Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 13:23 Bacoun Re: zervan
Díky za info.No já mám takové tušení,že tyto testy nebudou úplně ono.Už jenom u testu na NO2 poznámka,že se má pro podrobnější určení pod hodnotu 0,1 mg/l přiložit k bíle natřené zdi.A zabarvení porovnat s barevným podkladem testu a vydělit 10??A co test od SERY na NO2 s tím zkušenost máš?V porovnání vůči tomu Salifertu?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2017 13:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Bacoun
Skúšal som NO2, ale nebol som vôbec spokojný, neukazoval skoro nič, pritom vo vode dusitany boli, je necitlivý pre malé hodnoty. Myslím, že som niekde v diskusii písal podrobnejšie v minulosti, už si nespomínam. Pamätám si len záver: nebrať. Na NO2 je výborný JBL, citlivý aj na nízke hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2017 11:25 Marcel G Re: Bacoun
Bacoun napsal: asi bych vyzkoušel test od jiného výrobce.Tento asi nebude úplně v pořádku.
Testy není třeba hned vyhazovat při prvním podezření na nespolehlivost. Doporučoval bych namíchat si z destilované vody roztok o přesně známé celkové tvrdosti (např. 10°dGH a pro jistotu třeba ještě 30°dGH), a na tom ten test vyzkoušet. Pokud ukáže správnou hodnotu (tj. 10°dGH a 30°dGH), tak je v pořádku a lze se na něj spolehnout. Pokud ukáže výrazně odlišné hodnoty, pak ho můžeš vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 10:07 Bacoun – Testy Salifert
Zdravím,
Máte někdo zkušenosti s testy od firmy Salifert zj.NO3,NO2,KH.a případně jaké?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2017 23:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Magic
Potvrdzujem, že 0,025 možno pokladať za nulu (ani na vzorkovníku to nerozlíšim), no u mňa niekedy bola farba prakticky zhodná s 0,025. Z praktického hľadiska možno hodnoty menšie ako 0,05 pokladať za nulu.

Bohužiaľ, aj tak precízna firma ako JBL občas má chybičku v kalibrácii farieb tlačiarne, tak môže byť problém tam. Napr. čo mám súhrnný vzorkovník ku kufríku, tam sú zlé farby pri PO4 od 0,4, preto som si nechal samostatný vzorkovník PO4 z testu. Divím sa, že to nejaká kontrola kvality výtlačkov nezastavila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 22:50 Muž Magic [879] - Rostliny – Kvapkový JBL NO2 test
Dva týždne márne čakám na nulu NO2 v akváriu a už mi to "nedalo" a zmeral som tým testom i vodu z vodovodu a dnes i "destilku" zo sušičky prádla. Všade to vykázalo rovnako odhadom 0.03-0.04mg/l; proste menej, než 0.05 ale rozhodne viac, než 0.025. A to má na stupnici ešte i 0.01.
Tým od dneška čokoľvek pod 0.05 prehlasujem na nulu.

