Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 20:23 hrabusj – Kolik ryb mohu dát.
Zdravím, mám celkem 20 ryb ve 50 litrovém aq. 12parmiček(5oděsa,5stříbrné,2nádherné) 4ancistrusy a 4 dania, mohu tam dát ještě 4 rybky panceřníčka? nebudu mít pak nějaké problémy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 21:39 Anonym
a co Paracheirodon simulam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 01:09 mikl – Re: filipsi
Dá se koupit i u nás na severu, viděl jsem ji v Liberci a v Jablonci n/Nisou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 01:03 Žena Rebbie [71]
Taky sem si řikala že si drobet protiřečí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 00:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: alpaka
17:02:53: ...z malých čichavců není žádný modrý...
23:38:27: ...Čichavec zakrslý var. Kobalt, je to krásná rybka a už ji mám v jiném akva...
Kobaltová modř... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:14 Žena Rebbie [71]
Jo a ty modrý čichavce sem normálně viděla v obchodě... Jen nevim jakej je rozdíl mezi neonovym a kobaltovym teda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:12 Žena Rebbie [71]
chicko napsal: ne do 30 litrů prosím ano

V pohodě když tam budou sami můžou bejt ve třicítce... Pár nebo 2+1 ;-) to se budu klidně hádat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Právě, že jsem ji nedávno u nás viděl. Je to překrásná, ale podle "rybičkářů" nikoli jednoduchá rybka. (Myslím, že to o colisách platí obecně.) Tuším, že se o ní debatilo na Akvaristovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:56 fazola
Jednou se mi povedlo ji zahlédnout ve Sklo-Rexu v Brně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:54 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Teda, to je prekrasna forma cichavce zakrsleho. Da se to potkat i tady?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: alpaka
Tato rybka by vám nevyhovovala?
www.otsuka-nettaigyo.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:55 Muž lubosov [0] – Re: chicko
do tohto agua jedine menšie druhy rýb - tkz.labirintky, ktoré dýchajú atmosferický vzduch a žijú v plytkých prehriatych stojatých vodách napr. v ryžových poliach - colisa, rájovec, betta-bojovnica pestrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:45 Žena sharon [126]
betynky 1+2 :-), modrých odstínů, tvarů i variant nepřeberně..
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:17 Muž chicko [124] – Re: Rebbie
ne do 30 litrů prosím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:46 Žena Rebbie [71]
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly Ta neonová nebo kobaltová forma, sou to krásný rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 13:43 edith – Re: alpaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 13:41 Edith – Re: alpaka
zkusil bych jakékoli dánia např: aquaworld.cz/… nebo microrasboru ale když do modra tak tuto: aquaworld.cz/… nebo paví očko aquaworld.cz/… v modré barvě a nebo badis badis ostnáč modrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 13:25 athaya
www.topweb.szm.sk/…- Brachydanio Albolineatus



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 13:00 Muž Killer [133] - Sumci – Re: alpaka
co třeba modrou formu pavích ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 12:58 Muž Jurasek [137] – Re: alpaka
Lehce namodralé mohou být i Endlerky rybicky.net/atlasryb/zivorodka_endlerova
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 08:08 Muž filipsi [1295] – Re: alpaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 00:37 Muž alpaka [38] – Modře zbarvené ryby do malého akva
Nevěděl by někdo, jaký druh by mohl být v akváriu cca 30 litrů a měl modré nebo modravé zbarvení? Klidně jako jednodruhové, ale alespoň tři kusy. Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:25 rolandmynar – Re: :-)
Vzhledem k věku bych to Aky toleroval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:16 :-) – for Aky
rybicky.net/forum/3814… máš rad nepočítaně, proč se ptáš na dalším fóru...to se myslím nedělá. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:06 Muž DrSova [28] - Rostliny
re Šaman: Prostuduj si tento web pak vyuzij ikonu odkazy a tak pokracuj dokud o tom nebudes vedet vice.Ve 4cítce být tebou chovam jen jeden druh ryb a nekombinuju!
Pokud se ti nechce číst tak radsi akva prodej a kup si plakát a ten nalep na zed
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 11:58 Muž Johns [30] - Cichlidy
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 11:17 Muž Nik [191]
No, když už dokážeš zabít bojovnici, to je vážně špatné:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 00:50 Šaman – Bojovnice, mecovky a krunyrovec
Zakladam akvarko (44l) a planuju nakup techto rybicek:

Bojovnice Pestra: 1 samec + 2 samice

Nejake rybky do stredniho pasma, mel bych predstavu bud nekolik mecovek (co kdyz budou vsichni samci, nebudou agresivni? Pocet 3-4)
NEBO nejakou mensi hejnovitou rybku, premyslim o Molly a/nebo zebricky, pripadne neonky. (Hejno aspon 6-8ks) Udelaji mi hejno ruzne barevne variace jednoho druhu?

