Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kus
Zrovna ten Nábytekservis je jedním z nejlepších dodavatelů co znám pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:18 Muž patamatix [408] Re: Surdo
Ano v tom ti věřím,opravdu. Ale ty ten nábytek vyrábíš a já o tom hovořím jako amatér,který by to dokázal udělat,ale nemám na to žádný nářadí. A pokud bych měl kvůli jedné skříňce kupovat jakékoliv nářadí,tak se my to nevyplatí. ano
EDIT : PS: bydlím v paneláku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Joshuax
v márketech mají ty nejlevnější plošné materiály jaké se daj kde sehnat za , v Obi a podobných na Wenge a podobné moderní desény zapomeň stydim maj tak buk , dub a smrk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:14 Muž Surdo [35] Re: patamatix
vyrábam nábytok na mieru podla želania zákazníka a s kludom ti môžem povedať že by sa do tej ceny vošiel.
ale ČR neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lubaan
Můžu mluvit za sebe a pár mých zákazníků, zatím nám všude vyšli vstříc , nebo se vybrala nějaká alternativa ke spokojenosti všech , vždy maj všude nějaké půlky čtvrtky desek , ovšem oproti márketům za skoro poloviční ceny ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 20:59 Muž patamatix [408] Re: Surdo
S tím bych si nebyl tak jistý,ale to je můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 20:36 Muž Surdo [35] Re: patamatix
za tu cenu si spravím 3KS takých skriniek
to už odporúčam kontaktovať najbližších majstrov a dohodnúť sa na skrinke aká mi bude vyhovovať a cenovo to vyjde tiež menej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:14 Muž patamatix [408] Re: Joshuax
A co tohle. www.juwelakvarium.cz/…
A no je dražší,ale hotový. Koupíš tu Diversu (píší cena základní),tak je otázka kolik stojí přesně,pak něco dokoupíš ty desky,spojovák a tak budeš na ceně třeba ke 3000 a originál je originál a pevnost je zaručená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:07 Muž patamatix [408]
Už jsem kolikrát měl myšlenku něco si sám spíchnout,nějakou skříň nebo tak něco,ale když si spočítáte desky,olepovací hrany,kování,spojovací materiál a pokud proto budete muset jet několik kilometru do obchodu,tak i cenu dopravy (něco zapomenete další cesta),tak jsem zjistil,že je levnější si koupit hotový výrobek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:02 Muž kus [200] - RostlinyRe: Joshuax
Fotka k příspěvku otázkou je, jestli není levnější vzít celou desku někde u truhláře, než platit ty kousky v OBI. Wenge jako lamino má barvu odlišnou, výrobce od výrobce. Kronospan pod číslem 854 a Egger H1555 a Glunz M12064.
Jinak pro domácí kutily tu mám lahůdku, jak to dobře funguje nevím, je to novinka, ale proč to nezkusit. ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:49 Muž Joshuax [17]
skrinka wenge, dvirka bile, pokud by mi spocitali jenom spotrebu, vzal bych klidne v obi, ale nechci nejaky smejd. Rad bych Egger nebo Kronospan idealne a v Obi atd to podle me vubec nemaji napsane, odkud to je ten material.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:40 Muž lubaan [61] Re: MonterMonty
Tak je pravda, že Hornbachy, Obi a pod jsou dost drahý, ale zase tam každýmu nařežou, co kdo chce a neřeší, kolik jim tam toho z celý desky zbyde.
Naproti tomu v profi obchodech s plošným materiálem to většinou taky nařežou a olepí, ale zase chtějí, aby si zákazník vzal celou desku včetně zbytků. V případě, že skříňka má bejt dvoubarevná to pak může vyjít o dost dráž než v hobby obchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Joshuax
Osobně bych si to raději nakreslil , jak chci aby to vypadalo , zajel někam kde prodávaj deskové materiály (hornbachy a obi jsou dost předražené pokud tedy nekoupíte zbytky)maj tam většinou i formátovací pily , za pár kaček to nařežou a profevionálně nalepí nebo nafrézují ABS hrany , budete se možná i divil na kolik vás to příjde (pokud teda nepůjdete do nějakých disainových desek)sešroubovat konfirmáty už to snad zvládnete , hlavně to bude podle Vašich potřeb a parametrů ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:10 Muž Joshuax [17]
No rikam si, jeslti nekoupit treba tohle v adekvatni barve