Ale predsa len otázka do pléna - aké sú vaše skúsenosti s tým testom?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 12:33 Muž Iceman [96] Re: powery
Ano ten co mam tak jo. Bohuzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 11:21 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kraken
rybicky.net/forum/2361
Tady je vlákno o Aquaru. Za mě, nebrat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 10:39 Muž powery [250] Re: Iceman
Aha, jako že lže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 10:36 Muž Iceman [96] Re: Maq
Muzu potvrdit me test na NO3 od aquar lze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 10:14 Maq Re: kraken
Já mám podezření, že test na NO3- funguje mizerně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 09:38 jurek Re: kraken
Já používám jedině Aquar a nemám s tím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 09:35 kraken – Aquar
Jaké máte názory na testy od firmy Aquar ? Jsou to tyto www.akvarko.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 19:45 Muž bago [6] - Amerika
Ahojte, ma niekto skusenosti s SEACHEM AMMONIA ALERT ,pripadne s testom JBL PROSCAN TEST ?? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 21:18 Muž Zip [277] Re: Anthrax
Stejná zkušenost s pH testem Ben, vyhozené peníze :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 16:05 laKatos Re: Anthrax
jednou jsem ho koupil abych zjistil co je zac......ani nevim proc jsem ho uz davno nevyhodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 15:52 R Muž Anthrax [4787] Re: laKatos
Vidím Ben pH test? Jednou jsem ho našel doma. To není test, to je vtip. Teda alespoň mě rozesmál :-) Do přiložené zkumavky nešlo ani nabrat vodu, jak byla úzká. Chápu, že je to velmi levný test, ale působí to, jako kdyby výrobci svůj produkt ani jednou nevyzkoušeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 14:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: laKatos
Presne tak - tiež som to mal všetko len v krabici, hoci krajšej :) a potom som sa rozhodol pre ten kompaktný kufrík. Keby som nemal nič a teraz šiel niečo kúpiť, zobral by som ProScape. Podľa fotky vidno, že má ten štandardný vzorkovník (lepšia fotka je na www.jbl.de/…), no keďže obsahuje aj K a Mg test, musí mať aj nejaký druhý pre ne. Už len toto samo o sebe je dobrý dôvod, ak niekto zamýšľa používať tieto testy.

EDIT: Podľa mňa by šiel na odbyt aj prázdny kufrík, kde by boli len nejaké skúmavky a striekačka + tie vzorkovníky. Človek by si ho kúpil a do neho náhradné náplne presne toho, čo by si želal. Že to ešte tým nemcom nenapadlo... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 14:31 laKatos Re: zervan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Především mi jde o ten kufřík. Cena těch setu je plus mínus stejná. S tim ze proscape se mi zda ze testy jsou takové ty více používané.
teď to mám v krabici a doslova me ser@ když se v tom pořád prehrabuji atd.... více jsem nakloněn pro ten proscape
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 14:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: laKatos
Treba si napísať, ktoré testy chcem používať často a chcem ich mať v kufríku. Podľa počtu potrebných fľašiek potom kúpiť vhodný kufrík. Ja som kupoval www.aqua-obchod.cz/… - ale ako pozerám na fotky, už i variant s Fe namiesto amoniaku má rovnaký kufrík (prv bol menší). No a potom si dokúpiť už len náplne toho, čo v sade nebolo, napr. ja som nemal, Fe, fosforečnany, ani presný pH - stačilo kúpiť náplne, lebo v tej brožúrke sú aj pre tieto testy vzorkovníky... (a fľašky amoniaku som dal bokom, lebo ho nezvyknem merať, s výnimkou terajšieho experimentu s močovinou)

Tie dva uvedené veľké kufríky sú síce skvelé, ale možno tak trochu zbytočné (stoja dvojnásobok), také kremičitany a podobne človek nie vždy potrebuje niekedy merať. Na druhe strane, v tom ProScape je rovno i test na K, ktorý som si ja musel kupovať zvlášť a aj Mg.

Proste: treba si to všetko zrátať a podľa toho kúpiť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 13:53 Muž Jarry [1437] Re: laKatos
Jestli v té druhé je více náplní, tak bych vzal asi tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 13:48 laKatos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2017 10:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jarry
Práve pH test má JBL veľmi unikátny - nemyslím ten bežný, ale presný pre rozsah 6,0 - 7,6. Toto je moja základná sada: rybicky.net/nadrz/19205/22.jpg Okrem nej mám i ďalšie, ktoré používam príležitostne.

