Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:41 Žena Myssinka [0]
Je pravda, že Sera je docela o dost dražší.
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:39 Žena Myssinka [0]
Já právě nevím jestli ta sera nebo Aquar. Na ty čtu nejlepší recenze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:36 Muž dudak [1885] Re: Myssinka
pH fungujou skoro všechny, ale doporučuju kapkové, ne papírky, NO2 mi Rataj fungoval, NO3 mi nefungoval ani Rataj - měřil u jakékoliv vody cca 10mg/l ani Aquar - měřil pro změnu pořád kolem 80mg/l, jen u destilky 0, teď zkouším Tetra, tam to vypadá dobře, jinak jsou dobré reference na testy SERA a JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:27 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: Myssinka
NO3 Sera, mel jsem i Rataje a ten nedoporucuju. U NO2 je to myslim jedno, i ten Rataj se da pouzit, nula se tim poznat da. Na pH se mi celkem osvedcil orientacni digitalni z Ciny (dx.com) za 2-3 stovky. Barvicky v kapkovych pH testech mi delaj problemy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Myssinka
NO3 a NO2 (ten má smysl u nového akva) určitě ne od Rataje. Mám NO3 od Aquaru a s tím jsem celkem spokojený. Rataj spíš nefunguje. pH od Rataje použitelné celkem je. Všichni podle mě používají stejnou chemikálii a funguje to tak nějak stejně. Já jako chlap mám víc problém rozlišit jednotlivé odstíny. To ženská snad pozná lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:16 Žena Myssinka [0]
Jaké testy doporučujete na PH, NO3, NO2? Které se Vám osvědčily? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 10:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: marek21
no, já bych pro dobrý růst rostlin přidal dusičnany. Roky jsem bojoval v jedné nádrži s černou štětičkovou. Nakonec pomohlo udržovat NO3 na 20-30mg. Stabilně jsem tam předtím měl do 10mg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 01:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: kofejn
Ja myslim,ze to delaji vsude stejne,takze by se nemelo nic stat,pokud si tam toho nenalil vetsi mnozstvi,nez male. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:01 Muž kofejn [963] – Sera ph test
Nevíte/netušíte složení ph testu od Sery? Je docela možné, že jsem ho nakapal místo fishtaminu rybám stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 20:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Srpenec
Myslia to z pôvodnej neriedenej vzorky. Veď keď sú tam napr. 2 ml meranej vody a 8 ml destilovanej, je to vlastne len 20% (2/10 = 1/5) roztok pôvodnej, preto sa výsledok násobí 5.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 19:58 Muž Srpenec [43] – JBL Test-Set PO4 sensitive
Zdravím,

měřil jsem teď tímto testem PO4 v akvárku. Jenže hodnota je někde vysoko (kolem 5-6). V návodu se píše toto:

Pokud dostanete při měření tmavší barvu než je na škále, nařeďte vzorek destilovanou vodou a porovnejte znovu.
Dle použitého ředění znásobte odečtenou koncentraci:
5 ml vzorku + 5ml dest. vody výsledek 2x
2 ml vzorku + 8ml dest. vody výsledek 5x
1 ml vzorku + 9ml dest. vody výsledek 10x

1. ředění je mi jasné, ale co u druhého? Mám z toho již zředěného vzorku udělat vzorek 2 ml a doplnit 8 ml destilky nebo to myslí tak, že úplně z toho prvního vzorku (neředěného)? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:08 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Ja uz jsem z tech Ph sond tak zblbly,ze pouzivam 4 (udrzovane v roztoku) dve sondy(starsi) jsou nastalo v nadrzich a dalsima dvema(novymi) overuji(po dvoubodove kalibraci:Ph6 a Ph7)jestli meri v"normalu".Bohuzel ani kalibrace nezaruci kolikrat"spravne namerene hodnoty". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:29 Muž bulawaio [92] Re: marek21
marek21 napsal: Zdravim, teraz som robil kompletne testy vody ktore mam doma

vsetko su to testy sera a PO4 je JBL

KH-9
GH-13
PH-6,8-6,9 (opisane z PH controlera)
NO2 - 0
NO3 - cca 10 mozno trochu viac
FE - 0,1 az 0,25 skor 0,1
PO4 - 0,05


Su niektore hodnoty ktore je potrebne zmenit ?

