Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Domicz
Tetry červené se prý snadno množí. Jen ve společenském akva je to horší. Pokud máš aspoň nějakou malou vytíračku tak je odchov možný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:14 Muž Domicz [0] Re: MichoCZ
Já měl 4 roky paví očka, tetry jen chvíli, ale u Teter bych asi neměl počítat s potomstvem že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2013 09:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Domicz
300 litrů akvárko a můžeš si tam dát klidně tlamovce pestrého. Na 54 litrů a máš omezený výběr. Je ti 14 let, kolik akvárek a jak dlouho jsi je měl, že se ti stačily tetry a paví oka okoukat? Teter je tolik variant a všechny jsou moc pěkné. Pavích ok je opradu všude spousta, ale pokud se zadaří tak se najdou moc pěkné kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:07 Muž Domicz [0] Re: bulawaio
No, už nechci rybičky typu Paví očko, Tetra a chtěl bych něco jiného, mohl by jsi mi prosím poradit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2013 08:52 Muž bulawaio [92] Re: Domicz
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pestry

četl si něco o této rybě? pokud sis to přečet a nejseš si jist odpovědí, tak já ti odpovím. Do tvého současného akvária by to opravdu NEŠLO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 08:38 Muž Domicz [0] – 54 l
Ahoj, uvažoval jsem o tom, že bych do svého 54 litrového akvária dál páreček Tlamovců pestrých, bylo by to možné ? Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 13:50 romel Re: kjura
a co třeba razbora hengeli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 10:12 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
A co třeba neonku modrou, nebo neonku červenou? (Koupil bych 8 kusu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 09:15 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kjura
Spíš seženeš dlouhoploutvého. Já si v sobotu přivezl rájovce a nejsou to moc společenské ryby. Aspoň ne ty moje. Zůstali nakonec v akva sami, protože otíky mi terorizovali. Do tak malého akva spíš něco klidnějšího a menšího. Pokud nějakou labyrintku tak spíš nějaké zakrslé čichavce nebo betu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 08:19 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Děda, co 10 let choval rybičky mi doporučil rájovce ostroocasé...je to moudrá volba?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: r0b1nh0
Klidne rostlin pridej, hlavne nejake nenarocne. Kdyz jich das vic, rychleji to zaroste a pak to nejak srovnas, aby se Ti to libilo. Mozna pak taky prohlasis: "Sakra, jak ja mel puvodne tech rostlin malo!" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:07 Muž r0b1nh0 [4] Re: romant
Tak jsem rozhodl :-D Ancíky zítra převezu do mojí nádrže v Ostravě Cesta na hrad, tam mám tetry a asi tři nebo čtyři ancíky, tak by to nemuselo vadit a ty zbývající živorodky do jezírka :-D přes týden zkusím sehnat ještě další rostliny, i když se mi zdá, že jich tam mám dost, jen jsem je nedávno dost radikálně zastřihoval, hlavně ty kryptokoryny, které byly pokryty řasami, tak nevím, zda ještě přisazovat nebo spíše počkat, než se stávající rostlinky vzpamatují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:01 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: r0b1nh0
naprosto souhlasím s Romanem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 19:37 R Muž romant [27987] Re: r0b1nh0
Ty ancíky bych dal taky pryč, neonky modrý, dobrá volba. Určitě to bude chtít více rostlin, prozatím to vypadá jako taková malá řasotvorná žumpička. Až bude akvo v cajku, tak teprve potom ty neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 19:33 Muž r0b1nh0 [4] Re: Cosmogagy
JJ, to mám v plánu se jich všech zbavit a koupit nějaké méně náročné, uvažuju o neonce modré? Co ty na to? Mám tam ještě asi 5 krunýřovců, ty tam můžu nechat nebo je mám vyměnit za panceřníky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:31 romel Re: Designer
asi máš pravdu,akva je kam dát,nedávno jsem dostavěl dům,takže místa tu je habaděj :-) mám 300 litrů v obýváku,a plánuju do chodby 200 x 60 x 60,tam by pár kusů mohlo být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romel
Pokud jde jen o troufnuti si, staci precist co je o nich ke cteni dostupne a hura do toho, zase nejakou supervedu bych z toho nedelal. Kdyz maji co mit maji... Jiste, nekdo bude psat ze to chce zkusenosti atd. atp., ale osobne si myslim, ze leckdy zkusenost dokaze nahradit obycejny funkcni mozek a pristup k informacim. Odborniku uz jsem zazil v jinych oborech mraky, reklo by se zkusenych co to jen da, a stejne to obcas bylo spis na odplivnuti, kdyz by je nahradil kdokoli, kdo umi aspon cist.

