Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2018 14:56 Tereziecka
Moc děkuji za názory! :) Asi opravdu nechám jen bettu. Určitě ji i v tom mém malém akvárku bude líp, než v kelímku ve zverimexu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2018 09:14 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Ono, co si budem vykládat. 25l hrubého objemu (což je cca 18l vody) prakticky není vůbec pro rybičky, to je tak akorát na krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 15:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Cherchan
Ty formosky byly včetně mladých. A co se týče toho Carinotetraodona, tak jich mám v šedesátce celé hejnko a bez problémů. Teoreticky by kratší dobu v té nádrži mohl být, musíš ale počítat s tím, že Ti vyzobe všechny šneky. Sám je přikrmuji nasbíranými okružáky a levatkami. S krevetami nevím, jestli soužití bude bez problémů, minimálně bych počítal s úbytkem mladých kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 14:36 Muž Cherchan [7]
Tak v tej nádrži 50 formosek si ani neviem predstaviť :-). Každopádne vyzerajú super.
BTW keď už sme rozprúdili takúto plodnú debatu ( aspoň pre mňa ) mám otázku: Kamarát má problémového štvorzubca trpasličieho cca 2 CM - bojovník ohromný - skolil mu otíka a pandu má ho teraz v zaváraninovom pohári. A prosil ma či by som mu ho nevzal do tejto nádrže rybicky.net/nadrze/27889-the-stick-of-truth údajne len na "pár týžďnov". V atlase sa píše min veľkosť nádrže 40L. Zase keď je to len dočasne ( teda aspoň dúfam hmm ). Fakt neviem ( nemám s nimi skúsenosti) , hádam niekto poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 13:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Cherchan
Ale já jsem psal že dělám týdenní údržbu a jednu dobu v té nádrži bylo formosek kolem padesáti a bez problémů. Jenže je to ryba, která není tak akční jako Borarasky, takže ty menší prostory v pohodě zvládá. A ještě jedna věc. Objem exkrementů je přímo úměrný velikosti ryby, takže pokud se jedná o ty dva mnou uvedené druhy, desetičlenné hejnko nevyprodukuje tolik odpadu jako jediná dospělá plata a v nádrži je vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2018 12:53 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Cherchan
Heterandria formosa je dle atlasu také čeleď Poeciliidae (živorodkovití)... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 11:56 Muž Cherchan [7] Re: Pepan
Priznám sa že o formoskách som nevedel ( počujem o nich prvý krát a celkom sa mi ľúbia :-) ) a k tým eleganskám - predsa len sú to živorodky ( väčší biologický odpad ) + malý objem + k tomu začiatočník ( každý sme na začiatku trošku flákali údržbu a robili kiksi ;-) ) to mi veľmi smrdí prúserom. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 10:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Cherchan
V Hajzlíkovém mám v podobném objemu formosky a v pohodě se množí. Ovšem jede tam malý Atmánek, je tam spousta kytek a nutností je pravidelá údržba. Elegansky mám teď sice asi v 35 litrech, ale před tím, než se ona nádrž uvolnila, byly v deseti litrech a taky bez problémů. Ovšem každý týden probíhala v obou nádržích údržba. Pak to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 10:26 Muž Cherchan [7] Re: Pepan
Ono do 25L v hrubom žiadna volba nie je štastá ( aspoň, čo sa rýb týka). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2018 10:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Cherchan
Obecně bych do miníček kolem 25 litrů dal maximálně N. elegans, nebo H. formosa, ovšem za předpokladu, že jich nebude moc, bude tam dostatek rostlin a častá výměna vody. Rybky jako Borarasky, případně ohnivky, bych dal až tak od šedesáti litrů, protože se jedná o pohyblivé ryby, které potřebují prostor. To, že jsou malé, na tom nic nemění. Navíc, u začátečníka bych o to víc trval na větším objemu nádrže. Chovatelské přehmaty jsou ve větším objemu méně citelné než v takovém plivátku. Takže na svém postoji, navzdory Tvým informacím, neměním nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 10:00 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Anthrax
Bohužel, je to pravda. Mám je dlouho a potvrzuji, že čučí na místě v zeleným a vylezou a hemží se jen při krmení...Akvárium jen s nimi vypadá hrozně opuštěné... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.07.2018 09:01 R Muž Anthrax [4739] Re: Cherchan
Lidí ohnivky do miníček dávají ale je to naprd. Ony tam stojí na místě a čumí. To jsou ryby co, i když jsou malé, prostě potřebují prostor pro plavání. Jinak podle mě nemá cenu je mít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 08:45 Muž Cherchan [7] Re: Pepan