Stale mam hnedu vlaknitu riasu...


Co třeba změnit světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zervan
Přiznávám, že konkrétně s testem pH od JBL nemám osobní zkušenost, a že jsem si jen "rejpnul". (Prostě - kapkovým testům neradno věřit. Už i tvrdost vody může hrát v naměřených hodnotách roli.)
Abyste mohl seriózně zhodnotit přesnost takového testu, musel byste pH současně měřit testrem, kterému můžete důvěřovat.
Jen pro zajímavost dodám, že ani běžnému digi-pH-metru neradno slepě věřit. Mám dvě sondy - starší, ale domníval jsem se, že ještě plně funkční, (byla udržována, šla zkalibrovat a "neskákala"), a novou, která mi byla nabídnuta za cenu, za kterou se nedala odmítnout. I po zkalibrování se obě sondy rozcházejí o cca 0,3 pH...
BTW: Musím ale pochválit test KNK od JBL. Nevím, jestli jsem měl štěstí na kus, :) ale ve srovnání se třemi jinými měří "dobře". (Testováno na roztoku 4°dKH.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 10:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sid
Tak ale potom k čomu má pekne rozlíšiteľnú stupnicu 7,4 - 7,6 - 8,0 - 8,2 - ..., keď by mal odchýľku povedzme 0,5?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.12.2013 10:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zervan
...Znamená to, že ten presný JBL test meria zle?
Spíš "standardně". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 10:34 Muž zervan [1123] - Rostliny – pH testy
Zistil som prekvapivú vec: Doteraz som pH meral testom Sera, vychádzalo mi cca 8, ale má tie farby tak blbo, že rozdiel medzi 7,5 a 8 a 8,5 je dosť chabý. Pre kontrolu som si kúpil presný JBL test pH 7,4 - 9,0 ( www.jbl.de/… - vie rozlíšiť s presnosťou 0,2) a prekvapil ma výsledok: ešte trošku svetlejší ako 7,4, teda pH je <7,4.

Skúsil som teda vodovodnú vodu, ktorá má mať podľa výsledkov laboratória z 24. 10. 2013 hodnotu pH 7,58: presný JBL test tiež ukazuje nepatrne svetlejšiu ako 7,4, Sera sa mi javí 7,5 alebo 8, skôr 7,5. To by sedelo s výsledkami z labáku.

Znamená to, že ten presný JBL test meria zle?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 20:53 Muž marek21 [16]
Zdravim, teraz som robil kompletne testy vody ktore mam doma

vsetko su to testy sera a PO4 je JBL

KH-9
GH-13
PH-6,8-6,9 (opisane z PH controlera)
NO2 - 0
NO3 - cca 10 mozno trochu viac
FE - 0,1 az 0,25 skor 0,1
PO4 - 0,05


Su niektore hodnoty ktore je potrebne zmenit ?

Stale mam hnedu vlaknitu riasu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 12:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
zervan napsal: Zistil som, že ten divný Sera NO3 test to tiež dá, ale naozaj musím čakať niekoľko hodín, skutočne to "vytiahol" až na farbu pre 25 mg/l. Takže ak by niekto mal v budúcnosti podobný problém so Sera NO3, že mu ukazuje v predpísanom čase 5 minút len nulu alebo veľmi málo, treba čakať (alebo ho reklamovať, čo v mojom prípade nebudem, keďže bol výrazne zlacnený).
Dnes som opätovne meral a zdalo sa mi, že Sera NO3 test už meria lepšie - nebolo treba čakať tak dlho. Neviem, čím to je, možno častejšie premiešavanie fľašiek v poslednej dobe pomohlo. Len je dôležité mať odmerku položenú na papieri a nie držať vo vzduchu (vtedy sa zdá farba podstatne svetlejšia). Aj tak však nedal správny výsledok hneď po 5 minútach (bol nižší), bolo treba počkať asi 10 minút. Domnievam sa, že tento čas bude závisieť aj od teploty vody - pri chladnejšej bude treba čakať dlhšie. Ja som meral chladnú vodu (cca 10°C). Som z toho trochu zmätený a budem rád, ak sa o svoje skúsenosti podelí aj niekto iný.

