Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 14:25 Muž muťa [554] - RostlinyRe: imax
O mém MgSO4 nemůžu rozhodně říct,že by vypadal jako vlhký cukr krystal. Je suchý jak cesta. Kupuju ve Fichema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 08:53 Muž imax [47] Re: Mirek64
Vyzerá ako jemne vlhký kryštálový cukor. Predchádzajúcu várku so mal z iného zdroja, mala tiež čistotu p.a. 99,5%, kryštály približne polovičnej veľkosti a dlhodobo mala úplne "suchú" konzistenciu. To je jediný rozdiel, ktorý som si všimol medzi starou a novou várkou. Dnes otestujem citronan a uhličitan s obsahom horčíku a uvidí sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 08:31 Jarden Sk Re: imax
Veď vodovodnú vodu máš 42mg/l horčík a 172mg/l vápnik /rozbor nedávno robený / , tak ak ti test vodovodnej vody aspoň približne neukáže takéto hodnoty tak je zlý test, alebo to zle meriaš. O čom tu meditujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2020 08:14 Muž Mirek64 [68] Re: imax
A jak ten MgSO4 vypadá? Zvedá celkovou tvrdost vody, pak by teoreticky mohla být záměna za nějakou vápenatou sůl. MgSO4 by měl tvořit čiré krystalky. CaSO4 je sádra (bílošedá), CaCO3-vápenec je obvykle bílý prášek a případně CaCl2 krystalický (podle obrázků z internetu) by měl tvořit krystalky bílé. Jinak hořečnaté od vápenatých solí poznáš podle chuti, ale k ničemu tě nenavádím :-). Ale vážně - 1/2 čl MgSO4 ve 3 dl vody je neškodná koncentrace - výrazná hořká, svíravá chuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 07:19 Muž imax [47] Re: NHKG
Žiaľ nie, ale mám Citrónan horečnatý a uhličitan horečnatý. Skúsim tie, aj keď uhličitan sa veľmi zle rozpúšťa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 23:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: imax
Nemáš náhodou PMDD nebo nějaké hnojivo s hořčíkem? Protože pak by nebyl problém připravit kontrolní roztok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 22:52 Muž imax [47] Re: vaclav
Fotka k příspěvku 99,5% p.a.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 22:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: imax
Jaké kvality ten síran máš není to náhodou potravinářská kvalita? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 22:25 Muž imax [47] Re: Papik
Tak ako píšeš. Iné možnosti zatiaľ nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 17:23 Muž Papik [617] Re: imax
Chtělo by to si od někoho přinést jeho MgSO4*7H2O a na něm provést JBL test. Nebo hořčík v jiné sloučenině, stačila by i epsomská sůl, testy na to musí reagovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 16:06 Muž imax [47] Re: Mirek64
Dnes som urobil ďalší pokus. Do 1 L vody z RO som pridal 0,5 g MgSO4*7H2O. Celkovú tvrdosť roztoku s pridaným síranom som kvapkovým Tetra GH testom nameral 13 dGH, čo sa javí OK. Podľa akvarijni-hnojivo.cz/… malo vyjsť 11,52, čo je myslím v tolerancii. Celková tvrdosť čistej vody z RO bola 0 dGH, čo je tiež OK. Nechce sa mi veriť, že by som mal doma dva nefunkčné JBL testy na Mg - jeden z nich má expiráciu až o 14 mesiacov. Celkovú tvrdosť síranu horečnatého z dózy dokážem potvrdiť, ale obsah horčíku sa po pridaní do nádrže nehýbe a meranie roztokov s rôznou, aj výrazne vyššou koncentráciou Mg, nič nepotvrdí a ukazuje stále hodnotu 1 mg/L. Ozaj už netuším kde je sever.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 18:12 Muž Mirek64 [68] Re: imax
Zdravím,
otestuj si testem, zda ti zvyšuje celkovou tvrdost.
Mirek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 16:17 Muž imax [47] Re: imax
