Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:56 formik Re: ada
Pokud chce někdo naměřit alespoň trochu něco reálného, je bezpodmínečně nutné vždy porovnávat s nějakým referenčním roztokem, testy nemusí (a nejsou) být v čase stabilní. Za této podmínky se dá relativně dobře pracovat i s Ratajem ale je pravda, že specielně NO3 občas nefunguje vůbec. Jinak za jedny z nejlepších (a dostupných) považuji Salifert (tam má člověk aspoń jistotu že nevyhodil prachy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:22 ada Re: Yirka
Ja musi rict ze Aquar vubec neznam.....mel sem test od dajana na No3 ale meril spatne,zkusil jsem to se sera a ta mi ukazovala to same jako prouzek od tetra....hmmm a ted babo rad! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 08:22 Muž Yirka [9123] Re: Danego Perros
Když jsou lepší zkušenosti tak bude lepší nezevšeobecňovat a Ratajovy testy šmahem neodsuzovat. Já jsem s nimi úplně spokojen a co vím, někteří jsou nespokojeni pouze s jeho testem na NO3. Mezi doporučovanými ti naopak chybí Aquar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:06 Muž Ondrasss [7] Re: ada
Urcite kapkovy mam od serry a supr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 22:52 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetkyRe: ada
taky jsem pátral a jak píše romant,většinou všichni doporučujou kapkový.Ale neni test jako test.Nejlepší,dle zkušeností je JBL,ale jsou poněkud dražší,nebo Serra a Tetra,každopádně nedoporučujou Rataj.To jenom co jsem si tak nějak zjištoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:42 R Muž romant [27987] Re: ada
Daleko větší vypovídací schopnost je obecně dosahována u kapkových testů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:40 ada – ktery?
vedel by nekdo ktery je lepsi?prouzky nebo kapkove testy?...jake ma kdo zkusenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:19 Žena Beastie [318] Re: danio
Mám podobný problém s testem CT-UT od Ben-testu, tam se dává červený prášek a kape se do zezelenání ( nevím jestli náznaku zelenání, nebo úplného).
Prášku je třeba dávat opravdu nejmenší možné množství, fakticky jen několik granulí, aby to získalo červený nádech, dávám to do průhledné nádoby a koukám na to proti světlu, aby se to vůbec dalo poznat. Jinak je to prostě pořád hnědé...

Takže přeji hodně štěstí. Pořád je to ale lepší než test NO3, ke kterému jsem si musela koupit tu destilovanou vodu...v 10ti litrovém kanystru !!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 14:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já osobně testy nepoužívám, sleduju ryby a kytky a hotovo. Koupil bych jílové kuličky a ještě bych koupil jsou tythle tablety do dna: www.rostlinna-akvaria.cz/…
stojí pár korun, přidal bych je k jílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 13:03 Muž grunda [1781] - Cichlidy
normálně potopit a měnit vodu. K těm testům: Sera NO3 test, JBL PO4 test, Sera gH test, Sera kH test - to je asi vše co potřebuješ, nebo spíš nepotřebuješ, ale mohl by jsi chtít
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 11:49 Muž Vašek [56] Re: Losky
To nevím, ale mě ukazuje parádně. Vstupní vodu cca 5mg/l jako udává dodavatel vody. V 10 dní neměněné vodě cca 50mg/l a nyní díky výměnám to držím na 20 a poznám na něm i když udělám test před obměnou a po obměně 1/3 vody.