Test NO3 od JBL sa mi zdá stabilnejší - nemení sa v čase tak prudko (ale ak sa nech ležať veľmi dlho, ukazuje menej, vracia sa do nízkych hodnôt, na rozdiel od Sera testu, ktorý ide nahor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 22:31 Žena vendy [27] - CichlidyRe: zervan
jenom mě to právě zajímalo že to tam psaly a nikdy jsem se s tím nesetkala, tak nevím důvod měření kyslíku jako proč to lidé dělají v jakých případech apod. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 21:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vendy
Myslím, že v bežnom akváriu s rastlinami a hladinou v pohybe bude kyslíku vždy dostatok, samozrejme ak tam nebude nálevník alebo extrémna teplota. Teda asi sa neoplatí kupovať naň merač. Práve dnes som naživo sledoval produkciu kyslíku rastlinou v akváriu, zapísal som do denníčku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2013 20:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
kyslík se neměří, není důvod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:44 Žena vendy [27] - Cichlidy – testy na množství kyslíku?
Ahoj objednávala jsem nové testy od tetry zdají se mi nejlepší nemusí se tam přidávat žádný prášek jako u rataje, u kterého není specifická "špetka prášku" a hledala jsem více o různých látkách v jaké koncentraci jsou neškodné v akva a narazila jsem na to, že v akva má být kyslík alespoň 2 mg na L vody. Jak se tato hodnota měří a jak je důležitá? Měří se při vnějších filtrech kde dochází k průtoku vody bez bublinek? Nebo při citlivějších chovech ryb jako jsou terči? Ještě jsem o tom neslyšela. Děkuju za názory ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:05 Muž zervan [1123] - Rostliny
Tak som skúšal JBL testy... NH4 som hneď posielal späť, lebo mal exspiráciu 11/2013, čo mi nevyhovuje pri tej vysokej cene. NO2 sa ťažšie odčítava, má veľmi jemné farby, ale dá sa pri dobrom svetle, hodnoty mám už v pohode (medzi 0,025 a 0,050 mg/l).

No a to hlavné - NO3 test. Zdá sa, že meria tak, ako má, vo vodovode som nameral cca 5 mg/l (má byť 6) a v akváriu cca 20 mg/l. Zistil som, že ten divný Sera NO3 test to tiež dá, ale naozaj musím čakať niekoľko hodín, skutočne to "vytiahol" až na farbu pre 25 mg/l. Takže ak by niekto mal v budúcnosti podobný problém so Sera NO3, že mu ukazuje v predpísanom čase 5 minút len nulu alebo veľmi málo, treba čakať (alebo ho reklamovať, čo v mojom prípade nebudem, keďže bol výrazne zlacnený).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2013 08:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Uplynulo 24 hodín od testovania vodovodnej vody s podozrivým Sera NO3 a farba zostala niekde medzi 0 a 10 mg/l (má byť 6). Teda sa mi to javí tak, že ten môj test je nejaký divný a musím namiesto 5 minút (kedy ukazuje 0) čakať až 12-24 hodín, potom ukáže správny výsledok. Je to reálne? Nemám žiaden kalibračný roztok so silnejšou koncentráciou NO3. Práve mi prišli JBL testy, ale už musím bežať pracovať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2013 20:38 Muž zervan [1123] - Rostliny – nefunguje mi Sera NO3?
Pozdravujem! Pridám sa k téme so skúsenosťami a hlavne otázkou... :)

Testy vody som (resp. skôr otec, ja som len pozeral) používal naposledy ešte za socializmu (a až teraz som ich vyhodil, lebo akosi vyschli :-D), odvtedy nebolo treba, lebo sa už rybky neodchovávali do predaja a zabehnuté akvárium fungovalo, až kým som ho nedávno nepokazil. Tak som si kúpil Sera NO3 test, lebo bol vo výpredajovej akcii za 6 € (exspirácia 1/2015), ostatné že objednám lacnejšie ako mali v predajni.

