Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2019 16:44 Muž jarda62 [313] Re: josta0072
Ta mezera je tak velká schválně, proudí tam voda a chladí cívku. Vůle může být pouze mezi keramickou hřídelí a rotorem. Tetry jsou jedny z nejtišších filtrů. Zkontrolovat uložení osy. Pak výměna rotoru. Ale pokud neběžel aspoň 2 týdny tak jistota není, filtr je potřeba trochu zajet pak se ztiší. Dělal mi to i po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 16:00 Muž josta0072 [0] Re: PetrO
Fotka k příspěvku Fest som uvažoval o TetraTec 1200 a tymto. Ale to asi nebol dobrý výber. Neskutočne to huci. Včera som to mal rozobrate a sa mi zdá, ze je moc veľká medzera medzi vrtulkou a tou dierou.
Edit: Ešte skúsim vymeniť vrtulku a keď nepomôže vrátim ho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2019 10:21 Muž PetrO [261] Re: josta0072
Zdravím. Hučí a nejspíš bude hučet dál. Velké HW Sunsuny prostě někdy bývají hlasité. Může to být kus od kusu, ale podle toho jak často se to tady probírá, bude tišší Sunsun spíš výjimka.
Ve velkém akváriu mám SUNSUN HW-703B a je taky dost slyšet a v malém HW-603b jen s molitany a nevím o něm.
Můžeš ho maximálně zkusit odvzdušnit nakloněním do stran nebo se podívat jestli nemáš moc napěchované koše filtrační materiálem a trošku ubrat a potom doufat,že se časem uklidní, ale u mě to pomohlo minimálně.
Ještě jsem zkusil vyměnit rotor, ale bylo to zbytečné.
Tak přeji hodně zdaru se Sunsunem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 15:43 Muž josta0072 [0] – Sunsun 304b
Zdravím, pred par dnami som kúpil tento filter ale strašne hučí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 21:21 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukas
Točí jím s tím vzduch a to bych asi neměnil, asi vědí proč vzduch a ne čerpadlo. Všechno je na You-Tube :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 21:12 Lukas - Echinodory + stonkové rostliny – Viřivá filtrace
Mel jsem na mysli, presne to co sem daval vaclav.
Myslel jsem ze dam do orvni komory molitan s vatou do druhe toto a do treti cerpadlo s topitkem.
Jen nevim jestli davat cerpadlo ktere to bude rozfoukavat, nebo jestli se to bude tocit samo kdybych prepad udelal sesikmeny aby tekl na jedno misto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 17:36 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 16:26 Lukas - Echinodory + stonkové rostliny – Viřivá filtrace
Dobry den,
Delam externi filtr pro moje nove AQ malavi.
Na internetu jsem nasel pojem viriva filtrace, ze je velmi ucina a bezudrzbova, jelikoz se stale pohybuje a tim se cisti. Lze ji vytvorit take v externim filtru?
Externi filtr bude male 54 litrove akvarko.

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 15:27 Maq - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
ZDRI napsal: Já si naopak myslím, že velké většině případů je to naopak nadbytkem skoro všeho (hlavně organických látek), který horko těžko udržujeme v přijatelných mezích výměnami vody. Navíc - je mnohem snazší něco chybějícího do vody přidat, než z ní ex post něco odstranit...

PS: Jak jsi používal tu hustou tkaninu - jen volně zmuchlanou, nebo jako napnutou membránu? Pokud platí za bé, neucpávala se, nebrzdila průtok?