Čo sa týka rasborky bornejskej tak netreba veriť všetkému čo je v atlase ( nikdy som jej neupravoval vodu a prosperovali) jedine, na čo si treba dávať bacha je teplota vody a veľkosť krmiva ( aby sa krmivo vošlo do "tlamky"). Tie ohnivky neviem posúdiť len viem že sa pomerne dosť často dávajú do miníčok + sám som videl aj úspešné a prosperujúce hejná v nádrži okolo 30L v hrubom ( ryby sa pravidelne treli) :-) Ono je dosť ťažké radiť začiatočníkovi, ktorý chce do 25L bettu + ešte niečo. Ešte jeden typ rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa. Menej náročná verzia razbory bornejskej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.07.2018 03:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Cherchan
Cherchan napsal: 25L je dosť málo, ak chceš bettu tak a niečo k nej tak krevetky len tam je opäť problém že krevetky majú radi chladnejšiu vodu, betta teplejšiu. Inak za mňa do 25L AQ buď rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 alebo rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska + krevetky napr. cherryny ano
Když je někdo úplný začátečník, tak mu nebudu doporučovat bornejskou rasborku, u které se v kartě píše, že je problematická na chov. A ty ohnivky jsou taky mimo mísu. Jsou to pohyblivé rybky a dvacítka je pro ně žalostně málo. Sám je mám ve stovce a jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 23:36 Muž Cherchan [7] Re: Tereziecka
25L je dosť málo, ak chceš bettu tak a niečo k nej tak krevetky len tam je opäť problém že krevetky majú radi chladnejšiu vodu, betta teplejšiu. Inak za mňa do 25L AQ buď rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 alebo rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska + krevetky napr. cherryny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 14:42 R Muž afc1886 [14655] Re: Tereziecka
Neonky určitě ne, nechal bych jenom tu bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 14:34 Tereziecka – 25l akvárium
Dobrý den,

žádám Vás o radu jako úplný začátečník.
Dostala jsem 25l akvárko, které již nějakou dobu nechávám zaběhnout. Teď zvažuji nad osazenstvem :-) chtěla bych si pro začátek koupit jednu bettu (samečka) a chtěla bych Vás poprosit o radu, jaké rybky můžu do takového maličkého akvárka ještě přidat, aby mi tam neplaval úplně sám. Nechci to nijak uspěchat, ani přeplácat. Raději bych nějaké aktivní rybičky, které mu však nebudou vadit.
Uvažovala jsem nad cca 6ti neonkami, ale ty podle všeho potřebují větší prostor a hlavně být alespoň v 10ti kusech.
Vím, že takových příspěvků je asi milion, ale čert se v tom vyznej stydim coze

Předem moc moc díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 18:32 dvori4 – Světlomilné ryby
Mám malé 50l akvárium velmi silně osvětlené, abych mohl pěstovat kobercové rostliny. Vím, že rybám nesvědčí většinou silné světlo. Nechci rybky stresovat a tak položím tento dotaz: Existují nějaké rybky, které jsou k silnému osvětlení tolerantní nebo jej dokonce upřednostňují? Určitě exitují v přírodě místa, kde je světlo velmi silné a ryby jsou tak na něj zvyklé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 19:39 Muž poqy [4] Re: afc1886
Nakoniec som tam dal tetru ohnivú. Za tetru modrú chceli 2,4€ za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 06:35 R Muž afc1886 [14655] Re: poqy
Na neonky to je malé akvárium, jsou to plavci a potřebují delší akvárium. Z neonek by šlo uvažovat jedině o modrých.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 22:50 Muž poqy [4] Re: vaaclav
Rozmýšľal som nad neonkami, húf, 10 by bolo veľa? Druhá možnosť by bola nejaká veľká ryba, len dva, tri kusy ale nie bojovnicu lebo tú mám v inom akva a toto je viac zamerané na ameriku nechcem tam pchať áziu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2018 22:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: poqy
Jdeš na to špatně, sám si vyber rybky a pak se zeptej jestli se hodí, nechtěj po někom aby ten výběr dělal za tebe. Je dobré si přečíst i starší příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 22:41 Muž poqy [4]
Dobrý deň, aké ryby by ste odporúčali sem? (prezenzácia: rybicky.net/nadrze/28728-druhe )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 14:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Mischice
Za mě 20 neonek a 10 pancéřníčků, ale jsoz tady větší odborníci. S tou teplotou má Magic pravdu, je potřeba, aby rybičky měly podobné požadavky na podmínky. U těchhle vybraných by to mělo být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 13:43 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Mischice
Ja Pandy v malom akváriu mám a poznám i takých, čo ich v 60 litroch i množia.