Hneď som sa samozrejme pustil do merania, lenže v hlavnom akváriu som nameral peknú nulu. OK, to by bolo reálne, keďže som prehnane nedávno čistil tak, že som spoľahlivo zničil baktérie - a rastliny sa mohli postarať o zvyšok. Tak som zmeral malú "liečebňu" bez rastlín, kde týždeň liečim nejaké choré rybky - opäť nula (presne to sedelo s farebným vzorom, svetlá žltá). Nedalo mi to teda, zistil som si NO3 našej vody vo vodovode (6 mg/l) a meral čistú vodu - opäť nula. Dokonca som skúšal do vody pridať jednu granulku hnojiva "liadok vápenatý" (žiaľ, nemám nič iné, chcelo by to čistý KNO3 navážiť), čakajúc, že po rozpustení a následnom meraní sa to zafarbí až na sovietsku zástavu a ono to len trošku zoranžovelo, na cca 10 mg/l. :-(

Ďalej som si všimol, že prášok z kroku 3 sa akosi nerozpúšťa a že keď nechám vzorku viac ako 5 minút, konkrétne aspoň pol dňa, či deň, tak to začne oranžovieť, až červenieť (s tým liadkom). Ráno som meral vodovodnú vodu a až teraz večer to má zhruba takú farbu, akú by som čakal (niečo v strede medzi 0 a 10 mg/l), ráno to bola krásna bledá žltá.

Tak neviem, mám chybný test? A ako sa správa fungujúci test, ak sa to nechá ležať celý deň? Červenie viac ako je realita alebo to zastaví na správnej hodnote? V takom prípade by mi stačilo počkať na výsledok pol dňa...

Každopádne, ostatné testy - NO2, NH4 a dokonca radšej aj znovu NO3 ("skúpy dvakrát kúpi") som objednal JBL, zajtra mi prídu spolu s inými vecami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:47 Muž fido16 [631] Re: Marcel G
Díky mrknu po těch jbl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:42 Marcel G Re: fido16
V našich českých vodách mám dobré zkušenosti s testy JBL (patří ale mezi ty dražší). Jejich hlavní předností je kromě relativní spolehlivosti také jeden z nejlepších způsobů odečtu naměřených hodnot. Spousta testů má malé rozmezí naměřených hodnot, a navíc barvy na papíře neodpovídají barvám v reálu.

2romant: Mohl bys to prosím přesunout do příslušného vlákna ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 18:35 Muž fido16 [631] Re: Designer
hmm. No já jsem se díval předběžne na testy od tetry 5v1 ale nevím jsou to ty proužky tak nevím zda by to fungovalo. Musím se po něčem podívat a zakoupit. Ale už nechci dělat testy 20 minut tak jak u rataj testu to je na zbláznění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 18:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
On se da test celkem snadno overit. KNO3 do destilky, namichat treba s rozestupem NO3 po 10mg/l a zkusit zmerit.

Ja s tim mam problem, protoze test od AQUAR meni prvni 3 minuty barvu a pak se odecte. No a pak ji meni dal, takze si nechat na stole takhle namichane "mustry" nelze, musel bych udelat i se vzorkem vsechny najednou a to je malinko problem udelat ve stejny okamzik (jiste ne neresitelny, at uz michanim naraz, nebo treba resit fotakem).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 17:05 Muž fido16 [631] Re: Kamilstrom
Nemám problém s tím si radši připlatit jak mít něco levného ale nefungujícího. A navíc zase to chvilku vydrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 16:55 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: fido16
Dobre testy jsou drahe(ale i ty potrebuji,cas od casu,kalibraci),ale i prumerne testy budou ok,kdyz udelas predtim kalibraci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 15:18 Muž fido16 [631] Re: dudak
No poletí do koše a musím koupit nějaké jiné. Nevíte náhodou jaké jsou dobré testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 22:42 Muž dudak [1885] Re: fido16
testy od rataje na NO3 bych vůbec nepoužíval, já koupil skoro nové a stejně neukazují dobře, respektive u každé vody kromě destilky ukazují stejnou hodnotu cca 10mg/l i u toho konrolního vzorku kterej je 50 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:41 Muž fido16 [631] Re: fido16
Zrada a pomsta zjistil jsem že mám stré testy (rataj) Na vstupní vodě jsem naměřil 10mg/L
Budu muset koupit nové a změřit to pořádně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:52 Muž fido16 [631] Re: Designer
Tak udělal jsem test na vodu v akvu mám ji na 10 mg/L ještě měřím vstupní vodu tak uvidím co to ukáže. A musím se přiznat že plovoučky mi v tomto akva vůbec nejdou. Pistia v něm nevydrží. Za to v 250L akva tam jedou úplně sami

