Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 21:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: zervan
Salifert je lepsi prumer(v USA)vice mene firma zamerena na saltwater,ale sam NO2 test nepouzivam,protoze NO2 nemerim,mam v zaloze test od API.Urcite nebude horsi nez Sera nebo JBL. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 19:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Ešte jedna otázka: Má niekto skúsenosti s NO2 testom Salifert? (www.marinedepot.com/…) Podľa opisu sa zdá byť výborný na nízke hodnoty a v predajni, kde kupujem, som si všimol pestrú ponuku Salifert testov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 18:50 Muž zervan [1123] - Rostliny – testy NO2
Pár postrehov z testovania dusitanov (NO2): Doteraz som vždy používal JBL test. V hlavnom akváriu, ak som zrovna nerobil nejakú zmenu, som vždy nameral prakticky nulu. Horšie to bolo v rôznych pomocných / dočasných akváriách, ktoré zriaďujem a ruším priebežne podľa potreby - tam sa mi niekedy stane, že nemám dostatok zabehnutých filtrov alebo musím narýchlo rozbiehať a tak podobne, no ale k veci...

Mám takýto "štandard": Ak nameriam 0,05 mg/l, pokladám to za varovanie, začnem monitorovať situáciu a meniť časť vody každé 2 dni, kým to nezmizne. Keď nameriam 0,2 mg/l, je to pre mňa poplach a okamžitá výmena aspoň polovice vody, hoci aj v noci. Len raz som mal hodnotu mierne nad 0,2 (ale menej ako 0,4) mg/l. JBL test má stupnicu: 0 / (0,025 - nerozlíšim od 0) / 0,05 / 0,1 / 0,2 / 0,4 / 0,6 / 0,8 / 1

Lenže teraz som si priniesol test Sera, lebo JBL nebol, tak že skúsim. Po otvorení krabičky som zostal dosť zarazený, pretože jeho stupnica je: 0 / 0,5 / 1 / 2 / 5 mg/l) s tým, že 0,5 je ešte ako-tak prijateľné a 1 mg/l je problém. Uf, no ale ja s tým teda nič nenameriam, veď i najhorší prípad je bližšie k 0 ako k najmenšiemu nenulovému stupňu. Teraz neviem - to som tak prehnane prísny a naozaj je možné akceptovať dusitany tak vysoko?

A ako sú na tom so stupnicou ďalšie testy na dusitany, napr. Tetra?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 20:51 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: infernus
HI-717 byvala i levnejsi www.eseasongear.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 18:31 Muž infernus [12] Re: Kamilstrom
Mohl bych poprosit o link?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 16:52 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: infernus
V jinem on-line shopu(nez uvadi kolega 150koni),kde jsou levnejsi(a o dost,jak tak koukam),ale pro tebe nedostupne bohuzel,vzhedem k mistu bydliste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 14:59 Muž 150koni [653] Re: infernus
řekl bych, že tady ? www.hanna-instruments.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 14:08 Muž infernus [12] Re: Kamilstrom
Kde jsi kupoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 22:28 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: infernus
Pouzivam prvni dva,nepouzivam jen HI 708,NO2 nepotrebuji merit,P je ok i proti kalibraci na Fe kalibraci nedelam,trosku je problem s pripravou,ale jinak kvalitni(k cene)a hlavne zadne odhadovani barev.Urcite mohu doporucit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 16:35 Muž infernus [12]
Ahoj, má někdo zkušenosti s těmito digitálními testy od Hanna?

