Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 22:05 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Beastie
No, s tou L316 neporadím, podle atlasu stačí menší litráž, tak snad by tam jeden být mohl, ale viděla bych tam raději třeba 5 otíků. Jsou čistotní, takže i ve větším počtu by s nimi neměl být problém. A razborka trpasličí že není hejnová? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:00 Žena Beastie [318] Re: danio
no já myslela třeba L316, ta je menší a hezky barevná.
Když ony ty hengelky toho moc nenaplavou, dát jich tam 10 je tak akorát na tohle...mě teda moc neplavou, zdržují se v prostoru a krouží...samozřejmě je možné, že je to tím, že pro ně mám špatné prostředí. Ale razborka trpasličí plave mnohem víc a není hejnová.
Otíci jsou ošemetní, si tam pak dá dva, otíci se budou trápit...lepší jednoho ancíka než otíka po 2, když má být po 10ti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2013 21:58 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: kesmanie
Za prvé - přidala bych rostlinky. Za druhé - s rybkama počkej minimálně 14 dní od založení. Pokud chceš rybky, co se Ti budou množit, dej si tam třeba 3 paví očka v poměru 1 sameček a 2 samičky - možná si řekneš, že je to málo, ale brzo nebudeš vědět, co s nima :-D. Pokud nechceš paví očka, pak do začátku můžu doporučit třeba malé druhy razborek a "otíky" - krunýřovce jednopruhé nebo nějaké malé pancéřníčky (do 4 cm v dospělosti). Určitě tam nedávej Ancistruse ;-)

Nejlepší bude, když si tu založíš prezentaci a uděláš fotku akvárka, pak se dá poradit konkrétněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:47 kesmanie – jaké druhy byste volili??
Ahoj,
chtěla bych jako začátečník poprosit o radu dle vašeho vkusu.Založila jsem si akva 54l (60x30x30), jeden střední kořen, celkem 5ks rostlin. Jaké byste a kolik celkem volili rybek pro začátečníka? Poradíte někdo nějakou kombinaci?Děkuju za nápady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2013 21:41 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: doktorchaos
Do 44 litrů bych klínoskvrnky nedávala, potřebují víc prostoru. Jestli chceš razborky, dej si tam hejno Boraras maculatus - třeba ;-)

Edit: Nebo cca 6 razbor hengelových, ty jsou podobné klínoskvrnným. Ale menších razborek by sis mohl dovolit víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:15 doktorchaos Re: danio
to bude jednodruhovka Razbora klínoskvrnná - Trigonostigma heteromorpha asi tam dám nejsou živorodé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 21:02 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: doktorchaos
A bude z toho kočkopes ;-) Ale jak chceš. Ale jestli chceš do tak malého akvária živorodky, těžko tam dáš ještě nějaké jiné ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 20:48 doktorchaos
já vím promin chci poradit mě se líbí i amerika i asie od amana ty akvarka jsou boží zkusím to skloubit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 20:41 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: doktorchaos
Tak buď chceš živorodky, tak si udělej v akva biotop Amerika nebo chceš Asii a vyber si jiný ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 20:39 doktorchaos
no bobe dik za typ ale jsou moc velké . asi ty razborky budou nej ale nejsou živorodé a co pavi očka nebo mečovky ale to není asie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 20:32 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Beastie
Ancistruse do 40 litrů? Jen to ne! Raději partičku otíků. A razborkám hengelovým bych dopřála taky větší prostor, řekněme aspoň 60 litrů. Z razborek bych doporučila nějaké menší (trpasličí, skvrnoocasé a podobně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 20:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Beastie
Beastie napsala: Pokud se nepletu, tak v asii snad živorodky nejsou?



Pár jich tam je, ale spíš do trošku většího akva ;-) např. rybicky.net/atlasryb/polozobanka_duhova
rybicky.net/atlasryb/polozobanka_celebeska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 20:14 doktorchaos
Wingeova je moc pěkná.chtěl bych udělat něco jak ada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 20:09 Žena Beastie [318] Re: doktorchaos
Pokud se nepletu, tak v asii snad živorodky nejsou?
