Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 07:19 Muž Lesha [2] Re: vlka
Seachem dělá dobře věci, ale tento test mezi ně nepatří. Možná proto že píšou že s některými minerálními solemi může docházet k vymyvani, ale třeba to tím není. koupil jsem tento PH alert a týden ukazoval dobře. Teď ukazuje 6,5 ale PH mám 8. Pokud chceš měřit častěji a rychle doporučuji PH metr od Adwy, teď jsem koupil a je kalibrovatelny a stojí 870kc. Předtím jsem koupil levnější za 400 a vydržel měřit 2 dny, teď ukazuje i přes kalibraci taktéž blbosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 06:59 Muž Jarry [1437] Re: ZDRI
Já mám na pH Adwa AD11 a jsem s ním maximálně spokojen. Kalibraci používám občas spíše pro kontrolu, mám ho asi rok a půl a nepozoruju žádné změny na sondě - uchovávám jí v KCL roztoku.

Z čínských měřáků používám ten na TDS pro kontrolu DI náplně, tam si myslím, že toho není moc, co by se mohlo pokazit. Občas ho akorát zkusím na kohoutkové vodě, protože za DI stupněm mi zatím ukazuje pořád 0:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 22:11 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Smetany
souhlas se všemi potlesk
zrovna Ph ti (asi) nebude kolísat, změříš jednou a pak už jen při nějakých "lapáliích"...
ps: já kupoval 101 conrad, a sonda vydržela půl rok ( byla už asi dlouho skladem), a byl to zbytečný kup ( klidně ti ho pošlu, novou sondu koupíš ...)
na takové to tendenční zjišťování jsou kapky dobrá volba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2019 22:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vlka
Ne, musíš si vybrat rozsah buď 6-7,6 nebo 7,4-9 podle tvého akvária. Tyto testy mají užší rozsah, ale jsou přesné. Ty tužkové měřiče z Číny jsem měl 2. Sice měřily dobře, ale mi nevydržely dlouho. Uchovával jsem je v KCl a vždy mi na nich vyrostla nějaká "plíseň".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 22:00 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Je to jak píše ZDRI. Ale pokud máš přesto tendenci měřit pH tak ze všech kapkových testů co jsem měl v ruce (bylo jich dost) tak nejpřesnější byly ty z growshopů. Třeba takový www.growshop-slevy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 21:55 Muž vlka [3444] Re: ZDRI
Asi máš pravdu, dobrá zkušenost. Měřit nebudu. Ale znáš to, znáte to asi všichni, tolik nových věcí, tolik nových informací. Jeden chce pořád něco vylepšit. Jen pro info, od JBL jsi myslel tento? www.zooaqua.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 21:47 Muž ZDRI [1415] Re: vlka
Já bych si hlavně napřed odpověděl, zda opravdu potřebuješ měřit pH a pokud ano, budeš pak schopen ho nějak aktivně upravovat a neudělat při tom více škody než užitku? Tvé akvárko vypadá dobře, tak neměň co funguje.

Ale když už - ty levné papírky a BEN/Dajána testy jsou fakt na nic.
Překvapivě dobře měřil i levný čínský bateriový pH test, než mi ho rozkousala Aiša rozzureny
Ale ten jsem měl chvilku, netuším, co elektroda udělá časem, zeptej se kolegy Jarryho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 21:32 Muž vlka [3444] Re: zervajs,ZDRI
Dikec za info kluci. Ještě jsem ve svém AQ nic neměřil a mám nutkání začít pH. Jenže čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 21:10 Muž ZDRI [1415] Re: zervajs
měl ho ZDRI v Rohovém Sulawesi ;-)
dropčerk je jeho 100x přesnější bratranec :)