www.hannainst.com/…
www.hannainst.com/…
www.hannainst.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 10:31 Muž zervan [1123] - Rostlinytesty dusičnanov
zervan napsal: ... zarobil som si roztok KNO3, v ktorom by malo byť cca 28 mg/l dusičnanov. Bolo by dobré, keby mi niekto preveril výpočet: rozpustil som 0,5 g prášku KNO3 v 110 ml destilovanej vody, z tohoto roztoku som vzal 1 ml a zmiešal s 99 ml destilovanej vody. No a zmeral som: Sera test veľmi rýchlo sčervenel, už po pár minútach ukazoval 50 mg/l, ale kupodivu to ďalej ani nestúpalo. JBL test ukázal niečo medzi 20 a 40 mg/l, bližšie k 20, teda dal správny výsledok.
Dnes som test zopakoval s Tetra testom. Farba sa pomaly zosilňovala, má sa čakať 10 minút. Po tomto intervale sa už farba nemenila. Odčítanie výsledku nie je také jednoduché v tejto oblasti, lebo medzi hodnotami 25, 50 a 100 sú len malé rozdiely v intenzite farby (aspoň ja to mám problém rozoznať) a veľmi záleží na spôsobe odčítavania. Podľa návodu sa má porovnávať farba pri pohľade zboku. Pokiaľ skúmavku tesne opriem o vzorkovník a pozerám cez širšiu stranu, javí sa to ako správne - farba zodpovedá hodnote o čosi viac od 25 mg/l.

Pokiaľ skúmavku oddialim, je to o dosť svetlejšie a zodpovedá skôr hodnote 12 mg/l. Ak by som skúmavku otočil o 90° a hľadel užšou stranou (väčšia hrúbka), tak je farba pochopiteľne veľmi zosilnená a ukazuje skoro 100 mg/l.

V záznamoch meraní vody v akváriu mám zaznačené, že keď mi JBL test ukázal niečo medzi 1 a 5 mg/l, tak Tetra test zodpovedal farbe pre 12,5 mg/l. Preto som sa rozhodol skúsiť ešte vzorku zriediť 5-násobne (1 ml vzorky, 4 ml destilovanej vody), koncentrácia by mala byť 5,6 mg/l. Výsledok merania: farba pomerne presne zodpovedá hodnote 12,5 mg/l.

Čiže tento Tetra test sa mi zdá byť celkom použiteľný, ale odčítanie výsledku je trochu nejednoznačné a veľmi nízke hodnoty (do 10 mg/l) nadhodnocuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2014 20:22 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marcel G
Za mesic ci dva bude merak CO2 tak do $200 a controller o neco vic.Pracuje na tom Tim Burton v Vancouver CAN. www.kickstarter.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2014 08:43 Muž Miso [470] Re: Kalos
doporucujem ti pohladat na internete udaje ktore zverejnuju vodarne, vecsinocu sa dozvies pH GH (Ca, Mg) NO3.
ak nepridavas CO2 do vody, je dost pravdepodobne ze ten test nic neodmera (nie ze by CO2 vo vode nebolo ale tie testy su stavane skor na visie koncentracie) da sa to tiez urcit podla tilmanovej tabulky meranim pH a kH ale to je pri standartnych testoch dost nepresne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2014 07:27 Marcel G Re: Kalos
Na orientační měření hladiny CO2 bych doporučoval třeba toto: goo.gl/… . Jedná se o takové malé "vajíčko" s 5ti náhradními indikátory (modrými roztoky). Roztok se nalije do vajíčka a vajíčko se ponoří kamkoli do akvária. Jeden roztok vydrží minimálně měsíc. Podle zabarvení roztoku se pak dá určit přibližná koncentrace CO2 v akváriu. Jedná se o asi nejpřesnější dostupný test CO2 v našem akvaristickém hoby. Existují i profesionální CO2 měřiče, ale ty stojí více než 50 tisíc Kč.
PS: Existují i skleněné baňky na roztok (sklo v akváriu není tolik vidět jako plast).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:44 Kalos Re: cezarmilan
mrknem na to ďakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kalos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:24 Kalos – testy
Ahojte.Dočasne som sa o merenie vody nezaujímal ale dosť by ma zaujímali hodnoty mojej vody kúpil som klasické papieriky čo sa namočia do vody... ale poviem vám to je fakt len tipovanie .tie farby sú pomerne všetky rovnaké. Hlavne by ma zaujímal obsah CO2 vo vode. ak chcem vedieť túto hodnotu aké testy si mám kúpiť ? čo som si tu prečítal a pozrel pár videí tak tie kvapkové vyzerajú relatívne dobre.Za každú radu ďakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 22:02 Muž jiri609 [91]
moje drobná zkušenost - používám tenhle test, jsem hodně spokojen... cena cca 200kč za 60měření.... viz www.morskeakvarium.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2014 22:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Tak som odskúšal už aj Tetra NO3 test... Dáva výsledky zhruba rovnaké ako Sera test, aj funguje rovnako (3 rôzne fľašky s kvapalinami a 1 prášok, rovnaký postup), akurát jeho skúmavka tesní lepšie, netečie ako Sera test, takže mám z neho lepší dojem.

