Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2021 08:47 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: vaclav
Studna Václave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2021 08:12 Muž dudak [1885] Re: Kawasaki
Pokud je to studniční voda, tak je 700 přiměřených, povrchová voda ve vodovodech mívá míň. Konduktometry většinou fungují dobře a to i ty levné z Číny. Testy od Rataje naproti tomu ukazují často špatně. Snad kromě pH testu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2021 07:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kawasaki
Co je ten vlastní zdroj? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2021 07:39 Muž Papik [617] Re: Kawasaki
...testy od Rataje Odpověděl sis sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2021 07:35 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: dudak
Doplním. Voda vlastní zdroj. Sůl jsem nepřidával. Pouze Fe,a Sagem fluorish. Tak si říkám co klame? Konduktometr nebo testy GH a KH od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2021 01:16 Muž dudak [1885] Re: Kawasaki
vodivost máš podle mě špatné jednotky, nejspíš si chtěl napsat uS - tedy mikro to zrovna nevím kde se na klávesnici píše, ale běžně se používá uS. Ale i kdyby to bylo 700 mikro, tak je to hodně. U většiny vodovodních vod to většinou odpovídá cca 30uS na 1°GH. Ale jesti si přidával z nějakého důvodu třeba sůl, tak se to zvedne razantně a tvrdost se ani nehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 22:11 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Roger
Jo v pohodě. Tohle vím sám. Mně právě zajímá čím je to a proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 22:09 Muž Roger [1873] Re: Kawasaki
No snažil jsem se říct, že vodivost nemusí být přímo závislá na tvrdosti a naopak ;-) faktorů o hodnotě vodivosti je více, ať je voda měkká nebo tvrdší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2021 22:06 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Roger
Na to jsem se sice neptal,ale i tak díky za odpověď. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 22:00 Muž Roger [1873] Re: Kawasaki
Vodivost je vždycky otázka, měl jsem obdobnou ve velmi měkké vodě, nejspíš jen proto že jsem tam dával hořčík a taky trochu profita, osobně vodivost neřeším a neměřím, nemá alespoň pro mě smysl, nic nemnožím, rybám se zdá ukradená, tak proč se stresovat, stačí že musím hlídat pořád nízkou hladinu NO3 smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 21:46 Muž Kawasaki [2839] - Amerika
Zdravím. Dnes jsem v akva změřil vodu. PH 6,8. KH 1. GH 5. Vodivost 760m/s. Je to normální? Ta tvrdost mi k té vodivosti nesedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.02.2021 19:39 Muž Roger [1873] Re: _Rob_
Není to jen o tom, kvalita testů Rataj a Tetra se nedá se Sera a JBL srovnat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 19:06 Muž _Rob_ [80] Re: Roger
Tak samozřejmě, taky vytáhnou z peněženky o dost víc peněz. Ale někdo je potřebuje, tak si je koupí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 18:58 Muž Roger [1873] Re: _Rob_
Každopádně kdyby měl Sera nebo JBL tak tam by se optimální hodnoty dočetl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 18:34 Muž _Rob_ [80] Re: vlka
Tak, a JeezyJ do těch kapkových testů pěkně hodil vidle smich a já s ním naprosto souhlasím. ;-)