Zato Rataj ukazoval takřka 0. Jen lehce narůžovělý odstín. Zkoušel jsem destilku ze 2 různých lékáren. Jinak mimochodem ten kontrolní 50mg/l vzorek a ten se rovnal také téměř 0. Tedy vlastně on ten kontrolní vzorek ukazoval správně a schodně 50 jako bylo v nádrži, jen podle kontrolní stupnice vybarvení to bylo neměřitelné kolem 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 11:44 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Rataj je na prd, kup JBL. Nakoupil bych jílové kuličky, daj je pod Echináče a Valisnerku, tak 4-5 kuliček ke každé kytce a pak bych je obložil dokola kameny. Vyhodil bych LED osvětlení a dal místo něj standartní zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 11:40 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: grunda
jj, ta amerika. Někde jsem zase četl, že Tetra je drahá a taky nic moc, tak jsem myslel, že Rataj bude ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 11:34 Muž grunda [1781] - Cichlidy
o které akva jde? Amerika, co máš v profilu? Nebo to druhé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 11:30 Muž Vašek [56]
Jen k testu NO3. Kupovat od Rataje je jako vysypat peníze do kanálu. Dajana na tom byla podobně. Až Tetra funguje perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 11:25 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Problém je, že kytky stagnují a nic neroste. Kořeny obalené řasami a hotovo. Dostal jsem před měsícem kryptokorynu (nějaký druh, který má nějaký květ - myslím že je to sumatránská) a kamarádovi jsem dal půlku a ta roste a mě nic. Takže co se týče NO2, je to v pohodě. Pak jsem přemýšlel nad NO3, KH a PH, asi od Rataje. Jediné co mi roste je valisnerie, zbytek nic. Echinodor je asi 2 měsíce stejně velký, pak jsem si koupil Hnědovku a ta se mi zdá taky, že neroste. Jen kořeny jsou obalené hnědou řasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 11:08 R Muž romant [27987] Re: Losky
To je nekonečnej příběh nejen tohoto vlákna. Někdo má doma testů nepočítaně a někdo nemá testy žádný a taky to funguje. K tomu co už máš bych to viděl na doplnění o Ph a NO3, což bych považoval za takovej rozumnej základní standart. Ono je otázkou, proč tu vodu chceš testovat. Mě se docela osvědčil postup, že když to funguje, tak ani snad nechci vědět, ale naprosto nic proti tomu chtít vědět a znát parametry akva vody, ty vstupní jsou dnes již povětšinou dohledatelný na stránkách dodavatele vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 11:02 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, jaké testy doporučujete na kvalitu vody? Mám jen NO2. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 08:48 Muž funtcz [22]
Tak dobre.necham to tak.zatim mi vse pekne roste a zije.dik za rady kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 08:09 R Muž Silent [5949] Re: funtcz
Pokud nádrž prospívá tak bych to s testováním vody rozhodně nepřeháněl. Navíc testy "vše na jednom pásku" stojí sice hodně peněz, ale taky za, jak to říct slušně, starou bačkoru. Když už má člověk potřebu něco měřit tak si v naprosté většině případů vystačí s kapkovými testy na pH, alkalitu (KH) a na NO2. A pro některé kytkaře ještě i test na NO3. Více testů není IMO pro běžnou akvaristiku třeba. A pokud není člověk šťoura, zvědavec, chemik nebo přílišný opatrnec a o nádrž se pravidelně stará a ta mu evidentně prospívá je kolikrát lepší nemít doma test žádný. Co oči nevidí srdce nebolí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 07:56 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: funtcz
Ten Tetra test můžeš rovnou hodit do koše :) Já ti doporučuji místo testování pravidelnou výměnu vody. Pokud bereš z kohoutku. Jediné co stojí za to se podívat na místní vodárny kolik má vstupní voda PH, KH, NO2, NO3, FE, PO4 možná...

Já osobně jediné co sem tam testuji je obsach dusičnanů a alkalitu vody. PH.

Když už test tak jediný co se alespoň trochu dá považovat za přesný jsou od firmy JBL, Sera...