Dnes som urobil ďalší test. Tento krát som testoval funkčnosť nových roztokov JBL testu na horčík. Vyrobil som si roztok s koncentráciou horčíku 10mg/L, teda do litru vody z reverznej osmózy som dal 0,1g MgSO4*7H2O. Voda z RO má vodivosť 10 µS, čo je takmer bez obsahu čohokoľvek. Keďže síran horečnatý obsahuje cca 9,9% horčíku mala by podľa mojich prepočtov vyjsť koncentrácia 10mg/L. Nový JBL test ukázal hodnotu 1mg/L. Povedal som si dobre, neviem správne vypočítať koncentráciu, sekol som sa v desatinnej čiarke, tak pridám do litra vody ešte 0,9g MgSO4*7H2O, aby bolo celkové množstvo 1g. Test opäť ukázal obsah horčíku 1mg/L. Aby som to zahnal ešte viac do extrému, pridal som ešte ďalších 9 gramov na celkových 10g MgSO4*7H2O, čiže cca 1 gram čistého horčíku v 1 litry vody. Výsledok bol rovnaký ako predchádzajúce. V tomto momente mi napadli dve príčiny. Buď nefunguje test, ktorý som včera kúpil a má expiráciu 05/21, alebo v dóze od MgSO4*7H2O mám inú látku, čo je síce možné, ale málo pravdepodobné, nakoľko som síran kupoval u renomovaného dodávateľa. Po jednorázovom pridaní 5 alebo 10g MgSO4*7H2O do 300L nádrže slušne stúpa vodivosť vody. Mám šancu prísť na to, akú látku mám v skutočnosti v dóze? Ak sa v ničom mýlim, rád sa nechám poučiť. Dáte mi niekto nápovedu prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 21:36 Muž imax [47] Re: muťa
Dnes som kúpil nový JBL test na horčík a výsledok je rovnaký ako so starým. Zajtra skúsim zmerať tvrdú vodovodnú vodu novým testom. Ak by bol výsledok rovnaký, budem musieť vypočítať a zarobiť roztok s nejakou koncentráciou a tú následne namerať testom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2020 19:43 R Muž Anthrax [4762] Re: muťa
Mě ten Fe test přestal ukazovat asi půl roku před expirací. A nemyslím si, že bych udělal chybu ve skladování testu. :-O
Otázkou je, jestli pro mě má vůbec význam železo měřit. Když se v akva vyskytuje v různých formách.
Ale jinak jsem s testy od JBL spokojen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 12:00 Muž muťa [554] - RostlinyRe: imax
...mě přestal po uplynutí expirace zase ukazovat test na Fe. Nevím už o kolik byl prošlý, ale když jsem koupil nový, tak ukazoval už běžné hodnoty. ( JBL)
Neumím to vysvětlit, nejsem chemik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2020 10:55 Muž imax [47] – Životnosť testovacích roztokov
Ahoj. Pred tromi rokmi som kúpil testovací kufrík JBL Testlab so 14 testami. Som s nimi maximálne spokojný. Niektoré testovacie roztoky som musel medzičasom dokúpiť, ale do dnes niektoré ešte stále používam. V poslednej dobe sa mi nezdá test na horčík, ten je ešte z pôvodných. Ukazuje veľmi nízke hodnoty na miešanú vodu v nádrži, ale dokonca aj na našu extra tvrdú vodovodnú vodu, ktorá obsahuje horčíku viac ako 40mg/L. Nameraná hodnota nepresiahne 1 mg/L. Viem, že testovacie roztoky starnú, ale je možné že po troch rokoch už ukazujú nesprávne hodnoty? Kufrík skladujem pri bežných izbových teplotách. Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 09:24 Muž Roger [1873] Re: Papik
Aha, tak to jsem netušil, nenapadlo mě že by jim v nabídce chyběl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 08:42 Muž Papik [617] Re: Roger
Jo, ale draslík nedělá, nebo se tu neprodává, nebo jsem ho nenašel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2020 08:23 Muž Roger [1873] Re: Papik
Sera bývá o něco levnější a spolehlivé, používám je taky a zatím spokojen ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 08:00 Muž Papik [617] Re: Jan Jonáš
Však já bych používal taky jen JBL, ale draslík došel a JBL zaváděli novou řadu testů a tak doplňovací sadu nikde neměli. Jen kompletní testu, který je bratru nejmíň o stovku dražší. Měnil jsem i dávkování draslíku a potřeboval jsem měřit.

