Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:36 Muž romanekp [-3]
Fotka k příspěvku Viděl si moji aqua ? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:35 Muž romanekp [-3] Re: MrHu
Právě mně se vubec paví očka nemnoží. potlesk protože obě jsou těhotné :-D :-D Ale asi máš pravdu, ale ono je blbe ze moc znamych lidi neni co maji akvarko. Já mečovky dostal darem, a opravdu jsou celkem velke. A napadlo mě že bych si mohl pořídit Endlerky, ale zase se bojím že je bude nahanet Betta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:32 Muž MrHu [300] Re: romanekp
Mečovky by měly jít pryč všechny...v takhle malým akváriu nemají co dělat...:-) Neonky by měly jít pryč proto, protože to akváriu je pro ně taky malé...:-) Jednak mají být v hejnech...a taky mají rády prostor pro plavání...a mít v akváriu 5 pavích oček (které se hodně rychle množí) a ještě 5 neonek je prostě moc...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:27 Muž romanekp [-3] Re: MrHu
Já si řikám že ty mečovky dám asi pryč ;-) možná si tam necham samce(moc se rozmnožují). a ty neonky, proč ty dát pryč hmm podle mě vypadají pěkně a mají se k světu vím že mají být v hejnech ale tak aspon jich je 5 .. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:25 Muž MrHu [300] Re: romanekp
Ahoj. Určitě mečovky...neonky bych dal taky pryč...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:20 Muž romanekp [-3] – 25 litrovka
Cau, Optám se jenom mám v 25litrech 5neonek,3mečovky,1betu,5pavich ocek, .. vím že mě tady budete říkat že to je moc, ale spíše chci poradit jakou rybku bych měl vyndat, a darovat někomu ;-) ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:49 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: MichalK
Já mám Drobnoústky žlutopásé 15ks v cca 75l, jsou dost čilé, ale na prostor opravdu náročné nejsou i když ve větším by jim bylo určitě lépe. Spíše bude problém s počtem, když je jich malé hejno cca 6ks, nejsou tak aktivní a hodně se schovávají a nechovají se hejnově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:56 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Moni
neříkáš do jak velkého akva je chceš dát... ale ani parmička zlatá ani tetra černá není moc vhodná pro akvo pod 80 litrů. 50 litrů což je maximum v tomto tématu bych viděl jako naproto hraniční pro jedno hejnečko o šesti kusech (pouze 1 druh)... jsou to totiž hejnové rybičky a cítí se dobře ve společnosti dalších rybek stejného druhu
pokud máš od každého druhu jen jednu, doporučuju je obě někomu věnovat a pořídit si vhodnější rybičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 17:58 Moni
Dobrý večer, mohl by mi někdo poradit jaké ryby se hodí k parmičce zlaté a tetře černé? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:58 Muž romanekp [-3] Re: Cosmogagy
To samé jsem si říkal ;-) Takže já mečovky odeberu. A hodím tam potom moje narozene, az budou miti trochu delku. Diky za radu, a ty neonky tam necham. stejne se zdruzuje kazda sama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:47 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romanekp
já bych řekl že by sis tam měl nechat jen bettu a k tomu jeden druh..
pro neonky je to akvo celkem malé, mají rády prostor. Pro mečovky je to tuplem malé, to už jsou celkem velké ryby - za předpokladu že mají prostor, v malém akva trochu zakrní.
Viz výňatek ze zdejšího atlasu: "Min.vel.n.: 60 litrů - jedinci budou ale menší, lepší je použít nádrž nad 100 litrů."
Takže bych volil variantu nechat bojovníka a paví očka a zbytek ryb někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:44 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – chovné akvárka pro endlerky
Zdravím, chci se průběžně vrhnout na chov a odchov endlerek.
Mám pro ně přichystány 2 akva - 37 a 54 litrů. Jsou to ty dvě v mém profilu, stávající osádka půjde do velké 252ky a ty dvě menší akva uvolním pro endlerky. Jedno pro chovnou skupinu, jedno jako odchovnu pro prcky. Zároveň bude v každém akva jeden druh krevetek (v 54ce Red cherry, ve 37 Neocaridina heteropoda var.Yellow).

