Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 07:15 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Mislow
Ty pancéřníčky jsem myslel právě aby tam měli nějakou další živou rybku a ty razborky by tím měli tu plachost trochu ztratit. S tím že pandy prý plavou i víc do prostoru tak proto jsem o nich uvažoval k těm skvrnoocaskám.... Je pravda že krevetky a pancéřníčci asi není úplně nej kombinace vzhledem k tomu že oba druhy nejvíc potravy hledají u dna.
Větší akva nebudu moct dát, mám to do práce na stůl a víc se prostě nevejde :-(
Ač to původně mělo být hlavně pro ty krystalky tak mě to postupně sune od krevetek úplně jinam :-)
Chtělo by to víc akvárek :-D jenže nevím kam s nima :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 22:43 Žena Atika [134] Re: Mislow
Jo promiň, to bylo na kolegu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 22:41 Muž Mislow [304] Re: Atika
No, ja ani tak ne, spis lhajek. Sam chovam roky bornejky v 39 l a jsem spokojenej, mel jsem tam i otiky, ale naznal jsem, ze je to pro ne dost maly, tak jsem je prelovil do velkyho. Red cherry tam chci pridat misto toho, ale cekam na tu spravnou chvili. Take uvazuji, co poridit do nana (30 l), urcite neocaridiny a pohravam si s myslenkou na mensi hejno (10) nejakych minirazborek, zatim mi padly do oka rybicky.net/atlasryb/razbora_ranongska :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2015 22:33 Žena Atika [134] Re: Mislow
Sličenky mám s krevetkama (ale neocaridina) v PH lehce pod 7 a množí se mi dlouhodobě dost slušně. S krevetkami jsou absolutně bez problémů. Skvrnoocasky jsou taky v pohodě, ale dost se schovávají vzadu v rostlinách, nejsou moc vidět. Naopak velice nebojácné mám razborky maculatus, ty jsou pořád v hejnu u předního skla, zvědavé jak opice. Krevetkám taky neubližují. A pancíky v podobně velkém akvárku mám nanus a taky už se hezky rozmnožují - jsou velcí asi jako pandy, ale živější. Pandy s krevetkami taky dobrý. Tak si vyber ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 21:37 Muž Mislow [304] Re: lhajek
Ahoj, kdyz uz pancernicky, tak radej nez pandy bych zvolil trpaslici, ale myslim si, ze vetsi nadrz by byla lepsi, osobne bych sel cestou tech razborek s krevetkama. Myslim si, ze kombinace pancernicku a krevetek neni v tomto objemu nejlepsi, ale osobni zkusenost nemam. :-)
PS: .... nebo ty elegansky misto razborek ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 21:11 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Připravuji se na zoležní akva 50x25x35 (výška) s vnitřní fltrací AT-200 s bioakvacitem 10x10x16, s liaporem na dne a s rostlinstvem Bolbitis, Ceratophyllum demersum, Egeria, Lomariopsis lineata, Najas, nějaký mech možná kryptokoryna či malý anubias (uvidím co poroste a co odejde).
Uvažuji jakou osádku tam dát kromě samozřejmých okružáků, levatek a nějaké té piskořky. Původně jsem tam chtěl dát červené krystalky a hledal jsem něco k nim. Pak se mě zalíbila Novoheterandrie elegans. Ale parametry vody, které jsou zde v atlasu zrovna moc ke krystalkám nejdou. Pak by se mě líbili i Razborka skvrnocasá a Pancéřníček malý (panda). Takže zvažuji dvě varianty:
1) Novoheterandrie cca 8ks s krevetkama Neocaridina davidi. K eleganskám bych asi jinak už nic nekombinoval.
2) Razborky skvrnoocasé a pancéřníčky pandy a k této kombinaci by asi šli i ty krystalky.

Myslíte že by šli i ty elegansky s krystalkama nebo raději ne hlavně kvůli nárokům obou druhů, které se úplně nepřekrývají?
Jaké počty by mohli asi tak být v případě druhé kombinace? Nebudou razborky moc plaché s pandami?
