ..Je hodně stabilní.. ;-) Akvarium rozměr 150x50x60 cm.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 12:58 Muž Kuca [43] - Cichlidy
železo není nutné,ale ty příčné výstuhy ve stole bych udělal z 22MM lamina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 12:56 Muž Proky [3] - Cichlidy – Stolek pod aqua 150 x 50 x 50 - 375 l ?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy. Chystám se založit nové akvárium 150x50x50 a chci se zaptat na stolek pod něj.
Chci si ho vyrobit sám dle návodu rybicky.net/rady/akvarijni-stolek , ale na 375 l.
Jen se chci zeptat zda je nutná nějaká železná konstrukce či ne. Budu vycházet z podstavce Rio 400 a bude vyroben z lamina o síle 18 mm. Pokud máte někdo Rio 400 nebo podobný podstavec na takhle velké akvárium, prosím poraďte. Chci mít maximální jistotu, že pak stolek s plným akváriem vydrží.
Děkuji za jakékoliv připomínky a návrhy.
Zdraví
Martin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 17:30 JuraS
Fotka k příspěvku a ještě fotka včera večer..binec je způsobená tím, že manželka s jednou holkou jsou na druhý straně evropy a ta druhá je s tím svým pichaču někde pryč..doporučuji se zařídit podobně všem co se do takové práce pouští..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 17:28 JuraS
Fotka k příspěvku a věci co jsem narovnal na chodbu po dokončení práce..uklízet se mi je dnes fakt nechce..vstával jsem o půl šesté a dal se hned do práce..vlastně jsem si uvědomil, že jsem od rána měl jen jedno kafe a 2 rohlíky...a pár sklenic vody...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 17:26 JuraS
Fotka k příspěvku Dnes doděláno..čepice má 15 cm na výšku protože nechci krycí skla..díry nahoře jsou 2 kvůli větrání a pro dvě krmítka..obě jsou ale pitomá technicky vyřešená..otáčí se tak idiotsky že nesypou na jedno místo ale vlastně do řádku..někde koupím plastový trychtýř..fiknu ho na půlku a mnalepím to jako límec okolo otvoru...a takhle to vypadá po cca 30 lt staré vody..kompletně starého dna i s hnusem..a aquasafe...do filtru vyklepán starý filtr a použito jbl filter start...na dně filtru jsou vzduchovací kamínky a to je jediné vzduchování co zatím je v akva...rostlin jsem dal jen pár..půlku jsem nechal zatím v kýblu..nechám ať se sami rozrostou..ke každé jsem dal od tetry prášek hnojiva..a co2 bublá z lahve 20 bublin (jo taky vznáším otázku..kolik bublin je všude psáno..ale jak velkých ? jako tenisák, jako meloun, jako hrášek..bublina přece není vždy stejná...)
a tady je fotka..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 07:52 JuraS
ještě mě v noci napadlo jedno zlepšení které kvůli nerovné podlaze já nevyužiju..napadlo mě, že kdybych měl na zemi plovoucí podlahu pak bych osadil spodek 8 mi kolečky nebo spíš válečky a při upuštěném akva bych s ním mohl vyjet od stěny a dostat se tak dozadu k zapojení a k údržbě..takhle jsem zkoušel bez krytu manipulovat s filtrem a i když stojím na stoličce tak při mých 183 abych se natahoval jak spiderman...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:52 JuraS
Fotka k příspěvku má..ze surový dřevotřísky 18 mm..z fotky je snad vidět, že jsou vsunutá dovnitř a ne připlesklá zezadu..všechno je se vším prošroubováno..tak třeba záda..jsou se spodní i horní deskou spojeny 2*3 mi vruty, s pravou a levou vnější deskou 2*4 vruty a s těmi vnitřními 2*5 vrutů..no za krabičky kde bylo původně 70 vrutů jich tam zbylo 10...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:35 koblihcz
JuraS napsal: ... normálně mi prší na balkon tak jsem ho tam vysypal a on se propere přírodně... No aby se ti do toho sterku tim destem nedostalo vice sajrajtu nez tam bylo. ;-)

A ma ta skrinka nejake zada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 18:25 JuraS
mám vyzkoušené, že permanentní fixa ve vodě nepouští..a nebo kdybych cestou potkal modelářské kšeft tak koupím sprej na polystyren...právě teď využívám přírodu..nasypal jsem si na balkon 40 kg akvarijního štěrku..propýral jsem ho v kýblu a teklo z něho hafo sajrajtu..normálně mi prší na balkon tak jsem ho tam vysypal a on se propere přírodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 16:57 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Dobrá práce, jen bych doporučil jiné řešení dosažení toho černého pozadí. Těmi fixami to nikdy nebude ono, vždy to bude místy sáknout více a místy méně a budou tam fleky do šeda (takoví malířští kocouři). To by bylo lepší na ten polystyrén přitisknout kus černé folie či tapety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 16:49 JuraS
Vím, že to sem nepatří...zadní stěna bude černá zvenčí..k tomu jsem si právě uřízl "desku" extrudovaného polystyrénu 3 mm..zaschly mi foukací fixy..tak zítra koupím několik hooodně tlustých permanentních fixů a natřu jednu stranu na černo..z jedné strany bude přitisknutý filtrem a z té druhé pomůže kousek oboustranné pásky..filtr dostane slušivý kabátek..zespodu 6 mm, z jedné strany 3 mm a akva..zezadu zeď a mezi ní 6mm a ze strany kde je čerpadlo 1 cm, nahoru krycí sklo a 1 cm polystyren..to aby byl hezky v teple..zbytečně se nevypařoval a hlavně aby moc nebyl slyšet..budu ho mít sotva 2 metry od hlavy při sledování televize...no jen doufám, že si terčáci zvyknou když jim dám nad hlavu jedno zadní repro z domácího kina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 14:36 JuraS