Teď se dostávám konečně k dotazu - jak velká by měla být ta chovná skupina v tom 37L akvu? přemýšlel jsem tak o 4-5 samcích a 10 samicích, s tím že samice jak budou těhotné tak půjdou po porodniček a všechny prcky budu dávat do 54ky ať se mi nemíchají s dospělýma a můžu je jednoduše lovit a prodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:34 Muž romanekp [-3] – 25l
zdravím mám 25l aqua, v něm 5neonek, 1bettu, 4mečovky(pujdou pryc, protoze jsou velke prerostle), a asi 5-6 pavich oček, zeptam se jestli mam odebrat ty mecovky ? a dam si tam odchovane 2 mecovky ano nove narozene.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:46 Muž MichalK [16] – Drobnoústka Beckfordova
Má někdo zkušenosti s touto rybkou ve 30 litrovém akváriu? V atlase se píše minimum 30l ale podle mě je to na 5cm rybku blbost rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_pruhovana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 20:28 Muž honzaprouza77 [18]
doufám, že jste ten vtip pochopil a doufám, že ten Váš příspěvek byl také vtip a že ho chápu správně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 20:11 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
Nebylo by spíš lepší koupit novou, než tu utlačovanou dávat k vrubozubcům?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:42 Muž honzaprouza77 [18]
děkuju, ještě se zamyslím, také by to bylo pěkné, nejspíš by se motali kolem kořenu uprostřed. Poučení beru z tátova akva, kde měl skaláry, které se spárovali a rvali, a teď mu jedna zemřela a jeden pár utlačuje jednu skaláru, zajímavé. I když je na druhé straně akva, tak si pro ni dojdou a šikanujou ji, chudáka :( - to je život. Tátovi jsem navrhoval ať ji dá do většího akva k vrubozubcům pavím :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2012 19:31 R Muž romant [27983] Re: honzaprouza77
Na dva páry těch cichlidek je to už dost malý prostor, takže by to nedělalo dobrotu. Je lepší mít spokojený pár jeden, než v akváriu neustálý dusno, ale uvidíš co Ti poradí ještě jiní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzaprouza77
místo klínoskvrnných budou lepší menší třeba Rasbora Hengelova nebo Espeho, víc si tam zaplavou a budeš jich moct mít víc do hejna.
Klidně si tam dej ty cichlidky vysokploutvý, ale počítej s tím že nejsou moc barevný, Ramirézky jsou výraznější. taky trochu nevýhoda že snad všechny tyhle malý cichlidky se dožívaj tak 2 let, takže ne moc dlouho. Třeba taková Akarka zelená se dožívá víc a je odolnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:28 Muž honzaprouza77 [18] Re: romant
myslíte, že by jse porvali? četl jsem, že jsou mírumilovné, a ty vysokoploutvé taktéž, prý ramirezky, když už jsou agresivní, tak proti svému druhu, že ostatních si tolik nevšíají.
Připadalo by mi to moc malo :(
Dík za radu, ještě uvidím, co mi doporučí v akva-tera rychnov. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2012 19:23 R Muž romant [27983] Re: honzaprouza77
Ten pár jenom jeden a to jmenovitě z Tvého výběru ty Ramirézy, možno taky v počtu 1 sameček a 2 samičky. nemusí to být jenom ty Ramirézy, cichlidek je na výběr více, mrkni do atlasu, ale jestli chceš ty Ramky, tak jak jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:17 Muž honzaprouza77 [18]
psali jste o dvou párech, že je to moc, ale já psal o třech :/, takže by jste doporučili max. tak 2 páry? + co? něco pěknýho, z jižní nebo střední ameriky(líbí se mi razbora klínoskvrnna, ale ta je z asie:() samozřejmě ještě 10 corydoras panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:06 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: začatečník
Viděl bych to na nějaké razbory nebo betta splendesn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:00 začatečník
rozměry šířka 28cm délka 50 cm vyška 28 objem 30 l dekorace jedna skalka na cca středně velká jeden střednívkořen ´tři menší ukrity z kamenu rostliny 5 ruznych druhu mam tam jednoho velkého ancistruse už jsem si říkal že ho někomu daruji ale už ho mam velice dlouho a jsem s ním citově spjat a pak jeden parek parm duhovaných chci už jenom přikoupit max 6 ryb ale nevím jaké proto se obracím na tuto stránku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 17:04 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: OP
...Na šnorchl dám ten molitan co mám na současném filtru a myslím že to bude uplně super...
Bude se rychle ucpávat. Existují "návleky" na koše z řidšího "molitanu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 14:15 Muž tomikku [1] Re: OP
Teď už máš filtr vyřešený. Jen k tomu krycímu sklu, já nemám kryt nikde a ještě mi žádná krevetka neutekla. Pokud krevetky utíkají tak jim ve vodě něco vadí. Vodu dolívám tak 1cm pod okraj, vylézt můžou po hadicích a drátech ale nedělají to. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:36 Muž Shrimpman [36] Díky
Děkuji všem za reakce. Nakonec jsem objednal ten TetraTec Ex 400. Důvodů bylo několik:

1) Má 3x větší objem pro filtrační média než oba zmíněné malé Eheimy.
2) Má na přívodech kohouty, jde tedy bez problému regulovat průtok a odpojovat filtr.
3) Má výrazně lepší příslušenství za nižší cenu, Eheim 2211 se dokonce ani nedodává s filtračními médii.

HOWG. Tak snad to bude fungovat. Na šnorchl dám ten molitan co mám na současném filtru a myslím že to bude uplně super :-P palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:21 Muž vlacek [402] Re: OP
Ja mam 2211 v 35litrech a v pohode, akorat bych si dokazal predstavit, ze udela vetsi proud/prutok. A to tam nemam filtracni vatu, ktera se hned zacpe, ale mam tam kolo biomolitanu PP30 tusim. Jinak ovsem ze mne neznameho duvodu jsem prestal mit rasu v tom danem akvarku, i kdyz je prerybnene a krmim stejne jako v druhem, ktere je v zajeti ruduchy. Jestli pomohl ten filtr nebo prechod z usporky na LED ac se stejnym vykonem, nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 12:15 Muž fido16 [631] Re: katterinecka
Max dá na sací koš silonku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 12:15 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: OP
AquaCompact mám u krevetek, ta nádoba stojí za akvárkem, vůbec není vidět. Mám vodu 0,5cm pod okraj, krycí sklo je jen na části akvárka a ještě mi žádná krevetka nevyskočila. A nějak jsem neřešila nasávání filtru, teď se krevetkám daří, nikdy jich tolik nebylo, jsou tam i mraky úplně maličkých, tak je to snad ani nenasává. Jediné co mi vadí, že se rychle ucpává rampa a tím, jak je filtr vedle akvárka, tak po vypnutí se trochu zavzdušnil a ty bublinky tou rampou nemohly ven. Tak to mám bez rampy a filtr je nádherně tichý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 11:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: OP
stejně budeš muset nějak zajistit aby ti filtr nenasával krevetky, a ten útěk z akvária bych neviděla tak žhavej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 11:11 Muž Shrimpman [36] Re: larix
Na AquaCompacty jsem se koukal, ale moc se mi tam nelíbí ta nasávácí hlava, připadá mi to jako interní filtr s externím baťůžkem. Navíc u opravdovýho externího filtru budu mít v rohu krycího skla jen výřez na hadici, tady ten výřez bude složitý a bojím se úniku krevetek, nebo rovnou mít v nano o tři čtyři litry míň kvůli rampě. Navíc bych na násosku musel dát nějaký molitan, který teda u externího bude muset být taky, ale na to stačí normální malá náhradní náplň na bublifuk a je to OK, na ten AquaCompact bych se musel pižlat s molitanem nebo punčochou. A hlavně, externí můžu mít metr pod akva, ten malý Eheim bych musel dát do rohu vedle akva a to by bylo škaredý.