Keď porovnám s JBL - ten má jemnejšiu stupnicu (0 / 1 / 5 / 10 / ... mg/l) oproti Sera a Tetra (kde je najmenšia hodnota 10, resp. 12,5 mg/l) a dáva nižší výsledok. Trebárs v mojom akváriu mi nameral Tetra 12,5 mg/l (toľko je na 1. stupni rozlíšenia), Sera 10 mg/l (toľko je na 1. stupni rozlíšenia), JBL 5 mg/l. JBL test nemá až 3 kvapaliny, ale len 2 (a tiež aj prášok).

Keď vychádzam z môjho príspevku v tejto diskusii, čo som písal 18. mája, je ten JBL presnejší. Skúsim toto referenčné meranie zopakovať aj s Tetra testom a potom napíšem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 21:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Miso
No lenže zrovna dusičnany je dobré zisťovať aj priebežne - na nedostatok síce upozornia rastlinky, ale to je už asi neskoro. A pri hnojení sa ľahko môže stať, že dusičnanov bude aj nadbytok, ak sa leje veľa a rastlín alebo svetla ubudne. Mne sa zase páči viac JBL ako Sera, lebo Sera NO3 má fľašku, ktorá pri pretrepávaní netesní. Mám objednaný na odskúšanie aj Tetra, ale ešte akosi stále čakám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 10:10 Muž Miso [470] Re: Ciffik
vseobecne mam najlepsie skusenosti s JBL testami, no zrovna NO3 mi merali divne. takze tento test som mal aj od Sara a Tetra , obidva vpohode.
Ale na to aby si mal aspon ako taky prehlad o situacii v akva budes tych testov potrebovat trochu viac ;-) otazka je ci nevide lacnejsie si nechat odtestovat vstupnu vodu, tym ti odpadne nutnost niektore testy vobec kupovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 07:10 Muž Yirka [9126] Re: Ciffik
Pokud opravdu údaje z vodárny se skutečností nekorigují, máš přece správné údaje od ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2014 19:59 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Ciffik
Kdyz si namichas kalibraci,pro srovnani testu,tak budou vsechny testy pouzitelne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 19:16 Muž dudak [1885] Re: Ciffik
nejlepší zkušenosti mám zatím s tetra testy na NO3, ty levnější jsem vyzkoušel 3 značky a každým jsem naměřil nesmyslné hodnoty. Sera bude asi taky dobrá za podobnou cenu a určitě i další, ale dražší značky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 18:36 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Zdar, poradil by někdo slušný test na NO3? Akvaristiku dělám něco málo pod dva roky a zatím jsem se bez testů obešel, nicméně teď něco nefunguje, tak jak má - navíc údaje z vodáren v místě mého bydliště 100% nekorigují se skutečností. Chtěl bych mít proto alespoň potaz jak na tom vlastně jsem. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 09:57 Muž Miso [470] Re: MarekP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 16:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: prasan
Jj, právě proto jsem se ptal. Papírkový doma nějaký mám, ale těma se nic určit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2014 15:13 - Re: MarekP
Žiaden pásikový ti nenameria to čo normálne kvapkové.Kúp normálny test a na tie pásiky sa vy......