Vážně, je zcela na h...o, ukazoval nesmysly, úplně jiné hodnoty, než kontrolní měření z profilaborky. Dostal jsem ho jako dárek k nákupu, po týdnu vyhodil a po několika zbytečných pokusech s levnými výrobci pořídil kapkový test od JBL. Ten je dražší, ale přesný a (pro mě důležité) dělá i verzi s rozsahem pH 7,4-9 (ostatní zkoušené jsou pro vyšší pH dost neurčité).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 20:52 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vlka
má ho Lesha v Blue Sulawesi ;-)
vydrží cca do půl roku, řekl bych nepřesná jako dropčekr :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 20:39 Muž vlka [3444] – Seachem pH Alert
Hezký večer. Tato metoda měření pH je jen orientační, nebo přesná? Děkuji. aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.06.2019 05:51 Angus68 Re: Smetany
To je úplně fuk. Neměřím!! Přivedou do řadu jinej zdroj a je všechno jinak. Přesně tak je to u nás rozzureny Každou chvíli je voda jiná. A to by se z toho rostlinky pos....
Takže jen sleduju co se v AQ děje. Než používat všelijaký ty prachy tahající blbosti, raději to nechám a nelaboruju s tím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 00:14 Muž Smetany [1226] Re: Tref
Ve vodovodní nebo akvarijní vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 00:05 Muž Tref [20] – Co s tím?
Ahoj, naměřil jsem TDS 258ppm, co s tím? Vím, že mám tvrdší vodu, ale mám s tím něco dělat, a nebo to neřešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 22:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + Corydoras – Seachem pH Alert
Pořídili jsme "ph Alert" od Seachem (vizte třeba zde: www.rostlinna-akvaria.cz/…), ale mám pocit, že výsledky, které ukazuje, se od univerzálních proužků od Esha liší třeba i o 1.5 stupně pH. Vím, že ty proužky nejsou žádný zázrak, ale měřím-li kupříkladu dusičnany nebo dusitany, ukazují ty proužky v zásadě totéž, co zkumavkové testy od Aquaru, tak by mě zajímalo, jestli to také někdo používá a jaké s tím má zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 22:52 Martin13 Re: Smetany
To je fajn, bylo mi líto té pohody scanu do telefonu a rychlé kontroly vody. Nějakou tu korunu to taky stálo ... díky za ty informace, budu více v klidu ;-). Dneska jsem napustil novou 350 tak se budou proužky hodit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 22:19 Muž Smetany [1226] Re: Martin13
Dnes jsem testoval akvárium co mám v prezentaci a výsledek mě příjemně překvapil kH i gH v podstatě přesné pH taky jen mě trošku zarazilo NO3 to vyšlo 35 a já tak nějak žiju v domnění že je 15 a NO2 mi to napsalo 0,15 ani na jedno tady nemám kapky tak to nemůžu ověřit. Zítra to zkontroluji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 22:12 Martin13 Re: Smetany
Fajn vědět, že to není úplně mimo ...díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 15:44 Muž Smetany [1226] Re: Jarry
Já pravidelně testují pH. Ale kapky jsou pohodlnější. Zbytek testuji občas třeba když něco měním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 15:26 Muž Jarry [1437] Re: Smetany
Pro zajímavost pro děti je to určitě ok, ale já v tom testu kromě NO3 nevidím žádné velké praktické využití pro pravidelné testování vody s ohledem na rostliny (z jiného důvodu ani vodu netestuju).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2019 15:16 Muž Smetany [1226] Re: Martin13
Nechci předbíhat ale první srovnání naznačilo že některé hodnoty měří s dostatečnou přesností takže jak píše Celsiq pro orientační měření se zdá dostatečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 15:13 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Jak jsem psal primární důvod proč jsem ho pořídil byl aby děti na akvaristickém kroužku měli přehled že se dá něco měřit. A v dnešní době když jim to spojím s telefonem myslím že je to zaujme a něco si z toho odnesou. A když už ho mám tak proč neporovnat přesnost měření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 15:08 Muž Celsiq [50] Re: vaclav
Já si to tak úplně nemyslím. Nevěřím tomu, že mi ukazuje přesně. Nicméně rozdíly v hodnotách mi to ukáže. Když jsem experimentoval, celkem mi to pomohlo ;)