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

a pak tomu pridat proste bocnice a do nich dvirka, a dozadu adekvatni desku. Cele by se to melo zpevnit a jednu tu pricku co tam je bych musel riznout, aby se tam vesel filtr, ale pevnost by to ohrozit nemelo. Zvlaste po pridani dalsich 3 stojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:21 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Joshuax
Nejlevněji asi vyjde vyrobit si to sám, v bauhausu, Obi apod to nařežou dle potřeby na super mašině, dokážou i odýhovat hrany. Já si takhle nakoupil desky ze zbytků za pár korun, koupil jsem si trámek za 100Kč, který mi nařezali a udělal jsem z něj nohy, obložil ho deskama a natřel a pohoda jazz. Jednu bočnoci jsem udělal na panty otvárací a mám pod tím externí filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:43 Muž Joshuax [17] Re: lubaan
tak kupovat original eheim abych to pak bastlil, to by byla trochu prasarna :) No uvidim... Mozna to zbastlim doma sam. Kdyz mi to v obchode narezou na potrebnou velikost, tak sesroubovat to uz zvladnu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:10 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku Takhle to je zezadu u mě,takhle nějak bych to vyztužil,aby to nemělo tendenci se kácet ano
Musím uklidit stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:58 Muž lubaan [61] Re: Joshuax
Dřív by to asi nešlo, mam toho docela dost. Tak pak jedině si kup tu skříňku a nech si v nějakým hobby marketu nařezat 5cm pruh lamina v odpovídajím dekoru a délce a přidělej to ze zadu na skříňku a hadice od fitru můžeš vést přes záda, místa bude dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:55 matus13 Re: patamatix
ok tak dik kupim a otestujeme snad to bude dobre nech nemusim do novej skrinky vrtat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:54 Muž patamatix [408] Re: matus13
Tak by jsi tam musel dát tu výztuhu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:50 matus13 Re: patamatix
tak sa asi len bojim toho sololitu v zadu a ako to mam otestovat?sadnem si na nu ja 70kg,brat 80kg a bratranec 115kg? ked sa prepadneme tak je zla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:47 Muž patamatix [408] Re: matus13
Já bych s tou výztuhou nespěchal,pokud síla materiálu bude kolem 15mm,tak bych se toho nebál,koupil bych to a pak bych to otestoval a pak dle potřeby výztuhu,ale myslím že to asi nebude nutné,mám skříň origo od Juwellu a nemyslím,že by na ní bylo něco speciálního a materiál je 16mm silný. Toť můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:44 matus13 Re: patamatix
vystuzit bude stacit s hranolo 5x5 cm vzadu pri tom sololite?iba taku jednu stojku tam spravit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:42 Muž patamatix [408] Re: matus13
Pokud by měla takovou tloušťku,tak by to asi sneslo a v nejhorším to vzadu vyztužit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:13 Muž Joshuax [17] Re: lubaan
Polovina dubna, to je pozde :) Svetlo by mi stacilo udelat jenom jako ram s prickou na umisteni zarivek a hrany na kterych by to sedelo na akvarku, proste jenom drevo.
Vrch bych udelal klidne sam, ten uz nemusi byt v barve, tam muzu pouzit cerny plast, ale to drevo, aby bylo stejne jako u skrinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:06 matus13 Re: patamatix
ale myslim ako zadna stena ze ma cca 5mm boky a vrch ma tusim 15-18mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:56 Muž patamatix [408] Re: matus13
5mm? hmm Já mám skříňku ze 16 mm,akva 180l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:52 matus13 Re: patamatix
preglejka vyzerala byt hruba cca 5mm :-D ale jedine ju asi zosilit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:50 Muž patamatix [408] Re: matus13
Aha tak to jo :-) A víš jak silná ta překlížka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:46 matus13 Re: patamatix
nemam ju :-D dnes som bol na nu pozerat v obchode aj som sa skusal o nu zapierat aj s bratom a ani sa nepohla dokopi okolo 150-170kg vydrzala bez problemov,momentalne mam akva na zeleznom rame ale idem si prerabat izbu tj. parkety a novy nabytok
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:44 Muž lubaan [61] Re: matus13
Pro klid duše si nech do částí, kde jsou dvířka nařezat desky 18mm tak, aby se vsadily do skříňky k zádům. Desky přišroubuj k zádúm a spodku a hořejšku. Desku pod akvárko už máš. Když to takhle zpevníš, bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:39 Muž patamatix [408] Re: matus13
Vyfoť skříň otevřenou,to napoví více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:32 Muž lubaan [61] Re: Lucky005
To je jasný, z obrázku se prd pozná. I ten sololit by stačil, pokud by byl v drážce a ne jen přisponkovanej. Když by se přidaly záda tl. 18mm, tak už to pak unese cokoliv. Otázka je pak, jak komoda stojí- nejspíš jen na bokách a na soklu. Pak taky záleží na způsobu spojů dílců komody. Nakonec si to musí stejně každej rozhodnout sám. Průměrně technicky zdatnej člověk by měl bejt schopnej posoudit bytelnost komody, jestli je to nějakej polskej papírák nebo kvalitní výrobek.
Naopak čim je to olepený je úplně fuk, protože pokud působí voda dýl, nabobtnä to ať je to olepený čim chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:22 matus13 Re: Lucky005
skrinka je to tato www.moebelix.sk/… je tam aj rozmer,chrbat je sololit hrubka dosiel tusim 18mm a na vrch mam dalsiu dosku hrubu 20mm akvarko ma 100x40x50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:15 Muž jmalyska [167] – 2m skříňka
Kdyby někoho zajímaly fotky, jak lze vyřešit velkou skříňku pro akvárko, mrkňěte do mých fotek... Mám 200x65x75, dvířka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:09 Muž Lucky005 [197] Re: matus13
z obrazku vime, kulove.
takze kdybys venoval chvili procteni toho vlakna, tak bys zjistil, ze se vetsinou se tady resi jake to ma zada pevna(ok) nebo sololit(vymenit za pevna) pripadne pridat nejake kovove elka nebo zdvojit pricky, nekdo meni horni desku za s vetsi tloustkou (kuchynska deska) nebo pripadne zdvojit. Muzes zkusit zatezovy test, postav na to cleny rodiny v celkove hmotnosti cca 270kg (sklo+voda+sterk+dekorace)
Druha vec pokud to ma jenom nazehlene hrany tak pri delsim kontaktu s vodou rado nabobtna, leps je ABS hrana.