No čo sa týka GH testu, tak mám radšej od Tetry. Prečo, veď sú v princípe rovnaké? Lebo nepoužívam bežný postup (ak má voda 15°dGH, minie sa 15 kvapiek), ale spravil som si matematickú pomôcku a testujem vodu tak, že miniem 2-3 kvapky vždy. No a JBL test má príliš slabé farbivo, pri 2 kvapkách ledva badám, či sa zmení farba, Tetra farbí veľmi silne. Podobný problém mám s KH testom, tak keď miniem JBL, skúsim tiež Tetra. A čo je potešujúce - fľaška Tatra pekne pasuje do toho kufríka na obrázku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2017 10:11 Muž Jarry [1437] Re: Skabis
Mají, já už jsem nad vším ostatním zlomil hůl a koupil vše od JBL, snad až na pH test. Myslím, že je lepší žádný test, než test zcela nepřesný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 00:25 Muž Skabis [2] – Test vody
Asi nejlépe zmáknuté to mají JBL ze všech možných druhů testů. - kapkových
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 15:27 Maq Re: muťa
Mám podobnou zkušenost i s dalšími Ratajovými testy (GH, KH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 15:10 Muž muťa [554] - Rostliny – Azotin NO2, Rataj
Mám jen takový postřeh k tomuto testu, respektive k lahvičkám. Špatně to z nich kape, udělá to 2-3 kapky, ucpe se to a pak stříkne...takže můžu začít znovu.
Jinak barvy ukazuje krásné, ani jsem nevěděl kolik existuje odstínů růžové. Už aby byly fuč ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 19:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Amoniak nemeriam bežne nikdy, možno tak po nejakom zásadnom zásahu do dna alebo filtrácie, prípadne pri hnojení amoniakom by mohol mať zmysel. Alebo pri zábehu akvária samozrejme.

Dusitany v prípade podozrenia na problém, napr. ťažké dýchanie rýb. V prípade prerybnenej chovnej nádrže na priebežné sledovanie, či stačí aktuálna frekvencia výmen vody. Ale v bežnom zabehnutom akváriu tiež zbytočné, iba ak zase po nejakých zásahoch.

Dusičnany, železo, fosforečnany a iné živiny pred výmenou vody (netreba pred každou) na stanovenie trendu - či sa niečo nehromadí alebo nechýba, aby bolo možné upraviť hnojenie, či po výmene vody dorovnať deficit.

Inak pH test mám nejaký navyše, nedávno som tu dával inzerát. Všetko je už preč, ale pH a PO4 tuším ešte mám, pozriem zajtra v pivnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 19:43 Muž TRULY [164]
ahojte, dokupil som dneska testy na NH3/4 a Fe.
Takže dokopy NO2,NO3,NH3/4 a Fe. Mam aj test na PH ale stoji za figu, tak este kupim aj ten.
Zaujíma ma však vaše skusenosť a rada kedy je najlepšie merať jednotlivé látky.
Napr. zelezo pred výmenou vody, NO3 pravidelne , NO2 raz za mesiac alebo po výmene vody.
Teda kedy je najlepšie načasovať jednotlivé testovania.
Vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 22:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Maq
Keď som sa tak nad tým zamyslel... tak u mňa asi ťažko nameriam nejaký amoniak, keď mám dosť rastlín, silné svetlo a CO2 - dusičnany musím bohato prilievať. Tak nech napíšu iní, čo majú prerybnené akvárko s nízkym pH. Alebo by som mohol skúsiť odobrať z akvária vzorku vody skoro ráno - verím však, že nenameriam nič - prečo by nemala fungovať nitrifikácia? Pri pH 6,5 by mala prebiehať, síce len s cca 30% efektivitou, ale mala by (zdroj: časopis Akvárium č. 4, strana 20 - e-akvarium.cz/…).

