Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 09:06 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Radka
Za 2700,- je to na set velmi dobrá cena. Zářivky zaměnitelné jsou a zaměnit je hned od počátku za třípásmové v ceně cca 60,-/ks bych doporučoval. :-) 2 trubice na takové akva sice nejsou nic moc, ale s reflektory by rostlinám nenáročným na světlo stačit měly.
Problémem může být ten filtr - objem jeho filtrační hmoty je v poměru k objemu akviška velmi malý... Ale pokud akvárium osadíte rybkami "spoře", (méně ryb a přednostně "čistotné" rybky), a rostlinkami bohatě, stačit k udržení rovnováhy by mohl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:43 Muž Yirka [9126] – Re: Radka
Tento set je přesně z těch, které bych nedoporučil. Jednak zbytečnosti typu Aqua Safe a Tetra Min a hlavně prakticky nezaměnitelné drahé zářivky, nekvalitní teploměr.....
Řešení navržené kolegou V je daleko lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:37 Radka – Set
Já vím, že už otravuju a pro vás, akvaristy, jsou ty sety asi noční můrou, ale já prdlajs rozumím parametrům, tak se chci zeptat, na set s tímhle popiskem (a cenou asi 2700,- - je to hodně předražený ?):

Plně vybavené skleněné akvárium se spodním plastovým rámem. Velikost: 80 x 40 x 30 cm, tloušťka skla 5 mm. Akvarijní set BALI 80 x 40 x 30 cm obsahuje vnitřní filtr Elite Jet Flo 100 topítko Elite 100 W Tetra Aqua Safe 100 ml Tetra Min 100 ml pozadí papírová fototapeta teploměr digitální 19-30°C černý plastový kryt s osvětlením zářivka Aqua Glo fialová 20 W, 60 cm zářivka Sun Glo sluneční 20 W, 60 cm

Děkuju moc! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 23:52 PájaSP
Větší akvárko = méně častá údržba ,teda většinou,ale pokud nastane nějaký problém,pak se z něj stává velký problém.Já se snažím vždy vymyslet co největší prostor pro co největší akvo,dávám hlas většímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 20:29 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Radka
Ja by som si to vacsie....je to na tebe X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 20:14 Radka – Menší nebo větší
Díky moc všem!!! Dívala jsem se po akvárku 60 x 30 x 30, teda byl to set, ale prodejce nikde neuvádí technický parametry vybavení (cena za set 1500,-). Přítel se ptal, jestli to nebude moc malý, tak jsem koukala i na to větší 80 x 35 x 40 (112 l), tam prodejce uvádí akorát parametry zářivky 2x 18 W. Tak jsem nahlodaná. smich Jinak by mě bavilo si akvárko vevnitř upravit k obrazu svému a vyblbnout se, jen váhám, jestli to větší nebo menší (máme to do průchozí chodby propojený s obývákem, takže bychom na akvárko prakticky pořád viděli).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 16:24 Žena Hatomi [27] – Re: Moncucak
To bych rozhodně nedávala. Leda samotnou bojovnici nebo samotná očka,ale společně snad radějí ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:31 V – Re: Radka
Žádnou velkou chybu se setem neuděláš. Ale když si to poskládáš sama, uděláš líp. Sety (levné) skutečně mívají slabé osvětlení a nic moc filtraci.

akvárko 80×35×35 cm ... 1000
plastový kryt 80×35 cm 2×18 W ... 1500
topítko 75 W ... 300
filtrační hlava Atman At-200 s bioakvacitem č.1 ... 300
spínací hodiny (zásuvka) ... 100

To je můj tip pro začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:06 Muž deathfoe [58] – Re: Radka
Pokud tomu moc nerozumíš, tak si set klidně kup, akorát jsou někdy (nebo většinou) předražené, mají tam filtry s malou filtrační hmotou a slabé osvětlení, takže ti tam nepůjdou náročné rostliny, ale plno lidí má na setech založená velmi pěkná akvária, takže to zas tak limitující není. Jinak neonky, paví očka a black molly jsou pro začátečníky vhodné a očka a molly se ti určitě rozmnoží, pokud tam budeš mít samce a samice, takže bys tam měl nasadit něco jako bettu nebo rájovce nebo pár mečovek na požírání potěru a nebo ty malé můžeš dávat do otcova akvária a kančíci si dají do nosu :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 14:58 Radka – 60 L akvárko
Zdravím, mám dotaz. Chtěla bych si k sobě do bytu pořídit (zatím jsem ve fázi uvažování :-P ) set akvárko 60 l. Můj otec se akvaristice kdysi hodně věnoval a jako dítě si pamatuju, že jsme měli po bytě spoustu akvárek se skalárama, neonkama, black mollama a já nevím čím ještě... Dneska máme v óóbr akvárku kančíky, ale ty se mi nepáčí, raději bych něco barevnějšího. :) Chtěla jsem se zeptat, jestli jsou pro mě, jako začátečníka, vhodný ty jednak sety (akvárko + příslušenství) a jestli by bylo vhodný dát tam ony zmiňovaný neonky, paví očka a black molly. Nemůžou se mi třeba přemnožit ? Moc děkuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 22:38 Muž grizly [145] – Re: 1Pekna
1x snek, 1x ancitrus a 5 pavich ocek, ktere ti zcela nezistne daruju. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 21:29 Žena evasv [12] – Re: 1Pekna
Mám endlerky a krevetky red v cca takovém akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 21:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
jinak pocitej s tim ze ne vsecko se povede napoprvy, nelekej se ruznych breberek, precejenom akvarium je zivy ekosystem a breberky tam patrej (menavky, polypy, rasy, plostenky atd.) rozjezt projde nekolika fazema, kdy se neco premnouzi a pak se ustali na rozumny mire..... chce to opravdu klid, trpelivost a nauc se si priznat ze jsi nekde udelal botu