Pokud bude mit nekdo jeste silu odpovidat tak at me doplni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:03 Muž lubaan [61] Re: matus13
Délka komody a délka akvária je kolik? Ale když by se dala pod akvárium ještě nějaká deska, co roznese váhu, tak to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 16:16 matus13 – komoda
Fotka k příspěvku hodi sa tato komoda pod 200l akva?jak to je zakruzkovane tak tam vychadza ze by bolo polozene su tam dokopi 3 priecky tak si myslim ze by to mohlo udrzat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 15:13 Muž lubaan [61] Re: Joshuax
Jestli jsem to dobře pochopil, tak vlastně chceš i kryt se světlama. Dokázal bych ti to vyrobit tak jak chceš, akorát bez světel (pro sebe bych světla udělal, ale na kšeft to moc dělat nechci). Dokonce by to šlo vyrobit i tak, že kryt i spodní olištování by nepřesahovalo víc než 2mm obrys akvária na každou stranu. Neni problém dodat i akvárium od spolehlivýho výrobce. Ale nebylo by to hotový dřív než v polovině dubna. Lamino 18mm to v pohodě unese ty jejich originál skříňky jsou dělaný taky z 18mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 09:56 Muž Joshuax [17]
Zdravim, chci zalozit akvarko 120x40x50 a hodne se mi libi primo ten original od Eheimu serie Scubaline 240.
Ma to ale jeden hacek. Oni ten set maji udelany primo na to akvarko, ale uz se tam podle vseho moc neresi, kudy pujdou hadice k filtru, takze to cele musi stat kus od steny a to mi dost vadi. potreboval bych obdobnou skrinku, ale o 5 cm hlubsi, aby se tam ty hadice vesly a do skrinky vlezly pres desku z vrchu (pokud je to konstrukcne mozne), aby to cele mohlo stat uplne u zdi.
Svetlo by melo byt tak o 5 cm delsi, tzn taky az ke zdi a bocni prostor za akvarkem by mela kryt lista ze stejneho materialu, aby to vypadalo jako celek.

