Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2011 13:23 Žena stetinka [270] – Re: soptik
Fotka k příspěvku no, mafla asi máme, ale já se ho bojím, pilkou už jsem děla police do špajzu z lamina, tak to snad zvládnu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:43 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: stetinka
s přímočerkou nebude ten nejlepší výsledek, lepší je maflik, udělá se s nim perfektně rovnej řez. pokud se přecejen rozhodnete pro tu přímočarku, tak pokud má plátek se zubama směřujícíma do pily, jeďtě pilkou po vnitřní straně dvířek, ona bude trochu vytrhávat lamino, takže oškubanej řez bude ve skřínce a ten čistější zvenčí. nicméně jsem stále pro ten maflik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 11:42 Žena stetinka [270] – Re: soptik
no, tak jsem to šla omrknout podrobnějším okem a zjistila, že dvířka jsou OK. Ale jak jsi psal, nabotnala ta základová - spodní deska. S tou asi nic neudělám. Tak bych možná zvládla s pomocí kluka to vyšroubovat z pantů a seříznout spodní hranu dířek. tam bych ani nic nemusela žehlit, zespodu to nikdo neuvidí. Snad to zvládne šukačka (odborně je to snad přímočará pilka?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:59 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: stetinka
myslím že tě tu srašej až moc katastrofálním scénářem o zborcení skřínky. to by musela nasáknout celá konstrukce, hlavně stojny, což by se stalo tak při vypláchnutí povodní, byla by dobrá fotka o jaký poškožení se jedná, ale podle tvýho popisu soudim že se ti nasákla spodní deska (základna skřínky) a zřejmě jen přední hrana, tim že to leží na koberci a vlkost se nasákne i kus pod ní a tam se dlouho drží se předek zvednul. takže podříznutí dvířek je nejjednoduší řešení. jestli i čelo nabobtnalý desky vypadá blbě, tak buď nažehlit novou hranu, což k blízkosti ke koberči může bejt problém, nebo překrejt dřevěnou lištou, či dřevěnym uhelníčkem - k sehnání v každym baumaxu apod. záleží co ti umožní konstrukce skřínky. je to asi nejjednoduší oprava proveditelná za provozu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:45 Žena stetinka [270] – Re: romant
tak díky.............................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:35 R Muž romant [27987] – Re: stetinka
Domluv se s nějakým truhlářem, ať se na tu skříňku podívá a uvidíš. Nic rozumnějšího mě nenapadá. Držím palce, ať je to planej poplach. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:28 Žena stetinka [270] – Re: romant
se z toho začínám rosit, nestrašte! Viděla jsme v tom jen opický problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:27 Žena stetinka [270] – Re: Yirka
to není moc dobrá rada pro chudinku nešikovnou ženštinu sad To je pro mě stejně složité svařit si stojan a zakrýt ho dřevem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:25 R Muž romant [27987] – Re: stetinka
Hmm, tak to o nějakých změnách, ostatně jak píše Yirka, bude svědčit. Bude velmi problematický nějakým způsobem manipulovat se skříňkou s takovým zatížením. Asi bych snížil hladinu v akva tak na 1/3 a pak setu skříňku snažil nějak vyztužit, ale jak to Ti nepovím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:21 Muž Yirka [9126] – Re: stetinka
Nenarovná se to již nikdy. Působením vody dojde k nabobtnání a porušení vnitřní struktury dřevotřísky a opravdu pod zatížením hrozí zborcení.Jediné čisté řešení pří významnějším problému je výměna poškozené desky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:16 Žena stetinka [270]
Bohužel se to nenarovnalo ani předtím sad Už mi rozčilujou ty pootevřený dvířka. Myslím, že nic jinýho se nenacucalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:14 Muž Yirka [9126] – Re: stetinka
Pokud je to pod malou nádrží, dejme tomu, ale pod větší zátěží by už ta skříňka moji důvěru neměla. Promáčením a vydutím rychle ztrácí své vlastnosti co se týče pevnostních parametrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:10 Muž csnoro [7] – Re: luke1988
Ja mám taký od DIVERSI len na 300l, všetko je pohode. Som spokojní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:08 R Muž romant [27987] – Re: stetinka
Jo, jo, to znám. smich Když k tomu došlo předtím měsícem, tak se to srovnalo, nebo ten problém od tý doby přetrvává? pokud se to před tím srovnalo, tak bych věřil, že se to dorovná i teď. Skříňka, byť ne z lamina se mi chovala stejně. Když jsem zavlažoval, tak jsem dva, tři dny nedovřel dvířka od skříňky a až to vyschlo, tak se to vrátilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 10:04 Žena stetinka [270] – Re: romant
pár měsíců,ale v teď v neděli znova... smich Já jak napouštím hadicí a při tom dělám tisíc věcí najednou, tak zapomenu a pak si říkám, co to tu tak cáká? Že by venku pršelo? hmm
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 09:58 R Muž romant [27987] – Re: stetinka
Před jak dlouhým časem se to odehrálo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 09:55 Žena stetinka [270]
Měla bych dotaz pro manuálně zručné přítomné akvaristy. Bohužel se mi povedlo, že mi před časem přeteklo akvárium (to určitě vůbec neznáte :-D ) a to lamino tu vodu nacucalo (je to na koberci). Takže od té doby nemohu dovřít dvířka.
Chtěla bych to nějak vyřešit,ale nenapadá mě jak. Jestli nějak ohoblíkovat hrany dvířek a pak znovu nažehlit tu hranu. Nebo ještě mě napadlo, zda bych to nějak heverem v prostředku nepřizvedla, a pak to podepřela třeba jeklem. Ale nevím, co na to akvo, přeci jen čtyřista litrů, kdyby mi mělo prasknout a vytéct do obýváku...
Řešil jste to někdo, máte někdo nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 22:35 Muž luke1988 [4]
www.krmiva-az.cz/…
Co říkáte na tuto skříňku? Mělo by na ní stát 240l akva což podle výpočtu z www.akvamalawi.com/… dělá 360Kg...díky za odpověď.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 21:23 teleport – Re: žoržik
no 160 l akva plus vše okolo takže asi 220 kg .. co myslite ze vyrobce napise samozrejme ze to unese aby stolek prodal prece svuj vyrobek neschodi .. spis mi jde o to zda ho už někdo má doma a je v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 20:56 žoržik – stolek
Poslal bych výrobci dotaz ohledně garantované nosnosti. Udejte předpokládané celkové zatížení a je to...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 20:26 teleport – Re: teleport
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 20:24 teleport – má někdo zkušenosti s tímto stolkem
www.akva-tera.myeshop.cz/…



