Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 21:56 Muž t1tomas [10] – Re:romant
Chyba je, že je to pro manželku a ta chce jenom neonky. Modré neonky mi tu doporučilo několik lidí včetně Vás. Já vím že to není to pravé ořechové, ale když chci později velké akva pro sebe, musí to tak být. Nic ve zlém, nemůžete si pamatovat vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 21:48 R Muž romant [27982] Re: t1tomas
Pro neonky to nebude to pravé ořechové. Co třeba hejno rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 , když bychom se měli držet v tetrách. :-)
Edit: Možnost těch neonek by byla tato rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 21:45 Muž t1tomas [10] – Akva pro neonky
Zdravím, založil jsem malé akva pro neonky a prosím o Vaše rady a připomínky. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 22:52 DREDRA Re: 0
Velice vyčerpávající a zajímavé psaní ano ...ostatně tak jako každý Váš příspěvek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 15:18 Muž milosak [66] - Rostliny
Díky, zajímavý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   16.01.2013 12:07 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: milosak, danio, ...
Fotka k příspěvku Plánoval jsem něco podrobnějšího, ale žel nemám čas se ani vyspat, tak jen konkrétně k těm červenopruhým bifurkám napíšu, že pocházejí z ryb, které byly před lety dovezeny z Venezuely do Rakouska, jako bifurky El Salto - název většinou udává místo nalovení. Ve Venezuele dle dostupných údajů, se pravé bifurky, ale i jim podobné paví očka vyskytují v povodí řeky Morichal - kde to je, i to El Salto poukazuje mapa, třeba v tomto odkazu www.youtube.com/…

Ty originál dovezené bifurky, však vypadaly trochu jinak, než jaké se v současnosti v akváriích vyskytují, to proto, že, v jednom počátečním chovu došlo k přimíšení krve pavího oka a čistokrevné linie vyhynuly.

Následkem toho jsou nyní chované populace nevyrovnané v barvě a ocasní ploutevní kresbě - mají po těle různě rozmístěné nežádoucí skvrnky a přerušovaný, předtím celistvý červený vodorovný proužek a neprůkazné je i rozlišení podle samčího dvouhrotého gonopodia u pravých bifurek.

Je to v podstatě hybrid vykazující znaky bližší pavímu oku a i proto jsou odolnější a v chovu méně náročné, než typické M. bifurca. Při pečlivém výběrovém chovu zkušeným chovatelem se ještě dají zlepšit a pro svůj zajímavý vzhled a běžné požadavky mohou trvale obohatit sortiment chovaných živorodek.

Přes různé vyhledávání jsem viděl podobné a přitom se lišící typy těchto ryb a obrázek je např. tady:
www.google.com/…

Existuje i několik videí, kde jsou dost podobná paví oka pocházející ze zmiňovaného povodí a možná, že i v přírodě se vyskytují kříženci těchto dvou druhů, ale to by tam našinci na ověření a dokumentaci museli podniknout výzkumnou expedici, což je mimo mnohého jiného i dost nebezpečné a asi by bylo reálnější, hlavně pro ty, co mají pracovní povolení v Holandsku, vydat se letecky z Nizozemí za bifurkami do Surinamu.

Zde jsou ty videa podobných červenopruhých a jiných pavích ok z rio Morichal: www.youtube.com/…
,
další: www.youtube.com/… ,

ještě: www.youtube.com/…,

i tu ona micropoecilia: www.youtube.com/…,

přídavkem výrazně zbarvené divoké paví oka z té oblasti: www.youtube.com/…

Celkově jsou mini pecilky velmi zajímavou a pohledově poutavou skupinou živorodek a pro ty, co to zajímá a ještě se na to nedívali, přidám odkaz i na další navzájem si podobné druhy těchto ryb. Ten obrázek se dá uložit na plochu počítače a pak po zvětšení snáze vstřebat a zapamatovat si rozdíly.

Odkaz: www.google.com/…

Víc teď fakt nemůžu svůj příspěvek obsahově rozvádět. Ještě přidám fotku ocasní kresby od mnou chované červenopruhé ´´bifurky´´.

Těch rybek mám i s mladými teď přes 140ks a s tímto počtem se teoreticky do podzimu dají namnožit do tisícové jednotky, ale dokud dostatečně nezlepším a neustálím jejich typický exteriér, tak je nemám v úmyslu nabízet a mezi další chovatele šířit. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
No přece ta modrá kukadla... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Ano, tak ty už jsem viděl... myslím že Semtex je choval... taky pěkná rybka, ale ani s nimi nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:40 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
rybicky.net/atlasryb/zarnoocko_normanovo