Rovnako nenameriam ani dusitany, tie som však nameral aj vo vyšších hodnotách v "rozplávačke", keď som ju mal silne prerybnenú. Tam bolo vysoké pH a filtre vždy bohato zaslizené baktériami. Takže ani tam som nikdy amoniak nenameral.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 22:41 Maq Re: zervan
Tohle mi připadá důležité, tak se možná hloupě zeptám ještě jednou: V zaběhnutém akváriu s pH cca 6.5 - tedy v prostředí kde nitrifikační bakterie téměř nefungují a amoniak se tedy nepřeměňuje na dusičnany - tedy v takovém akváriu jste nikdy nenaměřil NH3/NH4+ a vždycky jenom NO3-????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 22:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Maq
Ak aj test dusičnanov započíta dusitany, je to zanedbateľné - ich je výrazne menej a nijako sa to neprejaví, test dusičnanov nie je až tak citlivý, treba použiť test na dusitany.

Ešte som sa nestretol s tým, že by som v zabehnutom akváriu niekedy nejaký amoniak nameral (iba že by sa tam vyslovene pridával hnojivom) - ak prúdi voda, baktérie to zvládnu premeniť aspoň na dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 22:22 Maq – Měření dusíku
Mám test na NO3- od Aquar(u). Vodovodní voda má pH 7.7, ale podařilo se mi - a chci při tom zůstat - snížit pH pod 7. To znamená, že nitrifikace pravděpodobně probíhá se sníženou intenzitou a významná část dusíku zůstává ve vodě ve formě amonného kationtu NH4+.
Není mi jasné, co vlastně ty testy měří. Některé (?) testy na NO3- údajně zahrnují do měření i NO2-. Je nějaký test, který jedním měřením určí koncentraci dusíku ve všech vazbách?
Obávám se že ne. Ptám se proto těch, kteří už podobnou situaci (zejména kyselé pH) mají delší dobu, jaké testy používáte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 17:23 Muž zervan [1123] - Rostliny – JBL test draslíka
Ak má niekto tento nie najlacnejší test JBL K Test a chce ušetriť polovicu testu, teda aby vydržal 2 razy tak dlho, pripravil som tabuľku s prepočtom: rybicky.net/soubory/225.pdf

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 11:06 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: NHKG
Mam i rostlinky, resim i no2, co2 nedavam kvuli tercovcum,

Proste chtel bych tak nejak lepsi test na vodu kvuli tercakum a L sumcum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 07:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Semir89
Pokud nemáš rostlinné akvárium, nepoužíváš CO2 a neřešíš tvrdost vody, tak ti test na no3 stačí. Dobrý by měl být od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 07:00 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Jbl Proscan test
Chci se zeptat jestli je vhodný na testování vody pro domace aqua.
Já si myslím ze jako informativní test by asi byl OK, nebo je něco lepšího?
Co jsem Koukal jen samotné testy No2 a no3 jdou od 200kc od JBL
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 10:41 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: zervan
Děkuji, to jsou opravdu vyčerpávající informace z vlastních experimentů palec
Jen podotknu, že potřebuji co nejpodrobnější stupnici v rozmezí 20 až 100mg/L.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2016 22:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Passenger77
Tak ja som sa rozhodol pre JBL po tom, čo som si skúsil trojicu najznámejších, ale niekto môže mať iný názor. Hlavne sa hodí pre tých, ktorí držia hodnoty dusičnanov nízko. Podrobne som to opisoval v tejto diskusii v roku 2014 - keďže to bolo dávno, dovolím si zrekapitulovať...

18. 5. 2014:
Bežne som meral JBL testom (lebo na Sera netesní dobre skúmavka a vždy mi to pri pretrepávaní tečie). Lenže sa mi už takmer minul, tak že skúsim Sera test, ktorý som moc nepoužíval, len na začiatku a akosi s ním boli problémy (kupoval som ho veľmi zlacnený, tak neviem) - pamätal som si akurát, že po predpísaných 5 minútach ukazoval príliš málo a bolo treba čakať dlhšie.