Vítej na palubě!
PS: Jako membránu. Snížený průtok jsem nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:29 Muž zdzd [4]
Měl bych dotaz, týkající se vaty do předfiltru pro odstranění mechanických nečistot. Zatím používám jen akvacit o rozměrech 20x30cm ppi10 a ppi20, oba 5cm tlusté a pod nimi kousky ppi10, které jsem zrušil z jezírka. Slouží jako podpora, abych nemusel šahat hluboko při čištění. Takto se mi to neucpává, ale jemný kal, například ze špatně vypraného písku, případně kal vzniklý po degustaci pochoutek projde. Vyřešila by tento problém vata střední hrubosti?
Případně jakou tloušťku použít do komínu přepadu, ze kterého jsem udělal předfiltr o rozměru 20x30cm a hloubky 60cm.
Čištění není problém, je to rychlovka a tuto operaci provádím jednou za týden.
Jedná se jen o mechanickou filtraci, nitrifikační a další bakterie se zde neřeší. Neřeším je zatím vůbec, protože pořád vyměňuji část vody a zatím nemám ani řasy, tfu tfu tfu...

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2019 09:41 Muž ZDRI [589] Re: Maq
Souhlasím, i ve vatě bude mikrobiální život. Literatura uvádí, že mnohem méně, než v biomolitanu, ale to není zásadní. Zásadní je často a pravidelně ji čistit. Podle mých empirických zkušeností alespoň jednou týdně - při výměně vody - nic pro líné akvaristy... Rozdíl oproti biomolitanu - vatu lze vyprat opravdu do čista, natvrdo pod kohoutkem, (přežití mikroflóry v ní není prioritou), popř. dát novou, je velice levná. Já se to prakticky chystám vyzkoušet v hlavní nádrži, jen musím vymyslet umístění/typ filtru, který toto s minimální námahou umožní.

Mám takovou teorii - je lepší co nejvíc rozpadající se organické hmoty co nejdříve dostat z akvárka, než následně řešit její dekompozici. Většina akvaristů má pocit, že problémy s rostlinami/řasami jsou způsobené nedostatkem něčeho. Já si naopak myslím, že velké většině případů je to naopak nadbytkem skoro všeho (hlavně organických látek), který horko těžko udržujeme v přijatelných mezích výměnami vody. Navíc - je mnohem snazší něco chybějícího do vody přidat, než z ní ex post něco odstranit...

PS: Jak jsi používal tu hustou tkaninu - jen volně zmuchlanou, nebo jako napnutou membránu? Pokud platí za bé, neucpávala se, nebrzdila průtok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2019 14:09 Maq Re: ZDRI
ZDRI napsal: bych ale rovnou rezignoval na nějakou "biofunkci" tohoto filtru a dal tam pouze náplň pro mechanické čištění vody (např. filtrační vatu) a tu bych často a pravidelně pral.
To by ale taky nemuselo fungovat. Bakteriím nevysvětlíš, že vata není pro ně, nýbrž jen pro mechanickou filtraci.
Jedna konkrétní zkušenost: Dal jsem do filtru syntetickou tkaninu o světlosti asi 25 µm jako mechanickou filtraci. Když jsem pak za 14 dní filtr otevřel, zrovna ta tkanina byla bohatě pokrytá bakteriálním šlemem; evidentně se bakteriím velice líbila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 11:51 Muž Smetany [686] Re: vaclav
Proud v akváriu je fajn na. Smím se zeptat na důvod proč ho na noc o omezuješ? A rád bych podotkl že v této diskuzi jsme se na začátku bavili o bublifuku nikoli o čerpadlu. Proto se moje výhrady ubíraly stran rozdílu kyslíku.
Děkuji za odzanačení OT palec věřím že to byl překlep.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2019 11:43 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Proud v akváriu je jednoznačně pozitivní věc. Já ho také omezuji po dobu zhasnutí, ten molitan jestli tam bude nebo nebude je podle mě úplně jedno protože je opravdu malinký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 10:57 Muž Smetany [686] Re: vaclav
Jak sem napsal níž problém to asi nebude. A teď mám otázku já. Má smysl něco dělat blbě jen pro to že to dotyčná nádrž "kousne"?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2019 10:19 Muž ZDRI [589] Re: vaclav
Václave, ale otázka zapínání/vypínání filtru není jen o (ne)dostatku kyslíku pro ryby/krevety/kytky, jde hlavně o mikroflóru, která je v tom filtru. Ano, mikroby jsou v celém akvárku, např. v substrátu dna, ale jsou tam v množství a druhové struktuře, kterou místní podmínky umožňují. Ve filtru jsme vytvořili umělé podmínky - rychlejší proudění vody=relativně lepší dodávka kyslíku/živin a současně rychlejší odvod odpadních produktů činnosti těchto mikrobů. Pokud se ale skokově tyto podmínky změní (zastaví se proudění vody), může to "filtrovou" mikroflóru výrazně poškodit. A když ráno filtr zapneme, pustíme do akvárka spousta těžko definovatelné organické hmoty a meziproduktů jejího rozpadu, se všemi důsledky z toho plynoucími. Jak to dopadne, bude záležet na celkové stabilitě každé konkrétní nádrže (substrát, množství kytek, zarybněnost, citlivost živočichů).