Proto jsem z nouze koupil Easy-Life, ale že to bude rovnou na vyhození do koše jsem vážně nečekal. :(

P.S. Stejně mi přijde, že JBL jen udělali nový design krabiček a zvýšili cenu, jinak zůstalo všechno při starém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2020 19:03 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – JBL
Nedám dopustit na testy od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2020 15:39 Muž Roger [1873] Re: Papik
Říkám pořád že testy od Rataje a easylive stojí za starou belu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2020 13:17 Muž Papik [617] – Test na K
Potvrzuji, že test na draslík od Easy-Life je na píp. Ukazuje pořád stejně, měřeno na třech různých adresách, ve dvou městech a ve dvou akváriích.

Přišel mi konečně refill test od JBL, na ten jediný je zřejmě spoleh.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 09:19 Muž Papik [617] Re: Roger
Opravdu měly oba vzorky výrazně odlišnou barvu.

_ucx_: testům brzo projde datum spotřeby, tak ho občas kontrolně přeměřím. Zvlášť, když se v tom poslední dobou hrabu. A to v nepříliš vzdálené budousnosti chystám výměnu dna, pod písek půjde zemina.

V pracovním akváriu jsem po založení NO2 měřil a nic, jen v něm vzduchuju, aby měly baktérie dost kyslíku k práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.02.2020 22:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Papik
NO2 v těch svých nádržích s mnoha rostlinami měřit za běžného provozu nemusíš. Je to zajeté, není to přerybněné, takže pokud neléčíš nějakým dryjákem, tak výsledek bude na hranici měřitelnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 22:18 Muž Roger [1873] Re: Papik
Já bych to neřešil ;-) pokud si ryby nestěžují ;-) zvláštní to možná ani není, podle mě je to subjektivní pohled na zbarvení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 18:29 Muž Papik [617] – NO2
Stala se mi zajímavá věc. Měřil jsem hodnotu NO2 kapkovým JBL testem, ale zamyslel jsem se, a činidlo č. 1 nakapal do zkumavky, ve které nebyla voda. Když jsem si to uvědomil, doplnil jsem vodu a potom činidlo č. 2. Výsledek po třech minutách čekání byl 0,1 mg/L. Pohledově byl roztok lehce narůžovělý.
Normálně mívám neměřitelnou hodnotu, ale před týdnem jsem čistil filtr a vrtal se ve dně, takže jsem si řekl, že to bude asi tím.

Po půl hodině mi to nedalo a provedl jsem ještě jedno kontrolní měření, už správným postupem. Výsledek byl neměřitelná hodnota <0,01, pohledově velmi slabá žlutá. Odečítal jsem, při snad stejném, venkovním světle.

Zvláštní, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 18:24 Muž Papik [617] Re: Hansol
Snad jediný kdo vyrábí test vápníku pro slanou i sladkou vodu je Salifert. Mám s ním celkem dobrou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 11:54 Muž Hansol [0] Re: Luky13
U nás je voda tvrdá. KH 10, GH 21, Ca orientačne 100, Mg >20 (mimo rozsah testu). Všetko merané JBL kvapkové testy. Dakujem, aspoň orientačne to je k niečomu, nemusím to hodiť do koša. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2020 22:25 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Luky13
Jestli je problém jen v tomhle, šlo by to vyřešit tím, že se bude test provádět ve větším objemu vody než se doporučuje v návodu. Tím těch činidel bude potřeba přidat víc a počet kapek půjde stanovit snadněji.

Mimochodem, jen pro zajímavost, tohle je jeden z testů, které v principu lze v domácích podmínkách provést docela přesně, protože je to jen titrace.

Jestli se nepletu, lze koupit všechny potřebné chemikálie (snad na ně člověk nepotřebuje nějakou licenci), takže by člověk ani ten akvaristický test nemusel potřebovat. Já tenhle test kdysi dělal s kalibračním pufrem na pH 10, jako vázač vápníku jsem použil chelát EDTA a jako indikátor eriochromovou čerň T (nebo jak se to správně česky jmenuje). Jediné úskalí je asi v tom, že všechny chemikálie budou zřejmě prodávat jen ve zbytečně velkých baleních, takže to ve finále asi nijak levněji, než ty testy, nevyjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 19:55 Muž Luky13 [60] Re: Hansol
Píšou toto: Sladkovodní akvárium (akvárium se společenstvím): Vápník je součástí celkové tvrdosti a je zde obsažen v podstatně nižším množství než v mořské vodě. Proto jej test ve sladké vodě neindikuje.