Pokud tedy vezmu v potaz pozorování rostlin a orientační měření pro porovnání jednotlivých dávek hnojení, ocenil jsem tyto testy. Je to rychlé a pohodlné :) Já jsem to tedy pro své experimentování a pochopení hnojení v mé nádrži ocenil a za peníze to stálo! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 14:55 Martin13 Re: vaclav
:-( tak to jsem si právě myslel, ale život v té iluzi byl celkem fajn ;-) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 14:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Podle mě jsou to vyhozené peníze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 14:06 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Já mám v tomto ohledu poměrně správně kH mi z kohoutku teče 4 a pH je 8 po odstátí 7.7 ale i tak ten test ukazuje nepřesně. Mohlo to být světlem zítra provedu kontrolní měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2019 11:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin13
Cituji:
Ne vždy je naše vodovodní voda „přirozená“, ač se traduje, že by taková měla být. Zjistíme to snadno, když spočítáme obsah CO2 na základě hodnot změřených v odstáté vodovodní vodě (ne v akváriu). Je-li odhadované množství CO2 větší než asi 1 mg/l, pak nemůžeme Tillmanovou tabulku použít, protože alkalita není způsobována jen hydrogenuhličitany a získáváme tak vyšší odhad, než je skutečnost. Častější je to v oblastech, kde je hodně tvrdá voda, a také tam, kde zjistíme znatelný rozdíl mezi tvrdostí a alkalitou. Jen pro ilustraci: moje vodovodní voda má pH 7,2 a alkalitu asi 7 °dKH. To by odpovídalo koncentraci CO2 asi 15 mg/l. Je to vlastně ideální množství CO2, a to ve vodě, která teče přímo z kohoutku – jen škoda, že je to pouhá iluze. Tato hodnota totiž není reálná bez dodatkového zdroje CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 09:48 Martin13 Re: Smetany
Právě že nepřidávám a proto mě to vždy zarazí. Měřím scanem PH 7,2 - TU 15 - CO2 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 09:06 Muž Smetany [1226] Re: Martin13
Pokud nepřidáváš CO2 pochybuji že by si měl šanci dostat se na hodnoty které JBL považuje za ideální. Já v té nádrži co jsem měřil přidávám CO2 a podle dropcheckru jsem někde na 15 mg/l tento test spočítal 35.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 09:00 Martin13 Re: Smetany
Právě to KH a CO2 mě většinou zaráží...u mě KH lehce zvýšená a CO2 úplně ideální. Chtěl bych tomu věřit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 23:24 Muž Smetany [1226] – JBL proscan
Dnes jen v rychlosti test přišel rychle jsem ho otestoval a provedl obdobné testy fotometrem případně kapkovými testy. Výsledky napíšu následovně první bude vždy výsledek proscan druhý z kontrolního měření.( Měřil sem pouze jednu nádrž navíc pod umělým světlem )

pH: 6.6 - 6.7
NO2 0 - 0
NO3 18 - 15
GH 3 - 5
KH 6 - 3
Cl 0

Nedopadlo to tak strašně jak sem očekával jen to kh je nesmysl a díky tomu to spočítalo i nesmysl CO2.