Pro objektivnost - výše popsané se týká hlavně občasných, nepravidelných výpadků (vypnutí) filtru. Pokud to budeme v akvárku dělat od začátku a každý den, s velkou pravděpodobností se zde udrží jen mikroflóra, které tyto šoky nevadí. V tomto případě bych ale rovnou rezignoval na nějakou "biofunkci" tohoto filtru a dal tam pouze náplň pro mechanické čištění vody (např. filtrační vatu) a tu bych často a pravidelně pral. Ve výsledku to nemusí být špatné řešení, ve většině komerčních filtrů je stejně tak rychlé proudění (důsledek vysokého průtoku a malého objemu filtračního materiálu), že to může být i lepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 22:47 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
rybicky.net/nadrze/30149 tady nic s toho co popisuješ nehrozí, rostlin není velké množství a osádka zatím žádná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2019 22:22 Muž Smetany [686] Re: vaclav
Tvá argumentace není správná. Kyslík je ve vodě stejně jako CO2 možné rozpustit nad rovnovážný stav ( i když je to o řád níž) a stejně jako u CO2 pokud je kyslíku nad rovnovážný stav tak vyprchává přes hladinu do vzduchu. Pokud je pod rovnovážný stav probíhá to opačně. Tím pádem ve dne pokud rostliny zvedají množství kyslíku nad rovnovážný stav a mi vzduchováním nebo jinak zvedáme plochu hladiny snižuje se množství kyslíku směrem k rovnovážnému stavu rychleji. Naopak v noci není jak zvednout množství kyslíku nad rovnovážný stav ale kyslík je pouze spotřebováván. Pokud v tomto případě zvětšíme plochu hladiny, urychlíme doplňování kyslíku směrem k rovnovážnému stavu. Proto tvrdím že v rostlinném akváriu je dobré vzduchovat pouze pokud neprobíhá fotosyntéza.
Socrates: to není bublifuk ale čerpadlo to pokud nebude hýbat hladinou tak nebude nijak zvlášť ovlivňovat množství kyslíku ve vodě. Ale i tak mi přijde zbytečné zabírat s ním v akváriu místo. Pokud to přesto chceš vyzkoušet asi se nic strašného dít nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 22:22 Muž vlka [339] Re: Socrates
Jasan. Ona je filtrace podle mě nafouknutej byznys. Vždyť to klidně prubni přes noc s vypnutym filtrem a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 22:16 Muž Socrates [16] Re: vlka
Ne-e, žádný takový řešení není na pořadu. Máme spaní jak na vodě, díky našemu prckovi, takže prostě v úvahu připadá filtr jen přes den nebo vůbec ... nebo něco, co zapnu přes den, jen kvuli pohybu vody apod. stydim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 22:11 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Bavím se vždy o konkrétním akváriu rybicky.net/nadrze/30149 tady vypínání filtru na noc nehrozí žádné nebezpečí, natož nedostatek kyslíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 22:03 Maq - Echinodory + stonkové rostliny
Zajímavá diskuse. Nechci polemizovat se žádným z vyslovených názorů, spíš jen pár dojmů:
(1) Kolikrát se lidé zaklínají dost důrazně, jak je kostka molitanu klíčová pro biofiltraci. Často se k tomu přidávají konkrétní čísla o objemu molitanu a rychlosti průtoku atd. A ejhle, tady se nám nahromadily názory velmi různé. Fakt zajímavé.
(2) Totéž by se dalo říct o úvahách na téma množství kyslíku v akváriu. Odkud berete tu jistotu? To máte v hlavách kalkulačku, která bere v potaz objem výroby (a spotřeby) kyslíku rostlinami, teplotu, výšku vodního sloupce, rychlost výměny kyslíku mezi vodou a vzduchem vzhledem k pohybu hladiny a jejímu povrchovému napětí, počet a druhy přítomných organismů, včetně mikrobů, a jejich nároky na množství rozpuštěného kyslíku ve vodě, to vše ve 24-hodinovém cyklu?
Buď jste geniální, anebo trošku nezodpovědně vypouštíte nepodložené dohady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 22:00 Muž vlka [339] Re: Socrates
A co takhle řešit vypnutí a zapnutí filtru - než manželka usne - pomocí spínacích hodin. Byl by vypnutý třeba jen hoďku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 21:41 Muž Socrates [16]
Ještě pro jistotu doplnění info, abych náhodou nekecal kraviny... jde o tento filtr
www.juwelakvarium.cz/…