Ten test mám a šel jsem to teď zkusit co z toho vyleze ve sladké vodě. Změkčovač vody je nastaven pořád stejně co jsem si nechal dělat rozbor vody a bylo mi změřeno 31,5 mg/l vápníku.
Test mi ukázal modrou po dvou kapkách což je 40 mg/l.
Myslím si že orientačně se ten test dá použít i ve sladké vodě. Test je dělaný na vyšší hodnoty vápníku což málo kdo ve sladkovodním akváriu chce.
Prostě nezměříš třeba 25 mg/l neboť 1 kapka činidla je 20 mg/l a může to být jedna nebo dvě kapky, ale když máš ty hodnoty vyšší tak budou výsledky celkem obstojný i ve sladké vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 17:24 Muž Hansol [0] – Ca Test JBL
Ahoj, kúpil som Ca test od JBL a až po rozbalení som zistil, že je na morskú vodu. Je tento test použitelný aj pre sladkovodné akva a sú údaje relevantné? Moja vodovodná voda ukazuje hodnotu 100mg/l
www.jbl.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2020 15:36 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: sejvi
Kdyby nic jiného, tak rozhodně pH a dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.02.2020 14:01 Muž Roger [1873] Re: sejvi
Jestli testovat, tak bych šel jedině do osvědčených kapkových Sera či JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 13:43 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Test Xv1
ahoj Jakou sadu testů koupit? Jaké hodnoty testovat?

Vodu měním každý týden, takže by vše mělo být OK. Jen chci mít něco v záloze, stačí něco pro približné info zda nemám nějaké hodnoty úplně špatně. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 21:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Byl jsem měřit kyslík v akváriích s CO2. Zajímavý problém, který jsem do té doby, ani v akváriích s filtrem nebo tryskou nezažil: Nešlo měřit hodnoty přímo v akváriu. Měnily se tak rychle, že se sonda nedokázala stabilizovat. Nepomohlo ani vypnutí filtru, protože akvárium stále bublinkovalo o život. Museli jsme nabrat vodu do nádoby a měřit zvlášť.

V pátek jsem měřil kyslík v akvaristice a tam to problém nebyl. Ani v akváriu s tryskou a hromadou bublinek ve vodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 15:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Teplota asi 19 °C. Čas 8:00. V tu dobu se rozsvěcí světlo a teď v zimě je ještě skoro tma.
Ten filtr se vypíná se světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 15:05 R Muž Anthrax [4762] Re: JirkaŠčobák
Zajímavé. Při jaké teplotě? Jakože ještě před rozedněním? Vím, ptám se jak Tatar, ale chci mít jistotou jak to myslíš. Zajímaly by mě však spíš hodnoty v akvárku úplně bez pohybu vody. Počkám si na článek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 14:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Už jsem ho dělal, ale jen u několika nádrží. Chci ve všech.

Příklad:
Akvárium s A. gigantea - při prvním měření jsme změřili 5,78 mg/l. Odebrala se voda z akvária, měřilo se ve sklenici. Při dalších měřeních přímo v akváriu na konci světelné periody jsem měřil 6,27-6,58 podle toho, v které části akvária to bylo (120 cm dlouhé, vpravo je malý filtr, který dotlačí vodu do čtvrtiny délky nádrže - překvapivě je ale nejvyšší koncentrace kyslíku ne u filtru, ale až 40 cm od něj). Na konci noci, před rozsvícením světel, jsem naměřil v různých místech 4,10-4,56 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 14:40 R Muž Anthrax [4762] Re: JirkaŠčobák
Ve dne bych předpokládal v akváriu s rostlinami dostatek kyslíku. Ať už v akva s pohybem vody nebo bez něj. Spíš by mě zajímalo srovnání hodnot v noci. Bude probíhat i noční měření? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 13:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Článek bude, ale zřejmě ne na Rybičkách a pravděpodobně až v dubnu.

Před dvěma týdny jsem si půjčil na víkend kyslíkovou sondu a měřil přímo v akváriích. Některé věci se mi potvrdili, ale chci si ji půjčit znova a ověřit. Taky jsem se dohodl s několika akvaristy, kteří mají akvária s filtrem nebo i se sycením CO2, že k nim zaběhnu. Abych mohl porovnat.