je za dobré peníze ted jde o to aby akvarko nespadlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:08 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Stenly
Aha tak zme sa pochopili nakoniec :-) Ďakujem Vám páni! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:17 Muž Stenly [44] – Re: RadioactiWe
Jesli je to lepší ti nepovím, protože je to vlastně to samé, ale jinak napsané. Pro jistotu aby jsme si rozuměli. Nejprve spodní vodorovná deska, na ni našroubovat desky svislé (příčky a záda) a na ně přišroubovat desku vrchní. Tím bude váha rozložena na celek. Pokud by bya horní deska vsazena trpěly by spoje na zatížení střihem a moho by se to celé zbortit. Materiál si vyber podle vkusu ať už lamino nebo masiv je to jedno. Základem je to dobře a správně sešroubovat pak to unese i 300l akva. Můžeš mrknout na mou prazentaci jak skříň vypadá. Nožky jsem zavrhnul a použil jen kluzáky www.kovani-nabytek.cz/… aby to neleželo rovnou na podlaze. Celé mi to dělal švagr a je to ze 2 lamino desek 18mm - ne kvůli nosnosti, ale kvůli estetice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:16 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: RadioactiWe
Jak uz jsem psal, postav to tak, aby kdyz to nebude nicim spojeno, bude to samo stat. Neni to vsemocna poucka, ale rychle ukaze moznou chybu (jiste ze ne kazdou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:14 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Stenly napsal:Hlavní je aby vodorovné desky nebyly vsazeny do svislých.Vodorovnú dosku chcem postaviť na zvislé. Nebolo by to tak lepšie?
Skôr v tomto vlákne som sa pýtal čo je lepšie, či drevotrieska alebo normálne drevo a bol mi odporučený masív. Tak teraz som z toho trochu zmetený. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:13 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: RadioactiWe
BTW, jak to mas namalovane, vyplatilo by se udelat zadni stenu toho spodku take z toho lamina 18mm, idealne tak, at na ni ten vrch take stoji, zabrani to tak zborceni do boku. Kdyz se podivas na muj stojan, ono to zepredu neni videt, jsou to takova dve PI po stranach a ty policky jsou mezi nimi, ty desky smerovane podelne s akvariem jsou za sebou dve, at se ta nosna deska co nejmene prohyba. Chybku jsem malinko udelal, i kdyz neni fatalni, mel jsem ty "nohy" natahnout az ke krajum, nepodlehat tolik touze to mit podle sveho estetickeho citeni, tak aspon budu vedet priste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: RadioactiWe
Mrkni ke mne do prezentace, je tam fotka. Pouzil jsem lamino 18mm silne. Spojoval jsem to konfirmaty 6.3x60, jde to dobre, drzi to bezva. Da se koupit primo vrtak na konfirmaty, pak to jde opravdu snadno, zadne lepeni neni treba. Jen slusny vrtak pro konfirmaty stoji asi tolik, co nejlevnejsi elektricka vrtacka, ale da se koupit i levny, to uz je kazdeho volba.