(A už ho mám koupený, takže na finanční stránku kašlu.) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 21:04 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Rostliny doplňují rovnovážný stav co přebývá utíká v podobě bublinek ven. Teplota vody ti dovolí jen určité množství a víc ho do vody nedostaneš. To není CO2 které se rozpouští ve vodě nezávisle na obsahu kyslíku o řád více. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 20:47 Muž Smetany [686] Re: vaclav
Přes den dodávají do akvária kyslík rostliny tím pádem je ho ve vodě víc v noci se produkce kyslíku zastaví a navíc je o něco víc spotřebují rostliny. Doplnění kyslíku přes klidnou hladinu neprobíhá tak rychle aby to stíhalo pokrýt spotřebu. A pokles teploty bude max o stupeň to taky velkou roli hrát nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 20:37 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Ano v noci bude kyslíku vždycky míň To ale není pravda většinou klesne teplota a tím pádem bude kyslíku právě více. Rostliny toho zas tolik nevydýchají a co ubude dostane se difuzí přes hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 20:13 Muž Smetany [686] Re: vaclav
Ano v noci bude kyslíku vždycky míň ale každé akvárium se "nastaví" na určité množství a čím víc hladina kyslíku ve vodě kolísá tím hůř se nastavuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 19:58 Muž Planorbella [496] Re: vaclav
Nepřijdou X-) . Bez filtru to bude lepší. Bakterií bude v samotném akváriu víc než v tom vypínaném filtru. Ušetří za věc za kterou by mohl mít mnoho rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 19:53 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Když tam ten filtr nebude tak ty bakterie nepřijdou o kyslík? V závislosti na teplotě vody je nějaký rovnovážný stav kyslíku ve vodě, bublifukem ho nepřidáš a když nepůjde bude na tom akvárium stejně. Možná i lépe protože bez osvětlení teplota klesne a kyslíku bude v akváriu více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 19:44 Muž Smetany [686] Re: vaclav
Určitě vodu trávit nebude v tom s tebou naprosto souhlasím. Rostlinám kyslík asi taky chybět nebude ale jestli nebude chybět bakteriím si jistý nejsem. I kdyby ne, dobře jim to dělat nebude a zhoršovat si záměrně podmínky v akváriu a ještě navíc za peníze, mi přijde jako špatný nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 19:19 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishMan59
Malý filtřík nebude trávit vodu bakterie jsou všude a také fungují a trocha pohybu ve dne jen prospěje. O kyslík rostliny v noci také nepřijdou, přes hladinu se ho do akvária dostane dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 19:15 R Muž ctibum [4655] - Snažím se to nezahubit...Re: Socrates
Za mě v pohodě bez filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 19:14 Muž Smetany [686] Re: vaclav
Z čeho tak soudíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 18:48 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: vaclav
No tak si dovolím něco přidat. Pokud budeš ten filtr pravidelně na noc vypínat. rozhodně tam nebude k ničemu, ale určitě nebude srovnatelný s filtrem který jede nonstop. Určitě bude fungovat jako mechanická filtrace a pohne s vodou v akva, alespoň přes den. Ale myslím si, že ta biologická tam bude nic moc. A doknce jsem někde slyšel, že když filtr vypneš, tak se v něm nahromadí škodlivé látky, které jsou následně rozmíchany do akva. Ale porč nebo jaké latky vysvětleno nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2019 18:28 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Socrates
Já bych to tak nedramatizoval, klidně ten bublifuk na noc vypínej nic se nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 15:22 Muž Socrates [16]
OK, rozhodnuto.
(Dotlačili jste mě k tomu.) smich (Vtip)
Děkuju všem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2019 15:00 Muž Smetany [686] Re: Socrates
Nemá to žádný efekt. Jak píšou ostatní raději bez filtru. Budeš mít více místa v akváriu a ještě ušetříš něco na rostliny. Než zapínat filtr občas, raději vyměň častěji vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:58 R Muž afc1886 [6022] Re: Socrates
Nonstop filtr nebo nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:56 Muž Socrates [16] Re: Socrates
Socrates napsal: Tak to mám z toho zamotanou hlavu, klasicky co hlava, to názor. :-)
A co ho tam nechat a zapínat jen výjimečně, třeba po výměnách vody nebo odkalování apod. ?


