Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2012 15:08 R Muž Silent [5949] Re: petr68
Maximálně Bettu. Jinak nic. A hlavně dodržovat dokonalou údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 15:04 Muž petr68 [27] - Rostliny
Jaké ryby do 13l nádrže?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 07:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Leda bych je měla v chodbě a v zimě na ně otevírala dveře :-D (v chodbě je "zima" i v létě).
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 05:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Abych nedoradil...tak to vylepším. Nejideálnější je teplota kolísavá...v intervalu... smich Samozřejmě, že když budete mít třeba měsíc třicet, tak se prd stane. Ale pak by mělo přijít nějaké "období dešťů", a tedy ochlazení.
Těch pár albonubesů například , pokud ještě žijí v přírodě (což některé zdroje uvádí), žije v prostředí, v němž krátkodobě zvládá i 4 stupně a na břehu sníh...
U vietnamek je to podobné...Jen s tím ohledem, že pokles teplot není být tak velký smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
No tak to bych je doma mít nemohla, i kdybych desetkrát chtěla. Takovou "zimu" v akvárku v bytě bez ochlazování neudělám. :-)
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Všechny kardinálky nejideálněji prosperují kolem dvaceti a méně stupňů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 15:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: majka0007
Na L.Š. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 15:12 Žena majka0007 [108] - Amerika
To bola reakcia na koho? Buď som prejedená, alebo mi nedopína :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 12:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
I při těch 24°C? V bytě stejně bude nádrž mít nejmíň 22-23°C, na míň bych se bez nějakýho chlazení nedostala. A to ještě jen teď, když je ráno a v noci chladno a ještě se netopí. Jen mě to zajímá. Míň než 23 jsem v akvárku bez topítka u sebe neviděla zatím.
OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 11:31 Žena majka0007 [108] - Amerika
Beriem, pozerala som si už skôr optimálne tepelné rozpätie a kar. 19-25 a neonky 24-27.
V tomto akva aj tak zatiaľ nemám ohrievač a mimo letných horúčav sa mi teplota drží takmer konštantne na 24-25°C. Teraz v tejto chvíli je napr 24 - skoro 25°C. Takže som ako tak v norme. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2012 10:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: majka0007
Kardinálky budou s červenými neonkami strádat...ty totiž potřebují teplotu značně vyšší...narozdíl od těch kardinálek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2012 08:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: majka0007
Pilné děvče :-)
Podle mne by to tak šlo. A uvidíš, že v tom větším akvárku budou vypadat a cítit se mnohem líp. Myslím, že to bude i hezkej pohled na ty dvě hejníčka a mezi nima ty dvě parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 08:47 Žena majka0007 [108] - Amerika
K číslam som zabudla pripočitať prísavníčka tak predsa tie čísla výjdu ešte o trošičku menej) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.09.2012 08:44 Žena majka0007 [108] - Amerika
Ej ale ste ranné vtáčatká :-)
Tak som nad tým sedela do druhej rána... (Horácove stránky si neviem vynachváliť potlesk ) a som sa napokon rozhodla, že endlerland nechám tak... A do veľkého akva 117l nasadím 10 tých vietnamcov, 10 neoniek červených (jedna samotárka tam už je), novú bettu (stará mi zomrela :-O ), no a sú tam ešte dve SAE, ktoré ma tak ľúbia, že sa nedali odliviť hop a jeden prísavníček. Hádam som to neprehnala... Podľa Horácových stránok mi to vyjde, že na 1 cm ryby pripadá 26,2 cm2 vodnej hladiny - teda o kus menej, podľa literatúry Horác odporúča 30... Snáď im ubratie toľkej trošky neuškodí. Alebo inak, podľa týchto stránok tam budem mať 107 cm rýb (znie to divne :-D) a 117 hrubý objem, čistý možno 100 abo kus menej? No tak hádam sa ešte vopchám. Vlastne ešte nikde nie je napísané, že v akvaristike budú mať všetko, čo chcem... (Medzi nami, mali ste vidieť môj pôvodný zoznam :-D mama moja, keď sa nad tým zamyslím, katastrofa :-D ale som sa nad sebou zamyslela a povedala si, že i keď je akvaristika hobby a človek hobby chce robiť podľa seba, tak preda len rybky zo zlej nádrže nemajú šancu odísť preč...)
Všetko sú to ikernačky, takže množenie nehrozí a dokupovanie tiež nie :-) takže horšie to už nebude :-D

Inak som tam nechala ešte cca 3 nevyloviteľné, momentálne pol centimetrové gubky a jednu krevetku (nechápem, ako sa tam dostala coze ) ale tie buď zlikvidujú neonky, alebo ich po dorastení niekomu dám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 08:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Tomu věřím, že můžou endlerky bejt v chladnější vodě, proti tomu nic nenamítám. Ale rozhodně mi připadá zbytečný mermomocí dát rybky, který si rády pořádně zaplavou, do menšího akvária. A to fakt nemám na mysli vyšší nároky na údržbu, tím se při vyšším počtu ryb v nádrži dá dohnat hodně a při pečlivosti by to třeba ani žádnej problém nebyl. Jde mi o prostor, kterej jim bude vyhovovat - na tom se, myslím, shodneme ;-) Já prostě u hodně "plavacích" ryb radši vidím o něco víc místa, než se doporučuje, ale to je jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2012 06:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Endlery zvládají bez sebemenších problémů teplotu od 18 do 32 stupňů...Ty co mám v rybníce jsou již zvyklé i na vodu při ranní teplotě šest stupňů...To jen na okraj.
