Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.02.2020 20:45 R Muž afc1886 [14685] Re: Lister
Za mě ani jeden druh. Pro pancéřníčky je to celkem malé a i ty dánia lépe vyniknou ve větším akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2020 20:19 Muž Roger [1873] Re: Lister
Jen na okraj, jestli máš namysli třípruhý alias leopardí 10x do 35l no nevím, asi jim bude možná těsno. Mám asi 12x panda v 54l a myslím že jsem přestřelil a to jsou velikostně podobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 20:02 Muž Lister [169] – Nebude vadit 22 stupňů?
Fotka k příspěvku 35 litrů na obrázku.

Chtěl bych tam obměnit osádku. Cca 10x Pancéřníček třípruhý a stejné množství Dania perlového nebo některé malé razborky.

Nebude rybkám vadit teplota kolem 22 st? V noci to klesá ke 21st. Prostorově by to mělo být OK a filtr je tam relativně velký - cca 1.5 litru, takže by to mohlo fungovat, jen si nejsem jistý tou teplotou.

PS: to modré pozadí půjde pryč, už dlouho mám připravenou mléčnou tapetu, jen se k tomu ještě nedostal.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.02.2020 14:41 R Muž afc1886 [14685] Re: pantovarnicek
pantovarnicek napsal:40 l čistý objem.
Mám v plánu si tam dát tetry ohnivé, pancéřníčky malé a krevetky.

Jenom tak to bude super a jestli chceš bettu, tak jí založ sólo akvárium. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2020 12:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Nevěř na požírače řas. Nic takového není, jsou jenom rybky, co více preferují rostlinnou potravu. Okružáci odvedou lepší práci.
Jestli tam chceš bettu, tak to podle mě máš přeplácané. Dal bych tam maximálně 2 druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 12:03 Muž Lister [169] Re: pantovarnicek
Máš možnost místo pancéřníčků malých dát Otíky. Já jsem se postupně u všech akvarek vrátil zpátky k okružákům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 11:51 Muž pantovarnicek [2] Re: ZDRI
Díky,
pokud bych se rozhodl pro betu místo krevetek, jakého byste tam dali požírače řasy? jenom šneky? bude to stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2020 11:10 Muž ZDRI [1415] Re: pantovarnicek
Tetra ohnivá + Betta u kolegyně bez problémů, podobně malé akvárko.
Ale krevetky Betta spolehlivě vyloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 11:07 Muž Lister [169] Re: pantovarnicek
Ano bude lovit krevety a krevety se jí budou bát.

Teda pokud tam nemáš vzrostlé Japonky. Ty určitě nesežere, ale i tak si myslím, že z ní krevety budou mít strach - u mne to tak aspoň bylo.

Navíc mám pocit že na tak malý objem uvszujes moc druhů - tetry i pancernicci jsou houfove, dobře se budou cítit tak od 10 kusů, k tomu krevety a ještě ta Betta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 09:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: pantovarnicek
Spáš bych se obával toho, že ty ohnivky můžou otravovat bettu, ač tomu tak nebývá vždycky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 09:06 Muž pantovarnicek [2] – beta do akvárka s tetrami, krevetkami a pancérníčky
Ahojte, budu mít 50 l akvárko. cca 40 l čistý objem.
Mám v plánu si tam dát tetry ohnivé, pancéřníčky malé a krevetky.
V poslední době přemýšlím o Bojovnici. Bude lovit krevetky? nebo ty jiné rybičky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2020 21:18 Silviebaris Re: MichalNecek
50 krevet hmm Já začinala s 12 kusy a dnes jich mám kolem 60 stabilně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 21:15 MichalNecek Re: Ozzousek
Za mě bych tam dal par Japan blue a těch krevet bych dal tak 5ti násobek toho, co tam chceš dat, jinak budeš čekat tejdny, než na dně uvidíš nějaký slušný pohyb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 20:14 Žena Ozzousek [16] Re: vlka
logické hmm

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2020 20:11 Muž vlka [3453] Re: Ozzousek
Víc samců dává „zabrat“ míň samicím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 20:09 Žena Ozzousek [16] Re: Pantheon
Děkuji za rady, mohu se zeptat, proč zrovna 2 samce a 4 samice a ne obráceně? Jde čistě o zvědavost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 20:06 Muž Pantheon [85] Re: silviebaris
Jsem stejnýho názoru jako Silviebaris
Radši míň a nemít problémy palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2020 20:00 Silviebaris Re: Ozzousek
Já bych dala 2 samce a 4 samice,ale nic vic... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 19:54 Žena Ozzousek [16] Re: Pantheon
Takže jen dva samce a dvě samice Japan blue, jestli tedy správně chápu?

Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 19:50 Muž Pantheon [85] Re: Ozzousek
Ahoj,nebudu tvrdit že jsem zkušenej ,ale když mrkneš do atlasu a pročteš forum - počet ryb v akva tak si myslím že tebou zamýšlený počet ryb je už moc.
12 litrů pro samce a samici palec :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 19:29 Žena Ozzousek [16]
Zdravím,
mám akvárko 30l (30x30x35 cm) s reálným objem cca 22 l. Akvárko se jeví zaběhlé, filtr funguje, bez řas a jiných nedobrot (ťuk, ťuk), bez dusitanů. V prvním kroce bude během týdne osídleno 10 ks trpasličími krevetkami (doufám v rozmnožení) a 1 kus neritky. Takto bych to chtěla nechat cca měsíc fungovat a pokud vše bude dobře probíhat tak pořídit rybky a zde dochází na mé dilema a narážím na mé chybějící znalosti.
Vím, že bych chtěla živorodku Wingeovu Japan blue, nevím v jakém počtu a poměru sameček/samička - vidím to na 9 samečků + 3 samičky? Poradíte?. Dále bych ráda ještě třeba krunýřovce jednopruhého (může být jen 1 ks) nebo pancéřníčka malého, ale ten je hejnový. Nevím ale jestli tyto "dnové" rybky vůbec pořizovat, když budou krevetky a nenavýšit živorodky a nebo místo toho nepořídit ještě jedno menší hejno jiných rybek.

Děkuji za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 10:55 Muž Luky13 [60] Re: Tommo
Stačí přečíst atlas. Tam je napsáno "Nehodí se ke krevetkám, které ve větším počtu jedinců likviduje."
Asi bych se je bál ke krevetkám dát, jestli ti tedy na těch krevetkách záleží.
Něco vyžerou ryby a co zůstane tak se schová a moc krevetky neuvidíš.
Trošku mi uniká toto spojení v jedné nádrži. Buď chceš krevety nebo Vrčivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 09:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tommo
- krevetky jsou pro tento druh prioritním potravním specifikem, pokud není v akváriu zastoupen jiný druh korýše, který by byl pro ryby hlavním potravním zdrojem
- pokud tedy budete krmit drobnými korýši, jiného druhu než jsou krevetky, bude redukce krevet omezena,třeba do stadia možného chovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 08:41 Silviebaris Re: Tommo
Tak za mě žadnou...A když už je teda chceš,tak píšou pár to jsou dvě,a nebo menší hejno t.j 6-8 /4 samci a 4 samice/ do malého akvaria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 08:38 Muž Tommo [828] Re: silviebaris
To já přeci vím. S tím počítám, ale na původní otázku jsem se odpovědi nedočkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 08:30 Silviebaris Re: Tommo
Tomu nezabrániš,živá potrava je živá potrava... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 07:59 Muž Tommo [828] Re: lacewings
Jako, že je žerou víc než ostatní ryby? S nějakou redukcí bych počítal, ale aby je vyžraly všechny, to zase nechci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 02:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tommo
- přirozená potrava pro tento druh ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 19:18 Muž Tommo [828] Re: afc1886
Že by je požíraly? Viděl jsem pár videí, kde byly chovány spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 19:10 R Muž afc1886 [14685] Re: Tommo
Předem povím, že s nima nemám žádnou zkušenost, ale co jsem slyšel od známých, tak ke krevetkám to nebudou nejlepší spolubydlící.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 18:19 Muž Tommo [828] – Vrčivka trpasličí
Ahoj, kolik těchto rybek do akvária hrubý objem 54 litrů? Akva běží přes rok. Je poměrně zarostlé. V akva jsou jen krevetky. A kolik samců a samic? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 06:38 Muž Papik [617] Re: ZDRI
Přesně jak píšeš, mladé ryby jsou vybledné, až po pár měsících dostanou krásnou oranžovou barvu. Bohužel úplně běžné v akvaristikách nejsou, respektive u nás a v okolí jsem je v obchodě nikdy neviděl.