Takže s odstupom času som použil ten Sera test a prekvapili ma namerané hodnoty: v 1. akváriu po predpísaných 5 minútach cca 15 mg/l (odhad medzi 10 a 25), po 20 minútach 25 mg/l a po hodine 50 mg/l, v 2. akváriu po 5 minútach cca 10 mg/l, po 20 minútach cca 20 mg/l. Keby som bral rovno ten výsledok po 5. minútach, bolo by to vcelku OK, ale nepáčilo sa mi to prudké stúpanie časom. Tak som ešte zmeral JBL testom, v 1. akváriu nameral o čosi menej ako 10 mg/l, teda som usúdil, že zo Sera testu musím brať hodnotu po 5 minútach a nie až po 20, čo však samo o sebe pôsobí veľmi nedôveryhodne, lebo rýchlosť reakcie bude iste závislá od teploty. Ten JBL test nemá také zmeny v čase.

Aby som sa uistil, zarobil som si roztok KNO3, v ktorom by malo byť cca 28 mg/l dusičnanov. Bolo by dobré, keby mi niekto preveril výpočet: rozpustil som 0,5 g prášku KNO3 v 110 ml destilovanej vody, z tohoto roztoku som vzal 1 ml a zmiešal s 99 ml destilovanej vody. No a zmeral som: Sera test veľmi rýchlo sčervenel, už po pár minútach ukazoval 50 mg/l, ale kupodivu to ďalej ani nestúpalo. JBL test ukázal niečo medzi 20 a 40 mg/l, bližšie k 20, teda dal správny výsledok.

Takže mi z toho vyplýva záver, že JBL test je vcelku presný a Sera dosť blbne, aspoň ten môj exemplár (možno to zlacnenie malo nejaký dôvod, ale exspirácia to nie je). Asi si do tretice kúpim takto s odstupom času aj Tetra test dusičnanov na porovnanie.


13. 7. 2014:
Tak som odskúšal už aj Tetra NO3 test... Dáva výsledky zhruba rovnaké ako Sera test, aj funguje rovnako (3 rôzne fľašky s kvapalinami a 1 prášok, rovnaký postup), akurát jeho skúmavka tesní lepšie, netečie ako Sera test, takže mám z neho lepší dojem.

Keď porovnám s JBL - ten má jemnejšiu stupnicu (0 / 1 / 5 / 10 / ... mg/l) oproti Sera a Tetra (kde je najmenšia hodnota 10, resp. 12,5 mg/l) a dáva nižší výsledok. Trebárs v mojom akváriu mi nameral Tetra 12,5 mg/l (toľko je na 1. stupni rozlíšenia), Sera 10 mg/l (toľko je na 1. stupni rozlíšenia), JBL 5 mg/l. JBL test nemá až 3 kvapaliny, ale len 2 (a tiež aj prášok).

Keď vychádzam z môjho príspevku v tejto diskusii, čo som písal 18. mája, je ten JBL presnejší. Skúsim toto referenčné meranie zopakovať aj s Tetra testom a potom napíšem...


8. 8. 2014:
Dnes som test zopakoval s Tetra testom. Farba sa pomaly zosilňovala, má sa čakať 10 minút. Po tomto intervale sa už farba nemenila. Odčítanie výsledku nie je také jednoduché v tejto oblasti, lebo medzi hodnotami 25, 50 a 100 sú len malé rozdiely v intenzite farby (aspoň ja to mám problém rozoznať) a veľmi záleží na spôsobe odčítavania. Podľa návodu sa má porovnávať farba pri pohľade zboku. Pokiaľ skúmavku tesne opriem o vzorkovník a pozerám cez širšiu stranu, javí sa to ako správne - farba zodpovedá hodnote o čosi viac od 25 mg/l.

Pokiaľ skúmavku oddialim, je to o dosť svetlejšie a zodpovedá skôr hodnote 12 mg/l. Ak by som skúmavku otočil o 90° a hľadel užšou stranou (väčšia hrúbka), tak je farba pochopiteľne veľmi zosilnená a ukazuje skoro 100 mg/l.