27 litrů akvárium věru není moc velké...Bude s ním práce, pokud tam bude hodně ryb...8 kardinálek je až dost...kdyby se mělo ještě nějaké mládě dožit dospělosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.09.2012 14:37 Žena majka0007 [108] - Amerika
sedí vec, pôjdu do veľkého akva, lebo naozaj sú krásne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2012 14:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: majka0007
Já bych je, Majko, asi nemíchala dohromady. Kardinálky budou chtít chladnější vodu než endlerky, taky bych ty kardinálky radši viděla v trošku větším akvárku, aby mohly pořádně plavat, chtějí hodně prostoru (i když jsou malinký). Ale rozumím Ti, jsou to krásný rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 12:39 Žena majka0007 [108] - Amerika
Zdravíčko, rybári :-)

Chystám sa na prerábku môjho veľkého akva (čo sa týka osadenstva, nie priestorov :-D ) a pri tej príležitosti by som si chcela kúpiť do môjho 27l akva kúpiť 7-8 kardinálok vietnamských. rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska Chcem sa opýtať, či je to dobrý nápad, v akva úz pláve cca 20 dospelých krevetiek a niekoľko mladých a tiež cca 4dospelé a 10 malých endleriek. Aktuálne zarastenie akvária tu rybicky.net/nadrze/14040
OTÁZKY:
1. Ak môžem pridať kardinálky, počet 7-8 kusov je vhodný?
2. Nebudú endlerky nových prišelcov rušiť? :-)

Prosím aj argumenty na poučenie. ĎAKUJEM :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kate
taky by se z toho dalo udělat pěkné rostlinné miniakvárko (každopádně kdybys tam chtěla dát ty krevetky tak by to určitě rostliny chtělo)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:30 R Muž romant [27987] Re: Kate
To je tak na krevetky, ale na rybky jako začátečníkovi bych doporučil pořídit něco o kapánek většího, každej litřík dobrej, vyšel bych z prostorových možností a dle toho se zařídil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.09.2012 17:29 R Muž Silent [5949] Re: Kate
Do šesti litrů žádné rybky nepatří. Prohlášení "Já vím, že to není moc, ale mě to stačí." zrovna není nejšťastnější. Pokud opravdu trváš na takto malém objemu dej tam několik krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:13 Kate
A Jaky rybky se tam teda davaji???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2012 17:08 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
ani jedna tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:06 Kate
Ahoj, jsem v tomhle směru totální začátečnice a chtěla jsem se zeptat, kolik rybiček (živorodek pestrých) se mi vleze do akvaria o objemu 6,6l ? Já vím, že to není moc, ale mě to stačí. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2012 11:00 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Nechal bych tam, předpokládám běťáka samotnýho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 10:57 nikoliska
Je špatný nápad dát k Bettě malé hejno Tetry ohnivé do 25l? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   10.09.2012 09:37 R Muž romant [27987] Re: okoun
Akvárko už přerybněný je a bude neustále. ;-) Starej se o něj jak jsem ti napsal, rozdávej mladý a bude to fungovat, ale ta péče bude nezbytná, jsou to bordeláři a velmi rychle se bude tzv. kazit voda, pokud se nebude měnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 09:32 okoun Re: romant
romant napsal: Měj tam převahu samiček a často měň vodu(2x týdně) a odkaluj(1x týdně) dno, prostě akvárko udržuj v čistotě, ideál by byl filtr bublifuk.