Ad Eheim - práveže 2211 se mi taky moc nepozdává :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 11:06 Muž larix [1420] Re: OP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 11:05 R Muž Silent [5949] Re: OP
Přestože jsem jinak příznivce značky Eheim tak u těchto malých filtrů bych se spíše přiklonil Tetře. Přece jen má větší objem filtračních hmot. Osobně mi přijde filtr classic 2211 v Eheim portfoliu zbytečný. Řada classic pro mně začíná až modelem 2213. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 10:59 Muž Shrimpman [36]
Po pročtení celé diskuze jsem se rozhodl pro pořízení externího filtru do mé třicítky, rozmýšlím se mezi TetraTec EX 400 a Eheim Classic 2211. Zatím se přikláním k TetraTecu. Zajímal by mě tu celkový názor na ty filtry, hlavně jestli se dá dosáhnout rychlosti cca 60-100 litrů za hodinu.

www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

Díkes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2012 08:12 Muž Yirka [9122] Re: xx
Místo "ancíků" raději hejnko "otíků".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 04:00 Muž j0hny [86] Re: stifler
Zalezi na tom, jak mas zariadene akvarium, pomozu aj zakladne vlastnosti vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2012 21:42 R Muž romant [27983] Re: stifler
Sekce nádrže, akvária podobných velikostí a tam bych hledal inspiraci a posléze přišel s konkrétním dotazem, co člověk to názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 21:37 stifler
jaké tedy rybyčky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2012 21:04 R Muž romant [27983] Re: stifler
Ani jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 21:03 stifler – tetra siamská do 30 l
torakát nebo parma siamská do malého akvárka 30l ?¨

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2012 20:55 R Muž romant [27983] Re: honzaprouza77
Ancíky bych si rozmyslel, těch cichlidek jeden pár, nebo samečka a dvě samičky Ramiréz. Pro pancéřníčky pamatovat na dno jemnější a hlavně neostré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2012 20:53 Žena Dwarfy [156] Re: honzaprouza77
Já bych tam z cichlidek nechala 1 pár ramirézek a přidala nějaké hejnko do horní části akva. Z těch co máš se všechno bude zdržovat uprostřed a dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2012 20:51 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
Já si zase myslím, že jednomu páru těch cichlidek by to v akva tvé velikosti slušelo mnohem víc. Dva páry už jsou podle mě na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:47 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
V malých cichlidkách se moc nevyznám, ale pokud ta nádrž bude dostatečně zarostlá a bude tam dost úkrytů, tak by tam možná šlo dát k těm ostatním rybám 2 páry cichlidek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:24 Muž honzaprouza77 [18]
mám 55l akva, a chtěl bych si pořídit 10 corydoras panda, 2x ancistrus sp a 1 pár cichlidky vysokoploutvé a 2 páry ramirézek. Myslíte, že budou hodně bojovat? Tyto cichlidky by ve většině případů měli být neagresivní(mimo tření) 2ancíky už tam mám a 5 corydoras panda také, mám živorodky, ale ty půjdou pryč. Rostlin bude dostatek, je to běh na dlouhou trať a v prezentaci jsou staré fotky, mělo by být i 3d pozadí(kořen, kameny) takže pro teritorium a jeskynky by bylo dost prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:47 xx – 20l
20l akva, jeden velky anubias plus dekoracie, filter, žiadne vzduchovanie. Po bojovnici. Ultimátum: dať tam do konca týždňa novu/nove rybu/ryby. Zvážila som gupky, mečúne, tetry,.... ale neviem, ktoré bude najlepšie, vzhladom na to,že nemam vzduchovanie a tieto rybky beru kyslik z vody. Maximalne 2-3, nech sa tam netlačia....predsalen 20l je málo :/ je sice pravda že na nete je vela rad o tom, čo dat do miniakva, ale predsalen, tu su skusenejsi ludia :) HELP! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 12:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
Taky asi nějaký absolvent staré školy aranžérství smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 11:58 host Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Jo, cíleně. "Podpěrné" sloupy mezi pultem a galerií. Výstavní stánek firmy na veletrhu v Norimberku. Na fotce to moc nevyniká, ale skutečnost byla perfektní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 11:41 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: host
tohle je fakt povedený,ale piplat se s tím zakládáním, bych nechtěla:-))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=3151