Teď docela moderní rybka, která se dá dokonce prodat...stejně jako woworae.
I když co na nich lidé vidí je mi pořád záhadou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
štikovec Normanův...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Normani? To mi nic neříká. Já se v těch pidirybách ještě tak moc neorientuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Do těch malých jsou lepší normani...taky maj modrá oka... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
S tím souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:10 Muž afro09 [0] Re: katterinecka
Dík za názor. Jsem se díval na další fotky woworae a ty kukadla jsou úžasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Ti woworáci do úplně pidinádrží nejsou...jsou to docela svižné rybky, kterým určitě bude více vyhovovat nádrž větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
smich Nedejte se zmýlit úspěchy 0...to je jeden z mála lidí, který s mikropoeciliemi nemá žádné problémy...na procenta bych to viděl, jako že tak 10% lidí to má s nimi podobné... smich Znám víc lidí, kteří se s nimi trápí až hrůza!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Nádherné rybky... na žádné fotce není vidět, jak jim krásně modře září oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: afro09
zajímavou možností by mohla být Oryzias woworae, tady v atlasu není fotka ani moc informací ale koukni třeba sem www.seriouslyfish.com/…
Já jsem je neměla, nevím jestli to taky nejsou moc velcí plavci, ale poslední dobou se hodně rozšířily, snad se někdo ozve kdo s nimi má zkušenosti (třeba Semtex je odchovával/odchovává)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: afro09
taky jsem je původně měla v 38 litrech (délka 50cm), šlo to ale není to moc. Líp by tam bylo jiným rybkám. Teď tam mám 3 elegansky s krevetkama a plno kytek. Ale i razborky by byly lepší, protož to nejsou tak vydatní plavci jak neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:00 Muž afro09 [0] – neonka modrá
Ahoj,
prosím o konzultaci. Poohlížím se po posádce do 45x28x30 (38l). Tipuju tak max 30l objem vody. Přes varianty jako 8-10ks (razborky příp. elegansky) + 3-4 otíci nebo betta + 8-10 pancéřníčků malých jsem se dostal až k neonkám modrým s otíkama (8-10+3-4).
Tady v atlasu píšou pro neonku modrou min. délka 50cm a objem 40l. Bude to příp. pro ně nekomfortní nebo má někdo jinou zkušenost/náhled na věc?
Díky

btw. Času na výběr mám spoustu, ještě nemám ani založeno... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 12:31 0
Dnes na to nemám čas, snad zítra, nebo ve středu podám více informací i s konkrétními obrazovými a video odkazy ohledně těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 07:05 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Deathbull
Dík...jako endlerka . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.01.2013 22:49 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: milosak
www.biolib.cz/…

www.akva.sk/…

www.sozo.sk/…

www.youtube.com/…

Já nějak nevím...prostě další gupka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:57 Muž milosak [66] - RostlinyRe: 0
Nebyl by na ně nějaký odkaz ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:49 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
:-) Taky mě zaujaly. Jsem slepá nebo v místním atlasu nejsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 21:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
No to ani náhodou ne Spíš časem zase nějaký další mini pro tyhle. Ještě nastuduju ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:36 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Jako že sličenky půjdou z domu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: 0
Joj, ta je ale pěkná palec Teď mám zase nasazenýho brouka v hlavě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2013 20:38 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku Ještě foto z akvárka, kde je k vidění uprostřed snímku venezuelskou bifurku v bezproblémovém soužití s razborkami B. brigittae a B. urophthalmoides.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2013 20:24 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku Z živorodek se mi v menších nádržích vůbec nejlépe daří červenopruhé bifurky, původem z Venezuely. Svými klady předčí i pověstné živorodky sličné, trpasličí a endlerky.

Daří se mi i v dvaceti litrových nádržkách s dostatkem rostlin při běžné údržbě, kdy se, taktéž dobře množí.

Foto: Plastový kelímek s víc jak stovkou mladých bifurek od tří párů dospělců, odlovených z jedné té 20 l. nádržky, na nichž je kelímek postaven.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 17:03 Muž milosak [66] - RostlinyRe: danio
Mám je taky ve svým AK, ale zdejší systém je nevidí.

Bylo jich koupených 30 od A.Votavy a po 3 měsících zbylo 7 kusů.
Ostatní vyskákali. ano

Na můj vkus moc plachá ryba ani v plném počtu se mně zdálo, že 30 kusů je do
100 l nádrže hodně málo.