"čepička" na akva se nekoná..sestavil jsem si ji nasucho na zemi a hnedle jsem viděl co jsem provedl...špatně jsem zadal nařezání "deklu"...to tím, že jsem na poslední chvíli změnil způsob jak se bude pokládat..jediné co prozradím..je to z lamina 16 mm (nařezané police) a bude spojena vruty 40*3..rohy ještě pojistím hliníkovým véčkem..kde kdo používá laťky na položení na hranu akva..já na to jdu jinak..plastová véčka..zpevním je (jen pro klid duše) centimetrovým hliníkovým véčkem uprostřed.. dekl nahoře je dvoudílný..použiji ocelový klavirní pant ..dával jsem bacha abych nevzal cokoliv co má v sobě jen stopu mědi..a stejně ho ještě "láknu" lodním lakem...ještě musím dořešit rozmístění 4 zářivek (3x glomat) a v zadní desce deklu k tomu vyrobit 2 díry pro automatická krmítka..a větrání..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 13:54 JuraS
Fotka k příspěvku správně tam měla být tahle fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 13:52 JuraS
Fotka k příspěvku v životě jsem nespojil dvě prkny k sobě jinak než kladivem a hřebíky..tedy pokud nepočítám montáže nábytku z ikea a od jiných..tohle je moje homemade od začátku až do konce..stylem.."účel světí prostředky"..na první fotce je už akva plné..binec okolo je tím, že jsem (jak jsem psal a, doma sám a žádná holka se mi neplete pod nohy-uklidím to večer než přiletí.. a za b, protože jsme 14 dní po stěhování, nemáme kuchyň a tak se nám všechno "válí" všude..)
Stolek jsem dělal de-fakto narychlo..uzavřel jsem smlouvu s firmou a v čase x-y a to celé na druhou...prostě jak se to stihne mi přilítnou a začnou dávat kuchyni a bourat..bourat i barovej pult kde teď stále stojí původní akva...takže jsem musel hnedle přikročit k realizaci aby obyvatele přestěhoval bez problémů do většího příbytku...
tady je umístění filtru za akva a vstupní komora do filtru..trubky jsou jen provizorní..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 13:46 JuraS
Fotka k příspěvku Fotem mám už pár..nejdřív jsem myslel, že počkám na někoho kdo mi pomůže akva dát nahoru..zvedat akvo do 78 cm se nechtělo..no ale stačila trocha základní mechaniky a je nahoře..pod akva jsem dal 1cm polystyren.ten s červenou značkou..s hlavičkami šroubů jsem se moc nezabýval..některý je zalezlý a pár jich vylézá..polystyren to skryl..4 mi pásy oboustrané pásky jsem polystarem přilepil k horní desce stolu..pod filtr jsem dal 6 mm extrudovaný polystyren..jo a pod stolkem je 3 mm extrudovaný polystyren taktéž přilepený páskou....akva jsem napustil a teď zkusmo běží filtrace..je to jen proto abych z akva dostal všechen prach a binec co tam napadal..to víte ještě mokré akva se stěhovalo pak leželo v bytě a prášilo se do něj..zatím sbírám síťkou prach z hladiny a v první komoře filtru je kilo keramických válečků v síťce na zachytání toho bince..nechám to takhle běžet aspoň 2 dny..pak přidám savo a desinfekce bude hotova...mám nařezané dřevo na "čepici" ale zatím se mi do toho nechce..snad až večer až bude bouřka jak slibují...no nějakou fotku sem hodím..zmenšil jsem ji a ubral barvy...
prostředek bude prázdný pro umístění současného akva (prozatím..bude prázdné)..na bocích budou dvíka (ještě, že tam nebyly..když jsem dával akva nahoru tak jsem někam potřeboval dát nohu...)
v těch "boxech" (nenapadá mě teď vhodnější název) jsou od oka zhruba uprostřed zadní stěny vyřezané díry..na průchod kabeláže..jednu díru jsem udělal i do vrchní desky pro průchod kabeláže nahoru..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 10:53 David M. – Re: JuraS
Určitě tu pak dej fotku tvého výtvoru, jsem zvědaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 21:01 JuraS
Hned ráno jsem jel si nechat nařezat lamino na stůl pod akvarium..protože jsem spíš na přemýšlení a ne na ruční práce tak jsem měl jen načrtnutý nákres..samo, že jsem se ustřelil a musel jsem se vracet zpět abych napravil chabu..tu jsem opravil tak, že sjem to totálně dodrbal a pro další desku tentokrát správnou jsem raději jel do jinýho obchodu..původně jsem myslel, že dnes jen nalepím hrany, a namaluji si dírky..houby..nemýt toho, že mi před chvilkou klekla baterka v šroubováku tak ho mám skoro hotový...protože mám sice vrták na konfirmy, ale na jiné rozměry než jsem viděl šrouby tak jsem 18 ku lamino spojoval vrutama 70*4 .. dal jsem jich tam dostatečně..neplánuji stůl rozdělávat..bude bytelnej až hrůza..má rozměr 101,2*67,3..divné rozměry ale tak mi to vycházelo když nedělají 20 ky lamina..na stojáka jsou 4 desky a nahoře bude akva 100*50*50 + filtr 50*50*15,5.....jsem slaměný vdovec..manželka s jednou holkou odletěla dnes v noci k moři a druhá je kdoví kde..ani mobil nebere...takže se fakt tak moc nenudím...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=1951