Pokud používáš nějakou metodu hnojení tak vzít parametry vstupní vody a podle toho si upravit hnojení například NO3 apod. V každým případě pravidelná výměna vody 1x týdně předejde většině problémů a testy pak nejsou velmi často potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 02:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: funtcz
Pokud je vse ok,tak nema smysl se zatezovat necim,co by te pak mohlo znervoznit! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 22:56 Muž funtcz [22]
nebobo pokud se všemu daři tak nemam rešit nejake testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 22:37 Muž funtcz [22] – hodnoty vody
Zdravim..Navedte mě prosim kde najdu ty zakladni pruměrne hodnoty vody ktere by měli byt v akvarku?co jsem tady prečetl tak každy piše kolik ma naměreno u sebe a ja bych potřeboval vědět ten pruměr at mam z čim porovnat sve vysledky.Mam Tetra Test 6 in 1: celkovou a uhličitanovou tvrdost (GH + KH), nitridy (NO²), nitráty (NO³), hodnotu pH a hodnotu chloru (Cl²).Mooc děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 09:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Myslím, že ta rovnice byl jen tréninkový pokus, jak zblbnout národ akvaristický.. smich hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.09.2012 08:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: 000
...ale přece dGH=KH+GH...
Aby někdo nemyslel, že je to správně, tak zareaguji: KH + GH jsou hrušky + jablka, ne dGH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 22:25 R Muž Silent [5949] Re: 000
Něco o tvrdosti vody maniakva.sweb.cz/… doporučuji přečíst. Je to velmi srozumitelně napsaný článek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.09.2012 22:20 Muž 000 [2] Re: Haimdol
Lepší neměřit hlavně když se rybám daří,ale přece dGH=KH+GH :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 22:13 R Muž Silent [5949] Re: 000
Jednotka celkové tvrdosti vody dGH (deutsche Gesamthärte).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 22:06 Muž 000 [2]
Děkuji,ale co je teda dGH? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 21:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: 000
Dajana test 3v1 měří pH, KH a GH, ne? A GH je právě ona tvrdost vody. (Naměřené výsledky berte ale jen jako velmi orientační.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 20:24 Muž 000 [2] – Jak měřit hodnoty v akváriu
Prosím o radu,koupil v jsem si na měření hodnot v akva Dajana test 3 v 1 ,voda Brněnská.Hodnota GH 28 KH mezi 15-20 na proužku papírku,otázka mám odpočítat KH od GH abych získal tvrdost vody? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 13:07 Muž dvorak [94] - Rostliny
Díky. Proštuduji a snad budu o něco chytřejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.07.2012 12:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dvorak
maniakva.cz/… a v tomhle časopise od strany 12 máš vysvětlený ten dusík. Nedávno se to probíralo v tématu Nitrifikační bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.07.2012 12:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dvorak
maniakva.sweb.cz/… pročti si ty články Chemie vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 12:46 Muž dvorak [94] - Rostliny
Zdravím. Testy na železo, pH, P, GH, KH, NO2 a NO3 by mi mohly dát solidní informaci o vodě v akváriu, co říkáte?
Moc se v tom tedy nevyznám, ale leda cos jsem si o tom přečetl a myslím si, že s těmahle testy bych o své vodě mohl vědět o hodně víc a podle toho zareagovat různým přidáním či snaze o ubrání některých prvků.

Železo - důležitý mirkoprvek pro růst rostlin
pH - pro mne nezajímavá hodnota a v podstatě nemám ani páru o tom k čemu je :)
P - důležitá makroživina pro růst rostlin. Nesmí ji však být moc. (?)
GK/KH - tvrdost vody - uhličitanová a celková. Proč se měří nevím.
NO2 - dusitany - jestli se nemílím - význam tohoto prvku také nevím
NO3 - dusičnany - někde čtu, že jsou v akva nežádoucí, někde čtu, že se do akva ještě ke všemu přidávají ve formě (KNO3) a někde zase čtu že hodnota tohoto prvku by měla být tak nějak akorát.


Mohl by mi tedy prosím někdo (opět) vysvětlit funkci, důležitost, atd. měření hodnot NO3, NO2, GH/KH a pH ?

Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2012 14:13 R Muž romant [27987] Re: romanekp
Ono s tím dnem to kolega jistě myslel tak, že ty jednotlivý kamínky mají vcelku ostřejší hrany a ty bílé obvykle bývají nějaká mramorová drť a to je docel dost vápence a ten už by ve zvýšeným množství nemusel moc dobře dělat rostlinám. Ta větší a ostrohranná frakce se zase hůř udržuje, odkaluje a ten bordýlek který rybky produkují mezi ty kamínky velmi dobře zapadá a stává se, že se nesprávně rozkládá a to dno může začít zahnívat, což může být posléze nebezpečné pro rybky, neboť se ve dně může začít tvořit čpavek. To jestli jsou ty bílý kamínky s vyšším obsahem vápníku vyzkoušíš vhozením několika zrnek do octa a pokud budou šumět, tak jsi indikoval přítomnost toho vápníku. Nic proti vápníku ve dně, ale trošku se to s ním musí umět. Tak snad jsem to dovysvětlil srozumitelně. :-)
Edit: Vzhledem k tomu, že jsem ve svém předchozím příspěvku až příliš popustil uzdu své fantazii a lehce šířil poplašný zprávy stran toho čpavku, tak je nutné můj výrok poupravit. V tom dně Tvojí frakce může nitrifikace probíhat o trošku pomaleji a nitrifikační bakterie mohou mít o trošku méně prostoru po tvorbu svých kolonií, mohlo by tak docházet k tomu, že by se více hromadily N látky. Tento stav se dá elimininovat účinnou filtrací, dostatkem rostlin a pravidelnou výměnou vody. Tak toliko doplnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:30 Muž romanekp [-3] Re: vaclav
Diky za odpověď.
A to dno .. mě se to líbí, takže nic rikat nebudu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.06.2012 23:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romanekp
Některé testy potřebuješ jen si správně vybrat. GH si můžeš zjistit třeba z vodáren pokud si ho koupíš použiješ ho jen párkrát protože se příliš nemění. Takže bych ho vynechal. KH a PH ano a ještě NO3. NO2 je zbytečný pokud dodržíš záběh akvária a neuděláš z něho rybí polévku, pak je také zbytečný.
Trochu mě vadí to tvoje dno. Dobře by se vyjímalo na cestičce mezi hroby, kam ostatně také patří a nikoliv do akvária.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romanekp
NO2 bych doporučoval určitě pořídit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:26 Muž romanekp [-3] Re: Yirka
Tak už jsem na to přišel asi :-D
Koupím si od DAJANA testy "kapková" (www.zverimex-rybarske-potreby.com/…) GH, KH, PH a přemejšlím jestli na NO2 a NO3, ale to asi ne ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:23 R Muž romant [27987] Re: romanekp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:18 Muž romanekp [-3] Re: Yirka
Mohl bych jenom poprosit jaké jsou kapkové ? Mylíte tyto : www.zverimex-rybarske-potreby.com/… ??

coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 20:26 Muž Yirka [9123] Re: romanekp
Radím nekupovat, je lepší si pořídit základní testy kapkové. Vyjde to nastejno nebo spíš levněji a výsledky jsou věrohodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 16:39 Muž romanekp [-3] – ?
Caute, chtel bych si koupit tento testovací set : www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

Máte sním někdo zkušenosti ? A kdo ne, tak jestli to má smysl kupovat ..
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 23:52 R Muž romant [27987] Re: seeter
Klidně je můžeš použít, ale obecně je vypovídací schopnost papírkovejch testů velmi prachbídná, ba přímo mizivá. Takže pokud chceš nějak relativně přesněji určovat hodnoty parametrů vody, tak bych se orientoval na kapkový testy.
Edit: Toto vlákno, které bude stejně s tím Tvým založeným sloučeno rybicky.net/forum/423
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 23:38 Muž seeter [3] – lakmusové papírky
mám dotaz, doma jsem našel nějaký starší lakmusivý papírky, vzal jsem je jednou ve škole... je u nich taky nějaká doba trvanlivosti, nebo je můžu v klidu použít???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 14:41 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Zdárec ve spolek. Má někdo z vás zkušenosti s testy vody od značky Dupla? Jedná se mi konkrétně o test na NO3. Narazil jsem na ně v e-shopu p. Peukra. Zkoušel jsem test od Rataje, ale těm moc nevěřím. Vím, že špičku ledovce tvoří JBL, SERA a TETRA, ale ty se na Liberecku špatně shání, aby nebyli těsně před koncem expirace. :-(
Díky za každou radu a zkušenost.

Martin Honzejk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:27 Muž honzaprouza77 [18] Re: Haimdol
Aha, promiň, spletlo mě to NH3 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:23 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
OK, zítra provedu 'TEST OCTEM' ;-)
Děkuji za rady pánové!! palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423?od=951