www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 14:49 Muž MarekP [812] - Malawi
Je tohle kvalitní test? www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 14:30 Muž MarekP [812] - MalawiRe: prasan
Díky, a který to jsou konkrétně? Tyto značky jich mají celkem hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 14:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Turbínka
Dík za tip, mrknu se na to. ;-) Každopádně na těch prvních cca 6 zmiňovaných parametrů se prodává hodně druhů obyčejných "rychlo" testů apod. Existuje nějaký kvalitní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2014 14:24 - Re: MarekP
Používam SERA,JBL,TROPICAL.Tie sú v pohode.
Aquar ten už asi nekúpim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2014 14:21 Žena Turbínka [2558] Re: MarekP
Chceš hodně parametrů, nebylo by lepší kontaktovat místní vodárnu a nechat si udělat rozbor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 14:15 Muž MarekP [812] - Malawi
Můžete mi doporučit nějaké testy, které opravdu fungují? Mám zkušenosti s několika papírkovými testy a nikdy jsem s nimi nebyl spokojen, protože hodnoty byly jen hodně orientační a někdy se nedaly vůbec vyčíst.

Konkrétně mi jde o testování pH, GH, KH, NO2, NO3, Cl, K, P, Mg, S, Fe, Mn, Zn, Cu, Ca, Mo, B.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 10:39 Muž ludvik [1082] – Laboratorní rozbor
Kdyby to někoho zajímalo přesněji. www.labtrojice.cz - Kutná Hora. V ceníku nemají úplně všechno, tak jsem se zeptal:

V rozsahu kráceného rozboru jsou tato stanovení
NO3, NH4, CHSK, Zn, Fe - v ceně 415,- Kč + DPH 21%

V rozsahu úplného rozboru, ale děláme u studní většinou
Ca, Mg, alkalita, tvrdost (Ca+Mg) - v ceně 150,- Kč + DPH 21%

V rozsahu úplného rozboru
Na, B, Zn,S ve formě SO4 - 400,- Kč + DPH 21% + DPH 21%

Není vyhláškou předepsáno
K, Mo, PO4 - 380,- + DPH 21%


Pokud to je pro soukromé účely, je potřeba si u nich půjčit vzorkovnice. Pokud pro podnikání, odběr provádí sami (ale to asi bude dražší).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:05 Muž zervan [1123] - Rostliny – NO3 - Sera vs. JBL
Opäť sa vraciam k porovnaniu Sera a JBL testu na dusičnany. Bežne som meral JBL testom (lebo na Sera netesní dobre skúmavka a vždy mi to pri pretrepávaní tečie). Lenže sa mi už takmer minul, tak že skúsim Sera test, ktorý som moc nepoužíval, len na začiatku a akosi s ním boli problémy (kupoval som ho veľmi zlacnený, tak neviem) - pamätal som si akurát, že po predpísaných 5 minútach ukazoval príliš málo a bolo treba čakať dlhšie.

Takže s odstupom času som použil ten Sera test a prekvapili ma namerané hodnoty: v 1. akváriu po predpísaných 5 minútach cca 15 mg/l (odhad medzi 10 a 25), po 20 minútach 25 mg/l a po hodine 50 mg/l, v 2. akváriu po 5 minútach cca 10 mg/l, po 20 minútach cca 20 mg/l. Keby som bral rovno ten výsledok po 5. minútach, bolo by to vcelku OK, ale nepáčilo sa mi to prudké stúpanie časom. Tak som ešte zmeral JBL testom, v 1. akváriu nameral o čosi menej ako 10 mg/l, teda som usúdil, že zo Sera testu musím brať hodnotu po 5 minútach a nie až po 20, čo však samo o sebe pôsobí veľmi nedôveryhodne, lebo rýchlosť reakcie bude iste závislá od teploty. Ten JBL test nemá také zmeny v čase.