Ale ještě bych poprosil o názor na toto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:54 Muž Planorbella [496] Re: Socrates
Nechej to hezky zarůst, ale na začátek nešetři s rostlinami. A uvidíš, jak to bude pěkně šlapat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:42 Žena silviebaris [630] Re: Socrates
tak to je mrzutý...tak to nechej bez toho filtru,vyzkoušej a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:41 Muž Socrates [16] Re: silviebaris
E-e, ani jedno není možný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:39 Žena silviebaris [630] Re: Socrates
a co takhle akvárium přestěhovat do jiné místnosti....A nebo potom paní špuntíky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:37 Muž Socrates [16] Re: vlka
Ahoj, jasný ;-) Když ona slyší i akvarijní filtr odvedle od sousedů, slyší všechno, kolikrát nás s tím dost dostala, když celá banda nic neslyšela a ona jo. smich
Hluk jako takovej jí ale při spaní nevadí, jen zrovna ty monotónní zvuky jo ... a neukecám ji a nepřevychovám. :-)
Takže to vidím asi opravdu na variantu bez filtru, maximálně zapínat výjimečně. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:32 Muž Planorbella [496] Re: Socrates
Tak ho tam nedávej vůbec, když tam nebudou ryby.
Ušetříš peníze za které můžeš koupit rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:32 Žena silviebaris [630] Re: Socrates
to si už musíš ty vybrat bud bez filtru a nebo s ním,ale nevypínat ho...Tak ho tam dej,vždy ho můžeš odebrat...ale mít ho tam a zapínat a vypínat nemá žadnej smysl.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 14:32 Muž vlka [339] Re: Socrates
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, tento motorek není vůbec slyšet a tento filtr (na menši AQ třeba 60ka) není také slyšet. Pokud bys filtr na noc vypínal, vzduchování může klidně jet.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 14:29 Muž Socrates [16]
Tak to mám z toho zamotanou hlavu, klasicky co hlava, to názor. :-)
A co ho tam nechat a zapínat jen výjimečně, třeba po výměnách vody nebo odkalování apod. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 13:31 Žena Kata Eš [67] - LabyrintkyRe: Socrates
Já mám filtry vedle kterých bych mohla spát a kolikrát i usnu a to jsem také citlivá na jakékoliv zvuky, tikani hodin a podobně ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 26

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 30914x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/380-filtrace