Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 20:50 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Passenger77
Vzhledem k tomu, že dotaz překryl rychle další a zapadl, ještě jednou chci požádat o radu. Díky za ochotu:
Zdravím, koupil jsem si eSHa papírkový test na 6x veličin. Nejsem si jistý, jak mám vyhodnotit první měření, konkrétně GH o třech čtverečcích. První čtvereček se zbarvil do tmavě červené barvy tak z 65% a zbylá část byla tmavě zelená skvrna. Druhý čtvereček byl celý červený a třetí byl z 80% červený, zbytek zelený. Ostatní testy vyšly jednoznačně, ale z toho jsem jelen :-(.
V návodu k metodice nic není..poradí mi prosím někdo zkušený?
Díky předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 18:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dudak
TETRA Easy Balance, to je fakt zázrak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 17:49 Muž dudak [1885] Re: vaaclav
Pokud pH ovlivňuje něco jiného než hydrogenuhličitanový komplex, nemůžeš Václave Tillmanovu tabulku použít. A jak Jitka66 psala, používá přípravky ovlivňující pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2016 16:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Necháme toho, protože je zřejmé že nerozumíte co jsem vám chtěl říct. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 16:12 Žena Jitka66 [8]
Akvárium nemám silně osvětlené, rostliny nenáročné na světlo a CO2 dobře rostou, tak zatím vše funguje. Článek o akvárijích bez přidávání CO2:

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 15:48 Žena Jitka66 [8] Re: vaaclav
Díky za odkazy, většinu mám přečtenou. Než jsem začala zakládat akvo, dost jsem to pročetla....
EDIT-... a rostliny mi právě rostou až moc, stříhám 1x za dva týdny, ale asi budu muset častěji, aby měly ryby kde plavat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 15:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Doporučuji si tohle přečíst aby jsi byla v obraze o co vlastně jde. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 14:57 Žena Jitka66 [8] Re: vaaclav
Testy jsem opakovala.... Je to tak. A viděla jsem hodně krásných akvárií bez CO2... Jak jsem již psala, do vody něco přidávám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 14:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Pokud víš jak ti to vychází tak by ti měl být ten obsah CO2 divný ne. Jiní ho dosahují pomocí sycení CO2 z lahve a ty nemusíš dělat vlastně nic a jsi na tom stejně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 14:37 Žena Jitka66 [8] Re: vaaclav
Tu tabulku znám, vím, jak to vychází.....
EDIT-Dávám i TETRA Easy Balance, upravuje prý ph a KH.... Vodu ale měním, 2 x 4 l za týden :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2016 14:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Vím že Tillmannova tabulka nemusí tak úplně platit přesto si jen pro zajímavost spočítej obsah CO2 a zjistíš že je někde chyba. Tekuté CO2 je trochu podvod a nikdy by jsi s ním nemohla mít to co teď píšeš. akvarijni-hnojivo.cz/… www.moje-akvarium.net/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 14:28 Žena Jitka66 [8] Re: vaaclav
Měření jsem dělala i před 4 dny, je to OK. Dávám každý den jeden vstřik CO2 vital a hnojivo Bioflor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2016 13:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Někde máš v tom měření chybu, nezdá se mě možné aby jsi měla takový velký obsah CO2 když ho nedodáváš. Takže je pH buď vyšší nebo KH nižší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 12:47 Muž Yirka [9126] Re: Jitka66
V pořádku to bude, až bude NO2 rovno nule. Takto jsi jen na dobré cestě, ale už by to nemělo dlouho trvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 11:17 Žena Jitka66 [8] – testy vody
Dnes jsem dělala testy vody: ph 6,7, NO2 méně než 0,10 (jen nepatrný nádech do růžova), NO3 10 mg, KH 4. Je to v pořádku? Myslím, že to jde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 10:38 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: NHKG
Díky, zdrojovou vodu ze stránek vodáren samozřejmě znám. Co neznám, jsou hodnoty, kam se to posune po týdnu či dvou v akváriu...a proto jsem si pořídil testy, které tu jsou v historii uváděny jako ty z těch lepších a přesnějších. Stačí mně orientačně znát trendy. ;-)
PS: pokud o testech nějaký diskutující přemýšlí - sehnal jsem je velmi levně v Hornbachu (o 40% levnější než jsem našel kdekoli jinde) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 08:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Passenger77
Zkus si ověřit tvrdost u vodáren. Pokud jsi z Brna zde: mapy.bvk.cz/… a přepočítej si to: www.prevody.sk/…
Bude to přesnější. Ty papírkové testy jsou jen orientační, moc přesné nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 00:37 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Interpretace testu GH
Zdravím, koupil jsem si eSHa papírkový test na 6x veličin. Nejsem si jistý, jak mám vyhodnotit první měření, konkrétně GH o třech čtverečcích. První čtvereček se zbarvil do tmavě červené barvy tak z 65% a zbylá část byla tmavě zelená skvrna. Druhý čtvereček byl celý červený a třetí byl z 80% červený, zbytek zelený. Ostatní testy vyšly jednoznačně, ale z toho jsem jelen :-(.