Zítra případně v sobotu otestují alespoň 5 nádrží včetně jedné kde by mohlo být NO2 (tři týdny od založení) a napíšu relevantnější hodnocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 18:26 Martin13 Re: Smetany
Tak to jsem vážně zvědavý, tak dej info...díky moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 13:04 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: lacewings
Tak to se máme na co těšit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 12:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: brukiz
-firmou to je prezentováno ,jako inovace produktu
-z mého hlediska určitě došlo k vývoji produktů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 12:07 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: lacewings
Docela by mě zajímalo, zda to není jenom přebal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 11:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-JBL již zavádí do prodeje novou sadu testů , v zahraničí je již v prodeji ,zde v ČR nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 23:20 Muž Smetany [1226] Re: brukiz
Moc tomu nevěřím ale třeba překvapí. Objednal sem ho na Dům dětí na akvaristický kroužek aby si děti měli s čím hrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 23:16 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Smetany
Fajné. Sice od JBL kvalita, ale uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2019 22:59 Muž Smetany [1226] Re: brukiz
Dnes sem ho objednal. Jelikož většinu veličin umím měřit docela přesně tak v pátek poreferuji jaká je přesnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 22:52 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Martin13
Netestoval, ale je to pořád papírkový test, takže nebude moc přesný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 16:31 Martin13
Ahoj, nezkušel jste někdo test od JBL proscan přes aplikaci v chytrém telefonu? Já tím testuji ( občas ) vodu, ale nejsem si zcela jistý přesností testu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 14:46 Muž Smetany [1226] Re: Maq
Řekl bych že nejdostupnější je momentálně RO. Určitě pokud by mi z kohoutku teklo 0,5 dusitanů zvažoval bych RO i na pitnou vodu ne jen kvůli rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 14:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petan26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 14:28 Maq Re: Petan26
To je děs, cítím s Tebou. Ale je to tak, norma je 0.5 mg/L.
Mimochodem, nevím o žádném pohotovém / pohodovém způsobu odstranění dusitanů v případě náhlé potřeby. Nevíte někdo o něčem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2019 09:38 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Cataria
Existují místa, kde je voda z kohoutku absolutně nevhodná pro ryby.... příklad mé bydliště, chvíli mi trvalo než jsem přišel na to, proč při výměně vody ryby začaly troubit a být evidentně v nepohodě, až jsem si koupil testery a změřil vstupní vodu z kohoutku, Sera NO2 ukázala kolem 0,5 mg/l, a bylo jasno. Dotazoval jsem se poskytovatele ten provedl rozbor, který se mi dostal do ruky a skutečně NO2 0,48 hygienická norma je 0,50... Později sem byl jednou tak nasr...., že sem volal i hygienu, té vyšel rozbor taky v normě. Někde mám fotky. Od té doby s tím počítám, ryby to chvíli přetrpí, zhruba po 24 hodinách to filtry odbourají na téměř nulu... Pokud ryby léčím jezdím pro vodu k rodičům, nebo kupuju kojeneckou ;-) Zejména na malých obcích poskytovatelé na stránkách nemají nic, žádné rozbory a když tak staré několik měsíců. toť má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 09:32 Muž Celsiq [50] Re: Cataria
Tak hodnoty vody z kohoutku si snadno zjistíš na stránkách vodáren. Proto představu o tom, co ti teče z kohoutku máš. Nicméně voda v akvária se může i rapidně změnit oproti kohoutkové v závislosti na různé procesy. Při první akváriu asi není od věci si hodnoty vody přeměřit, než jí dáš do akvária, nicméně hodnoty udávané vodárnou by měli cca odpovídat realitě / držet se v určitém rozmezí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 09:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Cataria
Parametry vody z vodovodu zjistíš na stránkách vodáren. Pokud máte studnu, měli by jste k ní mít rozbor vody.
Jakakoliv pitná voda se hodí do akvária, ale samozřejmě musíš přizpůsobit osádku akvária jejím parametrům. (Nebo vodu upravovat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 09:15 Žena Cataria [13]
Ahoj, snad téměř všichni (u kterých jsem četla články/návody/atp.) měří hodnoty vody až v akvárku. Má to nějaký konkrétní důvod nebo můžu změřit vodu i mimo akvárko a pak na základě vyhodnocení určit, zda se do akvárka hodí, či ne? Jde mi o to, abych si nenaplnila akvárko vodou z kouhoutku a pak zjistila, že hodnoty jsou téměř nemožné a nebudu si tam moct dát rybky. Omlouvám se za tak "triviální" dotaz, ale radši se ptám. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 10:14 Muž erny71 [3] Re: Anthrax
Hnojit zatím ne. Dodávám pouze co2 zatím. Vodu používám kohoutkovou a ta je v relativně dobrém stavu dle vak. Nasazení budou Neonky a tetry na spodek otici. Takže spíše budu chtít nižší pH. A od toho se bude odvíjet další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 09:03 R Muž Anthrax [4765] Re: erny71
Tak záleží jestli plánuješ třeba hnojit nebo ti jde jen o to, jestli je bezpečné nasadit ryby...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423?od=201