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:34 Muž dudak [1885] Re: marek21
Sera jsou jedny z nejlepších, ale i nejdražších. A nakonec jsem zjistil, že je vlastně ani nepotřebuju, měřím jen když se mi zdá že něco není v pořádku. Fe a NO3 neměřím vůbec, všechny testy, které jsem zkusil, ukazují špatné hodnoty. Konkrétně na NO3 mám 2 testy (rataj a aquar) jeden ukazuje u každé vody cca 10 druhý cca 120mg/l což je nesmyslný rozdíl. při metodě hnojení PMDD se do vody až tolik látek nedostává, když navíc přidáváš CO2, stačí kytky většinu spotřebovat a při pravidelné výměně vody se dá udržet jejich hladina v rozumných mezích. Většina testů je opravdu dost nepřesná, zejména papírkové, kapkové na tom jsou o něco lépe, ale ne o moc. Občas měřím pH, KH a GH při záběhu NO2, fosfor jsem měřil, jen než jsem si vyladil kolik ho tam přidávat. Ukazatelem vody v akváriu, jsou hlavně zdravé ryby a rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:21 Muž marek21 [16]
Zdravim

Ake testy je potrebne zakupit? planujem hnojit metodou PMDD
typujem ze Fe, NO3, PO4 su potrebne ... je to tak ? pripadne este nieco ?

je potrebny aj PH test ked planujem PH controller ?

Testy znacky SERA su dobre alebo radsej nieco lepsie ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 18:58 Žena EditHa [91] - TetryRe: richie
Test 6v1 není špatný hlavně protože je tam k měření NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 18:54 richie
nuz, ja prave rozbieham nano krevetkarium .. a samozrejme riesim aj nejake problemy, tak zistujem ci je nevyhnutne investovat do niecoho ineho, alebo mi zatial staci to co mam (6in1) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 18:51 Žena EditHa [91] - TetryRe: richie
Já mám od Sera 5 v 1. Potvrzuje mi hlavně to, že máme tvrdou vodu. Použila jsem ho na vodovodní vodu a naměřil mi více NO3 (dusičnanů) jako v akvárku i v našem rybníku. Což nevím jestli mám považovat za věrohodné, spíš za zajímavé. Stejně si myslím, že když má člověk zaběhlé akvárium a dělá údržbu v pravidelném rytmu není žádné měření potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 17:42 R Muž romant [27987] Re: richie
No, jsou to papírky a to je povětšinou naměřená hodnota silně orientační, pro přesnější ukázku nějakýho trendu, jak se parametry hejbou bych šel do kapkových testů na značku se mě neptej, pohledej a načti informace s čím je kdo spokojen a nespokojen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 17:12 richie
ake mate skusneosti s JBL 6in1 ?
je to pouzitelne ?
je to dostatocne ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 09:57 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: vondr001
Jo je to pravda, v poslední době se testy od Rataje nedají považovat ani za orientační. Hold není nad Seru nebo JBL. Sic stojí nějakou tu korunu navíc, ale aspoň fungujou.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 09:47 Žena vondr001 [674]
Co se týká Ratajových testů, tak mě vyšla GH 5,5 a KH 7 coze :-D Takže je beru s rezervou.
PS: dělám to podle návodu, nakonec počet kapek vydělím 2 (i když jsem blondýna, tak myslím že chyba je v testech) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 09:17 Žena toni [68] – testy
me se osvecily Testy od Dajany a na NO3 jedine Sera...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 08:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: MichoCZ
MichoCZ napsal: Oba NOx testy vem jinde než u Rataje
Osobne som s NO2 od Rataja spokojný. Hoci odčítať presnú hodnotu nie je jednoduché, myslím, že práve u NO2 stačí logická hodnota je/nie je (resp. skoro nie je) a krivku zábehu mi ukázal pekne, ale NO3 nebrať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 07:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
Dokonce velmi dobrou pověst mají...ale stejně tak tetrácké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 07:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: martin386
Oba NOx testy vem jinde než u Rataje jinak budeš zklamán. Je tu hrozně málo lidí, kteří je dokáží přečíst. Dobrou pověst mají na NOx testy Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.04.2013 01:23 Žena Danila [4489] - Sumci
Test na NO3 vezměte od jiného výrobce....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41946x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423?od=801