Případně nějaká jiná kombinace obdobných druhů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2015 12:34 Muž Yirka [9126] Re: 325
Rozhodně se nevylučují. Vedle již zmíněné velké nádrže je třeba dodržet i zásadu dřívějšího nasazení neonek coby domácích paní a skalárky by měly být nedospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 09:41 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: 325
Skaláry potřebují větší litráž, a pokud jsou pěkně rostlé, mohou si na menších z neonek pochutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2015 09:23 Žena Turbínka [2558] Re: 325
Rozhodně ne do akvária s objemem 21 - 50 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 09:17 325
Ahoj hodí se k sobe skaláry a neonky?Předem děkuji za odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 17:38 DanH Re: romant
To snad platí o všech rybách nekupovat ty, co jsou viditelně těsně před zdechnutím. Jenže Otíci jsou jediný ryby, u kterých mi část odešla těsně po vpuštění ( přežilo 7 z 10 ). Já bych to na ten import sváděl :-D . Koukám, že se to tady zvrhlo na diskuzi o Otocinclus affinis. Jsi redaktor, nalož s tím podle svého uvážení :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 17:32 R Muž romant [27987] Re: DanH
DanH napsal: Nehledě na to, že Otíci jsou importy a většinou jsou už tak dost oslabení.Oslabený jedince si nekoupíš, prostě budeš vybírat ty s plnějšíma bříškama, ty už jsou rozkrmený a je pravděpodobný že i odčervený, na ten import bych to nesváděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 17:30 DanH
Nehledě na to, že Otíci jsou importy a většinou jsou už tak dost oslabení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 16:18 R Muž romant [27987] Re: 145
On ten problém může nastat v momentě, kdy se bude flákat údržba, budu za skeptika a budu předpokládat poddimenzovanou filtraci a ancák sám o sobě je rozmetadlo hnoje, natož dva v ani né 50 litrech a to se může velmi snadno projevit na kondici otíků, tedy ta kvalita prostředí, takže pokud, tak volit jenom ty otíky a vynechat ancáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 13:39 DanH Re: 145
Ten atlas je tu dostupný veřejně :-D . Cituji: samci ( ancíků ) jsou ke stejně velkým nebo menším samcům čeledi Loricariidae teritoriální. Takže je nesežerou, ale mohli by je trochu utlačovat ( problém je ta malá velikost akvária, ve velkým by je pravděpodobně moc neřešili ). Otíci je nesežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 13:26 145 Re: DanH
Aha...:-( ale dik:-) a jeste jednu otazku nesezrali by se navzajem ancci a otici?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 13:23 DanH Re: 145
Můžeš se podívat do atlasu, ale ušetřím ti tu "práci". Píše se tam, že minimální velikost nádrže je 60L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 12:01 145 Re: DanH
Jj,mam tam normalni dva ancíky :-) byl by s nimi problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 09:46 DanH Re: 145
Dva jaký krunýřovce? Ancíky? 4 Otíci v 50L podle mě nejsou problém. Problém by mohl být v těch dvou krunýřovcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 09:14 145
Ahoj,mam dotaz.Mužu dát do 50 lit.akva asi 4 otiky stim že tam mám už 2 krunýřovce?Dekuju za odpovědi. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:49 R Muž romant [27987] Re: Hutu
Osobně bych po 3 týdnech záběhu, tedy aktivního záběhu s přítomností nějakých znečišťovatelů, ideál jsou šneci(piškořky, okužáci) a občasným zakrmením akvária špetkou sušenýho krmení, dával jako první ty pancéřníčky, před i po vpuštění rozhodně měnil vodu, za týden ty neonky, zase s podporou výměny vody a tak za ty dva měsíce ty ramirézy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:46 Hutu Re: romant
A ještě se optám, první mám dát neonky, pak pancéřníčky a nakonec ramirézky? S jakým odstupem ty pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:40 Hutu Re: romant
Jasný, to je fakt :-) Tak dám 20 těch malých modrých neonek :-) A ještě se optám, jak silný filtr mám do toho 54 l akva dát, aby to šlapalo? A kolik tak zhruba stojí? A stačí 15W žárovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:36 R Muž romant [27987] Re: Hutu
Nemíchal bych do takto "velkého" akvária dvě hejna a šel bych cestou spíš posílení hejna vybraného. Akvo bude sice barevnější, ale gulášová polívka s roztřelenýma rybkama a pohledově se to nevylepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:33 Hutu Re: romant
Díky! A je možné přidat místo těch pavích oček nějakých 5 barevných (červených nebo žlutých) rybek? Třeba teter, která netvoří pravá hejna? Nebo nějaké jiné? Nechci mít přerybněno, ale jak jsem to počítala, ty modré neonky jsou fakt prťavé, tak by snad ještě něco šlo... Nebo malé hejno teter ohnivých, ty jsou taky maličké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:08 R Muž romant [27987] Re: Hutu
Bez těch pavích ok, tak to bude lepší, oni dokáží nadělat hodně bordelu a ostatní jsou čistotný a čistotu važadující, tak proč si to dělat složitý. Jinak rozhodně to chce mít kvalitní, výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci a rozhodně nepodcenit výměny vody a měnit týděn alepsoň 1/3 objemu akvária. Nikam nespěchat, rybky dávat postupně, měnit při tom vodu a ramky až jako poslední, tak za dva měsíce po zaběhnutí akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 16:57 Hutu – Akva 54 l