Někdo odnese svojí akvarijní vodu do laborky a zjistí, že akva testy jsou vlastně úplně k ničemu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2021 17:40 Muž vlka [3441] – ...
Test testů...
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 18:57 Muž Roger [1873] Re: BlodDragon
Za mě jedině JBL nebo Sera samozřejmě kapkové, pokud plánuješ více testů, vyplatí se velký testovací kufr od JBL, nejen že je tam dost testů, ale pokud chceš další ať už jiné či nové náplně stačí koupit jen tzv. náhradní sadu jelikož kufr vše ostatní jako zkumavky, odměrky i porovnávací kartičky (i na testy které nejsou součástí kufru) obsahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 14:53 Muž BlodDragon [1] Re: 4Sima
Díky kouknu se na to a uvidím jaký set koupím jinak díky moc za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 14:26 Muž 4Sima [1888] Re: BlodDragon
Zkus obchod Invital tam mají JBL širokou nabídku a pošta nad 500 zdarma. Mají i velké sety nebo náhradní náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 12:23 Muž BlodDragon [1] Re: vaclav
Na super zoo našel toto www.superzoo.cz/…#
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 12:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BlodDragon
Papírky nebrat. Jbl testy mají tu výhodu že lze pak dokoupit jen nové náplně, takže i když je počáteční cena vysoká tak časem pokud se tomu začneš věnovat vlastně ušetříš. Dopadneš pak třeba takhle. :-) rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 12:11 Muž BlodDragon [1] Re: vaclav
Dobře díky snad je v superzoo budou mít. Ale co jsem zkoušel dřív testy jak jsou ty papírky tak ty jsou na nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 12:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BlodDragon
Dobrá značka je sera a JBL. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 12:08 Muž BlodDragon [1]
Ahoj. Od jaké značky doporučíte testy? Protože teď mám od sera test na ph takové kapky. Jde mi hlavně o testy na KH.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 12:25 Muž Roman.Kl [27] – test Fe
Ahoj všem, právě jsem koupil test Fe od Rataje, ale v krabičce chyběla ta plastová tyčka. Jak velká je asi ta "špetka na špičku"? Třeba ve srovnání s hlavičkou zápalky....
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2020 18:55 Vadalbert Re: vaclav
Zdravím, Václave!
Abych předešel možnému nedorozumění, předešlu, že pod novým nickem je "starý" Sid (Sidonius). smich
Nějaký darebák prolomil mé heslo a celé moje působení zde na Rybičkách šlo tak nějak "do kopru" i s celou mou historií. (To jen pro pořádek. :-) )
K věci: mám možnost porovnávat výsledky hobbytestů s laboratorními. Odtud mé tvrzení, že "akvatesty" podávají jen orientační informaci.
K běžné činnosti akvaristy jsou dostačující, ale člověk by je měl brát tak trochu s nadhledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 18:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vadalbert
Jakou má podle tebe JBL tes na KH chybu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 17:42 Vadalbert Re: Dragon.001
...Mám tedy KH 4 před změnou barvy nebo KH 5 po změně barvy?
Obvykle se počítají kapky včetně té, která způsobí změnu zbarvení. Jinak doporučuji, nelamte si s tímto příliš hlavu - testy tohoto typu jsou jen hrubě orientační.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 17:34 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Dragon.001
Po změně, čili 5 kapek - 5°dKH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 17:14 Dragon.001 – JBL tester
Ahoj,
když měřim PH, tvrdost nebo cokoliv a počítám při tom počet kapek. Tak třeba u KH když se mi změní barva při kápnutí 5 kapky tak ji taky připočítám nebo započítám jen 4 protože ta 5tá je jako že moc? Mám tedy KH 4 před změnou barvy nebo KH 5 po změně barvy?

Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2020 18:55 Jarden Sk Re: Motas
Ideš na to velmi dobre a oceňujem takýto postup ak sa chce niekto naučiť hnojiť, je to myslím správny postup.
Používam Seru na NO3 a PO4 a JBL na K a Fe/Fe by som vymenil za Seachem/.Dobré sú aj Salifert a Zoolek /NO3 meria ako Sera-vyskúšal som/.
Ak nezainvestuješ do Ph controleru , tak na Ph ti orientačne stačí aj ten pásik JBL a na CO2 máš dropchecker. Testy by nemali byť moc staré! Ak máš makkú vodu alebo budeš miešať s RO, tak snáď aj Sera Ca+Mg.To by mohlo stačiť... :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2020 18:22 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Motas
Serra vyrábí velmi kvalitní testy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2020 18:07 Muž Motas [38] – Jaké testy vybrat?
Zdravím, došel jsem do akvaristické fáze, kdy už jsem zajistil všechny důležitý komponenty a hnojení v akváriu včetně CO2 z lahve. Všechno roste výborně, až na hygrophilia corymbosa ta má stále díry v listech a nevím co jí chybí. Chci pořiďit testy a byl bych rád za rady co pořídit jako první, nechci vyhazovat peníze za testy ktery mi nebudou k ničemu
Na začátku jsem koupil testy tetra 9v1 (na doporučení surpanblogu) ale vidím že např pH a CO2 měří dost nesmyslné hodnoty, takže moc nevěřím ani těm dalším. Takže prosím u čeho byste mi doporučili začít?
Co jsem na fóru četl mám pocit že značka JBL tu je celkem uznávaná, ale například u měření FE se spíš doporučuje Seachem? Jsou ještě další značky ktere bych měl zvážit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2020 17:03 Muž imax [47] Re: michalt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Test som urobil, ale nepotvrdil Tvoj predpoklad. Zarobil som roztoky s koncentráciou 10 a 57 mg/l. Pridal som po dve kvapky činidla č. 2 a nič sa nestalo. Pridal som ešte po dve a tiež nič. Následne som testol roztok s koncentráciou 57mg/l a fungoval ako sa patrí - viď foto 10mg/l, 57mg/l, činidlo č. 1, + činidlo č. 2 a + činidlo č. 3
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 16:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: imax
No zkus udělat dva roztoky. Jeden těch 10mg/l jak jsi měl předtím, druhý třeba 50mg/l. Pak zkus do jednoho i do druhého nakapat jen pár kapek činidla číslo dva (bez jedničky a trojky). Jestli je to NaOH (co by mohlo být podle bezpečnostního upozornění v návodu), měl bys v obou roztocích po chvíli vidět bílou sraženinu. Ve slabším méně, v silnějším výrazně víc. Jestli se tohle povede, budeš vědět, že je to jednokroková metoda a ta kapalina 2 výrazně zvyšuje pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 13:39 Muž imax [47] Re: michalt
V ďalšom teste nevidím problém. Dnes by som mal byť v kontakte s dodávateľom nového testu a u neho v jeho podmienkach urobí nezávislý test. Dám vedieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 11:23 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: imax
No nevím. Já mám teď takový pocit, že si v JBL udělali vlastní test, který může fungovat docela jinak než by se mohlo na první pohled zdát. Jak jsem se tak díval po různých metodách, jak ten horčík měřit standardně, tak u každé běžně popsané metody je oproti tomu JBL testu nějaký rozdíl (barva činidla, počet činidel, titrace, atd). Asi jsem s celým svým odhadem šlápl vedle a s vápníkem to nebude mít nic společného. Jestli si JBL vaří nějaké vlastní nestandardní organické indikátory, tak na problém jen tak snadno nepřijdeme.

Chce se Ti jen tak pro zajímavost udělat ještě jeden malý pokus? Ale nezaručuji, že to pomůže objasnit problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 21:52 Muž imax [47] Re: michalt
Zaujímavý nápad. Starý test dlhodobo fungoval a výsledky sa zhodovali s mojimi výpočtami. Ani raz neukázal niečo mimo štandard. Na značku JBL počujem len chválu, tak ma to zaskočilo. Zajtra skúsim test v vápnikom a dám vedieť. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 21:48 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Aha, právě jsem našel video. Ta reakce se celá dělá jen v jedné skumavce, ve druhé je po celou dobu jen testovaná voda bez testovacích činidel. Špatně jsem pochopil, jak se ten test provádí, omlouvám se za zmateční příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 21:45 Muž imax [47] Re: Jarden Sk
V zásade s Tebou súhlasím a nejako tak, ako píšeš aj fungujem. Keďže sa stále cítim začiatočník, testy používam aby som si potvrdil meraním, že to čo robím je OK a nebudem ubližovať osadenstvu. Okrem toho mám úchylku mať všetko pod kontrolou. Teraz som sa trochu zasekol, lebo niečo, na čo som sa do teraz spoliehal, nefunguje ako by malo. Podľa pomeru miešania vody si približne počítam zmenu parametrov, dohnojujem podľa potreby a testami potvrdzujem správnosť zvoleného postupu. Ísť len podľa správania rastlín a živočíchov si ešte netrúfam. Učím sa a ešte chvíľu budem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2020 21:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: imax
imax napsal: Teraz neviem či zle rozumiem, ale roztok, ktorý som vyrobil neobsahuje vápnik. Do litra vody z reverznej osmózy som pridal len MgSO4*7H2O.