A dole by se mi libil Krunyrovec (skvrnity nebo zlaty), nebude jednomu samci smutno? Druha varianta je pancernicek - pisou ze je spolecensky, kolik by jich melo byt aby se nebali? Zas to nechci prerybnit. Casem chci trochu dzungli, ale zpocatku tam moc kytek nebude.

Diky za pomoc.

--------------
Offtopic:
Zatim pujdou do akvarka jen nejake rychlerostouci kytky, minimalne 3 nedele mam cas na rozmyslenou. Je to moje prvni akva, kdyz nepocitam neboztika Hektora - bojovnik. Dostal jsem ho v kouli k vanocum a dneska jsem mu byl vykopat hrobecek :( Nepomohlo ani to, ze sel po dvou tydnech do noveho velkeho akvarka, toho casu bez rostlinek a s pulkou vody. Nez jsem o nem dost nastudoval a poridil vybaveni, asi se otravil. (Vybledlo mu telicko a poslednich par hodin lapal na hladine vzduch) A to mi prodavac povidal (kdyz jsem schanel filtr), ze labyrintky nepotrebuji ani vzduchovani ani filtr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:46 Muž DrSova [28] - Rostliny
Parmičky čtyřpruhe jsou hodne agresivni ryby.Cokoliv co ma delsi ploutve(samci pav.ocek,skalary..) oklovavaji a prohaneji. Kdyz je budes mit ve vetsim poctu tak si mezi sebou udelaji klovaci poradek a vypadaji krasne v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:37 Muž wayn [79] – Re: Aky
Paví očka a parmičky čtyřpruhé mohou být spolu, ale moc bych to nedoporučoval. Napiš jak velké budeš mít akvárium a jakou máš vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:30 Muž Hanacius [14] - Tanganika
zalezi na tom jak velke akva planujes...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:26 Muž isamik [180]
Parmicka ctyrpruha potrebuje dost mista k plavani, je to opravdu cila rybka, kterou je vhodne chovat ve vetsim poctu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:14 Aky – jaké ryby do akva?
mohli by stemi poradit jaké ryby pro začátečníky byste my radily ?ja bych si náky předem plánovala ale nevím jestli paví očko a parmička čtyřpruhá se snesou.tak kdyby někdo věděl tak se sem kukněte a poradte předem díky Aky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 22:27 rolandmynar
Záleží, jak dlouhý je to akvárium. V odborných příručkách jsem se dozvěděla, že cichlidy potřebují prostor pro plavání od 60 cm více. Záleží samozřejmně na druhu. Takže pokud máš akvárium dlouhé cca 60 cm, tak nějaký malinkatý druh cichlidky bys tam podle mě mohl chovat. Ale ať ti tohle spíš potvrdí někdo, kdo ví o cichlidkách víc než já ;-)

To je sice pravda, ale jsou druhy viz. Akara hnědá, která je velmi klidná a má menší nároky na prostor.


No při velikosti akva 50l,akary hnědé(10cm)....? :-(



Do 50-ti asi ne, ale nejsou všechny cichlidy velké a protivné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 22:23 Nobody
Záleží, jak dlouhý je to akvárium. V odborných příručkách jsem se dozvěděla, že cichlidy potřebují prostor pro plavání od 60 cm více. Záleží samozřejmně na druhu. Takže pokud máš akvárium dlouhé cca 60 cm, tak nějaký malinkatý druh cichlidky bys tam podle mě mohl chovat. Ale ať ti tohle spíš potvrdí někdo, kdo ví o cichlidkách víc než já ;-)

To je sice pravda, ale jsou druhy viz. Akara hnědá, která je velmi klidná a má menší nároky na prostor.