Bydlim v panelaku, takze nemam moc moznost si toho zhotovit v predsini, tak se chci zeptat, jestli tu neni nejaky stolar, ktery by mi tohle dokazal vyrobit, podle tohoto vzoru.

www.juwelakvarium.cz/…

Mam stejnou obyvaci stenu, tak bych chtel dodrzet idealne stejny vzhled, ale samozrejme pokud to bude potreba nejak upravit kvuli nosnosti, holt se to upravi dle potreby.

Mam doma tuto stenu, takze ta hneda z popisu nahore je wenge, eheim ji primo oznacuje wenge/bila.

www.asko-nabytek.cz/…

Pripadne jak silne by musely byt ty desky, aby to udrzelo predpokladanych 300kg bez zelezneho ramu ?
Je mi jasne, ze ocelovou konstrukci by bylo mozne oblozit jakoukoliv tloustkou.
Ta original eheim skrinka je krasna, ale ty hadice mi vrtaji hlavou. Melo by to tu stenu doplnit z prave strany, takze z leve nebude zadne misto a z prave uz by mely byt zidle, takze bych nerad, aby se nekdo motal kolem hadic s vodou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 01:12 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: karbi
Jestli ti nevadí nějaká koruna navíc za stojan, tak to dej ze 40. Jinak nožky jsou fajn. Já mám stojna (stojanová variace v prezentaci) ze 40 a s nožkama tuším 100x100. Variant je spousta, ale ten můj stojan shledávám celkem bytelný a funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 19:49 Muž Surdo [35]
nožičky je možne výškovo štelovať do vodováhy
ale ten obdĺžnik tu váhu určite roznesie lepšie
som stolár takže joklom a stolíkom s nich moc nerozumiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:59 karbi – podstavec
Ahoj, dávám dohromady akva o rozměrech 180x60x60. Chci udělat podstavec z jeklů a pobít to laminem. Napadá mě, jestli udělat obdélník na kterém bude ležet deska s akva i na zem a položit na desku aby byla váha pěkně rozložená. Nebo udělat 6-8 nožiček a znovu na desku. Četl jsem, že se hodně dělají nožičky, ale nebylo by lepší, kdyby to leželo na zemi celou vahou? Jekl bych si představoval čtyřicítku, 30 už asi bude málo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 12:02 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
Tak samozřejmě to problém není a dá se to všelijak obejít, už jen třeba z toho titulu, že nikde není stanovená lhůta délky zapůjčení vratek. Toto upozornění uvádím jako doplňující informaci pro další různé koumáky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 11:51 Muž sasula [274] Re: Designer
Dobrá odvykačka... chcces lahváče tak sundej akva... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 11:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
A to je takovy problem si v kazde bedne jedno nechat? Az to vypijes, vratis, to da rozum... a takhle to jen tak nevypijes smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2014 11:19 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Ještě k těm pivním přepravkám
Tak jsem se telefonicky pídil po nějaké oficiální informaci, jaké tato přepravka snese zatížení a ptal jsem se rovnou u kováře, čili v Plzeňském pivovaru. Přesná čísla nikdo nezná, testy tohoto typu se kdysi dělaly v Německu (a přepravky toho snesou opravdu hodně) nicméně se mi dostalo i jiné ale o to závažnější informace: Tyto přepravky jsou stále majetkem pivovaru i když si je odnesu z obchodu oproti standardní vratné záloze 100,- Kč. Tím pádem s nimi nemohu nijak neoprávněně nakládat (např. do pivních sudů si v garáži lít naftu, z přepravek si stavět domečky, nábytek, stojany pod akvária atd.) Pouze v případě, že bych v těchto přepravkách měl stále pivo a případné policejní návštěvě tvrdil, že si ho tímto netradičním způsobem doma uskladňuju, bych byl z obliga.
Takže pozor: používání obalů na pivo k jiným účelům než je transport piva či prázdných lahví je v protizákonné tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:13 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: georg
Tak tohle by mi v 3. patře 120 let starýho činžáku asi neprošlo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 21:59 Muž georg [112] - AfrikaRe: Ivoš
Určitě to stačit bude, mrkni se tady, jak to je v pěstírně
wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 21:54 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: georg
Když to porovnám s tím laminem, ze kterého se dělají podstavce standardně, tak jsem opravdu v naprostém klidu. Nejdřív jsem uvažoval o tom, že bych to vypodložil i v prostředku dalšíma 2 basama ale když jsem si je pořádně osahal, tak jsem usoudil, že to je natolik pevný plast, že takhle to musí bohatě stačit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=1101