Každopádně do těch 40ti litrů se třeba hodí 10ks razborky hengelovy (ty nejsou živorodé, nemnoží se, ale mají hezké hejno a jsou pěkně barevné) a jednoho ancistruse, klidně víc barevného jako zebra nebo tak (toť ale vše)
Pokud mermomocí živorodky, tak snad nejhezčí je Živorodka Wingeova, ale to není asie...počkáme co na to ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 19:41 Muž t1tomas [10]
Ahoj, děkuji za všechny Vaše reakce, hodně mi to pomohlo. Akva se teprve lepí v ZOO Braník takže až bude akva založené a zaběhlé včetně rostlin a rybiček, dám sem foto ke schválení. Mějte se fajn. ;-) Otíci později budou také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 19:34 doktorchaos
ahoj lidičky jsem tady nový a chtěl bych poradit budu zakládat akvárium 42.30.35 chtěl bych živorodky můžete mi poradit biotop Asie. DĚKUJI MNOHOKRÁT ahoj hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 19:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Rozumím... Já mám vývod z čerpadla namířen na hladinu.. ale se slepou hladinou nemívám problém ani v dalších akvárkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 18:52 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
Já to potřebuji kvůli tvorbě slepé hladiny, nic jiného mi nepomáhá. Někdo by mohl mít stejný problém, tak jen upozorňuji. (prosím OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 18:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Pokud bude mít dostatečně zarostlé živýma rostlinkama, nepotřebuje provzdušňovat ani čeřit, ta kostka je skutečně ideální řešení - mám naprosto stejné akvárko a mám v něm přesně tuto filtraci.
Pro t1tomas: Otíky k těm neonkám doporučuji určitě také. Jsou to krásné a malinké rybky - ale pozor, měly by být v hejnku, takže k těm 20 neonkám modrým tak 6-7 Otíků. V ZOO Braník je mívají v dobré kondici. Víc rybek už bych tam nedával, i tak počítej s tím, že udržovat akvárko 50litrů dá mnohem víc práce než 300litrové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 18:08 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: t1tomas
Já bych jen jednu poznámečku k filtru....atman s kostkou super, ale pokud bys chtěl, aby Ti čeřilo hladinu, tak moc nečeří a provzdušňovat taky nebude, protože v tak malém akvárku je nutné hodně ho přiškrtit :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:39 Muž t1tomas [10] Re: Dreamdiver
Ahoj, mé poděkování patří i Tobě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.01.2013 14:36 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: t1tomas
Až se akvárko zaběhne, pouvažoval bych ještě o partě otocinclusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:35 R Muž romant [27987] Re: t1tomas
Zn. Ideál. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:33 Muž t1tomas [10] Re: romant
Ahoj, díky za radu, udělám to tak. Jěště jednu radu prosím, bude tam vhodný Atman At-200 + ta pěna 10x10x16? A co něco na dno, šlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:03 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Gurama123
Co to??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2013 14:02 R Muž romant [27987] Re: Gurama123
Pokud reaguješ na posledního tazatele, tak se mrkni do atlasu na prostorový nároky zvláštěpak skalárů a mečovek a nedávej takto zcestný rady. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:00 Gurama123 – Jaké rybky?
Nejlíp by bylo, kdyby jsi tam choval/a nejaké gupky nebo mečúňky popřípade skaláře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:59 R Muž romant [27987] Re: t1tomas
Když neonky tak modrý, do této velikosti akva to bude lepší řešení. rybicky.net/atlasryb/neonka_modra v ne menším počtu než 10 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 13:57 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: t1tomas
Dejte tam neonky modré, jsou krásné a o polovinu menší jak neonky obecné. Dal bych klidně 20ks když tam budou samy, k nim klidně nějaké krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:55 Muž t1tomas [10]
Ahoj, je to pár dnů co jsem objevil tyto stránky. Čím více je pročítám, tím více je mi jasné že mám velký problém. Vždy jsem chtěl akvárko, ale moje žena byla vždy proti. Nedávno byla u nějaké kamarádky která má doma malé akva s neonkami, přišla celá nadšená a chce ho taky. Bohužel na jediné volné místo se vejde akva tak 50x30x35. Kdysi jsem měl 300l s tlamovci zhruba 7 let takže si něco málo pamatuji a je mi jasné, že akva těchto rozměrů není pro neonky zrovna vhodné. Předělávat byt chceme až příští rok a pokud jí mám potom přesvědčit na něco podstatně většího, musím jí teď vyhovět. Akva a potřebné vybavení jsem objednal v ZOO Braník, po instalaci nechám zaběhnout a potom tam holt dám ty neonky. Poraďte prosím které a kolik kusů. Díky. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:12 karlos
Tak to je supr..... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2013 22:11 R Muž romant [27987] Re: karlos
Uvítají to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:10 karlos – gupky
Ahoj,chtěl bych se zeptat jestli gupkám nevadí když ,budou v trochu větším prostoru,mám totiž v plánu jim založit nové AQ ,o velikosti 60X30X30 Asi ,je to na cca 50-55l. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 21:26 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Hm... Taky se mi občas samice schovává nad filtrem, ale před dotěrným samcem :-D