Ale rozhodne sa nezhodne s Bettou na nastavení termostatu. To by bola prvá vec, čo by som kontroloval pri výbere rýb ku bette.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 13:37 Mischice Re: Wanderer
Aha, tak v tom případě TI moc děkuju :-) Vybereme tedy jednoho z těch menších pancéřníčků...např. tento je moc hezký:
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny
a konkrétně třeba kolik ks Neonek modrých bych mohla mít? A těchto pancéřníčků např. 8? Nebo je to moc? Tu Bettu ještě zvážíme, ale chceme jí více méně kvůli malé dcerce, které se moc líbí... Ale jak říkám, nechceme, aby u nás rybky trpěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 13:25 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Wanderer
Na to, jak bude fungovat betta s ostatními se musíme zeptat té betty. Ale ze zkušenosti mají ti dlouhoploutví samci poměrně malou výdrž.. takže i kdyby občas prohnal nějakou menší rybu, celý den to nevydrží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 13:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Mischice
Tady jsme všichni kamarádi, tady si tykáme. :-)

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici

Pandy mám a jsou docela velcí a plavou, ty bych neměl to srdce zavřít do šedesátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 13:09 Mischice Re: Wanderer
Děkuji za odpověď. Já jsem právě měla za to, že Panda je jeden z těch malých pancéřníčků... Jaký druh byste tedy doporučil Vy? Moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 13:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Mischice
Za mě Neonky modré ano, panda ne, ancistrus ne, beta ano. Nevím, jak beta bude fungovat s ostatníma rybama, to musí poradit jiní. Osobně bych vybral nějaké větší hejno třeba těch neonek, menší hejno na dno malých pancéřníčků a nebo místo nich krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 12:45 Mischice
Dobrý den,jsem tu nová, s akvaristikou teprve začínám a potřebovala bych poradit s výběrem rybiček do akvária 60 L. Vybrali jsme si tyto druhy a já bych potřebovala poradit, v jakém počtu kusů jednotlivé druhy rybek pořídit, aby u nás nestrádaly: Neonky modré, Pancéřníčky Panda, Ancitrus, a 1 ks Betta samec. Moc všem děkuji za rady.
PS: Rozměry AQ jsou 60x30x45 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2018 12:12 R Muž ctibum [6867] Re: shaula
www.krasneakvarijnirybicky.cz/… ;-)

Chovatel vs. maloobchod... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 10:46 Hanumana Re: larix
Ale to tak úplně není, na mě tak působí i na fotce, aniž by se hýbali. To samé nechci očka, i když většina lidí je považuje za jedny z nejkrásnějších ryb hmm . Mají u nás hlavačky pastelový, mě se líbí a údajně by jim ten prostor stačil. Jistě se najdou i další podobný stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2018 09:44 Muž larix [1420] Re: Hanumana
Hanumana napsal:Třeba ještě netrefím na nějakou nenáročnou klidnou rybku, která nebude vypadat na umření (i když bude zdravá).