Az to budes skladat, dobre si to rozmysli, at zadny konfirmat nenamahas ve strihu, at to proste stoji samo i jen naskladane, konfirmaty at to jen drzi pohromade.

Konfirmaty maji zapustenou hlavu, neni zadny problem vrtat a spojovat tam, kde bude dno nadrze, nevycnivaji, lepe je spis je zapustit vic nez min, samo idealne do roviny. Pod akvarko pak stejne musi prijit podlozka, bez ni bych si netroufl at je to rovne jak chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 13:57 Muž Stenly [44] – Re: RadioactiWe
To bude z masivu nebo z lamina?? I tak jsou ty železný výztuhy spíš jistota. Akva 112l to v pohodě unese, když to sklížíš a sešroubuješ. Pro inspiraci si zajdi někde do Hornbachu nebo kde prodávají sety, abys viděl z čeho se dělají. Viděl jsem 300l akva na stolku z lamina 1,8 (tuším JUWEL). Sestavu máš namalovanou dobře, tak se není čeho bát (když bude stát rovně a budou pevné spoje). Hlavní je aby vodorovné desky nebyly vsazeny do svislých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 13:35 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Zdravím udržala by takáto konštrukcia skrinky 112l? Resp. udržala by aj 160? Dovnútra by ešte medzi bočné steny a dno a hornú dosku prišli uholníky. Dierky vzadu sú na hadice a káble, nevedel som ako inak by sa to dalo vyriešiť. Stačilo by drevo hrubé 2cm? Alebo radšej viac? Bude to stačiť zoskrutkovať alebo by som to mal aj lepiť? Vďaka! ahoj
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 19:23 Muž Lupus [1] - Rostliny – Re: Pavoukovec
Jen pro doplnění, koukal jsem že ji dodávají v demontu, tak bych při montáži všechny spoje slepil lepidlem na dřevo, raději vodovzdorné.Jen na šrouby bych nespolehal. Jak už bylo řečeno podložit zadní část, do vodováhy, nějakou měkkou podložku a akvarko bude držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 17:20 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: sollik
ahaaaa....ja som myslel,že ten uholník je nejaký drevotrieskový kus našrubovaný v rohoch :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 17:15 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: deCORF.OBRAEN
Myslel jsem něco takového: eshop.rynostav.cz/…
Hlavně aby měl v ohybu ten prolis, je pak o mnoho pevnější než jen ohnutý plech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 16:36 Muž deCORF.OBRAEN [220]
sollik napsal. Hlavně zkusit jak je na tom ta skříňka s pevností do boků, aby se pak nesložila do strany. Ale to lze vyřešit případným připevněním úhelníků z vnitřku skříňky.


ako to máš na mysli tie uholníky??.nemáš nejake foto pre pochopenie? [/cite]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 16:24 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
Jak píše Beowulfx, není se čeho bát, ale to dno bych na zadní straně opravdu podepřel, lamino se při dlouhodobější zátěži prohýbá. Já mám na lamino skříňce afriku 720 l a také s tím není problém. Nutno dodat, že skříňka je skrz zesílená záda připevněna ke stěně. Přenese se tak na zeď část váhy a zabrání to složení skříňky do boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 15:54 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: sollik
jo jasne zatažkujúcu skúšku urobím ešte pred kúpou nového akvária..no musí to byť 100% pevne lebo vytopiť susedov s viac ako 200 litrami vody ba som nechcel (už mám skúsenosť pri netesnosti radiátora ) :-( ..a vďaka za názor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 15:31 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Pavoukovec
No jestli tě to uklidní, zbytečně se bojíš, sám nějaké skřínky a podstavce pod akva vyrábím, tak vím co si k nim mohu dovolit, 100L akva co uvádíš je natolika malé, že jej unese prakticky jakákoliv běžná skřínka či komoda, obzvláště pak ty co tady uvádíš, váha se rozloží není to sebemenší problém, akorát akva nesmí ze žádné strany vyčuhovat musí leže celou svou plochou, a samotná skříňka musí leže na pevném podkladu, ale to pouze v případě, že se bude jednat o skříňku hloubky např. 30-40 cm, u širší by to bylo už docela jedno.
Sám používám na svá akva lamino, sice si to více ošetřim než prodávají sériovky v obchodech ale mé 600L akva váží něco kolem 700kg a leží na lamino podstavci bez jeklu apd. vše bez problému, žádné prohyby, deformace, praskliny nic :) Jen musíš vědět co si k tomu můžeš dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 13:55 Pavoukovec
Právě největší potíž je v tom, že bych to kupovala přes internet, tzn. zatěžkávací zkouška proběhnout před nákupem nemůže :-( O komodě vím jen to, co se dá vyčíst z toho odkazu, ale samozřejmě můžu zkusit napsat si o větší podrobnosti před koupí. Jde mi o to, že máme poměrně malý byt, takže když už budu dávat něco pod akvárko, tak bych to místo využila i pro uložení nějakých věcí, takže bych raději nějakou takovouto komodu se skříňkami než jen akvarijní stoleček. Jestli máte nějaké jiné osvědčené typy, tak budeme jedině rádi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 13:19 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: deCORF.OBRAEN
Pak by to nemusel být problém. Jen ty prostřední nohy by chtělo přesunout pod ty vzpěry. V každém případě ta zatěžkávací zkouška by nebyla od věci. Hlavně zkusit jak je na tom ta skříňka s pevností do boků, aby se pak nesložila do strany. Ale to lze vyřešit případným připevněním úhelníků z vnitřku skříňky.