Můžu dát do 54l akva 10 - 15 neonek modrých, 1 pár ramirézek, 5 pancéřníčků (jakých? - líbí se mi panda) a třeba 3 paví očka (1 samec a 2 samice)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 18:31 Muž lojzalojzovic [327] Re: DaveAkva
ani ty endlerky bych nedával, mi malé krevety zobaly a množí se rychle, razborky sou ideální volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 11:53 R Muž romant [27987] Re: zvedavka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 11:40 zvedavka
Jaké další rybky a v jakém počtu byste mi doporučili? rybicky.net/nadrze/22942
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2015 11:35 Muž Mislow [304] Re: DaveAkva
Pokud chces krevetky, tak bych se mrknul na male druhy razborek (bornejska, kalimantanska, thajska a dalsi) ci treba slicky, endlerky, pokud chces mnozit. I male druhy teter by mohli mit uspech (mensi nez neonky), pokud by akvarko bylo dobre zarostle, ale tetry jsou vhodnejsi do vetsich akvarek, razborky ci treba slicky jsou lepsi volbou. :-)
PS: Kdyz si dobre projdes atlas, tak narazis i na nektere dalsi vhodne druhy, i kdyz jich ke krevetkam moc nebude, zvlast do mensiho akva. Ve vetsich dobre zarostlych akvariich to funguje i s nekterymi vetsimi druhy, zvlast, kdyz se krevetky dobre mnozi a obcasna ztrata neni zadne nestesti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2015 09:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Lorennzo
Lorennzo napsal: ke krevetkám jen malé rybky, třeba Axelrodie kolumbijská. rybicky.net/atlasryb/axelrodie_kolumbijska
Když je u této rybky napsáno, že chce hodně prostoru k pohybu, tak si nebude vhodná do malého akvárka. coze Navíc při velikosti okolo 4 cm by vyzobaly malé krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 09:07 Muž Lorennzo [5] Re: DaveAkva
ke krevetkám jen malé rybky, třeba Axelrodie kolumbijská. rybicky.net/atlasryb/axelrodie_kolumbijska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2015 19:48 R Muž romant [27987] Re: DaveAkva
S těma krevetkama to do hromady moc nejde, taky sváča.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 19:24 DaveAkva Re: romant
No a kdybych místo betty dal 4 Samce black molly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2015 18:13 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Betta si je dá jako svačinku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 18:03 Muž Mislow [304] Re: DaveAkva
Ahoj. Nejsem si jisty, jak by se betta "snesla" s krevetkama, ale osobni zkusenost nemam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 17:30 R Muž romant [27987] Re: DaveAkva
Osobně bych se právě toho držkolezce v té zamýšlené kombinaci zbavil(betta, pancéřníčci) a nahradil ho třeba partičkou otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 17:08 DaveAkva Re: cezarmilan Re:shotik
Myslel jsem az mi vymre tato osadka prirozenou smrti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 13:50 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: DaveAkva
Radu ohledne ryb nemam ale zarazilo me slovo vychcipa. Neni lepsi "humanejsi" je darovat a poridit nove ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 13:42 DaveAkva – Rybky do 54L
Ahoj mam akva 54l,osvetleni 15w neco jako GloGlo a filtr aquael fan 1 plus s vetsim molitanem,mohl bych tam mit(az mi tahle osadka vychipa) 8xpancernicek panda 1x betta splendens a 1x krunyrovec?(kdysi mi ho v obchode spatne doporucily a zije vic jak ostatni) take by tam byla jedna clea helena a krevetky jako uklidova ceta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 21:01 Muž Mislow [304] Re: dajakon
Ahoj, 30 a 50 l je dost rozdil, na druhe strane, pri vysce vodniho sloupce 15 cm by byla i pri 30 l slusna plocha. Nevhodne by byly ryby, ktere se bezne pohybuji po celem akvarku, takze bych neonky a vetsinu dalsich ryb vyradil, myslim ze nejmensi druhy pancernicku by sly, ostnac cerveny (ten je narocnejsi na krmeni), ci krunyrovec jednopruhy do 50 l, mozna i dalsi druhy, ale neznam vsechny ryby . Samo dodrzet pravidla jako v kazdem jinem akvariu ... filtrace, teplota, zabeh akvarka/paludarka ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 08:57 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: dajakon
Co třeba betta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 21:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dajakon
corydoras-nanus, hostatus....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 17:41 dajakon – Rybka do paludária
Zdravím, stavim paludarko a premyslim o rybce do vodni casti. Nejaky napad na nejakou zajimavou rybku do cca 30-50 litru (tezko urcit presne) s vodnim sloupcem cca 15 cm ? Muj puvodni favorit byla Neonka Modra . Diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:42 R Muž romant [27987] Re: Puncocha
Třeba šneky okružáky, ty bych na očistu do tvého obejmu viděl spíš. Ryby jako razborky, tetry ohnivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:37 Puncocha Re: romant
jaké jiné čistící rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:32 R Muž romant [27987] Re: Puncocha
Vůbec je tam nedávej, je to na ně malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:31 Puncocha Re: romant
samozřejmě že teď je tam nedám ještě není dokončené a málo rotlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:29 R Muž romant [27987] Re: Puncocha
Ani ty pandy tam nedávej.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=1451