Ovsem pokud to jako ted u mne neni problem kam s velkou nadrzi, to je jina, tam lepe nez zkusenost pomuze zase nadelat prachy... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:15 romel Re: Designer
jo já bych je taky chtěl,ale zatím si na ně netroufám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romel
No ja mel Terce ve 160l a jeste s jinymi rybami, ze bude vetsi akvarko. Jenze diky vecem, ktere prinasi zivot, jsem dnes rad i za 54l, pochopitelne uz bez Tercovcu, a maximalne se tak muzu tesit, ze treba jednou... Tercovec je proste pro mnoho akvaristu to, po cem opravdu touzi (jiste ne vsichni) a pak udelaji tu chybu, ze si je poridi driv, nez by meli. A v tomhle mam maslo na hlave taky stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 17:53 romel
no ale velký problém vidím u těch lidí,kterým se terči líbí a mají je jen jako okrasu v akváriu,není problém je vidět 5 ve 112-ti litrovém akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 17:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Vetsi akvarium je lepsi, o tom zadna.

Kdyz bude mit akvarium 60cm a ryba doroste 8cm, je akvarium dlouhe 7.5x jeji delka.
Tercovec muze mit i 20cm. 20cm x 7.5=150cm.

Ctel jste tim rici, ze kdo chova Tercovce v akvariu 150cm dlouhem, chova krypliky?
Berte to jak chcete, ale za to ze vite, ze vetsi akvarium je lepsi, za to Vam klidne zatleskam potlesk a take s tim vetsi=lepsi souhlasim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2013 14:09 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: r0b1nh0
zbav se i ostatních živorodek, dej tam 10 menších teter (Žhavá, Amapanská apod), doplň to 6-8hlavým hejném malinkých pancéřníčků (Habrosus, Hastatus, pygmaeus), a třeba krevetkama.. a budeš skákat radostí jak je to fešné akvo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 10:59 Muž r0b1nh0 [4] – nový druh
Zdravím, moje nádrž je tato: rybicky.net/nadrze/14883 Funguje něco přes rok ale poslední měsíce se potýkám s velkou tvorbou řas. Předtím jsem tam měl hodně živorodek, bylo to na takové malé akvárium moc (6 Black moll, 6 Gold moll, 4 Mečovky a 4 Silver molly). Postupně mi však vymřeli až mi teď zůstalo jen 6 Black moll a 1 Gold molla.

Chtěl bych tedy pořídit nějaký jiný druh rybiček, kteří nekalí tolik vodu. Asi nějaký hejnovitý 8-10 členný druh.

Prosím o nějaké tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 06:54 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Takze je tam nemam davat? A doporucil bys mi nejakou jinou rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.04.2013 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Designer napsal: Mrkni na: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
Je tam doporuceno 100l, ale kdyz nebudes mit v akvarku nic jineho, i 54l jim vyhovi.