mám filtr jede 24 hodin. A 3 samce a 4 samičky + 9 malých :) Mám něco nechat nebo ty malé odlovit. Nechci přerybnit akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 09:22 R Muž romant [27987] Re: okoun
Měj tam převahu samiček a často měň vodu(2x týdně) a odkaluj(1x týdně) dno, prostě akvárko udržuj v čistotě, ideál by byl filtr bublifuk.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 09:12 okoun gupky
Tak jsem přikoupil samičky pavích oček a už mám další malé v akva coze No nic musím to nějak zredukovat kolik můžu mýt pavích oček v 20 l akva čistě voda cca 16 l. Počítám tak 8 rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 07:00 jitkaS Re: ivaha
Mě to taky funguje. Endlerky a krevetky ve dvanácti litrech úplně v pohodě a obojí se množí až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2012 22:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Žabka
Gupky okružáky milují, ale musíš jim je většinou rozmáčknout. Málokteré gupky dokáží zlikvidovat zdravého okružáka. Ale jinak jsou gupky predátoři, velcí dravci zaměření především na lov larev hmyzu a drobné korýše - což jsou i malé krevetky. Ale ani dospělá krevetka, když se svlékne, nemá pře nimi nejmenší šnaci, když ji najdou. Je-li ale v akvárku dost skrýší pro malé a svlečené krevetky, mohou žít v jednom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2012 12:20 Žena Žabka [387] Re: Cosmogagy
Podľa mňa záleží veľmi na tom, ako je tá nádrž zarastená...Napríklad moje pávie oká sú normálne pirane...Ak vidia plávať okolo krevetku, sú ako divé...A keď vidia náhodou okružáka, tak do neho zobkajú dovtedy, kým ho "nedostanú"...Ale možno sa to rôzni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   09.09.2012 11:35 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: J Gregor
prosím, už se nauč psát a číst.. píšeš tady denně kvanta otázek příšernou češtinou která se nedá číst a ptáš se vesměs na otázky na které si sám lehko najdeš odpověď buď na fóru nebo v atlasu ryb (popřípadě použitím vlastní logiky).

Betta je labyrintka (přidýchává atmosferický kyslík), takže je jasné že vzduchování až tak nepotřebuje. A filtr se hodí pro každou rybu, jestli nechceš každý den nebo obden měnit vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 11:21 J Gregor Re: ivaha
Musi mýt betta splendens v akva vzduchov. Filtr nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 10:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Jakub Gregor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 10:14 Jakub Gregor Re: malyLibor
Jak se jmenuji ty gupky celým jmenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 19:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Cosmogagy
Zajímavé. Moje gupky si na malých krevetkách pochutnávaly. Ale už gupky nemám, tak uvidíme co provedu s džunglí :-) Zatím jsou tam z krevetek jen japoniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2012 00:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Cosmogagy
Tahle informace mě těší, že to dobře funguje i s gupkama. To bych byla naprosto spokojená, kdyby se mi v klidu a pohodě množily krevetky i N.elegans :-) Brzo budu mít vlastní zkušenost - a je fakt, že každej má zkušenosti jiný. Krevetkám maléhoLibora bylo s endlerkama ouvej. Tobě s gupkama bez problému. Glumče se se sličenkama spokojeně množí, co jsem četla. Snad to tak bude i u mě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 00:09 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: malyLibor
Krevetkám že by nebylo s gupkami fajn? :-) Já mám v 54ce chovnou skupinku 1+2 gupek (+ prcky) a tomu RCS. A množí se vesele jak gupky, tak krevetky. Aa opravdu ne pomalu, krevet je tam z cca 10 kusů už hodně přes 100 a množej se furt dál. Gupky jsou ke krevetkám naprosto nevšímavé. Umím si k akvu sednout a klidně ho pozorovat i víc než půl hodiny v kuse, a nikdy jsem neviděl že by gupka šla "ochutnat" krevetku. Ani malinkou ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 23:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Glumča je má s krevetkama ano. Sama jsem na to zvědavá. Ale počítám, že rostliny se ještě víc rozrostou, což pak bude taky lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 23:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Adam psal o gupkách a endlerkách v tak malé nádržce. S těmi by krevetkám nebylo zrovna hej. Já sám jsem zvědav, jak se budou snášet slečinky s krevetkama. To asi ještě nikdo nezkoušel. Ale např razbory B.maculatus a krevetky jsou pohoda, stejně malé B.uropthalmoides naopak malé krevetky s úspěchem loví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 21:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Adam
Uvidím, jak to bude fungovat - rybky tam přijdou až zítra, krevetky už tam bydlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 20:13 R Muž romant [27987] Re: okoun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 20:10 okoun Re: Adam
oček se zbavovat nechci dokoupím samičky a uvidíme, četl jsem, že né všechny přežijí tak snad to nějak zvládnu a přebytky popř. daruju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 19:14 Muž Ad@m [1051] Re: ivaha
ivaha napsala: ...Mám obdobně malý akvárko pro jeden druh ryb a krevetky, nemyslím, že to je špatná volba... Tu by som sa skôr priklonil len ku krevetkám alebo len k rybkám, lebo krevetky sú najradšej keď sú bez spoločnosti rýb. Gupky by ďobali do dospelých krevetiek a endlerky by zjedli malinké krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 18:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Nebo nějaký razborky, tetru ohnivou ... možností je dost a dost, stačí si jen správně vybrat. Rozhodně by bylo lepší ty očka nahradit jinýma rybkama, pokud má okoun obavy z přemnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 18:34 R Muž romant [27987] Re: okoun
Co se tak domluvit v akvaristice a vyměnit ty samečky za partu endlerek, bude jich moct být více a nebudou dělat takovej bordel. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 18:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: okoun
Samic by mělo být víc než samců, ideálně. V akvaristice Ti řeknou leccos, jenom abys koupil. Přečti si o nich třeba tady v atlasu: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=2701