Když jsem jich měl 20 v hejnu, tak se většina ukazovala, některé kusy byly i tak individualisté. Ale pak jich několik postupně několik leklo, akvárko mezitím dost zarostlo a od té doby jsou pořád schované.
Napočítal jsem jich horko těžko 12, ale v džungli jich může být víc. Ani po tabletách pancéřníčků se už neženou, přitom dříve to část z nich dělala. Vypadá to, že jsou v nádrži jen pancéřníčci, šneci a krevetky, plus při krmení připlouvá ke sklu pouze jedna ohnivka. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 21:53 Muž Roger [1873] Re: Kaira
Jak jsem psal, se skvrnoocasou nemám zkušenosti, jen to byla moje domněnka jelikož jí rádi doporučují, já mám dobrou zkušenost s Bornejkou, alespoň tedy u mě jsou to modelky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 21:40 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Roger
Já měla razborky trpasličí a s nimi skvrnoocasé a přesto se skvrnoocasky pořád schovávaly. Trpaslíci byli všude a skvrnoocasky nikde. Paradoxně nejmíň plaché jsou teď ve dvacetilitrovce, předtím byly ve větším a beznadějně zalezlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 20:41 Muž Roger [1873] Re: afc1886
Tak bornejky co mám já jsou bez problémů, mám v Kalimantanuje, akva je u jídelního stolu a oxidují u skla pořád jak se k němu přiblížím, srabáci rozhodně nejsou, sedím od nich asi 50cm a výška stolku je cca 70cm takže v sedě úroveň loktů. Se skvrnoocasou zkušenosti nemám, ale podle různých doporučujících komentářů jsem usoudil že to mají obdobný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 20:32 R Muž ctibum [6920] Re: afc1886
Tak tak. Mám mix razborek a skvrnoocasé se v hejnu chovají normálně s ostatními... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2020 20:20 R Muž afc1886 [14685] Re: Roger
Skvrnoocasé jsou celkem srabáci a při sebemenším pohybu se někam schovou. Až s přidáním rybek, které nejsou plašani se rázborky skvrnoocasé trochu osmělí a vylezou se taky ukázat. Toto není jen moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 19:43 Muž daren [408] Re: Zit_Congerson
Zit_Congerson napsal: Ještě se mi nestalo, že by mi neritina utekla (tuk tuk tuk), maximálně vyleze nad hladinu ale vždy se tam jen zastaví a pak zas do vody.

Kdyz o tom premyslim, vzpominam si, ze jedna neritina se mi zavrela, nacez lezela nekolik tydnu na krovkach, a nic nedelala. Myslel jsem ze je mrtva, ale pokazde kdyz jsem ji dal na nohu, tak na chvili ozila, lezla pak zas nekde zuchla a 'usnula'. Nevim, mozna byla nejaka ne uplne zdrava. V kazdem pripade - pouceni z krizoveho vyvoje - mrtva je az kdyz odhodi zatku. Ale krevety na to prijdou prvni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 19:39 Muž Roger [1873] Re: Zit_Congerson
Mrkni do mejo Kalimantanu, tam je mám ;-) jsou to krásné rybky co se neschovávají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 18:56 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: Roger
Škoda, sám si něco hledám do 30l, tak koulám kde se dá... chtěl jsem něco neokoukaného, co třeba každý jen tak nemá, ale vzhledem k velikosti nádrže jsem docela limitovaný. Bornejky jsou ale opravdu hezké!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 18:37 Muž Roger [1873] Re: Zit_Congerson
S Danii perlovou mám osobní zkušenost, ano dle atlasu se hodí, dle její velikosti taky, ale bude schovaná a vyleze sotva na žrádlo, zadarmo drahá, zlatý rasborky ;-) espeho, skvrnoocasé, Bornejské, ty dělají parádu pořád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 18:20 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: daren
Ještě se mi nestalo, že by mi neritina utekla (tuk tuk tuk), maximálně vyleze nad hladinu ale vždy se tam jen zastaví a pak zas do vody.