Viděl jsem měření hodnot kyslíku ve dvoulitrových laboratorních elementkách s jedním litrem vody a několika kusy gupek. Bez rostlin, bez filtru, bez extra světla, bez výměn vody. Jednalo se o laboratorní pokus (akvarista by toto neudělal) ve kterém šlo o to, jak dlouho ryby přežijí ve vodě s výluhem z cigaret. Experiment trval dva týdny, já se přichomítl k měření desátý den. V porovnávacích elementkách s čistou vodou byla koncentrace kyslíku něco nad 2 mg/l, v elementce s výluhem asi 0,2 mg/l. Přesto ryby asi v 15. elementkách až na jednu žily. Podle slov lidí, co experiment dělali, byla voda týden v pořádku a až poslední dva, tři dny se její kvalita zhoršila (ve všech - zřejmě proto, protože ryby krmili). Docela brutální ukázka, kolik gupky vydrží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2019 17:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvku Vždy jsem říkal, že nevím, jaké mám složení vody. Skoro jsem byl na to hrdý. Dnes ale dorazil kamarád a od 14:45 jsme dvě hodiny dělali analýzy vody v mých akváriích. Finálně znám obsah kyslíku a pH v devatenácti svých nádržích, ve čtyřech nádržích se dělal podrobnější rozbor. Plus porovnávací podrobnější rozbor vody, která nám teče z kohoutku.

Jdeme analyzovat. Nakonec z toho bude zřejmě nečekaně článek. Obsah kyslíku a jiné hodnoty vody v akváriích bez filtrace.
ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2019 20:56 Muž Dan81 [2] – srovnání JBL testů
Srovnání JBL testů na dusičnany, fosforečnany a amoniak: youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 19:11 Jarden Sk Re: HeRa
Testy čo používaš nie sú moc presné, používam Seru a JBL, Easy Life môže byť, ale test na K meria špatne /má opačne farebnú stupnicu/. Na orientačné hodnoty prítomnosti NO3 a NO2 stačí aj pásik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 18:49 R Muž Anthrax [4762] Re: HeRa
HeRa napsal: A jaký doporučujete prosím koupit test na PO4?
Já používám test od Sery a spokojenost : www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 11:51 Muž HeRa [15] – pH+KH+GH +NO2+NO3
Ahoj

Prosím o názor na měření
Akva:
NO2 - mene nez 0,1mg/l - Rataj test NO2
NO3 - cca 10mg/l - Rataj test NO3
pH - 6,8 výše nekolikrat zminovany test Dajana 3v1
pH - (7,8) - 8 - sera kapkový test
KH - světle modrá - mimo stupnici
GH - cca 8-10 - Dajana 3v1
GH - 6 - kapková Dajana

Vstupní voda - vrt
KH - opet svetle modrá
pH - 6,8 3v1 Dajana, ph vstupní vody přeměřím ještě dnes kapkovým

Dnes hodlam koupit kH test kapkový - nejak nerozumim Dajaně a jejich podani barvy vůči stupnici.
Jake mate tedy vysledky vy při porovnaní s kapkovým testem (mam resit jen odstín a ne barvu ? )
Vyšel nekomu vubec ten test ve spravné barvě ?

A jaký doporučujete prosím koupit test na PO4?

Předem děkuji za odpovědi
HeRa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 07:00 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Hrnčíř
dvojmocné pomocí fenantrolinu...
trojmocné pomocí chloridu hydroxylaminu
trojmocné pomocí kyseliny sulfosalicové a pufru

nemohu najít,zjistit jestli jde měřit oba naráz v jednom testu.(kolorimetricky)
zervan nechával testované odměrky na silném světle a něco ukázaly...otázka je co ?(měřil dvoumocné)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 23:10 Hrnčíř Re: zervajs
Z chemického hlediska to je možné. Ale jestli Seachem nekecá... Netvrdím, ale myslím, že Seachem někdy kecá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 11:00 Muž zervajs [334] - Rostliny – test Fe Seachem
Jako jediný test na železo na trhu dokáže změřit i železo vázané v chelátech. V chelátech je železo vázáno ve všech hnojivech. S klasickými testy na železo tedy toto železo nedokážete změřit. Se Seachem MultiTest Iron Železo ale ano.

jde o marketing nebo je to pravda ?
testoval to někdo ?
ps: zervan tu někde psal , že měří Fe v chelátech...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423?od=151