Zkus tu pravidelnou výměnu vody, tím nic nezkazíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:20 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: danio
Ted mam zase furt jednu endlerku u filtru schovanou a tam je furt schovaná to mi delaj často že se skoro nehnou a jsou namáčklý na filtru ale pro žrádlo si vyleze a pk zase zaleze:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2013 21:11 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Podle toho co píšeš to vypadá dost možná na problém s dusičnany - takže naprostý základ budou ty poctivé výměny vody, vyměnila bych klidně 2x týdně čtvrtinu nebo třetinu, než se Ti rozrostou pořádně ty kytky. Ale bacha, nelej tam ledovou - ať to má tak nějak podobnou teplotu jako ta v akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud není voda ze studny, tak není třeba měřit - dá se dostat k rozborům z vodáren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: matak
Za mě měnit spíš než měřit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:06 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: matak
ještě mám test ph to občas meřim pořád jsem kolem tech 7-7,5 je zapotřebí kupovat další testy nebo když bdu menit vodu tk to nemusim furt meřit mam normál pražskou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:04 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – Re: romant
jj jasný super:-).mě jak to kdycky odumírá tak mě to uplně odradí. Ale pk jich pár koupim oni se zase namnožej:-). Ted mam jednu v porodničce tak uvidime:-). kytky sem ted vysadil ty rychlerostouci tk to tema necham zarust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:00 R Muž romant [27987] Re: matak
Natoč to přes sprchu a můžeš dávat přímo a nelej to tam moc z vejšky a třeba přes něco, polož na hladinu nějaký víčko, třeba od ramy a lej to pomalu na něj a nebudeš to mít zvejřený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:58 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: romant
zkusim měnit tu vodu fakt týdně. Můžu rovnou z kohoutku? jeden kýbl vyleju jeden natočim čerství a chrstnu ho tam. A ono se nemá šeřit to dno já když to odsávám tk se to zčeří a když tam leju vodu tk taky stim moc neudelam nebo to nevadi? .-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:49 R Muž romant [27987] Re: matak
matak napsal: j to já jich kdycky mam plno se mi narodej. / To je přesně o té pravidelné údržbě, té výměně vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:41 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: danio
j to já jich kdycky mam plno se mi narodej. A najednou někdy všechny pomalu začnou stahovat ocasy a začnou vymírat a skoro všechny někdo to jsou malý a někdy naipak jen velký:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2013 20:34 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Tak já nevím, já mám 9 oček ve 30 litrech - (pravda, 6 by stačilo), můžeš nakouknout do prezentace, 1x týdně odkaluju dno a měním 1/3 vody, krmím tak nějak normálně (raději menší dávky několikrát denně) a teď tam mám 5 mimin, rostou docela rychle. Ostatní rodiče sežrali hned po narození, těch 5 nejsilnějších přežilo. Chce to mít v akva hodně rostlinek, co budou odebírat živiny vyprodukované očky - i v situaci, kdy mám papírově přerybněno nemám vůbec vysoké dusičnany a rybky jsou zdravé. Žádná velká věda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:18 R Muž romant [27987] Re: matak
matak napsal: ...chtěl bych si zkusit rozmnožit nákou jíkernatou rybu:-)
Tak na množení neonek Tě netipuju(bez urážky) a paví oka jsou živorodky. :) Tak vážněji. Když budeš těm pavím okům v tom 30 litrovým akvu jednou týdně měnit polovinu vody, přiměřeně krmit, sem tam odkalíš dno(prostě dle potřeby), jako filtraci tam můžeš mít klidně i bublifuk, tak jsem přesvědčen o tom, že tam těch ok bude přibejvat. Samozřejmě že nějaká ta houština z jemnolistejch rostlin to podpoří. Začni s jedním klukem a dvěma holkama a další kousky budou následovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:13 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: romant
mě totiž ty paví očka nějak se jim nedaří kdycky dřive či později mi nějak umřou ty malý rostou strašně pomalu. jediná ryba která mi opravdu žije furt jsou neonky nvm proč ale je to tk. ale ty se zase nemnožej takže snima není tolik zábavy, ale chtěl bych si zkusit rozmnožit nákou jíkernatou rybu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:04 R Muž romant [27987] Re: matak
Stran těch bet se mrkni na názory do tohoto vlákna, je to tam nespočetkrát popsáno. rybicky.net/forum/1276
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:02 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: danio
Uznávám že je to na hranici. Ideálnější je o něco větší akva a dát k samci aspoň dvě samičky, ale s dostatkem úkrytů by šel chov i do toho zamýšleného akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 18:00 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: danio
Pokud bude dobře zarostlá nádrž, tak myslím, že to nebude problém :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=2551