jinak se mi libi tetra ohniva - Hyphessobrycon amandae

30 l nadrz je na hranici miniakvarii, takze je dost narocny udrzet staly podminky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 21:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: 1Pekna
jak rozjet akvarko se tu resi dost casto, videl bych to drzet se tech rad nejdrive dat nejaky nenarocny kytky a mozna po dvou tejdnech zkusit nejaky pavi ocko a nejakyho sneka, nakoupit testy NO2(jen ze zacatku, nez se zabehne),NO3, tvrdost vody, pH (pripadne pak doplnish), az se ti to ustali a zjistish jaky parametry +- jsi schopen v akvarku udrzet, mezitim si procti na klub.akva.sk casopis akvarium a podle parametru si vyberesh nejaky lepsi kytky a nejaky vhodny rybycky, protoze treba na kladne, kde mame tvrdou vodu je dost tezky chovat rasborky (potrebujou mekci vodu, takze by jsi musel redit destilkou), takze opravdu doporucuji trpelivost a cist a cist, prolist fora nabrat rozumy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:59 Muž Yirka [9126] – Re: 1Pekna
Myslím, že nazrál čas si něco přečíst o zakládání akvária. Na CO2 zatím zapomeň.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:56 1Pekna
ked sa môžem opýtať aký mám dať štrk aké rastlinky akú Co2 budem rada dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:43 1Pekna
poradte ako ho rozbehnúť dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:29 Moncucak
A co třeba bojovnici v kombinaci s nějakýma dalšíma rybkama? třeba neonky, pavím očka...Je to na tobě co se ti bude líbit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:28 1Pekna
Poradte chcela by som dať endlerky Plus niake riasožravé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:20 Ivulik1 – Re: 1Pekna
To zalezi na vkusu a taky na hustote rostlinstva. Ja tam mam momentalne Endlerky a krevetky, ale mela jsem v tom i platy a v pohode. Taky zalezi kolik. Jasne, ze tam nenarves 30 ryb. I kdyz... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:09 1Pekna
Povodne som chcela Nano cube 30litrovku ale teraz sa mne viacej lubi tetra 30l set má kryt zabudovaný takže vyhral ten tera set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:06 Žena bluedream [245]
Krevetky a Microrasbora sp. Galaxy ;-) . Živorodky bych tam nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:05 Muž Yirka [9126] – Re: 1Pekna
Někdo ti poradí kombinaci a tobě se nebude líbit.....Většinou se to řeší opačně. Ty si navrhni kombinaci (nebo několik) a ostatní ti řeknou názor a postupně se to vytříbí k nějakému přijatelnému závěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:02 1Pekna
poradte niakú peknú vhodnú kombináciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:00 1Pekna
možu tam živorodky niake ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:59 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: 1Pekna
Omrkni tu akva s podobným objemem, myslím, že inspirace je tu dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:58 1Pekna – Aké ryby do 30l
Rozmýšlam bud nad Nono cube 30l ale skorej kúpim tetra set 30l poradte aké ryby by som tam mohla dať aké Co2 atd dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 13:25 Ivulik1
Modre platy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 11:43 Muž tempus [3]
podla mňa najväčší problém je v našich končinách takúto variantu zohnať,totiž toto foto je z článku v časopise akvárium č.16 a je to fotené v jej prirodzenom prostredí,okrem toho by som sa 3 rybky do 30 litrovky nebál dať,samozrejme že viac by sa tam už nevošlo ,inak aj tak časom dotyčný akvarista prejde na väčšie akvárko :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:10 kreten – Re: tempus
Navíc si vůbec nejsem jistý, zda to montezuma je, má podeřele krátký mečík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:08 kreten – Re: tempus
No takhle modré jsem tedy neviděl, ale tak jako tak, do třiceti litrů ryba dorůstající deseti centimetrů asi nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:00 Muž tempus [3]
Fotka k příspěvku mno,ona je naozaj modrá ale možno to modré sfarbenie vynikne viac v jej domovskom svete smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 08:06 kreten – Re: tempus
Co je to??? Modrá montezuma? To jen když si ji namaluji. Navíc montezumy jsou veliké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 07:55 Muž tempus [3]
a čo tak modré mečovky montezumi ? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 16:24 kreten – Re: filipsi
Tato forma z Asie jezdí celkem pravidelně do všech velkoobchodů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 16:23 kreten – Re: Jurasek
Tak já teda barvy moc neumím :-) ale tu modrou na endlerkách ne a ne najít:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 16:22 kreten – Re: alpaka