V záznamoch meraní vody v akváriu mám zaznačené, že keď mi JBL test ukázal niečo medzi 1 a 5 mg/l, tak Tetra test zodpovedal farbe pre 12,5 mg/l. Preto som sa rozhodol skúsiť ešte vzorku zriediť 5-násobne (1 ml vzorky, 4 ml destilovanej vody), koncentrácia by mala byť 5,6 mg/l. Výsledok merania: farba pomerne presne zodpovedá hodnote 12,5 mg/l.

Čiže tento Tetra test sa mi zdá byť celkom použiteľný, ale odčítanie výsledku je trochu nejednoznačné a veľmi nízke hodnoty (do 10 mg/l) nadhodnocuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 22:06 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Používám testy od sery jen NO3 od JBL. Rataje a Aquar už bych si asi nekoupil i když jsem je dříve používal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 22:01 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: zervan
Mám to teda chápat tak, že buď JBL nebo raději nic? Fakt jsou o parník předevšema? Nechce se mi věřit, že jsou všechny ostatní kapkové testy nepoužitelné a zároveň se dlouhodobě prodávají... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 18:22 Muž Surdo [35]
rozmezí 0,5-1-5-10-20-40-80-160-240
i68.tinypic.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 17:47 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: zervan
A ten vzorník, ten má jakou přesnost v rozmezí 25-100mg/L? Já mám teď 25-50-100, což nestačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 16:40 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Passenger77
Určitě JBL.... Tady je např. jeden odkaz www.rostlinna-akvaria.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2016 16:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Passenger77
Primerané by bolo požiadať niekoho v okolí o jednorazové zmeranie :) Inak s cenou JBL to nie je také hrozné - náhradná náplň stojí cca 250 Kč, len prvotná investícia je tých 500 Kč (skúmavky a farebný vzorkovník).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 16:13 Muž Passenger77 [524] - Rostliny – testy na NO3
Zdravím,
dostal jsem nabídku od kolegy na fóru na kapkový test Aquar na NO3, jelikož potřebuji aktuálně lépe měřit Dusičnany. Obecně na testy Aquar jsem tu četl docela dost negativních názorů a prý že v posledních letech je u této značky špatná kvalita. Vážím si nabídky, ale prozatím nevím, zda ji příjmout.
Teď používám papírkový multitest, ale ten rozsah v NO3 je momentálně pro mě nedostatečný. Co jsem si přečetl, všichni mluví v superlativech o JBL...ale ta cena, to je raketa ne
Nevím, jestli chci dát cca500,- za test, který pravděpodobně budu potřebovat párkrát a pak mi bude stačit papírek na trendy...
Můžete mi prosím poradit něco přiměřeného?
Díky moc
David

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 22:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: muťa
JBL mám NO3 to je snad ten nejlepší test a draslík protože to snad nikdo jiný nedělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 22:09 Muž muťa [554] - RostlinyRe: vaaclav
Vzhledem k tomu že mám tvrdou vodu a možná se nevyhnu osmoze, tak ty peníze budu muset dát, abych se co nejvíce přiblížil skutečným hodnotám (při měření).
Já uvažoval o JBL, jen jestli to nejsou vyhozené peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 22:04 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: muťa
Dříve jsem je používal, bohužel po úmrtí majitele se kvalita změnila. Dvakrát jsem si je přezto koupil a nic s nimi nenaměřil. Používám teď testy od sery ale ty už nejsou za pár korun. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 21:09 Muž muťa [554] - Rostliny – alkalita a tvrdost, testy
Pořídil jsem si tyto testy od Aquaru, tedy za pár korun, ale ty barvy....., ani jednou jsem nedosáhl barev dle návodu. Škoda slov podle mě.

S jakými testy na alkalitu (UT, KH, KNK), a na tvrdost (GH) máte dobré zkušenosti?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41947x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423?od=451