Přesně tak. Testovací roztok, který jsi vytvořil, neobsahuje vápník. Proto navrhuji vytvořit roztok, který bude kromě Mg obsahovat taky Ca. Tak, jak jsi rozpustil známou hmotnost MgSO4*7H2O ve známém objemu čisté vody, přidej do toho roztoku ještě známé množství vápníku přidáním nějaké vápenaté soli (chlorid vápenatý, nějaký vápenatý kámen nebo tak).

Když čerstvý test nefunguje (jakože vůbec nefunguje a pořád ukazuje tu samou koncentraci - buď hodně nízkou nebo hodně vysokou), může to mít dva důvody:

- testovaný prvek je ve vodě přítomný v jiné formě než test předpokládá (třeba by test neměřil Mg, ale jen uhličitanovou složku - výrobce by předpokládal, že tam budou jen uhličitany. Pak tím, že jsi přidal síran, by ten test nenaměřil nic). Tomu se mi v tomhle případě nechce věřit, to by byl hodně hloupý test.

- testovaný prvek se separuje z roztoku ve víc než jednom kroku a porovnává se nějaký rozdíl. A ten test může neukazovat správně právě proto, že v tom roztoku chybí ten mezikrok, od kterého by šlo odečíst finální produkt. Jakoby ta dvoustupňová reakce neměla dostatek reaktantu v prvním kroku, pak nemůže správně proběhnout ten druhý.

Předpokládal bych, že problém bude právě tahle druhá možnost. Nasvědčovalo by tomu to, že se srovnávají dva vzorky, jeden po jedné reakci, druhý po dvou reakcích. Co jiného je běžně ve vodě, co lze chemicky těžko odlišit od Mg? Napadá mi pouze vápník (jestli by Ti z kohoutku teklo stroncium, barium nebo radium, nefunkční akvarijní test by teď byl jedním z těch menších problémů smich ). Taky vím, že jiné testy s ním taky počítají.

Proto radím provést ten test znovu v roztoku, kde bude kromě Mg taky Ca, obě ve známé koncentraci, a to dostatečné, aby se vidělo, jestli ten test najednou nezačne být citlivější. Jsem zvyklý na to, že testy neukazují správnou hodnotu, obzvlášť tyhle komplexní. Ale většinou to bývá tak, že ta hodnota prostě létá nahoru a dolů, pokaždé jinak. Takhle to zavání tím, že v tom roztoku prostě chybí něco, co ten test alespoň v nějakém množství potřebuje pro správnou funkci.

Když říkáš, že první reakce barví červeně, znamená to, že ten test funguje jinak, než jsem předpokládal. Zkusím se zamyslet nebo najít, jak by mohl. Jestli máš jak, zkus provést ten test za přítomnosti vápníku, možná budeme mít štěstí :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 21:28 Jarden Sk Re: imax
Ja by som sa na meranie horčíku vykašlal. Zvol si množstvo Ca kolko by si cca potreboval a naried si vodu s osmózou, tak aby si mal množstvo Ca zhruba rovnaké aj s pridávanou vodou/riedenou s RO/. Hnojivom už len pridávaš Mg,N,K,P a mikro bez Ca, tieto si vieš odmerať a nastaviť hnojenie.Pomer Ca a Mg nie je až tak dôležitý aj tak sa popisujú rôzne pomery. Ja mám v akva vstup. vodu Ca:Mg 70:20 a neupravujem RO a rastie to. S tým výpočtom /vodovod+RO/ti Michalt pomôže ak by si s tým nevedel poradiť, ale do nejakého extrému by som to nehnal a asi by som sa orientoval podľa Kh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 20:36 Muž imax [47] Re: michalt
Teraz neviem či zle rozumiem, ale roztok, ktorý som vyrobil neobsahuje vápnik. Do litra vody z reverznej osmózy som pridal len MgSO4*7H2O.
Edit: po pridaní prvej reagencie sa testovaný roztok, ktorý obsahuje horčík, zafarbí do "červena". Podľa mňa ak je tam zrazenina, určite je červenšia ako zvyšok roztoku a o chvíľu sa rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 19:50 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: imax
Ano, tu koncentraci Mg z MgSO4*7H2O máš správně.