Čiperná, "veselá" ryba plus malé akvárium, to k sebe veľmi nejde. Malé nádrže zvládajú práve ryby, ktoré sú podľa teba "na umření".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2018 09:40 Muž larix [1420] Re: ctibum
Mám rovnakú skúsenosť - ohnivky v 30L aj v 60L - vystresované ryby, ktoré robili iba bleskové výpady za potravou a skoro ich nebolo vidieť. Teraz sú v 375L a je to úplne niečo iné, takmer vôbec sa neboja, pekne sa držia v skupine a keď majú dobrú náladu, plávajú z jedného konca nádrže na druhý a späť, je skrátka vidieť, že sú oveľa viac v pohode. Osobne ohnivky do miniakvárií neodporúčam. Podobné je to aj s razborami - hengelkami, espeikami alebo M. kubotai. Odporúčajú sa do miniakvárií ale ja by som v ich prípade pod 100 litrov nešiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 08:03 Muž iggi [1] – Boraras urophthalmoides
Tak som do mojho akva dal 16ks razboriek skvrnoocasich.
Sú maličké, majú do 1cm, ale plávajú si pekne spolu.
Mám ich kŕmiť 2x denne trošku či ako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2018 08:00 Žena shaula [20] Re: ctibum
Nemluvite kazdy o necem jinem? Mam za to, ze ta cena 60 byla za galaxky, a tech 5 Kc by odpovidalo za razborky. U nas v Hornbachu maji razborky (tusim skvrnoocase, maji je pod nazvem R. uropthalmoides) za 7 a galaxky staly myslim 79, takze 5 Kc by byla bomba cena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 23:11 Hanumana Re: ctibum
Z Budějovic....Asi vysokohorská přirážka, ikdyž ani ty kopce tu nemáme tone. No uvidíme, jako záložní plán jsou krevetky, ale ještě to nevzdávám. Třeba ještě netrefím na nějakou nenáročnou klidnou rybku, která nebude vypadat na umření (i když bude zdravá). Omlouvám se, ale tak na mě ty potvůrky malý působí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:07 R Muž ctibum [6867] Re: Hanumana
Odkud jsi? Radek Urban je má v Neratovicích za 5,- To tě vyjde i přes půl republiky levnějc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2018 21:06 R Muž ctibum [6867] Re: Hanumana
Razborky mám ve "26" a jsou v pohodě. Žádný torpéda, ale jsou všude. Ohnivky jsem tam měl taky a ty jen blbě čuměly. Teď jsou ve "200" a nezastaví se... Asi jim to bylo malé, těžko říct, jestli 36 bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:04 Muž Kubaa [718] Re: Hanumana
Tak si je holt namnožíš no :) Dvacet je slušný základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:03 Hanumana Re: ctibum
Ty jo u nás je mají po 60 a za 100 kousků už to je celkem ranec tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:01 Hanumana – 36l
A co ohnivky? Mě ty rasborky přijdou takový divný, neprůbojný už od pohledu, prostě mě nenadchly hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 20:49 Hanumana Re: Kubaa
A nějaká alternativa místo nich? Kromě modrých neonek a oček.
PS: mě se ty prcci stejně líbí, akorát mám strach, že na ně budu ve dvoustovce potřebovat lupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 20:41 R Muž ctibum [6867] Re: Hanumana
Souhlasím s kubaaou. Přechod Dánií z "61" do "200" je neuvěřitelně oživil. Koukni po Razborkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2018 20:37 Muž Kubaa [718] Re: Hanumana
Dania perlová do tak malé nádrže nedávej. To je ryba která miluje plavání, honičky, samečci si brání teritoria. Měl jsem je v 60 cm dlouhé nádrži a bylo to málo - na koncích nestačily ani brzdit. V hodně malých nádržích jsou z nich takové vyplašené chudinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 20:35 Hanumana – 36l
Zdravím,
řeším stále rozměr akvária, idea jsou dánie perlové a trpasličí pancíci. Otázka zní zda vůbec a kolik? Předem děkuji za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 00:16 Muž rybovlaz [0]
A co třeba gupky ? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 11:24 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: stanedav
Ahoj. Pokud ti u nich nevadí ta krátkověkost, můžeš proklikat zdejší atlas a kouknout na různé halančíky. Jinak toto je nádherná rybka palec zkušenost ale nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2018 11:06 Muž Kubaa [718] Re: stanedav
Moc pěkná rybička a do padesátky se perfektně hodí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=651