A co zářivě modrooké A.normani, mají je na Mělníce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 14:25 kingondra007 – halančik
no a co njakeho halančika skus so ponich podivat hodi se do malích akvárek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 14:03 Žena Hatomi [27] – paví
Ono i paví očka najdeš v odstínech modré (hlavně samci vypadají pěkně :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 22:40 Muž Michal1987 [21] – Tetra neonová
Zdravím, chcel by som sa opýtať, či je pravda, že by 45L akva , bolo pre tetry neonové až tak málo priestoru, teda či budú až tak stresované, ako sa to píše tu v atlase ? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2009 11:31 chinca
Fotka k příspěvku Petush napsal: Ahoj mám akvárium 25l a nevím kolik rybek a hlavně jakých, protože mám paví oka(jednoho samečka a dvě samičky). Chtěla bych neonky, možná i bojovnice pestrý, kdyžtak ještě pancéřníčky. Jenže nevím jestli se tyto ryby k sobě hodí a taky kolik jich tam dát, aby tam nebylo přeplněno. No j si myslím že ty 2 samičky a 1 samec ůůůplně stačí protože já hloupá jsem jsem si jich koupila víc a co se stalo no rozmnožili se mi a už je nemám kam dávat...Někdy je málo lepší než více...A to platí ano ano ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2009 10:21 V – Re: panda
Pancéřníčky po jednom kuse rozhodně ne. Ancík do 20-30 l taky není moc šťastný nápad. Jednu Bettu a šmitec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 09:53 Muž NASREDDIN [1383] – Re: panda
Nesmysl, hejnové ryby se nechovají po jedné.
U krunýřovce by neškodilo napsat jakého, pokud to měl být ancistrus dorůstající 15 cm, tak toho také ne.
Jedna betta je tak akorát. Možno doplnit třeba neritinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   13.02.2009 09:39 panda
Já myslím že tam jednoho pancéříčka zelenýho a pandu strčit můžeš taky možná 1 krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:18 Muž pařa:) [2] – Re: Míší
no, tak zivorodky bych vyndal a dal bych hejno nejakych neonek nebo razborek, treba 10 rasborek nebo 8 neonek, a pancernicky bych dal hejno 6 ks, nebo muzes dat bojovnice... s 45l akva toho moc nevymyslis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:05 Míší – oběm
akva má oběm 45l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:58 Muž Jura23 [6]
Ahoj. No opravdu by to chtělo napsat velikost nádrže... Jinak co jsi tak psala za rybky, tak by se k nim hodily třeba mečovky. Je to nenáročná rybka a je to taky živorodka takže odchov mladých je jednoduchý. A její krásná červená barva by určitě akvárko oživila. Jinak by ti to oživil taky jeden sameček bojovnice pestré. To je překrásná ryba, ale bohužel samečka můžeš mít jenom jednoho, víc by se jich pobilo. A samičky už tak hezky nejsou. A pokud nemáš vyloženě maly akvárko, tak by se ti hodil nějaký druh čichavce. Je jenom potřeba mit na akvárku kryt, aby ti nevyskákali. No a jinak nikdy nic nepokazíš hejnem neonek. Tak ať se daří... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 19:14 nenya
To máš těžký, rybičky se ti mohou vytřít, ale sežerou to. Podle velikosti akva ti doporučuju tetru krvavou a nebo danio, sice se ti nebudou vytírat, ale hrozně hezky se obojí honí a hrajou si, jsou to takové veselé rybky. Pokud máš velké akva tak zkus parmičky - nádhernou, diamantovou a nebo čtyřpruhou, případně mechovou. Čtyřpruhou a mechovou můžeš mít v jednom hejnu - jsou to blízcí příbuzní - lépe řečeno ze čtyřpruhé byla mechovka vyšlechtěna. Musíš mít ale aspoň osm až deset kousků, aby blbly mezi sebou a daly pokoj ostatním rybkám. Další "klauni" jsou labea,ale na dva kousky musíš mít aspoň 100 litrů protože se jinak perou. Oni si nic moc neudělají ale vždy je jedno v podřízenosti a musí být schovaný, když je malá nádrž. Pokud máš nádrž větší než 100, tak jedno z nejhezčích stvořeníček co znám je pestřenec červený. Párek se ti brzo vytře, sameček poctivě hlídá a pak ta úžasná péče o mláďata - přenášejí je v tlamkách (jsou to cichlidy z afrických jezer). Nejsou velké, ale teritoriální, takže opravdu velké akva nebo jednodruhovou nádrž!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 16:42 Muž Dixon [13] - Sumci
aky objem ma akvarko? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 16:28 Míší – jaké rybky se hodí k ....
mám v akvárium paví očka, black molli a pncéřníčka zlatopruhého... gupky a molly jsou živorodky a
pancéřníčci se málo kdy vitřou... moje akvárko je takové nudné... chtěla bych poradi tjaká krásna rybička která se vytíra se hodí pro gupky, molly a pancéřníčkům...
za odpovědi předem děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=4051