V návodu k metodice nic není..poradí mi prosím někdo zkušený?
Díky předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 12:10 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Štuco
Zajímavý, o tom jsem ještě ani neslyšel. Ale tak jako všechny testy, ať už kapkové nebo papírkové, i tento nebude patřit k těm dokonale přesným, nýbrž pouze k odhalení přibližných hodnot. A i u tohoto testu vidím hned několik ALE. Určitě bude záležet na tom, v jakém světle budeš fotoaparátem na svém chytrém mobilu snímat. Málo nebo špatné světlo způsobí odchylku výsledné barvy na papírku. Tím pádem může být výsledek jiný = tmavší nebo naopak světlejší odstín dané barvy pro daný prvek. Další zádrhel vidím v různé kvalitě fotoaparátů chytrých mobilů. Ano, dnes už je většina dostatečně kvalitních. Ale je to prvek o kterým lze polemizovat.

Určitě nelze brát tento test vody za stoprocentní a zcela plnohodnotný. Ale i vzhledem k jeho ceně to není úplně marné. Jenom test na NO3 od JBL stojí 490 Kč. Test na NO2 od JBL 370 Kč. Jenom tyto dva testy už přesahují cenu JBL PROscan a to v něm je dalších 5 měřených hodnot.

Kdyby JBL ProScan nabízel ještě test vody na železo, fosfor a draslík, určitě bych do toho šel i za cenu toho, že je to stále jen přibližné informativní a amatérské zjištění hodnot vody. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 17:40 Štuco – JBL proscan
Ahojte používa niekto tento tester??? Myslíte že sa mu dá veriť? Našiel som o nom velmy málo uživatelských recenzii slovensku iba jednu dakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 14:42 Žena dieu [18] - malawiRe: afc1886
Měním každý den, tak děkuji za radu, uklidnilo mě to :) love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2016 14:38 R Muž afc1886 [14682] Re: dieu
Když si to pojistíš výměnami vody,tak se nemáš čeho bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 14:32 Žena dieu [18] - malawiRe: zervan
No já měnila dno, tak se bojím, mrknu se po něčem, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 10:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dieu
Test od JBL je fajn, naozaj dokáže namerať :) Ešte mi zostalo z neho a už asi aj mal byť spotrebovaný, totiž ten bežne človek nepoužíva, len pri rozbehu novej nádrže. Tak prípadne môžem poskytnúť / požičať na potrebný čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 09:37 Žena dieu [18] - malawi – Spolehlivé testy na amoniak
Dobré ráno všem,
doporučil by mi tu někdo prosím z vlastní zkušenosti spolehlivé/přesné testy na amoniak?
Díky všem X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 19:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dandyy16
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 18:00 Muž Dandyy16 [-6] Re: vaaclav
rozpouštím přes skleněný difuzor.A moc se mi nechce investovat do něčeho jiného.A stejně ani pořádně nevím do čeho investovat.a přitom proud mi docela dobře strhává bubliny pod hladinu.Mám ex.filtr který víří hladinu 600l/h a uvitř mám vnitřní filtr(místo proudového čerpadla) který dělá ještě vír.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 17:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dandyy16
To jsem rád že jsme se domluvili. Tvoje rozpouštění CO2 je zřejmě neekonomické a spousta se ho nerozpustí a proto i takové zvýšení nepomůže. To jsem ale už psal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 16:08 Muž Dandyy16 [-6] Re: vaaclav
Ježíš Ajo co blaznim 60b/Min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 10:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dandyy16
Používáš počítadlo bublin? Asi jsi si spletl sekundy s minutami. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 08:16 R Muž afc1886 [14682] Re: Dandyy16
Jseš si jistý s těmi 60 bublinami za sekundu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 08:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dandyy16
Pokud požíváš vodovodní vodu, zjisti si na stránkách vodáren její parametry a všechny tu zkopíruj. Pokud to na stránkách nenajdeš, zavolej jim, musí ti to sdělit. A pokud používáš studniční vodu, měl by si k ní mít rozbor vody, ve kterém to bude napsané. Důležitá je hlavně tvrdost/vodivost!