Ale kolik tam bylo Ca? Já právě navrhuji testovací roztok, ve kterém budeš znát taky koncentraci Ca a ta nebude zcela malá.
Edit: Ještě mi dovolte jeden doplňující dotaz: Ta první reakce - kde se přidá pouze první činidlo - vytvoří v tom roztoku bílou sraženinu? Nebo ta reakce vypadá jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 19:35 Muž imax [47] Re: michalt
Taký test som robil. Vyrobil som si roztok s koncentráciou horčíku 10mg/L, teda do litru vody z reverznej osmózy som dal 0,1g MgSO4*7H2O. Voda z RO má vodivosť 10 µS, čo je takmer bez obsahu čohokoľvek. Keďže síran horečnatý obsahuje cca 9,9% horčíku mala by podľa mojich prepočtov vyjsť koncentrácia 10mg/L. Nový JBL test ukázal hodnotu 1mg/L. Povedal som si dobre, neviem správne vypočítať koncentráciu, sekol som sa v desatinnej čiarke, tak pridám do litra vody ešte 0,9g MgSO4*7H2O, aby bolo celkové množstvo 1g. Test opäť ukázal obsah horčíku 1mg/L. Aby som to zahnal ešte viac do extrému, pridal som ešte ďalších 9 gramov na celkových 10g MgSO4*7H2O, čiže cca 1 gram čistého horčíku v 1 litry vody. Výsledok bol rovnaký ako predchádzajúce. Viete niekto potvrdiť, ze 0,1g MgSO4*7H2O v 1L vody z RO by malo byť cca 10mg čistého Mg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 19:29 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Magic
Na to se právě ptám, jestli je to ten. Přijde mi, že u tohohle se vlastně dělá to samé co u toho mořského, jen v menších koncentracích. Tady se taky vezmou dva vzorky, jestli tomu správně rozumím.

U prvního se použije jen jedno činidlo. To by mělo vysrážet kationty kovů alkalických zemin z rozpuštěných solí bez rozlišení (předpokládám, že je to hydroxid sodný - podle bezpečnostního upozornění v návodu).

U dalšího vzorku se zřejmě dalšími dvěma činidly nějak oddělí vápník a ten porovnávací blok zřejmě slouží k tomu, aby se dal nějak barevně odečíst rozdíl, který by odpovídal Mg. Nenapadá mi totiž (můžu se plést) žádný čistě chemický test, který by byl citlivý pouze na Mg a ignoroval by Ca. Jak to tady tak čtu, tady někde bych hledal slabé místo přesnosti těchhle testů (znovu, můžu se plést).

Možná bych zkusil připravit testovací roztok, který by v čisté vodě (RO, řekněme) kromě známé koncentrace Mg obsahoval i známou koncentraci Ca a dělal test na něm. Zkusím se podívat, jak lze chemicky z rostoku oddělit Ca od Mg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 19:27 Muž imax [47] Re: michalt
Tak ako píše Magic. Je to test len na Mg. Máte niekto dobrú skúsenosť s inou značkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 19:14 Muž Magic [879] - RostlinyRe: michalt
Odčítava sa priamo výsledok Mg.
www.jbl.de/…
(Ak je to tento.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 19:09 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: imax
Prosím Tě, jak se tenhle test od JBL dělá? Je to takový ten, ve kterém uděláš nejdřív test na Ca, pak na Mg a odečteš jeden od druhého? Nebo v té testovací sadě je nějaký jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 18:30 Muž imax [47] Re: Jarden Sk
Táto verzia mi tiež napadla. Priznám sa, že údaje o parametroch vody z vodárne už tiež beriem s rezervou. Chyba je niekde, kde by nemala byť. Všetky testy, vrátane toho na horčík, robím podľa návodu, takže mi zostáva len verzia nefunkčného testu. Ten nový som kupoval pár dní späť a expiráciu má až o 14 mesiacov. Čakám na rozpustenie dvoch zlúčenín obsahujúcich horčík aby som mohol urobiť finálny test.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41943x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423?od=101