Někde tady běží debata na téma kvalita disků...Ono to doporučení na 100 litrů v případě thomasky není tak od věci...Trochu matoucí údaj v atlasu o minimální velikosti 6 cm je možná motivem k tomu, že doporučujete takový nesmysl. V padeáti litrech možná ani těch šest cm nedorostou...Pak si v takové nádrži možná budou i výskat. A to ještě hovoříte o množení...takových kriplíků...Thomaska za ideálního stavu běžně přerůstá i v atlasu uváděných 8 cm. Takže v jediném s vámi budu souhlasit...je docela mírumilovná...ale pořád je to cichlida ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 02:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kjura
No ještě aspoň dva týdny počkej. Stejně je asi neseženeš hned takové ryby. I když v Praze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 22:15 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Designer
Ok, po jak dlouhe dobe je tam mohu dokoupit? Akvarium mam zalozene od minuleho ctvrtka, ale vsechny testy vychazeji priznive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2013 18:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kjura
To by zas tolik nevadilo, parek Thomasek by se tam vesel. Jsou to mirumilovne rybicky, asi nejmirumilovnejsi cichlidy, jake znam. Ale poter Pavich ocek pochopitelne papaji i tyhle ryby rady :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 16:47 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Designer
Ja uz v tom akvariu mam 4 pavi ocka a jednoho sumecka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2013 15:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kjura
Mrkni na: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
Je tam doporuceno 100l, ale kdyz nebudes mit v akvarku nic jineho, i 54l jim vyhovi. Mam s nimi velice dobrou zkusenost, choval jsem je jako dite, ty ryby vydrzi snad vsechno, i chyby, ktere dokaze dite udelat. Jsou to odolne ryby. Navic k mnozeni nepotrebujes zadne upravy vody, mnozi se samy... Kdyz jsem odesel na skolu, tatovi zbylo akvarium s Thomaskami, zbytek akvarii se uklidil. Tata obcas jen vymenil vodu a nakrmil. To akvarko totalne zarostlo a mezi tim salatem plavalo spousty Thomasek vsech generaci, takze nejvetsim problemem bylo jich vzdycky vcas dost rozdat. Kdyz si to dnes predstavim, jeste ze tam tolik "salatu" bylo, pac to mohlo byt ohledne poctu ryb jedno z nejvytizenejsich 54l akvarii...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 12:08 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Kryštof
Diky za odpoved....a doporucil bys mi nejaky jiny druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2013 11:05 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kjura
Sice halnčíkům moc nerozumím, ale nechal bych jedno druhovou nádrž jen pro ne, gupky zatěžují vodu, a halani jsou z Afriky a gupky z JA, zo bych nekombinoval ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 10:21 Muž kjura [17] - Živorodky – zivorodka a halancik
Mohu dat do sveho 54-l akvaria zivorodku duhovou(1samec a 3 samice) a halančíka skvrnitého(1samec a 2 samice)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lopuchojd
Neboj, jakmile s nimi nastanou problémy, tak se odhodláš i k tomu to udělat... a nebo pořídíš akvárko, ve kterém ti nebudou dělat problémy, nějakou pěknou třístovku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:32 Muž lopuchojd [10] Re: kahua
ono se to lip rekne nez udela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:09 Muž lopuchojd [10] Re: malyLibor
ale co s ancikama prece je nesplacjnu do zachodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lopuchojd
Máš tam samici betty. Co tak dát tam ještě nějakého pěkného samce a ještě 1 samici? Nechat trochu zarůst hladinu Limnophilou a bude jim fajn. Ale určitě dej pryč ty anciky, pro ně to bude brzy malé a nadělají ti tam spoustu neplechy. A já bych se k těm dániím nebál ani těch malých razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Edit
5 razborek rozhodně nestačí, razborek nejméně 10ks, i do takhle malého akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:20 Muž lopuchojd [10]
rady vsech si beru k srdci a nejak to vysmoulam.vsem dekuji za nazor. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.04.2013 09:36 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lopuchojd
A co třeba z toho 60l aq udělat jednodruhovou nádrž :) třeba s Ramirezkama, avšaak pokud by jste moc chtěl tak na dno partu nejakych menších panceřníčku a suprovní nádrz je na světě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 23:55 Muž lopuchojd [10] Re: romant
A co treba nejako rybu ktera neni hejnova??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 20:44 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Jak tam jsou ty dánia, tak bych tam už žádný další hejnový rybky nedával. Dánia jsou hyperaktivní plavci a budou další hejna tříštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 20:39 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lopuchojd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:10 Žena EditHa [91] - TetryRe: lopuchojd
malé akvárko =malé množství malých ryb.Většina ryb vypadá v hejnu lépe a je spokojenějších. Razborky jsou také krásné, malé rybky a 5 jich klidně může stačit. Pokud tedy nikdo nemá jiný názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:02 Muž lopuchojd [10] Re: Edit
neonky nemam zadne.z hejnovich mam danio pruhovane 5 ks a samici betty,dale pak 3 anciky a 1 lorikarii.zivorodky uz nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:59 Muž lopuchojd [10] Re: Kryštof
jak se presne jmenuje ta ryba at si ji muzu najit jak vypada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 18:54 Žena EditHa [91] - TetryRe: lopuchojd
já jen že neonka je hejnová ryba a vhodná spíše do větších akvárií, pokud už tam nějaké neonky jsou je škoda je dávat pryč- že jich je málo, já bych jich přikoupila do 10ks a pak měla jakékoliv menší rybky celkově do 30ks, je fakt, že ty živorodky nadělají zbytečného hnoje a akvárko potřebuje zbytečně vyšší údržbu. Navíc se dobře množí a člověk má za chvíli v akvárku přerybněno aniž by o to třeba zrovna stál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 18:45 Muž Kryštof [314] - Amerika
a galaxky? to jsou nádherné ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 17:34 Muž lopuchojd [10] Re: malyLibor
A tak me jeste napadlo co treba nejakou rybku ktera neni hejnova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 15:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lopuchojd
Na neonky je to malé, ale kdybys tam dal 10 ks MALÝCH razborek, bylo by to OK. Můžeš vybírat z několika druhů rodu Boraras, ideální a snadno sehnatelné jsou B.maculatus, B.merah, B.uropthalmoides, ale i ty pandy by byly pěkné. Ne však oboje, máš tam velká prasátka ancistrusy. Ty kdybys dal pryč, můžeš dát i 6 pandiček, i 10 borarasek. Stejně se do tak malého akva nehodí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=2301