To Pavoukovec: Na to mrkni taky !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:34 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: sollik
ak sa nemýlim tak je to 18mm alebo dokonca 20mm drevotrieska alebo ako sa to volá(vačšina nábytku sa dnes s toho vyrába) .ma bočné steny a v strede ma 2 vzpery ..na obrázku to je aj vidno ako sú rozdelené šuflíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:33 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
Toho bych se nebál. Jen bych si pro jistotu nechal v hobbymarketu nebo u truhláře uříznout pruh lamina stejně vysoký jako je sokl a připevnil ho vzadu pod skříňku (stejně jako je vpředu sokl. Vniřní příčky totiž stojí na dně, které je vpředu podepřeno soklem, ale vzadu to bude v luftu, jen připevněné k bokům. Po napuštění akvárka se dno vzadu prohne a mohlo by se od boků utrhnout. Chce to zkrátka něco, co podepře dno skříňky i na zadní straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:28 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: deCORF.OBRAEN
Z čeho je materiál skříňky? Pokud je to lamino 18mm a je jen opticky zesílené, pak by nemusel být problém (záleží na konstrukci). Pokud je to ale materiál, kterému se dříve říkalo pazdeřové desky (dneska to každý výrobce nazývá jinak) tj. vnitřní pazdeří (mřížka ze sololitu, nebo papírová výplň) překlížená dekoračním sololitem (MDF) pak bych na to raději nádrž nestavěl. A když už, tak před tím vyzkoušet nosnost - posadit na tu skříňku 3 pořádné kamarády :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:24 Pavoukovec – Re: sollik
80cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:15 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
Jak dlouhé bude to akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:22 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku aký máte názor na túto komodu?..vyrobca je Decodom, konštrukcia vyzerá byť celkom pevná (mám ju doma cena cca 280€). Mám v pláne na ňu postaviť akvarko o rozmeroch 120*40*50 čiže 240 litrové aqua.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 10:29 Pavoukovec
Ahoj všem, můžete mi prosím poradit, jestli je tato komoda www.nejlevnejsinabytek.cz/… vhodná pro akvárko na 112L? Předem dík ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:54 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Jestli je bublinka uhlá jen trošku, je to tak 3, max 4mm na metr, To bych neřešil. Zároveň ale musí být podlaha rovná příčně pod akvárkem, nebo aspoň stejně šikmá :-) Jestli budeš mít pochybnosti, dej pod spodní desku stojanu karimatku, ta rozdíl do 5mm (i do vrtule) zvládne a máš po starostech s nožičkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 18:41 Muž robo35 [4] - Cichlidy
polystyren je pro mě asi nejlepší řešení potlesk

neviem ako to chcete zriezat ale nech sa paci. Ja bi som to riesil nozickami co nieje ani videt www.mossplastics.cz/…. Najskor sprav stojan napusti a uvidis aka je rovna podlaha. Potom to ries dalej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 18:33 Žena Linduš [166] – Re: sollik
nevím, je to odhad laika, možná míň, bublinka je uhlá skoro neznatelně (já to vidím). jsem ráda, že tu ta podlaha je takhle "hodně" rovná, na původní se kutáleli míčky sami :-D
polystyren je pro mě asi nejlepší řešení potlesk
uvidíme, jak to bude vypadat se skřínkou, ta chvíli potrvá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 18:28 Muž robo35 [4] - Cichlidy

beton jsme dělali rovný, plovoučka se trochu usadila, dělalo by to na dýlku asi 2cm rozdíl ve výšce hladiny. je to v pohodě, nebo to budem muset vypodložit?
nohy fakt nechci
to nieje mozne 2cm na dlzke 120. Ak je to naozaj pravda urcite daj nozicky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257?od=1751