Potom vzali dráhu ......... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 16:39 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: danio
Jen namátkou katalog.vivarium.cz/… nebo shop.miga.cz/… nebo www.aquarium.cz/…
Když je někdo chce, není problém objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2013 16:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Sehnat se dají (Vivárium, Kalaba - tam jsem je v nabídce viděla určitě) ano Rybka je to krásná, méně obvyklá, pro někoho možná i málo atraktivní, ale na pěkný hejno je určitě báječná podívaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:50 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Dreamdiver
Rybky jsou to zajímavé, ale asi nebudou moc k sehnání, když je má v nádrži uvedený všeho všudy jediný uživatel? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 15:24 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: ivaha
Do 50l bych dal hejno štikovců rybicky.net/atlasryb/zarnoocko_normanovo aspoň patnáct kousků :) K tomu drobnolisté rostlinky a bylo by to krásné jednodruhové akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 15:06 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Máš pravdu, možností je víc, ale ne každá rybka je vhodná pro úplného začátečníka. A akvárka kolem 50 litrů jsou pořád docela dost limitující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 13:36 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
To určitě ano , pro tyhle ryby je potřeba mít akvárko v pořádku a stabilní.
Ještě mě do toho objemu napadli teď nějací halančíci, taky by to bylo pěkný. Možností je opravdu dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Jen je potřeba upozornit, že malé cichlidky jsou velmi náročné na kvalitu vody. Určitě by neměly přijít do akvárka, které je méně než 3 měsíce od založení... to samé Otíci. Tyto rybky potřebují více než ostatní trpělivost. A cichlidkám bych také dopřál akva alespoň 100litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.01.2013 12:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Kardinálky čínské do tak malého akva nedávat, ale kardinálka vietnamská by se tam hodila. A pokud si udělá děvčica jednodruhovku s kardinálkama vietnamskýma a bude tam mít více rostlin, tak se jí odmění i tím, že se jí budou množit... a není nic krásnějšího než hejnko malinkých kardinálek... to je jako by ti v akva plavalo hejno dvoumilimetrových modrých zářivek :-)
Co se týká razbor a razborek, myslím, že jsou hejnové všechny. Navíc malé razborky tvoří i vícedruhová hejna - např u mne B.uropthalmoides a B.maculatus. A B.maculatus tvoří hejno i v malinkém akva - já je mám např. v kanclu ve 22litrovém akvárku a většinu času plavou v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.01.2013 00:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Beastie
Spíš asi hůř bude k sehnání kardinálka vietnamská, pro kterou by to daný akvárko bylo vhodnější. Čínskou bych mnohem radši viděla v o trošku větším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 23:09 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Ondrasss
Jak která živorodka ;-) Chovám živorodku sličnou společně s krevetkama a hádej, čích výkalů je tam víc (a to od začátku, kdy krevetek bylo pouhých 7 a ryb 12)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2013 23:01 Muž Ondrasss [7]
S tema zivorodkama bych trosku brzdil jsou to strasny prasata a udrzet poradek v padesatce pane jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2013 22:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kesmanie
Určitě v první řadě přitlač na kytkách, rozhodně jich větší množstí bude ku prospěchu. Jinak není potřeba se omezovat ve výběru rybek "jenom" na razborky. Je spousta krásných ryb do padesátky vhodných. Co nějaká zajímavá živorodka (například některá z divokých živorodek), nebo takovej gavůnek Gertrudiin, nebo párek trpasličích cichlidek (to by snad mohlo klapat) plus třeba partička otíků nebo malých pancéřníčků, nebo betty, nebo hejno tetry ohnivé... takhle by se dalo pokračovat dlouho. Doporučuju prohlídnout si atlas, nějaký rybky si natipovat a ještě se případně přeptat konkrétněji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:20 Muž Ondrasss [7] Re: kesmanie
kesmanie napsala: Ahoj,
chtěla bych jako začátečník poprosit o radu dle vašeho vkusu.Založila jsem si akva 54l (60x30x30), jeden střední kořen, celkem 5ks rostlin. Jaké byste a kolik celkem volili rybek pro začátečníka? Poradíte někdo nějakou kombinaci?Děkuju za nápady ;-)
ja bych ti urcite doporucil razborky treba deset ad je to pekny hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:19 Žena Beastie [314] Re: kesmanie
akorát u kardinálky dávat pozor na teplotu, nemá mít víc jak 22°C - to je tak jediné, co se musí brát v potaz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:17 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Beastie
No právě že přesně malyLibor mi tuhle kombinaci doporučil, má s tím zkušenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:16 Žena Beastie [314] Re: danio
tak uvidíš, někdo je tu má taky v práci spolu s dalšíma razborkama, myslím že malyLibor nebo někdo, podívej se přímo do vlákna razborek, jsem si jistá, že se to tam řešilo.

Všude se teda doporučuje dělat jednodruhová hejna, na chvíli jsem smíchala klínoskrvné a hengelovy, a bylo to jak pěst naoko - ale jedno hejno (jenže henhelky jsou hejnové)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:12 Žena Beastie [314] Re: kesmanie
nebo pokud tě nebaví paví očka nebo razborky, tak by sis mohla dovolit jednodruhovku kardinálka čínska - 8ks, a jednu ampulárku :)

Ale prý se hůř shání ta kardinálka jsem slyšela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:11 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Beastie
Já jich budu pořizovat 20 kousků a ještě budou (snad) hejnovat se 7 razborkama skvrnoocasýma, jestli hejnovat nebudou, tak mě trošku naštvou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:10 Žena Beastie [314] Re: danio
ne u mě, mám jí v jednodruhovce a je docela teritoriální, podle mě kdyby měla predátora, tak se v hejnu schovává. Mají hezkou hierarchii, je to poznat i podle vybarvení (alfa samec). Podle mě je to hejno u nich falešné, ale málokdo jí má samotnou nebo v dostatečném počtu, aby se to poznalo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=2501