EDIT: Všechno CO2 se rozpouští v akváriu a nic neuniká nad hladinu? A jak psal AFC jsou to standardní bublinky z počítadla, nejsou to nějaké minibublinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 00:05 Muž Dandyy16 [-6] Re: vaaclav
Ted momentálně 60b/s a Ph stále 6,9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 19:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dandyy16
PH je 6,9 ? 30bublin/sekundu (vteřinu)? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 19:22 Muž Dandyy16 [-6] Re: vaaclav
vstupní voda má 6,9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 18:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dandyy16
Musíš si zjistit jakou máš vodu. Pokud je tvrdá tak z PH nehneš nebo jen kousek a opět se to vrátí zpátky když CO2 vypneš na noc. Další věc je jak účinně se ti bude CO2 rozpouštět. Jestli nebude nutné změnit způsob rozpouštění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 14:54 Muž Dandyy16 [-6] – testy vody
Je možné že mi vycházejí stále stejné výsledky Ph i Dkh? test Ph-kapičkový BEN-TEST, DKH-BEN-TEST CT-UT také kapičkový.když poštím 30b/s Co2 tak mi vycházejí stejné výsledky Ph i Dkh jako když poštím 60b/s může mi někdo poradit? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2016 20:57 Marcel G Re: LangMaster
LangMaster napsal: rad bych nějaké postřehy ohledně testu JBL ProScan Test...Jak to vidím já, tak se jedná o obyčejné papírkové testy, jen s tím rozdílem, že výsledek se neporovnává s obrázkem (škálou) vytištěným na obalu, ale s obrázkem v mobilu. Tento druh testů nepatří mezi nejpřesnější. Papírkové testy jsou obecně méně přesné, než kapkové testy. Ale propracovaný marketing dělá hodně a určitě na tuhle vařenou nudli utáhnou nejednoho akvaristu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 12:21 Muž Jarry [1437] Re: Jarry
Tak dalším pokusem podle textového návodu už jsem z toho něco dostal (5mg/l v malém akváriu), vypadá to, že se s tím nesmí moc třepat, třepáním se kapalina odbarví :-) Ale žádnou velkou důvěru to ve mě teda nebudí a to to nebyl úplně levnej test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 12:00 Muž Jarry [1437] – Prodac NO3 test
Tak jsem si pořídil Prodac NO3 test a moc tomu nerozumím. Otestoval jsem vodu z jednoho akvária, výsledek byla bezbarvá kapalina (mělo by to být od žluté až po hodne tmavě červenou). Zkusil jsem tedy kohoutkovou vodu, která má podle rozboru 11mg/l a výsledek byl žlutý roztok, což odpovídá hodnotě 0. Zkusil jsem vodu z druhého akvária a opět jsem získal bezbarvý roztok :( Navíc se teda rozchází přiložený textový návod na grafický návod na kartičce s barevnou stupnicí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 12:43 Muž LangMaster [24]
Zdravím pánové a dámy možná už tento dotaz tu zazněl ale rad bych nějaké postřehy ohledně testu JBL ProScan Test děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2016 12:35 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Uvažuju o nákupu testu O2. V poslední době tady často řešíme kyslík pro bakterie v externím filtru, tak by mě to zajímalo, jak to je ve skutečnosti. A taky bych si rád vyzkoušel účinnost vzduchování, protože nemám možnost čeřit hladinu (95% plochy je zarostlé).

Nemáte někdo s nimi nějakou zkušenost. Jsou dostatečně přesné? A JBL nebo SERA?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2016 21:29 R Muž romant [27987] Re: dieu
Spíš kapkám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 21:28 Žena dieu [18] - malawi – Esha Quick a Hü-Ben
Zase zdravím smich
Mám doma testy na vodu od Eshy Quick a Hü-Ben...dneska mi to ale pěkně zamotalo hlavu, zatím co, od Hü-Ben je PH v akva cca 7,1-7,4 od Eshy mi to ukázalo 6,4-6,8...a teď (nejen) babo raď čemu věřit... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 07:42 Muž DaveLister [478] Re: romant
No mi přijde ten červený test na no2 právě didaktický. Jak je to týden dva po založení akvária fakt hrozný, postupně se to zlepšuje, i když toho začátečník jinak moc nevidí. Jak se to zhorší když moc rychle přidá ryby. Vidět tyhle poučky na vlastní oči (a ne na otrávených rybách). Ale určitě to není pro každého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 07:24 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
Začátečníkům testy mnohdy zamotají hlavu nejvíc. :) Jde o to, aby si člověk uvědomil, co, kdy a proč testuje, jinak mu je testování na dvě věci, ty to jednoznačně víš, znáš koloběh dusíku, víš kdy jsou v akváriu přítomny ty a kdy zase ty N látky, ale nedočkavý začátečník, to je někdy horší než čvrtodenní zimnice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 07:19 Muž DaveLister [478] Re: romant
NO2 ne NO3. To podle plovoucek nepoznam. A začátečník nepozná nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 04:44 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
DaveLister napsal: No, ten je dobrý právě na zjištění, zda a jak ten filtr funguje :)Na to nepotřebuju test na NO3, pořídím si plovoucí rostliny a mám to hned dva v jednom, rozbitý dopadající světlo na hladinu a podle kondice těch plovouček vidím, jak na tom s NO3 jsem, ale to je z mojí strany spíš jenom takový pošťouchnutí, já vím, ty jseš testovej. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 01:22 Muž DaveLister [478] Re: Jackalino
Esha papírky nelzou ale zamlčují pravdu, konkrétně u chloru a predevsim, a myslím že je to u začátečníka nebezpečné, u dusitanů. Nejnižší pozitivní hodnota je 1 mg/l. Při toxických 0.3 mg/l je reakce naprosto negativní. Čerstvá zkušenost ze zabehove nádrže a kontrolováno Tetra kapkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 01:15 Muž Jackalino [54] - Mañana
Začni papírkama, eSHa mám vyzkoušený a nějak extra nelžou. Pak uvidíš co budeš testovat, po zaběhnutí filtru a čemu se budeš věnovat, kytkám, rybám. Co budeš mít za vstupní vodu a tak. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423?od=501