Aby som sa uistil, zarobil som si roztok KNO3, v ktorom by malo byť cca 28 mg/l dusičnanov. Bolo by dobré, keby mi niekto preveril výpočet: rozpustil som 0,5 g prášku KNO3 v 110 ml destilovanej vody, z tohoto roztoku som vzal 1 ml a zmiešal s 99 ml destilovanej vody. No a zmeral som: Sera test veľmi rýchlo sčervenel, už po pár minútach ukazoval 50 mg/l, ale kupodivu to ďalej ani nestúpalo. JBL test ukázal niečo medzi 20 a 40 mg/l, bližšie k 20, teda dal správny výsledok.

Takže mi z toho vyplýva záver, že JBL test je vcelku presný a Sera dosť blbne, aspoň ten môj exemplár (možno to zlacnenie malo nejaký dôvod, ale exspirácia to nie je). Asi si do tretice kúpim takto s odstupom času aj Tetra test dusičnanov na porovnanie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2014 06:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Millar
Spíš se zeptej tady. Články jsou jen jednoho člověka. Tady ti poradí x lidí podle svých zkušeností. Pak z toho můžeš vyvodit závěry. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 06:49 Millar
Zdravím, chci se zeptat, je někde na netu článek o testech vody? Co, jak, proč? Prostě základy... Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 21:55 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
A bude to namerene Fe pak to skutecne mnozstvi Fe,ktere jsou rostliny schopne zuzitkovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 21:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: amrtin
Ja len doplním praktický postreh: JBL test na Fe ukáže po predpísaných 5 minútach nejaké množstvo železa aj v prípade chelátu. Nie je to však konečné množstvo, ešte pomaly stúpa niekoľko hodín, s odstupom 24 hodín ukáže približne 2-násobok hodnoty merania po 5 minútach. Túto vyššiu hodnotu pokladám za pomerne reálnu. S inými Fe testami nemám skúsenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:58 amrtin Re: Sid
Jak bys to chtěl udělat bez ovlivnění množství toho železa?A na cheláty se váže právě z důvodu vyšší stability,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kamilstrom
... u toho zeleza mereni nema moc smysl, protoze skoro zadny z bezne dostupnych testu nemeri chelated zelezo, jakkoliv chelated zelezo vydrzi v nadrzi kratce...
A co nejprve Fe z chelátu uvolnit a pak teprve měřit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 15:34 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Já používám jenom to slovní spojení, testy nemám, tedy mám, ale hóódně prošlý v šuplíku. Když potřebuji, tak buď ty papírky a nebo laboratoř. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:32 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Jaký používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:31 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Docela často se pro použití těch jmenovaných papírkových testů používá slovní spojení "odsledovat trendy", mě se líbí, používám ho taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 15:27 R Muž Silent [5949] Re: Aforte
Na přesné měření to není, ale orientačně to funguje velmi dobře. Desetinky tím nezměříš, ale víš jakou máš vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:24 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Heimdall
www.azchov.cz/…

www.lecivaprotercovce.cz/… .

Takže tohle měří dobře? hop

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:19 R Muž Silent [5949] Re: Aforte
Pokud papírky tak jedině od eSHa, JBL nebo Tetra. Ty mám vyzkoušené a otestované podle kapkových testů. Přes mou počáteční nedůvěru na orientační měření bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 15:17 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: FrantisekH
Papírky jsem měl od Dajany. pH jsem změřil a vyšlo mi nějakých 8 a při tom mám 7. Tvrdost byla neměřitelná. Úplně jiná barva. Promiň, ale tohle není člověkem, který měří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:16 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Tak já sám používám jen testy na pH, KNK a NO2. U zaběhlých nádrží navíc jen sporadicky ;-).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423?od=701