Ctibum: nikdy vživotě jsem nemusel otáčet neritiny :-D zvláštní jak se zkušenosti různí. S řasou v počátcích mých akvárií bojují náramně. Tvá zkušenost s Galaxkama je taky zajímavá, myslel jsem, že jsou vhodné do takového AQ (osobní zkušenost s nimi nemám, jen literatura). Nadruhou stranu každý se asi bude chovat jinak, když ho dáš do krásných 200l - paradise hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 18:17 Muž Roger [1873] Re: ctibum
Danio perlové bych taky nedal, v malém akváriu se neukážou a jsou pak zadarmo drahé. Osobně z malých se mi osvědčují razborky Bornejské , jsou to modelky, a myslím že i skvrnoocasé budou dělat parádu taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 18:11 R Muž ctibum [6920] Re: Zit_Congerson
Psal jsem "například" pancéřníček malý ;-)
Já měl neritiny vždycky dementní. Obden jsem je musel otáčet na nohu. K řase se zpravidla ani nedostaly. Je krásná, ale moje ne moc oblíbená šnek... Tak proto... Třeba takový Clithon mi přijde mnohem "samostatnější"...
Danio perlové vřele nedoporučuji ani do 60 l. Skončila u mě ve "200" a rozdíl v chování (živosti) oproti "61" diametrální...
Tož tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 18:06 Muž daren [408] Re: pantovarnicek
ad zluta) koukni treba na sneka clithona, jsou pekny pokud sezenes neotluceneho, pravda neni to ryba :) neritiny mi lezly ven z akvaria, takze tam je treba asi dekl, ale jinak jsou take castecne zlute
ad krevetky) japoniky mohu take doporucit, sice se nemnozi, ale vydrzely mi roky; red cherry s temi jsem se trochu trapil
ad pidiryby) mam razborky skrvrnoocase, jejich vyhoda byla, ze staly v hornbachu 7kc kus :) po case se jim vybarvil krasnej oranzovej svitivej prouzek, takova mikroneonka, vynikly hlavne pri blizkem pohledu z urcitych uhlu; neonky tedy svitej vic, ale chteji asi vetsi nadrz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 17:35 Muž ZDRI [1415] Re: pantovarnicek
Konkrétně tetra ohnivá je do tohoto akvárka ideální tip. Běžně sehnatelná, malá, živá, nenáročná, naživo v zarostlé nádrži s tmavým dnem opravdu krásná. Lidi ji podceňují a málo kupují, protože na prodejně jsou absolutně nezajímavé, vybledlé.

Japoniky jsou podle mých zkušeností snad nejméně náročné krevetky, srovnatelné s Neocarinami. Nemnoží se (což je zde spíše výhoda), jsou dost velké = krásně viditelné, zajímavé chování, malých rybek se nebudou bát. A jejich schopnost čistit i vláknitou řasu je k nezaplacení.

afc1886 - ad parmičky...
Já bych si je tam také nedal. Ale zde jsou na hraně, tak jsem chtěl kolegovi nechat alespoň něco z jeho původních přání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 17:33 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: pantovarnicek
Osobně bych doporučoval držet se těch dvou druhů rybiček v malém hejnu a v malém akvárku to vypadá lépe.

Osobně by mě zajímalo, proč ti nikdo nedoporučil třeba ze šneků neritinu zebru. Já je mám snad v každém akvárku, jsou krásné, žerou řasy a zbytky občas taky, nemnoží se, prostě paráda, jediné mínus jsou vajíčka, která lepí např na kořeny a kameny, ale ty se časem rozpadávají. Levatky jsou zase super ke sledování, super rychlí šnečci, kteří lezou i po jladině a žerou slepou hladinu, krásný pohled, dokonce i “plavou”. Dobře, tak se jen vznášejí, ale na druhou stranu, jejich počet neuhlídáš tak lehce. :)

Všichni doporučují pancéřníčka malého, osobně se mi nelíbí tolik, jako pancéřníček drobný. vím že rozměry jsou limitující, já jich mám v 30l 6ks, pokud tím trpí, budu rád, když mě někdo poučí.

Pokud seženeš něco žlutého, dánio perlové by mohlo jít krásně do kontrastu, nádherná drobná rybka!

Red cherry opravdu nasazuj až třeba po měsíci až 6 týdnech od založení AQ. Já nepočkal a první koupil cca po 4 týdnech 6 kousků, 3 z nich pošli do dne. S přikoupením dalších sem čekal ještě další 3 týdny a OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 16:35 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Tak já mám v Kalimantanu (38l hrubého) 20x razbora Bornejská a momentálně 3x Hastatus a vše v pohodě. Ale nevidím jeho akvárium tak těžko říct, pokud tam je zeleň, dobrý filtr apod.. tak proč 8 rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 16:04 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: pantovarnicek
Když ne okružáky, tak třeba levatky a kružníky. A existují i růžové formy okružáků.
Z ryb bych dal třeba neonky modré (P. simulans), dejme tomu osm kusů a šest pancéřníčků malých (C. pygmaeus). To je na ten objem vody až až...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 16:04 R Muž ctibum [6920] Re: pantovarnicek
Nejlepší čistící druh je okružák ;-) Red cherry náročné nejsou, jen musíš dostatečně zaběhnout nádrž.
Tetra ohnivá je oranžová, to je skoro jako žlutá ;-)
V atlasu v pokročilém vyhledávání si zadej objem nádrže 40 l a projdi výsledky, jestli najdeš něco víc žlutého...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=301