No při velikosti akva 50l,akary hnědé(10cm)....? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 22:21 rolandmynar
Záleží, jak dlouhý je to akvárium. V odborných příručkách jsem se dozvěděla, že cichlidy potřebují prostor pro plavání od 60 cm více. Záleží samozřejmně na druhu. Takže pokud máš akvárium dlouhé cca 60 cm, tak nějaký malinkatý druh cichlidky bys tam podle mě mohl chovat. Ale ať ti tohle spíš potvrdí někdo, kdo ví o cichlidkách víc než já ;-)

To je sice pravda, ale jsou druhy viz. Akara hnědá, která je velmi klidná a má menší nároky na prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 22:12 Žena Dinamit [68]
Záleží, jak dlouhý je to akvárium. V odborných příručkách jsem se dozvěděla, že cichlidy potřebují prostor pro plavání od 60 cm více. Záleží samozřejmně na druhu. Takže pokud máš akvárium dlouhé cca 60 cm, tak nějaký malinkatý druh cichlidky bys tam podle mě mohl chovat. Ale ať ti tohle spíš potvrdí někdo, kdo ví o cichlidkách víc než já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 22:12 rolandmynar
cafte prosim poradte mozu is do 50 l akvarka mohli bi ist aj chichridi____::::???
prosim pvecte kolko sa mi ich tam zmesti zem bamali sodst velki rpstor


Dobrý večer, poraďte mi, prosím, mohu chovat v 50 l akváriu také nějaké cichlidy?
Odpovězte mi, prosím, na otázku, kolik by jich případně mohlo být, aby měli dostatek prostoru?

Jednoduché - východoafrická svahilština. :) :-D



Třeba hejno pestřenců a klidně pár Akar hnědých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 21:00 raptor
cafte prosim poradte mozu is do 50 l akvarka mohli bi ist aj chichridi____::::???
prosim pvecte kolko sa mi ich tam zmesti zem bamali sodst velki rpstor
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 12:17 lovec
podle mě jsou dobre do tech 30-50l neonky a jiné malé tetry ale chceto i nco na dno třeba pancefausníky(pancéřníčky) nebo ancíky něco co ti bude čistit dno od zbytků žrádla . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 08:50 Žena Gabi [11]
Ahoj, já jsem začátečník, mám 44L akvárko. Nevím, jestli třeba máš něco proti betám, ale já jsem si je moc oblíbila, jsou to strašně milé a zvědavé rybičky, člověk se s nima nikdy nenudí. Mám tam samečka, tři samičky, k tomu 8 rasborek klínoskvrnnách a jednoho ancíka. Jednu ampulárku a jednu zebru, co není přímo zebra, ale to ten takovej puntíkatej, nikde se nemůžu dočíst, jak se přesně jmenuje:-( S tímhle složením nemám žádné problémy... A to jsem předtím neměla vůbec žádné zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 20:41 Muž Turok [18]
Old jj ta je suepr taky jsem je kdysi měl!! jsou perfecto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 20:40 Žena Dinamit [68]
Jestli řikáš, že se ti pokaždý něco stane, tak by možná bylo dobrý prostudovat tyhle odkazy:
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/ryby-vhodne-pro-zacatecniky
www.horacovoakvarium.cz/…
nevim, jestli jsi je už četl, ale projistotu ti je tady uvádim. Dozvíš se tam spoustu užitečných rad, a jestli se jimi budeš řídit, tak už by se teoreticky žádná nehoda stát neměla :)
Budu držet palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 20:22 oldkiwinka
tetry jsou taky barevné ( já sem spíš na jemné barvy rybiček - např. tetra citronová)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 20:18 Muž Turok [18]
no mě teda ty parmičky tak do 2 mšsícu pošly ty čtyřpruhé ikdyž se mi dost líbí tak u mě nikdy dlouho nepožily....

ale purpurové ty se držely dlouho a vybarvené ryby patří mezi nejhezčí parmičky určitě:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 19:59 Muž Nik [191]
to Nik: tak snad ví jak se o to trochu starat a jak krmit. p.čtyřpruhý si myslím nejsou náročné.

jasnačka, já neříkám, že jsou. Od té doby se zlepšila spousta techniky a povědomí o akvaristické chemii, jen jak píšu že je zajimavé, jak se to mění. Jinak naprosto souhlasím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 19:36 oldkiwinka
to Nik: tak snad ví jak se o to trochu starat a jak krmit. p.čtyřpruhý si myslím nejsou náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 19:32 Muž Turok [18]
paví oka taky nedoporučuju jednou jsem koupil tři rozné typy a do 14 dnů mi odešly všechny.. bez příznáku nemoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 19:03 Muž Nik [191]
Je zajimavé pozorovat ten vývoj - před deseti lety patřily parmičky čtyřpruhé mezi náročnější chovance:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 16:52 oldkiwinka
a když se rozmnoží, tak v akva dojde k přemnožení a jsou s tím jen problémy.
já doporučuju parmičky čtyřpruhé, neonky, ancistrusa nebo hejno pancéřníčků. jiná kombinace: 1-2 hejna nějakých menších teter + ancistrus nebo pancéřníčci(na úklid dna)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=4501